Chef OAS-commando's in Frankrijk gepakt fan Journalisten hebben recht op een ambtsgeheim WERELDNIEUWS Persconferentie van De Gaulle: 15 mei Generaal Clay ereburger van West-Berlijn Zorin wil conferentie in Genève verdagen Dakota verongelukt op het eiland Wight De Gaulle en Macmillan confereren begin juni Lokale oorlog tussen China en India verwacht f Enquête Intern. Persinstituut Regering breekt kracht Venezolaanse rebellen Vijftien Jodenvervolgers in West-Duitsland gepakt Duizend doden sinds het bestand in Algerije Kolonel Serradsj uit de gevangenis ontsnapt ^^PraatótoeL Ruimtevaarder Titov: „Ik geloof in de mens" Jant dag! (Dp de MAANDAG 7 MEI 1962 3 Tien van de zeventien inzittenden gedood Moederdag Kort nieuws g§ gg Ifllggpl üp li Talloze arrestaties onder leden oppositiepartij Prijs van 20.000 gulden op zijn hoofd gezet Indiërs vragen vrijlating van Milovan Djilas Kroesjtsjev naar Sofia (Van onze correspondent) Zaterdagavond is voor de kerk van De Batignoles in het zeventiende arrondisse ment van Parjjs een der leiders van de O.A.S. in Frankrijk gearresteerd, André Canal, bijgenaamd de man met de zwarte monocle. Canal is 47 jaar oud en verant woordelijk voor de aanslagen die de O.A.S. in de afgelopen zes maanden in Frankrijk heeft gepleegd. De politie was hem al een week op het spoor. Drie agenten, als huisschilders ver kleed, hielden bij hun verfpotten en lad ders de langgezochte in het oog. Toen hij zaterdagavond tegen zeven uur langs de hekken van de kerk liep, wierpen de schil ders zich op hem om hem te arresteren. Canal verdedigde zich als een bezetene en dreigde aan de drie agenten te ontsnap pen. Op het plein van De Batignoles ver drongen zich weldra"honderden mensen die meenden getuige te zijn van een overval. Bij de kerk had enkele ogenblikken tevo ren een chauffeur zijn vrachtwagen gepar keerd. Een der agenten rende naar de cabine, liet de chauffeur zijn politiekaart zien en gelastte hem bij de arrestatie te helpen. De chauffeur, een boom van een man, gehoorzaamde en toen was de over meestering van Canal nog slechts 'n kwes tie van minuten. De chauffeur, die ook nog de touwen le verde om Canal te boeien handboeien hadden de drie agenten niet heeft van de politie een beloning gekregen van zeg gen en schrijve vijf franc, dat wil zeg gen 3,50. (Reuter/AFP/AP) Canal, voormalig kolonel van de civiele garde in Algerije (Van onze correspondent) Sinds zaterdag heeft Berlijn er een nieuwe ereburger bij: generaal Lucius D. Clay, de speciale gevolmachtigde van pre sident Kennedy, die op het punt staat terug te reizen naar de Verenigde Staten. Burgemeester Willy Brandt van West-Ber- Iijn overhandigde Clay de ereburgerbrief, waarin de generaal wordt gehuldigd zowel voor zijn werk tijdens de Berlijnse blok kade in 1948 als voor zijn hulp sinds de oprichting van de muur door de stad op 13 augustus van het vorige jaar. Brandt zei verder te hopen dat Clay in Washington zal kunnen optreden als spe ciale ambassadeur voor Berlijn. In zijn antwoord legde generaal Clay er nog maals de nadruk op, dat de Amerikaanse troepen in Berlijn zullen blijven, „mits gij ons hier nog wilt hebben". Er is geen re den tot wantrouwen tegenover de weste lijke Grote Drie, aldus de generaal, die oe Berlijnse bevolking maande haar stad met architectonische stoutmoedigheid uit ve bouwen tot een modelstad, die het middel punt zou kunnen zijn van de Duitse cul tuur en die de steden van de hele wereld tot voorbeeld zou kunnen dienen. Zaterdagavond hield de jeugd van Ber lijn een fakkeloptocht langs het huis van Caly om hem te eren. De generaal zal morgen teruggaan naar de Verenigde Sta ten. Hij stelde zijn vertrek twee dagen uit, om vandaag nog met bondskanselier Aden auer te kunnen praten, die voor een be zoek van twee dagen naar West-Berlijn komt. GENèVE (AP) De Russische vice- minister van buitenlandse zaken, Valerian A. Zorin, heeft niet-officieel voorgesteld, de vastgelopen ontwapeningsconferentie van achttien landen twee maanden te verdagen en daarna in New Yrok voort te zetten. Naar verluidt hebben de Ver enigde Staten en andere westelijke lan den zich zowel tegen het langdurige reces als tegen de overbrenging van de bespre kingen naar New York uitgesproken. Het voorstel van Zorin is nog niet op de ple naire zitting in stemming gebracht. Wel is het de afgelopen dagen in de wandel gangen druk besproken. VENTNOR (Wight) (AP) Bij een onge- geluk met een tweemotorig Brits vliegtuig gecharterd door de Channel Airlines, zijn gisteren tien van de zeventien inzittenden om het leven gekomen. Het toestel, een Douglas DC-3 (Dakota), raakte in dichte mist met de onderkant van de romp een heuvel op het eiland Wight. Het zicht bedroeg ten tijde van het onge luk minder dan twintig meter. Het toestel vervoerde veertien passagiers, allen Brit se vakantiegangers die van Jersey en Guernsey naa rEngeland terugkeerden. Van de bemanning, zo meldt onze correspon dent kwamen de piloot en de eerste offi cier om het leven. De 21-jarige stewardess werd ernstig gewond. Onder de passagiers bevonden zich een moeder en twee kinderen en een vader en zijn baby. De moeder van het kind be hoorde tot de geredden. Ook een zestien jarig meisje werd gedood. Van de zeven gewonde passagiers bevinden er zich zes in ernstige toestand, onder wie drie vrou wen en de stewardess. Twee geredden dan ken hun leven aan een landarbeider, die de vlammen trotseerde en hen uit de vlam men haalde. De andere vijf werden uit het toestel geworpen voordat het in brand vloog. De Dakota raakte het hoogste punt van het eiland, namelijk de ruim 250 m. hoge St Bonifatiusheuvel, welke boven de bad plaats Ventnor oprijst. Het is zo goed als zeker dat het vliegtuig te laag vloog en in de mist uit de koers was geraakt. De hoogtemeter, welke een getal aanwees, la ger dan de heuvel, werd gevonden. Dozen met bloemen van de kanaaleilanden, meest blauwe irissen, lagen tussen de wrakstuk ken verspreid. draagt een zwarte monocle ter camouflage van een glazen oog dat hij heeft sinds hij in de tweede wereldoorlog een oog ver loor. Een licht Piper Cub vliegtuig, dat ver scheidene malen boven de gevangenis van Tulle cirkelde, is zondag door hevig af- weervuur verdreven. In de gevangenis zijn de ex-generaals Challe en Zeiler onderge bracht, die een straf van vijftien jaar heb ben gekregen wegens hun aandeel in de generaalsputsch van vorig jaar in Algerije. De gevangengenomen leider van de OAS ex-generaal Salan, heeft vrijdag gezegd dat het militaire hooggerechtshof niet bevoegd is hem te berechten. Salan zal op 15 mei voor het hooggerechtshof worden geleid. Salans advocaat Mayer, heeft de staats raad, Frankrijks hoogste administratieve rechtbank, verzocht het regeringsbesluit, waarbij Salan voor het hof wordt gedaagd nietig te verklaren. Het bureau van president De Gaulle heeft medegedeeld dat het Franse staats hoofd op 15 mei te 15.00 uur journalisten in het Elysée zal toespreken aan de voor avond van een bezoek aan enkele Fran se departementen, dat vier dagen zal du ren. De vorige persconferentie van de Fran se president werd op 5 september 1961 gehouden. Een plasticbom heeft zaterdag schade toegebracht aan een bureau van de com munistische partij in de Parijse voorstad Issy-les-Moulineaux. Te Verdun heeft een plastic bom schade toegebracht aan het huis van 'n dokter, die kort geleden dreig brieven van de O.A.S. heeft ontvangen. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bekendgemaakt dat de Brit se minister-president Macmillan een uitno diging van generaal en mevrouw De Gaul le heeft aanvaard voor een bezoek op en 3 juni aan Frankrijk. Macmillan wordt vergezeld door zijn echtgenote, La dy Dorothy. Volgens het communiqué ma ken de besprekingen die de Franse pre sident en de Britse premier op het Cha teau de Champs bij Parijs zullen heb ben, deel uit van de reeks contacten die de twee staatslieden sedert enige tijd hebben. Zij zijn voor het laatst in november in Groot-Brittannië bijeenge weest. NEW DELHI (AP) India bereidt zich voor op een lokale oorlog, die deze zomer in het grensgebied met communistisch China gevoerd zal worden. De strijd zal vermoedelijk leiden tot een verbreking van de diplomatieke betrekkingen met Peking. In hooggeplaatste regeringskringen te New Delhi wordt verwacht, dat de strijd zal uitbreken als gevolg van pogingen van beide landen om hun gezag te vestigen in een gebied van 130.000 vierkante kilometer langs de Himalayas. Voor de eerste maal zal India zijn troepen te velde wellicht met gevechtsvliegtuigen steunen als blijk van zijn vastberadenheid. India onderneemt bovendien diplomatie ke stappen. Volgens doorgaans betrouw bare zegslieden onderneemt het land dé marches bij de Verenigde Naties, in Wash ington en in Moskou. Verwacht wordt, dat weldra patrouille schermutselingen zullen beginnen in La- dakh, een gebied ten westen van Tibet Advertentie Moeder vindt 't héérlijk om Fant te krijgen l Want Fant haarcrème maakt 't haar soepeler en gemakkelijker uit te kammen en geeft het een mooie, natuurlijke glans. m Moeders haar glanst ^wmooi met iNOOl* haarcrème 1 Uitsluitend I bij de kapper I verkrijgbaar 1 I 'n orodukt van INDOLAI ZURICH (Reuter) Het internationale persinstituut heeft de resultaten van een onderzoek gepubliceerd naar de vraag, in hoeverre journalisten het recht behoren te hebben zich op ambtsgeheim te beroepen ten aanzien van bronnen van vertrouwe lijke .inlichtingen. Van het instituut (I.P.I.) dat zijn hoofd kwartier in Zürich heeft, zijn 1.330 redac teuren en anderen met redactionele ver antwoordelijkheid lid. Zij vertegenwoordi gen meer dan 600 nieuwsbladen in 48 niet- communistische landen. Op de vraag, of het beroepsgeheim van de journalist ook het recht' omvat tot ge heimhouding van de inlichtingenbron, ant woordde 99,2 percent met „ja". Als één der redenen hiervoor bevestigde 88,6 percent dat het speciale karakter van het journalistieke beroep dit vereist. Een belofte aan degene, die de inlichtingen heeft verstrekt, tot geheimhouding van zijn naam, moet gehouden worden, zo zegt 78,8 percent van de ondervraagden. De denkbeelden die bij het onderzoek door de journalisten naar voren zijn ge bracht, zijn in de volgende drie punten sa men te vatten: a. vastlegging van het journalistieke beroepsgeheim in een wet of statuut zoals in Oostenrijk en de Phi- lippijnen; b. erkenning bij de wet van de journalistiek als één der beroepen waar aan traditioneel het voorrecht wordt ver leend om vertrouwelijk ontvangen inlich tingen geheim te houden; c. voorziening bij de wet van 'n speciaal hof dat in voor komende gevallen beslist of een journalist zich al dan niet op zijn zwijgplicht kan beroepen. Het rapport komt o.m. tot de conclusie dat wellicht het opstellen van een jurispru dentie aan de hand van gevallen uit de praktijk waarin het journalistieke beroeps geheim in feite wordt geëerbiedigd, snel ler tot een feitelijke erkenning zal kunnen leiden dan een streven naar formele opne ming van dit voorrecht in de 'bestaande wetgevingen. In Australië, België, Canada, Denemar ken, Finland en Nederland is de journalist niet wettelijk beschermd. Red. In Duitse mijn omgekomen. Bij het aanleggen van een mijnschacht in Ratheim in Duitsland, dicht bij de Nederlandse grens, is de 50-jarige Nederlandse arbeider J. Menten uit Maastricht om het leven ge komen. Hij is van een hoogte van 40 meter naar beneden gestort en was onmiddellijk dood. De heer Menten was in dienst van een Duitse firma. Gokautomaten taboe. Het gemeente' bestuur van Borne (in Overijsel) heeft be sloten met ingang van 25 mei alle gokauto maten in de gemeente te verbieden. Vóór die datum moeten alle gokapparaten uit de openbare gelegenheden zijn verwijderd. W- - ft. f'^A. h r> f f s J v -ï s .»v r - -r afr" 'K i r 'UT J' j-i T' Voor de eerste maal is een mens erin geslaagd een vliegtuig met eigen spierkracht van de grond te verheffen en door de lucht voort te bewegen, waarmee de grondslag is gelegd voor een geheel nieuwe sport. Dit opzienbarende feit werd vrijdagmiddag op het vliegveld van de Havilland vliegtuigfabrieken in Hatfield door de 39-jarige John Wimpenny, die als wielrenner over het vliegtuigstuur gebogen zat, verricht. At fietsendebracht hij de zich in de staart bevindende propeller in beweging, waarna het toestelletje, waarvan de vleugel een spanwijdte heeft van 16 meter, zich van de grond verhief en met een snelheid van gemiddeld dertig kilometer in rechte lijn, op een hoogte van ongeveer anderhalve meter, ruim negenhonderd meter aflegde zonder de grond te raken. Wimpenny won hiermede de door een lid van het Britse koninklijk aeronautische genootschap uitgeloofde prijs van 500. (Foto Britisch International Newsfilm Agency Ltd.). CARACAS (Reuter) De Venezolaanse regering heeft bekendgemaakt dat rege ringsgetrouwe strijdkrachten in Carupano, de haard van het verzet, verscheidene op standelingen hebben gevangen genomen, onder wie kapitein Molina, die de leider van de opstand wordt genoemd. (Reuter) In een regeringscommuniqué werd later gezegd dat de weerstand van de opstandelingen met het gevangen ne men van kapitein Molina is gebroken. Ve len vluchten naar het oosten, waar zij rn vissersboten naar Trinidad willen ontko De opstand in Carupano heeft volgens officiële opgave vier doden en 15 gewon den geëist. Het ministerie van binnenland se zaken deelde mee, dat de verliezen aan regeringszijde twee doden en tien gewon den bedragen. Afgezien van de 300 opstan dige militairen zijn in Carupano 40 burgers gevangengezet, onder wie talrijke leden van de oppositiepartij „de republikeins de mocratische unie". De minister van binnenlandse zaken maakte tevens bekend dat een communis tisch plan zou zijn ontdekt om ongeregeld heden in Caracas te veroorzaken, met het doel de druk op de opstandelingen in Ca rupano te verlichten. Hij zei dat de rege ring dit zaterdag op tijd ontdekte en com munistische centra in de hoofdstad heeft overvallen. H'erbij is een hoeveelheid wa pens en munitie in beslag genomen. DORTMUND (DPA) In de afgelopen weken zijn zeven mannen gearresteerd die in de afgelopen oorlog in door de Duitsers bezette gebieden in het oosten bij het doodschieten van Joden betrokken zouden zijn geweest. Het centrale bureau voor de opheldering van nazimisdaden bij het openbaar mini sterie Dortmund heeft de namen van drie dezer mannen opgegeven als voormalige SS-officieren Krüger, Heinrich Scott en Franz Mause. die respectievelijk in Noord- rijn-Westfalen, Beieren en Noordrijn-West- falen werden aangehouden. De vier anderen zijn in Noord-Duitsland gearresteerd. NEW YORK (Reuter) Het Amerikaan se Joodse Congres heeft bekendgemaakt, dat de Westduitse politie tenminste acht voormalige leden van de Gestapo in Lub lin heeft gearresteerd. Het Congres heeft meegedeeld een ver zoek ontvangen te hebben van de openbare aanklagers in Wiesbaden en Hannover tot het helpen opsporen van getuigen tegen elf personen, die beschuldigd worden van deel neming aan moorden op 42.000 Joden in Lublin in de maand november van 1943. SALONIKI (AP). De vijftigdui zend Joodse inwoners van Saloniki die in Duitse kampen in Polen het leven lieten, zijn zondag herdacht door de onthulling van een eenvoudig wit marmeren monu ment. Daarna werden er 68 kransen ge legd. Ze waren gestuurd door Joodse orga nisaties, overal ter wereld. Een urn met de as van Joden die in het concentratie kamp zijn vermoord, werd aan de voet van het monument bijgezet. ALGIERS (Reuter-AP) Sinds op 19 maart in Algerije de wapenstilstand werd afgekondigd zijn duizend mensen bij aan slagen gedood. Het duizendste slachtoffer viel gisteravond in Algiers, het was een 41-jarige zigeunerin die bij het vallen van de avond werd doodgeschoten in de Euro pese wijk Bab El Oued. De moordenaar heeft de vrouw waarschijnlijk voor een mohammedaanse aangezien. Volgens niet- officiële cijfers bedraagt het aantal gewon- dan sinds 19 maart 1550. Zaterdag zijn bij gewelddaden in Algerije ten minste 22 mensen gedood en 15 ge wond. Negentien doden en negen gewonden waren mohammedanen. Zondag zijn ten minste elf mensen omgekomen en zes ge wond. Tot de doden behoorden twee Euro peanen en tot de gewonden één. In de wijk „Hoche" van Algiers zijn raz zia's aan de gang. Vanmorgen vroeg is de wijk, die het toneel is geweest van talrijke acties van de O.A.S. tegen mohammeda nen, door militairen en gendarmes om singeld. Hefschroefvliegtuigen vliegen voortdurend over de wijk. NEW DEIHI (AP) Een aantal voor aanstaande Indiërs, onder wie de voorma lige gouverneur-generaal Chakravarti Ra- jagopalachari, de hoofdredapteur van de Indian Express Frank Moraes, de leider van de socialistsiche Sarvodaya-beweging. Javaprakasch Narayan, en de oud-voorzit ter van de .Congrespartij, J. B. Kripalani hebben in een petitie aan president Tito de vrijlating gevraagd van Milovan Djilas, de voormalige vice-president van Joegoslavië Djilas zal op 14 mei terechtstaan. DAMASCUS (Reuter-AFP) Het hoofd van de Syrische uitvoerende macht ten tijde van de unie met Egypte, kolonel Serradsj Abdoel Hamidjs er in de nacht van zaterdag op zondag in geslaagd te ontsnappen uit het hospitaal van de mili taire gevangenis van Mezze bij Damascus. Volgens een officiële Syrische bekendma king heeft de wachtcommandant van het hospitaal, luitenant Mansour Rawsjded, Serradsj bij zijn ontvluchting geholpen. De Syrischeregering heeft 20.0000 Syrische ponden in het vooruitzicht gesteld voor de gene die aanhouding van Serradsj moge? lijk maakt. Serradsj, voormalig vice-president van de Verenigde Arabische republiek en hoofd van de Syrische veiligheidsdienst, die eens als de sterke man van Syrië werd be schouwd, werd vastgehouden wegens „ver dachte activiteit en ondermijning" na de breuk met Egypte. BEIROET (AP) De Veiligheidsdienst was de meest gevreesde instelling in Sy rië. Een onbekend aantal mensen is in de dagen van Serradsj gearresteerd en niet meer teruggezien. In Syrië gaan verhalen over martelingen en over massagraven die na zijn arrestatie zijn ontdekt. Er zijn in de zeven maanden dat Ser radsj achter de tralies heeft gezeten geen beschuldigingen tegen hem gepubliceerd. De procureur-fiscaal heeft echter meer dan eens verklaard dat hij voor een militair tribunaal zou moeten verschijnen. MOSKOU (Reuter-AFP) Premier Kroesjtsjev zal midden mei aan het hoofd van een partij- en regeringsdelegatie een bezoek aan Bulgarije brengen. Volgens het Russische persbureau Tass geschiedt dit op uitnodiging van de Bulgaarse regering en het centrale comité der communistische partij. Arme oude aap Luisterend naar een professorale cause rie op de ouderwetse luister-radio hoorde ik over de wetten van het toeval. ..Als", zo zei deze geleerde, „men een aap een schrijfmachine geeft en men laat hem maar lang genoeg tikken, zeg tien miljard jaar dan zal hij uiteindelijk Von- del's Gijsbrecht van Amstel componeren. Dat is de wet van het toeval". Denk u nu die arme aap eens in. Daar zit hij op zijn aapse praatstoel en tikt en tikt en tikt. Hij is natuurlijk wat moe. hij heeft het tenslotte al negen miljard negen honderd negen en negentig miljoen negen honderd negen en negentig duizend negen honderd negen en negentig jaar ge daan. Maar nu is hij er bijna. Miljoenen en miljoenen toneelstukken heeft hij al ge tikt, maar nog altijd niet de Gijsbrecht. Maar hij is er toch haast, nog een kleine inspanning, en volgens de wetten van het toeval zal uiteindelijk het Amsterdam se meesterwerk van de rol komen. Zijn aapse vingers tikken en tikken. Er is natuurlijk een commissie benoemd om uit te maken of de aap tenslotte wer kelijk de Gijsbrecht van Amstel heeft ge tikt of niet en dus al dan niet, de wet van het toeval heeft bewezen. Er hangt veel van af. Hele biologisch-chemische theo rieën worden op die kansberekening op gebouwd. Casino's leven er van, sterren- formaties kunnen er mee verklaard wor den. In de commissie zitten dus de eer sten op hun gebied: een erkend nuchter literator, een erkend drankzuchtig dichter, een vertegenwoordiger van het amateur toneel en een heer van de televisie plus een van de hoorspelafdeling van een con currerende religie, een vertegenwoordi ger van het departement om straks de aap een reisprijs uit te reiken, plus een dame-schrijfster om de te verwachten ru zies te sussen. Vol spanning kijken ze wat er uit de schrijfmachine van de aap komt. Eindelijk, met een diepe zucht, houdt de aap op. Hij trekt het laatste vél uit de machine en reikt het hele toneel-stuk zwij gend aan de voorzitter over. Heef hij het eindelijk, eindelijk klaar gespeeld? Heeft hij de Gijsbrecht tenslotte bij elkaar ge tikt? Is de kansberekeningswet bewezen? In ontzettende spanning rukken de leden der commissie de vellen papier uit de tril lende handen van de voorzitter. „Is het de Gijsbrecht?" Een ogenblik van doodse stilte en span ning. Ze leven, ze zien elkaar aan, tra nen wellen op in hun ogen. De aap kijkt toe in vreselijke spanning. „Ja?" „Nee?" „Arme, arme aap", zegt de voorzitter en het dame-lid strijkt hem over de kop. „Arme, arme aap. Bijna, bijna had je het gehaald. Maar niet helemaal. Ga maar weer zitten en probeer het nog maar weer eens tien miljard jaar". „Was het dan niet de Gijsbrecht?" vraagt de aap. „Bijna", zegt de voorzitter. „Net nog niet. Het is „De Bruiloft van Kloris en Roosje". Maar heus de Wens er in is erg grappig en actueel". H. B. Fortuin SEATTLE (Washington/AP) De Rus sische ruimtevaarder Gherman Titov heeft zondag op een persconferentie in Seattle verklaard dat hij op zijn zeventien omwen telingen rond de wereld in een ruimtevaar tuig „geen god en geen engelen" heeft ge zien. Hij bracht met zijn vrouw Tamara een bezoek aan de wereldtentoonstelling Century '21 in Seattle, waar hij twee uur vertoefde bij de Amerikaanse wetenschap pelijke inzending. „Geen god heeft ons geholpen bij de bouw van onze raket. De raket werd ge bouwd door ons volk. Ik geloof niet in god. Ik geloof in de mens. zijn kracht, zijn mo gelijkheden en zijn rede" aldus verklaarde hij na afloop op de persconferentie. Titov heeft zaterdag in Chicago gezegd, dat het „prachtig" zou zijn, als een vlucht naar de maan door de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten gezamenlijk kan worden georganiseerd, waarbij gebruik gemaakt wordt van een speciaal ruimtevaartuig. Volgens Titov hebben Amerikaanse ruim- tevluchten geen gegevens opgeleverd, die niet reeds in de Sovjet-Unie bekend zijn. Titov verklaarde dat hij voldoende voed sel. water en technische benodigdheden had om tien dagen lang om de aarde te blijven cirkelen. Militairen. De Ierse regering heeft aange kondigd dat er morgen militaire voertui gen zullen worden ingeschakeld om het openbaar vervoer in Dublin op zich re nemen. Woensdag jl. is er een wilde sta king onder het buspersoneel van het ver voerbedrijf uitgebroken, als protest tegen het inleggen van eenmansbussen ter ver vanging van de diensten die tot nu toe door een chauffeur en een conducteur werden onderhouden. Bronnen. Volgens welingelichte bronnen in de Indische hoofdstad zou India met de Sovjet-Unie onderhandelen over de le vering van tenminste vierentwintig Rus sische straaljagers van het laatste type. De Indische luchtmacht zou hiertoe over gaan in verband met het feit, dat de Pakistaanse luchtmacht een aantal F 104 g straaljagers 'van de Verenigde Staten heeft ontvangen. Sarabia t- De 81-jarige vice-resident van de verdedigingsraad van de Spaanse re publikeinse regering in ballingschap, Jan Hernandez Sarabia, is in Stad Mexico overleden aan een hartaanval. Tijdens de burgeroorlog van 1936 was hij minis ter van oorlog en privé secretaris van president Manuel Azana. Globevlotters. De 48-jarige avonturier De Vere Baker, die in 1958 per vlot een tocht van Redondo Beach naar Hawaii heeft gemaakt, is zaterdag vertrokken voor een reis per vlot om de wereld. Hij wordt op zijn ongeveer 14 meter lang en 7 meter breed vlot, de Lehi V ver gezeld door zijn vrouw Nola en een be manning van 7 koppen. Het vlot gaat eerst naar Acapulco in Mexico, wordt vervolgens over land door Mexico ver voerd en zal daarna de golfstoom naar Engeland volgen. Davy Crockett. Het Amerikaanse ministe rie van landsverdediging heeft zaterdag meegedeeld dat een gedeelte der Ameri kaanse strijdkrachten de beschikking heeft gekregen over een nieuw mortier, dat kerngranaten afvuurt. Dit mortier, de „Davy Crockett", kan de granaten, die een ontploffingskracht van bijna dui zend tont t.n.t. bezitten, over een af stand van ongeveer negen kilometer af vuren. Volgens berichten in de Ameri kaanse pers zijn de eerste waarschijn lijk ter beschikking gesteld van de Ame rikaanse troepen in Duitsland. Elk der vijf in West-Duitsland gelegerde Ameri kaanse divisies infanterie zou ongeveer vijftien van de „Davy Crockett"-mor- tieren toegewezen hebben gekregen. Honger. Duizenden hongerige landarbei ders en hun gezinnen trekken weg uit de vlakten in 't noordoosten van Brazi lië en zwermen uit in de steden en dor pen waar zij om arbeid en brood bede len. De reden van deze trek is de lang durige droogte. In de staat Pernambu- co is de noodtoestand uitgeroepen en is bevel gegeven de levensmiddelenvoorra- den in beslag te nemen ten behoeve van een distributie in gebieden, die reeds drie maanden geen druppel regen gezien hebben. Zonder incidenten. In Colombia zijn gists- ren presidentsverkiezingen gehouden, voor de periode 1962-1966. De verkiezin gen zijn zonder incidenten verlopen. Vol gens de eerste aanwijzingen zou Guiller- mo Léon Valencia, als vertegenwoordi ger van de gematigde liberaal-conserva tieve coalitie, de winnaar zijn en het presidentsambt op 7 augustus overne men.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3