Indrukwekkende Taptoe Velsen trok duizendkoppig publiek Soli" leverde verrassing IN DE VISHAL+EN OP ZEE Sport in de IJmond „Met gebruik van keuken" „IJmond"-handballers hadden slechte dag Kort IJmondnieuws Lijk van vermiste wachtsman gevonden HAVENBKRICHTKN Ongevallen bij Hoogovens IJmondverenigingen vandaag en morgen Jubileumbijeenkomst Leger des Heils Jt "V-A MAANDAG 7 MEI 1962 STOFZUIGERS A mateurtoneel Nieuwe contactcommissies bij Hoogovens Amateurfotografen hielden autorit Vergeet Uw huid niet! Kerkelijk nieuws Met fiets gevallen Vrouw brak enkel bij het uitstappen Jongens misdroegen zich Bromfietser lag gewond op straat uldiging CENTRIFUGES LOENDERSLOOT \msterdamse havenplannen in P.v.d.A.-vergadering 99 De taptoe Velsen is een indrukwekkende gebeurtenis geworden. Er waren minstens zevenduizenden mensen gekomen om dit feestelijk vertoon van de plaatselijke muziekkorpsen op Schoonenberg mee te maken, en zij hebben groot gelijk gehad. Want het was één feest van muziek, kleur en sfeer. De organisa toren hadden voor tal van verrassingen gezorgd, veelal in de vorm van licht effecten. Zo was het begin al veelbelovend. Toen bijna alle mensen het terrein hadden betreden, gloeide ineens het licht op boven de grote staantribune. Een luid „Oh klonk op, want daar had zich een grote groep muzikanten, zangers en zangeressen opgesteld. De gezamenlijke koren, verenigd in de sectie zang van de V eiser Gemeenschap, bleken namelijk hun medewerking te verlenen aan dit festijn. Vijf drumbands openden de taptoe. Het applaus klonk luid op. Maar het was nog slechts een begin. Kapelmeester J. A. Reynhoudt van de Huzaren van Boreel had voor een programma met een ster ke climax gezorgd, zodat de bijval steeds groter werd. Na de vijf bands zongen de koren on der leiding van Hans Waanders „Judex", begeleid door Sint Cecilia. De christelijke muziekvereniging „Wilhelmina" speelde twee marsen, en daarna klonk een don derend gejuich op. De populaire jongens van Schulpen en Meerweiden waren de grasmat opgekomen. Zij brachten een uit stekende show, die weer werd ondersteund door fraai^ lichteffecten. De meisjes van de christelijke gym nastiekvereniging „IJmuiden" zorgden daarna voor nieuwe variatie in de vorm van een aardig Schots dansje. Zo ging het enkele uren door. Telkens gloeide Dij een hoek van het veld een guirlandever lichting op, en dat betekende, dat van daar een nieuw korps kwam aanmarche- ren. Sint Caecilia liet genieten van goede muziek, waarbij de grote helderheid op viel, maar ook het te grote volume van de overigens uitstekende trombonisten, en daarna klonk het specifieke geluid van de celesta, waaraan ieder de Hoogovenhar monie herkent. Het werd echter een ver rassing want niet alleen de in statig zwart geklede Hoogovenmannen marcheerden het terrein op, maar tegelijk naderde van de andere kant de drumband van de ÏJmuider Harmonie in het in de schijn werpers sprookjesachtig opgloeiende rood. Beide korpsen zorgden voor een show, en bezorgden het publiek zo een daverende attractie. Verrassing Maar een nog grotere verrassing was daarna, dat Joop Heeremans met „Soli Deo Gloria" ijverig bezig blijkt te zijn een rivaal voor de ÏJmuider Harmonie te vormen. Zijn korps is veel kleiner, en de bewegingen kunnen dus niet zo massaal zijn, maar hij had voor een ori ginele figuratie op „Florida" gezorgd, waarbij talrijke ingewikkelde figuren wer den beschreven. Het applaus was ovatio neel. Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philip* enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg VELSERDUINWEG 173 TELEFOON 4403 Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne NATUURPERMANENT gehad 7 Of. indien u geen permanent wilt neemt u dan eens een TEENAGER-WAVE. Dameskapsalon JAN SUYK Wükerstraatweg 259, Velsen-N - Tel. 35*5 „Met gebruik van keuken" is de titel van de klucht, waarmee de toneelvereni ging „Havenkwartier" uit Beverwijk, za terdagavond in het Kennemer Theater haar winterseizoen heeft afgesloten. Men had verzuimd in het programma de naam van de auteur te vermelden; ofschoon de kwaliteiten van het stuk nu ook weer niet overtuigend genoeg zijn geweest, om ons sterk naar de onthulling van zijn identi teit te doen verlangen. Waarschijnlijk heeft hij getracht een satire te schrijven op de situaties, welke uit gedwongen sa menwoning kunnen ontstaan, doch bijster Origineel is hij hiermee niet geweest. De auteur kwam dan ook weinig verder dan een klucht, waarin de spelers vrijwel de gehele duur zo ongeveer in bokshouding tegenover elkaar zijn geplaatst en waarbij de dialogen voornamelijk op een ruzietoon dienen te worden gevoerd. De intrige? Nauwelijks van belang. Het betreft paar- deslager Manus Duiveman, die zonder voorkennis van de bevoegde instanties, zijn gehuwde dochter met haar echtgenoot bij zich in huis heeft genomen. De pret be gint, wanneer het aldus van deze inwoning onkundig gelaten huisvestingsbureau, een kamer „met gebruik van keuken" toewijst aan het echtpaar Puister, waarvan de vrouwelijke helft nu niet bepaald op haar mondje is gevallen. En tot overmaat van ramp heeft Manus' jongste dochter juist tedere betrekkingen aangeknoopt met de ongelukkige ambtenaar, die voor deze toe wijzing verantwoordelijk is. Met een dergelijke historie als uitgangs punt, bestond de taak van regisseur P. M. Langeveld er voornamelijk uit, de spe lers voortdurend tot gezellige heibel te instrueren. En wat dit betreft hebben zij zich allerminst onbetuigd gelaten. Ans Séns (als gast) en Janny Capelle, respec tievelijk Neel Duiveman en haar turbulen te inwoonster Lucie Puister, bleken hierbij een paar pinnige dametjes, die eikaars bloed wel konden drinken. Piet van der Lee, compleet met een melancholieke hongsnor, was een grappige paardeslager, die in Hans Boeree een schuchtere ambte naar vond, waar zijn opgeschroefde woede genoeglijk op kon worden gekoeld. Ook Joke de Vries speelde nog een levendige Greetje. De dames Schouten en Gelder mans, geassisteerd door de heren Van Rooyen en Rol, maakten ten slotte de be zetting van deze onbelangrijke klucht, tot groot vermaak van het publiek compleet. Jan van Dam De zangkoren zongen daarna het „Halla- lujah" van Handel, weer een indrukwek kend gebeuren. De fanfare Wilhelmina uit Santpoort greep wel niet zo ver in het verleden terug, maar de mars „Spearmint", die men speelde, dateert toch ook al van 1898. Voor een goede show zorgde ook het tamboer- en pijperkorps van de chris telijke gymnastiekvereniging „IJmuiden" en ook de muziek van de Hoogovenhar monie mocht er daarna zijn. Al werd „When the Saints" toch wel beetje van zijn karakter ontdaan door de al te veel gebruikte celesta. De gymnasten van IJmuiden gaven daarna een bewegingsoefening ten beste op de muziek van het Gondellied uit „Eine Nacht in Venedig". Maar als men mocht denken, dat men het nu gehad had, zat men er toch wel naast. Want de heer Reynhoudt had het beste voor het laatst bewaardop de tonen van de mars „Stad Amersfoort" marcheerden al le korpsen het terrein op. Massaal slot Een indrukwekkende opmars, maar wat volgende was nog massaler; een enorme roffel die steeds, als men dacht dat het maximum bereikt was, nog in volume toenam, klonk over het terrein. Eén een zame trompetter blies hoog van de tri bunes de taptoe. En toen klonk, ingetogen door het koor gezongen, het zegengebed voor de Koningin „Domine Salvum Fac Reginam Nostram". Het applaus van het publiek werkte hier wat dissonerend, maar men begreep het zelf, want na het „Wilt heden nu treden" van harmonieën en koor bleef bijval ge lukkig achterwege. Het slot werd gevormd door een mars, door kapelmeester Reynhoudt gecompo neerd en opgedragen aan de gemeente Velsen: „In corpore". Een prachtig besluit van een mooi feest. Na afloop is er nog een intieme bijeen komst geweest van de sectiebesturen zang en muziek, waar de heer J. van Os van oe Abelen, voorzitter van de Velser Gemeen schap het woord heeft gevoerd. Daar wer den onder meer de heren Reynhoudt en Kamkes gehuldigd voor hun belangrijk aandeel in het slagen van dit feest, dat een treffend getuigenis was, van wat men in Velsen kan bereiken door de grote saamhorigheid van de verschillende delen van het verenigingsleven. Waarbij kwam dat men voor het eerst het volledig ver nieuwde instrumentarium kon bewonde ren, dat kon worden aangeschaft dankzij de ruime subsidiepolitiek van het gemeen tebestuur. Wegens het slechte weer van zondag morgen kwamen verschillende wedstrijden van de handbalvereniging IJmond te ver vallen. Daardoor kwamen de dames van IJmond 1 niet in Heiloo in het veld tegen Foresters 1. Voor het overige werden de thuiswedstrijden van de dames IJmond 2 en de heren IJmond 2 respectievelijk te gen De Blinkert 2 en Rapiditas 2 wel gespeeld, die beide werden verloren met 0-3 en 5-14. Het eerste IJmond-herenteam, dat in Haarlem op bezoek was bij Rapiditas 1, dat de laatste plaats inneemt in de over gangsklasse A, verging het niet beter. Deze wedstrijd, die voor beide ploegen van groot belang was omdat Rapiditas de laatste plaats wel wilde verlaten en IJ mond er weinig heil in zag om in het ge drang onderaan te komen, werd vooral tij dens de tweede speelhelft onder bar slecht weer gespeeld. Dit heeft er vast toe bij gedragen, dat de IJmonders en de Haar lemmers in een vrij zwak duel werden gewikkeld, waarin Rapiditas toch het minst slecht was. Vrij spoedig nam Rapiditas de leiding (1-0), doch B. Minnes benutte daarna een toegekende strafworp en maakte voor IJ mond gelijk (1-1). H. Dijkstra deed een volgende Rapiditas-voorsprong wat later te niet (2-2). Hierna kregen de Haarlemmers toch wel 'n duidelijk overwicht. Zij gingen de rust met een 8-4 voorsprong in. Na de hervatting hadden de IJmonders weinig kans de spekgladde bal onder controle te houden. Dit lukte bij de gastheren beter, zodat zij zonder al te veel moeite de IJmond verdediging wisten te passeren. Wel scoor de ook IJmond, maar dit was onvoldoende om de strijd in evenwicht te brengen. De uitslag werd 13-7 voor Rapiditas 1. Door dit resultaat kwam Rapiditas 1 met vier punten totaal gelijk met E O. Deze bei de clubs staan nu nog slechts twee punten achter op de IJmond 1-heren, die nog bij zonder moeten oppassen om niet de rode lantaarn toebedeeld te krijgen. Twaalfduizend stemgerechtigde werkne mers bij Hoogovens in IJmuiden gaan op 16 en 17 mei bepalen hoe hun contactcom missies drie jaar zullen zijn samengesteld. Met betrekking tot de buitenlanders die in het bedrijf werkzaam zijn is op de jong ste vergadering van de ondernemingsraad het volgende opgemerkt. Deze buitenlanders moeten zich wel vrij spoedig aan het werk aanpassen. Toch doen zich op verschillend terrein speciale vraagstukken voor. Aan de groepen be woners van de Arosa Sun is indertijd ge vraagd of zij uit hun midden enkele ver tegenwoordigers zouden willen aanwijzen met wie van directiewege als vertegen woordigers kan worden gepraat. Voor de Nederlanders en ook voor de Spanjaarden is dit gelukt; voor de Italianen niet. Verder bestaat er vooral bij de Italianen op de Arosa Sun weinig behoefte om hun nieuwe omgeving beter te leren verstaan. Dit komt o.a. tot uiting in de geringe be langstelling voor de lessen in het Neder lands. Men geeft er de voorkeur aan als Italianen „onder elkaar" te blijven. De Arosa Sun werkt in dit opzicht isolerend. Anders is het met de Italianen die bij verschillende kosthuizen in onze omgeving zijn ondergebracht. Zij worden onze taal veel spoediger machtig en zoeken ook in het werk met collega's meer contact. Voor een elkaar wederzijds beter leren begrij pen, zal het nodig zijn dat vooral dege nen die veel met Italianen en Spanjaar den moeten omgaan, b.v. het toezichthou dend personeel, meer inlichtingen krijgen over de buitenlanders, die op allerlei si tuaties anders reageren dan wij. De jaarlijkse en zo langzamerhand een traditie wordende autorit van de Bever- wijksp Amateurfotografenvereniging werd zondagmorgen onder niet bepaald ideale weersomstandigheden verreden. Er waren naast deelnemers uit eigen kring ditmaal ook weer deelnemrs van zusterverenigingen. Er werd bij deze rit niet zo zeer gelet op snelheid of andere rally-prestaties, de foto's waren de hoofdzaak. Zelfs het kaartlezen geschiedde aan de hand van een kaart met 40 opgeplakte fo to's. Men zocht zijn weg via Heemskerk, Cas- tricum en de Egmonden naar Bergen via landelijke binnenwegen. Onderweg zag men zijn tocht menigmaal versperd door padvinders die onder leiding van hopman Van den Berg de nodige controleposten be zetten m de druilende regen. De deelne mers moesten van deze rit acht foto's ma ken. Men vond in Bergen, in restaurant de Hertenkamp het einde van het eerste deel van deze fototocht, maar hier wachtte de deelnemers nog een vrij moeilijke opgaaf. Men moest nog een ,Striprit" van 4 KM maken. Dit bracht velen wel even aan het duizelen en niet een ieder kon in een foutloos tijdparcours aan deze opgaaf vol doen. De organisatoren van deze tocht G. Broertjes, L. Hulshof en C. van Veelen hebben veel waarderende woorden van de deelnemers mogen horen. Zij gaan zich nu over het ingezonden fotomateriaal buigen om te zien welke deelnemer on danks het slechte weer toch nog de beste serie foto's heeft gemaakt. Want pas dan zullen de uitslagen bekend worden ge maakt. Feest. Voor de leden van de afdeling Beverwijk-Hoogovens combinatie van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp bij Ongelukken wordt vrijdag avond, 11 mei in het Jozefhuis aan de Ban jaertstraat een feestelijke bijeenkomst ge houden. In een programma, getiteld „Vrolijkheid in lentetijd" zullen Wim Theewis als con ferencier, imitator en parodist; het zang duo The Melody Sisters; Cor de Goor en assistente met moderne goochelshow; het duo „Jo en Jo" met kolder in kwadraat en „The Rifa's" met acrobatiek medewerking verlenen. De entre-acte muziek wordt verzorgd door „The Music Makers". Afgesloten. Burgemeester en Wethou ders van Heemskerk maken bekend dat de Kerkweg, voor zover gelegen tussen de van Coevenhovenstraat en de Oosterstreng met ingang van heden gedurende een week of langer voor alle verkeer in beide richtin gen gesloten zal zijn wegens werkzaam heden. Aanvoer van maandag In IJmuiden zijn maandag 116 schepen aan de markt geweest, waarvan 37 voor de eerste en 79 voor de tweede beurt. Er waren 180 schelvis, 160 wijting, 115 gul en kabeljauw, 4230 makreel, 570 schol, 35 tarbot, 220 varia, 950 stuks kabeljauw, 37.500 kilo tong en voor de tweede beurt 265 wijting, 20 gul en kabeljauw, 835 schol, 60 tarbot, 290 varia en 290 stuks kabeljauw. Verder 85.000 kilo tong. Totaal 8566 kis ten. Aan de markt waren de KW 144 „Corne lls den Duik" (25 april) met 1330 kisten, waarvan 40 schelvis, 1250 makreel, 40 gul en kabeljauw, 340 stuks kabeljauws-en de VL 84 „Jan Senior" met 1305 kisten, waar- Van 1200 makreel, 90 gul en kabeljauw; 15 diversen en 62 stuks kabeljauw. De SCH 261 „Onderneming 1" had 1185 kisten, waarvan 30 schelvis, 1060 makreel, 40 wij ting, 45 gul en kabeljauw, 10 diversen en 93 stuks kabeljauw, de KW 149 „Arie Ja cob" (25) 785 kisten, waarvan 20 schelvis, 720 makreel, 5 wijting, 20 gul en kabeljauw, 20 diversen en 100 stuks kabeljauw. Prijzen van maandag Per kilo; heilbot 3.801.00, zalm 76, tarbot 3.903.50, grote tong 3.903.50, grootmiddel 32.80, kleinmiddel 2.602.30, tong I 2.60—2.20, tong II 1.86—1.60. Per 50 kilo: grote gul 5632, middel gul 4032, kleine gul 40—31, leng 36, bonken 4340, overige makreel 159, schar 2418, poon 2220, schol III 2512, schol II 52 27, schol I 34—27, zetschol 3227, grote en grootmiddel schol 2843, grote en groot middel schelvis 2540, kleinemiddel 46 38, schelvis I 5242, schelvis II 5038, wij ting 4526, dichte wijting 30, griet 6778, tongschar 6882, tarbot II 144160, tarbot III 110—92, tarbot IV 92—70, wolf 45—40. Per 125 kilo: grote kabeljauw 9671, middel 11286, grote en grootmiddel kool- vis 134—114, leng 112—110, wolf 100—92. In de IJmuidense Vissershaven is zater dagmorgen 't lijk van de 54-jarige wachts man N. Schuit uit Katwijk aan Zee drij vend aangetroffen. De man werd al vier weken vermist. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Waterland van Hamburg: Falaise, Folkestone; Ritornel, Lon den; Hannes Lunstedt, Swansea; Lizard, Londen; Atland, Narvik; Neth. Coast, Newcastle; Unden, Rouaan, bijlegger IJmuiden; Zeemeeuw, Köping. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Noorderlicht van Swansea voor IJmuiden; Batjan, Antwerpen; Stad Vlaardingen, Hampton Roads, kolen lossen IJmuiden; Waverstroom, Par; Zaanstroom, Lon den; Statenlaan, Londen; Hoogland, Stettin, ko len lossen PEN-centrale Velsen; Nelly, Londen; Julia Marv, Londen; Skandia, Jacobstad, props lossen Velsen; Strabo, Aarhus; Zus, Newcastle; Ardeas, Hamburg; Tilly, Kristinehamn, hout los sen Zaandam; Antilochus, Hamburg; Leonidas, Kopenhagen; Harrogate, Goole; Rijnstroom, Huil; Stella H., Skoghall; Atlantic, Plymouth; Heriot, Leith; Theano, Dublin; Togo, Le Havre; Pericles, Hamburg; Wiebold Böhmer. Hamburg; Bolt, Kris- tiaansand; Vinland, Norfolk; Oldenkerk, Antwer pen; Orion, Norrköping. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Reggeborg naar Slite, kunstmest geladen IJmuiden; Kulmer- land, Cristobal: Richard Kaselowsky, Rotterdam; Werna. Stockholm; Mascot, Odense, walsmateri- aal geladen IJmuiden; Norinda, Antwerpen; Re- nee, Faversham. kunstmest geladen IJmuiden; Jonan. Ipswich, bijlegger IJmuiden; Gerd, Lon den; Brinda, Grangemouth, walsmateriaal gela den IJmuiden; Jean E„ Londen; Libra. Stock holm; Maaskerk, Antwerpen; Tor, Malmö; Inge. Monrovia; Viscaya, Randers; Katendrecht, Bre men; Presidente Castillo, Le Havre; Devon, Glas gow; Veritas, Portsmouth; Gouwestroom, Liver pool; Joseph Frering, Monrovia, ledig Buitenha ven IJmuiden; Tynewood, Londen, walsmateriaal geladen IJmuiden; Sata Isabell, Le Havre. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Jastarnia naar Stettin, walsmateriaal geladen IJmuiden: naar Stettin, walsmateriaal geladen IJmuiden; Unden, Hontoeten, bijlegger IJmuiden; Honte- stroom, Hull; Lingestroom, Londen; Eemstroom, Grangemouth; Marathon, Antwerpen; Falaise, Folkestone. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Johanca van Norsundet: Ammon, Antwerpen; Belgia, Go thenburg; Jupiter, Barry; River Afton, Pepel. erts voor IJmuiden; Antony Karei, Gruvon. hout voor Leiden; Roelof Jan. Swansea; Arcturus, Kotka: Rore, Antwerpen; David, Skoghall (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie Uw huid k5n zacht en jeugdig blijven. Maar u moet er wel iets aan doen. Gebruik Vitamol-vitamine-cosmetica die samengesteld zijn door wetenschapsmensen. Vitamol geeft de huidcellen nieuwe opbouwstoffen en dat houdt uw huid verrukkelijk jong en fris. Vitamol schenkt schoonheid Vitamol crèmes in tuben en potten: 4.25 - 5.90 Vitamol lait, tonic, komkommermelk, massage-olie: 5.50 vitamine voor uw huid BESLIST OVER UW SCHOONHEID Per regel: kabeljauw 10460, middel 57—37. Van de VL 142 „Voorwaarts" is een haai, welke per auto uit Vlaardingen is aange voerd, voor 216 verkocht. De VL 84, wel ke ook een haai aanbracht, verkreeg hier voor een prijs van 160. Van de KW 144 werden twee kleinere haaien verkocht voor 92. Op zee Gisteren is er slecht gevist. De „Marian Ellen" KW 159 „Maria Elizabeth" IJM 5, die al 600 kisten aan boord had, waren elkaar aan het opbeuren. Hun tijd om weer eens een „spokje" te doen zou ook -wel weer komen. Er werd wel wat makreel ger vangen, maar' grote spokken kwamen niet voor. De meeste schepen die op zee waren, hielden zondag. De „Liesje en Rutger" VL 153 meldde zaterdagavond aan de rederij, dat er een goede 700 kisten makreel en 50 kisten stripjes aan boord waren. In overleg tussen schipper en rederij werd besloten er nog een paar dagen aan vast te knopen, omdat de aanwezige hoe veelheid vis niet toereikend werd geacht om een goede besomming te maken. Hedenmorgen meldde dit schip een trek van 75 kisten makreel en 80 kabeljouwen. Scheveningen In Scheveningen was de aanvoer 150 schelvis, 200 wijting, 250 gul en kabeljauw, 450 schol, 2500 makreel, 150 varia, en 12.000 kilo tong. Voor dinsdag Voor dinsdag is al binnen de VL 121 „Willem" met 1400 kisten, waarvan 30 schelvis, 1265 makreel, 12 wijting, 70 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 13 diversen en 200 stuks kabeljauw. De KW 3 „Koraal bank" heeft 860 kisten, waarvan 35 schel vis, 725 makreel. 60 wijting. 30 gul en ka beljauw, 10 diversen, 300 stuks kabeljauw. De KW 39 „Wilhelmina Johanna" heeft 900 kisten, waarvan 100 schelvis, 90 haring, 460 makreel, 90 wijting, 70 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 50 diversen; de SCH 135 „Cor nelia Maria" heeft 1100 kisten, waarvan 30 schelvis, 1000 makreel, 20 wijting, 50 gul en kabeljauw en 450 stuks kabeljauw. De KW 139 „Bellatrix" heeft 290 kisten, waarvan 55 schelvis, 10 haring, 130 ma kreel, 65 wijting, 10 gul en kabeljauw, 10 diversen, 110 stuks kabeljauw. Voor woensdag De IJM 99 „Egmont" met 1500 kisten, waarvan 200 schelvis, 300 roodbaars, 800 gul en kabeljauw, 150 koolvis en 50 diver sen. VL 116 „Michiel Jan" met 1300 makreel, 100 viswaren, 50 kabeljauwen, 52 kantjes gezouten makreel. De 41-jarige heer P. Molenkamp, die vrijdagavond op de kade van de derde rijksbinnenhaven te Velsen-noord tussen twee rollen hoogovenstaai beklemd is ge raakt, bevindt zich in het Antoniuszieken- huis in IJmuiden-oost nog steeds in ern stige toestand. Hij was werkzaam als bakken-stuurder bij de afdeling havens van de Hoogovens. Bij het laden van rollen vertind blik in het Noorse schip „Stokvikk" is hij tussen twee rollen bekneld geraakt. Zaterdag heeft de 39-jarige heer J. W. Kuyer uit Haarlem, die werkzaam is bij de afwerking warmband van Breedband N.V., een ongeluk gekregen. Hij liep door de fabriek en struikelde over een muurtje, waarbij hij ongelukkig terechtkwam. Daar hij over hoofdpijn klaagde is hij in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opge- Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Gorinchem (vac. W. G. Gijzel) E. Holtrigter te Weespi die be dankte voor Putten (kring Andreaskerk). Bedankt voor Krimpen a. d. Lek L. Dop- penberg te Wilsum. Ned. Prot. Bond Benoemd tot voorganger van de afdeling Musselkanaal Dr. J. Kolfschoten te Delft. Op de Parallelweg van de Rijksweg 9 in Santpoort kwam zaterdagmiddag een fietser ten val doordat zijn zoontje, dat voorop zat, een onverwachte beweging maakte. Het jongetje liep een buil op zijn hoofd, een wond boven zijn rechter oog en ontvelde knieën op. Hij werd door de ongevallendienst naar het Joannes de Deoziekenhuis in Haarlem vervoerd. Een 59-jarige vrouw uit IJmuiden-oost stapte zondagavond om halftwaalf mis bij het verlaten van de trein op het station Zeeweg. Zij brak haar enkel en werd in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Drie jongens, die in de nacht van zon dag op maandag in de Kennemerlaan mét'- een boompje naar de neonverlich ting van winkels hadden geslagen, wer den door de Velsense politie overgebracht naar het hoofdbureau en na onderzoek weer weggezonden. Op de P. J. Troelstraweg trof de Vel sense politie om half één in de afgelopen nacht een 18-jarige bromfietser aan, die gewond naast zijn voertuig lag. De jonge man had schaafwonden aan zijn hoofd. Hij werd door de ongevallendienst in het hoofdbureau van politie behandeld en daar ter ontnuchtering ingesloten. Tijdens een zondagavond belegde con tactavond van de voetbalvereniging DEM, heeft voorzitter M Stelder met een van waardering getuigende toespraak 't zater dagmiddagelftal van DEM toegesproken en het hulde gebracht voor het behalen van het kampioenschap in de zaterdagmiddag competitie. Voorts heeft de heer Stelder de prijzen uitgereikt van de deze winter gehouden klaverjascompetitie, waarbij de Wim Geldermans-wisselbeker uitgereikt werd aan de heer W. Tuin. die als eerste eindigde met in totaal 27423 p.. 2. N Rlee- ker 26762 p., 3. mej. Comminotto 26762 p. Men heeft deze avond verder op gezellige wijze doorgebracht met zang, dans en mu ziek. Atletiek De nieuwelingendag van de afdeling Ken nemerland van de Koninklijke Nederland se Atletiek Unie, die door de A. V. Lycur gus te Krommenie op het open, koude en natte grasveld is gehouden, telde ook een aantal leden van de Kennemerstaten Atle tiekvereniging SUOMI onder de deelne mers. Het wel zeer slechte weer deed aan de prestaties van de deelnemers veel afbreuk, maar niettemin konden de SUOMI-leden toch nog enige aardige resultaten behalen. Van de A-meisjes bracht Gré Orthuis het op de 100 meter grasbaan tot derde in serie met 13,9 en vijfde in de eindstrijd met 13,7. Zij bereikte op verspringen een vierde plaats met. 4.14 meter en op discus werpen werd zij zesde met 24,79 meter. L. Adelaar-Hurkmans plaatste zich bij da mes C op kogelstoten derde met 8,83 me ter en op speerwerpen D vijfde met 20,18 meter. Bij de heren werd K. Lieuwen op 100 meter C derde in serie in 11,7 sec en vierde in de finale in 1L6 sec. Henk Wit voet werd tweede in serie in 11,9 sec. en derde in de eindstrijd met 11,6 sec. In zijn eerste baanwedstrijd heeft Rob Numan een fraaie prestatie geleverd op de 3000 meter. Hij eindigde als zesde. De ove rige uitslagen waren: Jongens A: Fer Roe mer 100 meter tweede in serie, 12 sec. en vierde in finale in 11,9 sec. Theo Marinus speerwerpen no. 8 met 31.31 meter. 1500 meter D: Jurg van der Wel zevende. MAANDAG 7 MEI Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u.: to neelavond KDO. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: toneelavond Hervormde Toneelgroep. Openbare leeszaal, Plein 1945, open van 19 tot 21.30 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg, IJmui- den-Oost, open van 19 tot 21 uur. DINSDAG 8 MEI Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: toneelavond Plankeniers. Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 10.30, 13.30 en 15 uur: Aafje Top voor scholen. Cultureel Centrum, IJmuiden, 10.30 u.: koffie-uurtje Ned. Ver. van Huisvrouwen Velsen-IJmuiden. Openoare leeszaal, Plein 1945, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; Duinpan, Willem de Zwijgerlaan, Santpoort-Zuid, 16 tot 18 uur; Wijkerstraatweg, Velsen-Noord, 19 tot 21 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg, IJmui den-Oost., open van 10 tot 12 uur. St. Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting, P. J. Troelstraweg 20, IJmuiden-Oost, spreekuur van 9.30 tot 12 uur, tel. 7166. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, DRU, Erres, Scharpf, Electrolux, Sema, Principal. Hoover, Zanker. Reeds vanaf f J49.50 met garantie. Gem. betaling en 100 service. Lange Nieuwstraat 433 - 435 Uitgaande van de Federatie Velsen van de Partij van de Arbeid wordt vrijdag avond, 11 mei, in de theeschenkerij van het park Velserbeek een huishoudelijke fe deratie-ledenvergadering gehouden, waarin voor de gemeente Velsen het belangrijke onderwerp inzake de Amsterdamse ka naal- en havenplannen zal worden behan deld. Voor deze vergadering zal een aantal vooraanstaande leden van de Partij van de Arbeid, zowel uit Amsterdam als uit Vel sen worden uitgenodigd om in een open hartige discussie deze plannen nader onder de loep te nemen. Drs. J. den Uijl, lid van de gemeente raad van Amsterdam en lid van de Twee de Kamer en de Velsense wethouders R. Verbeek en H. de Boer, alsmede de P.v.d. A.-fractievoorzitter in Velsen, de heer J. van Os van den Abeelen zijn voor deze discussie uitgenodigd. In verband met het 75-jarig bestaan van het Leger des Heils in Nederland tal in de Leger des Heilszaal aan re Edison- straat te IJmuiden dinsdagavond 8 uur een Jubileumsamenkomst gehouden worden, waaraan alle onderafdelingen van het Le ger, vanaf de jeugd tot en met de bejaar den, deelnemen. Daar het Leger des Heils op straat werd geboren (aldus de Stichter) zal ook deze Jubileumsamenkomst voorafgaan door een grote openluchtsamenkomst om 19.30 voor het Leger des Heilsgebouw. Tijdens deze openluchtsamenkomst zal de feestverlichting, die het gebouw van het Leger des Heils tijdens de meimaand in een zee van licht zal zetten, ontstoken worden. Zaterdag en zondag zullen grote samen komsten plaats vinden in Amsterdam onder leiding van Generaal Wilfred Kitching. Op Hemelvaartsdag zullen de Heilsoldaten van het gehele land samenkomen in de Hout- rusthallen in Den Haag waar het hoogte punt van de jubileumviering zal plaats vinden. Vrijdagavond zal op het Plein 1945 in IJmuiden op de markt, die in verband met de moederdag zal worden gehouden, een boekentent van het Leger te vinden zijn. Ook zal de nieuwe Jubileumfilm worden vertoond.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5