Hlit« editing VOOR J AA AGENDA en bondig) Polle, Pelli en Pingo Chefariive 4 EXTRA 4-voudige bestrijding van pijn en griep! Kleine bakkers tégen vroeger vers brood Het ambacht wil ook tegemoetkoming in omzetbelasting Ook Lopik kreeg wimpel Manifest over de Europese eenwording BEA moet diensten met een kwart inkrimpen Pimpol, het ondeugende kaboutertje Textielmuseum in Enschede Nog onstabiel weer DINSDAG 8 MEI 1962 2 Concurrentiepositie en redelijke arbeidstijd in gevaar Nog geen leerplicht voor schipperskinderen DRINK SI NAS gezond en/UZf/td lekker V"/ T/m 12 mei GEOPEND 2-5 en 7-10 In de „VI Markt uur WASAUTOMATEN AMERIKAANSE KEUKEN GASFORNUIZEN TELEVISIE VAATWASMACHINES Kolonel C. Zaayer overleden Haarlem V eisend J muiden Beverwijk Heemskerk Kamerlid hield sloot niet schoon Kerkelijk nieuws Wegens loonconflict met haar elektriciens Reserve-kapitein krijgt geen gelijk Aardappelprijs daalt iets Mevr. Soekarno naar Mekka 45. „Kijk eens hier", zegt de grapjas, „blaas jij dit rubber poppetje eens op, dan heeft die Slokop een patiënt, waarmee hij geen kwaad kan uithalen!" „Alsjeblieft Slokop, hier heb je een zieke, die zoveel medicijnen mag hebben als jij maar geven kunt. Probeer die nu eens beter te krijgen!" „Ziezo, nu kan Slokop zijn gang gaan, en hebben wij eventjes rust! We kunnen dan eens gezellig bijbreien", zegt de grapjas tegen Polle. De vier geneesmiddelen van Che- farine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt. In één tablet verenigd werken zij bijzonder snel, krachtig en weldadig, yaak zelfs wanneer andere middelen falen. I 12 is „Het instellen van een vroeger verkoop uur voor vers brood zal tot gevolg heb ben, dat de concurrentieverhoudingen ern stig worden scheef getrokken ten nadele van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Tevens zal de deur wagen wijd worden opengezet voor overtredingen met betrekking tot het aanvangsuur in de bakkerijen, wat een ernstig gevaar in houdt voor een terugkeer naar de zo ver foeide nachtarbeid in deze bedrijfstak". Dit zegt het Nederlands Verbond van Middenstandsverenigingen in een brief aan de fractievoorzitters in de Tweede Ka mer. Het wetsvoorstel tot wijziging van de bakkerij paragraaf van de arbeidswet van 1919 komt binnenkort in de Tweede Ka mer in behandeling. Het N.V.M. zegt in zijn brief voorts: „Het argument in het adres van de Ne derlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkerijbedrijf (dit zijn de grootwerk gevers), dat door een vroeger verkoopuur van vers brood en de daardoor verkregen verruiming van de voor de distributie be schikbare tijd, een ontkoppeling van de functie bakker-verkoper kan worden ver kregen, moet in zijn algemeenheid uiterst dubieus worden genoemd. De structuur van het broodbakkerij bedrijf in ons land wordt immers overwegend bepaald door het midden- en kleinbedrijf met een ge middelde bezetting in de productiesector van 2,6 personen per bedrijf. Bedrijfseconomisch en ook technisch zijn deze bedrijven aangewezen op de functie bakker-verkoper. Voor de werkne mers in deze bedrijven is dan ook een ont koppeling van de functie bakker-verkoper door het instellen van een vroeger ver koopuur niet mogelijk, aldus de brief. „Invoering van een leerplicht, waarbij schipperskinderen gedwongen worden voor het volgen van onderwijs aan de wal te gaan, is een zeer ingrijpende maatregel," zegt de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, in zijn ant woord op vragen van het Tweede Kamer lid de heer F. H. van de Wetering (C.H.U.). De minister wil zich eerst een duidelijk beeld vormen van de situatie bij het schip- personderwijs alvorens tot het nemen van maatregelen over te gaan. De kern van het vraagstuk is goed onderwijs voor net schipperskind. Uit volkstellingsgegevens zal kunnen blijken, wat aan het onderwijs van schipperskinderen ontbreekt en in hoe verre de deelnemers aan de binnenvaart zich in een uitzonderingspositie bevinden, die wijziging behoeft, aldus 'de minister. Advertentie Advertentie MAAK HIER UW KEUZE uit meer dan 100 KOELKASTEN in moderne kleuren, wit en pasteltinten. Het Hoofdbedrijfschap Ambachten heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres waarin naar aanleiding van het wets ontwerp tot wijziging van de omzetbelas ting herinnerd wordt aan de teleurstelling die in 1954 aan het ambacht werd bereid doordat toen bij de herziening, die speciaal bedoeld was als een tegemoetkoming aan de middenstand, alleen de detailhandelsleve ringen aan particulieren van omzetbelas ting werden vrijgesteld. De vrijstelling voor fabrikantenleverin gen en detailhandelsleveringen aan ande ren dan particulieren, mits deze beneden respectievelijk 2.000 en 12.000 per jaar blijven, is een compromis geweest, dat uit ambachtelijk oogpunt algemeen als onbe vredigend werd aangemerkt. Het huidige wetsontwerp wil deze drempelbedragen thans op 2.500 en 15.000 brengen, waar mee slechts de waardevermindering van de gulden wordt gecompenseerd, aldus het adres. Het hoofdbedrijfschap pleit daarom voor verdergaande stappen door een verhoging van de drempelbedragen tot respectievelijk 7.500 en 25.000, of door invoering van een algemene vrijstelling aan de voet voor bedrijven met een omzet die beneden een nader vast te stellen grens ligt. Tenslotte pleit het hoofdbedrijfschap voor algehele afschaffing van de weelde- tabel en Het tussentarief en voör invoering van een omzetbelastingstatistiek, om een inzicht te verkrijgen in de mate waarin de omzetbelasting drukt op de verschillende sectoren van het bedrijfsleven. Op de leeftijd van 57 jaar is in een zie kenhuis te Maastricht overleden de kolo nel der infanterie C. Zaayer, comman dant van de regimenten infanterie „Menno van Coehoorn" en „Chassé". Kolonel Zaayer zou per 1 november van dit jaar met pensioen gaan. c 3 Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O., o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Branka Musulin, piano. Beethoven en Tsjaikofsky. Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 19.30 u.: „Koning der koningen", 14 j. Vanaf 14 u.' doorlopende journaalvoorstelling van het zilveren huwelijksfeest van het koninklijk paar. Frans Hals, vandaag 20 u.; overige da gen 14, 19 en 21.15 u.: „Ieder meisje weet het," 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Eddie slaat zich er door," 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Voor Johnnie geen liefde," 18 j. Minerva, tot en met donderdag 20.15 u.: „Porgy and Bess", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Diaman ten bij het ontbijt," 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De vol maakte overval," 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Zij sneu velden niet tevergeefs," 14 j. Monopole (Zandvoort), vandaag, woens dag en donderdag 20 u.: „The bells are ringing," 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.30-22.30 u„ ook zondag, bovendien dagelijks geopend van 10-17 u.; zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein) gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. Galerie „Uitenhout" (Kleine Houtstr. 41) Tentoonstelling van schilderijen van Jozef Santen; 10.30-17 u.; zondag 14-17 u.; boven dien vrijdag 20-22 u. Tot 28 mei. Museum „Het Huis van Looy" (Kam perlaan): Tentoonstelling van werk van 32 leden van „Kunst zij ons doel": 10.30-12.30 en 13.30-17 u.; zondag 14-17 u. Tot 28 mei. DIVERSEN Hoofdwacht (Grote Markt): Tentoonstel ling „Oranjebezoeken aan Haarlem in de laatste zestig jaar," ingericht door de ver eniging „Haerlem": 14-17 u., zaterdag ook 10-12 u. Tot en met 12 mei. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 4 mei). DINSDAG 8 MEI City-theater, 20 u.: „Het geheim van het leven". Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Toneel avond De Plankeniers. WOENSDAG 9 MEI City-theater, 20 u.: „Het geheim van het leven". Rex-theater, 20 u.: „Lola, het meisje uit de haven". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.3012 en 1416.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw, 20 u.: Toneel avond De Plankeniers. „De DINSDAG 8 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: snertsoldaat". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Straat der verleiding". WOENSDAG 9 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zwarte tiran". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Straat der verleiding". DINSDAG 8 MEI Marquette-theater: Geen voorstelling. WOENSDAG 9 MEI Marquette-theater, 20 u.: „Ave Maria". Nadat de Europese wimpel van de Raad van Europa zaterdag aan de stad Alk maar was uitgereikt viel deze onderschei ding maandagmiddag aan de landelijke ge meente Lopik te beurt. Lopig heeft deze wimpel met twaalf gouden sterren op een azuren veld gekregen als beloning voor zijn verdiensten op het gebied van de be vordering der Europese saamhorigheid, onder meer door de uitwisseling met de Franse gemeente Lezoux en de Italiaanse plaats Sarsina. De wimpel werd aan de burgemeester van Lopik, de heer L. Schu- man, overhandigd tijdens een buitengewo ne zitting van de gemeenteraad door de plaatsvervangende burgemeester van Straatsburg, de heer M. Radius. Burge meester Schuman dankte met een in het Frans uitgesproken rede. Wijzende op de vele vormen van samenwerking, die thans bestaan tussen de vierhonderd Euroepese gemeenten die een tweelingschap hebben aangegaan, zei de heer Schuman dat al deze contacten slechts het beoogde doel zul len kunnen dienen wanneer zij gedragen worden door een krachtig Europees be wustzijn. Bij de belangstellenden waren de plaats vervangende voorzitster der Tweede Ka mer. mevrouw mr. J. M. Stoffels-Van Haaften, lid van de Raadgevende Verga dering van de Raad van Europa, en het Tweede-Kamerlid de heer J. C. Corver. Een landbouwer uit Buren (G.), lid van de Tweede Kamer voor de K.V.P. stond voor de rechtbank in Arnhem terecht omdat hij in 1958 een slootje op zijn terrein niet conform de bepalingen zou hebben schoongehouden. Over het slootje is al heel wat te doen geweest. Door de kantonrechter in Piel werd het Kamerlid indertijd veroordeeld tot een boete van elf gulden. De zaak diende nu in beroep voor de rechtbank te Arnhem. De dijkgraaf verklaarde dat de sloot, ook bij herschouw, niet voldoen de geschoond was. De officier van justi tie zei in zijn requisitoir met te begrij pen, dat iemand, die zelf landbouwer is en in de poiaer is opgegroeid, niet het belang van een goede afwatering n- ziet. Per jaar worden er tientallen mil joenen guldens uitgegeven om de afwate ring in ons land te verzekeren en dan blijken er mensen te zijn, die aan de Depahngen mei volaoen, aldus de offi cier, die de landbouwer gebrek aan mede werking verweet. Hij eiste 75 boete. Op 21 mei zal de rechtbank uitspraak doen. „Er zal een streefdatum moeten wor den vastgesteld voor de rechtstreekse ver kiezing van het gehele Europese parle ment of een gedeelte daarvan. Het is drin gend gewenst dat de bevoegdheden van het Europese parlement worden uitgebreid voorafgaande aan of gelijktijdig met de verkiezingen". Dit staat te lezen in een manifest van de Nederlandse groep van de Internationale Unie van Christen-demo craten. Het manifest is aangeboden aan de partijbesturen van K.V.P., A.R.P. en C.H.U. In het manifest wordt verder opgemerkt dat de op gang gebrachte sociale en eco nomische Europese eenwording moet wor den gevolgd door een nauwere politieke samenwerking in welke vorm dan ook. De bestaande Europese instellingen mogen in geen geval worden verzwakt. Een Europese gemeenschap moet over eigen geldmiddelen kunnen beschikken. Daarom dient gestreefd te worden naar een rechtstreekse Europese belastinghef fing. Volgens het manifest moet de voor lichting betreffende de Europese samen werking sterk worden uitgebreid. Hierbij kan onder meer het onderwijs een taak vervullen. Ook kan Europa dichter bij de volken worden gebracht door maatregelen die de publieke opinie sterk beinvloeden, zoals rechtstreekse verkiezingen, een een vormig belastingstelsel en afschaffing van paspoorten binnen de gemeenschap. De bestaande drie Europese gemeenschappen (Economische Gemeenschap, Kolen en Staal en Aatoomenergie) dienen een open gemeenschap te blijven, toegankelijk voor ieder land dat de grondbeginselen van de Europese eenwording aanvaardt. Aanslui ting bij slechts één der gemeenschappen en afwijzing van de politieke eenwording zijn daarmee niet in overeenstemming, 20 wordt in het manifest gezegd. Geref. Kerken Beroepen te Brussel als missionair pre dikant voor Israel W. H. van Halsema te Vreeland (U.), die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Boskoop G. Vesseur te Rockanje, die bedankte voor Gelder- malsen. Beroepen te Arnemuiden G. S. Oegema te Smilde. Aangenomen naar Ommen (vac. Joh. C. Baumfalk) J. D. B. van der Meulen te Emmer-Compascuum. Bedankt voor Oosterend op Texel P. van Oosterhoudt te Krabbendam. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Bennekom J. P. van Roon te Ermelo. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Westzaan J. P. Geels te Haarlem-Centrum. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Woerden C. den Hartog te 's-Gravenhage West en M. Vlietstra te IJmuiden. Bedankt voor Papendrecht L. S. den Boer te Sassenheim voor Mussel M. Drayer te Drachten. LONDEN De Britse luchtvaartmaat schappij BEA (British European Airways) heeft een aantal van haar diensten met een kwart ingekrompen als gevolg van het loonconflict met de electriciens op Lon don-Airport, dat al een maand duurt. Ook het aantal vluchten naar Schiphol is ver minderd. Schaarse verbindingen, onder meer met Spanje, blijven onveranderd. Het doel van de inkrimping is, om, zo dra het conflict achter de rug is, weer snel tot normale diensten te kunnen over gaan, zodat het komende vakantieverkeer niet zal worden aangetast. Indien de BEA deze maatregel niet had genomen zou het gehele bedrijf langzamerhand tot stilstand zijn gebracht en zou het veel moeilijker zijn geweest het later weer op gang te brengen. Normaal vervoert de BEA tach tigduizend passagiers per week. Met ingang van woensdag te middernacht en tot het eind van mei zullen alle vluch ten tussen Londen en Oostenrijk, België, Tsjechoslowakije, Zuid-Duitsland, Ham burg, Nederland, Ierland, Polen en de Sov jet-Unie worden gestaakt. Het is de bedoe ling de vliegtuigen die nog geen onder houdsbeurt nodig hebben uit de dienst te nemen. De elektriciens weigeren aan straalvliegtuigen te werken zonder toeslag. De maatschappij meent dat er geen reden is voor deze toeslag. Het ambtenarengerecht in Den Haag heeft het beroep van een reserve-kapitein van de luchtmacht uit Den Haag tegen een door de minister van Defensie gevor derd schorsingsbesluit, dat later gevolgd werd door ontslag, niet ontvankelijk ver klaard. Het verzoek van de kapitein, hem alsnog twee maanden salaris uit te keren, werd door het Ambtenarengerecht onge grond verklaard. De reserve-kapitein, die in 1959 mess-of ficier was op de vliegbasis Eindhoven, had kort na zijn indiensttreding gerapporteerd dat er iets met de kasgelden niet klopte. Volgens een door de commandant inge steld onderzoek zou de reserve-kapitein zelf geknoeid hebben. Hij werd ervan be schuldigd zich kasgelden te hebben toege- eigend. In afwachting van de behandeling van zijn zaak voor de krijgsraad werd hij geschorst. Later werd hij door de krijgs raad veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf en ontslag uit de militaire dienst. De reserve-kapitein ging in beroep en werd door het Hoog Militair Gerechts hof vrijgesproken. Inmiddels was het schor singsbesluit ingetrokken. Hij werd toen ontslagen. Voor het Ambtenarengerecht had hij gesteld, dat hij ontslagen was ter wijl zijn zaak nog sub judice was. Na-ir zijn mening had hij pas na het arrest van het Hooggerechtshof ontslagen kunnen worden. Het Ambtenarengerecht deelde deze zienswijze echter niet. Voor nieuw station. De Nederlandse Spoorwegen willen zo spoedig mogelijk overgaan tot de bouw van een nieuw sta tion in Den Haag in het Bezuidenhout- kwartier. De Haagse gemeenteraad heeft reeds besloten tot onteigening van een groot aantal percelen in het Bezuidenhout, aan de Schenk weg en omgeving. Al deze panden moeten worden afgebroken. Hoogleraar. Tot hoogleraar aan de technische hogeschool te Delft is benoemd dr. ir. H. J. Merk, ingenieur bij de Bataaf- sche Internationale Petroleum Maatschap pij te Amsterdam. Dr. Merk zal onderwijs geven in de af delingen der werktuigbouwkunde en de technische natuurkunde in de aero- en hy drodynamica. Verdronken. Bij het meren van een kustvaarder aan de IJselkade te Kampen is de 22-jarige schippersknecht Albert den Boer uit Bleiswijk (Z.-H.) overboord ge slagen en verdronken. Bij het meren van het schip stond hij op de voorplecht met een staaldraad in de hand. Op het ogenblik dat hij deze uitgooide naar de meerpaal, verloor hij zijn evenwicht en viel over boord. Vermoedelijk raakte hij verward in de staaldraad, want hoewel hij goed kon zwemmen, is hij verdronken. Kamerheer. De adjudant in buitenge wone dienst van de Koningin, kapitein-ter zee b.d. C. W. Th. baron van Boetzelaer, is benoemd tot kamerheer in buitengewone dienst. Dodelijke val. De 34-jarige N.S.-elek tricien G. van Dijk uit Amersfoort is bij werkzaamheden aan de bovenleiding In Den Dolder van een ladderwagen gevallen. Hij was op slag dood. Advertentie Advertentie IMtlwfné verkrijgbaar bij H.H. apothekera, drogiatan, kappara an da speciaalbraneha H 1000 Sedert 16 april is de export van aard appelen alleen op vergunning mogelijk. De hoeveelheid aardappelen, die van die datum af nog geëxporteerd mocht worden, werd gesteld op 15000 ton totaal. De groot- handelsprijzen van aardappelen zijn iets gaan dalen maar de minister van Land bouw acht dit nog geen voldoende re den om een vergroting van de voor ex port vrijgegeven hoeveelheid in overwe ging te nemen. 34-35. Gogga, de tovenaar, keek tevre den naar Pimpol, die angstig in het hok wachtte. Nog even geduld, m'n jongen lachte Gogga. Als het goed gekookt heeft, krijg je iets lekkers van me, hoor! Pimpol was erg bang voor de tovenaar. Hij kroop zo ver mogelijk naar de ach terkant van het hok en hield Gogga in 't oog. Die scheen niet veel goeds in de zin te hebben. In Enschede is onder grote belangstel ling het Twents-Gelders textielmuseum of ficieel geopend door mr. dr. F. J. Duparc, hoofd van de onderafdeling Musea van net ministerie van O. K. en W. De opening van dit museum was een der onderdelen van de herdenking, die in Enschede werd gehouden ter gelegenheid van het feit, dat honderd jaar geleden een grote brand En schede nagenoeg geheel in de as legde Op 7 mei 1862 brak er brand uit, die in zes uur tijds ongeveer 650 woonhuizen, h raadhuis, vier kerken en 25 fabrieken in de as legde. De vernietiging van een groot deel van de textielindustrie is een belang rijke stimulans geweest voor de vernieu wing van deze tak van nijverheid. De hand weverij ging namelijk ten gevolge van de brand ten gronde, waarna de meeste fa brieken ingericht werden met stoomkracht, Het Twents-Gelders Textielmuseum be schikt over een belangrijke collectie werk tuigen en voorwerpen, alsmede schrifturen uit de tijd van het oude handbedrijf, maar ook over een groot aantal machines uit het mechanische tijdvak. DJAKARTA (AFP) Mevrouw Soe karno is voor een bedevaart naar Mek ka vertrokken, zo meldt „Antara". Zij wordt vergezeld door de plaatsvervan gend eerste minister voor Sociale Wel vaart, Moeljadi Djojomartono, en de echtgenoten van drie ministers. President Soekarno nam op Kemajoran-vliegveld afscheid van hen. CopynaM 11 It V/er middelen in één iablei 3oen wonderen zonder de maag van sireek ie maken I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijn en griep. Geschikt voer een gevoelige maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabletten f 0.80, +0 tabletten 1 1,50, 100 tabletten f 3.50 Het K.N.M.I. deelt mede: Een hogedrukgebied, waarin in Frank rijk en het Alpengebied warm weer voorkwam, heeft zich de afgelopen 24 uur naar Italië verplaatst. In het overgangs gebied tussen de warme en de koelere lucht, welke rond een depressie ten wes ten van de Britse eilanden stroomt, trok een randstoring van Spanje over Frankrijk in de richting van midden-Duitsland. Deze veroorzaakte op verschillende plaatsen on weer en in het uiterste zuidoosten van ons land tijdelijk regen. Boven het zeegebied tussen Ierland en de Azoren blijft de lucht druk stijgen waardoor de winden boven de Britse eilanden geleidelijk van zuidwest naar west ruimen. Deze voeren enigszins onstabiele polaire lucht naar ons land, waarin naast opklaringen morgen, in hoofdzaak in de oostelijke provincies, plaatselijk enkele buien zullen voorkomen. In het temperatuurverloop komt weinig verandering. WEERRAPPORTUM Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag laatste 24 uur. r\ licht bew. half bew. zwaar bew licht bew. zwaar bew. zwaar bew zw zw w zzw windst. verand. 12 16 14 18 16 21 geheel bew windst. 20 0,1 0 0 0 0 0 0 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome AjacCio Madrid Mallorca Lissabon Zon op 4.57 uur, onder 20.16 uur. Maan op 9.27 uur, onder 00.48 uur. Maanstanden 11 mei 13.45 uur eerste kwartier. 19 mei 15.32 uur volle maan. 26 mei 20.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 mei Hoog water 6.27 en 18.55 uur. Laag water 2.05 en 14.29 uur. Woensdag 9 mei Hoog water 7.15 en 19.40 uur. Laag water 2.46 en 15.10 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden. regen zw 22 0,1 zwaar bew. O 15 0 mist nw 11 10 motregen windst. 8 0,1 geheel bew w 15 0,4 zwaar bew. zzw 15 0,1 regen z 18 1 licht bew. wzw 16 0 motregen zo 22 1 zwaar bew w 24 0,2 regen wnw 25 1 half bew. nnw 28 0 half bew. windst. 28 0 geheel bew nnw 18 0 zwaar bew. nw 20 4 geheel bew zzw 26 0,1 half bew. z 22 0 onbewolkt ozo 24 0 half bew. zw 25 0 half bew. ozo 25 0 licht bew. zw 19 1 half bew. w- 21 0 onbewolkt windst. 22 0 onbewolkt nnw 0 mist windst. 23 0 half bew. no 20 0 half bew. windst. 29 0 half bew. windst. 27 0 licht bew. n 27 0 Woensdag 9 mei

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2