Mosselenvissers van Bruinisse moeten voortaan door sluis Koelkastenshow in de vleeshal Grenscorrecties grotendeels ongedaan gemaakt AGE 3 w. Polle Pelli en Grevelingen gedeeltelijk dicht Duitsland zal totaal 28 miljoen mark aan Nederland betalen In Venlo zijn Joden en SS'ers samen herdacht Verzamelzucht van soldaten kostte kinderlevens Bisschopswijding in Breda ^endle kaboutertje Nieuwe dijk verzakt Leger des Heils vierde 75-jarig bestaan iiiiii Kou en regen MAANDAG 14 MEI 1962 Deze zomer bouw van kabelbaan voor definitieve sluiting Nieuwe methoden Wegens enorm succes: 3 DAGEN VERLENGD!! Nu tot en met WOENSDAG 16 MEI Open van 2—5 uur en van 7—10 uur NEDERLANDS-DUITS VERDRAG Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Kinderen vonden gestolen en daarna in singel gegooide granaat Het onderzoek Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN 50. Terwijl al de vriendjes rustig voortrijden op de Reuzenveelvoet zegt Polle tegen Pelli: Kijk eens, daar vooruit..Die kleintjes van ons verzinnen toch ook altijd iets anders!" Het paard van Zeerob is nu ook in beweging gekomen. Alleen heeft het nogal last van het stof, want al de voeten van de reuzenslang werpen het omhoog!" ce z Van onze reportageredacteur) Zaterdagmiddag om tien minuten voor half één weerklonk over de Grevelingen het traditionele fluitconcert der Delta-vaar tuigen ten teken dat er weer een stukje zee-arm was afgedamd. Na de Zandkreek tussen de beide Bevelanden en het Veer- sche gat was nu de beurt aan de zuidelijke vaargeul in de Grevelingen, het brede wa ter tussen Schouwen-Duiveiand en Goeree- Overflakkee. Het was een eenvoudige ceremonie, pas send bij de betrekkelijk bescheiden aard van het werk. Toch moet men niet al te veel afgaan op de altijd wat begatelli- serende woorden waarmee de hoofdinge nieur-directeur ir. H. A. M. C. Dibbits en zijn medewerkers van de Deltadienst over hun prestaties spreken. Al was het op hun plaats drukken van de laatste vier caissons elk 171.000 kilogram niet zo'n verschrikkelijk spectaculaire gebeur tenis, al was het maar omdat het heen- en-weer-praten per scheepstoeter tussen de slepers en de wal tot drie of vier «uit stoten beperkt bleef, toch werd zaterdag een belangrijke proefperiode uit de Ne derlandse waterbouw afgesloten. De reeds bij de dichting van het Veer- sche gat begonnen mechanisering van de waterbouw werd bij de Grevelingen voort gezet. De van het Veersche gat reeds be kende steenstorter kreeg gezelschap van een drijvende asfaltfabriek waarmee twin tig meter onder water asfalt met een temperatuur van honderd graden Celsius zonder stoomontwikkeling een asfalttapijt kon worden gelegd. Verder werd een nieu we zware kraan gebruikt, die tweehonderd ton per uur kon verzetten tegen vijftig ton bij de traditionele kranen. Kunststof fen als nylon werden natuurlijk ook bij de Grevelingen toegepast. Tijdens de slui tingsperiode werd de electronica inge schakeld: stroomsnelheden en kenterings tijden werden per telex van Bruinisse naar den Haag geseind om daar in de Deltar het elektrisch getijmodel tot waterloopkun dige voorspellingen te worden omgerekend. Voor deze sluiting had men het ook wel zonder die magische hulpmiddelen gekund maar men wil er ervaring mee opdoen voor de latere sluitinen van Brouwersha- vense Gat en Oosterschelde. Vernieuwin gen schuilen soms in kleinigheden: Delta schepen waren voor het eerst herkenbaar aan een speciale vlag: geel met zwarte driehoek. Bij het Veersche Gat had men nogal wat last gehad met het onderschei den van in- en out-siders. Terwijl de helikopter van de tv en de sportvliegtuigjes van de cineasten boven het sluitgat hun rondjes draaiden gingen de gedachten van de Deltawerkers al uit naar het volgende grote experiment. De noordelijke geul in de Grevelingen zal immers met behulp van een anderhal ve kilometer lange kabelbaan worden ge dicht. Langs een negen centimeter dik ke draagkabel, die opgehangen wordt aan zeshonderd meter van elkaar staande mas ten, zullen motorwagentjes glijden die elk tien ton stenen kunnen meenemen en op het tracé van de dam zullen storten. Deze methode is uitgedokterd omdat de Deltadeskundigen er een hard hoofd in hebben of de twee resterende grote zee gaten wel met behulp van caissons kun nen worden gedicht. Zij vrezen de grote stroomsnelheden die dan in de sluitgaten zullen optreden, terwijl het bovendien on mogelijk zal zijn de sluiting gedurende één getijperiode te volbrengen. Bovendien moeten de caissons altijd worden „inge pakt" daaraan werd zaterdagmiddag in de Grevelingen dan ook onmiddellijk met behulp van de steenstorter, de kraan met grijper en de zandpers begonnen en ook dat is voor het inzetten van de najaars stormen in het Brouwershavense gat en de Oosterschelde vrijwel niet klaar te spe len Nog deze zomer, zodra de Bruinisser mosselscheepjes door de nieuwe schutsluis van de Waddenzee zijn thuisgekomen, wordt met de bouw van de kabelbaan be gonnen, eind 1964 zal de Grevelingendam tussen Bruinisse en Oude Tonge gereed zijn, gelijk met de weg over de Hellegat platen en de brug over het Haringvliet. De ongebroken verbinding Rotterdam- Schouwen Duiveland zal dan een feit. de stilte van dat mooie Zeeuwse eiland verle den tijd geworden zijn. Advertentie K§K KÖK Vandaag z«n twee aanvullende overeenkomsten ondertekend op het Nederlands- Duits verdrag, waarvan de ondertekening reeds op 8 april 1960 heeft plaats gehad Het zal pas m werking treden nadat het door de wederzijdse parlementen is goed- ÜTÏ v." J°eCr W°rden ln hCt VCrdrag de «^correcties grotendeels ongedaan Lran 1 Van EUen' Tudderen en Dinxperlo worden weer Duits. Ongeveer 8.000 Duitsers en 1.800 Nederlanders komen onder Duitse soevereiniteit. Van de 6.931 hectare die in 1949 bij Nederland is gevoegd, blijft 540 Nederlands. De grens- Ï9e4r9Z,DÜitseofbx1f!" Jerder kl6ine StUkk6n 'and die VÓÓF dB £renswijziging van 1949 Du ts of Nederlands waren. Gebied dat vroeger Duits was wordt Nederlands en omgekeerd. De oppervlakte van deze gebieden is ongeveer aan elkaar gelijk. IVlen beoogt hiermee de grens te „stroomlijnen" voor de aanleg van wegen en het recht- trekken van beken en dergelijke. In het verdrag wordt voorts bepaald dat een permanente Duits-Nederlandse commissie de kwesties van de grenswa- teren zal regelen. Voormalige Duitse grenslanderijen worden grotendeels weer aan Duitsland verkocht. De autoweg Arn- hem-Oberhausen wordt spoedig voltooid. De Eems-Dollartkwestie is niet principieel opgelost, maar er komen een aantal prak tische regelingen. Een permanente Duits- Nederlandse Eems-Dollartcommissie zal overleg moegelijk maken. West-Duitsland betaalt Nederland 280 miljoen mark. Toe- komstige geschillen over toepassing van de Akte van Mannheim kunnen aan het Internationale Hof worden voorgelegd. De Oorlogsgravenstichting krijgt een reeks fa ciliteiten in West-Duitsland. In de „correctiegebieden", die aan de bondsrepubliek zullen worden overgedra gen, kunnen Nederlanders hun beroep of bedrijf voortzetten. Verder zijn regelingen gemaakt voor de steenfabrieken die in de ze gebieden klei winnen. Het doorgaande verkeer tussen Nederlands gebied door de gebieden Elten en Tudderen zal aangewe zen wegen zonder formaliteiten kunnen passeren. Verder wordt in een aantal gevallen aan de grensbevolking in het ene land het recht verleend, van bepaalde wegen in het andere land gebruik te maken. Bij verscheidene „grensoverschrijdende kanalen, beekjes en riviertjes zijn in het verleden velerlei moeilijkheden ontstaan door wateroverlast, schadelijke zandaf- voer en verontreiniging. Bepaald is nu dat de ene staat op zijn gebied niet zoda nige wijzigingen in de waterstaatkundige toestand mag brengen, dat daardoor scha de op het gebied van de andere staat zou worden veroorzaakt. Grenslanderijen Grenslanderijen in handen van Ne derland gekomen voormalige Duitse grenslanderijen zullen aan de Deutsche Bauernsiedlung of aan door deze instelling aan te wijzen personen worden verkocht. c Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O., o.l.v. Henri Arends, m.m.v. Leon Fleisher, piano. Eerste pia noconcert Tsjaikofsky, Vijfde symfonie v. Beethoven. Grote Kerk, dinsdag 20-21 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 19 en 21.15 u.: „Het of fer der maagden", 18 j. Iedere middag van 2 u. af doorlopende journaalvoorstel ling van 't zilveren huwelijksfeest van net koninklijk paar. Frans Hals. 14, 19 en 21.15 u.. dinsdag 14 en 20 u.: „Onder vreemde vlag," 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u„: „Om vier uur breekt de hel los," 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u„: „De stalen klauw", 14 j. Minerva, vandaag tot en met woensdag 20.15 u.: „Obsessie", 18 j. Rembrandt. 14, 19 en 21.15 u.: „In troe bel water", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De sluip schutter", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Tussen hemel en moeras", a.l. Monopole (Zandvoort), dinsdag 20 u.: „Opstand der sexen", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Bijzondere avond openstelling van 20.30-22.30 u„ ook zon dag, bovendien dagelijks geopend van 10- 17 u.; zondag 13-17 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3), Tentoonstelling van schilderijen tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. Galerie „Uitenhout" (Kleine Houtstr. 41) Tentoonstelling van schilderijen van Jozef Santen; 10.30-17 u.: zondag 14-17 u.; bo vendien vrijdag 20-22 u. Tot 28 mei. Museum „Het Huis van Looy" (Kamper laan): Tentoonstelling van werk van 32 le den van „Kunst zij ons doel", 10.30-12.30 en 13.10-17 u.; Zondag 14-17 u. Tot 28 mei. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 11 mei). MAANDAG 14 MEI City, 20 u.: „Handel in minderjarigen". Rex, 20 u.: „Eddie slaat zich erdoor". DINSDAG 15 MEI City, 20 u.: „Handel in minderjarigen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, open van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. MAANDAG 14 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ,,'s Nachts kan van alles gebeuren". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een, twee. drie". W.B. Theater, 20 u.: „Levend begraven". DINSDAG 15 MEI Kennemer Theater 19 en 21.15 u.: „Hei melijke verhoudingen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Een, twee, drie". W.B. Theater, geen voorstelling. Marquette Theater, maandag en dinsdag geen voorstellingen. Hetzelfde zal geschieden met percelen, die het Nederlands Beheersinstituut aan de provincie Groningen heeft overgedragen In ruil voor een aantal niet voor terug verkoop in aanmerking komende percelen, die aan de gemeente Bergen (L.) zijn overgedragen, zullen andere gemeentegron den van ongeveer gelijke oppervlakte wor den verkocht. In totaal zullen 1270 ha wor den overgedragen. De rechten van de Ne derlanders blijven onaangetast. Voormalige Duitse grenslanderijen, die aan Nederlandse particulieren zijn overgedragen, komen niet voor terugverkoop in aanmerking, tenzij de Nederlandse eigenaren daartoe vrijwil lig besluiten. Het Eems-Dollartprobleem is van drieër lei aard. In de eerste plaats bestaat over het beloop van de Nederlands-Duitse grens verschil van opvatting. Voorts eist het verzekeren van een bevredigende scheep vaartverbinding voor de havens van beide staten voortdurend waterstaatswerkzaam heden. Bovendien spelen mogelijke inpol deringen in de Dollart een rol. Beide partijen zullen samenwerken ten einde een goede verbinding van de havens met de zee te waarborgen. Indien de te genwoordige zuidelijke toegang van het hoofdvaarwater tot de Bocht van Watum niet meer overeenkomstig de belangen van de haven van Delfzijl kan worden open gehouden of verbeterd, is Nederland ge rechtigd een nieuwe verbinding tot stand te brengen, zonder dat nadelige gevolgen voor het vaarwater naar Emden ontstaan. In de Dollart zullen slechts in onderlinge overeenstemming landaanwinnings- en in dijkingswerkzaamheden worden uitge voerd. Duitse betaling De bondsrepubliek Duitsland betaalt 280 miljoen mark ter definitieve regeling van een reeks Nederlandse vorderingen en aanspraken, ook die ten behoeve van Nederlanders, die om redenen van ras, ge loof of wereldbeschouwing getroffen zijn door nationaal-socialistische vervolgings maatregelen. Voor dit doel wordt 125 mil joen mark ten laste van het door de bonds republiek Duitsland te betalen bedrag van DM. 280 miljoen bestemd. Aanspraken op grond van de Duitse wet ten inzake het herstel van nationaal-so- cialistisch onrecht en inzake de regeling van de gevolgen van de oorlog blijven on aangetast. Verder worden met de Duitse betaling geregeld de „Auslandsbonds", de Tredefina kredieten, in Duitsland aangehouden tegoe den van voormalige nationaal-socialistisch organisaties in Nederland, nog niet afge loste celwol-kredieten, door „Verwalters" naar Duitsland overgemaakte tegoeden en gelden en de restitutie van binnensche pen. De bondsrepubliek doet afstand van al le verdere aanspraken op het voormalig Duitse vermogen in Nederland en er wordt een streep getrokken onder het hoofdstuk van het bij wijze van herstelbetaling aan de Nederlandse staat overgegane vijande lijke vermogen. Oorlogsgraven De tot dusverre door de Oorlogsgraven stichting in West-Duitsland en in West- Berlijn verrichte werkzaamheden worden geregeld. De Oorlogsgravenstichting ver krijgt bovendien faciliteiten op het gebied van de opsporing van vermiste Nederland se gedeporteerden en op fiscaal terrein. Gedurende tenminste tien jaren zullen jaarlijks 1.000 familieleden van overleden gedeporteerden gratis vervoer in de eer ste klasse van de Duitse Bondsspoorwegen genieten, indien zij een bezoek willen bren gen aan in West-Duitsland of in West- Berlijn gelegen kerkhoven of gedenkplaat sen. Joden en S.S.'ers zijn zondag in Venlo samen herdacht als „degenen, die ons tijdens de tweede wereldoorlog ontvie len", zoals het fraai gecalligrafeerd heet in het dodenregister met de namen van 689 Venlonaren, die in en door de oor log omkwamen. Dat waren verzetsstrijders, Joden, Nederlandse militairen en ook de zestien personen „die voor de Führer hun leven gaven, o.a. in de beruchte „S S. Standarte Westland". Te hunner ere werd in het processiepark te Genooy in Venlo een plechtige kerkdienst gehouden. Het boek met de namen van de 689, voor zien van het stedelijk wapen van Venlo, is neergelegd in de rooms-katholieke ge dachteniskapel bij de Paters Dominica nen. Het is niet voor iedereen gemakke lijk te bereiken. Wellicht ook, omdat Ven lo er per slot van rekening niet te trots op is relatief zo stevig te hebben bijgedra gen tot het vormen van het landverraders legertje van generaal Seyffardt. Van Joodse zijde is indertijd bij het Venlose comité van burgers, dat het boek samenstelde, geprotesteerd dat in dit boek de namen van vermoorde Joodse Neder landers vermeld zouden worden naast die van de leden van het korps, dat het voornaamste instrument was bij de Joden vervolging. Een brief van opperrabijn Schuster uit Amsterdam had geen resul taat. De bemoeienissen van de deken van Venlo, pastoor M. Strijkers, die zijn in vloed aanwendde om deze eigenaardige „onpartijdigheid" te voorkomen, baatten evenmin. Het comité wilde „ongeacht rang of stand, religie of politieke overtuiging allen herdenken. Op die grond weigerde men ook te vol doen aan een verzoek, de namen der Joodse slachtoffers uit het boek te ver wijderen Een gestolen en uit vrees weggewor pen handgranaat blijkt het projectiel te zijn geweest, dat vorige week zaterdag in Rotterdam het leven heeft gekost aan een 11-jarige en een 8-jarige jongen. De marechaussee heeft in samenwerking met de Rotterdamse gemeentepolitie drie dienstplichtige soldaten uit de legerplaats „De Wittenberg" gearresteerd, die uit verzamelzucht elk een handgranaat had den weggenomen uit een munitie-opslag plaats van het militaire oefenterrein „De Harskamp", waar zij met hun onderdeel tijdelijk verbleven. De drie soldaten zouden aanvankelijk hebben gedacht dat het rookhandgranaten waren. Toen zij merkten aanvalsgranaten in hun bezit te hebben, wilden zij zich hiervan ontdoen. De soldaat uit Rotterdam wierp het pro jectiel in de Carnissesingel. Hij vermoed de niet, dat de granaat bleef drijven. Kin deren vonden het ding en trokken er de veiligheidspen uit, waarna de granaat ex plodeerde. De twee andere militairen hebben hun projectielen in hun woonplaatsen (Dor drecht en Den Haag) in het water ge gooid. De politie probeert ze thans terug te vinden. Militaire deskundigen hebben aan de hand van de restanten, die na de ontplof fing in Rotterdam zijn gevonden, kunnen vaststellen dat de handgranaat van Engel se makelij) was en als fabricagejaar 1961 had. Het spoor wees in de richting van de opslagplaats bij De Harskamp, waar de koninklijke marechaussee toen een inten sief onderzoek instelde. Kist voor kist der betreffende granaten werd onderzocht, tot dat men er een tegenkwam die was open gebroken. Drie handgranaten werden ver mist. Van het legeronderdeel uit De Wit tenberg is daarna man voor man ver hoord. totdat tenslotte het drietal de dief stal bekende. De Rotterdamse soldaat was zeer onder de indruk van het noodlottige gevolg van zijn handelwijze. 44-45. Zo! zei de tovenaar voldaan. Nou heb ik lekker zo'n vervelend kabouter- jongetje betoverd. O, wat heb ik n' hekel aan jullie, hihihi. De arme Pimpol kon niets terug zeggen. Er kwam alleen maar 'n dom gekwaak uit de brede paddebek De tovenaar maakte het hok open. Vooruit, maak nou maar dat je weg komt! zei hij. Met jou ben ik klaar! In de kathedrale kerk van Breda is zon dag mgr. G. H. de Vet tot bisschop van Breda gewijd als opvolger van mgr. Jos Baeten. Het. voltallige Nederlands episcopaat heeft de wijding bijgewoond, evenals de pauselijke internuntius, mgr. G. Beltra mi, en de bisschop van Brugge. Voorts waren aanwezig de minister-president prof. dr. J. E. de Quay, de commissaris sen der Koningin in Noord-Brabant en Zeeland, luitenant-generaal A. G. J. M. F van de Kroon van de Generale Staf, bri gade-generaal P. G. A. Coopmans en de gouverneur van-de Koninklijke Militaire Academie, brigade-generaal W. C. H. van Reede. Op de plaats waar tijdens de stormramp in 1953 de dijk bij Ossenisse (Zeeuws- Vlaanderen) doorbrak, is zaterdag o'e nieuwe dijk verzakt. Aan de landszijde is de dijk verzakt over een lengte van ongeveer 150 meter en over een breedte van ongeveer 80 meter. Binnpn een halt uur vertoonde de dijk een groot aantal hoogten en diepten. Een landbouwschuur werd in elkaar gedrukt' Geref. Kerken (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Zuidhom L. W. G. Blokhuis te Zevenbergen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Ouddorp Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid. Met een jubileum-bijeenkomst in het concertgebouw in Amsterdam heeft het Leger des Heils zaterdagavond zjjn 75-ja- rig bestaan in Nederland gevierd. Daar bij waren naast honderden Nederlandse Heilsoldaten in hun stemmige donkere uniformen, ook aanwezig de internationa le leider van het Leger des Heisl, gene raal Wilfred Kitching en de ministers Beer man en Klompé. Op het rijkelijk met bloemen en vlag gen versierde concert-podium speelde het stafmuziekkorps, zong een jubileumkoor en voerden Heilsoldaten de proloog „Wap perende Krijgsbanier" op. Een oorverdovend gejuich steeg op, toen minister Beerman bekend maakte, dat de koningin de Nederlandse comman dant van het Leger des Heils, luitenant- commissioner W. F. Palstra had be noemd tot officier in de order van Oran je Nassau. De commandant haastte in de ze hulde al zijn medewerkers te betrek ken. Minister Beerman >-eikte de onder scheiding uit aan het eind van een rede, waarin hij onderstreepte dat de regering de grote waarde van het Heilswerk er kent. Commandant Palstra maakte in zijn yoespraak melding van een schenking van 20.000,van de Nederlandse Rotary- clubs, die daags tevoren hun 40-jarig ju bileum hadden gevierd. Hij las een telegram van prinses Wil- helmina voor, die haar grote erkente lijkheid betuigde voor het werk, dat het Leger des Heils in ons land verricht. Commandant Palstra besloot met te verklaren, dat het „het vaste voorne men van het Leger des Heils is, om zich van ganser harte en met volledige in zet van alle krachten te blijven wijden aan de taak, waartoe het zich door God geroepen voelt: prediking van het Evan gelie en lediging van geestelijke en maat schappelijke nood, opdat het rijk van God kome". Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen Ierland en de Azoren handhaaft zich een krachtig gebied van hoge lucht druk. De barometerstand in het centrum bedraagt ongeveer 1042 millibar. In de om geving van IJsland en in het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen zijn echter gedurende het weekeinde belangrijke ver anderingen opgetreden. Er is daar een gecompliceerd depressiesysteem aangeko men, waarvan de fronten via Schotland naar het zuiden trekken. In verband hier mee zal er ook morgen in ons land veel bewolking zijn en is er weer kans op een beetje regen. De wind blijft uit zee waaien zodat het voor de tijd van het jaar be langrijk te koude weer voortduurt. IgW P 1 0 Ba* l Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. "g HZ a 6 2 5? 2E <u cR Den Helder geheel bew n 9 0,3 Ypenburg regen nnw 9 2 Vlissingen regen nnw 9 0,3 Eelde zwaar bew. n 12 0 De Bilt motregen nnw 11 0,2 Twente geheel bew nnw 13 3 Eindhoven motregen w 12 0 Zd-Limburg regen nw 12 1 Helsinki half bew. ono 13 0 Stockholm half bew. ono 15 0 Oslo half bew. windst. 13 0,2 Kopenhagen regen n 12 0,3 Aberdeen zwaar bew. nw 14 2 Londen regen windst. 11 0 Amsterdam zwaar bew n 9 0 Brussel motregen nw 11 0,1 Luxemburg half bew. n 12 0 Parijs geheel bew. nw 11 0 Bordeaux geheel bew. n 13 1 Grenoble regenbui nw 11 22 Nice licht bew. nnw 16 8 Berlijn motregen nno 16 1 Frankfort zwaar bew. windst. 17 0 München regen n 11 26 Zurich regen nnw 11 12 Genève regen windst. 13 22 Locarno geheel bew O 11 19 Wenen regen zo 13 9 Innsbruck regen windst. 11 20 Belgrado zwaar bew. z Athene zwaar bew. w 24 Rome half bew. 21 7 Ajaccio zwaar bew. ono 19 2 Madrid zwaar bew. windst. 16 0 Mallorca zwaar bew. windst. 20 Lissabon onbewolkt n 20 0 Dinsdag 15 mei Zon op 4.47 uur, onder 20.26 uur. Maan op 15.47 uur, onder 3,39 uur. Maanstanden 19 mei 15.32 uur volle maan. 26 mei 20.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 14 mei Hoog water 0.01 en 12.34 uur. Laag water 7.41 en 20.31 uur. Dinsdag 15 mei Hoog water 1.06 en 13.34 uur. Laag water 8.47 en 21.29 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2