omdat de extra-solide SKODA-bonw U meer veiligheid garandeert SKODA Él OAS hervat offensief in Parijs met kneedbommen Britse havenstaking werd te elfder ure afgewend Spanjaarden en studenten betoogden in Brussel Macmillans partij verloor 817 zetels in gemeenteraden nieuw XRATTEN- Wereldnieuws iSSiil::::: muizsNJéJ^sta EEN VEILIGE KEUZE ^PraatótoeL Tegenmaatregelen in Algiers en Or an Intellectuelen steunen studenten in Portugal Stakingsfront in Spanje ongebroken Twee Amerikaanse kernproeven Salinger was gast van premier Rroesjtsjev Kroesjtsiev in Bulgarije 0/5 de mmrm 1 zuii 11 i f t| co\¥mmm VLOKKEN MAANDAG 14 MEI 1962 Onbekende voorwerpen in de ruimte waargenomen f 5250,geheel compleet H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717)-2010* lila Zeven doden Alle 1300 arrestanten - op twintig na - vrijgelaten Liberalen winnen er 527 en de socialisten 350 Russische hond aangewezen als eerste maanpassagier Walter Ulbricht in Praag M. Mok ROEIT ZE GENADELOOS UIT SEATTLE (Washington) (Reuter) De Amerikaanse invlieger Joe Walker heeft gemeld dat op een film, opgenomen tijdens zijn onlangs gehouden record-hoogtevlucht met een door raketten aangedreven X-15 vliegtuig, vijf of zes vreemde voorwerpen voorkomen. Walker zei tijdens de nationa le conferentie voor vreedzaam gebruik van de kosmische ruimte in Seattle dat hij de voorwerpen zelf niet gezien heeft. „Zover we kunnen zeggen schenen zi.i een schotel- vorm te hebben, of misschien een cilindri sche vorm. Maar- het is onmogelijk ;e schatten hoe groot ze waren en hoe ver ze van de camera verwijderd waren". De ruimtevaarders Glenn en Titov heb ben destijds gmeld in de ruimte voorwar pen te hebben waargenomen die op vuur vliegen geleken. Advertentie oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 meter OCTAVIA COMBI f 6475,— 1202 COMBI f 6975,— «1202 BESTELWAGEN f 5395,— DEALER: Garage VERBEEK, Bloemendaalseweg 5-7, Bloemendaal, tel. 52301 Flatneurose (Van onze correspondent) PARIJS Na een vijftal weken stilte hebben afgelopen nacht in Parijs en an dere Franse steden de O.A.S.-terroristen zich weer eens doen gelden met kneed bommen. Persoonlijk letsel is er gelukkig nergens toegebracht, doch de schade is over het algemeen groot. Zestien ladingen ontploften in Parijs en een drietal in pro vinciesteden. De bommen waren verdeeld over politiebureaus, communistische re dactiekantoren, en de woonadressen van andere tegenstanders, die weer lukraak le ken te zijn uitgekozen. Een der bommen ontplofte gisteravond vlak achter de Sarah Bernhardt Schouwburg, waar het Theater der Naties is gevestigd, juist op het tijd stip dat een tweeduizend mensen, onder wie uw dienaar, de zaal verlieten. Een halve minuut later was het straatdek be dekt met scherven der ruiten, die overal gesprongen waren, terwijl ook een auto, waaronder de bom was gedeponeerd, to taal werd vernield. Deze nieuwe attenties van de zijde van de O.A.S. voor de Parijzenaars zullen wel verband houden met het proces van hun voormalige opperleider Raoul Salan, dat morgen begint. Een andere aanleiding zou eventueel nog kunnen worden gezocht in de vierde verjaardag, gisteren, van de dertiende mei 1958 toen in Algiers de op stand van Salan en de zijnen een einde maakte aan de Vierde Republiek. Salan en zijn trouwe medesamenzweer der Jouhaud, die al eerder ter dood ver oordeeld werd, zijn zaterdag vanuit hun cellen in de Santé naar de gevangenis van Fresnes in de buurt van Parijs overge bracht. Als andere veiligheidsmaatregel werd vandaag bovendien de Sainte Cha- pelle, die tegen het gerechtsgebouw is aan gebouwd, voor het publiek gesloten. In de akte van beschuldiging wordt Sa lan persoonlijk aansprakelijk gesteld voor meer dan tweeduizend aanslagen in Al giers en ruim vierhonderd in Parijs, waar bij 415 doden en 1145 gewonden zijn ge vallen. Jouhaud zou als getuige optreden. Salan heeft een uiteenzetting van meer dan honderd getikte vellen vervaardigd, dat hij hoopt ter inleiding te mogen voor lezen. Hij heeft er klaarblijkelijk dus toch maar vanaf gezien zijn eigen proces als stille getuige bij te wonen. ALGIERS (Reuter-AFP) Het is zon dag betrekkelijk rustig geweest in Algiers. In Oran is 's ochtends en 's middags niet een gewelddaad gepleegd. Vijf mensen ver loren zondagochtend in Algiers bij aansla gen het leven en zestien werden gewond. In het begin van de middag ontploften nog twaalf kneedbommen in Algiers die echter geen slachtoffers maakten. Daarna was het ook in de hoofdstad rustig. Een kneedbomontploffing kostte zondagochtend in Algiers twee mohammedanen het leven en zes Europeanen werden gewond. In Algerije kwamen in totaal zeven men sen om het leven, onder wie één Euro peaan. Volgens het persbureau van de Algerijn se voorlopige regering in Tunis is de O.A.S. begonnen met het ontvoeren van kinderen in Algiers. Zeven kinderen tussen zeven en twaalf jaar zijn eind vorige week uit mohammedaanse wijken verdwenen. De politie heeft zaterdag te Algiers tien leden van de generale staf van een O.A.S.- groep gearresteerd. Een groot aantal wa pens viel in handen van de politie. De po litie nam ook tien leden van een andere O.A.S.-groep in hechtenis. Behalve wapens, vond zij een geheime drukkerij, twee zend- installaties, negenhonderd goudstukken, gestolen geld en juwelen. Het Algerijnse voorlopige bestuur heeft een aantal besluiten genomen ter uitbrei ding van de strijd tegen de O.A.S.: de gemeenteraad van Oran zal worden ont bonden. Vijftien regimenten mohamme daanse soldaten van het Franse leger zul len ter versterking naar Oran worden ge zonden. Het militaire garnizoen in Algiers zal met vijftienduizend man worden ver sterkt. Een zesduizend man hulppolitie zullen worden gerekruteerd in de grootste steden. Het voorlopige bestuur benoemde voorts een commissie die een plan zal opstillen voor isolering van de Europese wijken in de grootste steden ingeval van ongeregeld heden. De commissie zal zo nodig voor bereidingen treffen voor bewapening van de mohammedaanse bevolking in deze ste den voor zelfbescherming. De besturen van Algiers en Oran zullen worden gezui verd van mensen die worden verdacht van sympathie voor de O.A.S. De gede legeerde voor de openbare orde heeft op dracht gekregen de organen die onder zijn competentie vallen, eveneens van ver dachte elementen te zuiveren. LISSABON (Reuter) Honderd archi tecten te Lissabon hebben de pers zondag meegedeeld dat zij de houding van de autoriteiten ten aanzien van de eisen van de studenten afkeuren. Honderdvijftig voor aanstaande schrijvers, toneelspelers, schil ders en beeldhouwers gaven ook een verklaring uit waarin zij de beweging van de studenten steunen. In de studentenwereld van Lissabon waar vorige week bijna 1.300 arrestaties werden verricht, schijnt de rust te zijn weerge keerd. De ongeveer twintig studenten die nu nog in hechtenis zijn, zullen naar ver wacht wordt binnenkort ook worden vrij gelaten. Volgens de politie zijn zij niet langer in hongerstaking. In en om het universiteitsgebouw van Lissabon waren zondag groepjes studenten te zien, maar van betogingen was geen sprake. De extra politiebewaking die de afgelopen dagen bij de universiteit gesta tioneerd was, is teruggetrokken. Uit berichten uit Coimbra en Oporto kan opgemaakj. worden dat het ook daar rustig is onder de studenten. (Van onze correspondent) LONDEN. Een Britse nationale haven staking, die zondagnacht zou moeten begin nen, om looneisen kracht bij te zetten, is zaterdagavond afgelast, nadat overeenstem ming was bereikt tussen vertegenwoordi gers van de werkgevers en werknemers. Na acht uur onderhandelen op het mini sterie van arbeid, waarbij de minister van arbeid, John Hare, aanwezig was, werd een nieuwe overeenkomst voor de 75.000 Britse havenarbeiders bereikt. De werkgevers zwichtten voor de laatste van de looneisen, namelijk een extra kwar tje per dag. De totale verhoging bedraagt 0,75 per dag. Het garantieloon en het tarief voor stukwerk werden eveneens ver hoogd. Het laatste met 3 percent. Verder werd overeenstemming bereikt over invoe ring van een 42-urige werkweek, een ver mindering van twee uur die 27 augustus zal beginnen in plaats van 1 januari '63, zo als eerst door de werkgevers was aange boden. Voorts werd besloten ondrhandelingen te hervatten over de invoering op een la ter tijdstip van een 40 urige werkweek en andere verbeteringen. De loonpolitiek van de regering heeft hiermee opnieuw een veer moeten laten, omdat het voor dit jaar vastgestelde maxi mum van 2Vj percent is overschreden. Dit zal mogelijk consequenties met zich mee brengen voor andere groepen die een mo reel recht bezitten op verhogingen, welke dit magere maximum overschrijden, zoals de verpleegsters. Zondag was het in de haven van Londen en in de andere havens bijna net zo druk als op een werkdag, omdat hangende de In Californië zijn vrijdag de „eerste oiifantenrennen tussen Amerikaanse hogescholen in de geschiedenis" ge houden. De olifant Popsy ging als eerste over de eindstreep, aangevuurd door haar verzorgers. Zij vertegen- tegenwoordigde op het lentefestival van het Orange State College te Ful- lerton het Orange Coast College. Er namen vijftien olifanten deel aan de wedloop, die was ingedeeld in ver scheidene klassen. Popsy werd win naar in de „Junior Varsity Division". (Telefoto) staking besloten was, dat er voor het fatale uur zoveel mogelijk zou worden afgewerkt. Hoewel de staking niet doorgaat, drei gen er nieuwe moeilijkheden in Southamp ton, waar driehonderd arbeiders gedreigd hebben vandaag het werk neer te leggen, indien een nieuw mechanisch klokkaart- systeem zou worden ingevoerd. Anderen willen morgen gaan staken in verband met een looneis. (Van onze correspondent) BRUSSEL Zeshonderd Spanjaarden en tweehonderd Belgische studenten heb ben zaterdagmiddag te Brussel betoogd te gen generaal Franco. Zij trokken in op tocht over de boulevard tussen de sta tions Zuid en Noord. Op spandoeken ston den teksten als „Vrijheid voor het Spaan se volk, steun aan de Spaanse stakers enzovoort. Vele malen weerklonk de kreet „Franco moordenaar". Vertegenwoordigers van de betogers gaven bij de Spaanse ambassade een mo tie af waarin zij hun solidariteit betoogden met de stakers en het vrijlaten eisten van alle Spaanse burgers en studenten die om politieke, sociale of godsdienstige re denen in strijd met de rechten van de mens in de gevangenis zitten. Het uitvoerend comité van de centrale der metaalbewerkers van België heeft be sloten aan het solidariteitsfonds van de Spaanse stakers 20.000 gulden te schenken. Het heeft een beroep op de afdelingsbe sturen gedaan geldinzamelingen voor dit fonds door het gehele land te houden. Het Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen in Brussel heeft meege deeld dat het de stakende mijnwerkers in Spanje financiële hulp zal geven. Een eer ste bijdrage is reeds gezonden. Het Ver bond doet een beroep op alle arbeiders so lidariteit te tonen omdat nog meer geld nodig is. MADRID (AP) De stakingscrisis in Spanje is niet dichter bij een oplossing dan een week geleden, toen generaal Fran co de noodtoestand afkondigde voor de drie noordelijke provincies, die het zwaarst getroffen zijn door het conflict. De kolenvelden van Asturië en de be langrijke industriestad Bilbao blijven een- (Van onze correspondent) De eindbalans van de raadsverkiezin gen is als volgt: de Conservatieven leden een netto-verlies van 817 zetels, dc libe ralen boekten een netto-winst van 527 ze tels en de Labour boekte een netto-winst van 350 zetels. Het resultaat van de verkiezingen moet vooral gezien worden als een verdere reac tie op het negatieve beleid van de rege ring en eveneens als een weerspiegeling van de woningnood en de moeilijkheden op onderwijsgebied. Wegens het schromelijk tekort aan goe de openbare scholen worden de ouders al jaren, zonder dat er verbetering komt, ge dwongen kapitalen te besteden aan parti culier onderwijs. Ook de stagnatie op eco nomisch gebied vormt een belangrijke fac tor in de Conservatieve achteruitgang. De Tories proberen wanhopig zich de libe ralen, die hun positie bij de volgende al gemene verkiezingen in gevaar kunnen brengen, van het lijf te houden. Voor Labour zijn de liberalen, die voor namelijk Conservatieve zetels afhandig hebben gemaakt, welkome handlangers, maar de socialisten verheugen zich aller minst op het vooruitzicht, dat een even tuele Labour-regering in het parlement van de Liberalen afhankelijk zou worden. Ook in 1924 en 1929 bleken socialistische min derheidsregeringen niet veel waard te zijn. De Britten voelen in vredestijd niets voor coalitie. De kiezers, die op het ogenblik genoeg hebben van de Conservatieven, vertrou wen Labour niet, omdat de machtige lin kervleugel, die haar verlengstuk vindt in een deel van de vakbeweging, ondanks Gaitskell's krachtig leiderschap, nog veel te roerig is. Vandaar dat zij wegens hun huidige politieke dakloosheid bij oe liberalen een onderkomen hebben gevon den. De liberalen beschouwen zich als een links-radicale centrumpartij, die het dog matisme zowel bij de Conservatieven -ns bij Labour, scherp veroordeelt. De libe rale partijleiding hoopt de gematigde vleu gels van Labour en Conservatieven re beïnvloeden en eventueel onder liberale vlag samen te brengen. Of de neo-liberalen de nieuwe partij worden, waarnaar de Britten snakken, hangt echter mede in belangrijke mate af van het al of niet voortbestaan van het kiesstelsel, dat gebaseerd is op twee grote partijen. Labour heeft in het begin van deze eeuw de liberalen verdrongen en afgelost. Waarschijnlijk zal slechts evenredige vertegenwoordiging de werke lijke politieke verhoudingen recht doen we dervaren Het zijn evenwel alleen de liberalen, met zeven vertegenwoordigers in een parlement van 630 leden, die geest drift tonen voor een wijziging van het kiessysteem. WASHINGTON (Reuter) De Verenig de Staten hebben zaterdag twee kernproe ven genomen. Bij het eiland Christmas in de Stille Oceaan werd een kernbom uit een vliegtuig neergelaten. In Neveda werd een ondergrondse ontploffing teweeg gebracht. Beide ontploffingen waren van middelbare kracht. BONN (AP) Een groepje van naar schatting honderd personen heeft zater dag gedemonstreerd voor de Amerikaan se ambassade in Bad Godesberg bij Bonn tegen de kernbomproeven in de Grote Oceaan. Het is de eerste betoging van dien aard voor de Amerikaanse ambassade in West- Duitsland. Ze is georganiseerd door een groepering, die zich de „internationale van tegenstanders van de militaire dienst" noemt. LONDEN (AP) De Russische ruim tevaartdeskundige van Kasyan heeft in een vraaggesprek met een verslaggever van het Russische tijdschrift Ogonjok gezegd dat een hond vermoedelijk het eerste le vende wezen zal zijn date een retourreis aarde-maan maakt, zo meldt het Russi sche persbureau Tass. PRAAG (AP) De communistische leider van Oost-Duitstund. Walter Ulbricht is vandaag per vliegtuig uit Oost-Berlijn in Praag aangekomen voor een officieel bezoek aan Tsjechoslowakije. Hij wordt vergezeld door de minister van Economi sche Zaken Bruno Leuschner, de mini ster van Buitenlandse Zaken, Lothar Bolz en negen andere hoge autoriteiten. tra van de stakingsbeweging. Van rege ringszijde is vernomen, dat er geen aan wijzingen zijn voor een verdere versprei ding van de stakingsactie, maar dat er anderzijds ook nog niet veel animo is om het werk te hervatten. De tiestand in Asturië blijft verward Groepen mijnwerkers melden zich de ene dag in groepjes voor werk, maar staken de volgende dag weer. In de hoofdstad heeft een econoom be rekend, dat de arbeidscrisis het land reeds meer dan anderhalf miljard peseta (ne gentig miljoen gulden) aan verloren lo nen en produktie heeft gekost. Van regeringszijde is bevestigd dat de gewestelijke autoriteiten opdracht hebben gekregen, te zoeken naar middelen om zonder geweld een einde te maken aan de stakingen waar mogelijk door de werknemers hogere lonen te bieden. In tussen hebben de stakers een onverwacht steuntje in de rug gekregen, door een pleidooi in het rooms-katholieke week blad Ecclesia voor het stakingsrecht. Aan de grens is de politiebewaking ver sterkt, om te voorkomen dat communis tische agitators uit Frankrijk het land binnenkomen om de stakingen aan te wakkeren en naar andere delen van Span je te doen overslaan. MOSKOU (Tass) De woordvoerder van het Witte Huis in Washingfon Pierre Salinger, die een bezoek brengt aan de Sovjet-Unie is zaterdag en zondag door premier Rroesjtsjev ontvangen op diens buitenverblijf bij Moskou. De Russische premier gaf een diner, waaraan ook Kroesjtsjevs schoonzoon, Adzjoebei hoofd redacteur van het regeringsorgaan de Iz vestia aanzat. Adsjoebei heeft Salinger uitgenodigd voor besprekingen ter bevordering van de con tacten tussen Amerika en Rusland door middel van pers, radio en televisie. Sa linger zou in Moskou logeren bij am bassadeur Llewellyn Thompson, waar Adzjoebei wilde daar niets van weten Hij bracht Salinger gisteravond weliswaar naar de ambtswoning van de ambassa deur, maar nam hem later mee naar zijn eigen buitenverblijf. Gisteren is Sa linger de gast geweest van Rroesjtsjev. ditmaal vergezeld door de Amerikaanse ambassadeur. Salinger heeft Kroesjtsiev laten weten dat hij niet in Moskou is in de functie van onderhandelaar, maar slechts gemachtigd is het standpunt van de premier te vernemen zonder daarop commentaar te leveren. Naar verluidt heeft Salinger over het onderhoud met Rroesjt sjev een telegram naar het Witte Huis gezonden. Er zou onder meer gesproken zijn over de kwestie Berlijn. Op het buitenverblijf van Rroesjtsjev in OeSoVo is ook aanwezig Rharlamov, voorzitter van de commissie voor radio en televisie. SOFIA (AFP) —Premier Rroesjtsjev, is vandaag voor een officieel bezoek aan Bul garije uit Moskou in Sofia aangekomen. Hij wordt vergezeld door een groep par tijfunctionarissen en leden van zijn rege ring. Het bezoek aan Bulgarije zal onge veer zes dagen duren. Het doel is zich op de hoogte te stellen van de steeds ernstiger wordende economische en politieke problemen van het land. De Russische premier wordt onder meer vergezeld door zijn minister van Buiten landse Zaken Gromyko en partijsecretaris Ponomarev, de Bulgaarse hoofdstad is rij kelijk versierd met vlaggen en spandoe ken ter ere van het hoge bezoek. In diplomatieke kringen in Moskou word er op gezinspeeld dat Rroesjtsjev in So fia leiders van de landen van het War- schau-pact zal ontmoeten en met hen zal confereren over Berlijn. Het woord flat, in de zin van woning, had al zo'n veertig jaar gelegenheid ge had om zich in onze taalschat te nestelen, toen het een aanvulling kreeg in het woord flatneurose. Een akelige aanvulling, zoals ieder begrijpt die ook maar een vleugje psychiatrie heeft opgesnoven. Een des kundige want bij ieder begrip verheft zich onmiddellijk een deskundige heeft er in een lezing aandacht aan geschonken en na lezing van het verslag van die le zing is het mij tamelijk duidelijk geworden Ik acht me nu zelfs bevoegd om mijn eigen vertolking van flatneurose te geven en wel gehorigheid die op de zenuwen werkt. Maar is dat zo iets nieuws? Me dunkt dat de nieuwigheid alleen hierin schuilt dat vroeger, drie, vier of desnoods tien ge zinnen elkaar konden treiteren, terwijljnu veertig, vijftig of honderd families de ge legenheid geboden wordt zich op elkaar uit te leven. Blijkbaar maakt niet ieder van de geboden kans een even in tensief gebruik, want er lopen nog steeds gezonde flatbewoners rond. In de hoop dat het zo moge blijven, keer ik me, om reeds gevallen slachtoffers te bemoedigen, een oogwenk naar het verleden. Ik meen dit met enig gezag te kunnen doen, want het aantal huizen dat mij successievelijk onderdak heeft verleend, is vrij talrijk. Toen de kinderschoenen mij nog pas ten, was Nederland geen flats, maar wel vele étagewoningen rijk. Stille en luide onmin tussen buren bestond toen evenzeer als nu. Wellicht droeg het nog niet opge loste drankvraagstuk ertoe bij, de overlast in bepaalde dichtbevolkte wijken tot een periodiek terugkerende plaag te maken. Zaterdagavonden waren bij uitstek geschik te tijdstippen om nuchtere buren aan het bestaan van dronken soortgenoten te her inneren. Diverse schilderachtige, zij het ook niet stichtelijke dronkemanstaferelen staan dan ook onuitwisbaar in mijn her innering gegrift. Dan was er het probleem der verlichting, waarvan gasgloeikousjes een onmisbaar, doch broos onderdeel vormden. Bijna da gelijks moest ons jeugdig gedartel worden afgeremd door een ouderlijke stem die ons vermaande om aan de kousjes van de buren te denken. Toch had onze woeligheid soms noodlottige gevolgen die slechts moeizaam verholpen konden worden. Van neuroses heb ik in die dagen nooit horen verluiden. Ze zullen er wel geweest zijn, maar ble ven met de mantel der onwetenheid be dekt. Timmerende, hakkende, muziekmaken- de en andere opzienbarende werkzaamhe den verrichtende buren herinner ik mij in overvloed. Zelfs heb ik enige levensjaren gesleten in een straatje dat op een dertig tal huizen tien cafés telde, alle voorzien van een onvermoeibare pianola. Geen radio- of televisiegeweld kan ooit de ge luidsvolumes produceren die deze instru menten ter wereld brachten. Wij leefden ertussen, wij hoorden ze of hoorden ze niet, maar schepten te allen tijde behagen in ons bestaan. Zie, wie uit deze stormen ongeneuroti- seerd is opgedoken, heeft wel het recht zijn geplaagde tijdgenoten van heden een bemoedigend woord toe te roepen. Al moet hij eraan toevoegen dat hij er zijn le ven naar gestreefd heeft, in een omgeving te wonen waar de geluiden der beschaving zo min mogelijk tot hem doordrongen. Dit zijn de afbeeldingen op de twee bijzondere frankeerzegels van Neder lands Nieuw-Guinea, waarvan de be schrijving zaterdag 12 mei op pagina 4 is gepubliceerd. De zegels worden op IS juli uitgegeven ter gelegenheid van de Zuid-Pacific-conferentie te Pago Pago. Advertentie Overstromingen. Doordat hun auto in een overstroomd gebied ten westen van Syd ney van de weg stortte zijn zondagavond een man, zijn vrouw en hun drie jeug dige dochters verdronken. Door een tro pische regenval was een overstroming ontstaan in een kuststrook ter lengte van ongeveer 300 km. In het centrum van het geteisterde gebied lag Sydney. Een aantal spoorbanen en autowegen was geblokkeerd. Assimilatie. Rabbijn Morris Adler uit De troit heeft tijdens een conferentie van de B'nai B'rith verklaard, dat echtschei ding, alcoholisme, jeugdmisdaad en on gehuwd moederschap dié vroeger tot de zeldzaamheden behoorden in de kringen van het Amerikaanse jodendom, zich thans in een stijgende lijn bewegen. Rabbijn Adler zei, dat de huidige gene ratie Joden deze fundamentele maat schappelijke zwakheden blijkt over te ne men, nu zij zich steeds meer assimi leert. Gebaar. Antonio Segni, de nieuw-gekozen president van Italië, heeft volgens ge woonte het ontslag van het kabinet, dat hem door premier Fanfani was aange boden, van de hand gewezen en de pre mier, onder dankbetuiging voor diens ge baar, verzocht zijn regeringstaak te blij ven uitvoeren. Leuk idee. Mevrouw Elizabeth Wilmot werd zaterdag veroordeeld tot betaling van vijftien pond boete wegens haar po ging, per auto de Londense ondergrond se binnen te rijden. „Het leek me zo'n leuk idee over die rails te rijden", zei ze tegen de agenten, die haar opbrach ten. De rechter vond het helemaal niet leuk. Hij legde haar zelfs een rijverbod op voor een tijd van een jaar. Exquis. Voor het eten in restaurants in Djakarta en het kopen van aangemeten kostuums zal binnenkort mogelijk weel debelasting moeten worden betaald. De gemeentelijke belastingcommissie heeft in het bijzonder belangstelling voor „fijn proevers" die dikwijls restaurants bezoe ken om exquise maaltijden te gebruiken.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3