In vismijn van Oostende draait men drie dagen op volle toeren m OP EN OM HET BINNENHOF TENTENSHOW i' IEDERE STAND KOLEN CONTANT Personeel prefereert vrije zaterdag ver boven de vrije vrijdag „Trifosa" helpt kerk verfraaien HAVLNBERICHTLN MAANDAG 14 MEI 1962 IJzeren platen vielen van vrachtauto Examens STOFZUIGERS Af pil Zeven „Plaatwellers" gehuldigd Geen straffen na twee aanvaringen DE GEZAMENLIJKE BRANDSTOFFENHANDEL CENTRIFUGES LOENDERSLOOT Vreemd gedrag Inbraken Dr. E. van Kaalte Koperen „Monica's" hadden geslagd feest Gevaarlijk speelgoed Jeugdensemble van „Jan van Dommelen" WEEKABONNEMENTEN -v .V:V vaak zo met hengelaars. Zit de pret niet veeleer in de verwachting dan in de vervulling? Wanneer de visser even met de ogen zijn dobber verlaat ziet hij aan de kade tegenover hem tal van schepen liggen. Aan „zijn" kade is het stil. Eén enkel schip ligt er wat verloren in een hoekje. Grote schepen ziet hij in het geheel niet. Die komen pas later in de week naar huis. De laatste mannen verlaten de hal. „Hoe vinden jullie die vrije vrijdag nu?" vra gen we. ..We hebben liever de vrije zater dag. net zoals in Holland" zeggen ze. „Dat geldt voor ons allemaal". Hoe staan echter hun kansen dat die vrije zaterdag in Belgie een feit wordt? In een volgend artikel zullen we zien, hoe het er bij onze Zuiderburen mee staat. Op de Schulpweg in Velsen-Noord vie len twee grote ijzeren constructieplaten van een vrachtauto. Zij raakten daarbij een passerende personenauto, waarvan de buiten- en binnenbanden van het linker voor- en achterwiel werden doorgesneden. Voorts werd de velg van het linker voor wiel beschadigd. Er lagen tien construc tieplaten op de bak van de vrachtauto. Zij waren niet vastgebonden. Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraal exa men naturkunde: A. G. van Ejfeijken, IJmuiden: voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkun de:: L. G. Mostertman, Beverwijk. Een donderdagmiddag in de vismijn van Oostende is wel een groot contrast met een maandag in de vishal van IJmui den. Trouwens, ook met een maandag in de vismijn van Oostende. De grote traw lers vergeet niet, dat men uit België heel wat meer op IJsland vist dan wij markten de eerste drie dagen in de week. Donderdag is er maar bitter weinig te doen. Wat rode bonen, die bij ons ponen heten, een beetje post en wat kreeftjes. Vrijdag ligt het bedrijf totaal stil. In Bel gië kent men in de vismijn de vrije vrij dag. Zaterdag is de markt wel open. Maar ook dan is er alleen maar aanvoer van kleinere schepen, die speciaal „toeristische" vis aanvoeren, of feitelijk geen vis, want het betreft hoofdzakelijk kreeft en garnaal. De „vis" is dan meer wat er toevallig met de kreeft en garnaal mee gevangen wordt. In het seizoen komen er zaterdags natuurlijk ook wel haring, sprot en ma kreel aan de markt. Zo'n donderdagmiddag is er dus al bit ter weinig te beleven in de- vismijn. De grote hallen zijn vrijwel leeg. Hier en daar in de ruimten, waar groothandelaren en verwerkers hun domicilie hebben het lijkt grotendeels op de opzet van IJmui den is een man vis aan het fileren. In de hal staat nog één grote vracht wagen. Met kleine karretes worden de ro de bonen, wijting en pos aangevoerd. Ze worden op de auto gestort en nog eens goed in het ijs gezet. De auto is be stemd voor Boulogne. Nertsen en forellen zullen de vis in Frankrijk gaan nuttigen. Chauffeur Roger van Braeckevelt stuurt de wagen de hal uit. Hij rijdt zo elke dag wel ergens naar toe met een lading zee banket, of dit banket nu voor mensen dan wel voor dieren bestemd is. Aan de andere zijde van de hal laadt Ronny Gekiere met een paar mannen een grote koelwagen af. De wagen is bestemd voor Nederland. „Doe ze er de groeten van me" zegt hij. Misschien is hij net weer in IJmuiden, als u dit leest, de wagen is in IJmuiden geen onbekende verschij ning. Buiten de hallen is het ook stil. De vrije vrijdag is feitelijk al begonnen. Op de ka de zit één visser. Misschien wel een vis- losser, die nu op de kade eens helemaal zijn eigen plezier kan zoeken. Hij vangt niets, althans nog niet, maar dat gaat Advertentie Electrolux, Excelsior, Erres, Holland Electro, Ruton, AEG, Philips enz. VERKOOP - REPARATIE Betaling in overleg Vrije vrijdag in Oostende: een henge laar zit op de halkade, de schepen aan de overkant zijn in de mist verdwe nen. Verder heerst er rust. De Oostendse vismijn op vrijdag: een heel verschil met de grote activiteit in het begin van de week. In een vol Kennemer Theater zijn vrij dagavond zeven personeelsleden van de Plaatwellerij gehuldigd in verband met hun 25-jarige dienst bij dit bedrijf. Ir. E. F. Peltzer, directeur der Plaat wellerij, sprak waarderende woorden tot de zilveren jubilarissen. Hij betrok ook de echtgenoten van de jubilarissen in deze hulde. De legpenning en het diploma van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del werd hierbij overhandigd. De dames kregen bloemen. De jubilarissen waren de heren H. Th. Kessens, G. J. Th. Mooij, P. B. Munter, Fr. van Rijswijk, Joh. Smit, A. van der Steeg en C. C. Vermeulen. De secretaris van de ondernemingsraad, de heer L. Otte, gaf een kort overzicht van het wel en wee der zeven mannen, die een crisisperiode en een wereldoorlog heb ben meegemaakt. De heer J. W. Meijer voerde het woord voor de personeelsleden en beambten en wees op de grote verandering die ook op het fabrieksterrein in deze kwarteeuw hebben plaats gevonden. Een enveloppe met inhoud werd door spreker aan de jubilarissen overhandigd. De heer C. Luttik was de laatste spre ker; hij voerde namens de personeelsver eniging het woord, waar hij het een voor rechte noemde te mogen constateren dat alle jubilarissen van af de oprichting lid zijn van deze vereniging. De heer J. Smit heeft namens de jubi larissen een dankwoord gesproken. Na de pauze was er een uitvoering waar aan medewerkten Tiny en Tom van Maa- ren, de Omano's, Menne Grondsma, twee zingende zusjes, Chic en Co en Wim Bos. Op 29 december 1960 is het motorschip „Kitty", dat op de reis van Erith aan de Thames naar Dover de Thames afvoer en wegens mist ten anker wilde gaan, aange varen door het eveneens de Thames af varende motorschip „Van Brakel". De raad voor de Scheepvaart te Amster dam is na onderzoek tot de slotsom geko men, dat kapitein v. D„ gezagvoerder van de „Van Brakel", schuld heeft aan ne aanvaring, terwijl aan de kant van de „Kitty" niet van medeschuld gesproken kan worden. Deze aanvaring is voor een groot deel een bedrijfsongeval, een gevolg van de risico's, die verbonden zijn met de vaart ter zee. De raad laat het bij deze vaststelling, en ziet af van het opleggen van een disci plinaire straf. Het is van groter belang,' dat kapitein v. D„ wiens eerste reis als gezagvoerder dit was, zelf lering trekt uit deze zaak dan dat hem aan het begin van zijn carrière een straf wordt opgelegd, die mogelijk zijn zelfvertrouwen zou onder mijnen. Het motorschip „Wieka" kwam op 10 maart op de reis van Farjestaden naar Kiel in de Oostzee bezuiden Trelleborg tij dens dichte mist in aanvaring met de Deense viskotter „Birlis". De raad is van oordeel, dat de gezag voerder van de „Wieka", kapitein d. G. in het algemeen voorzichtig heeft gevaren met inachtneming van de voorschriften voor de navigatie op zee tijdens mist, Evenwel meent de raad, dat in dit geval de omstandigheden ten gevolge van de ■mist zo slecht zijn geweest, dat zelfs met voorzichtige navigatie doorvaren niet meer verantwoord was en dat betrokkene met zijn schip ten anker had moeten gaan en, zo hij dat niet durfde met het oog op kabels, had moeten stoppen en de vaart uit zijn schip had moeten halen, hetgeen, waar het windstil was en er geen stroom stond, zonder gevaar voor het schip had gekund. Mitsdien oordeelt de raad, dat aan be trokkene een zekere schuld of medeschuld aan de aanvaring kan worden verweten, maar de raad acht deze zo gering, dat er geen termen zijn om betrokkene deswege te straffen. Advertentie Het initiatief van de gereformeerde vrouwenvereniging „Trifosa" om door middel van een bazaar de middelen bij een te brengen ter verfraaiing van de ge reformeerde kerk aan de Koningsweg in Velsen-Noord is een succes geworden. Dit kon worden vastgesteld nadat zater dagmiddag en -avond in de vier door het schoolbestuur van de Da Costaschool ter beschikking gestelde ruim voorziene loka len met bazaarartikelen de slotverkoop na drie bazaardagen er een schepje bovenop had gedaan. Niet alleen de honderden ar tikelen, die mevrouw Huttinga, de initia tiefneemster, door midd' 1 van een drie duizend eigenhandig geschreven brieven van heinde en ver kreeg toegezonden maar evenzeer de fraaie handwerken van Trifosa zelve vonden in deze dagen hun weg. Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft ds. A. C. van Nood, de plaatselijke predikant, zijn grote erkentelijkheid jegens allen die tot het bijzondere welslagen van deze bazaar hebben bijgedragen uitgespro ken. De afdeling textiel was vrijwel uit verkocht. Zo ook de afdeling van hand- werk-keramiek en die van de kruideniers waren. Het rad van avontuur had zater dag zeer grote belangstelling. Slechts van de mooie Spaanse pop kon de winnaar op blauw lot nummer 985 niet worden ach terhaald. Voldoening was er zondag, toen bekend was dat de bazaar tenminste een netto bedrag van ongeveer 3.500 had opgele verd. Een resultaat waarop niet alleen Tri fosa maar zeker het kerkbestuur trots kan zijn. Het ligt in het voornemen om de eer ste rijen banken in het kerkgebouw te ver vangen door kleine armstoelen, waardoor het gemakkelijker wordt bij hoge kerke lijke gebeurtenissen het schip der kerk in een passende omlijsting te brengen, aan sluitend aan de recente interieurverfraai ingen. „Palvu" uit IJmuiden speelt voor „Vriendenkring" In de toneelzaal achter de katholieke kerk aan de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord, verzorgt de arbeidertoneelvereni ging „Palvu" uit IJmuiden, dinsdag 15 mei een gastvoorstelling voor de Haar lemse toneelvereniging „Vriendenkring". Opgevoerd wordt „Blaffen tegen de maan toneelspel in drie bedrijven door Dimitri Frenkel Frank. De regie is van Jan Vel- zeboer. Zoals bekend, gaf „Palvu" nog on langs van dit stuk ook een opvoering in het Vldamse Lokeren. iri het kader van de Nederlands-Belgische cultuuruitwisse ling. Advertentie II Will Ml lil Ill——1| Miele. AEG. Edy. Bico, DRU Erres Scharpf. Electrolux Sema. Principal Hoover, Zanker. Reeds vanaf 1 149.50 met garantie. Gem betaling en 100 service. ange Nieuwstraat 433 435 VELSERDUINWEG 173 - TELEFOON 4402 Personeel van het Antoniusziekenhuis in IJmuiden vroeg in de nacht van vrijdag op zaterdag assistentie van de Velser po litie, omdat een jonge Zweedse zeeman beslist in het ziekenhuis wilde worden op genomen, hoewel hem niets mankeerde, zoals bij een onderzoek bleek. Men stuur de hem weg, maar steeds weer belde hij aan en liep dan hard weg. Toen de poli tie arriveerde, was er geen spoor meer van hem te vinden. Om tien voor drie echter meldde de Zweed zich zelf bij het hoofd bureau. Hij beweerde dat er aan boord van zijn schip geen werk meer voor hem was en dat de Zweedse consul hem een kaartje voor de treinreis naar Zweden had verstrekt. Dit kaartje zou hij verlo ren hebben. De Velsense politie heeft hem voorlopig onderdak verleend in het hoofd bureau. In de nacht van donderdag op vrijdag vorige week, werd ingebroken in een wo ning aan de Louise de Colignylaan in Santpoort-Zuid. Er werd niets vermist. Men maakte wel de telefoon onbruikbaar. In diezelfde nacht werd een achter een woning aan de Willem de Zwijgerlaan, eveneens te Santpoort-zuid, staande dames fiets ontvreemd. Ook werd bij een andere woning aan de Willem de Zwijgerlaan een poging tot inbraak gdaan. In de Tweede Kamer is deze week een belangwekkende principieel staatsrechtelij ke gedachtenwisseling gehouden. Zij ging over de door de Eerste Kamer aan te ne men houding ten opzichte van door de Tweede Kamer aangenomen wetsontwer pen. De grondwet stelt op de voorgrond, dat de voor vier jaar tijds direkt door het kiezerskorps gekozen Tweede Kamer, een belangrijker plaats in ons staatsbestel inneemt dan de Eerste Kamer. Tengevol ge van de bepalingen omtrent haar sa menstelling heeft zij nog meer een verte genwoordigend karakter dan het zustercol- lege aan de overzijde van het Binnenhof, dat immers door de leden der Provinciale Staten en niet door het Nederlandse kie zerskorps gekozen wordt en bovendien el ke drie jaar slechts voor de helft vernieu wing ondergaat. Ook bezit de Tweede Ka mer grotere bevoegdheden, alleen reeds doordat zij wèl, de Eerste Kamer niet het recht van amendement heeft. Laatstge noemde tak van de Staten-Generaal kan een daar inkomende, door de Kamer van honderdenvijftig al aangenomen wetsont werp alleen goedkeuren of verwerpen. Op de inhoud ervan vermag zij geen invloed uit te oefenen. Sommigen hangen nog wel de theorie aan, dat de belangrijkste roeping van de Eerste Kamer zou zijn om tegen al te ondoordachte of overijlde beslissingen van de Tweede Kamer waakzaam te zijn. Een ander argument, dat somtijds ter verde diging van het bestaansrecht van de Eer ste Kamer wordt aangevoerd, komt onge veer erop neer, dat zij geroepen zou zijn, om en dit dan los van haar eigen voor keur na te gaan, of een door de Tweede Kamer genomen beslissing wel in over eenstemming was met de rechtsovertui ging van het volk en om, zo dat niet het geval was, die beslissing bij' voorbeeld door verwerping van een aldus door de Tweede Kamer aanvaard wetsontwerp als nog ongedaan te maken. De archiefwet Daargelaten nog of in het algemeen de senatoren werkelijk in staat zouden zijn geheel objectief na te gaan wat de rechts overtuiging van het volk inhoudt, zal het, dunkt me, moeilijk te betwisten zijn dat iets dergelijks toch helemaal niet in het geding geweest kan zijn bij het in 1960 door de Tweede Kamer aangenomen maar ten slotte door de Eerste Kamer verwor pen ontwerp-Archiefwet. Bij die gele genheid kwam het er op neer, dat de Eer ste Kamer het ontwerp met 28 tegen 17 stemmen van de hand wees, omdat een meerderheid onder dat hoge gezelschap zich wenste te verzetten tegen een in haar ogen te ver gaande aantasting van het eigendomsrecht. Die bestond hierin dat de genen, die archiefstukken bezitten, welke onder de overheid behoren te berusten, doch die vroeger in handen van particulie ren waren gekomen, verplicht zouden zijn dergelijke dokumenten aan de overheid af te staan. Staatsstukken mee naar huis Nog tot vrij ver in de moderne tijd kwam het wel voor dat overheidsfunctio narissen stukken, welke zij in hun ambte lijke functie onder zich hadden, na hun aftreden of ontslag leukweg mee naar huis namen. Laat ik hieraan terstond toevoe gen, dat iets dergelijks heus niet aan boos opzet behoefde te worden toegeschreven, maar veeleer dikwijls een gevolg was van het zich niet voldoende rekenschap geven van het feit, dat staatsstukken bij de staat thuis horen en daar dienen te blijven. Laat ik, duidelijkheidshalve een enkel voorbeeld uit vele aanstippen. Onder de Soevereine Vorst, later Koning Willem I, was A. R. Falck (een buitengewoon be gaafd, verlicht en bovendien geestig man) een aantal jaren Algemeen Secretaris van Staat, een toen heel belangrijke post. In die hoedanigheid droeg hij zorg voor een soort notulering van de bijeenkomsten van de kabinetsraad, dat wil zeggen van de onder voorzitterschap van de koning zelf vergaderende departementshoofden. Falck nam die notulen rustig mee naar huis. Pas heel lang na zijn dood zijn die notulen uiteindelijk daar aangeland waar zij thuis hoorden, te weten op het Rijksarchief, dus bij de staat. Toen de Eerste Kamer zich geroepen ge acht had het recht op de particuliere eigen dom te beschermen en daarom het wets ontwerp verwierp, had staatssecretaris Scholten slechts zeer weinig tijd om daar op wederom een ontwerp-Archiefwet bij de Tweede Kamer in te dienen, nu echter zonder de bepalingen, waaraan eer sena- toriale meerderheid zich gestoten had. Verkapt recht van amendement Hierover waren mr. Oud (V.y.D.) en mr. Burger (P.v.d.A.) echter niet goed te spreken. De staatssecretaris kreeg een on voldoende voor staatsrecht, want door zijn handelwijze had hij in dit geval toepas sing door de Eerste Kamer van een „ver kapt amendementrecht" aanvaard Intus sen was de liberale woordvoerder van me ning, dat mr. Scholten uiteindelijk toch nog wel voldoende op zijn rapport mocht hebben, sinds hij met behulp van een nota van wijziging in het wetsontwerp, zoals hij het eerst had ingediend, een verande ring had aangebracht. Daardoor zo" er op de keper beschouwd toch een andere, be tere regeling uit de bus komen dan het geval geweest zou zijn als hij het hoofd helemaal voor de Eerste Kamer zou heb ben gebogen. De in een later stadium opgenomen wij ziging komt hierop neer, dat de bezitter van bij overheidsarchiefstukken thuisho rende dokumenten gedwongen kan worden die tijdelijk af te staan, om dan de over heid gelegenheid te geven er een fotocopie van te maken, om daarmee in het belang van de geschiedeniswetenschap het archief aan te vullen. Het oorspronkelijke stuk gaat daarop terug naar de bezitter. Toekomstmuziek Het staatsrechtelijk debat gaf nog inte- ressantse klanken te beluisteren, toen het tweetal Burger-Oud de wenselijkheid uit te, dat de Eerste Kamer op den duur be reid zou moeten zijn als ongeschreven rechtsregel te aanvaarden, dat zij, indien een door haar verworpen wetsontwerp in ongewijzigde vorm ten tweeden male de instemming zou krijgen van de Tweede Kamer, dat dan zou aanvaarden. Natuurlijk blijft het denkbaar, dat er zich tussen de beide takken van le Staten-Generaal een botsing voordoet over een zeer belangrijke zaak, die de gehele burgerij beroert. In zulk een geval zou in de ogen van mr. Oud ontbinding van de Tweede Kamer de aangewezen weg zijn om aldus het kiezerskorps uitspraak te laten doen. En als die uitspraak ten gunste van het door de Kamer van Vijf enzeventig verworpen wetsontwerp uit viel, zou zij verder van verzet hebben af te zien. Of echter de Eerste Kamer naar dergelijke toekomstmuziek oren zal hebben, is voorlopig te betwijfelen. Minister Visser. Ofschoon er een bijkans heroïsche strijd in de Tweede Kamer herleefd is om 's ochtends iets vroeger in het bezit van een vers kadetje te kunnen komen, meen ik toch aan nog iets an wat groter belang aandacht te moeten besteden dan aan de overwinning van die afgevaardig den, die enige vervroeging van het ver koopuur van vers brood voorstonden. Dat belangrijkere raakt de dooi de li beralen tegenover hun politieke geestver want, minister Visser, aan te nemen hou ding. Hier en daar verluidt, dat de fractie van de V.V.D. in de Eerste Kamer komen de week bij de behandeling van de be groting van Defensie zulk een scherpe cri- tiek aan het adres van de bewindsman zou willen uiten, dat zij in feite zou neer komen op het opzeggen van het vertrou wen in zijn beleid. Ook heet het, dat hij het bij een meerderheid van zijn liberale vrien den in de Tweede Kamer verkorven zou hebben. Erkend zij, dat op meer dan één punt het departement van Defensie in de laat ste tijd niet gelukkig is opgetreden Zo is er in sommige opzichten nogal raar ge schutterd ten aanzien van aangelegenheden die met het zenden van militaire verster kingen naar Nieuw-Guinea samenhingen. Of nu echter juist de liberalen daarover harde noten zullen kraken, blijft de vraag Dat men zich een betere minister van Defensie kan voorstellen, is heel wel moge lijk. Toch zal men deugdelijke argumenten hebben aan te voeren als men inderdaad minister Visser ten val zou willen brengen. Het ontslag-Van der Putten Dat de wijze, waarop er bij de ontslag verlening aan de heer Van der Putten te werk is gegaan, afdoende grond zou op leveren om de minister een volslagen ver keerd beleid te dien opzichte aan t'- wrij ven, staat op dit ogenblik nog niet vast. Zeker, volgens de uitspraak van het Ambte narengerecht in eerste aanleg zou dat ontslag onrechtmatig zijn geweest. Maar inmiddels neeft de minister beroep aange tekend. Nu ja, zal misschien deze of gene willen tegenwerpen, dat doet hij om zo lang mogelijk zijn „ongelijk" niet te wil len erkennen. Een dergelijke aantijging acht ik echter volslagen onrechtvaardig. De minister heeft het advies van een voor treffelijk advokaat ingewonnen e het is pas na en op diens advies, dat beroep is aangetekend. Dit zo zijnde, is het óp het moment bepaald nog te vroeg om die ont slagaangelegenheid als troef tegen minister Visser uit ti spelen. Overigens moet wor den afgewacht hoe sterk dan wel de troe ven zijn die er nog overblijven. De twaalf en een half jaar oude ver eniging „De Monica's" heeft haar jaar lijkse feestavond in het Jozefhuis aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord gehouden. Dit feest was mede een viering van het koperen jubileum van deze club, die een geheel eigen plaats in het culturele le ven van Velsen-Noord heeft veroverd. Aan deze feestavond werkte het mannenkoor „De Vriendschap" mede. De voorzitter de heer D. J. Slotboom wees er in zijn ope ningstoespraak op, dat de jongens en meis jes door de muziekbeoefening culturele waarden worden bijgebracht en hierdoor worden zij bovendien van de straat ge houden. Voldoening gaf het, dat de zaal tot de laatste plaats was bezet; er waren vele ouders en familieleden van de uitvoeren den. „The Chromonica's" kregen met hun elektronische muziek veel waardering. Evenzeer het koor, dat onder directeur A. Louwe, mooie werken uitvoerde. Voor al voor de jubilerende Monica's, een ge slaagde feestavond. Een 14-jarige IJmuidense jongen gooide een werppijltje door een open raam rake lings langs een uitvoerder op een werk. Een 15-jarige jongen uit Santpoort schoot met een luchtpistool een ruit van de Adolf van Nassauschool kapot. Beide jongens werden door de Velsense politie ernstig over hun daden onderhouden. Kennelijk om zich ook voor de toekomst van een aantal enthousiaste krachten te verzekeren, heeft de plaatselijke toneelver eniging „Jan van Dommelen" enige tijd geleden een jeugdafdeling opgericht, waar van de leden onder leiding van de heer B. Lauer zaterdag in „Zomerlust" in Santpoort twee toneelstukjes hebben ge speeld. Voor de pauze werd opgevoerd „De gou den pantoffel" een kwasi-Chinees toneel spelletje door G. G. Drijber, dat voor een dergelijke gelegenheid een alleraardigste opgave is. Het bevat een hoogst naieve in trige over een nederig keukenmeisje aan het hof van de keizer van China, dat aan het slot zowaar de dochter van de ver heven heerser blijkt De jeugdige vertolkers wisten dit spel met een ontwapenende charme te reali seren mede dank zij de fleurige kostuums. Het is van zeer veel nut dat de jeugdige spelers op deze manier vroegtijdig enige toneelroutine verzamelen. Na de pauze werd opgevoerd de panto mime „De tovernaarsleerling". Aan deze voorstelling werd medewer king verleend door de kinderoperettever- eniging „Vides" uit IJmuiden. De eenvou dige dansjes en de voorbeeldig verzorgde kostuums, waren het bekijken in alle op zichten volkomen waard, zodat het experi ment van „Jan van Dommelen" niet anders dan geslaagd kan worden genoemd. GEEN SPREEKUUR De wethouder voor Onderwijs te Velsen, de heer H. de Boer, heeft op woensdag 16 mei geen spreekuur. Advertentie Sporthuis Wilms Floet toont u dagelijks een kollektie bungalowtenten van het vermaar de Franse fabrikaat „raclet" (de meest door dachte serie bungalowtenten welke in Neder land gepresenteerd wordt). Wij, als importeur en dealer, kunnen u deze werkelijk fantas tische bungalowtenten tegen de laagst moge- gelijke prijs aanbieden. Prijzen van f 215. tot f 725.—. Sporthuis WILMS FLOET Breestraat 158, Beverwijk, telef. 3854 (02510). Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Falaise van Folkestone! Willem Barendsz, Ipswich; Trave. Cardiff, IJmuiden; Praia Grande, Dover, sleep boot voor IJmuiden; Portwood, Newcastle; Bal tic, Kemi; Bornheim, Rotterdam; Niagara, Man- tyluoto; Amelie Thyssen, Monrovia, erts voor IJmuiden; Nassauborg, Mantyluoto; Atlantic, Dagenham; Lizard, Londen; August Thyssen, Oxelosund. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Peperkust van Lagos; Juno, Gothenburg; St. Michael, Ant werpen: Vesta, Faegervikken; Ursa Minor, Ho ping; Neth. Coast, Newcastle: Radiant 2 (jacht), South ton; Zaanstroom. Londen; Looiersgracht, Soernaes; Draco, Aarhus; Diana, Stavanger: Mu- tua Fides, Londen; Tim S., Leningrad; Soeren Rask, Koge; Julia Mary, Londen; Campero, Hamburg; Tor, Helsingborg: Heriot, Leith: Wa- verstroom, Portsmouth; Magas. Kopenhagen; Da- je Böhmer, Hamburg. Irene S., Larvik, houtvoor Zaandam; Lucas Bols 1, Rafsoe; Prudentia, Abö; Leliegracht, Mantyluoto; Bomma, Drammen; Harrogate, Goole; Mariann, Par; Nautic, Swan sea; Wolanda. Londen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Kaethe Hamm naar Aarhus. Limfjord. Abenraa; Erna Witt, Montreal; Saint Louis, Duinkerken: Norin- da, Point a Pitre; Freddy, Aarhus; Vibeke Chris- tensen, Ystad; Batjan. Marseille; Anna Elisabeth, Antwerpen; Baltic, Momoe. Maaskerk, Rotter dam; Jean E., Londen; Trave. Holbaeck, IJmui den; Plato, Aalborg; Sugar Refiner, Porto Rico; Eemstroom, Leith; Clothilda M„ Gothenburg, walsmateriaai van IJmuiden: Patria, Gothenburg; Corvus, Stavanger; Athel Sultan, San Juan; Sar- pedon. Bremen: Hontestroom, Hull; Otto Banck, San Juan; Tarpenbek. Vlissingen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Regina naar Malmö walsmateriaai van IJmuiden; Linge- stroom, Londen; Rheinland, Bremen: Caltex Li verpool, Abadan; Sakeela, Teignemouth; Simons- kerk, Rotterdam; Falaise, Folkestone. Maandag kwamen in IJmuiden aan; Tim van Thyborin; Cateli, Newcastle; Anna Luise, Skogby. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan) ga:>JOuuM> i wnu wnnnofionooQooit nrymvYmY dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE "^OOOOOOOOOQOflflOOOOOlXXXXOüUüQüüQIïïiiiiii.Yn^xffilOlJif f

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4