Bremen bouwt nieuwe haven aan de linker Weser-oever Oude Hanzestad bruist van levens- en werkdrift Van Kregten, na zware strijd, Nederlands degenkampioen KERKELIJK LEVEN voordelige huishouddagen bij Gerzon! 2 45 650 nette mannen 195 475 55° Brazilië was te sterk voor Wales Zeilwedstrijden op Kralingse Plas Vr ij-evangelische jongeren Leken in een klooster Het Thomaskoor Jeugd-werkkampen een Ie magazijnknecht MAANDAG 14 MEI 196 2 6 Grootse plannen Drie nederlagen in drie finales voor Onnes Opofferingen Scholten (Halfweg) derde in librekampioenschap Stirling Moss stuurde telegram aan toeschouwers autorace TYPISTE GEMEENTE HAARLEM WIJ VRAGEN voor onderhoudsdienst, omgev. Vel- sen-Noord. Werkkleding vrij. Ook gepensioneer den komen in aanmerking. Aanmelden dinsdagavond tussen 7 en 8 u. p/a Kenn. Theater, Zeestraat 43, Beverwijk. *-* voorbeelden, uit een huis-vol prachtig huishoudnieuws I BADHANDDOEKEN ONTBIJT LA KENS ■j. r****** BADHANDDOEKEN BAD/DOUCHELAKENS 95 jEXTRA AANBIEDING j GRASLINNEN LAKENS EN SLOPEN Sloop met hotelsluiting 1.69 Voor postorders èn telefonische bestellingen Haarlem Grote Houtstraat 54 tel. 11955 (Van onze correspondent) BONN De stad Bremen is in de ge schiedenis van West-Europa geen eendags vlieg. Al eeuwen speelt Bremen een be langrijke rol in het economische en cultu rele leven van Noord-Duitsland. AI eeu wen gaan de trotse Bremer burgers er prat op in een vrije Hanzestad te leven, een stad die niet alleen oude tradities van burgerzin en ondernemingsgeest heeft, maar die ook in de moderne samenleving van de Bondsrepubliek een waardige bij drage levert aan de economische bloei. Weliswaar heeft de stad het treurige ta- freel van de ineenstorting van het Borg- wardconcern te aanschouwen gekregen, maar dat neemt niet weg dat Bremen nog andere pijlen op zijn boog heeft: de scheepswerven en de wol. In Blumenthal bevindt zich het waarschijnlijk grootste wolkambedrijf ter wereld. Zijn grootste belang ontleent Bremen echter aan de haven, die kraakt in al zijn voegen'omdat de uitbreiding van hét ha vengebied sterk is achtergebleven bij de ontwikkeling van de zaken. Van erg veel uitbreiding is geen sprake geweest, maar wel is het aantal schepen, dat de Bremen- se haven aandoet, sinds 1936 gestegen van ruim 8.300 tot 12.500 in 1959. Er is daar door een toestand ontstaan die tijdrovend en duur is, want de aanlegsteigers en ka des worden in Bremen nu zo intensief ge bruikt dat men permanent bezig is ladin gen van de ene plaats naar de andere te brengen omdat er geen gelegenheid is ook maar iets korte tijd te laten liggen. Het resultaat van deze situatie, die niet alleen de havenautoriteiten grijze haren bezorgt, maar ook de scheepvaartbedrijven, is dat er in de haven van Bremen met verlies wordt gewerkt, een verlies dat door de deelstaat Bremen gedragen moet worden. De Senaat heeft deze ontwikkeling ech ter niet lijdelijk aangezien. Er zijn plan nen gemaakt, kaarten bestudeerd, archi- techten en waterbouwkundigen hebben ad viezen uitgebracht en dat heeft tenslotte geleid tot een grootscheeps plan om haven installaties aan te leggen aan de linker kant van de Weser. Vijf nieuwe havenbek kens zullen daar worden uitgegraven met een lengte van 1500 meter en een breedte van 300. Het hele nieuwe complex met pakhuizen, overslaginstallaties, spoorwe gen, toegangswegen enzovoort zal 810 hec taren groot worden. De huidige haven van Bremen is 2000 hectaren. Het gehele nieuwe project zal 800 tot 900 miljoen mark kosten. De plannen verkeren overigens allang Schermen De 46-jarige Frits van Kregten (Parade- net Riposte, Den Haag) is zondag in Den Haag Nederlands kampioen bij de degen- schermers geworden. Van Kregten behaal de de titel door in een barragepartij Joska Makk (zaal Adam Bela, Utrecht) met 5-2 te verslaan. Joska Makk was van te voren door zijn vader langdurig omhelsd. Door een zwaar bevochten 5-4 zege op Kuypers had hij het recht verworven op een barragepartij met Frits van Kregten, die evenals hij in de uit 13 schermers bestaande finalepoule van de strijd om het Nederlands kampioenschap op degen negen overwinningen had ge boekt. Makk, reeds Nederlands titelhouder op floret, had echter op dat moment reeds kampioen kunnen zijn zonder barrage, doch sportiviteit ging bij de 24-jarige ax- Hongaar boven eerzucht. In zijn eerste duel tegen Van Kregten had hij namelijk een touché, die door de hoofdsecondant geldig werd geacht, laten annuleren om dat hij zelf van mening was geen treffer geplaatst te hebben. Mede daardoor kon Van Kregtep een 5-4 zege behalen op zijn rivaal, waarna slechts een onverwachte zege van sabelkampioen Kardolus op Van Kregten (5-2) er de oorzaak van werd, dat Makk alsnog een kans kreeg De routine van Van Kregten woog in de barrage evenwel zwaarder dan de jeugd en de snelheid van zijn tegenstander, het geen in de score (5-2) werd uitgedrukt. De 46-jarige Van Kregten werd daarmee de opvolger van Raoul Popken, die dit maal niet van de partij was omdat hij in Parijs verblijft. Zonder dat dit iets af doet aan de prestatie van Van Kregten geeft het echter toch wel te denken, dat iémand op een dergelijke leeftijd de ti tel kan veroveren ondanks de aanwezig heid van een groot aantal jonge concur renten. De teleurstelling van vader Makk over dit resultaat was groter dan die van zijn zoon, die bovendien best tevreden was met de aan hem toegekende stijlprijs. „Joska had de partij tegen Van Kregten kunnen winnen als hij zelf niet had gezegd dat zijn treffer ongeldig was. Het is zijn eigen schuld," betoogde vader Makk, die zelfs door een opmerking, dat zijn zoon toch erg sportief was geweest, niet tot an dere gedachten gebracht kon worden: „Wat sportief, Joska is niet sportief, Jos ka idioot," zei hij in gebroken Nederlands. Sabreur Kasper Kardolus heeft in dit zware kampioenschap doordat er slechts dertien inschrijvingen waren wer den alle deelnemers in een finalegroep ge plaatst de rol gespeeld van „kam- pioendoder". De Hagenaar versloeg zowel Makk als Van Kregten, die met de jonge Amsterdammer Max Dwinger al snel de enige overgebleven titelkandidaten waren. Dwinger werd in één der laatste partijen door Van Kregten definitief uitgeschakeld (3-5), doch Makk wist het, zij het met grote moeite, tot een barrage te brengen. Schouten (Koos), die met twee gewon nen partijen als laatste eindigde, degra deert naar de eerste klasse. Van de pro minenten was behalve titelhouder Raoul Popken ook William Mandl niet aanwezig. Een enigszins onbevredigend regeling ts ons inziens, dat degenen, die door omstan digheden niet aan het kampioenschap kun nen deelnemen, automatisch hun status van hoofdklasser verliezen. De uitslag was: 1. en Nederlands kam pioen Frits van Kregten (Parade et Ri poste) 9 gewonnen partijen (na barrage), 2. Joska Makk (zaal Adam Bela), 9 ge wonnen partijen (na barrage), 3. Max Dwinger (zaal van den Berg) 8 gewon nen partijen. 4. Ferry Godheip (zaai Van den Berg) 7 gewonnen partijen, 41 ont vangen treffers, 5. Ties Feith (zaai Abra hams), 7 gewonnen partijen, 43 ontvangen treffers, 6. Kasper Kardolus (Vrije Wapen Broeders), 6 gewonnen partijen, 41 ont vangen treffers, 7. Blokhuis(zaal Abra hams), 6 gewonnen partijen, 45 ontvangen treffers, 8. Hans Sauerbier (zaal Abra hams), 5 gewonnen partijen, 47 ontvangen treffers, 9. Henk van Oosten (Parade et Riposte). 5 gewonnen partijen, 49 ontvan gen treffers. 10. Eddy Kuypers (Parade et Riposte). 5 gewonnen partijen, 50 ont vangen treffers, 11. Versluis (zaal Tewe), 4 gewonnen partijen. 12. Rudi van Oeve- ren (zaal Van den Berg), 3 gewonnen par tijen. 13. Schouten (Koos), 2 partijen ge wonnen. Schouten degradeert naar de eer ste klasse. De stijlprijs werd toegekend aan Makk Tafeltennis Dit weekeinde is in Heveadorp een in ternationaal tafeitennistoernooi gehouden waaraan behalve Nederlanders ook verte genwoordigers uit België, Engeland en West-Duitsiand uitkwamen. De voornaamste uitslagen waren: Heren enkelspel: halve finales: Hupner (Did.) —Harrison (G.B.) 18 21, 21—16, 219: Onnes (Ned.)Gompelman (Ned.) 2111, 2110. Finale: Hupner Onnes 21—8, 21 18. 21—17. Dames enkelspel: halve finales: Nellie Visser (N.)Bogmans (N.) 2116, 2422; Diana Rowe Landman (N.) 2112, 21—6. Finale: Diana RoweNellie Visser 1721, 21 16. 21—12, 21-6. Heren dubbelspel: halve finales: Terbeck en Hupner—De Vries en Van Gulliik (N.) 219, 21 15; Harrison en OnnesJulienne en Daman (Belg.) 21—19, 14—21. 21—8. Finale: Terbeck en Hupner—Harrison en Onnes 21—9, 21—13. Dames dubbelspel: halve finales: Diana Rowe en Nellie VisserLandman en Beltman (N.) 21 14, 21 18; Bogmans en Becker walk over. Finale: Diana Rowe en Nellie VisserBogmans en Becker 2110, 21—17. Gemengd dubbelspel: halve finales: Onnes en Nellie Visser—Joldersma en Obbink (N.) 21—10, 2111: Harrison en diana RoweSpek en Bog mans (N.) 21—17. 21-13. Finale: Herrison en Diana RoweOnnes en Nellie Visser 21—23, 21—13, 21—14. niet meer in het stadium van tekeningen. Sinds eind vorig jaar wordt in Bremsn druk gebouwd aan het eerste en tweede bekken. Eind 1963 hoopt men de eerste helft van dit tweede bekken in gebruik te kunnen nemen, hetgeen al een aanzienlijke verlichting van de oude haven zal beteke nen. Of en wanneer men dan verder bouwt is nog niet bekend. Dat zal in de eerste plaats afhangen van de verdere groei van het havenverkeer en voorts van het geld. Het hele nieuwe project is voornamelijk ingesteld op de sterke groei van het zee- schepenverkeer. Men verwacht dat de overslag van goederen dit jaar boven vijf tien miljoen ton zal stijgen, hetgeen voor Bremen een record betekent. De nieuwe haveninstallaties zullen speciaal ingesteld zijn op de overslag van stukgoederen, in tegenstelling tot de Rotterdamse Euro poort. Ook zal er een toegangsweg naar de Autoweg worden aangelegd. Het nieuwe havenproject beschouwen de Bremers als een troetelkindje, waar zij zelf met hun neuzen bovenop willen kun nen zitten. Daarom is in het project voor zien in groenstroken, die het geheel prettig van aanzien moeten maken, en in een ca fé met uitzichttoren, waarheen men ge zellig per boot zondags uitstapjes zal kun nen maken. Het Lankenauerse strand, waar men tot nu toe zomerse dagen kon doorbrengen met het zorgzaam kweken van een bruin verbrande huid en waar men in rustig water kon zwemmen, wordt aan de nieuwe havenwerken opgeofferd. Als vergoeding daarvoor krijgt de trotse Bremer een openluchtzwembad. De internationaal zeer bekende kampeerplaats aan de Weser moet ook het veld ruimen. Een paar honderd meter verderop zal hij echter glorieus herleven. Ook de nieuwe haven van Bremen draagt de kenmerken, die voor het Bre- mense havengebied tot nu toe opvallend waren: lange kades (veertien kilometer). In de „snelle haven" Bremen is alles in gesteld op samenwerking tussen zeesche pen en spoorwegen. Binnenscheepvaart en vrachtautoverkeer spelen hun rol, maar niet zo overheersend als bij vele andere havens. De oude Hanzestad is een levendige mo derne stad, waar met soliditeit, fatsoen, maar ook met een zekere ingehouden voortvarendheid zaken worden gedaan. Dat deze zaken goed gaan, daaraan 's geen twijfel. Dat ziet, hoort en ruikt men zowel in de stad als in de haven, waar men vooral onder de indruk komt van de ontzaglijke hoeveelheden wol, voor het grootste deel uit Australië, die men binnen ziet komen. Een kwart van de gehele in voer bestaat in wol. Met enige weemoed ziet men als Neder lander tenslotte geurige ladingen tabak aankomen; 5,7 percent van Bremens in voer bestaat uit de tabak, die voor net grootste deel uit Indonesië komt, en oie eens via Nederlandse havens Europa bin nenkwam. Biljarten In Zwolle is het toernooi om het kam pioenschap van Nederland eerste klasse klein biljart libre gespeeld. De eindstand was: 1. en kampioen: Boeken (Helmond) 12 matchp., alg. gemidd. 7,03; 2. Briens (Tilburg) 10/7,13; 3. Scholten (Halfweg) 9/6,65; 4. De Kleine (Zwolle) 6/6,41; 5. Driessen (Blerick) 6/4.44; 6. Van Roon (Alphen a. d. Rijn) 5/5,19; 7. Engbers (Emmen) 4/5,92; 8. Jansen (Doesburg) 4/5,48 Driessen, die met 4,44 onder de grens van 4,590 bleef, degradeert. Voor bijna 200.0000 toeschouwers heeft het Braziliaanse voetbalelftal zaterdag in Rio de Janeiro met 3-1 gewonnen van Wales. Bij de rust leidden de Brazilianen met 2-0. De Brazilianen, die een groot gedeelte van de tweede helft met tien man moesten spelen omdat hun linksbui ten Pepe met een knie-blessure het veld had verlaten, waren verre superieur, al deed bij voorbeeld Cliff Jones op de rechts buitenplaats weinig onder voor Garrincha. Deze aalvlugge buitenspeler van de Bra zilianen opende de score, toen hij achter elkaar drie spelers van Wales voorbijliep. Een prachtige combinatie tussen Pele en Coutinho bracht de laatste vrij voor het doel van Kelsey, die kansloos werd gesla gen (2-0). Toen na de rust Brazilië verder speelde met tien man, kregen de gasten wat meer kansen. Uit één ervan verkleinde A11- church de achterstand tot 2-1, maar in de 77ste minuut bemoeide Pele zich persoon lijk met de score en was het 3-1. Uit een pass van Garrincha schoot hij van zeker 30 meter keihard in de uiterste hoek. Bij goed zeilweer, al was het behoorlijk koud, werden zaterdag en zondag op de Kralingse Plas in Rotterdam nationale se rie-zeilwedstrijden van de RZV gehouden. Opvallend was het grote aantal ingeschre ven Vauriens (30) en de overwinning van A. de Vries op de sterke concurrenten, zo als Koos de Jong, in de Finnjollenklasse. ling): De uitslagen waren (Oostenrijkse puntentel ling Vaurienklasse: 1. Jokertje. F. Henry, 7890 pnt.; 2. Zwarte Ruiter, A. J. Saraber, 6209 pnt.; 3. Vau Vent, Tj. de Jong. 5738 pnt.; 4. Stokpaardje, G. van Noort, 4656 pnt. 12 voets jollen: 1. Stormy, M. C. v d. Spek, 4516 pnt.; 2. Barry, F. H. M. Daniëls, 2414 pnt 3. Positron, J. J. van 't Hoogerhuys. 12 m2 Sharpies: 1. Spotvogel, W. Guldemond, 3222 pnt.; 2. Rakker, Eric Bakema, 2121 pnt. Finnjollen: 1. Finncet, A. de Vries. 4505 pnt.; 2. Jose, L. R. Koopmans, 3739 pnt.; 3. Pikfinn, P. Nieuwen huizen jr., 3250 pnt. Vrijheidsklasse: 1, Still Going. W van 't Hoo gerhuys, 4679 pnt.; 2. Keep Smiling, R. Schutte, 4457 pnt. A utomobilisme De Britse coureur Stirling Moss, die op tweede paasdag in Goodwood is gewond, heeft uit het ziekenhuis een telegram aan de toeschouwers in Silverstone gestuurd, waarin hij de verwachting uitspreekt, bin nenkort weer achter het stuur te zullen zitten. Moss zou aan de wedstrijden in Silver stone hebben deelgenomen. Zijn verwondin gen zijn echter van dien aard, dat in een deze week uitgegeven communiqué de vrees werd uitgesproken dat hij nooit meer de beheersing over zijn linkerarm en linker been zou herkrijgen. Moss zelf weet van dit communiqué nog niets af. De omroe per bij het circuit, die het telegram van Moss voorlas, zei ervan overtuigd te zijn dat hij Moss binnen niet al te lange tijd weer achter het stuur zou zien. Het eerste nummer in Silverstone was vandaag een internationale Gran Turis- mo-race over 75 mijl, gewonnen door de Engelsman Mike Parkes met het record gemiddelde van 164,3 km. per uur. Par kes won met de nieuwe Ferrari waarmee Moss volgende maand aan de 24-uursrit van Le Mans zou hebben deelgenomen. HERVORMD GEREFORMEERD Dezer dagen verschijnen uitvoerige mededelingen voor hen die wensen deel te nemen aan het hervormd-gerefor meerd congres dat op zaterdag 26 mei in Utrecht wordt gehouden. De bijeen komsten zijn belegd van half elf tot vier uur in de Jaarbeurshallen op her. Vredenburg. Er wordt door de „Acht tien" (negen hervormde en negen ge reformeerde predikanten-initiatiefne mers) een grote deelneming verwacht, daar er velen zijn, d-ie in beginsel met hen instemmen. Naast de aangekondig de sprekers prof. Berkhof en prof. De Gaay Fortman zullen een aantal perso nen uit verschillend maatschappelijk milieu het woord voeren. Ook zal er veel gezongen kunnen worden. Voor in lichtingen en aanmeldingen is liet adres: Muntstraat 5, Utrecht. Als bijzonderheid kan nog worden verteld, dat zij die verder dan 40 km moeten reizen, op bovenstaand adres reductiekaarten kunnen aanvragen, waarop de Nederlandse Spoorwegen re- Op de jaarvergadering van de Vrije Evangelische Jeugd Organisatie in Ne derland is een voorstel aangenomen om in een brief aan de kerkeraden er op aan te dringen dat ook de bond van vrije evangelische gemeenten zich zal aansluiten bij de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland. De jeugdorganisatie is van mening, aldus het schrijven, „dat de bond van vrije evangelische gemeenten zijn oecu menische roeping het doeltreffendst kan vervullen, wanneer hij als lid toe treedt tot de Oecumenische Raad, waar in naar onze mening het streven naar eenheid het best tot uitdrukking komt. Wij geloven dat onze bondsgemeen- schap daardoor bewaard wordt voor het gevaar van bekrompenheid en zelf voldaanheid, van verabsolutering van eigen gedachten, zoals dat elke geïso leerde gemeenschap bedreigt, terwijl ons een mogelijkheid wordt geschonken door het deelnemen aan de oecumeni sche hulpprogramma's de soms kwij nende sociale bewogenheid in onze ge meenten opnieuw te bezielen." De Vrije Evangelische Jeugd Organi satie is inmiddels zelf aangesloten oij de Oecumenische Jeugdraad in Neder land. In een Benedictijnerklooster in Nieder- altaich in Oostenrijk heeft een groep leken, ambtenaren, professoren, artsen, juristen en anderen, voor het eerst ken nis gemaakt met de praktijk van het kloosterleven. Onder leiding van een abt hebben zij gedurende twee weken in de abdij geleefd naar de regel van de heilige Benedictus. Het doel was hen op deze wijze aan te moedigen tot be zinning en tot nadenken over het christelijk geloof. Door het deelnemen aan het normale kloosterleven kreeg de groep de gele genheid zich vertrouwd te maken met van geesteshouding van de Benedic tijner monniken Tegelijkertijd kregen de deelnemers ook geestelijke steun voor een christelijke levenshouding in het dagelijks leven. ductie verlenen op hun spoorkaartjes. Voor autobezitters zijn daar ook par- keerbiljetten te krijgen, waarop de po litie speciaal behulpzaam zal zijn bij het zoeken naar parkeerruimte. Het op 20 maart 1212 gestichte Tho maskoor in Leipzig, dat in latere jaren onder leiding van Joh. Sebastiaan Bach heeft gestaan, bestaat dit jaar dus 750 jaar. Sinds 1920 is het koor ook in het buitenland opgetreden en heeft door de radio grote bekendheid gekregen. In het middelpunt staat bij dit koor steeds het werk van Bach, maar ook van an dere componisten uit de reformatietijd tot beden worden geregeld werkem uit- voerd. Eind juni zal het jubileum tegelijk met het Bach-feest gevierd worden. De oude vestiging, de Thomas-school, is in de oorlog vernietigd, maar nu wordt de Thomaskerk, die inwendig ge restaureerd is, weer ingewijd en dtt is het begin van de jubileumconcerten. De grote dag is 21 juni met een feest concert in de congreshal. De volgende dagen worden vele werken uitgevoerd. Het hoogtepunt zal zijn de uitvoering van Bachs Hohe Mes se onder leiding van de cantor Mauersberger in de Tho maskerk samen met het Kruiskoor uit Dresden en orkest en solisten. De Wereldraad van Kerken zoekt jon gelui tussen 20 en 30 jaar die bereid zijn écn jaar te geven voor dienst in oecumenische werkkampen in Azië en Afrika. In augustus zal een kamp be ginnen in Thailand en in november een in Kenya. Onder de auspiciën van het Jeugd-departement van de Wereldraad is dit de eerste gelegenheid voor uitge breide hulp in internationaal oecume nisch verband. In Thailand is de bedoeling een aan tal gebouwen op te zetten van een con ferentie- en jeugdcentrum voor de Kerk van Thailand in Sutep. Tevens is men in overleg met Boeddhistische autoritei ten om te helpen bij de bouw van een gemeenschapscentrum, waarvoor de overheid fondsen beschikbaar zal stel len en de jeugd het werk zal doen. In Kenya gaat het om een conferentieoord te Mombasa voor de Christenraad van Kenya en verder de herbouw van dorpen aan de Tana-rivier, die vorig jaar van overstromingen te lijden had den. In de eerste plaats worden jonge mensen (20 in aantal) gezocht die al ervaring hebben met vrijwillige arbeid en vooral in bouwobjecten. Gegadigden zullen hun eigen reiskosten moeten be talen, maar krijgen onderdak en ver zorging. De werkkampers zullen gele genheid krijgen om ook wat rond te kijken in de omgeving van hun objec ten en om mee te doen gedurende hun verblijf in kerkelijke activiteiten. Zo zullen ze in Kenya met de kerstdagen kunnen verblijven in christelijke gezin nen en met Pasen 1963 een leiderscon ferentie meemaken. In Tailand zal de taak van de christelijke krk in een Boeddhistisch land bestudeerd worden. Aanmelding is mogelijk bij de Oecu menische Jeugdraad, Janskerkhof 15, Utrecht en bij het Jeugddepartement van de Wereldraad van Kerken, 17 rou te de Malagnou, Genève. GEMEENTE VELSEN Ter Secretarie kan worden geplaatst een Salaris naar leeftijd en ervaring van f 291.46 tot f 425.02 (bruto) per maand. Beneden de leeftijd van 21 jaar heeft een jeugdaftrek plaats. Vereist: Diploma Mulo en vaardigheid in het typen. Gegadigden dienen hun sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de Secretaris van Velsen. Bij het gemeentelijk energiebedrijf kan worden geplaatst Weekloon bij een leeftijd van 25 jaar en ouder f 97.16, inclusief A.O.W. en huurcompensatie. Kin dertoeslag volgens de gemeentelijke regeling, va kantietoeslag 4 "/o van het jaarsalaris. Eigenhandig geschreven sollicitaties met opgave van referenties worden binnen 8 dagen na het ver schijnen van dit blad ingewacht bij de burgemeester van Haarlem. In de linkerbovenhoek van de sollicitatiebrief ver melden: nr. 75809. Ruige, goeddrogende kwa liteit I Moderne jacquard dessins, 3 frisse kleuren. Normaal 2.9 5, slechts vijf dagen enorm voordelig 114 x 145 cm - beschaafde jacquard-dessins met ajour- bewerkingt Kies uit negen kleurenI Verrassend lege prijs: slechts vijf dagen Royale maat: 50 x 1001 Be kend merk - zware kwaliteit1 Zomerse streep-dessins in versch. kleuren. Norm. 3.45, slechts vijf dagen zo voordelig Ruige badstof, grote maat: 90 x 1401 Gezellige zomer- dessins - fijn voor vakantie I 2kleuren. Norm. 6.90, slechts vijf dagen enorm voordelig Prima Twents graslinnen - oerdegelijk I Optisch wit, goed van lengte... voor een fantastisch lage prijs: (1 -pers. 1150x240) (2-pers. 180 x 240

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6