m m Tweemaal de Haagse Comedie tijdens het weekeinde lilt: TONEEL IN HAARLEM 1 Taptoe in Bennebroek Studeatentoneclfestival door Nijmegen gewonnen Kunstmaand Amsterdam, 15 mei-15 juni handhaaft weer drievoudige formule The Connection" in Amsterdam Rumoer in Aken over gastregie door Veit Harlan ||H°PEn|[ MAANDAG 14 MEI 1962 1 FILM EN FILMWERELD YVONNE GEORGI NAAR WENEN Ad Interim Benelux-filmfestival voor amateurs Kop vol zor R 1 d gen, business-boy? naar in GENTLEROY l Dr. Rivers nestor van de virologie overleden Kritisch geluid van ds. Toornvliet in Utrecht Huisconcert door twee jeugdige musiciennes De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma De Franse schilder George Braque, die gisteren 80 jaar is geworden, gefoto grafeerd in zijn atelier. De drumband en de brassband „D.S.V." uit Warmenhuizen, welke zaterdag met nog andere korpsen het bloemencorso met muziek opluisterden, kregen op de avond van dezelfde dag nog een uitgebreide taak als medewerkers aan een taptoe, die op het ruime Anemonenplein te Bennebroek werd gehouden. Het was de eerste taptoe van deze aard, die in deze plaats werd gehouden, maar de officiële benaming „Taptoe Bennebroek 1962" doet met re den veronderstellen, dat men van plan is in de toekomst meer taptoes als jaarlijk se gebeurtenissen te organiseren. Het plaatselijk fanfarekorps „Kunst na Arbeid" met zijn drumband als onderaf deling was eveneens ingeschakeld. Voor het Bennebroekse korps betekende dit op treden een welkome ervaring op taptoe- gebied, welke de muzikanten zich onge twijfeld ten nutte zullen kunnen maken, wanneer het 60-jarig bestaan van de ver eniging in 1963 feestelijk gevierd zal wor den. Ik hoop, dat men met het oog op dit jubileum zijn gedachten eens zal laten gaan over een mogelijkheid tot het aan schaffen van uniformen, die beantwoorden aan het aanzien van een vereniging van deze leeftijd. Vöor het zelfvertrouwen van fanfare-muzikanten is het uniform een factor van betekenis. De taptoe werd uitgevoerd onder leiding van de heer W. van der Peijl. Onder het dynamisch wisselende geroffel van het van het Warmenhuizense tamboerkorps speelden de muziekkorpsen een reeks gees telijke liederen, die wel wat afwisseling hadden kunnen verdragen met vlotte mu ziek. Maar eindelijk kwam toch een mars „Punjaub" van Wayne de plechtige sfeer doorbreken, later nog gevolgd door de mar sen „Arromanches" en „Florida" en de voor taptoes blijkbaar zeer gewenste po pulaire bewerking van „When the SaintS go marching in". Het was begrijpelijk, dat de stemming van de instrumenten op deze koude avond nog al eens in het gedrang kwam. Be houdens enkele oneffenheden hebben de korpsen verdienstelijk gespeeld. Verdien stelijk was ook het optreden van de tam boers, de pijpers en de hoornisten van de drumbands, de vermoeidende dag die zij achter de rug hadden in aanmerking geno men. P. Zwaanswijk De eerste prijs in het studenten-toneel festival is toegekend aan het Nijmeegs studenten-toneel voor de voorstelling „Monay's Kid don't cry" van Tennessee Williams onder regie van Tine de Vries. De beste speler was Wim Gussekloo van „B.A.M.", de toneelgroep van S.S.R. uit Wageningen, voor diens hoofdrol in „Cali gula" van Albert Camus. De prijs voor de beste speelster was voor mej. Agatha Witteman (Leiden) voor haar rol Marianne in „Jakobowsky en de Oversten" van Franz Werfel. Gedurende het studenten-toneelfestival op 10, 11 en 12 mei in Wageningen ge houden, hebben acht studenten-toneel groepen uit Amsterdam, Leiden, Delft, Den Haag, Nijmegen en Wageningen, negen toneelstukken opgevoerd. Het „Studofes 1962" werd georganiseerd door de toneel groep „Sint Franciscus Xaverius" uit Wageningen. Audrey Hepburn heeft toegezegd de rol van Eliza Doolittle te zullen spelen in de filmversie van „My fair Lady". Van de zij de van Warner Bros, die de filmrechten van de musical voor 5,5 miljeen dollar heeft gekocht, is bekendgemaakt dat Audrey Hep burn de toezegging telefonisch heeft ge daan. Het is nog niet bekend wie professor Higgins zal spelen. Genoemd worden Cary Grant, Rex Harrison en Richard Burton Met de verfilming zal begin 1963 een aan vang gemaakt worden. ,PAS OP DE VERF" van René Fau- chois heeft zaterdagavond in de Haarlem se Schouwburg een bijzonder goed ont haal gevonden; het applaus gold vooral Ida Wasserman. Het stuk van Fauchois, een Frans blijspel dus, werd gespeeld in de Nederlandse vertaling van de En gelse bewerking door Emlyn Williams. Het stuk speelt nu ten huize van een Engelse plattelandsdokter en alle personen zijn van Engelse huize geworden. De plot is geestig gevonden. De schilder Chryst'opher Been is straatarm overleden. Hij vond zichzelf een goed schilder. Slechts één mens deelt die veronderstëlling. Gwen- ny, de bejaarde dienstbode in het dokters gezin. Zij heeft aan de arme drommel veel goed gedaan, daarin bijgestaan door dokter Haggett en diens vrouw. Als ge volg van deze contacten moeten er nog wat verwaarloosde schilderijen in het huis zijn. Plotseling ontstaat er buiten me deweten van het doktersgezin een enor me vraag naar het werk van de schilder. Een schilderijen-vervalser, een louche kunsthandelaar en een beroemde criticus komen het gezin bezoeken met veelal niet al te beste bedoelingen. Zij willen in het bezit van de schilderijen komen. De ware aard van de gezinsleden blijkt dan. De dokter, een goedige man raakt in de ban van de hebzucht, waarin zijn vrouw en een van de twee dochters reeds verkeert. Gwenny echter niet. De dokter wil zelfs schilderijen uit Gwenny's bezit verkopen voor fancyprijzen maar tenslotte is zij het die tegen alle financiële verleidingen is op gewassen en die in de geest van de arme schilder handelt. Zij behoudt zijn werk als dierbare herinnering: zij is de enige die van hem heeft gehouden. Zo'n rol, een bejaarde, lieve en eenvou dige vrouw, die men voor simpel zou ver slijten, doch die op grond van een eer lijke liefde als enige juist weet te han delen, is geknipt voor Ida Wasserman. Zij deed dan ook meer dan er een blij- spelrol van maken. Het werd een karak terrol. Joris Diels gaf eveneens veel nuan cering aan zijn rol van plattelandsdokter. De andere rollen werden ten opzichte van deze twee genoemden in het algemeen iets meer rechtlijnig gespeeld, een lijn dan in de richting van een wat gemakkelijk be haald succes,meer typeringen dan karak teruitbeeldingen. Nu waren er ook rollen die tot weinig méér gelegenheid boden. Wij noemen nog Annie Leenders als mrs. Haggett en Eric van Ingen als Tallant, de geestig gespeelde vervalser. De ande ren zijn overigens reeds eerder genoemd in het première verslag. „DE ENGEL VAN HET KWAAD" van Jean Giraudoux is door de Haagse Come die zondagavond in de Stadsschouwburg gespeeld voor een werkelijk wel wat ge ring aantal belangstellenden. De redenen waarom Giraudoux de Nederlandse schouw burgbezoeker niet zo aanspreekt zijn reeds uiteengezet in de recensie in ons blad bij de landelijke première. Een ervan is zoals men ook bij figuren als Sartre en Eliot kan constateren dat Giraudoux zijn ideeën laat prevaleren boven de vraag of zijn personages mensen van vlees en bloed zijn. Giraudoux stelt in dit stuk twee figuren tegenover elkaar, de volkomen kuise Lu- cile de verpersoonlijking van het Lu- cretia-ideaal en Paola, een „slechte' vrouw. De handeling speelt zich af in een negentiende-eeuws decor in Aix-en-Pro- vence, waar de man van Lucile, Blanchard, Yvonne Georgi heeft haar werkzaam heden bij Het Nederlandse Danstheater onderbroken teneinde gevolg te geven aan een uitnodiging van de directie van de Weense Staatsopera om ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van Igor Stra- winski op 17 juni a.s. de Weense première van „Apollon Musagete" voor te bereiden. Tijdens deze voorstelling wordt eveneens in de choreografie van Yvonne Georgi het ballet „Agon" uitgevoerd, dat in 1958 voor de eerste maal in Wenen werd gegeven. de procureur des keizers is. De klassieke „verleider" die hier slechts de schijn te gen zich heeft en toch de dood vindt is graaf Marcellus. De overige personages zijn bijna allen aanwezig om de hande ling te steunen dan wel om de tekst-expo sities van de hoofdrollen even te onder breken of te beklemtonen, behalve een vriendin Eugénie van Lucile en de koppe laarster Barbette, die als nevenfiguur van Paola optreedt. Ideeëntoneel als dit wordt in ons land piet vaak gespeeld. Eigenlijk heeft „Thea ter" er min of meer het monopolie van. Is het daarom, dat Bob de Lange als re gisseur in de hoofdrollen actrices en ac teurs heeft gekozen uit deze „school"? Het waren Anne-Marie Heyligers als Lu cile, Anny de Lange als Paola, Frans van der Lingen als graaf Marcellus en Carl van der Plas in de rol van Armand. De eerste herinnerde ons sterk aan haar rol van Iphiginea vóór de offerdood, die zij nu als Lucile-Lucretia eigenlijk ook onder gaat, zij het uit een ander motief. Rollen als deze krijgen zeer gaaf gestalte bin nen de mogelijkheden van haar persoon lijkheid. Datzelfde kan in mindere of meerdere mate van de andere genoemden eveneens worden gesteld, met Anny de Lange als een uitblinkende actrice. Onder grote belangstelling heeft zater dagavond in de Casino-schouwburg in 's-Hertogenbosch de prijsuitreiking plaats gehad van het Benelux-filmfestival voor amateurs. Het was de tweede maal, dat een dergelijk festival in 's-Hertogenbosch werd gehouden. In totaal werden 38 films vertoond, de inzendingen waren naar de mening van de jury gemiddeld van een hoog gehalte, met name voor wat be treft de film-technische verzorging. Er was, naar het oordeel van de jury, ech ter weinig originaliteit, een gebrek aan dramatische opbouw in de speelfims, een verwaarlozing van de functie van het ge luid en een tekort aan een gevoel voor humor. In de diverse categorieën gingen eerste prijzen naar de heren L. van der Vliet (Amsterdam), R. Muller (Noordwijk), W. Verbon (Vlaardingen), J. de l'Ecluse (Lei den), C. Joly (België) en L. Pacqua (België). Deze laatste kreeg tevens de door Prins Bemhard beschikbaar gestelde me daille voor de beste film van het festi val. De heer Muller ontving de legpen ningen, aangeboden door de commissaris der Koningin in de provincie Noord- Brabant en door het gemeentebestuur van 's-Hertogenbosch. Tweede prijzen wer den verworven door de heren F. van Vae- renbergh (België) en J. Zuurdeeg (Am- by). Advertentie V) 30 ft! NEW YORK (AP) Dr. Thomas M. Rivers, pionier op het gebied van het vi- rusonderzoek en leider van het program ma dat tot de ontdekking van de Salk- en Sabin-vaccins tegen kinderverlamming voerde, is in de ouderdom van 73 jaar overleden. Dr. Rivers was sinds de oprichting in 1938 verbonden aan de Nationale Stich ting voor Kinderverlamming. De afgelo pen zes jaar was hij directeur voor medi sche zaken van deze stichting. Dr. Rivers werd in februari door hon derd vooraanstaande virologen uit alle delen van de wereld gehuldigd als de er- delen van de wereld gehuldigd als „de er- Amerikaanse virologie". De Kunstmaand Amsterdam neemt sinds lang een vaste plaats in het muziekle ven van de hoofdstad i n. Zoals bekend, onderscheidt de Kunstmaand zich van de meeste soortgelijke ondernemingen door drie factoren: in de eerste plaats streeft men er naar eersterangs uitvoeringen te bieden aan een minder kapitaalkrachtig publiek. Een serie van vier avonden, waaronder één avond opera in de Stads schouwburg, kost niet meer dan de lut tele somma van zes gulden alles in begrepen. Verder vertonen de program ma's een loffelijk afkeer van platgetre den paden. Van de meesters van het verleden staan meestal Mozart en Schubert centraal (hetgeen ook dit jaar het geval is). Daarnaast wordt een belangrijke plaats ingeruimd aan de moderne Ne derlandse componisten. Wat de uitvoerende taken betreft, ook deze worden uitslui tend aan landgenoten toevertrouwd. De Kunstmaand kan er zich op beroemen in de loop van haar bestaan zoveel mogelijk nieuwe muziekliefhebbers en zo min mo gelijk nieuwe snobs gekiveekt te hebben. KARAKTERISTIEK is het programma waarmee het Kunstmaandorkest (inmiddels door de televisie een begrip voor velen ge worden) onder leiding van Anton Kersjes de Kunstmaand opent, op dinsdag 15 mei in de Bachzaal. Men kan dan luisteren naar: het Hoornconcert KV 495 van Mo zart (solist Harry Kindt), Diepenbrock's toneelmuziek bij „Electra", de Vierde Symfonie van Oscar van Hemel, en de Serenade KV 204 van Mozart (solist Jae- ques Holman). De vier Hoornconcerten van Mozart komen trouwens in de loop van de maand alle tot uitvoering, en van de Serenades treft men er nog vier aan, waar onder de bekende Serenata Nortturna voor strijkers en de zelden gehoorde Serenade voor 13 blazers, ook genaamd Gran Par tita, KV 361. Verder is opvallend dat het begrip kamermuziek, dat wel eens wat eenzijdig met strijkkwartet wordt ge lijkgesteld, hier zo afwisselingsrijk ver tegenwoordigd is. Men vindt strijkkwintetten van Mozart aangekondigd, evenals diens hobo- en kla rinetkwintet, naast „Contrasten" voor viool klarinet en piano van Bartok, en een zeldzame vogel als het Concert voor alt viool, contrabas en orkest van Von Ditters- DE OPERA is vertegenwoordigd met dorf. tt „The Living Theatre" uit New York heeft gisteren in De Kleine Komedie in Amster dam de eerste van drie voorstellingen ge geven van „The Connection" van Jack Gelber. „The living Theatre" werd in 1946 door Judith Malina en Julian Beek in New York opgericht met het doel buiten de commerciële zone van Broadway een klein schouwburgje te exploiteren waar „de kunst een integraal bestanddeel van de gemeenschap" zal vormen. „The Connec tion" van de thans 29-jarige Jack Gelber werd in 1959 in première gebracht en kreeg daarna in Amerika meer dan 700 voorstel lingen. Het stuk is onlangs in het Theater der Naties in Parijs met grote bijval ont vangen. Thema en regie zijn er op gericht de kloof tussen zaal en publiek te overbrug gen. Wat 't eerste betreft: de auteur komt het publiek vertellen dat het dadelijk de verfilming zal bijwonen van de gebeurte nissen in een aan heroïne verslaafd gezel schap, dat wacht op de man (The Connec tion) die het spul komt brengen. De acht verslaafden wachten. Vier hunner zijn jazzmusici, een uitstekend kwartet dat op het podium musiceert. De illusie wordt bij het publiek gewekt dat het aanwezig is bij een werkelijk, niet-verbeeld gebeuren. Jackie McLean (alt-saxofonist), J. B. Anderson (Sam) en Joseph Chaikin (de eigenaar van de heroïne-kit) in „The Connection" van Jack Gelber. Daarom heeft het toneel geen gordijnen, rennen spelers door de zaal, wordt door één hunner bij het publiek geld opgehaald (bij drie of vier maar, waarvan er twee tot het „spel" behoren). Tijdens het eerste bedrijf wacht het gezelschap op de heroïne' leverancier, de „cowboy", „the connection", tijdens het tweede bedrijf krijgen zij hun „dope". Het religieuze aspect van deze situatie mensen wier enige bestaanszin en ontmoetingsmogelijkheid zich concen treert in de verwachting van de zaligma kende heroïne wordt benadrukt door een heilssoldate die toevallig in het gezel schap verzeild raakt en die „Amen" en „Halleluja" roept tijdens een conversatie die zij aan God gewijd denkt, terwijl heroïne er het onderwerp van is. Wat de regie betreft zij vast vermeld dat er supe rieur geacteerd wordt in dienst van het principe: wat hier gebeurt, gebeurt écht, Onze toneelmedewerker Hans van den Bergh zal morgen een uitvoerige beschou wing wijden aan dit stuk dat heden- en morgenavond nog in De Kleine Komedie gespeeld wordt. Kalchas" van Jurriaan Andriessen, oor spronkelijk als televisie-opera geschreven en een jeugdwerk van Debussy „l'Enfant Prodigue" tesamen op één avond. Aan de tachtigste verjaardag van Strawinsky wordt aandacht besteed met een opvoe ring van diens „l'Histoire du Soldat" door de nieuwe Komedie en het Brabants Or kest (5 juni in de Kleine Zaal, Concert gebouw). Naast concerten door het Neder lands Strijkkwartet, Alma Musica en het Nederlands Kamerkoor, zijn er nog twee extra-avonden, een Pijper-Milhaud avond door leerlingen van het Muzieklyceum en het Conservatorium en een concert door het Trombonekwartet „Marsyas" en het Kunstmaand Hoornkwartet, met onder an dere „Drei Equale" voor trombone's van Beethoven. Sas Bunge (Van onze correspondent) BONN De stad Aken, zojuist bekomen van alle ellende van de pokkenepidemie heeft de laatste dagen op haar grondves ten geschud door een cultuurschandaal dat volgde op het bericht dat het Akense Kamertheater regisseur Veit Harlan het openingsstuk van het volgende seizoen wil de laten regisseren. Dit stuk zou Strind- berg's „Droomspel" zijn en de hoofdrol erin, zou Harlan's vreuw Kristine- Soecter- baum spelen. Het bericht lokte een stroom van protes ten uit omdat Veit Harlan nu niet be paald goed bekend staat, sinds hij in de Nazi-tijd de anti-semitische film „Jud Süss" maakte. Vooral de Joodse gemeen te in Aken en de Joodse studenten aan ce Akense hogeschool lieten weten dat zij voor Harlan geen goed woord over hadden. Overigens dachten twee theaters in het Roergebied er ook zo over. Zij zegden gastvoorstellingen van het Akense Kamer theater af. In het nauw gedrongen ver klaarde de Akense theaterdirecteur Sieder hierop, dat hij het ondanks alle critiek juist had gevonden een man in dienst te nemen, die zulk een groot kunstenaar is. „En anders gaat hij kapot", zo voegde hij er kernachtig aan toe. Het ziet er even wel naar uit dat de tegenstanders van Harlan gewonnen hebben. Inmiddels werd zonder opgaaf van redenen in Aken bekend gemaakt dat de uitvoering van Strindbergs .Droomspel" niet door zal gaan. Hervormd-gereformeerd Op een forumvergadering in Utrecht van studenten, leden van de Societas Studio- sorum Reformatorum, heeft ds. G. Toorn vliet, gereformeerd predikant in Bloemen daal en lid van de „achttien", het een séhuld van de gereformeerde kerken genoemd dat zij de hervormde kerk zo lang alleen had laten ploeteren. „Wij hebben in de vrijzinnigheid teveel een alibi gezocht om onze kritiek op de hervormde kerk te spui en en niet met elkaar te spreken, zo zei hij. De studenten bespraken de verhou ding hervormd-gereformeerd en discus sieerden naar aanleiding van het boekje der achttien predikanten „Van kerken tot kerk Een ander forumlid, ds. Boer uit Hui zen, veroordeelde het werk van de 18 op grond van een gebrek aan kritische in stelling bij hen ten aanzien van het kerk- zijn, het voorop stellen van het apostolaat en de aantasting van de functie der belij denis. Hij wenst geen propaganda maar profetie. Dr. Schelhaas uit Amsterdam zag geen mogelijkheid tot eenwording te geraken, De gereformeerde kerken vinden hun be staansrecht in het handhaven van Gods woord en de tucht. Hieraan voldoet de hervormde kerk niet, aldus luidde zijn me ning. Dr. Strijd, eveneens uit Amsterdam, leg de de nadruk op de opdracht tot eenheid, die in de bijbel is gegeven. Laten wij niet met theologische problemen beginnen, zo zei hij, daardoor is het gereformeerde le ven in het verleden al te veel gefrus treerd. Wij moeten beginnen met geza menlijk kerkdiensten te organiseren, daar na kunnen alle andere punten aan de orde komen. DE NEGEN MUZEN Cruys Voorbergh gehuldigd. Cruys Voorbergh is zaterdag 12 mei door het I.C.C. uitgenodigd op een bloesemtocht door de Betuwe, ontvangen door de fa milie R. Mulder op het Slot Rijswijk, en ontvangen in het gotische stadhuis te Wou drichem door het gemeentebestuur aldaar. De jubilerende acteur werd een diner aan geboden op het slot Loevestein, waar hem in de Ridderzaal in aanwezigheid van tach tig genodigden het eredonateurschap van het I.C.C. werd aangeboden. In de keme- nade las de dichter Ernst van Altena de zojuist door hem in het Nederlands ver- Een aandachtig luisterend publiek heeft gisteren ten huize van de heer en me vrouw Nauta kennis kunnen maken met het spel van twee zeer jonge musiciennes, namelijk de pianiste Zamirah Sieval, leer linge van Sas Bunge, en de violiste Vera Beths, die door haar vader Gijs Beths wordt opgeleid. Howel beiden nog niet tot de beroepsmusici gerekend kunnen wor den, bleek hun spel kwaliteiten te bezitten die toehoorders werkelijk kunnen boeien. Vera Beths voelt zich voorlopig kenne lijk nog het beste thuis in het romantische, virtuoze genre. Quasi Ballata en Appas- sionata van J. Suk en de Drie Israëlische Dansen van M. Lavry speelde zij met veel verve en een aanzienlijke technische be heersing, waarbij ze voortreffelijk bijge staan werd door haar begeleidster. Hoewel haar vertolking van sonates van Vivaldi en Mozart en de Sarabande en Double uit de Partita in B gr.t. voor vioolsoli van J. S. Bach veel positiefs te beluisteren gaf, bleek zij geestelijk deze muziek nog niet voldoende te kunnen peilen. Zamirah Sieval beschikt, behalve over een grote dosis voortvarendheid, over een kleurige, rijkgeschakeerde toonvorming, een zeer genuanceerd pedaalgebruik en een behoorlijk ontwikkelde vingertechniek. Zo werd het Rondo in a kl.t. K.V.511 van Mozart een samengaan van natuurlijke, beweeglijke gratie met een krachtige, di recte aanpak. De nerveuze, grillige poëzie van Schumann in zijn Papillons ontgaat haar nog, maar in enkele Préludes van Debussy, en een Mazurka en een Etude van Chopin weet ze soms al bijzondere effecten te bereiken. Met wat meer podiumervaring zullen haar vertolkingen ongetwijfeld nog aan innerlijke zekerheid winnen. Het talrijke publiek was enthousiast over deze voor velen voortgezette kennismaking met het spel der beide solistes. N. A. AANKONDIGINGEN snBESCHOUWINGEN HILVERSUM I. 402 m. 746 kc.s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.) VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Programma overzicht. Aansluitend: Recht door naar school en kantoor (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Klavecimbel-recital (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Een boek voor het geestelijk leven, boek bespreking. 40.00 Arbeidsvitaminen, (gr4. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Lichte muziek en zangsolisten. 12.20 Regeringsuitzending: Voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Metropole-orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en grammo- foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Or gelspel en zang. 14.00 De zingende bougie (gr 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar. 15.30 Kamermuziek. 15.50 Viool spel (gr). 16.00 Samenspel, lezing. 16.15 Argentijnse folkloristische zang- en dans groep. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Ama teursprogramma. 17.55 New York Calling Pianospel. 18.30 Radio-Volks-Universiteït: Van Bach tot Boulez-V, door Hans Citroen 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Bel Canto (gr.) 20.00 Nieuws. 20.05 Klank-omrankte levens: Muzikale bio grafie. 21.00 't Is maar een weet, licht pro gramma. 22.00 Pianorecital. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Venster op de he dendaagse muziek, muzikale lezing. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc.s. 7.00- 24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke gram- mofoonmuziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.) 8.50 Voor de vrouw 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Pianorecital (gr.) 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Muziek houdt fit (gr). 11.50 Volaan-vooruit, praat je. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 Licht lunchconcert (gr). 12.30 Mededelingen x b. v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestm ziek (gr.) 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.40 Dansorkest en zang. 14.05 Schoolradio. 14.35 Voor de plat telandsvrouwen. 14.45 Tierelantijnen, geva rieerd programma (herh.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuit zending: Merauke aan Nw-Guinea's Zuid kust, door G. J. van Gendt. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Metropoleorkest. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Licht te verte ren (gr.) 20.10 Weet je weetje, fotocursus. 20.30 Belgisch symfonie-orkest en zangso liste. 21.30 Klassieke grammofoonmuziek. 21.45 Ballade van Maastricht, klankbeeld. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22. 50 Nieuws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, le zing. 22.55 Vreemd.literatuur en mu ziek in cabaretvorm. 23.25 De zilverfluit, lichte muziek. 23.45 Grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m. 926 kc.s. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte grammofoon muziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Orkest muziek. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 Schoolradio. 15.45 Operettemuziek. 16.00 Beursberichten 16.06 Duitse les. 16.21 Werken v. Belgische componisten. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 17.40 Boekbespreking. 17.50 Van 13 tot 19. 18.20 Voor de soldaten. 18.50 tages. 19.50 Economische kroniek. 20.00 Hoorspel, 21.15 Jazzmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Schrijvers- en componistenkroniek. 22.55-23.00 Nieuws. VOOR MAANDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. KRO: 20.20 Woord en beeld. 20.30 Docu mentair programma over de Jordaan. 21.20 Music-Box. 21.45 Afrika vandaag, T.V.- film. 22.20 Epiloog. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd poli tieke partijen: V.V.D. KRO:20.30 Verkeer Verkeerd. 20.45 Omkleedt U met onsterfe lijkheid, filmimpressie over en rond de 12e eeuwse noodkist van St. Servaas. 21.10 Kinderen van de zon (Don Versuvio und taalde ballades van Frangois Villon voor. das Haus der Strolche), film

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7