LANGS SLUIZEN EN HAVENS Poelan en Kota schepen H. Hoving maakte interessante kleurenfilm over kunstmest Oud anker als monument naar plein Havengebouw m m n SPORT IN DE IJMOND «MB J HAVENBKRICH TtN IJmondverenigingen vandaag en morgen Weinig maar goede inzendingen op Tulpenavond ^JBrieven aan de redactie Goede prestatie Mekog-Albatros Fraai stuk handwerkuit Noordzee opgevistlag vergeten in Velsen Elke dag een glaasje Jyj*;;- émèBSSÊ WISKER mtwm WOENSDAG 16 MEI 1962 5 Maatkonfektie JOH. MEIJER Zoon Ontevreden ambtenaren ook in Beverwijk STOFZUIGERS LOENDERSLOOT mm Wasmachines - Centrifuges OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY INITIATIEF VAN AMSTERDAMMERS: L Opgevist uit Noordzee Eerste steen voor nieuw zeemanstehuis in Delfzijl Viskotter HD 89 bij aanvaring zwaar beschadigd Diploma-uitreiking op Nijverheidsavondschool wiiii rcrtnvl De beide scheepvaartmaatschappijen die zich gedurende een reeks van jaren hebben belast met een vaste lijndienst op het voormalige Nederlands Oost-Indië bestelden tegen het einde van de jaren twintig een aantal vrachtmotorenschepen, die grote bekendheid hebben genoten. In de jaren 1928-1929 kwamen bij de Stoomvaart Maatschappij Nederland te Amsterdam de vier „Poelau"-schepen in dienst: de Poelau Bras, Poelau Laut, Poe- lau Roebiah en de Poelau Tello, elk cir ca 9200 ton, afkomstig van Nederlandse werven. De in Rotterdam gevestigde Koninklijke Rotterdamsche Lloyd gaf in die tijd even eens opdracht voor de bouw Van een serie vrachtschepen en wel tweemaal het aantal dat de Mij Nederland bestelde. Deze acht schepen werden op stapel gezet bij de Mij Fyenoord (3), Kon. Mij. De Schelde (3), Nederlandse Scheepsbouw Mij. (1) en Fa. Wilton (1). De eerste kwamen gereed in het jaar 1927, namelijk de Kota Inten en de Koia Radja, in 1928 volgde de Kota Gede, m 1929 de Kota Baroe, in 1930 de Kota Agoeng, Kota Pinang, Kota Tjandi en in 1931 was de serie compleet met de Kota Nopan. Hierbij afgebeeld is een foto van de Kota Inten, een echte Lloyd-boot met schoorsteen. De werf waar het schip ge bouwd werd, was de Mij. Fyenoord in Rotterdam geweest. De inhoud bedroeg 7731 reg. ton bruto en 9524 ton draag vermogen, de lengte over alles 141,58 m, de breedte 18,54 m en de holte 9,04 m. De 7 cil. dieselmotor had een vermogen van 5200 pk en gaf het schip een snel heid van 14 knopen. Gedurende de laatste jaren, dat de Kota Inten in de vaart geweest is, telde de bemanning 59 koppen en het schip had accommodatie voor 12 passagiers. Van de 8 „Kota"-boten zijn er 4 tijdens de tweede wereldoorlog verloren gegaan. De Kota Pinang, die zich in ons land bevond werd op 1 oktober 1941 door de bezetter in beslag genomen en is in Duit se dienst verongelukt. De Kota Nopan viel eveneens in han den van de Duitsers maar onder andere omstandigheden. Op 16 juli 1941 vertrjk dit schip van Makassar naar Norfolk via het Panamakanaal. Bij Galapago- eiland werd het schip door de Duitse hulpkruiser „Kornet" prijs verklaard en rond Kaap Hoorn naar Bordeaux opge bracht, waar het schip op 16 november 1941 arriveerde, waarna de bemanning naar Cuxhaven is overgebracht. De Kota Nopan kwam in Duitse dienst weer in de vaart maar werd op 10 Advertentie Orig. Engelse en Italiaanse stoffen. Moderne dessins. Voor elk figuur elk gewenst model vanaf 230.— Desgewenst coupeursbezoek aan huis. Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TELEF. 4453 Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: sleepboot Holland van Terschelling; Adria, Antwerpen; Anna Brodin, Norfolk; Peregrine. Londen; Mar coni, Norsundet; Emmalies. Varberg; Harries- dale, Par: Hebe Nobel, Felixtowe; Gabonkust, Antwerpen; Amigo, Colchester, ledig, voor IJ muiden; Berkelborg, Londen, ledig, voor IJmui den: Amyntas, Hamburg; Lis Frellsen, Noordzee, proefvaart naar Zaandam; Mode, Ljusne; Mosel, Bremen; Tetuan, Jessingfjord; Ulla Rask, Karl stad, hout voor Zaandam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan; Roebiah van Barcelona; Jason, Rotterdam; Tayo, Melilla; Alcetas, Rotterdam; Batavier, Landskrona. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden; Bornheim naar Cristobal; August Thyssen, Narvik; Lis Frellsen. Den Helder, proefvaart van Zaandam; sleepboot Praia Grande met m.s. Fernheim, Bar celona; Baltic, Rotterdam; Nautic, Wicklow; Hoegh Ghannet, Puerto La Cruz; Pra River, Bre men; Brinda, Londen; Luossa, Norfolk; Otava, Rotterdam, ledig van Velsen; Jans, Londen; Mu- tua Fides, Sarpsborg; Harrogate, Goole; Heriot, Leith; Julia Mary, Londen; Lizard, Londen; Cas tor, Antwerpen; Clangula, Rotterdam; Resolute, St. Priege; Juno, Derince; Franka 2, Stettin, le- lig van IJmuiden; Soeren Rask, Vlaardingen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Looiers gracht naar Antwerpen; Balticborg, Delfzijl, ledig van Zaandam; Willem Barendsz, Larvik: Jasenitz, Bremen; Rijnstroom, Huil; Yewhill, Londen, (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). WOENSDAG 16 MEI Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare raadsvergadering. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden- Oost, 20 uur: Advendo met „Het vriendin netje". DONDERDAG 17 MEI Centrum, Beverwijk, 20 uur: Leden bijeenkomst katholieke vrouwenbeweging. Hervormd Jeugdhuis, Burg. Enschede- laan, Santpoort; 14.30 uur: Vergadering gepensioneerdenbond Velsen-IJmuiden. Clubhuis, Waterloolaan, Driehuis, 20 u.: Vergadering Tuinbouw Studieclub Velsen. Openbare Leeszaal, Plein 1945, IJmui- den-Oost, 10 tot 12.30 uur; filiaal Wijker- straatweg, Velsen-Noord; 10 tot 12 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting, P. J. Troelstraweg 20, spreekuui van 9.30 tot 12 uur, telefoon 7166. maart 1943 bij naderen van geallieerde strijdkrachten door de eigen bemanning tot zinken gebracht. De Kota Radja was het derde schip van de serie, dat ten onder ging. Dit einde voltrok zich op 24 februari 1942 in de haven, van Soerabaja. Het schip was door bomtreffers in brand ge raakt en werd door de Koninklijke Ma rine van de kade gesleept en aan de zuidkust van Madoera, opdat het niet sis lichtbaken voor de Japanse strijdkrach ten zou dienen, tot zinken gebracht. Geen der opvarenden heeft bij dit ongeval het leven verloren. Ruim een jaar later brak ook het einde aan voor de Kota Tjandi. Dit schip was op 26 april 1943 vertrokken in convooi van Takoradi naar het Verenigd Konink rijk en werd op 30 april dooi een torpe do getroffen, kreeg onmiddellijk zware slagzij en verdween kort daarna in te diepte. Een escortevaartuig pikte de over levenden op en bracht die in Freetown aan wal. Bij aankomst aldaar werden 6 opvarenden vermist. De Kota Inten, Kota Gede, Kota Baroe en Kota Agoeng genoten het voorrecht de strijd ter zee te hebben overleefd en konden nog een tiental jaren aan de vrachtvaart deelnemen. In 1958 zat het er echter op voor het viertal. De schepen waren intussen circa 30 jaar oud gewor den. Er werden door de Koninklijke Rot terdamsche Lloyd nieuwe, snellere en mo derner schepen besteld en de vier „Kota"- schepen vertrokken naar Hongkong om aldaar te worden gesloopt. Arie van der Veer In de dinsdagavond gehouden ledenverga dering van de afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren in het veilinggebouw Het Centrum heeft een aan tal leden misnoegen geuit over het resul taat van de behandeling der laatste sala risherziening van de ambtenaren in de Tweede Kamer. Men had niet gedacht dat de K.V.P.-ers zich zouden keren tegen de mening van hun geloofsgenoten in de KAB. doch het was duidelijk dat deze regering onder géén voorwaarde in de steek mag worden gelaten. In de vergadering gingen stemmen op om te gaan staken, doch de heer Dutman zei dat dit in strijd is met het uit 1903 stammende wetje, waarbij staken voor Rijks- en Gemeente-ambtenaren is ver boden; Met de besturen van de andere vakbon den zal gezocht worden naar een oplos sing, waarbij gedacht werd aan 'n arbitra ge-commissie. BOUWPLAN POLITIEBUREAU De plannen voor de bouw van een nieuw politiebureau te Heemskerk zijn thans ge reed. Het gebouw zal komen te staan in het centrum van het dorp, op de hoek Maerten van HeemskerkstraatPoelen- bürglaan. Het ontwerp is vervaardigd door de inspectie van de Rijksgebouwendienst en omvat naast een bureau met twee cel len, twee garages en twee dienstwoningen. Men hoopt dat nog dit jaar de rijksgoed keuring zal afkomen. Advertentie Excelsior. Holland Electro, Ruton, AEG. Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 "/o service: Lange Nieuwstraat 433 - 435 Voor een zeer groot aantal belangstel lenden heeft de Tuinbouw Studie Club dinsdagavond haar jaarlijkse tulpenavond gehouden in het velilinggebouw „Het Cen trum" te Beverwijk. Het aantal inzendingen was echter niet zo groot en dit zal wel het gevolg zijn geweest van het abnormaal koude weer. De kwaliteit van de bloemen was heel goed, zo was de mening van de jury, naar voren gebracht bij monde van de heer B. Vrenegoor, die met de heer M. Blokker uit Limmen, de tulpen aan een keuring had ontworpen. Er was maar één inzending in de grote groep, namelijk van de Gebroeders Op- gelder; deze heren kregen met hun 14 soorten een eerste prijs. Er waren meer inzendingen in de klei nere groep, tot en met 7 soorten. De uit slag luidde hier; 1. W. Vendel; 2. D. Plet ting; 3. J. B. Hilbers; 4. A. Boogaard. Een extra prijs kreeg, de inzending van F. Hommes, bestaande uit nieuwe varië teiten uit de kas. De mooiste vaas tulpen was van de heer A. Koster die met Amidontte Max uit kwam. Na het bekend maken van de beoorde lingen hebben de aanwezigen met belang stelling geluisterd naar de heer S. Koppes van het Rijkstuinbouwconsulentschap in Hoorn. Hij heeft een inleiding gehouden over „het goed beregenen van tulpen". De heer Kopen stelde allereerst de vraag, of het wel nodig is om in de streek Ken- nemerland de tulpen te beregenen. Men doet dit hier via de greppelbevloeiing. Spreker gaf frappante voorbeelden van be regenen op de kleigronden. Hier is de grond meestal te droog om een normaal groeiproces te krijgen zonder beregenen. Een andere vraag is: wanneer moet men gaan beregenen, wanneer groeit de tulpen bol? De bol groeit een week voor de bloei begint en 4 weken er na. In deze periode mag er niets gebeuren dat het groeipro ces in de weg zou staan. De plant groeit van lucht en water. Valt er nu op natuur lijke wijze in deze periode te weinig re gen, dan kan men helpen via beregenen. Maar dit behoort oordeelkundig te geschie den. Geeft niet te veel en ook niet te weinig, maar maakt dat de plant de nor male portie krijgt die anders door de na tuur zou worden geserveerd. Over dit onderwerp, dat voor vele aan wezigen nieuw was, werd uitvoerig van ge dachten gewisseld, waarbij de heer Kop pes waardevolle adviezen gaf. Deze leer zame avond werd met een woord van dank aan de gastspreker door de voorzitter, de heer G. Tabak, gesloten. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reeds voor f 149.— met el. rem f 179.— 100 service en garantie. Betaling ook in overleg. Marktplein - Tel. 4262 Advertentie KONINGSPLEIN IB TELEFOON 4886 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: C. A. van Wonderen- Kruijer, z„ van Nesstraat 2, Haarlem; G. Henkes-Fennema, z„ Napierstraat 16, IJ muiden; A. M. Dijkman-van Schooten, d„ Wijkeroogstraat 68, Velsen-Noord; J. M. Braam-van Keulen, d„ Pegasusstraat 3, IJmuiden; J. B. de Wit-Huis in 't Veld, z„ Walravenstraat 24, Velsen-Noord; A. M. Twaalfhoven-Winter, d„ Bonkenburg 9, Uitgeest; A. A. G. Zuurbier-Apeldoom, d„ van Lenneplaan 10, Driehuis; N. M. van den Berg-Gouda, d„ Zwaanstraat 14, IJ muiden; M. van der Kolk-Eberhard, z„ Orionweg 20, IJmuiden; A. M. E. G. Sao- Ros, z„ Kennemerlaan 202, IJmuiden; G. H. Slootemaker-aan de Kerk, d„ Lotterstraat 17, Haarlem; J. van de Velde-Schipper, d„ van Ostadestraat 45, IJmuiden-Oost; A. M. van den Wijngaard-den Heijer, z„ Wijker oogstraat 216, Velsen-Noord; E. Sminia- Dingerdis, z„ Schipbroekenweg 9, Sant poort; M. Martens-Harms, z„ de Wetstraat 24 rd„ IJmuiden; J. C. M. Smit-Besteman, d„ Geelvinckstraat 33, Velsen-Noord; H. A. Roskott-von Ende, d„ Antillenstraat 6, Santpoort; J. G. M. Dam-van Soest, d„ Pegasusstraat 5, IJmuiden; R. B. Gode- frooij-van Dijk, z„ Zuiderstraat 23 zw„ Haarlem; H. de Best-Bannink, d„ Radar- straat 158, IJmuiden. OVERLEDEN: F. Wals, 79 j„ wed, van A. Stam, IJmuiderstraatweg 41, IJmuiden- Oost; H. de Wilde, 72 j„ Wilgenstraat 2, IJmuiden-Oost; M. N. Punt, 12 j„ Dolfijn straat 33, IJmuiden; L. A. J. Koopman, 52 j„ wed. van C. G. Gielen, Heidestraat 12, IJmuiden-Oost; J. Groen, 75 j„ e. van M. Dekker, Bik en Arnoldkade 41, IJmuiden; J. Brands, 60 j„ e. van L. Winter, School straat 13, IJmuiden; A. J. Steenmets, 84 j„ Aelbertsbergstraat 83, Haarlem. (Verkort weergegeven) Verkeersregels. Met belangstelling heb ik in de IJmuider Courant gelezen, dat bij de verkeersexamens voor scholieren een kwart niet geslaagd is. Aan een van de deelnemertjes stelde ik de vraag: „Ga jij je in het vervolg nu ook zo keurig aan de verkeersregels houden?" Zijn antwoord: „Nou, zo iets doe je al leen maar op het examen". En zo is het in werkelijkheid. Kijk maar eens rond en men zal constateren, dat maar enkele uitzonderingen zich aan de regels houden. Het valt eigenlijk nogal mee, dat er niet meer ongelukken gebeuren bij al die fouten die men maakt. M. SCHIPPER, Vechtstraat 44, IJmuiden We zijn het met de inzender eens, wan neer hij bedoelt, dat ook na het examen men de geslaagden er aan moet blijven herinneren dat de verkeersregels altijd moeten worden opgevolgd. Red. De onlangs opgerichte Verenigde Kunst- mestfabrieken Mekog-Albatros n.v. heeft een kleurenfilm doen vervaardigen onder de titel „De akker voedt, voedt de akker." Deelnemers aan deze nieuwe n.v. zijn de Koninklijke-Shell Groep, de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrie ken n.v. te IJmuiden en de n.v. Koninklij ke Nederlandse Zoutindustrie. De film is ontstaan uit een opdracht van Mekog (het IJmuidense bedrijf) aan Mul- tifilm uit de periode vóór de samenwer king. De inhoud is een waardige presen tatie van de nieuwe maatschappij, omdat daarin het onderwerp algemeen is gehou den. Vooral aandacht is besteed aan de be tekenis van kunstmest in de wereld. Het waardegevend bestanddeel van mest stoffen is plantenvoedsel. En van planten komt weer ons eigen voedsel, hetzij direct als plantaardige voedingsmiddelen, hetzij indirect na veredeling door het dier. Om planten goed te laten groeien, dus om voedsel te verkrijgen, moet men planten voedsel aan de grond toevoegen. Dit be ginsel vindt U terug in de titel van de film. Met een kilogram plantenvoedsel wordt gemiddeld een hoeveelheid voedsel voor de mens geproduceerd, die gelijkwaardig is aan 10 kg. graan. De behoefte van de mens aan „dagelijks brood" wordt wel uit gedrukt in warmte-eenheden en bedraagt 2000-3000 calorieën, ofwel 1 miljoen per jaar. Deze hoeveelheid wordt vertegen woordigd door 300 kg. graan. Om deze te kunnen produceren is dus 30 kg. planten voedsel nodig, dat is een of twee zakken kunstmest, al naar het gehalte. Het aan tal mensen neemt tegenwoordig toe met rond 50 miljoen per jaar. Om hen te voe den moet dus het meststoffenverbruik toe nemen met circa 1,5 miljoen ton planten- voedingsstoffen per jaar. De kunstmestin dustrie heeft zodoende een grootse taak te vervullen De maker van deze, ook voor leken bij zonder interessante, rolprent is de heer Hattum Hoving. „De akker voedt, voedt de akker" werd dinsdag in Amsterdam en in Schevenin- gén vertoond voor genodigden. De film werd ingeleid door respectievelijk de heer J. J. Venhuizen en ir. W. H. Schoenmaker, directeuren van de nieuwe n. v. (Van onze correspondent) Een drie eeuwen oud anker, dat zeven jaar geleden door een IJmuider visser uit de Noordzee is opgehaald en sindsdien, door iedereen vergeten, in de duinen bij Velsen onder het zand dreigde te stuiven, zal het eerste op de scheepvaart betrek king hebbende monumentaal beeld in Am sterdam worden. Op zaterdag 26 mei zal dit monument, dat een plaats krijgt op het voorplein van het Havengebouw aan het IJ, door het bestuur van de tienjarige Amsterdamse binnenvaart-sociëteit aan het gemeentebe stuur van de hoofdstad worden aangebo den. De Amsterdamse binnenvaart-sociëteit is een gezelligheidsvereniging van onderne mers en functionarissen uit de hoofdstede- lijkeL haven-, Rijn- en binnenscheepvaart. Toen de jubilerende organisatie de afgelo pen winter uitzag naar mogelijkheden om de stad Amsterdam iets in de geest van een monument aan te bieden, dacht men aan een zo mogelijk waardevol historisch koopvaardij-anker. Maar historische an kers worden zelden gevonden en vinden dan snel hun weg naar musea of rijke ver zamelaars. In de duinen bij Velsen ontdekte men toen zo'n eeuwenoud anker. Een IJmuider viskotter had het 2500 kg. zware exem plaar opgevist uit de Noordzee op de posi tie 52 gr., 34 min..noorderbreedte en 4 gr.' itianswelzijn Nederland droeg de resteren- oosterlengte, dat is ongeveer 40 mijl uit dé kust voor Egmorid. Het anker lag daar op een diepte van 13 vadem. Vermoedelijk heeft het eeuwenlang onder het zand ge legen en is het door de verplaatsing van een zandbank onder de zeespiegel bloot gewoeld. De visser deponeerde het anker, zoals dit Een beeld uit de film „De akker voedt, voedt de akker": opslag van kunst mest bij „Mekog" in IJmuiden. S:. behoort, bij de strandvonder. En daar bleef het vergeten liggen. De Amsterdamse bin nenvaart-sociëteit heeft bij de verwerving van het anker de bijzondere medewerking gekregen van burgemeester Bührmann van Velsen, die ambtshalve als strandvon der voor zijn gebied optreedt. Het anker bleek bij nader onderzoek een prachtig voorbeeld van smeedkunst uit het begin van de zeventiende eeuw. Een bij zonderheid, die op de hoge ouderdom wijst, is de verbinding van de twee stok- kenhelften door eikenhouten pennen. Het anker is 4.30 meter lang, tussen de uitein den van de vloeien meet het 2V2 meter, de diaméter van de ankerring is 60 cm. Het gevaarte zal worden geplaatst op een sokel van bijna 2 meter hoogte. Namens het stadsbestuur van Amsterdam zal de wethouder voor publieke werken, stadsont wikkeling en monumentenzorg, mr. G. van 't Huil, het monument op 26 mei aanvaar den. In Delfzijl is dinsdag de eerste steen ge legd voor een modern zeemanstehuis. De noordelijke havenstad bezat al meer dan twaalf jaar een zeemanstehuis, maar dit was gehuisvest in een vroeger café. Voor de nieuwbouw heeft de Nederland se Hervormde kerk f 120.000 bijgedragen, twee-derde der kosten. De Stichting Zee- de 60.000 bij. Het oude zeemanstehuis was een hervormd initiatief, het nieuwe centrum krijgt een bredere basis. De kotter HD 89 „Hessel" uit Den Hel der is gisteren na een proefvaart in de Eems frontaal in aanvaring gekomen met de Duitse coaster „Wilma". Beide sche pen liepen ernstige schade op. Er deden zich echter geen persoonlijke ongelukken voor. Schipper-eigenaar M. Bais wilde met de HD 89 de Eems binnenlopen.. De „Wil ma" was met, een lading betonijzer onder weg van Delfzijl naar Hamburg en wilde de Eems uitkoersen. Beide schepen zijn de haven van Delfzijl binnengelopen. HAVENVERKEER AMSTERDAM In de week van 6 tot en met 12 mei zijn in de noofdstedelijke haven aangekomen 156 schepen en vertrokken 152 schepen. xmmMyinnfionimmmionnfrmmmYYYïy WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXXXXXJtXXXOJUUÜUUOUOOOUXIOCXJUQOÜU-A Van oordeel dat het een zeer afkeurens waardig voorbeeld is wanneer vrouwen al cohol gebruiken, heeft de r.k. geheelont houdersvereniging „Sobrietas" de houding van het r.k. vrouwengilde in Venray open lijk gelaakt. De Venrayse dames hadden zich ter ge legenheid van het eenjarig bestaan van hun gilde laten voorlichten over het mixen van cocktails. Van de mogelijkheid om tijdens een demonstratie door een naam loze vennootschap, die elke dag een glaas je adviseert, het een en ander te proeven, hadden de dames graag gebruik gemaakt. Door hun luidruchtigheid had een en an der de aandacht getrokken. De diploma-uitreiking aan de leerlingen van de Nijverheidsavondschool fe Bever wijk zal plaats vinden op vrijdag 25 mei, des avonds te 7.00 uur in het schoolgebouw. Na deze diploma-uitreiking zal er gele genheid zijn om tekeningen van leerlingen van de school te bezichtigen. Hiertoe wor den ook de ouders van alle leerlingen uit genodigd en is overigens iedere geïnteres seerde van harte welkom. SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Velsen heeft op maandag 21 mei 1962 geen spreekuur. Voetbal Zaterdagmiddag zal in Alkmaar het vier bonden-voetbaltoernooi van het zaterdag voetbal worden gespeeld. Het Haarlemse zaterdagmiddagelftal zal uit de volgende spelers worden samenge steld: J. Derks (SIZO); Th. Keirsgieter (IJmuiden); J. Schoon (IJmuiden); R. de Boer (IJmuiden); J. Lubbers (IEV); L. Hesselingen (IJmuiden); F. Bruinzeel (VVB), P. Borm (VVB), H. Verswijveren (VVB); J. van der Linden (VVB); C. Luntz (VVB); A. de Ruiter (Jong Hercules); J. Jansen (Jong Hercules); A. van der Kolk (Jong Hercules); P. van Wijk (VEW). Het is voor de Kennemers B.-adspiran- t.en een vreugdevolle middag geworden toen zij, ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap, gehuldigd werden door voorzitter Maz Lindner. De heer Lindner bood aanvoerder R. Piels bloemen aan. Het elftal bestond uit: A. Heidoorn, A. Peper kamp, P. Hommes, W. Schellevis, B. Da niels, D. van Rookhuizen, R. Piels, H. Strat- man, J. Vis, P. de Ruiter en A. Klein; leider was de heer J. Dibbets. Na afloop van deze huldiging speelde men een partijtje voet bal tegen de junioren-D. De kampioenen verloren eervol met 2-1 van hun grotere sportbroeders. Schaken De uitslagen van de schaakwedstrijden gespeeld in de onderlinge competities van Pat Mat en Weenink zijn: Pat Mat: Kampioensafdeling: Suiker Hart 10; ComisTijssen 10. Afd. 1-2: Slings—Van Manen 01; Beentjes—Son- neveld remise; SteemanBannenberg remise. Weenink, Hoofdgroep: Slings—Bakker 0—1; Stet—Muyén 1—0; Slings—Stet 0—1; De Koter—Muyen 0—1. Afd. 1: Beekhoven —Noordeman 0—1; Natte—Bos remise; v. d. Sluis-Oostendorp 10; Oostendorp Natte 10; v. d. SluisBregonge afg. Algemene comp.: ArtmanniVan Oost 1—0; Boom—Winter 0—1; Verduit—Dink- greve 01; Beentjes—Koomen 01; De Vogel sr.—Mallien 0—1; Moeyes—Bos 1— 0; Brethouwer—Van Kruistum 0—1; Nij- man—Van Verseveld remise; Engelhart- Winter 0—1; Koster—Boom 1—0; Mallien De Vogel jr. 10; NoordemanArt manni 01; BosVos 01; Beentjes Nijman 01.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5