Vreemdelingenverkeer in de drie westelijke provincies onder de loep COR OLY COR OLY VACANTIEREIZEN Visserijmuseum in juli open 'I IN DE VISHAL+EN OP ZEE I Uhid MELSON CHR. VISMAN UW REISBUREAU JOH. VELLEK00P SPORTRIJWIELEN COR OLY BE Haringvisserij in de ether erom Suède en Lederkleding Recreatiemogelijkheden worden nog niet alle ten volle benut lang gooit met de prijzen Heerenduinenbad zal worden verbeterd é&h Afeh*0v\d2A (te fortketfa/kkiM Hulde voor C. P. J. Maas EU I 1.30 per 250 gram g DONDERDAG 17 MEI 1962 19 A VA DA 398.- TYPHOON 650.- RAP 550.- Jan Timmer de snelste in vierde avondrit Jan Timmer start in de „Fleche du Sud" Veel verwarring Inzicht in waarom Advertentie Koelkasten - Wasmachines Centrifuges - Keukengeisers Verlichting - Sanitair G. H. Perée Capaciteit van strand Inlichtingen en gidsen verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 25 - TELEFOON 8306 Monteur struikelde volle garantie, met lamp, slot en jasbesch. 119.- Alleen bij Breestraat 108 - Beverwijk Slotavond jeugdwerk Kort IJmondnieuws m, Kerkelijk nieuws 'n delicatesse van Inbraak in café DE SPECIAALZAAK VELDHUIS BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 Het rapport van de Commissie voor het Vreemdelingen verkeer in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht is hedenmorgen, tijdens een buitengewone bestuursvergade ring van de Stichting Provinciale VVV Noord-Holland in Amsterdam, door de heer \V. Mensink, voorzitter van de commissie en tevens lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, aan de voorzitter van de provinciale VVV aangeboden. Dit rapport is het eindresultaat van een studie van het vreemdelingenverkeersvraagstuk in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, die zich heeft uitgestrekt over een tijdsbestek van ruim vijf jaar. Op initia tief van de Provinciale Vereniging voor Vreemdelingenver keer in Noord-Holland werd de commissie in september 1956 gevormd, nadat in Haarlem een bijeenkomst was belegd voor vertegenwoordigers van verschillende bij het vreemde lingenverkeer betrokken instellingen. Het onlangs voltooide eindrapport is een indrukwekkend werkstuk geworden, dat een overvloed aan uitermate in teressante en nuttige gegevens met be trekking tot het vreemdelingenverkeer en de recreatiemogelijkheden in de drie genoemde provincies bevat. Het ma teriaal, dat liet onderzoek van het vreem delingenverkeersvraagstuk opleverde, is bijeengebracht in vier verschillende rap portonderdelen. „Het vreemdelingenver keer in het bijzonder in Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht" vormt daar van het eigenlijke rapport. Over de be tekenis van het water in het kader van het vreemdelingenverkeer en de recrea tie werd een afzonderlijk subrapport samengesteld, waarbij een drietal kaar ten behoren. Op het eigenlijke rapport werd voorts een (lijvige) toelichting ge maakt, eveneens voorzien van enkele kaarten en tenslotte leverde het onder zoek materiaal op voor een brochure, getiteld „Vreemdelingenverkeer en re creatie, een terreinverkenning". Ook die terreinverkenning betreft natuurlijk de Advertentie met staande start en telescoopvork. Hoe is het mogelijk van 775.voor Pracht bromfiets. enkele stuks Voorts vele goedkope aanbiedingen. HET ADRES met de grootste voorraad Ook in onderdelen. Breestraat 108 Beverwijk Jan Timmer uit Velsen-Noord heeft de vierde zomeravondrit van de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland", die woens dagavond in het sportpark „Adrichem" ge reden werd, in zijn voordeel beslist door een geslaagde solovlucht. Onbedreigd door zijn concurrenten snelde Timmer over de eindstreep. Deze zomeravondrit, waarvoor 15 A-klas- sers aan de start verschenen en van wie er slechts vijf de finish passeerden, werd gekenmerkt door de onderlinge rivaliteit tussen Chris Duyker en Bert Weeda. Zij gunden elkaar geen meter winst. Vooral Weeda gaf Duyker geen enkele kans op een ontsnapping. Toen Timmer en ten slotte in zijn eentje vandoor ging alle overi ge renners waren op achterstand gereden of afgestapt lieten de twee kemphanen hem rustig gaan. Zijn solovlucht leverde Timmer een verdiende overwinning op. De uitslag luidde: 1. J. Timmer (Velsen- Noord), de 60 kilometer in 1 uur 26 min. en 3 sec.; 2. C. Duyker op 500 meter; 3. B. Weeda, 4. F. van Tongeren op 1 ronde, 5. J. Groot (allen Beverwijk). Uitslag B-klasse: 1. J. Serpenti (Wijk aan Zee); 2. J. Van Rijn (Beverwijk); 3. J. van Egmond, 4. J. de Groot (beiden Heemskerk). Uitslag C-klasse: 1. S. de Goede, 2. P. Slotemaker, 3. P. v. d. Bos, 4. J. Korri- don (allen Beverwijk); 5. J. Bobeldijk (Heemskerk); 6. Boomsma (Beverwijk). Bij de jeugdklassers zegevierde Tuyn uit Beverwijk vóór zijn stadgenoten Van 't Hoof, Van der Outenaar en Martens uit Heemskerk. Voortaan wil men van „Kennemerland" 's woensdagsavonds ook wedstrijdjes voor de schooljeugd (10 tot 12 jaar) op gewone fietsen houden. De jongens moeten echter schriftelijke toestemming van hun ouders hebben. Drie Beverwijkers en zes Heems kerkers hebben zich hiervoor al opgege ven. De Kennemer wieleramateur Jan Tim mer uit Velsen-Noord heeft van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie een uitno diging ontvangen om van 30 mei tot 4 juni in Luxemburg deel te nemen aan de vijf daagse wegwedstrijd van de „Fleche du Sud". Met Timmer zullen nog vier Nederland se amateurs aan deze wedstrijd deelne men. Voor de Velser amateur is dit zijn eerste uitnodiging om aan een belangrijke buitenlandse wedstrijd deel te nemen en Timmer zal dan ook stellig alles in het werk stellen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. drie genoemde provincies. Deze bro chure geeft in meer populaire vorm en in grote lijnen een verhalende samenvat ting van de inhoud van het eigenlijke rapport. In de in 1956 gevormde commissie wa ren, behalve de drie provinciale VVV's, vertegenwoordigd de Rijksdienst voor het Nationale Plan, de Economisch-Technolo- gische Dienst voor Noord-Holland, de Pro vinciale Planologische Diensten van de drie Provincies, het Bedrijfschap Horeca, de A.N.W.B.-afdelingen Kamperen en Wa tertoerisme en de Koninklijke Nederland se Vereniging van Transport Ondernemin gen. De commissie stelde zich tot taak om met behulp van direct ter beschikking staande gegevens na te gaan in welke op zichten (op welk terrein) en in hoeverre ht vreemdelingenverkeer in de. drie be trokken provincies bevorderd zou kunnen worden. Bevordering van het vreemdelin genverkeer dient daarbij te worden ver staan in die zin, dat niet steeds gedacht behoeft te worden aan verbreding van de stroom vreemdelingen, maar ook, waar no dig, aan een betere bedding of zelfs af damming van de vreemdelingenstroom. Diepgaande en breed opgezette eigen on derzoekingen werden niet beoogd en even min lag het in de bedoeling een weten schappelijke verhandeling samen te stel len. Het rapport werd samengesteld en ge schreven door drs. J. B. Koot, werkzaam bij de Economisch-Technologische Dienst voor Noord-Holland in Haarlem. Daar de probleemstelling een zeer algemeen karak ter had en de commissie niet alle delen van het werkterrein in beschouwing kon nemen, werd de samensteller, om toch tot een afgeronde beschouwing te komen, ge noodzaakt op bepaalde punten eigen wegen in te slaan. Daarom is het begrijpelijk, dat de commissie die met de hoofdlijnen en-gedachten van het rapport akkoord gaat, niet iedere gedachte, elke motive ring en elke formulering voor haar reke ning neemt. Hoewel veel gegevens over (de ontwik keling van) het vreemdelingenverkeer vooral sinds de tweede wereldoorlog konden worden verzameld, is duidelijk ge worden dat de verkregen inlichtingen zo zeer verbrokkeld en anderszins ontoerei- kerld Zijn,dat daaruit niet zonder meer beleidslijnen en verwachtingen voor de toekomst te ontwikkelen zijn. Daar ligt een taak, bijvoorbeeld in de vorm van een diepergaancJ onderzoek en aanvullende stu die, voor de drie provincies afzonderlijk. De belangrijkste punten uit het rapport zijn zo kort mogelijk samengevat. Het zijn er welgeteld 43. Bij deze punten zijn ver schillende belangrijke en/of belangwekken de conclusies. Zo wordt geconstateerd, dat er ten aan zien van veel begrippen op het terrein van vreemdelingenverkeer en recreatie grote verwarring heerst. Dat bemoeilijkt de dis cussies en maakt kwalitatieve en kwanti tatieve vergelijking naar plaats en tijd erg moeilijk, zoal niet onmogelijk. Ter ophef fing doet de commissie een voorstel, waar in enkele belangrijke begrippen op het onderhavige terrein haars inziens op aan vaardbare wijze worden aangeduid en om schreven. Vreemdelingenverkeer is dan het uitvloeisel van het menselijk streven naar bevrediging van behoeften aan contact met de (vrije) natuur, met de cultuur of met andere mensen, een en ander buiten de eigen woonplaats. Elke activiteit ter bevordering van het vreemdelingenverkeer zal aan een of meer van deze behoeften moeten appeleren. De behoefte aan contact met en aan de na bijheid van andere mensen mede oor zaak van massale recreatie op bepaalde plaatsen komt, zo wordt geconstateerd in het huidige vreemdelingenverkeer sterk naar voren; dat heeft bijzondereconse quenties en vraagt bijzondere maatregelen. Inzicht in het „waarom" van het gedrag van de vreemdeling ontbreekt nog vrijwel geheel. Daarmee vervalt de belangrijkste basis voor maatregelen en voorzieningen waardoor tegemoet gekomen zou kunnen worden aan de wensen van de vreemde lingen en recreatiezoekenden. Psycholo gisch, sociologisch en economisch onder zoek op het onderhavige terrein acht de commissie noodzakelijk om deze leemte op te vullen. Recreatie (buiten de eigen woonplaats) is een van de belangrijkste vormen van vreemdelingenverkeer. De jaarlijks hier voor beschikbare vrije tijd is sinds de invoering van de vrije zaterdag voor ca. 60 percent in het weekend komen te lig gen (voordien 40 pereent). Deze verrui ming van de vrije tijd in het algemeen en van die in het weekend in het bijzon der, vraagt steeds dringender om voorzie ning in de behoefte aan zgn. ludische vor ming van de mens. De televisie kan in dit verband een zeer belangrijk medium vormen. EXCELSIOR STOFZUIGERS, w.o. de Mignon-kruimelveger. Kennemerlaan 9 - IJmuiden - Tel. 5271 Het vreemdelingenverkeer in de pro vincies Noord-Holland, Zuid-Hollamd en Utrecht is onderwerp van studie ge weest voor een daartoe in 1956 gefor meerde commissie van deskundigen. De bevindingen van deze commissie zijn vastgelegd in een lijvig, in vier delen gesplitst rapport, dat vandaag open baar geworden is. Het materiaal, dat door de commis sie op vele gebieden van het vreemde lingenverkeer werd verzameld, is der mate belangwekeknd, dat het velen zal interesseren. Het is echter ook dermate veel, dat het onmogelijk in het bestek van één dagbladartikel kan worden verwerkt. Derhalve zullen in de komen de dagen nog een of meer artikelen, samengesteld naar aanleiding van in het rapport verstrekte gegevens, worden gepubliceerd. Nader onderzoek zal moeten uitwijzen in welke richting de besteding van de be schikbare vrije tijd gaat en gevierd zal kunnen worden. In de drie westelijke provincies nemen wonen, werken en verkeer 87 percent van de totale ruimte in beslag; de overige ruimte biedt (potentieel) gelegenheid tot recreatie in de vrije natuur. Met een be rekening van het aantal vierkante meters natuurrecreatieruimte per inwoner van een plaats, streek of land wordt omtrent een tekort of teveel aan ruimte niets be wezen. Beslissend is in deze slechts de vraag of de verschillende hectares natuur recreatieruimte in feite geschikt zijn voor de onderscheidene categorieën recreatiezoe kenden, gelet op hun sterkte en hun wijze van recreëren. Het strand van het vasteland van Noord-en Zuid-Holland is voor tweeder de deel bereikbaar voor het autoverkeer. Slechts enkele kilometers zijn in zekere zin „onbereikbaar". De ontsluitingsmoge- lijkheden van het hollandse strand door middel van nieuwe strandslagen zijn dus zeer beperkt. Voorzover kon worden nagegaan is de opname-capaciteit van het strand in de Hollandse badplaatsen vermoedelijk nog nergens bereikt. Een en ander ondersteunt de gedachte om vooralsnog de strandre- creatiegelegenheid niet door nog meer strandslagen, maar door vergroting van de toegankelijkheid van de bestaande slagen te verruimen. Aan de wensen van dag-recreanten, die gelegenheid tot langer verblijf op dezelfde plaats in de vrije natuur zoeken, wordt nog al te vaak en te gemakkelijk voor bijgegaan. Deze dagrecreatie-zoekenden worden in aantal sterk onderschat. Het min of meer beboste terrein in de drie westelijke provincies biedt momenteel over wegend recreatiegelegenheid voor trek kers. Door verdere openstelling ook bui ten wegen en paden van bestaande ter reinen, door aanpassing van de beplanting en andere voorzieningen ten behoeve van de blijvers onder de dagrecreatie zoeken den, kan de gelegenheid tot recreatie in de vrije natuur in het westen des lands nog sterk worden opgevoerd. Voor oever recreatie ligt in dat westen des lands nog veel terrein braak. Meer reclame voor de fraaie polders in Nederland is zeker op zijn plaats. Een verdere uitbouw van de recreatiemoge lijkheden, die gebieden met bloeiende bol lenvelden, vruchtbomen e.d. in zich dra gen, is met het oog op het effect van ver lenging van het toeristisch seizoen zeer aan te bevelen. Advertentie •N PRIMA ZIG-ZAG MACHINE elektrisch, compleet in koffer 395. Uit voorraad leverbaar MARKTPLEIN 22 - TELEFOON 4619 Advertentie Een 47-jarige monteur uit Amsterdam, werkzaam in Hal J. van Breedband N.V., struikelde woensdagmorgen over een ka bel. Hij stootte daarop tegen een afscherm- balk, viel toen met die balk door het hijs luik en kwam op de zes meter lager gele gen vloer van de elektriciteitskelder te recht. Zijn verwondingen waren van dien aard, dat hij in het Rode Kruis Zieken huis te Beverwijk moest worden opge nomen. Voor de verbetering van het openlucht zwembad De Heerenduinen te IJmuiden is gisteren door de raad van Velsen een kre diet van 1.067.000 verstrekt. Wethouder De Boer deelde mede, dat men haast had met de indiening van het plan, omdat men het volgend seizoen in elk geval de waterzuivering in bedrijf wil hebben. De exploitatierekening kan op een later tijdstip door de raad worden ver wacht. De raadsleden toonden zich zon der uitzondering enthousiast over het plan, dat eigenlijk tot een geheel nieuw zwem bad leidt. Advertentie De jeugdverenigingen Eureka, Instuif IJmuiden-Oost en Xerion houden zaterdag 19 mei in „De Rank" een gezamenlijke avond ter afsluiting van het winterseizoen. Het eerste gedeelte van de avond wordt verzorgd door „d'Oprechte Amateur" De avond begint om acht uur. N.C.V.B. De afdeling Heemskerk van de Nederlandse Christen Vrouwenbond houdt vrijdag 18 mei een vergadering in het Hervormd jeugdgebouw aan de Ten Katestraat. Op deze bijeenkomst zal mevr. C. KooikerMohr uit Katwijk aan Zee een lezing houden met als onderwerp „Meester Rembrandt". Het Visserijmuseum in Vlaardingen zal officieel „Museum voor de Nederlandse Zeevisserij" gaan heten. Het zal juli wor den voor dit museum, dat in het Reeders- huys aan de Westhavenkade wordt inge richt, wordt geopend. Zo was het gisteren De aanvoer van vis in IJmuiden bedroeg woensdag 8430 kisten, waarvan 449 tong en tarbot, 5 heilbot, 5 griet, 18 tongschar en schartong, 342 schol, 8 schar, 6 haring, 6668 makreel, 286 schelvis, 315 wijting, 260 ka beljauw en gul, 5 wolf, 29 poon, 8 koolvis, 26 diversen. Prijzen in guldens. Per kilogram: heil bot 4,102.50, grote tong 3,803,60, groot middel tong 2,902,40, kleinmiddel tong 2,502,20, kleine tong I 2,302, kleine tong II 1,54—1,28, tarbot I 4—2,90. Per 50 kilogram: tarbot IV 8872, grote griet 6665, kleine griet 6250, tongschar 8473, kleine tongschar 7065, grote schol 23, grootmiddel schol 23, kleinmiddel schol 3021, kleine schol I 3734, kleine schol II 4115, schar 2813, verse haring 37, makreel 25—9, grote schelvis 5750, groot middel schelvis 54, kleinmiddel schelvis 6050, kleine schelvis I 6654, kleine schelvis II 5636, wijting 4317, grote gul 6844, middel gul 5848, kleine gul 5442, poontjes 2116. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 280 106, grote koolvis zwart 124, grote wolf 108. Besommingen: KW 22 19.000, KW 149 9740, HD 79 9790, IJM 54 10.400, IJM 61 4970, SCH 117 14.570, SCH 152 16.890. Aanvoer van donderdag De totale aanvoer van vis in IJmuiden was donderdag 7326 kisten waarvan 285 schelvis, MO wijting, 160 gul en kabeljauw, De Nederlandse omroepverenigingen wij den de volgende uitzendigen aan de haring visserij 18 mei 1962: (Hilversum I, 17.50-18.00 uur) Dingen van de dag. „Graaien". De vloot wordt klaargemaakt. Gesprekken aan de kant. (Hilversum II, tussen 19.30 en 19.50 uur) Radiokrant. Morgen is het vlaggetjesdag. (Hilversum I, 21.45 22.15 uur) „Nieuwe teelt". Een pro gramma over haringvissers uit Scheve- ningen, Vlaardingen en Katwijk. Wat hen bindt en onderscheidt. Samenstel ling: Kees Buurman. 19 mei 1962: (Hilversum II, 16.10 uur) „Als de dag van gisteren". Een uitzen ding over de haringvisserij van 50 jaar geleden. Gesprekken o.a. met oud-vis sers te Katwijk, Scheveningen en Vlaar dingen. Medewerking van Jan de Cler, Alex de Haas en Paul de Waart. Samen stelling: Tom Bouws. (Hilversum I, 17.30 uur) Radioweekjournaal. Reporta ge van de Vlaggetjesdagviering te Vlaar dingen. 20 mei 1962: (Hilversum I, 8.18 uur) „Weer of geen weer". Een programma voor de vroege zondagmorgen van Bert Gart- hoff en Leo de Beer. Vandaag vlagge tjesdag o.a. gesprek met de heer C. M. Tuntler, inspecteur der scheepvaart inspectie. (Hilversum II, 18.30 uur) Reportage over het werk van het H.K.S. De Hoop. 21 mei 1962: (Hilversum I, 8.15 uur) Avro's Radiojournaal. Reportage van het vertrek der haringvloot. 22 mei 1962: (Hilversum II, tussen 11.00 en 11.30 uur) „Malse maatjes in Onder Ons". (Hilversum I, 16.30 uur) De Tovercirkel. „Uit het woordenboek van de haringvisser". Beantwoording van vragen over de visserij. 22 mei 1962: (Hilversum II, 21.55 uur) „Hollandse Nieuwe" in „De halve maan(d)", een programma van Jan de Cler. 23 mei 1962: (Hilversum II, van 21.45-22.00 uur) Kanttekeningen bij het nieuws. „Hoe vindt men de vis?" Over de mo derne apparatuur aan boord. 26 mei 1962: (Hilversum I, tussen 21.00 en 20.00 uur) „Tierelantijnen'. Dick Engel- bracht vertelt een kolderiek haringver- haal. 28 mei 1962: (Hilversum II, 8.15 uur) Radiokrant. (Ochtendblad). Ze zijn er! Reportage van de verkoop van de eerste Hollandse Nieuwe. 29 mei 1962: (Hilversum II, 14.05 uur) Schoolradio. „Voedsel uit zee" II. Sa menstelling: H. Joosten. TELEVISIE. Bijzondere omstandigheden voorbehou den wordt in het N.T.S.-journaal aan de Vlaggetjesdag aandacht besteed. 23 mei 1962: In „Rooster" een uitzending over de haringvisserij. Een programma van Gerrit den Braber. 75 koolvis, 20 haring, 34 kleine haring, 4935 makreel, 270 schol, 10 tarbot, 321 varia, 1025 stuks kabeljauw, 50.000 kilo tong. Prijzen van donderdag Per kilo: heilbot 4-2; tarbot 3,70-2,60; grote tong 3,60-3,50; grootmiddel tong 3- 2,70; kleinmiddel tong 2,50-2,20; kleine tong 1 2,20-1,90; kleine tong 2 1,40-1,16. Per 50 kilo: grote gul 65-48; middel 54- 40; kleine 45-33; koolvis 1 42; koolvis 2 40; haring 27-26; grote makreel 19,40-12; ma kreel 15,60-9; poon 30-26; ham 146; heek 1 71; heek 2 36-34; schol 3 26-10; schol 2 42- 28; schol 1 40-32; zetschol 27-32, grootmid del schol 27-19; grote schol 25-22; grote schelvis 60-55; grootmiddel schelvis 60-51; kleinmiddel schelvis 57-42; schelvis 1 64-50; schelvis 2 47-32; kustwijting 45-35; noord wijting 46-32; dichte wijting 28-22; griet 72-67; tarbot 2 170-150; tarbot 3 122-106; tarbot 4 84-72; tongschar 72-64; schartong 36; wolf 48; bot 7-5; haai 26-16. Per 125 kilo: grote kabeljauw 130-114; middel 130-108; grote koolvis 120-92: mid del 104: grote leng 102-94; grote wolf 108. Per regel: grote kabeljauw 136-120; mid del 69-54. Scheveningen Aanvoer 10 schelvis, 120 wijting. 110 gul en kabeljauw, 250 schol, 750 makreel, 50 varia, 15000 tong. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Schoonrewoerd (toez.) C. van Bart te Ter Aa (Ntr.). Aangenomen naar Zwijndrecht (wijkgemeente Noord) (toez.) C. D. Kousemaker te Westmaas; naar Haskerhorne-Oudehome (toez.) J. P. van Santen te Oostwold (Old); naar Gouda (vac. P. P. J. Monster) C. Vos te Bennekom. Bedankt voor Hoogeveen (wijkgemeente C-Noord) P. J. Bos te Sprang; voor Vier huizen-Zoutkamp mr. Q. Rovers te Warns (Fr.). Aangenomen naar Gouda (vac. dr. G. Hols) G. J. van de Bogerd te Huizum (Fr.). Beroepen te Veenendaal L. Kievit te Putten; te Putten J. Jongerden te Öru- chem en Kerkwijk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Woerden C. den Hertog te 's-Gravenhage-West. Bedankt voor De Krim (O.) D. Henstra te Delft. Beroepen te Vineland (Ontario, Canada) (Old Chr. Ref. Church) F. Bakker te Driebergen, die bedankte voor Doornspijk. Een Raad van Toezicht zal voor dit mu seum worden gevormd, waarin onder meer al zijn benoemd de heer J. G. Kolkman te Santpoort en de heer C. Varkevisser te Katwijk aan Zee. De inwendige restau ratie van het pand is wat het gebouw zelf betreft vrijwel gereed. Deze maand nog zal de stoffering worden aangebracht in de zogenaamde stijlsalon. Als deskundige heeft men aangetrokken dr. H. H, Frese, conservator van het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden. Het is de bedoeling, dat het museum de Neder landse zeevisserij in zijn verschillende as pecten zal representeren. Aanvankelijk heeft de Vlaardingse gemeente-archivaris C. Postma zich met de samenselling be last, nu geschiedt dit door de economische stüdent J. van der Kaay. De Stichting Nationaal Visserijmuseum heeft met inbegrip van de bijdragen voor dit jaar ongeveer 60.000 gulden bijeenge bracht. Op de foto ziet men de stijlsalon waarin nu alleen nog maar de fraaie luchter valt te bewonderen. Dat zal echter spoedig an ders worden. Advertentie KENNEMERLAAN 88. IJMUIDEN, TELEFOON S520 In de vergadering van de gemeenteraad van Velsen heeft de heer J. de Groot (P.v.d.A.), als nestor van de raad, wethou der C. P. J. Maas gehuldigd. De heer Maas is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Bij een inbraakje in een café aan de Ka- naalweg in Beverwijk is in de nacht van dinsdag op woensdag veertig gulden aan kleingeld ontvreemd uit het bakje van een speelautomaat en uit dat van een jukebox. Men klom door een venster naar binnen. De Beverwijkse politie onderzoekt de zaak. DWVVVB De voor zondag a.g. vastgestelde compe titiewedstrijd tussen DWV en VVB gaat niet door. De concurrent der Nieuwen- dammers, Purmersteyn, komt wel in het veld. Wanneer de Purmerenders tegen De Kennemers op minstens één punt beslag leggen, zijn ze kampioen. Wanneer ze ech ter zouden verliezen, dan zou zulks be tekenen, dat dan de wedstrijd DWVVVB wel voor de Nieuwendammers onder bij zonder zenuwslopende omstandigheden ge speeld wbrdt. Advertentie

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19