Vechtlust was belangrijkste Noorse wapen Noorse voetbalamateurs in Oslo te sterk voor falende Nederlandse formatie Oranje-voorsprong bij de rust onvoldoende voor redelijke afsluiting van interlandseizoen M Nederlandse amateurs misten veel kansen tegen Engeland Meer kansen Kansen keren Winterbottom heeft problemen Brazilië-Wales opnieuw 3-1 Weer etappezege voor Rus Petrov Gelijkspel (0-0) was desondanks zeer verdienstelijk resultaat ,Wij kunnen niet omschakelen Van Looy en ploeg niet naar „Giro' DONDERDAG 17 MEI 1962 25 Vrijheden Geladen Té gemakkelijk i Gevaar Bang ELEK SCHWARTZ: Henk Nijdam (gewond) staakte de strijd in B erlijn-W arschau Anquetil moet vijftien dagen rust houden Wij zien het voor onze ogen: een juichen de schare Noren, die de hobbelige speelweide van het Ullevalstadion be stormt om de helden van de avond een stevige klap op de schouders te geven Want zo doet men dat in Noorwegen. Geen geknuffel, geen gehijs op de schouders, doch slechts een stevige klap of por in de ribben. Een ander mens zou ervan door de knieën gaan maar niet deze stoere afstammelingen van de Vikings. Zij hebben in de wedstrijd voor hetere vuren gestaan. En tussen dit blonde, ge lukkige volk met hun „Heya, heya Nor- ge" een korzelig groepje oranjehemden. Geen wonder, een week geleden het zoet van de overwinning op de gerenommeer de Ierse profs en nu een lepel bittere Noorse levertraan. Deze overgang was echt wel iets te groot. Na de wedstrijd van de vorige week woensdag in Rotter dam tegen Noord-Ierland is zo hier en daar twijfel geuit aan de strijdbaarheid van de Ieren, een twijfel, die enige uren voor de wedstrijd in Oslo nog fel door KNVB-stemmen werd bestreden. Welnu, wat het ook geweest is, het Noorse elf tal heeft het geenszins aan vechtlust ont broken. Wij mogen zelfs gerust zeggen dat het daardoor gewonnen heeft. Hun technische bagage was zeer gering. Met de tactiek van het spel zijn zij nog niet verder dan het eenzijdig a.b.c. van het leerboekje dat zag men zo goed wanneer zij in de buurt van het Neder landse doel kwamen, want dan wist men het plotseling niet meer maar 7-j maakten alles goed door zich met tome loze vechtlust te werpen daar waar zich maar de bal of een tegenstander bevond. Het gebeurde uiteraard niet altijd zacht zinnig. iets waartegen naar onze smaak door de Zweedse scheidsrechter Lööw niet streng genoeg Werd opgetreden. Het gevolg was, dat enkele van onze spelers zich ook vrijheden gingen veroorloven, welke niet bepaald sieraad zijn voor het spel, Prins maakte het tenslotte zo bont dat hij in onze blocnote de aantekening kreeg van „slechte manieren". Van Wis sen wist af en toe ook wel van wanten. Zoals hij de Noorse rechtsbinnen Arne Pedersen een keer onder het gras van het Ullevalstadion probeerde te werken, was een strafschop waard. Doch de heer Lööw negeerde met Engels flegma het minutenlang gejoel en gefluit, een her rie die voortduurde tot de rijzige Noor weer opgewekt in het strijdgewoel te rugkeerde. Vanzelfsprekend had men voor de gedragingen van enkele onzer spelers weinig bewondering. Ik vrees geen enkele Noorse speler op zich. Ik ben slechts bang voor een Noors team als geheel. Met de steun van het publiek zijn die harde,.razendsnelle No ren levensgevaarlijk. Bondscoach Elek Schwartz had het al lang voor de jubi leum-interland tegen Noorwegen in mei viert de Noorse bond zijn 60-jarig bestaan vastgesteld. De bondscoach heeft gelijk gekregen. Niet de individuele techniek van de elf Noorse spelers heeft de oranjeploeg overrom peld doch het elan, de vechtlust, waar mee de underdog heeft gestreden. Zelfs een verrassend vroege openingstreffer heeft Nederland deze zege niet kunnen brengen. Die zou trouwens, gezien de prestaties van de uitermate fris spelen de Noorse amateurs, stellig niet ver diend zijn geweest. Vooral na de rust heeft het Noorse team met weergaloos „short passing" de Nederlandse defen sie vaak wanhopig gemaakt. De bewege lijkheid van de gastheren heeft de toch echt wel geroutineerde verdediging van het oranjetam voor onoverkomelijke problemen gesteld. Vooral linksback Ren ders had geen antwoord op de snelle onverwachte rushes van zijn tegenstan ders. En voor die verdediging opereerde een aanval die ook al niet tot grootse ia den is gekomen. Zeker, individueel wer den er vaak aardige dingen gedaan. Een enkele keer kwam Oranje zelfs met een verrassende aanval naar voren, maar te vaak liepen die aanvallen vast door on zuiver plaatsen, door te weinig gevoel voor positiespel. Zeker na de rust, toen de Noren vrijwel steeds heer en mees ter waren in dit vaak wel harde duel Met angst en vrees hebben de Noren de ze strijd tegemoet gezien. Veel hadden ze gehoord over de verrassende 4-0 zege van vorige week tegen de Noord-Ieren. Geladen als nimmer tevoren traden elf Noorse amateurs in het veld om de favo rieten te kloppen. Ze zijn daarin voor treffelijk geslaagd. Niet in de eerste plaats dankzij bijzonder grote technische eigenschappen. Eerder door een wils kracht die bijna ongekend was. Het elan waarmee gestreden is was een voorna me oorzaak van de Noorse zege. Die geestdrift hebben we helaas bij de Ne derlanders te vaak gemist. Niet dat er niet gestreden is, maar toch was er te De Noorse linksbuiten schiet in, maar Renders verspert het schot de weg. (Telefoto) Geen 7—1, zoals in 1959 in het Rotter damse stadion. Zelfs geen 0—0 als vier jaar geleden in hetzelfde knusse maar nu halflege Ullevall-stadion. Met 2—1 heeft het Oranjeteam ditmaal in Oslo de zege moeten laten aan de Noorse ama teurs, die, na een aarzelend begin, met shortpassing de Nederlandse defensie voor onoverkomelijke problemen stel den. Een verdiende nederlaag voor de spelers met de vaak betere techniek tegen een ploeg, die van geen ophouden wist. En toch begon het zo prachtig. Direct na het Wilhelmus-in-ouverture-vorm was het immers al raak. De allereerste aanval van het elftal, uit nood geboren, leverde reeds een treffer op. Op rechts speelde Henk Groot, nauwelijks dertig seconden na het beginsignaal, zich uitstekend vrij, zag dat Van der Linden bij de penaltystip onge dekt stond en een gave pass bood de DOS- aanvalsleider een niet te missen kans. Hard, maar beheerst, kogelde Van der Linden de bal in. Keeper Sverre Andersen had zelfs niet de tijd om ook maar te reageren (01). Het zag er somber uit voor de elf dappere Noren. Een herha ling van 1959 kwam de welgeteld 17.723 toeschouwers voor de geest. De Noren dachten er echter niet aan om als een schaap ter slachtbank te worden geleid. Linksback Renders merkte dat bij her haling wel heel duidelijk. De snelle Björn Borgen bracht hem dadelijk al in grote moeilijkheden. Arne Pedersen en aanvals- weinig geloof in eigen kunnen, te wei nig vertrouwen. Een slechte wedstrijd dus van een falend elftal. Een slechte wedstrijd, waarin de middenlinie nog de meest aanvaardbare prestatie leverde. In de verdediging was linksback Renders de zwakste. De PSV- er raakte volkomen geimponeerd door de snelheid van de Noorse aanvallers. Zelfs als de Eindhovenaar de bal vrij had en rustig kon plaatsen bleken de /(- nuwen hem nog vaak de baas. Doelman Van der Merwe heeft aan beide tteffers geen schuld. De NAC-er deed enkele verdienstelijke dingen, doch werd te wei nig op de proef gesteld om een oordeel over hem te rechtvaardigen. De middenlinie deed het, zoals gezegd, redelijk. Maar ondanks het zwoegen van Pïonk, Van Wissen en Muller kregen de Noren vooral na rust kans op kans. Vaak was de coördinatie ver te zoeken en moesten de halfspelers met improvisa ties trachten de gaten te dichten. En dan tot slot de voorhoede, de linie die in de eerste aanval van de wedstrijd de Neorse supporters al met een beangst gemoed aan de toekomst deed denken, Na dat voortreffelijke begin waarin Groot en Van der Linden elkaar na nauwelijks dertig seconden vonden, was het gauw gebeurd. Steeds schaarser werden de combinaties en de gevaarlijke momen ten voor het doel van Andersen na de rust werden eerder veroorzaakt door een en kele verrassende wending dan door een goed opgezette aanval. Veel te weinig werd voorts van de kansen geprofiteerd. Vooral Groot en aanvalsleider Van der Linden hebben 't keeper Andersen vaak veel te gemakkelijk gemaakt. Te gering was ook de samenhang in de aanvals- linie. Het zwakke spel van invaller Kerk- hoffs maakte dat de strijd tegen de stug ge, maar stellig niet snelle en al ie betrouwbare Noorse defensie, in feite door vier man moest worden gestreden. Swart ging enkele malen verrassend ge makkelijk langs linksback Larsen, doch dan volgde steeds óf een mislukte voor zet óf het binnentrio had weer te veel tijd nodig om te schieten. Van der Linden, die in het eerste kwartier van de wedstrijd schoot als hij de bal maar zag, veranderde - vreemd genoeg - zijn speelwijze en poogde vooral in le tweede helft de bal steeds in een juist nog iets gunstiger positie te leggen voordat het schot kwam. Het enige re sultaat hiervan was dat de Noorse ach terhoede telkens tijd genoeg kreeg om alle problemen op te lossen. Van der Linden, Groot en Prins vaak wel wat al te fors ze geloofden niet meer in eigen kracht. Geen wonder dus dat de zege wel naar de bijna onver moeibare Noren moest gaan. Een nieuw bewijs dat een enkele spectaculaire zege op Noord-Ierland nog geen voetbalzomer maakt. Al wil men dat in Nederland ook nog zo graag.*. leider Per Kristoffersen kregen hun kan sen. Slecht schieten en onjuist opstellen waren er echter de oorzaak van dat Neder land zijn zo snel verkregen voorsprong nog kon behouden. Juist in die periode waarin Noorwegen sterker werd kreeg het oranje team zijn tweede droomkans. Met een op vallend gemak sprintte Swart linksback Ragnar Larsen voorbij. Behendig tikte hij de bal voor de voeten van de toestormen de Henk Groot, die het doel van nog geen drie meter afstand grandioos miste. De kansen bleven komen. Stopper Trob- jorn Svenssen, met zijn 104 „caps" slechts één wedstrijd achter op Billy Wright, de Europese record-international, zou on danks die fel begeerde zege lang geen prettige avond krijgen. Het ging de ve teranen allemaal te snel. Eerst kon hij na 29 minuten, slechts dankzij een grove overtreding, Prins de weg naar het doel letterlijk versperren en even later toon de Van der Linden dat de 38-jarige gerou tineerde en technische bekwame Noor aanzienlijk aan tempo tekort kwam. Met een meter voorsprong op Svenssen rende de DOS-speler op keeper Andersen af. Ver buiten bereik van de Noorse goalie scheen de bal het net te zullen vinden. De binnenkant van de linkerpaal bracht ech ter nog juist redding. Bepaald geluk had de Noorse stopper in de 43ste minuut toen Van der Linden hem met 'n simpele voetbeweging volkomen uit balans bracht en uitschakelde. Opnieuw kreeg Henk Groot een bijna niet te mis sen kans. Op de rand van het strafschop gebied stond hij oog in oog met Sverre Andersen. De Nederlander had alle kans met een gericht schot de uitlopende Noor se doelman te passeren. De ex-Zaankan- ter richtte echter te onzuiver en de bal stuitte af op het lichaam van de doel man. De Noren waren een vijftal minuten na rust gelukkiger. Een briljante aanval van de Noorse voorhoede bracht het Neder landse verdedigingsblok tot wanhoop. Met korte passes werd de defensie gepasseerd, linksbuiten Roald Jensen kreeg in volle sprint de bal voor de schietgrage voeten, een diagonaal schot, dat Van der Merwe niet eens gezien kan hebben, volgde (11). Het Noorse publiek dat zich opvallend rustig had gehouden, ging zich roeren. Het raakte zelfs buiten zichzelf toen Van Wissen rechtsbinnen Arne Pedersen op het moment waarop deze het tweede Noorse doelpunt scheen te gaan scoren, in het doelschopgebied ten val bracht. De „Vox populi" schreeuwde en de eerlijkheid gebiedt ons te zeggen: niet geheel ten on rechte om de penalty. Scheidsrechter Bertil Loow echter liet rustig doorspelen. De reacties van de toeschouwers logen er niet om en de flegmatieke Zweed, die net als het oranjeteam beslist zijn dag niet had, mocht werkelijk blij zijn dat de bezoekers het bij luidruchtige argu menten lieten. Hoe er op dat moment in het Ullevall-stadion over de persoon van de heer Loow werd gedacht, was be paald verre van prettig Maar al kwam die strafschop dan niet de vreugde keerde toch gauw terug bij het Noorse legioen. Daarvoor was rechts buiten Björn Borgen voornamelijk ver antwoordelijk. Op de rechtervleugel pikte hij in de 18de minuut na de rust de bal op. Terwijl Borgen nog in duel was met Van Wissen loste de Noorse vleugelspe ler zijn schot, dat via de paal in het doel sprong (2—1). Het klonk toen harder dan ooit tevoren: „heya-heya-heya Norge". Het tik-tak-spelletje van de Noren bleef gevaarlijker dan de vaak verre trappen waarmee de Nederlandse kanthalfs en V- SVNSV Doelman Van der Merwe plukt de bal weg voordat de Noorse midvoor Kristoffersen gevaarlijk kan worden. (Telefoto) vleugelspelers de defensie van hun tegen standers in één slag trachtten te nemen. Desondanks kregen ook de Nederlanders in de laatste fase van de strijd nog hun kansen. Maar het duurde juist iets te lang, steeds klopte er op het beslissende moment iets niet in de Nederlandse aan val. Henk Groot had, twee minuten van de finish, Nederland nog de gelijkmaker kun nen geven. De Ajacied had echter juist te weinig tijd om goed te kunnen richten. Met een ware pantersprong bezwoer Sverre Andersen he.t gevaar. De toeschou wers konden tevreden zijn Enthousiast hebben die nauwelijks 17.000 supporters hun ploeg gehuldigd, toen ar biter Loow het eindsignaal gaf. Nauwelijks had Pronk de strijd om de wedstrijdbal van een Noorse verdediger gewonnen, of de honderden jongeren namen bezit van het veld. Terwijl de oranjemannen met moeite hun weg naar de kleedkamer zoch- teen, voerde de menigte op het midden veld hun „helden" in een ware triomf naar de douches. De opstellingen waren: Noorwegen: Sverre Andersen; Arne Bak ker en Ragnar Larsen; Roar Johansen, Torbjorn Svenssen en Trygve Anderssen; Björn Borgen, Arne Pedersen, Per Kris toffersen, Rolf Birger Pedersen en Roald Jensen. Nederland: Van der Merwe; Wiersma en Renders; Van Wissen, Pronk en Mul ler; Swart, Henk Groot, van der Linden, Prins en Kerkhoffs. Walter Winterbottom, de leider van het Engelse voetbalelftal, is een door zorgen gekweld man. tfèn öefenwedstfijd, die de Engelse A-ploeg in het kader var^de voor bereidingen voor de eindronden van 't we reldkampioenschap in Roehampton speel de tegen het B-team, is daar de oorzaak van. Het A-elftal moest namelijk in een tijdsbestek van 20 minuten niet minder dan vijf doelpunten incasseren, waarna Winterbottom de wedstrijd afbrak om een aantal wijzigingen aan te brengen in de opstellingen. Van de A-spelers werd enspil Peter Swan, rechtshalf Bobby Robson, rechtsbuiten Joh Connelly en merkwaardigerwijs ook „gol den boy" Jimmy Greaves (rechtsbinnen) vervangen door respectievelijk Maurice Norman (Tottenham Hotspur), Bobby Moo re (West Ham United), Bryan Douglas (Blackburn Rovers) en Roger Hunt (Liver pool). Het gevolg van dit alles was, dat de aanval van de A-ploeg veel beter liep en binnen korte tijd viermaal scoorde. Bob by Charlton nam trie treffers voor zijn rekening, de vierde kwam op naam van Bryan Douglas, die tevoren in het B-team reeds tweemaal succes had gehad. Na de wedstrijd verklaarde Winterbot torn, dat de wijzigingen slechts dienden om andere spelers te proberen. Niettemin blijft het een feit, dat het juist die plaat sen betrof, die de meeste aanleiding tot zorgen geven. „Wij kunnen niet omschakelen. Wij moe ten een Feijenoordstadion hebben en een grasmat als een biljartlaken. Anders gaat het mis." Bondscoach Elek Schwartz zei het in korte afgebeten zinnetjes over de hoofden van de journalisten tegen de Ne derlandse spelers in de kleedkamer. „Het was allemaal niet nodig. We waren bang, en dan moet je wel verliezen. Slecht, heel slechtDaarna werd het weer stil, bijna angstwekkend stil. Schwartz' boe- tepreek had zijn doel niet gemist. Over de wedstrijd spraken ze nauwelijks nog, de elf teleurgestelde spelers. Roel Wiersma was de eerste die de stilte ver brak. „Wat een vreemde arbiter. Drie vier keer raakte die linksbuiten m'n benen in plaats van de bal. Dat moet wel een vrije trap worden, dacht ik. Maar ho maar. Ge woon ingooien...." Henk Groot had al evenmin prettige herinneringen aan deze interland tegen de Noren overgehouden. „Het begon zo goed", zei hij aarzelend, „maar in die tweede helft wilde niets meer lukken. En wat zijn we toch dicht bij doelpunten geweest", stelde hij filosofisch vast. „Neen, gemakkelijk was het zeker niet", zei linksback Renders. „Wat waren ze snel, die jongens, en wat wisselden ze gemakkelijk van positie". Er kwam tenminste eindelijk wat leven in de spelers, maar bepaald opwekkend werden de gesprekken toch niet. Zwijgend werden de kleren aangetrokken, zwijgend de haren gekamd en de bus weer bezet om op weg te gaan naar het banket dat er gelegenheid van deze jubileumwed strijd de Noorse Voetbalbond bestaat deze maand 60 jaar in de Noorse bin nenstad werd gegeven. Het zag er nu niet naar uit dat de ploeg er zo heel erg veel zin in had. Het Braziliaanse voetbalelftal heeft voor de tweede maal in enkele dagen tijds het team van Wales met 3-1 verslagen. Dit maal gebeurde dat in Sao Paulo, nadat de rust was ingegaan met 1-0 voorsprong van Brazilië. Middenvoor Vava opende in de 35ste minuut de score. Ken Leek maak te na 17 minuten spelen in de tweede helft gelijk. Daarna ging het niet zo best met Brazilië en het publiek toonde zich dan ook duidelijk ontevreden. Steraanvaller Pe le bezorgde zijn land echter toch nog een overwinning door doelpunten in de 81ste en 83ste minuut. Wielrennen Met een enorm enthousiasme en een groot uithoudingsvermogen heeft het Nederlands amateurelftal woensdag avond op het winderige ZAC-terrein in Zwolle tegen Engeland een 0—0 gelijk spel behaald, dat in meer dan een op zicht verdienstelijk genoemd mag wor den. Verdienstelijk omdat de Nederland se amateurs hiermee ongeslagen het interlandseizoen afsloten, na de 2—1 zege op Italië en de succesvolle trip naar Saarland, maar verdienstelijk- bovenal omdat hierdoor bewezen werd, dat technische superioriteit gecompen seerd kan worden door ontembare wils kracht en nooit aflatende strijdlust. Nu was dit Engelse team in vele op zichten niet te vergelijken met het elf tal van Groot-Britannië dat twee jaar ge leden Nederland wipte in de voorronden van de Olympische Spelen. De spelopvat ting was veel minder professionalistisch dan toen. Maar ook wat dit team nog aan slimmigheidjes bedacht was vaak te in gewikkeld voor het Nederlandse elftal. De Engelsen werden echter ondanks dat zo ongenadig op hun huid gezeten dat zij minstens drie man moesten passeren om zich vrij te spelen en zoiets wordt op den duur vermoeiend. Hoe verdienstelijk een gelijkspel onder die omstandigheden ook mag zijn, afge meten naar het aantal kansen had Neder land met ruim verschil moeten winnen. Steeds weer expedieerde de hechte Neder landse achterhoede onder aanvoering van rechtsback Smits de bal met verre trap pen naar voren waar de Engelse defen sie zich telkenmale verkeek op de vreem de capriolen die de bal op het spekgladde veld maakte. De lange Nederlandse mid denvoor André (VSV) kreeg zoveel kan sen dat het eigenlijk onbegrijpelijk is dat hij er geen enkele van uitbuitte. uit het doel had geslagen. De Engelsen namen de waarschuwing van die gemis te strafschop ter harte. Zij gingen de man dekking consequenter toepassen en namen het middenveld in bezit. Maar André was evenals zijn medevoor- waartsen bang om te schieten. De VSV- speler had teveel tijd nodig om de bal voor de goede voet te leggen, zodat hij er meestal de voorkeur aan gaf om te trachten in samenwerking met zijn bin- nenspelers de bal in het doel te lopen. Enkele malen lukte dat op een haar na, als Kriesch, André en Hommerson zich met onbeholpen, houterige bewegingen langs de Engelse backs werkten. Maar het beslissende schot bleef uit. Zo slecht schoten de Nederlandse voor- waartsen dat het geen verrassing was, dat Kriesch in de 32ste minuut zelfs een penalty niet kon inschieten toen stopper Law in uiterste nood de bal met de hand Vandaar uit lanceerden zij de ene aan val na de ander en er ontstonden diver se gevaarlijke situaties voor het Neder landse doel. Doelman Van Zanten echter groeide naar een grootse vorm en de ene keer dat hij gepasseerd werd stond rechts back Smits nog op de doellijn om met een ferme trap redding te brengen. Het laatste half uur was het wel duide lijk dat doelpunten er deze avond niet meer inzaten. Een maal had Nederland nog een kans behoren te krijgen, toen Kriesch even buiten het strafschopgebied ten val werd gebracht, maar de Belgi sche scheidsrechter Versyp, die met zijn zeer corpulente figuur nauwelijks van de middenlijn week, zag er geen vrije trap in. De opstellingen: Nederland: Van Zanten Smits, Marree; De Jonge, Moolenaar, Van Egmond; Wolffers, Hommerson, André, Kriesch en van der Heiden. Engeland: Pinnet; Martin, Clark; Ar- drey, Law, Townsend; Woods, Brown, Pragg, Agar en Broomfield. VOETBAL. Het Joegoslavische voetbal elftal heeft woensdagavond in Belgrado voor 40.000 toeschouwers met 3-1 van Oost' Duitsland gewonnen. Alle vier doelpunten werden in de tweede helft van de wed strijd gescoord. Na zjjn zege van dinsdag heeft de Rus Petrov opnieuw een overwinning behaald in de amateur-wegwedstrijd Praag-Ber- lyn-Warschau. Woensdag finishte hij in de 13e en voorlaatste etappe als eerste, nadat hg de 140 km. van Poznan naar Bydgoszcz in 3 uur 21 min. 23 sec. had afgelegd en met een voorsprong van 18 seconden op het peleton over de eindstreep ging. De Rus Sajdhudzin en de Pool Fornalczyk herhaalden hun prestatie van woensdag eveneens. Opnieuw werden zjj tweede en derde. Henk Nijdam, die na de 12de etappe de vijfde plaats in het algemene klassement bezette, kwam op 40 km van de start ten val en staakte toen, met verwondingen aan het hoofd, de strijd. De uitslag van deze etappe luidt: 1. Pe trov (Rusl.) 140 km. in 3 uur 21 min. 23 sec. 2. Sajdhudzin (Rusl.) **.21.41. 3. For nalczyk (Polen) z.t. 4. Moskwin (Rusl.) z.t. 5. Gazda Polen) z.t. 6. Primout (Fr.) z.t. 7. De Breucker (België) z.t. 8. Hellemans (België) z.t. 9. Kapitanov (Rusl.) z.t. 10. Ampler (Oost-Duitsl.) z.t. De Nederlander De Waard finishte in 3 uur 21 minuten 59 seconden als 46ste, zijn ploeggenoot Van Epen werd 62ste met een tijd van 3.24. In het dagploegenklasse- ment voor de teamklasseringen is Ne derland nu door het uitvallen van Nijdam uitgeschakeld bezette Rusland de eerste plaats, gevolgd door Polen, Hongarije en België. Na de 13de etappe luidt het algemene klassement: 1. Sajdhudzin 52 uur 37 min. 58 sec.; 2. Melichov (Rusl.) 52.40.46; 3. Gaz da 52.44.47; 4. De Breucker 52.49.44; 5. Pe trov 52.51.23; 6. Moiceanu (Roemenië) 52.51.24; 7. Ampler 52.51.38; 8. Kapitanov 52.52.46; 9. Scheibner (Oost-Dld) 52.53.53; 10. Tsjerepowitsch (Rusl.) 52.55.42; 11. De Waard 52.56; 47. Van Epen 53.40.05. Wereldkampioen Rik van Looy zal met zijn ploeggenoten niet deelnemen aan de ronde van Italië, die zaterdag 19 mei in Milaan begint. Er was reeds enige tijd geharrewar tussen Van Looy en de organisator van de giro, Toriani over de startgelden van de Bel gen. Men kwam niet tot een vergelijk en toen woensdagmiddag in Brussel het uur van vertrek was aangebroken voor de reis naar de startplaats, waren de par tijen het nog steeds niet eens. De sportleiding van het merk, waarvoor de equipe Van Looy rijdt, liet de beslis sing aan de kampioen over. Nadat het vertrek enkele malen was uitgesteld, besloot Van Looy signor Toriani mee te delen, dat hij en zijn makkers thuis bleven. De „lijfarts" van Jacques Anquetil, dok ter Hermier, heeft de drievoudige winnaar van de Tour de France na zijn opgave op dc laatste dag van de Ronde van Spanje een absolute rust van vijftien dagen voor geschreven. Dit in afwachting van een aantal bacteriologische onderzoeken, die momenteel in een laboratorium in Rouaan worden verricht. i t

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 25