Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. Voor flinke jongens, die hun diploma L.T.S. in hun zak hebben bestaat de mogelijkheid om bij één van de onder houdsdiensten een plaats te verwerven. Om het machtige machinepark feilloos draaiende te houden komen alleen mensen met een sterk ontwikkeld ver antwoordelijkheidsgevoel in aanmerking. Zij worden in de gelegenheid gesteld tijdens de werktijden een verdere vakopleiding in het kader van de erkende leerlingenstelsels te volgen. (Bemetel, V.E.V., Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijven, V.A.M.) Ook het aanvullende theoretische onderwijs wordt over dag gegeven. Bij de beloning wordt uitgegaan van de gunstige jeugdregeling van de CAO voor de papierindustrie. 15 jaar ca. f29.- 21 jaar ca. f79.- 16 jaar ca. f33.- 22 jaar ca. f 83.- 17 jaar ca. f43.- *23 jaar ca. f91.— 18 jaar ca. f 52.- *25 jaar ca. f93.- 19 jaar ca. f61.- 20 jaar ca. f70.- Vanaf 23 jaar incl. huurkomp. 1960. Voor jonge technici ligt hier een weg naar succes volle ontwikkeling in een boeiende industrie. Kom eens praten! Je behoeft niet te wachten tot je het L.T.S. diploma behaald hebt. Reeds nu ben je welkom op de afd. Personeelzaken van ons bedrijf te Velsen Noord. Natuurlijk stellen wij het op prijs als je ouders mee kunnen komen. Papiervakschool te Velsen Noord. Deze door de overheid erkende Technische School, met zijn 3-jarige cursus geeft aan jongens, die minstens 11 jaar zijn en die 6 klassen van de lagere school hebben doorlopen, de gelegenheid een goede vakopleiding voor de papierindustrie te volgen. Naast de praktische en theoretische scholing in het papiervak krijgen de leerlingen een lesprogramma waarin algemene ontwikkeling en sport een belang rijke plaats innemen. Vanaf de aanvang van de cursus ontvangen de leerlingen zakgeld en spaargeld: eerste jaar f 12.- per week tweede jaar f14.- per week derde jaar f 16.- per week normale schoolvakanties zomerkampen en excursies zaterdags vrij. Voor hen die reeds vervolgonderwijs hebben door lopen is plaatsing in de tweede klas mogelijk. Aanmelden persoonlijk aan de Papiervakschool te Velsen Noord (zaterdag gesloten) of per brief: Papiervakschool, Postbus 54, Beverwijk. Ongeschoolde arbeidskrachten die prijs stellen op een vaste werkkring en die bereid zijn hun werk met ijver en toewijding te ver richten kunnen regelrecht een plaats vinden in de 3-ploegendienst op onae fabriek te Velsen. De gemiddelde wekelijkse werktijd bedraagt 45 uur. De gunstige lonen op basis van de CAO voor de papierindustrie worden vermeld in onderstaand lijstje. Indien U belangstelling hebt zal de afd. Personeel zaken van Van Gelder Zonen Velsen U gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. 19 jaar ca. f 64.- 21 jaar ca. f 96.- 18^ jaar ca. f 69.- 22 jaar ca. f 100.- 19 jaar ca. f 74.- *23 jaar ca. f 110.— 19^jaar ca. f 79.- *24 jaar ca. f 110.— 20 jaar ca. f 85.- *25 jaar ca. f112.- 20^jaar ca. f 90- •Vanaf 23 jaar incl. huurkomp. 1960. Hier ligt de fundering voor een belang rijke uitbreiding van de papierfabriek in Velsen. Hier ligt de basis van een nieuw bedrijf dat in de naaste toekomst aan velen goede kansen zal bieden. Van Gelder Zonen groeit! Papier wordt in steeds grotere hoeveel heden verslonden dus een groeiende produktie. Papier vindt steeds weer nieuwe toepas singen dus nieuwe machines, nieuwe functies en nieuwe mogelijkheden voor tal van beroepen. Van Gelder Zonen bouwtook voor zijn werknemers aan een goede en zekere toekomst. XvXwvO^Xv. In verband met te betalen pensioenpremie. In verband met te betalen pensioenpremie. hier bouwt Van Gelder Zonen

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 28