Bedrijvigheid gestegen; orderontvangst iets groter SS® AKU verwacht dit jaar geen terugslag 27 - DE BEURS - m bs Mf kiE"bK lv Conjunctuurtest over april EFFECTEN Revaluatie kostte f 14 min Inschrijving emissies Delftse Leerlooierij in 4 juni Brits-Nederlandse handel voor uitbreiding vatbaar Bod op aandelen Wonolangan li1/* pet m% ^etW^e ui ftA SCHEEPVAARTBERICHTEN Watu weten VRIJDAG 18 MEI 1962 17 rl B Uit de jaarverslagen Kapitaaluitbreiding bij W. C. 't Hart CENT - --h f -L-Ïfl* Ml** ■Ml J .lp! r -»s 'è&HfcpftJjjjjB /#H 1 Over het geheel genomen nam de arbeidersbezetting blijkens de conjunc tuurtest van het C.B.S. over april vrijwel niet meer toe. Ook het gemiddelde aan tal per werkdag gewerkte uren der ar beiders (inclusief overwerk, werktijdver korting, en dergelijke), bleef over het algemeen onveranderd. De gemiddelde dagelijkse bedrijvigheid toonde in de bedrijfstakken, die in het onderzoek zijn betrokken, in april een verder stijgende tendentie. Voor de maand mei wordt een analoge ontwikkeling verwacht. In de burgerlijke en utiliteitsbouw lag het verloonde bedrag (hetgeen op korte ter mijn als een maatstaf voor de bedrijvig heid kan worden beschouwd) in maart hoger dan in de voorafgaande maand. Voorraden onveranderd Ultimo april 1962 was de omvang van de voorraden onverkocht produkt weinig veranderd ten opzichte van die per einde maart. Aan het einde van deze maand werden deze voorraden bij twintig percent (vorige maand 15 percent) der ondernemin gen te groot geacht voor de tijd van het iaar en, evenals de vorige maand, bij 15 percent 'der ondernemingen te klein, door de overige 65 percent der onder nemingen werden zij normaal genoemd. De toenemende tendentie in de order- ontvangst hield in april in lichte mate aan. Deze toeneming was vooral aanwezig in de sector consumptiegoederen. De be oordeling van de orderontvangst over april (waarbij rekening is gehouden met seizoeninvloeden) was dooreengenomen vrijwel gelijk aan die over maart. De or derontvangst over april werd door twintig percent (vorige maand 25 percent) der fabrikanten groot en door 15 percent (vo rige maand 20 percent) der fabrikanten klein genoemd. Het aandeel der fabrikan ten dat van een voor de tijd van het jaar Advertentie normale orderontvangst sprak nam derhalve toe van 55 percent tot 65 percent. In de sector „consumptiegoederen" komen naar verhouding de meeste fabrikanten voor (25 percent) die met de voor de tijd van het jaar kleine orderontvangsi te kampen hebben. Geen wijzigingen De ondernemingen verwachten dooreen genomen voor de maand mei geen belang rijke wijzigingen in de omvang van hun orderpositie. Ultimo april 1962 werd de orderpositie door tien percent (vorige maand 15 per cent) van alle in het onderzoek betrokken ondernemingen groot, door 15 percent (vo rige maand 20 percent) der ondernemingen klein en door 75 percent der ondernemin gen normaal genoemd voor de tijd van het jaar. Een verbetering in de beoordeling van de orderpositie vond plaats in de sec toren „consumptiegoederen" en „inves teringsgoederen" terwijl in de sector „ove rige goederen" de beoordeling enigszins ongunstiger was dan ultimo maart 1962. In de burgerlijke en utiliteitsbouw werd ultimo maart 1962 de hoeveelheid onder handen werk in de woningsector, evenals vorige maand, door vijf percent der aan nemersbedrijven groot en door 25 percent der aannemersbedrijven klein genoemd voor de tijd van het jaar. In de sector utiliteitsbouw werd ultimo maart de hoe veelheid onderhanden werk door tien per cent der aannemersbedrijven als groot en door 15 percent dezer bedrijven als klein voor de tijd van het jaar beoordeeld. ONZEKERE TOEKOMST VOOR „WABO". De n.v. beleggingsmaatschappij „Wabo" heeft, blijkens het verslag, in 1961 een netto-winst behaald van f 111.000 (v.j. f 102.000). Voorgesteld wordt het dividend te verlagen van zeven tot zes percent. De opbrengst van de deelneming „Ouwe Gouwe" bedroeg 1,55 miljoen. De vennootschap heeft zich in 1961 gun stig ontwikkeld. Hoe zij zich als beleg gingsmaatschappij, zonder resultaten van de n.v. „Ouwe Gouwe" zal ontwikkelen, is uiteraard niet met zekerheid te zeggen, aldus de directie. ENTCOMAYER PASSEERT HET DIVIDEND WEER. De omzet in 1961 van de n.v. Entcomayer (maatschappij tot voortzetting van de zaken der tabak-handelsvereeniging v./h. C. Enthoven en Co n.v. en der firma A. Mayer en Co te Amsterdam) was ongeveer gelijk aan die van 1960. De bruto winst marge daalde met ongeveer 26 percent. De onkosten namen toe met drie percent. Na een slechte gang van zaken in de eerste vier a vijf maanden van 1961, kwam na oktober een kentering ten goede. De betere gang van zaken heeft zich tot nu toe ge handhaafd. De directie is over het eerste kwartaal van 1962 te vreden. De vennootschap leed in 1961 een verlies van 26.000 doordat een Duitse fabrikant, waarmee Entcomayer steeds redelijke zaken heeft gedaan, plotseling zijn zaak heeft verkocht en is verdwenen. Dit ver lies werd geheel afgeboekt van de bijzon dere reserve. Blijkens het verslag bedroeg het nadelig saldo over 1961 1 18.000 (v.j. winst van 7,40). Voorgesteld wordt wederom het dividend te passeren. De directie verwacht dat de voorraad beduidend zal inkrimpen door de slechte oogst. Haar. grootste zorg voor 1962 zal de inkoop zijn. OMZET „BOUWSTOFFEN BRAAT" 13 PCT HOGER De stijging van de omzet in bouwmate rialen \an de n.v. Bouwstoffen v/h A. E Braat m 1961 ten opzichte van 1960 be droeg 13 pet. Voor de speciale produkten was de stijging aanmerkelijk groter. Op dit terrein blijft de vennootschap 'n selectie ve expansiepolitiek volgen. De totale om zet steeg van 17,6 min tot 20,05 min De bedrijfslasten zijn toegenomen. Des ondanks vermeerderde de winst, voor af trek vennootschapsbelasting, van 825.000 tot 902.000. Voorgesteld wordt zestien pet dividend (onv.) hiervan is reeds vijf pet interimdividend uitgekeerd. Gezien de onverminderde bouwactivi teit en de grote orderportefeuille verwacht de directie over het gehele jaar 1962 een om-et in dezelfde orde van grootte al in 1961. W.C. 't Hart en Zn. Instrumenten- en Appparatenfabriek n.v. in Rotterdam zal dit jaar een beroep doen op de kapitaal markt, omdat voor het snel groeiende be drijf het huidige geplaatste kapitaal ad 1,5 miljoen gulden niet meer toereikend is. Dit deelde de president-directeur, de heer W. A. van der Velden, mede in de te Rot terdam gehouden jaarvergadering. Op wel ke wijze de emissie zal geschieden is niet bekend. Het bestuur van het bedrijf is optimis tisch ten a'anzien van de huidige ontwik keling. Het Starfighter-project geeft werk tot 1965. Het project geeft, aldus de heer Van der Velden, een grote mate van ze kerheid, waardoor 't Hart minder afhan kelijk is van de conjuncturele ontwikke ling. De liquiditeitspositie heeft de voortduren de aandacht van het bestuur. In de balans- post krediteuren schuilen geen stille re serves. Het dividend over 1961 werd vast gesteld op acht percent (over 1960: 7 per cent). De resultaten over het lopende jaar laten zich gunstig aanzien. AD VIES KOERS EN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier, vandaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels pond 10.0710,17. Amerikaanse dollar 3,57—3,61, Canadese dollar 3,273,32, Franse frank (100) 73,00 —73,50. Belgische frank (100 7,197,24, Duitse mark (100) 89,50—90,00, Zweedse kroon (100) 69,45 70,45, Zwitserse frank (100 82,9083,40, Itali aanse lire (10.000 57,2559,25, Deense kroon (100) 51,80-52,80, Noorse kroon (100) 50,15—51,15, Oos tenrijkse schilling (100) 13,92V»14,021/», Portugese escudo (100) 12,6012,75, Spaanse peseta (100, grote coupres) 5,95—6,10. LANDBOUW MIJ „PREANGER REGENTSCHAPPEN" De Hollandsehe Bank-Unie n.v. bericht namens principalen, dat een voldoend aan tal aandelen der landbouwmaatschappij „Preanger Regentschappen" ter over neming is aangeboden, zodat het aanbod definitief gestand wordt gedaan. De verwachting dat de winst van Alge mene Kunstzijde Unie n.v. over 1962 niet veel zal afwijken van die van 1961, is op dit ogenblik nog ten volle verantwoord. De winst van het eerste kwartaal was acht ton hoger dan in dezelfde periode van 1961, wat te danken was aan de betere resultaten van de bedrijven, zowel als aan de hogere inkomsten uit deelnemingen. De recente loonsverhogingen zijn in deze kwartaalcijfers reeds verwerkt, maar dit jaar dient nog rekening te worden gehou den met extra kosten ten gevolge van een compensatie van de huurverhoging. De or derportefeuille is bevredigend en de prij zen tonen een stabiele tendens, aldus werd van bestuurszijde meegedeeld in de giste ren gehouden jaarvergadering. De voorzitter van de raad van commis sarissen van AKU, prof. dr. J. R. M. van den Brink, deelde over de nieuwe activitei ten mede, dat de nieuwe C.M.C.-fabriek te Arnhem is gereedgekomen en de omzet van dit produkt zal toenemen. In Breda zal medio 1963 met de produktie van lin nen garens kunnen worden begonnen. Ook de Akulon-fabriek in Emmen komt in die tijd in bedrijf. Verwacht mag worden dat de nylonfa- briek in Noord-Ierland van British Enka- lon Ltd. in het voorjaar van 1963 in be drijf kan worden gesteld. De glasvezel- fabriek te Hoogezand van Silenka AKU- Pittsburgh zal, naar gehoopt wordt, in het voorjaar van 1963 in bedrijf worden ge steld. De D.M.T.-fabriek te Delfzijl van petrochemie AKU-Amoco zal in het laatst van 1963 haar produktie aanvangen. De revaluatie is een ernstige tegenslag voor het concern geweest. Als er geen re valuatie had plaatsgevonden, zou de bru towinst naar schatting 14 miljoen hoger zijn geweest. De revaluatie bracht met zich mee dat AKU 5 miljoen op de grond stoffen moest afschrijven. Op de Europese markt heeft AKU geen concurrentie te duchten van Japan, maar wel zullen de produkten van sommige afnemers door Japanse mededinging ge troffen kunnen worden. Over het gebruik van rayon of nylon voor de vervaardi ging van autobanden lopen de meningen uiteen. In Amerika is het gebruik van ny lon voor vervangingsbanden erg populair. De nieuwe auto's worden echter nog alle met rayonbanden afgeleverd. In Europa blijft bandenrayon een belangrijk artikel en op het ogenblik zou AKU meer ban denrayon kunnen verkopen dan het be drijf kan vervaardigen. De agioreserve staat op 55 min., maar het ligt niet in de bedoeling dit bedrag geheel uit te delen. De aandeelhoudersvergadering heeft de afgetreden president-commissaris de heer Engel benoemd tot commissaris. Hij zal tevens optreden als plaatsvervangend voor zitter van de raad van commissarissen. Voorts zijn benoemd tot commissaris de heren drs. J. H. Gispen (herbenoeming), dr. H. J. Abs en mr. E. A. J. Nysingh. Af getreden als commissaris zijn de heren ir. A. H. Ingen Housz en dr. ir. Th. S. G. J. M. van Schaik, die in verband met de gestelde leeftijdsgrens niet herkiesbaar waren. Tot directeur wordt per 1 oktober benoemd dr. ir. F. Prakke, thans vice-president van American Enka Corporation, de Ameri kaanse dochteronderneming van A.K.U. SPAAROVERSCHOT IN APRIL. De maand april heeft voor de plaatse lijke spaarbanken, in vergelijking met de resultaten van de voorafgaande maanden een betrekkelijk gering spaaroverschot op geleverd. In totaal werd 139,1 miljoen gestort en 125,2 min. terugbetaald, zodat het overschot 13,9 miljoen bedraagt (maart 26,8 miljoen). Over de eerste vier maanden van 1962 bedraagt het overschot 137,5 miljoen, tegenover 135,9 miljoen in dezelfde periode van het vorige jaar. Het gezamen lijke inleggerstegoed van de spaarbanken, geregistreerd door de Nederlandse Spaar- bankbond bedroeg per ultimo april 3356,5 miljoen. Advertentie *6» "At5 V** NEERLANDS 0ROO45 Velasques sigaren worden bij honderden, duizenden, miljoenen en miljoenen vervaardigd volgens de modernste produktiemethode Patent no. 86596. Dat maakt het mogelijk om voor dezelfde prijs een betere sigaar te bieden. Uw sigaar: een Velasques! Op maandag 4 juni begint de inschrijving op de reeds aangekondigde uitgifte van f 500.000 aandelen tegen 175 percent, en van 1 min. 5 percent 20-jarige conver teerbare obligaties tegen 100 percent, in de „Koninklijke Delftsche Leerlooierij en Drijfriemenfabriek voorheen Alex Adam n.v." De inschrijving is uitsluitend voor houders van aandelen in de verhouding van één nieuw aandeel op twee oude aan delen, voor de converteerbare obligaties in de verhouding van nominaal 1000 obli gatie op nominaal f 1000 aandelen. De claimhandel begint op dinsdag 22 mei. Beursnotering zal worden aangevraagd. Behalve voor aanschaffing van nieuwe bedrijfsapparatuur zijn ook middelen no dig ter financiering van de overgenomen onderneming in Haarlem. Het totale be drag van de uiteindelijk noodzakelijk ge achte middelen beloopt ruim 2 min. Over de vooruitzichten merkt de direc tie op, dat de gang van zaken in de eer ste maanden van het nieuwe boekjaar tot grote tevredenheid stemt. De orderporte feuille is ruim gevuld. De omzet in de eerste maanden van 1962 in het Delftse bedrijf beliep dertig percent meer dan die van 1961. Ook de dochterondernemingen zijn behoorlijk van werk voorzien. De di rectie verwacht, dat ook over het vergro te kapitaal een bevredigend dividend kan worden gedeclareerd. Behoudens vervroegde aflossing en-of conversie zal van 1970 tot en met 1980 telkens f 83.000, in 1981 87.000 van de con verteerbare obligatielening worden afge lost. Vervroegde algehele of gedeeltelijke aflossing van 1971/1975 a IOIV2, daarna a 101. De conversiekoers is 200 percent. LONDEN „In Engeland beseft men nog onvoldoende, dat Nederland thans een hoogontwikkeld industrieel land is. Het beeld van klompen en windmolens, temid den van bollen en meren, overheerst nog te veel". Deze klacht, die de laatste tijd al meer is gehoord, werd gisteren (woens dag) ook geuit door Unilever-directeur G. D. A. Klijnstra, voorzitter van de Ne derlandse Kamer van Koophandel in het Verenigd Koninkrijk, toen hij in Londen de 71ste algemene jaarvergadering van deze voor ons zakenleven uiterst belang rijke organisatie opende. De handelsbetrekkingen tussen het Ver enigd Koninkrijk en Nederland zijn be vredigend, zei hij. Gedurende 1961 steeg de export van het Verenigd Koninkrijk naar ons land met 14 percent, doch de uit voer van Nederland naar Engeland daal de met zeven percent. De handel tussen het Verenigd Koninkrijk en Nederland vertegenwoordigt echter slechts vier per cent van de totale export en import van het Verenigd Koninkrijk. Er is daarom zeker ruimte voor verbetering in beide opzichten. De heer Klijnstra had allerlei wensen, die eens onmogelijk te vervullen leken, maar dat nu niet meer zijn. In.de eerste plaats wil hij dat Engeland zich binnen twaalf maanden bij de E. E. G. zal aan sluiten en verder, dat er spoedig zal wor den begonnen met de bouw van een tun nel onder of een brug over het Engelse kanaal, invoering van het tiendelige munt stelsel en opruiming van de verouderde maten en gewichten, rechtshouden in het Engelse verkeer en een betere verstand houding tussen werkgevers en arbeiders in Engeland, als voorwaarde voor Britse voorspoed. Het aantal leden nam het afgelopen jaar met 35 percent toe. De door de Ka mer uitgegeven handelsgids voor Enge land heeft aan dit succes meegewerkt. Ook gisteren heeft de Philipshoek de meeste aandacht voor zich opgeëist. De koers van de aandelen werd bij opening vastgesteld op 801 (805</«). De kwartaal cijfers van Philipsconcern hadden geen in vloed op de koersvorming van de aandelen. Genoemd concern deelt mede dat de uit- giftekoers van de aanstaande aandelen emissie groot nominaal 153 min. is vast gesteld op 475 percent of 118,75 per aan deel van nominaal 25. Notering in eens- gevend geld wordt aangevraagd. Genoemde uitgiftekoers is, aldus de beurs, voor Euro pese begrippen aan de hoge kant, voor Amerikaanse begrippen lager dan normaal. De stemming was doorelkaar ongeani meerd. In de openingskoers voor de Phi- lipsaandelen kwam gedurende het verdere beursverloop weinig verandering meer. AKU ruim een punt lager op 364. Unilever daalde bijna een gulden tot 157. Hoog ovens liep terug varr665 tot 661 13). Kon. Olie steeg van 138,60 tot 139. 138,40). Van de leidende cultures werd HVA twee punten hoger afgedaan op 126. De scheep vaartfondsen moesten door elkaar één tot Blijkens een bericht aan aandeelhouders wordt, namens principalen, een bod uit gebracht van 12V2 pet. netto op alle uit staande aandelen in de n.v. Cultuur-Maat schappij „Wonolangan". Aangezien enige houders, die tezamen de meerderheid van het uitstaande aandelenkapitaal ad 1,75 min. bezitten, zich reeds verbonden heb ben tot overdracht van hun aandelen tegen de aangeboden koers, wordt de bieding on voorwaardelijk uitgebracht, met andere woorden onafhankelijk van het aantal aan delen, dat verder ter overneming wordt aangemeld. De laatste notering ter beurze van de aandelen was 8V2 pet. Over 1939 werd voor het laatst dividend uitgekeerd en wel vier pet. Advertentie Aagtedijk 17 te Calais. Aagtekerk 17 v. Huil n. Rotterdam. Abida 17 v. Punta Cardon n. Punta Miranda. Achilles 18 v. Arica te Pisco. Acila 27 te Pointe Noire verwacht. Acmaea 17 90 m. z. Freetown n. Rotterdam. Adara 18 te Rotterdam. Adrastus 17 te Djibouti. Agamemnon 18 te Port of Spain. Akkrumdijk 16 610 w. Ccillys n. Liverpool. Alblasserdijk 17 v. Le Havre n. Antwerpen. Alhena 17 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alioth 16 dwars St. Paulsrocks n. Santos. Alkaid 20 te Montreal verwacht. Alkmaar 18 te Puerto La Cruz. Almdijk 18 te Marseille verwacht. Alnati 17 te Montevideo. Altena 17 te Rotterdam. Ameland 17 95 m. n.w. Elbe n. Hamburg. Amsteldijk 17 te Vera Cruz v. Rotterdam. Amstelsluis 17 35 m. z.z.o. Hodeida n. Suez. Amstelveld 17 130 m. z.w. Bougainville n. Japan. Andijk 17 v. Hamburg n. Antwerpen. Area 19 te Cardon verwacht. Arendskerk pass. 17 Ceylon n. Penang. Ares 17 v. Buena Ventura n. Cristobal. Arkeldijk 17 te Rotterdam. Artemis 17 109 m. z. Haiti n. Curaao. Atys 17 te Rotterdam. Baarn 18 te Londen. Balong 17 te Houston verwacht v. Cristobal. Barendrecht 17 360 m. n. Mona eil. n. P. Cardon. Batavia 17 120 m. z. Mindanao n, Bangkok. Bawean 17 400 m. z. Hongkong n. Hongkong. Bintang 17 v. Penang n. Colombo. Blitar 18 v. Marseille n. Barcelona. Boissevain 17 te Buenos Aires v. Montevideo. Breda 17 660 m. z.w. Horta n. Willemstad. Calamares 17 te New York n. Charleston. Caltex Arnhem 17 te Port Said v. Palermo. Caltex Delft 16 v. Aden n. Bahrein. Caltex Delfzijl 17 Elbe-1 n. Dagenham. Caltex Madrid 17 120 m. o. Pt. Sudan n. Perz. G. Caltex Napels 17 v. Suez n. Perzische Golf. Caltex The Hague 18 v. Suez n. Bahrein. Caltex Rotterdam 17 v. Genua n. Sidon. Caltex Utrecht 17 v. Port Fortin n. Curacao. Camitia 21 te Thameshaven verwacht. Camphuys 18 te Das eiland. Carrillo 17 v. Guayaquil n. New Orleans. Cartago 17 te Cortes v. New Orleans. Castor 17 v. Malta n. Piraeus. Celebes 17 v. Suez n. Bahrein. Charis 16 300 m. w. Flores n. St. Thomas. Cradle of Liberty 16 185 m. w.n.w. Trinidad naar Rio de Janeiro Crania 17 v. Punta Cardon n. Landsend. Dahomeykust pass. 17 Las Palmas n. Amsterdam. Dalerdijk 18 v. Balboa n. Acajutla. Delft 17 v. Las Piedras n. Ciudad Bolivar. Dongedijk 17 t.e Londen. Dorestad 17 190 m. w. Kethira eil. n. Piraeus. Drente pass. 17 Ceylon n. Madras. Echo 17 te Kopar. Elizabeth Broere 17 te Calcutta. Eos 17 te Hamburg. Esso Rotterdam pass. 17 Port Said n. Mena. Fina Nederland pass. 17 Str. Ormoesz n. Abadan. Forest Lake pass. 17 Malta n. Finnart. Fravizo 17 te Umea. Friesland KRL 17 te Los Angeles verwacht. Gaasterkerk 17 te Port Pirie verw. v. Newcastle. Gabonkust 17 te Antwerpen. Garoet 17 te Antwerpen. Giessenkerk 18 v. Port Said n. Genua. Gooiland 17 te Montevideo. Graveland 18 v. Paranagua n. Cabedelo. Gulf Italian pass. 17 Kp. Bon n. Port Said. Hathor 18 te Cartagena. Heemskerk 17 v. Marseille n. Genua. Hera 17 in Kielerkanaal n. Gdynia. Hersilia 16 800 m. o. Bermuda n. San Juan. Hilversum 18 te Duinkerken. Hollands Diep 17 530 m. o.n.o. Tokyo n. Seattle. Hydra 16 700 m. n.o. San Juan n. San Juan. Ittersum 17 550 m. n.o. Bermuda n. Bermuda. Ivoorkust 17 195 m. z.w. Lagos n. Lagos. Izalco 17 te Cristobal. Jagersfontein 17 te Bremen. Johannes Frans 18 te Cristobal. Kaap Hoorn 17 40 m. w. Curasao n. P. Miranda. Kalydon 20 te Llandarcy verwacht. Kamiperdijk 18 te Boston. Kara 17 v. Curasao n. Maracaibo. Karachi 17 v. Hongkong n. Hsinkang. Karakorum 18 v. Madras n. Chittagong. Katelysia 24 ter hoogte Landsend verwacht. Katendrecht pass. 17 Lissabon n. Port Said. Keizerswaard 17 420 m. n.n.o. Belem n. B. Aires. Kelletia 18 te Curasao verwacht. Kenia 19 te Buenos Aires verwacht. Khasiella 17 v. Turku n. Thameshaven. Kieldrecht pass. 17 Socotra ten noorden n. Suez. Kinderdijk 17 te Rotterdaim. Kloosterdijk 17 dwars Bermuda n. Vera Cruz. Koningswaard 16 1290 m. n.o. Martinique naar Puerto La Cruz. Kopionella verm. 18 v. Stockholm n. Rotterdam. Koratia 27 te Pauillac verwacht. Korendijk pass. 17 Vlissingen n. Antwerpen. Korenia 20 te Savannah (Georgië) verwacht. Kosicia verm. 18 v. Stanlow n. Amsterdam. Krebsia 17 te Conakry. Kreeft 17 140 m. z.w. Narvik n. Narvik. Kryptos verm. 18 v. Kalmas n. Rotterdam. Kylix verm. 18 v. Stanlow n. Amsterdam. Ladon 18 te Paramaribo. Laertes 17 te Hamburg. Laga 18 te Puerto Domingo verwacht. Lawak 17 180 m. o.n.o. Malta n. Lissabon. Lelykerk 17 110 m. n.o. Massawa n. Dubai. Lemsterkerk 18 rede Mufatta. Liberiakust 18 te Bremen v. Amsterdam. Liberty Bell 17 107 m. o. Pt. Sudan n. B. Mashur. Loppersum 18 e Brownsville. Lycaon 17 te Port Said. Madisonlloyd 18 te Yokohama v. Kobe. Marnelloyd 17 et Port Dickson. Maureen 17 v. Rotterdam n. Houston. Medon 17 te New York verwacht. Memnon 18 te Curasao. Merwede 17 v. Dakar n. Freetown. Minos pass. 17 Gotland n. Helsinki. Mississippilloyd 26 te Tripoli verwacht. Mohamed Reza Shah 17 780 m. z.w. Djokkerta naar Fremantle. Molenkerk 17 te Aden. Montferland 16 v. Montevideo n. Santos. Moordrecht pass. 17 Dardanellen n. Novorossisk. Musi 17 480 m. z.o. Bangkok n. Bangkok. Nanusa 17 v. Takoradi n. Tema. Neder-Elbe 18 te Cristobal. Neder-Waal 17 310 m. o. Dondrahead n. Singap. Neder-Weser 17 te Suez. Nestor 17 85 m. n.o. Finisterre n. Rotterdam. Nias verm. 18 v. Porto Harcourt n. Douala. Noordwijk 16 te IJmuiden. Oberon 17 380 m. z.w. Landsend n. Hamburg. Oranje 17 et Port Said verwacht v. Genua. Oranjefontein 15 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Oranje Nassau 18 te Curasao. Osiris 16 80 m. z. Haiti n. Grenada. Ouwerkerk 17 te Dar Es Salaam. Overijsel 17 in Straat Taiwan n. Hsinkang. Pacaya 17 te New Orleans. Papendrecht 17 65 m. n. Groningen n. Rostock. Peperkust 17 te Hamburg verw. v. Amsterdam. Pericles 17 v. Bilbao n. Curasao. P. G. Thulin 16 160 o. Kp. Hatteras n. Amuay. Philidora 23 in Suezkanaal verw. n. Gibraltar. Philine pass. 18 Jaball Attair n. Suez. Philippia 17 te Coryton. Polydorus 17 v. Singapore n. Port Swettenham. Prins Casimir 17 160 m. n.o. Kp. Race n. Londen. Prins Frederik Willem 18 te Quebec verwacht. Prins Maurits 17 400 m. z.o. Kp. Race n. Leixous. Prins Willem III 17 180 m. z.w. Ouessant. Pygmalion 17 v. Oranjestad n. Barranquilla. Prins Willem IV 17 v. Rotterdam n. A ntwerpen. Prins Wilelm V 20 te Montreal verw. v. Glasgow Provenierssingel 17 v. Cristibal n. Continent. Rempang 17 180 m. o.no. Malta n. Port Said. Ridderkerk 18 te Antwerpen. Rossum 16 305 m. San Diego n. San Francisco. Rotte 18 v. Vancouver n. Shanghai. Rotti 17 v. Antwerpen n. Amsterdam. Rijndam 17 te Rotterdam. Sarpedon 18 v. Schelde n. Amserdam. Scherpendrecht 17 305 m. o.no. Paramaribo naar Puerto La Cruz. Schiedijk 21 te Rotterdam verwacht. Schielloyd 18 te Wismar. Seinelloyd 17 v. Port Swettenham n. Singapore. Senegalkust 17 100 m. z.z.w. Finisterer n. Dakar, Sepia pass. 17 Kp. Bon n. Tripolis. Serooskerk 18 te Adelaide verwacht. Servaaskerk 17 100 m. n.o. Alexandr. n. Pt. Said. Siberoet 17 et Singapore. Silindoeng 17 7 m. n. Straat Tiran n. Aden. Sloterdijk 18 te Baltimore. Sloterkerk 18 te Suez verwacht. Soestdijk 17 te Rotterdam. Solon 17 v. Georgetown n. Port of Spain. Stad Alkmaar 17 v. Aden n. Ceuta. Stad Amsterdam 17 v. Hoek v. Holland n. Dakar. Stad Dordrecht pass. 17 Lissabon n. Palermo. Stad Kampen 17 10 m. z. Wight n. Norfolk. Stad Leiden 17 33 m. w.z.w. Cadiz n. Rotterdam. Stad Maastricht pass. 17 Kp. St. Vine. n. Savona. Stad Rotterdam pass. 17 Tanger n. Palermo. Steenkerk 17 180 m. w. Kreta n. Port Said. Stentor 18 te Porto Plata. Steven 17 te Hamburg. Straat Bali 16 v. Buenos Aires n. Kaapstad. Straat Banka 17 80 m. o.n.o. Maurit. n. Mauritius. Straat Clarence 17 180 m. o. Ceylon n. Penang. Straat Clement 17 v. Port Louis n. Pt. Elisabeth. Straat Magelhaen 18 te Chiba verwacht. Straat Malakka 17 v. eBira n. Dar Es Salaam. Sumatra 17 900 m. n.o. Singapore n. Singapore. Tahama 17 te Eastham. Tamara 17 50 m. w. Kreta n. Mena. Tamo 17 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Tegelberg 17 v. Kobe n. Okinawa. Telamon 17 te Vlissingen. Themis 17 te Trinidad verwacht v. Barbados. Thuredrecht, 17 60 m. o.z.o. Majorca n. Piombino. Tjimenteng 17 v. Walvisbay n. Durban. Tjipanas 17 320 m. n.o. Singapore n. Singapore. Togokust 17 et Amsterdam. Tweelingen 17 240 m. z.w. Las Palmas n. R'dam. Ulysses 16 v. Rotterdam voor proeftocht. Van Neck 17 te Timaru v. Bluff. Vasum 17 100 m. w. Little Quoin n. Suez. Viana 17 60 m. n.n.w. Oran n. Landsend. Videna pass. 1 7Straat Ormoesz n. Nynashamn. Waibalong 17 v. Lattakia n. Piraeus, W. Alton Jones 17 v, Pto. Miranda n. Landsend. Weltevreden 17 v. Abadan n. Penang. Westland 16 v. Santos n. Rio de Janeiro. Westland 17 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Wieldrecht 17 60 m. n.n.w. Lissabon n. Bremen. Willem Ruys .17 90 m. z.w. Ouess. n. South.ton. Wolter sum 17 v. Antwerpen n. Bremen. Wonogiri 17 230 m. n.o. Paramaribo n. Kaapstad. Zaankerk 17 25 m w. Kp. Blanco n. Kaapstad. Zaanland 17 te Hamburg verwacht. Zafra 21 in Sueznanaal verwacht n. Gibraltar. Zaria 19 te Tranmere verwacht. Zwijndrecht pass. 17 Dover n. Londen. KLEINE VAART Bab T. 16 te Kristineham v. Rotterdam. Beekbergen 18 v. Dundalk te Swansea verwacht. Brouwersgracht 17 dwars IJmuiden n. Abö. Driebergen 17 v. Rotterdam te Huil. Joost 16 v. Skoghall n. Zaandam. Lucas Bols-1 17 dwars Katwijk n. Antwerpen. Markab 18 te Mantyluoto verwacht v. Randers, Nero pass. 17 Lissabon n, Antwerpen. Tilly 16 te Karlstad v. Bohus. Vechtborg 15 te Groningen v. Gruvon. Zevenbergen verm. 18 v. Bari n. Bordeaux. SLEEPVAART Barentsz Zee 14 te Cobh. Ebro 14 v. Dover Gele Zee 16 te Rotterdam. Maas 12 v.-St. Michaels n. Vlissingen Mississippi 12 v. St. Michaels n. Fayal. Oostzee 16 v. Rotterdam n. Newcastle. drie punten koersverlies incasseren in een stille markt. Staatsfondsen praktisch on veranderd met weinig zaken. Spaarnestad van 760 b op 770 b. I VERHANDELDE FONDSEN 17 mei 15 mei Gelijk 431 441 Totaal 198 (45,9%) 322 (73,0%) Hoger 171 (39,7%) 69 (15,6%) Lager 62(14,4%) 50(11,4%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot A.K.U361—365 365 Kon. Olie137,80—139,20 f 139,20 Philips 795V2—802 802 Unilever 157 gb—157,50 157,50 Hoogovens 658 658 VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv 2de tijdv. A.K.U355 355 ex 12 slotdividend Kon. Olief 138,80 gb f 139, Philips 802—804 801 Unilever 157,40 661 Hoogovens Vorige slotkoers A'dam Rubber 105'/« H.V.A 126^ A.K.U 3633A 150, 663 Philips Gem. 'ez. 8007. f 157,50 Dordtsche Petr. 640 K. Ned Peti Mij 139,10 Holl. Am. Lijn.". 132 KLM 61,50 K N.S.M 151V. Ned. Stoomv. Mij 146 Ommeren, Ph- v 300 Scheepv Un. Ned 1353/« 194, 224, 492,— Ver. Bezit 1894 f 134,50 Amsterd. Ban' 374 Ned. Handel Mij 345 Rotterd Bai.k... 372 Twentsche Bank. 325 Albert Heijn 747 Amstel Brouwerij 485 Berkel's Patent 255 740 Bührmann Papier 699 445 Ford 801 Gelder Kon. Pap 334 Gist Spir.f. Kon 365 Van der He°m 319'/. Heineken's Bier 509 Hoogenbosch Sch 260 Indola 518 Kon Zout-Ketjen 940 Muller Nat. Bezi' 375 Ned. Kabelfabr 540 Philips Pref 269Vi Sikkens Groep 755 Stokvis 239'/j Thomassen Dr 666 Ver. Machinefabr 228 Wessanen 377 Wi'ton Tijenoorr 299 Zwanen h'rg-Org 919 Billiton Mij II 455 Aluminium Ltd.. 26 V. P merican Motors 16-H Anaconda 46»'i, Bethlehem Steel 38l5/i« Cities Service. 537. 1 General Motors. 51% Kennpcntt Cooper 757< Republic Steel 49'A F' '1 Oil 353A U.S. Steel 59 Gedane noteringen. (Verstrekt door Amsterdamsche Bank). NEW YORK: Lagere koersen De aandelenmarkt daalde gisteren maar de handel was kalm. Het begin kwdm op een lager niveau, daarna werden de ver liezen groter maar later werd weer een gedeelte goedgemaakt. De meeste fondsen waren boven hun dagdieptepunt aan het slot. De meeste verliezen liepen tot 2,-. Staal-, auto-, vliegtuig-, chemische, tabaks- en farmaceutische waarden daal den. Olie-, spoorweg- en luchtvaartfond sen sloten verdeeld. De omzet was 2.950.000 stukken (3.360.000). Van 1263 verhandelde fondsen waren 696 lager en 316 hoger. Het industriegemiddelde kwam van 654,04 op 649.79, dat van spoorwegen bleef 136,58, en dat van openbare nutsbedrijven van 122,50 op 122,19. (AP)

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 17