Voetbal in Kennemerland VELO UUtBOtRfljBBB Haarlemse Politierechter De tropen, temidden der Stormvogels-kampioenselftal riendschap GEVONDEN VOORWERPEN Anjer-actie PH. DE KONING SLIJTERIJ SWIER Betaald voetbal IJmuider clubs Nog steeds geen kampioen van Nederland VRIJDAG 18 MEI 1962 en toch THUIS SERVICE 15.90 KENNEMERLAAN 24 Voor uw wij'nen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier Nieuw gebouw voor schippersschool in Delfzijl Kort nieuws Medische verzorging tijdens het weekeinde Zowel in de bovenste als in de onderste regionen van 2A heerst nog de nodige spanning. Zondag kan die echter verbroken worden. In dit verband zijn de wedstrijden QSCAlcmaria Victrix, West-FrisiaVel- sen en PurmersteynDe Kennemers van het grootste belang. In 3A en 4C is de koek op, daar zowel ten opzichte van de boven ste als van de onderste plaats de beslissing gevallen is. De vjjf vastgestelde wedstrij den voor 3A 4C is uitgespeeld zijn dan ook van weinig belang. Purmersteyn kan zondag kampioen zijn. Daarvoor is „slechts" nodig, dat de Pur- merenders in hun wedstrijd tegen De Ken- nemers op ten minste één punt beslag leg gen. Zo op het eerste gezicht lijkt het er ojf, dat De Kennemers (18) en ook Vitesse (18) nog niet helemaal veilig zijn, omdat Alcmaria Victrix (14) door haar laatste twee wedstrijden te winnen dit aantal ook nog bereiken kan. De praktijk vertelt ons echter, dat zowel de Beverwijkers als de Castricummers reeds rustig kunnen adem halen. Want als QSC en Alcmaria gelijk spelen, dan kunnen de Alkmaarders ten hoogste nog maar 17 punten behalen en wanneer QSC zou verliezen, dan betekent dit, dat de Wormerveerders het seizoen af sluiten met 17 punten. De Kennemers en Vitesse kunnen dan ook hun uitwedstrij den tegen Purmersteyn en SDW zonder al te fel kloppende harten spelen. In de eerste ontmoeting tegen de Purmerenders bereik ten de roodzwarten een gelijk spel (0-0); Vitesse daarentegen trok toen tegen SDW aan het kortste eind (3-4). 't Zou helemaal niet zo vreemd zijn, als ditmaal weer soortgelijke uitslagen bereikt werden. Maar, eerlijk gezegd, geloven we toch, dat Purmersteyn het ditmaal verder dan een gelijk spel brengt. Voor Velsen is het ook een bijzonder be langrijke dag. 't Kan wezen, dat de Sant poorters nog dieper in de put geraken, dan ze momenteel al zitten, maar het verloop van de wedstrijden voor zondag a.s. kan ook zodanig zijn, dat de geelblauwen hun tweede-klasseschaj^ weer voor een jaar hebben geprolongeerd. Dit laatste zal het geval zijn, als de Velsenaren zelf de uit wedstrijd tegen West-Frisia tot een goed einde weten te brengen en Alcmaria Vic trix tegelijkertijd van QSC verliest. Maar zover is het nog niet, alhoewel we er tot Advertentie Met FBUE8 TELEVISIE gezellige maden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER 68 - Telefoon Zondag spelen Stormvogels (thuis) en VSV (uit) respectievelijk tegen Go Ahead en Excelsior. De reeds zeker van de degra datie zjjnde IJmuider semi-profclubs ko men dus te staan tegenover twee elftallen, die momenteel bij de bovenste zes behoren en waarvan er één, n.l. Excelsior, zelfs reeds zeker is van het feit, dat het het vol gende seizoen wederom in de eerste divisie mag uitkomen. Zó gunstig staat Go Ahead er (nog) niet voor. Wel delen de Deventenaren met 39 punten de vierde plaats met Eindhoven, maar er zijn nog tal van kapers op de kust, die hen naar het (eerste divisie-)leven staan, n.l. SVV (38), Veendam (37), DFC (36) en AGOVV (36), alle met nog 2 wed strijden voor de boeg. Er zal zondag de oostelijken dus alles aan gelegen zijn de ontmoeting tegen Stormvogels tot een goed einde te brengen. De kans, dat de „voorwaarts"-voetbal Iers in hun opzet slagen, lijkt ons vrij groot, niet zozeer, omdat ze over zo'n op vallend produktieve voorhoede beschikken 48 doelpunten in 32 wedstrijden is nu niet bepaald een schrikbarend hoog aan tal maar wel, omdat ze een defensie bezitten, welke op die van DHC en Hera cles na de minst gepasseerde is van alle 36 eerste divisieclubs, n.l. slechts 29 keer in 32 wedstrijden. En dit gevoegd bij het feit, dat de Stormvogels-voorhoede na een schijn-vleugje van herstel tegen 't Gooi in haar laatste wedstrijd tegen Helmond duidelijke tekenen heeft gegeven nog lang niet van haar kwaal genezen te zijn, doet ons vermoeden, dat de punten mee naar het oosten gaan. Excelsior is, zoals hierboven reeds ge memoreerd, al zeker van het behoud van het eerste divisie-schap. De Rotterdam mers hebben een alleszins behoorlijk sei zoen achter de rug. Van de tot dusver door hen gespeelde 32 wedstrijden wonnen zij er 17, 9 ontmoetingen speelden zij gelijk en in slechts 6 wedstrijden moesten zij de punten aan de tegenpartij laten. Slechts één elftal verbeterde tot nu toe de prestaties der Rot terdammers, n.l. Heracles, de club uit Al melo, die de vorige week beslag legde op het kampioenschap van de eerste divisie B. Tot de negen clubs, die Excelsior één punt afhandig maakten, behoort ook VSV. In IJmuiden eindigde n.l. de ontmoeting tussen beide teams in een puntloos gelijk spel. Tot nu toe speelden de Rotterdam mers op eigen terrein 15 wedstrijden. Van deze wonnen zij er 9, viermaal speelden ze gelijk en slechts twee teams slaagden er in de Rotterdamse roodbroeken tot capitu latie te dwingen, n.l. HVC (1-3) en Lim- burgia (1-2). Het is dan ook te verwachten, dat VSV een zware wedstrijd tegemoet gaat, zelfs als we in aanmerking nemen, dat voor de Rotterdammers „slechts" de tweede plaats op het spel staat, want we kunnen ons in denken, dat laatstgenoemden dit uitermate zware seizoen met een zo hoog mogelijke plaats op de ranglijst willen beëindigen. Wanneer VSV echter weer met André in de gelederen kan verschijnen, dan staat het zeker nog lang niet vast, dat Excelsior op beide punten beslag legt. troost van de Santpoorters aan toe willen voegen, dat West-Frisia's thuislijstje er nu niet direct zo „onverslaanbaar" uitziet: 10 gespeeld, 2 gewonnen, 3 gelijk, 5 verloren, 14 vóór, 22 tegen. De derdeklassers Als Pluvius geen roet in het eten gooit, dan sluiten alle clubs van 3A zondag a.s. het seizoen 19611962 af. Er staan nog 5 wedstrijden op het programma, maar aan gezien zowel de kampioen (Alkm. Boys) als de hekkensluiter (SEW) definitief zijn aan gewezen en dus om des keizers baard ge speeld kan worden, is de aardigheid er af. ADO speelt thuis tegen SEW en de kans, dat de Heemskerkers het voor hen niet zo slechte seizoen met een overwinning zullen besluiten, lijkt ons groot. Wijk aan Zee achten we in staat om in Akersloot tegen Meervogels een gelijkspel te bewerkstelligen en een puntenverdeling lijkt ons bij BeverwijkDTS ook al een zeer aanvaardbare uitslag, tenminste wan neer de Oudkarspelse voetballers er niet als tegen SEW en DEM „met de pet naar gooien". CSV ontvangt de Alkm. Boys en hier zullen de kampioenen wel aan het langste eind trekken. Tenslotte verwach ten we, dat DEM in de uitwedstrijd tegen HSlf het „eind goed, al goed" in toepassing zal willen brengen. Nog steeds is er geen kampioen van Ne derland bekend in de competitie van de KNSB. De schaakclubs Rotterdam en VAS (Amsterdam) zjjn met elk 11 matchpunten en 41l/i bordpunten gelijk door de finish gegaan en zullen nu een beslissingswed strijd moet spelen. Deze zal worden ge speel op zaterdag 19 mei om 3 uur in het Nationaal Schaakgebouw in Den Haag. In dien de beslissingswedstrijd in een gelijk spel moeht eindigen moet volgens het re glement door loting de nieuwe kampioen worden aangewezen In de afvalwedstrijden van de Noord hollandse Schaakbond is de tweede ronde gespeeld om de NHSB-leeuw. Er waren nogal enkele opmerkelijke uitslagen. Zo zullen weinigen hebben verwacht dat Het Oosten tegen Castricum 2 niet verder zou komen dan een gelijkspel. Door in de snel schaakpartijen de meeste slagvaardigheid aan de dag te leggen plaatsten de Haarlem mers zich toch nog in de derde ronde. Santpoort werd in eigen huis gewipt doot het gevaarlijke Witte Paard uit Koog a.d Zaan. Het was voor de Santpoorters toch een slechte ronde nu ook het tweede kwar tet tegen de verwachtingen door Schaak- lust 2 (Andijk) ten onder ging. Een bijzonder mooi succes boekte Bergen 2, dat in Beverwijk de gast was van Wee- nink 1. De teams begonnen met een 2-2 score. De hierop volgende snelschaak partijen leverden opnieuw een gelijke eindstand op! Pas in de tweede serie 5- minuten partijen konden Stet c.s. zich van een plaats in de derde ronde verzekeren Titelhouder VVV (Alkmaar) had het IJmuider Kijk Uit op bezoek, dat lange tijd- op winst scheen af te gaan. In de be slissende fase, toen de zetten elkaar in ijl tempo opvolgden, keerden de kansen en slaagden de kaasstedelingen er toch nog in een ronde verder te komen. Hoewel het Haarlemse HWP 2 tegen stadgenoot Het Oosten 2 ten onder ging was de 2'/s-l uitslag wel een bewijs van een heftig ver zet. De uitslagen van de wedstrijden uit de 2e ronde zijn: VVVKijk Uit 3-1; Pat Mat 2—Weenink 4 4-0; WeeninkBergen 2 7-5: CastricumOppositie 2 4-0; Weenink 3-- Oppositie 1 1-3; HWP 1Lasker 4-0. M*>C —Zaanstreek Noord 1-3: Castricum 2Het Oosten 3-5; Santpoort 2Schaaklust 2 1-3 Het Oosten 2—HWP 2 2!/s-lVs; De Pion - Weenink 2 3'/*-V«; Santpoort—Witte Paard 1-3. De loting voor de derde ronde heeft het volgende programma gebracht: Schaak- lust 2—Pat Mat; De Pion—SSCH: Weenink 1HWP 1: Pat Mat 2—Schaaklust 1: Zaan streek NoordOppositie 1: Het Oosten Castricum 1; Witte Paard 1— winnaar Magnus/Bergen; Het Oosten 2VVV De interessantste ontmoeting van de der de ronde belooft het duel Het Oosten Castricum te worden. Advertentie Advertentie LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente De nieuwe dagnijverheidschool voor de kust-, Rijn- en Binnenvaart „Oranje Nas sau" in Delfzijl, die ruim 2 miljoen heeft gekost, is officieel geopend door mr. A.G. de Vries, chef van de Hoofdafdeling Nij verheid van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Deze hoopte, dat de twee miljoen een verantwoorde in vestering geweest is, „zodat straks vele vakkundige jongeren de schepen, die uit- zwerven over de Europese binnen- en kust wateren, zullen bemannen". Hij schetste voorts de betekenis van de kleine - en binnenvaart met enkele cijfers: de totale lengte van onze waterwegen bedraagt 6800 km, terwijl de rails slechts 4700 km be slaan en 3250 km ter beschikking staat van vervoer per auto. Van de 154.000 sche pen die vorig jaar via Lobith de grens passeerden, voeren 90.000 onder Nederland se vlag. Met 19.000 schepen bezit Nederland de grootste binnenvloot van West-Europa. Verder telt de coastervloot 900 schepen, tegen die van West-Duitsland 1100,. Mr. Delfzijl wees op een andere belangrijke A. A. J. Goldberg, burgemeester van onderwijsinrichting in Delfzijl, de hogere zeevaartschool „Abel Tasman". Vier maanden voor Italiaan. De recht bank te Rotterdam heeft een 29-jarige Ita liaan veroordeeld tot vier maanden ge vangenisstraf wegens brandstichting in het hoofdbureau van de Rotterdamse Elek trische Tram. Hij stapte op 1 maart met een bus benzine het gebouw binnen, goot de bus leeg en wierp een brandende lucifer in de plas benzine. De explosie die volgde richtte een geweldige ravage aan. De Ita liaan wilde op deze manier protesteren tegen het naar zijn mening onrechtvaar dige ontslag dat hem was gegeven. Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 41S - TELEF. 6321 IJMUIDEN De „zondagdienst" begint zaterdag te 13 u. Artsen: H. Bel, Mercuriusstraat -4,- tel. 5675; P. C. de Weerdt sr., Stationsweg K 5, Velsen-Zuid, tel. 4614. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949. SANTPOORT Arts: Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Santpoort-Dorp, tel. 8570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, IJmuiden, tel. 02550- 6504, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster C. Nap, Rembrandtlaan 5, IJmuiden, tel. 02550-6195, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster C. Gomes, Leeuweriklaan 39, IJ muiden, IJmuiden-OostVelsen-Zuid; zuster J. Markerink. Geelvinkstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-3936, Velsen- NoordDriehuis; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel. 02560- 8756, Santpoort-NoordSantpoort-Zuid. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. A. de Ruiter, 'Dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheek: Apotheek J. Kronenberg, v. d. Hoopstraat 123, tel. 6851. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: G. H. Smeets, Middelweg 9, Uit geest, tel. 02513-212. Wijk- en kraamverzorging Beverwijk en Heemskerk. Kraam verpleging: Zuster Stolberg, Geel- vinckstraat 27, Velsen-Noord, tel. 3936. Wijkverpleging: Zuster Luiting, Prins Bernhardlaan 3, tel. 4324. CASTRICUM: Arts: Dr. van den Berg, Burgem. Lom- menstr. 10, tel. 2354. Wijkverpleging: Zuster van Beers, Mient 82, tel. 2967. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes, Vnkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur gem. Lommenstr. 6, tel. 2500. Meisje geslagen De 32-jarige cafetariahoudster uit Zand- voort die enige weken geleden tot een maand gevangenisstraf is veroordeeld om dat zij een getuige had gevraagd een val se verklaring af te leggen heeft woensdag middag voor de Haarlemse politierechter erkend dat zij een meisje dat haar con sumptie niet had betaald, had gekrabd en geslagen. Zij werd overeenkomstig de eis van de officier veroordeeld tot een boete van 50. Langenoot bestolen Zes weken gevangenisstraf eiste de of ficier van Justitie tegen een 22-jarige Spanjaard. De man gaf toe f 200 te heb ben gestolen van een landgenoot die, even als hij, logeerde op het hotelschip „Arosa Sun" in. IJmuiden. De bestolene verklaar de 250 te missen. Op de zitting bleek dat de verdachte naar Nederland was ge komen om geld te verdienen voor zijn vrouw en twee kinderen die nog in Spanje woonden. Hij had geld verdiend maar het ook weer uitgegeven. Daardoor in moei lijkheden geraakt pleegde hij de diefstal Hij werd conform de eis van de officier veroordeeld. Winkeldiefstal Een 38-jarige vrouw uit Zandvoort gaf toe twee maanden geleden in een grootwin kelbedrijf in Zandvoort een stuk kaas te hebben gestolen. Een verklaring voor haar daad kon zij niet geven. De verdachte was al tweemaal eerder voor eenzelfde feit ver oordeeld. Nadat de officier van Justitie zes weken gevangenisstraf had geëist waarvan vier voorwaardelijk, veroordeelde de rech ter haar tot drie weken onvoorwaardelij ke gevangenisstraf. Het is een vreemde ervaring, met een stap uit een kille, winderige Hollandse polder verplaatst te worden in de vochtige warmte van de tropen. Toch kan men die er varing in Velsen opdoen en wel bij het betreden van het bedrijf van de heer B. v. d. Ende, die aan de Slaperdijk in Santpoort een orchideeënkwekerij heeft, de enige in de wijde omtrek. Vader (70 jaar) en zoon (34 jaar) v. d. Ende drijven de kwekerij samen. „Ik was acht jaar toen mijn vader, eerst uit liefhebberij, begon met het kweken van orchideeën", vertelt de heer v. d. Ende jr. „Dat was in het Westland. Hij was daarvoor tuinder. Het was een hele overgang, want dit is wel een totaal andere cultuur. De oorlog verdreef ons uit het Westland. We vestigden ons in Haarlem en sinds 1954 zitten we hier aan de Slaperdijk. We namen dit bedrijf leeg over van Van Kruiningen". Orchideeën vormen het grootste plantengeslacht ter aarde. Er zijn 40.000 soorten bekend. „Zij groeien overal van de noordpool tot de zuid pool", aldus de heer v. d. Ende. „Wij hebben hier tien soorten in cultuur, uitslui tend de beste snijbloemen. Van sommige maar een paar plantjes. Wij hebben natuur lijk alleen belang bij het' kweken van orchideeën, waarvan de bloemen het een lijdje uithouden. Er zijn na melijk soorten die na een uur al weg zijn, andere die vijf weken goed blijven. Dan heb je plezier van je geld". De orchideeën worden ge kweekt in drie kassen: een warme met een temperatuur van 70 graden Fahrenheit, die ons, als niet aan tropi sche omstandigheden gewen de, al spoedig de broek aan de benen deed kleven, een gematigde, met temperatu ren rond 64 graden en een koude met een minimum temperatuur van 40 graden. In de warme kas wordt een zeer zeldzame orchidee ge kweekt, een Engelse kruising (De Engelsen zijn op het ge bied van de orchideeënkwe kerij veel verder gevorderd dan wij), genaamd Maudiae Coloratum. „Onze voorgan ger, Van Kruiningen, kon bij toeval op een verkoop in Londen voor enkele honder den guldens een paar van die plantjes kopen, die waren ge kweekt door een Engelse lord. Nu hebben we er bak ken vol van. De planten ver kopen we natuurlijk nooit, want wij zijn de enigen die zo'n kruising hebben. Maar een Maudiae Coloratumplant kost zeker 500 gulden." De heren v. d. Ende verkopen een orchideebloem voor een prijs van omstreeks drie kwartjes aan de kleinhandel. Zij houden zich zelf ook bezig met het tot stand brengen van kruisingen. „Kijk, dit plantje hebben we zelf ge kocht voor 2000 gulden om er andere mee te kruisen". De heer v. d. Ende wijst nog meer soorten aan, die bloe men hebben van een weel derige, verfijnde of verstilde schoonheid. Er zijn lelie blanke bij, andere met tijger- strepen of pantervlekken. „Die Engelse geeft het hele jaar door bloemen", zegt de heer v. d. Ende. Zo is het, zo als we al zeiden, niet met alle soorten. „Het kruisen is vaak echt liefhebberswerk" aldus de heer v. d. Ende. „Je moet soms zeven tot acht jaar v/achten voordat je bloeme tjes kan snijden". Een deel van de warme kas is aan de bovenkant af geschermd door jute, dat een getemperd licht doorlaat. Daaronder worden de soor ten gekweekt, die in het wild groeien aan de bosrand, waar het altijd wat scheme rig is. Andere soorten kun nen juist wel tegen het felle licht. Zij hebben dikwijls verdikkingen in de stengels. „Daarin bevindt zich een re- servevoorraad voedsel waar uit ze putten tijdens de droge moesson", vertelt de heer v. d. Ende. Van groot belang is ook het constant houden van de vochtigheidsgraad in de kassen. Daartoe wordt 's ochtends met elektrische pompen gespoten. „De in ons land groeiende orchideeënsoortén zijn niet' voor de handel geschikt", zegt de heer v. d. Ende, die drie dagen in de week in de kassen te vinden is en zich verder wijdt aan de handel in bloemen (zijn vader werkt de hele week door in de kwekerij). Hij neemt een pot je met een klein, onaanzien lijk plantje in de handen. „Die is nu zeventien jaar oud en nog bloeit hij niet. Zie je die, met dat donkere bloe metje, die komt uit Austra lië. En deze is geïmporteerd uit Java." In een aparte platte, met glas afgedekte bak zitten de couveusekindertjes" van de heer v. d. Ende. „Dat is het zaaiwerk" zegt hij. De zaad jes zitten in retorten in een steriele voedingsbodem van agar agar met diverse voe- dingszouten. „Elke orchidee leeft samen met een schim mel", vertelt de heer v. d. Ende. „In de retorten niet. Voor het overplanten moet eerst in een apart potje de juiste schimmel worden ge kweekt en dan moeten we later nog zorgen dat die schimmel het plantje niet gaat overwoekeren". Zuiver uit liefhebberij houdt hij ook rog een grote vanilleplant, die ook tot de orchideeën be hoort. Orchideeën groeien op plantendelen, maar parasi teren er niet op. In de koude kas, waarin alles groeit en bloeit als in een oerwoud, worden de vroege soorten gekweekt. „Die bloeien in december", zegt de heer v. d. Ende. „Dat De heer v. d. Ende jr. in een van zijn kassen. is natuurlijk gunstig in ver band met de vele feeestdagen in die maand". Uitbreidingsmogelijkheden zijn er in Velsen niét meer voor de Santpoortse orchi- öeeënkwekers. „We zouden een kas moeten hebben in Velserbeek", zegt de heer v. d. Ende. „Zo tussen de bo men stoort dat niet. En het zou voor de mensen een mooie bezienswaardigheid kunnen zijn". Bezoekers zijn overigens in Santpoort ook welkom, maar dan na de middag. De kassen worden 's win ters verwarmd met twee on dergrondse ovens, in de zo mer met een. „Er gaat jaar lijks wel voor zo'n achtdui zend gulden aan kolen door heen", aldus de heer v. d. Ende. „En weet u hoeveel een baaltje faraowortel met veenmos (orchideeënvoe- dingsbodem, geïmporteerd uit Italië) kost? Vijf en der- lig gulden. En dan doe je er nog niet eens zoveel mee". Zo duur wordt schoonheid betaald. Vorige week hebben we veel aandacht gewijd aan het jubilerende Stormvogels. Dezer dagen kregen we nog een unieke foto in handen van het elftal dat in het seizoen 19181919 kampioen werd en zou promoveren naar de eerste klas (dat werd echter overgangs klasse). De foto toont van links naar rechts, staande: Slikkerveer (bestuurslid), Blinkhof jr, Bremerkamp, Vos, Heilig en de scheids rechter; knielend: A. Snoeks, Blinkhof sr, Koster en H. Snoeks, zittend: Króoshof, Sprokkreef, Van Hemert en Oldenburg. Van 5 tot 11 mei werden in Velsen de volgende voor werpen gevonden: 1 pr voet balschoenen met kousen, zil veren gulden, autoped, hon denketting, meisjesrijwiel ring met sleutels, regenjas, schipperstas, blauwe kinder broek, hoofddoek, sjaal autohandschoen, nieuw kin derjurkje, portemonnee met inhoud, baby truitje, kinder jack, bankbiljet van 10. iipssleutel, 1 pr dameshand schoenen, zonnebril, dames hoed, wasgoed, koppeling van gasfornuis, herenrijwiel vlag met opschrift IJS, arm bandje, kettinkje, damesrij wiel, hondenriem, voorpand van gebreid rokje, jack, kin derkruiwagen, bril, 1 pr bruine motorhandschoenen, schouderbedekking, judopak- je, 1 pr witte wantjes, drie- wielig fietsje, bezorgmand voor brood, bos sleutels en een gedeelte van een vulpen. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dage lijks aan het hoofdbrueau van politie in IJmuiden-Oost krijgen. De daar gedeponeer de voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afhalen. Van 25 tot 30 juni wordt in Beverwijk de Anjer-actie gehouden. Vorig jaar bracht deze actie in Beverwijk f 2.000,op en het Anjer fonds N.H. heeft dit jaar reeds enkele verenigingen in Beverwijk een financiële bij drage verleend. Er wordt wederom een lijstcollecte ge organiseerd. Het comité ver zoekt de besturen van alle culturele organisaties voor 1 juni opgave te doen van het aantal collectanten per ver eniging. Men wil verder nog proberen door een aantrek- „De Vriendschapsband" is een aktie die zoveel mogelijk vriendschapsbanden wil leg gen tussen Nederland, Suri name, de Antillen, Nieuw- Guinea, Zuid-Afrika en naar alle mensen die de Neder landse taal kunnen lezen en schrijven. Bij uitzondering kan er in het Frans of En gels worden gecorrespon deerd met Madagascar. Deze aktie bestaat op 1 juni twee jaar. Het aantal ingeschre ven deelnemers is ongeveer 2000, waarvan bijna 1200 in Nederland. Als de kas het toelaat wordt tweemaal per jaar aan de deelnemers, die blijk hebben gegeven van grote belangstelling een me dedelingenblad gezonden, dat echter door hen zelf groten deels moet worden voorzien van artikeltjes, foto's en te keningen. Om dit te stimu leren bestaat er een doorlo pende opstel-, foto- en te kenwedstrijd met prijzen. Ieder van 14 jaar en ouder, die graag een vriendschaps band naar een der genoemde landen wil leggen adressere een briefkaart naar „De Vriendschapsband", postbus 7, Badhoevedorp en vermel de daarop naam, adres, leef tijd, geslacht, godsdienst, school of beroep, hobbies en andere wensen. De deelname aan de aktie is gratis. Op de adreszijde van de briefkaart kan men echter een postzegel plakken van minimum een kwartje en maximum een gulden. Hogere bijdragen kunnen worden gestort op girorekening 36641. CONCERT Het Christelijk Jeugdkoor „IJmuiden-West" geeft dins dag 22 mei een uitvoering in „De Rank" aan de Wilhel- minakade. Medewerking ver lenen het jeugdorkest van de Christelijke Muziekvereni ging „Wilhelmina", onder leiding van Jeanne van As- selt, en Jan te Loo, piano. Aanvang 19.30 uur. kelijke manifestatie de aan dacht van het publiek op de actie te vestigen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5