Van Oosterhout de enige die zonder verlies uit voorronden titelstrijd bandstoten kwam Vitex Hill maakte snelste tijd Cees van Wees haalt z'n schouders op De opstellingen In Zandvoort Olympia's Tour over 1130 km in zeven etappes Stirling Moss aan beterende hand Steunactie voor GVAV (voetbal) Pikeurs voortaan met helmen Koersen Alkmaar -RDAG 19 MEI 1962 19 Nog net op tijd Het drielandentoernooi Sport in het kort Japanse uitnodiging voor Nederlandse zwemsters BETAALD VOETBAL AM A TEURVOETBAL CRICKET TENNIS Alleen gelaten - Buitenland T opprestaties U itdaging Semi-profs A mateurs HOCKEY KORFBAL HANDBAL Van Oosterhout is als enige „onbescha digd" door de voorronden van het natio nale kampioenschap ereklasse bandstoten in Dieren gekomen. De grote verliezer hierin werd Henk Metz, die vrijdagmiddag door een nederlaag tegen Jacobs ais laat ste eindigde in groep B en daarmee voor verdere deelneming werd uitgeschakeld. Degene die van deze nederlaag het meest profiteerde, was Piet van de Pol, wiens verliespartq tegen de Hagenaar verviel en die op de tweede plaats prjjkte met een algemeen gemiddelde, dat bovendien hoger ligt dan dat waarmee h(j in zjjn groep eindigde. Allen zijn het er wel over eens: de proce dure, zoals die thans wordt gevolgd, is onbillijk. Van de Pol ziet een verliespartij kwijtgescholen, maar Schol te verspeelt zijn hoogste serie van 52. Teegelaar ziet zijn moyenne stijgen van 4.65 naar 5.22 doordat zijn slechte partij tegen Popeyus vervalt, terwijl daarentegen anderen hun moyenne zien dalen. Onbevredigend, zo is het veelgehoorde oordeel over deze groepsindeling. In hoe verre zal in het verdere verloop van dit toernooi moeten blijken. De zwijgzame Jacobs heeft zijn doel bereikt. Met alle energie heeft hij zich ingezet om in de strijd te blijven. Het is hem zonder moeite gelukt. Al in tien beurten had hij zich een voorsprong verschaft: 3250, die hij niet meer zou afstaan. Zelfs nog slechts zou uitbouwen. Met constant spel in tegenstelling tot dat van Metz, die zijn winst uit enkele uitschieters haalde wandelde onze librekampioen naar een regelmatige zege. Óp de andere tafel moest Scholte zijn partij tegen Van de Pol winnen om zich in de hoofdgroep te kunnen handhaven. Hij slaagde eveneens, zonder ernstig in gevaar te komen. Lang bleef Van de Pol op korte afstand van de Eindhovenaar, maar met een serie van 25 in de 25ste beurt rukte Scholte haastig op naar de zege: 131100. Negen beurten had Scholte nog nodig voor de hem resterende 19 punten. Van de Pol kon hiervan niet profiteren. Zijn sprong naar een remise reikte niet ver genoeg. Cees van Oosterhout kon in de dertiende beurt met een reeks van tien een vergeefs naar zijn vorm zoekende De Kleine einde lijk van zich afschudden (2639), doch zijn spel was te defensief gericht om de Kam penaar de knock out toe te kunnen dienen. Dit gelukte de Bredanaar tenslotte pas in de 28ste beurt met een serie van 38 (58 117). Hierin vond Van Oosterhout eindelijk de weg, die de caramboleur zo gaarne be wandelt en eenmaal deze ingeslagen wan delde hij met vaste trede naar de over winning. Teegelaar trok in zijn partij tegen Ligt- hart in de negende en tiende beurt met series van respectievelijk 23 en 35 de winst tot zich (7943) en ondanks knap tegenspel van de Alkmaarder gaf de Rot terdammer de winst niet meer uit han den. Series van tweemaal 13 en eenmaal 18, vormden een bewijs temeer, waartoe een Teegelaar-in-vorm in staat is. Zijn drie nationale titels bandstoten lagen hierin verankerd. De eindstand in groep A luidde: 1. Van Oosterhout 8 48 5.45 2. Teegelaar 4 35 4.65 3. De Kleine 4 24 4.38 4. Ligthart 4 25 4.24 5. Popeyus 0 12 2.65 De eindstand in groep B was: 1. Scholte -6 52 4.81 2. Vultink 6 32 4.48 3. Van de Pol -4 27 4.26 4. Jacobs2 30 3.89 5. Metz 2 30 3.71 Voor de finalepoule zijn afgevallen Po peyus en Metz. De stand bij het begin van de partijen voor de finalepoule luidde toen: 1. Van Oosterhout 36 450 80 48 5.62 2. Van de Pol 34 446 93 21 4.79 3. Scholte 34 447 99 34 4.51 4. Vultink 34 419 101 32 4.14 5. Teegelaar 32 366 70 35 5.22 6. Ligthart 32 304 70 25 4.34 7. De Kleine 32 367 86 24 4.26 8. Jacobs30 333 93 30 3.58 Scholte en Vultink bleven vrijdagavond stroomopwaarts gaan. De klippen, die res- petcievelijk Ligthart en Teegelaar uit zetten, omzeilden zij met het gemak van Advertentie De vakantie nadert al weer met rasse schreden. En wat is er heerlijker voor een vrouw dan op reis te gaan met een koffervol leuke jurkjes en vlotte zonnepakjes. De BERNINA, de ideale Zwitserse naaimachine, die letterlijk alles voor u doet, kan dit mogelijk maken. Komt u daarom eens vlug bij ons in de showroom en laat u deze wonder- machine demonstreren. U zult ontdekken, dat met de hulp van een BERNINA u ruimschoots de tijd heeft om de mooiste vakantie-garde- robe van uw leven zelf te maken I ZIJLSTRAAT 18 (bij de Zijlbrug) Telefoon 57259 Tijdens de eerste wedstrijd voor het drielandengolftoernooi, dat in Keulen-Re- frath wordt gespeeld, heeft Nederland met 5'/23l/2 van België gewonnen. De uitsla gen waren: Dudok van Heel/Knappert (Ned.)Washer/Van Wijck (Belg.) 2 1; Roland Holst/Wiegers (Ned.)Tavernier/ Leysen (Belg.) 4 3; Van Zinnicq Berg- nann/Olland (Ned.)Rolin/Mortelmans Belg.) 2 1; Rolin (B.)Dudok van Heel (N.) 1 up; Knappert (N.)Tavernier on beslist; Washer (B.)Van Zinnicq Berg- mann (N.) 4 3; Olland (N.)Leysen (B.) 4 3; Roland Holst (N.)—Van Wijck (B.) 2+1; Mortelmans (B.)Wiegers (N.) 4 3. de meester, die geloof in eigen kunnen en macht heeft. Scholte putte al spoedig de nodige ener gie uit een serie van 26, waarmee hij na vijf beurten een totaal van 65 had tegen Ligthart.één. Het herstel van Ligthart ten spijt trok Scholte onverdroten op de zege af. In series van 24 en 27 in respectievelijk de tiende en twintigste beurt drukte Vul tink zijn stuwkracht uit. Teegelaar dreigde er volledig door onder de voet te worden gelopen: 69120 na twintig beurten. Bij de Aaltenaar j-aakte daarna echter de ca dans er uit, terwijl daarentegen Teegelaar „op stoom" kwam. Met reeksen van 23, 12 en 8 benaderde de Rotterdammer zijn tegenstander tot op elf punten: 124135. De eindspurt van Vultink mocht weliswaar niet zo gepolijst zijn, Teegelaar miste de vaste greep op het ivoor om hem nog van zijn voetstuk te kunnen halen. Na zes ronden luidt de stand: 1. Van Oosterhout 4 8 48 4.76 2. Scholte 4 6 34 4.77 3. Vultink 4 6 32 4.24 4. Van de Pol 4 4 38 4.87 5. De Kleine 4 4 33 4.78 6. Teegelaar 2 35 4.85 7. Ligthart 4 2 25 4.11 8. Jacobs 4 0 30 3.45 Vrijdag is op het circuit van Zandvoort de training begonnen voor de Grote Pr(js van Europa, die zondag als onderdeel van de strijd om het wereldkampioenschap wordt gehouden. Het was droog, maar er stond een harde wind. De Britse B.R.M.- rijder Graham Hill maakte de snelste ronde-tijd. H(j legde de 4,193 km af :n 1 minuut 32,6 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde uursnelheid van 163,010 k.m. De trainingstijden waren: 1. Graham Hill (G.-B.) met B.R.M., 1:32,6; 2. Jim Clark (G.-B.) met Lotus Climax, 1.33,6; 3. Innes Ireland (G.-B.) met Lotus Climax, 1,34,1; 4. Richie Ginther (VS) met B.R.M., 1.34,5; 5. Automobilisme Dan Gurney (VS) met Porsche, 1.34,7; 6/7. John Surtees (G-B) met Lola-Climax en Phil Hill (VS) met Ferrari beiden 1.35,0; 8. Bruce McLaren (N.-Zeeland) met Cooper Climax, 1.35,2; 9. Trevor Taylor (G-B) met Lotus-Climax, 1.35,4; 10. Jack Brabham (Austr.) met Lotus-Climax, 1.35,9; 11. Ri- cardo Rodriguez (Mex.) met Ferrari, 1.36,0; 12. Giancarlo Baghetti (It.) met Ferrari, 1.36,3; 13. Joakim Bonnier (Zieden) met Porsche, 1.37,0; 14. Carel Godin de Beayfort (Ned.) met Porschéf1^37,?;' 15. Tony Maggs (Austr.) met Cooper-Climax, 1.37,5; 16. Masten Gregory (VS) met Lotus-Climax, 1.38,0; 17. Roy Salvadori (G-B) met Lotus- Climax, 1.38,8; 18. Ben Pon (Ned.) met Por sche, 1.40,9; 19. Wolfgang Seidei (Did.) met Lotus-B.R.M., 1.50,2. De Brit Jack Lewis, die met een Cooper- Climax zal uitkomen, is nog niet op de baan verschenen. Wielrennen De beste Nederlandse amateurs en on afhankeiijken alsmede een vijftal Belgen zullen vrijdag 25 mei starten in de elfde Olympia's Tour door Nederland, die tot en met 31 mei zal duren. Het uit 72 vooraan staande coureurs bestaande veld staat ook dit jaar borg voor een interessante strijd, waarvan de winnaar met geen mogelijk heid kan worden voorspeld. Tot de grote favorieten behoren o.a. Mik Snijder, de winnaar van het vorig jaar, Gerard Wesseling (triomfator in 1960) Jos Linders, Jan Pietersen, Cees van Espen, Jan Janssen, Henk Nijdam en Jaap de Waard. Het behoort overigens geens zins tot de onmogelijkheden dat een der andere deelnemers de eindzege voor zich zal opeisen. De ronde telt ditmaal zeven etappes, waarbij een individuele en ploegentijdrit. Start en finish zijn in Amsterdam, etappe plaatsen zijn Zundert, Roosendaal, Veldho ven, Heerlen, Deventer en Grouw. Zowel de tweede etappe (een individuele tijdrit) over 30 km en een rit over 115 km (van Zundert naar Roosendaal) als de derde etappe (een rit van Roosendaal naar Veld hoven over 107 km. en een ploegentijdrit over 24 km.) bestaat uit twee gedeelten. Beide malen zal alleen bonificatie worden toegekend aan diegene, die in het totaal klassement over de beide gedeelten de beste tijd heeft gemaakt. Niet alleen individueel, maar ook tussen de ploegen kan een zeer felle strijd wor den verwacht. Favoriet zijn op papier de formaties van W. van Beek (met o.a. Snij der, Bom en Wesseling), Toon Simons (met Snepvangers, Linders en Van der Kloot) Lakeman (Cornelisse, Pietersen en Verstraete), Sjefke Jansen (Jan Janssen, Beckers en Gysel) en Buchli (De Waard en Walravens). De totale lengte van Olympia's Tour 1962 bedraagt 1130 km. Het etappe-schema ziet er als volgt uit: 1ste etappe Amsterdam- Zundert (168 km.), 2de etappe individuele tijdrit over 30 km. en Zundert-Roosendaal (103 km.), 3de etappe: Roosendaal-Veldho- ven (107 km) en een ploegentijdrit over 24 km.), 4de etappe: Veldhoven-Heerlen (156 km.), 5de etappe: Neer-Deventer (172 km), 6de etappe: Deventer-Grouw (180 km.) en 7de etappe: Grouw-Amster dam (190 km.). Stirling Moss, de Britse coureur, wiens toestand er na een ernstig ongeluk beden kelijk uitzag, is aan de beterende hand. Volgens een bulletin van het hospitaal is zijn vooruitgang verheugend en de kracht toename in de linkerarm en het linkerbeen bijzonder goed. Vorige week deelde de necjische staf van het ziekenhuis mede, lat de- totale genezing- van de Verlamde ledematen zeer langzaam en misschien slechts gedeeltelijk zou zijn. SCHAKEN. Oud-wereldkampioen scha ken, dr. Max Euwe, zal op 23 mei in de nieuwspoort in Den Haag simultaan spelen tegen een aantal binnen- en buitenlandse journalisten. In Groningen zal vandaag een actie be ginnen, die tot doel heeft het bedrijfs leven op te wekken tot deelneming aan een obligatielening van 500.000 ten bate van het eredivisievoetbal in het noorden. Uitgaande van een commissie, gevormd door vertegenwoordigers van vele takken van nijverheid, is een op roep uitgegaan naar alle industrieën van betekenis ten einde dit bedrag bijeen te brengen. De commissie, die van tenminste honderd bedrijven belangstelling heeft ondervon den, heeft naar aanleiding van een rap port van de Noordelijke Economische Technologische Organisatie (NETO) plannen uitgewerkt om de plaats van het noorden in de top van het nationale voetbal te kunnen behouden. In het rap port van de NETO is uitgegaan van een mogelijke stijging van het aantal toe schouwers bij GVAV van gemiddeld 10.000 tot 15.000. Als voorwaarde hier voor ziet de NETO een verhoging van het spelpeil, een uitbreiding en verbete ring van de bestaande accommodatie op het Groningse Oosterparkstadion en een meer actieve kaartverkoop. Om deze wensen te realiseren is een in vestering van 500.000 nodig alsmede een uitbreiding van de tribunecapaciteit met 5.000 overdekte zitplaatsen, waarvoor men op medewerking van de gemeente hoopt. De conclusies van de NETO hebben er toe geleid dat een stichting in het leven zal worden geroepen, bestaande uit ver tegenwoordigers van het departement Groningen van de Maatschappij Nijver heid en Handel, de Commerciële Club, de Vereniging van Handelaren en de Groninger Maatschappij van Landbouw. De stichting zal een obligatielening uit geven ter grootte van 500.000 gulden in stukken van 100, 500 en 1.000 tegen een rente van 4 percent en een aflos singstermijn van tien jaar. De garantie voor deze lening, bestaat uit een te ver wachten stijging van de inkomsten door een vergrote publieke belangstelling. Paardesport Het Bestuur van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport heeft na over leg met de betrokken organisaties beslo ten het dragen van valhelmen voor alle rijders in de draverijen verplicht te stel len. De keuze is gevallen op het model van een Amerikaanse helm. De helmen zullen door de Stichting centraal worden ingekocht. De""' Jipaiise -ülv'embond '.heeft besloten om drie Nederlandse meisjes uit te nodi gen voor de nationale Japanse kampioen schappen, die van 25 t./m. 30 juli in Osaka worden gehouden. Behalve aan Nederland heeft de Janpanse Zwembond ook uitnodi gingen verzonden aan de Ver. Staten en Australië. De zwembonden van deze lan den kunnen zelf uitmaken, wie zij zullen zenden. Bij het bondsbureau van de KNZB was de invitatie vrijdagmiddag nog niet binnengekomen. Sport tijdens het weekeinde In de competitie betaald voetbal zijn. de wedstrijden van de clubs uit Kennemer- land slechts van secondaire waarde. In de eerste divisie A ontmoeten Haarlem en Stormvogels in respectievelijk SVV (in Schiedam) en Go Ahead (op Schoonenberg) tegenstanders die zeer veel belang heb ben bij een overwinning. In de eerste divisie B heeft VSV een uitmatch tegen Ex celsior, dat al zeker is van een plaats in de eerste divisie het volgend jaar. In de tweede divisie ontmoet EDO in het Noorder Sportpark Zwartemeer, waar van gewonnen dient te worden, terwijl RCH bij Helmondia vermoedelijk met een puntenverdeling terug zal keren. HBC besluit zondag in de tweede klasse B van west I het seizoen met een thuis wedstrijd tegen Zeeburgia (1-3) en Scho ten moet voor zijn slotwedstrijd op bezoek bij Baarn (1-1). Voor het verloop van de competitie kampioen en degradatiekandi daat zijn al bekend hebben deze par tijen geen enkele betekenis meer. In de vierde klasse A van west II is het zondag voor Concordia in de thuis wedstrijd tegen Warmunda (1-1) alles of niets. Alleen een overwinning kan de Hil- legommers misschien nog redden van de gradatie. De stand onderaan de ranglijst ziet er als volgt uit: SVLV 20-12; ASC 19-11 en Concordia 19-10. Verlies betekent dus onherroepelijk degradatie voor Concordia. Het is verder afwachten hoe of ASC dat zondag niet speelt het er in zijn laatste wedstrijd afbrengt. In de eerste klasse A van de cricket- competitie ontvangt Rood en Wit zondag jongstleden verrassend goed gestart met een overwinning op HCC het elftal van HBS. In 1 B hebben Rood en Wit II en Haarlem uitwedstrijden tegen respectieve lijk Hermes DVS en SCHC. Verder worden nog gespeeld: R. en W III-Hermes DVS II, ACC III-R. en W. IV en Haarlem II- HCC IV. De vrij precaire posities van de HLTC- teams zal de Haarlemmers zondag tot een extra krachtsinspanning stimuleren, nu beide teams in de eerste returnwed strijden in de Oranje TC 2 en Maas Vlaar- dingen tegenstanders ontmoeten, waarvan de eerste wedstrijden slechts met één par tij verschil werden verloren. Bloemendaal zal wellicht op het bezoe kende Inside een kleine overwinning met grote waarde kunnen behalen. Voor Bre- derode is bij NWTL zeker een gelijkspel weggelegd en TC Heemstede moet in staat blijken om de Leidse LTC op Ein- denhout te weerstaan. Geen gevaar dreigt er voor Groenen- daal bij het bezoek aan Inside 2 en voor Zandvoort, dat in Santpoort met Brede- rode 2 duelleert. WOC kan op „Wimble don" in Overveen zijn ppsitie verbeteren m!et een kleine zege op De Meent HLTC 3 ontvangt Paraat, Heeróstede 2 trekt naar Festina 4 en Bloemendaal 2 naar Poppey. WOC 2 denkt bij het bezoek aan TC Velsen aan kampioenskansen. Het Kenne- merlyceum hecht veel waarde aan een zege op Zandvoort 3 en ook Bastione, dat tegen Brederode 3 speelt, heeft de punten nog broodnodig. Duinlust reist met wei nig hoop naar Clubhuis te Werve 3. HBC vreest echter de bezoekende Leidse Stu- I denten niet. „Och, ik haal mijn schouders op, maar voor een serieuze atleet betekent zoiets een klap in de nek, waar je niet gauw van bijkomt". Dat zegt Cees van Wees, de 25-jarige Amsterdamse at leet, die zondag jongstleden de kogel in Rijswijk 16,76 meter ver stootte en daarmee een nieuw Nederlands record gevestigd zou hebben, als.... de or ganisatoren hem niet een te lichte kogel in de lumden hadden gestopt. „Voor mij is die atletiek niet zo be langrijk. Begrijp me goed, ik doe het fantastisch graag, maar bij mij staat mijn zaak op de eerste plaats. Ik ben distillateur-likeurstoker. Mijn broer en ik hebben een drukke zaak, die vaak van ons vergt dat we tot 's avonds laat bij klanten zitten. Ik kan moeilijk tegen een klant zeggen, ik ga, want ik moet trainen. Trainen heb ik dus die vijf jaar dat ik nu aan atletiek doe, zo maar eens te hooi en te gras gedaan, als ik toevallig eens tijd had. Atletiek is voor mij zuiver een aardigheid. Daarom kan ik mijn schouders ophalen over zo'n blunder". „Maar stel nou eens dat die discus, waarmee Cees Koch zondag zijn eigen Nederlands record naar 57,56 meter wierp, te licht was geweest. Die man heeft de hele winter intensief getraind, die heeft zijn hele leven naar zijn sport ingericht, ontzegt zich bijna alles om straks tot prestaties te komen. Als ze hém dat zouden hebben aangedaan zou- deft ze in één klap al die opofferingen, al die moeite die hij gedaan heeft be lachelijk hebben gemaakt. Ik geloof niet dat organisatoren en dat zijn toch KNAU-leden beseffen wat iemand als Koch moet vechten en verstouwen om tot zijn prestaties te komen." „Zoals Koch zijn er velen in ons land, velen die in stilte en alleen vechten om tot iets goeds te komen. Men zegt vaak dat er bij de atleten geen goede sfeer is, dat de Hollandse jongens de mentaliteit niet hebben om zich op te werken. Dat is beslist niet waar. De atleten hebben die mentaliteit wel, maar ze worden alleen gelaten, sterker, ze worden letterlijk en figuurlijk in hun hemd gezet. Vraag Koch! Is er ooit iemand geweest die hem bij zijn training heeft geholpen? Neem mij. Ik loop nu al zo'n vijf jaar mee. In die vijf jaar werd Koch bij kogelstoten steeds eerste, maar ik steeds tweede. Ik heb nog nooit van een KNAU-man hulp gehad. Ze hebben nu een Westduitser hier naar toe gehaald als atletiektrainer. Wie weet hoe duur die jongen is. Die man heeft me een keer op de training gadegeslagen. Hij heeft echter geen woord tegen me gezegd. Nadien doet hij of ik niet besta. Ik begrijp dat niet. Is die man er nou voor ons of zijn wij er voor de officials?" „Je merkt pas goed hoe primitief en kinderlijk alles hier gaat, als je naar het buitenland gaat voor een landenwed- strijd. Niet alleen omdat bijvoorbeeld in Duitsland altijd een massa publiek naar die wedstrijden komt kijken, maar de manier waarop je ontvangen wordt, de manier waarop alles door die buitenlan ders voor je geregeld is, de manier waar op ze het materiaal behandelen en welk materiaal! „Ik ben nog naar geen landenwedstrijd geweest in een goed zittend trainingspak. Elke keer loop ik op het veld met de angst in mijn hart dat mijn te nauwe broek zal scheuren. Dat zijn toch elemen taire zaken. En dan moeten ze niet zeu ren, dat er niet genoeg geld is. Als er een official minder mee zou gaan naar zo'n wedstrijd zouden ze de hele ploeg van passende pakken kunnen voorzien. Ik maak me sterk, dat we die official niet zouden missen". „Ik zeg het misschien allemaal een beetje scherp en eigenwijs, maar ik kan het nou eenmaal niet hebben dat de ver keerde mensen de schuld krijgen. De at leten worden er op aangekeken, maar die zijn niet de schuldigen. In feite is het haast niet te geloven, dat ze ondanks voortdurende teleurstellingen toch door zetten. Dat is het beste bewijs voor de goede mentaliteit". „Vergeet niet dat een atleet het zwaar der heeft dan vele andere sportbeoefe naars. Hij moet alleen een prestatie leve ren, hij moet helemaal zelf de wilskracht opbrengen om door te gaan en steeds tot betere resultaten te komen. Als je in een voetbelelftal speelt kun je je optrekken aan het spel van je teamgenoten, maar als een speerwerper een slechte dag heeft, dan is er niets wat hem helpen kan." „Vooral het begin in die individuele nummers is enorm zwaar. Stel dat je gaat kogelstoten. Dan moet je ten min ste veertien meter ver komen voor je opgemerkt wordt. Voor je als beginne ling tot die veertien meter komt moet je heel wat werk verzetten. Vergeet ook niet dat je bij atletiek om steeds lol in je sport te hebben, tot topprestaties moet komen. Ik kan het me nauwelijks voor stellen, dat mensen jarenlang aan atle tiek doen, terwijl ze bij elke wedstrijd tevoren weten dat ze volkomen kansloos zijn." „Vijf jaar lang doe ik zo te hooi en te gras aan atletiek, aan kogelstoten. In die vijf jaar ben ik steeds achter Cees Koch tweede geweest. Met die plaats nam ik genoegen omdat de zaak toch niet toeliet dat ik door intensief te trainen Koch zou kunnen benaderen. En verder omdat ik geen concurrentie van anderen te vrezen had, die allemaal om en nabij de vijftien meter stootten, terwijl Koch en ik rond de zestien zitten. Tot ik vorig seizoen ineens door mensen als Schriek en Van Aarts bedreigd werd. Eerst wilde ik er mede door een knieblessure maar helemaal mee ophouden, maar toen ik eens langs de oude RAI liep waar ze indoor-atletiektraining hielden, kwam de liefde voor de sport weer helemaal terug en ben ik voor het eerst in die vijf jaar dat ik nu al lid ben van de Amsterdamse Atletiek Club ook een beetje gaan trai nen. En kijk ik ga vooruit. Ik heb Koch zondag voor het eerst achter me gelaten. Gelukkig hebben we in Rijswijk allemaal met die kogel gegooid, anders had ik dit niet eens kunnen zeggen". „Ik ben er van overtuigd, dat ik de zeventien meter kan halen. Als mijn werk het me toelaat om regelmatig te oefenen en regelmatig te leven dan be reik ik het. Weet je, ik voel me door die blunder van die Rijswijkse organisatoren een beetje uitgedaagd. Uitgedaagd in die zin, dat ik net als de anderen wil laten zien, dal we door zulke dingen toch niet kapot gemaakt kunnen worden. Je wordt dan net als een hond die een broekspijp vast heeft. Als je die hond slaat, klemt hij zijn kaken nog vaster om je been". „Alles zou alleen zoveel makkelijker gaan en gezelliger zijn als er mensen om je heen zijn die je begrijpen, je aanmoe digen, je adviseren Jan Dassen Haarlem (uit tegen SVV): Van 't Kruys; Maas en v. d. Berg; Boom, Berendregt en Duyster; Jaski, Van Daal, Frie, Vreeken en Jonker. Stormvogels (thuis tegen Go Ahead): De Graaf; Smits en Visser; Van Wooning, Minneboo en De Graaf; Maarleveld, De Klerk, Noomen, Degenaar en Ra makers. VSV (uit tegen Excelsior): Stuy; Reijn- ders en Pieterse; Belfroid, Kort en Brom; Dikstaal, Versluys, André, Langbroek en Aardenburg. EDO (thuis tegen Zwartemeer)Van der Berg; Van der Oord en Berends; Nij- man, Koster en Spiers; Peters, Van der Putten, Leonhardt, Koek en Breeuwer. RCH (uit tegen Helmondia): Van der Schilden; Brouwer en Van Egmond; Poerwo, Koning en Liefhebber; Beun der, Kruyer, Hendriks, Honout en Cyrill. HBC (thuis tegen Zeeburgia): Warmer dam; Van der Eem en Joh. Duindam; Drayer, Kors en Van Bruggen; Dui venvoorden, Neeskens, Halderman, De Reus en J. H. Duindam. Schoten (uit tegen Baarn): Hooning; Van Veen en Dinkelberg; Kossen, Boekelaar en De Looze; Kops, Kol- laard, Van Oosten, Smit en Blom. Komende zondag wordt het hockeysei- zoen besloten. Om het landskampioenschap van Nederland speelt bij de dames BDHC - welk team reeds vorige week kampioen werd - de laatste wedstrijd bij en tegen Breda. De heren komen reeds vandaag in het veld voor de laatste wedstrijden. Arnhem treedt op eigen terrein op als gast heer van LHC uit Leeuwarden, Amster dam bindt in Eindhoven de strijd aan te gen de zuidelijke kampioen EMHC. De Amsterdammers hebben aan een gelijk spel reeds voldoende om het landskam pioenschap te behalen. Het ongeslagen team uit het westen zal hierin vrij zeker sla gen. Voor de promotie van het district Noord holland naar de vierde klasse van de K.N.H.B. speelt Strawberries V zondag de laatste wedstrijd van een halve compe- tie in Amstelveen tegen FIT III. Zondag vindt van 12-2 uur op het Blauw Wit-terrein in Amsterdam de beslissings wedstrijd O'kwartier-Watervliet plaats; de winnaar promoveert naar de eerste klasse. In de derde klasse speelt Animo Ready in Oostzaan tegen O.K.V. Voorts is op het Sport Vereent-veld vastgesteld de wedstrijd Oosthoek-Sport Vereent. Haarlem heeft voor zondag onderdak verkregen bij Auro ra; van 12-2 uur speelt Haarlem 3 tegen Vogel 2 en daarna vindt de wedstrijd Haarlem 2-DED 2 plaats. In het Heemsteeds Sportpark ontmoet zondagmiddag om twee uur Rapiditas voor de handbal-overgangsklasse leider Olym- pia uit Hengelo. Op papier zijn de Haar lemmers kansloos, vooral als men in aan merking neemt dat de Rapiditas-aanval- 'ers tegenover de nationale doelman Ab Mastenbroek komen te staan. Voor de heren-reserves van Concordia staat veel op het spel in het treffen met UD 2. Het resultaat kan doorslaggevend zijn in de strijd om het behoud. Ook deze wedstrijd wordt op de terreinen van het Heemsteedse Sportpark gespeeld en wel om half twaalf. IJmond ontmoet zondag in Velsen het sterke Groningse Olympia. De dames van de Velsenaren duelleren met SEW. De trips van een aantal belangrijke trai ners naar Scandinavië en Duitsland, als mede het abnormaal koude voorjaar zijn er min of meer de oorzaken van dat de bezetting van de koersen in Alkmaar aan de matige kant is. Ook de concurrentie van een belangrijke meeting in Sappemeer speelt een rol. Deze onderbezetting wil echter niet zeggen dat er geen spanning zal zijn. Integendeel zelfs, want verschei dene koersen zijn volkomen open. Zelfs het meest bescheiden nummer voor driejarigen. Hierin is Abdullah Hanover de favoriet, doch zijn onbetrouwbaarheid is zo groot dat eerder de voorkeur gaat naar de trouwe Animo, vóór de niet min der goede Anna Scotch. In het internatio nale nummer heeft Vrijdag de beste pa pieren, vóór Quicksilver S en de Franse rengst Karanos, die in sterk opgaande vorm loopt. Het openingsnummer wordt een vrij zekere prooi voor Avondvogel S, die echter aan de afstand meer dan genoeg heeft. Indien Allegonda's Juweel in vorm is zal deze favoriet nog een harde dobber heb ben. Het derde kanspaard is Alkestis, die zeer goed debuut maakte. Voor de jonge trainer Overeem ligt er weer een succes in het verschiet met Yonker Hanover, die in Zampa en Zanella zijn belangrijkste concurrenten mag zien. In de tweede afdeling van dit nummer zijn er vele kandidaten voor de zege. De snelle maar wispelturige Ybo Norton kan hierin gauw aan de kop komen en éénmaal buiten de paarden zal hij niet meer te achterhalen zijn door Zeta Belwin en XO. Outsider is Yellow Girl. De Zonnebloemprijs brengt waarschijn lijk een plaatselijke overwinning, waar voor Xanthos Narciso dan moet zorgen. De grootste bedreiging komt van zijn trai- ningsgenoot Vaut Mieux K en de met ont heffing gereden Wally Parisien. Eén van de sterkst opkomende paardefi is ongetwijfeld Xanthia S, die een serie goede verrich tingen op haar naam heeft. Zij krijgt het in de Lelieprijs zwaar te verduren tegen de felle Ylinotte, die bovendien het voor deel heeft op deze baan te worden ge traind. Haar uithouding is echter minder zodat verwacht wordt dat zij net het onderspit zal delven. De derde kandidaat is Xita Hanover en de mogelijke outsider Yardley W.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19