Berkelse arts staat weer terecht wegens moord op medegevangene en Nazaat van Bounty-muiters arriveerde in Rotterdam AGENDA Exporteurs verlangen vergoeding van schade Polle Pel li en op ieders Hp! John Fletcher Christian66 jaar, verliet voor de tweede keer zijneilandje Pitcairn Harrer ontdekte oor sprong der stenen bijlen van de Dani's Verzending van zeepost Uitvoerstop voor aardappelen Pimpol, het ondeugende kaboutertje Koel en veel wind KOOT PIANO'S ZATERDAG 19 MEI 1962 20 Stuks fl.- Haarlem Gaat u met vakantie? V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk 55. „Denk nu eens goed, Polle", zegt Pingo, „zo klein is de Marytoch ook niet! Waar kan dat schip dan toch in vredesnaam gebleven zijn?" „Vooruit, zoekenzegt Polle, „en niet treuren voor de tijd, het moet ergens wezen!" Meteen rolt hij ergens over! Wat is dat? „Welke domoor spant er nu een touw, precies op de plek waar wij lopen te zoeken!" zegt Polle boos, „ik zeg jullie dat dit een raar land is!" ZIJLWEG 57 - HAARLEM a £.5 Ruim vier jaren nadat de wegens moord op zijn vrouw tot levenslange gevangenis straf veroordeelde voormalige gemeente opzichter A. L. uit Gouda dood in de strafgevangenis van Leeuwarden werd aangetroffen, zal de man, aan wie deze dood wordt ten laste gelegd, terechtstaan voor het hof in Leeuwarden. Hij is de ex-arts O. uit Berkel, die destijds door de rechtbank in Leeuwarden werd veroor deeld tot levenslange gevangenisstraf. Ook hij was eerder wegens moord op zijn vrouw door de rechtbank in Den Haag en door het gerechtshof in de residentie ver oordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Het gerechtshof in Leeuwarden heeft twee dagen voor de behandeling uitgetrok ken, maandag 21 en dinsdag 22 mei. Even tueel wordt de behandeling voortgezet op donderdag 24 mei. Er zijn 17 getuigen op geroepen. Raadsman van de arts is mr. H. Schootstra, advocaat en procureur in Leeuwarden. Op 30 maart van het vorige jaar werd de toen 44-jarige arts veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf. De rechtbank achtte de hem ten laste gelegde gif moord op de 34-jarige A. L. bewezen. In het vonnis wordt gezegd, dat de voormali ge arts opzettelijk heeft bewerkstelligd, dat A. L. een hoeveelheid giftige stof in nam, die de arts L. opzettelijk in handen had gespeeld. De rechtbank verwierp de suggestie dat L. zelfmoord zou hebben gepleegd. Ook meende de rechtbank dat de arts veel be lang had bij de dood van L. in welk ver band gewezen werd op zijn herhaalde po gingen tot revisie van zijn eerdere veroor deling. Volgens het vonnis was het volko men duidelijk dat L. door vergif van het leven is beroofd en dat deze moord een zeer schril licht werpt op de mentaliteit van de arts. De rechtbank noemde hem ..een uitermate gevaarlijk man, die geen bedreiging voor zijn medemensen meer mag vormen." Tijdens de behandeling van de zaak is onder meer gesproken over de door L. ge schreven brieven, waarin deze zelfmoord aankondigt en waarin hij verklaart een verhouding te hebben gehad met de vrouw van de arts O. Ook zei hij te weten dat mevrouw O. zelfmoord had gepleegd. Schriftkundigen hebben vastgesteld dat L. deze brieven inderdaad zelf heeft geschre ven. Volgens deskundigen was het speek sel, waarmee de brieven, gericht aan de directeur van de strafgevangenis in Leeu warden, waren dichtgeplakt echter niet van L. maar van iemand met dezelfde bloedgroep als van de arts. Deze ver klaarde dat hij deze aan L. gedicteerde brieven had dichtgeplakt en verzonden, toen hij hoorde dat L. dood was. Het staat verder vast dat de arts in de gevangenis de beschikking had over cyaankali, maar het is niet bekend hoe hij eraan is gekomen. Tijdens de zitting ontkende de aarts ooit medicijnen aan L. te hebben gegeven. Ook zei hij, niet geweten te hebben dat zijn mede-gevangene de beschikking had over een hoeveelheid cyaankali. In zijn requisitoir zei de officier van Justitie, die levenslange gevangenisstraf vorderde, dat de arts een man is, voor wie geen criminele fantasie en geen leu gen te groot is, een sluipmoordenaar en een verrader. „Hij is gevoelloos voor zijn medemensen, die hij ziet als stukken in een schaakspel met als uiterste consequen tie dat hij die medemensen zo nodig zon der scrupules uit de weg kan ruimen. Zijn verstand en sluwheid hebben hem gedre ven op een weg, waardoor hij tot zijn laatste ademtocht in de gevangenis zal moeten blijven." De verdediger van de arts, mr. Schoot stra, meende dat van moord geen sprake was en dat L. wel degelijk zelfmoord had gepleegd. Direct na het bekend worden van de uitspraak van de rechtbank werd beroep tegen het vonnis aangetekend, zodat nu de zaak door het gerechtshof zal worden be handeld. Chief Whip Advertentie Stelende danseres. De Haagse politie rechter heeft een ex-danseres van het voormalige Nederlands Ballet uit Den Haag wegens een warenhuisdiefstal in Geleen veroordeeld tot een boete van 75,Met twee andere danseressen had zij in januari van het vorige jaar toen de balletgroep in Maastricht optrad een warenhuis in Geleen bezocht. In een paskamer verdween een ribfluwelen jasje in de tas van de danseres. Winschoten won. De met een gouden ster uitgeruste veiligheidsvlag van de actie ..Punt één: Veiligheid" zal een jaarlang van de gevel van de technische school in Win schoten wapperen. Drie leerlingen van de ze school zegevierden in het Veiligheids instituut in Amsterdam in de finale van de landelijke veiligheidswedstrijd voor lagere technische scholen. Aan deze wedstrijd hebben meer dan 10.000 leerlingen van bijna 50 technische scholen uit ons land deelgenomen. Scholier uit Lochem naar V.S. Uit 400 middelbare scholieren is Karei Knip uit Lochem door het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gekozen om een gratis reis naar de Verenigde Staten te maken op uitnodiging van de Jonas Foundation in Walden, die een internatio naal kamp met 25 deelnemers gaat hou den. ff De moderne beschaving heeft voor John Fletcher Christian, de thans 66-jarige ach ter-achter-achterkleinzoon van de man, die in 1788 de befaamde opstand van de Bounty-muiters leidde, al veel van haar geheimzinnigheid verloren. Drie weken geleden nog was voor hem de auto, de fiets, het scheerapparaat en al het ande re comfort, waarmee de twintigste-eeuwse mens vertrouwd is geraakt, niet meer dan een vage en vaak onbegrijpelijke indruk uit een boek, film of tijdschrift. Zijn we reldje reikte niet verder dan het pittores ke en primitieve Pitcairn, een eilandje midden in de Stille Oceaan, waar de ba- nanentrossen rijp van de bomen vallen, de nazaten van de Bounty-schapen nog grazen en de bevolking van nauwelijks 120 mannen en vrouwen, over wie Chris tian als burgemeester regeert, geen ande re zorgen kent dan tuinieren, de visvangst en de verkoop van postzegels en souve nirs aan de opvarenden van de passagiers schepen. die dit vijf vierkante kilometer grote eiland zo af en toe aandoen. c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Een mid- zomernachtsdroom", van William Shake speare; regie Han Bentz van den Berg. BIOSCOPEN Cinema Palace, 20 u.: „The Alamo", 14 j. Iedere middag van 14 u. af doorlopende journaal voorstelling zilveren huwelijks feest koningin en prins. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „The naked and the dead", 18 j Lido, 14 en 20 u.: „El Cid", 14 j. Vandaag 23.30 u.: „Draaikolk der driften", 18 j. Zon dag 11 u.: „Avontuur per ballon", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „De terugkeer van Lemmy Cau tion", 14 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u., maandag 20.15 u.: „La Notte", 18 j. Van daag en zondag 14, 15.15 en 16.30 u.: Jour naalprogramma met „Zilveren huwelijks feest koninklijk paar", „Feest op Soestdijk" en „De successen van Sjoukje Dijkstra". Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u., zondag ook 16.15 u.: „Het laatste salvo", 14. Zondag 11 u.: „Droomreis door Amerika", a.l. Roxy, vandaag 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Vlammen over Kan sas", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Terugkeer van het monster", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Tussen hemel en moe ras", a.l. Zondag 11 u.: „Tussen zeespiegel en zeebodem", a.l. Monopole (Zandvoort), tot en met dins dag 20 u.: „Exodus", 14 j. Zondag 14.30 u.: „Nieuwe avonturen van de kleine Moek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Tentoonstelling van schilderijen, tekeningen, gouoches en etsen van Els Korver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand mei ex positie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. Galerie „Uittenhout" (Kleine Houtstr. 41): Tentoonstelling van schilderijen van Jozef Santen: 10.30-17 u.; zondag 14-17 u.; boven dien vrijdag 20-22 u. Tot 28 mei. Museum „Het Huis Van Looy" (Kamper laan): Tentoonstelling van werk van 32 leden van „Kunst zij ons doel", 10.30-12.30 en 13.10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot 28 mei. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van 18 mei). Advertentie en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens drie dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen 7 DE ADMINISTRATIE ZATERDAG 19 MEI City Theater, 19 en 21.15 u.: „Via Mala". Rex Theater, 20 u.: „Een pyama voor twee". ZONDAG 20 MEI City Theater, 14.30 u.: „Jungle Jim en het Oerwoudmonster"; 19 en 21.15 u.: „Via Mala". Rex Theater, 15 u.: „Onder kruisvuur"; 20 u.: „Een pyama voor twee". Felison, 14-17 u.: Expositie J. Ploos van Amstel en Roelof Klein. MAANDAG 21 MEI City Theater, 20 u.: „Via Mala". Rex Theater, 20 u.: „Een pyama voor twee". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, 9.30-12 en 14-16.30 u. ZATERDAG 19 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: ziek kent geen grenzen". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u. ,Mu- „De Mongolen"; 23.30 u.: „Misdaad na school tijd". W.B. Theater, 20 u.: „Shotgun". ZONDAG 20 MEI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Münch- hausen in Afrika"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „De zwarte monocle". Luxor Theater, 14.30 u.: „Liebe, Sommer und Musik"; 16.30, 18.45 en 21.15 u.: „De Mongolen". W.B. Theater, 14.30 u.: „Ik vecht voor geld"; 16.30 en 20 u.: „Onderwereld". MAANDAG 21 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zwarte monocle". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „De Mongolen". W.B. Theater, 20 u.: „Onderwereld". ZATERDAG 19 MEI Marquette Theater, 20 u.: „Vampiers van Parijs". ZONDAG 20 MEI Marquette Theater, 14.15 u.: „New York op stelten"; 16 u.: „Hey let's twist"; 20 u.: „De wereld van Suzie Wong", Maar nu knippert de muiter-afstamme- ling zelfs niet meer met de ogen, als de televisiemannen hun schijnwerpers en ca mera's op hem richten, de fotografen zich rond hem verdringen en de journalisten hem hun vragen stellen, die hij behoed zaam in perfect Engels beantwoordt. John Fletcher Christian heeft de verlangens van de moderne samenleving begrepen en hij speelt het spel braaf mee. Deze verbijsterende metamorfose heeft zich in de afgelopen dagen voltrokken aan boord van de „Willem Ruys", het vlagge- schip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, dat hem op 26 april uit zijn isole ment haalde en hem nu naar Rotterdam heeft gebracht, waar hij het beeld van zijn foto-indrukken gaat toetsen aan de realiteit. John Fletcher Christian geniet als een groot kind van zijn eerste wereld reis. Bovenal heeft hij er veel plezier in het middelpunt te zijn van de belangstel ling. „Want daar heeft hij behoefte aan", zo vertelde Anne-Marie Louwerenburg, die door de Lloyd als bijzondere hostess naar Pitcairn werd gestuurd om de mui- tér-nazaat bij te staan in de eerste dagen dm rijn nieuwe wereld. De relatie tussen de Rotterdamse Lloyd en Pitcairn's burgemeester kwam drie jaar geleden tot stand bij de eerste we reldreis van de „Willem Ruys". Sindsdien doet het vlaggeschip het eilandje op vrijwel iedere wereldreis aan, ook al, om dat scheeparts dr. J. G. Wisse zich is gaan interesseren voor de kleine bevolking, die geen medische verzorging kende dan die van de vrouw van de zendeling, die vroeger verpleegster was. Dr. Wisse ont dekte onder andere een licht geval van t.b.c. en naar aanleiding daarvan werden alle 120 mannen en vrouwen doorgelicht op de „Willem Ruys", die waarschijnlijk het enige schip ter wereld is met een kostba re röntgenapparatuur aan boord. John Fletcher Christian had allang op de grote reis gevlast en dat vaak duidelijk laten merken ook aan kapitein Herman van den Heuvel, de gezagvoerder van de „Willem Ruys". Slechts één keer was hij van zijn eiland weggeweest, negen jaar ge leden bij het bezoek van de Britse vorstin aan de Fiji-eilanden, waarvoor hij toen was uitgenodigd. Maar verder is hij nooit gekomen. Kapitein van den Heuvel's toe zegging voor de wereldreis veroorzaakte opwinding op het eiland. Vijf maanden heeft John Christian zich op de gebeur tenis voorbereid. Maar desondanks heeft hij op de „Willem Ruys" nog enkele din gen moeten bijleren: dat je een trap vóór een dame opgaat, dat je met mes en vork eet en dat je je neus met een zakdoek snui', De romantische geschiedenis met de Bounty is voor Pitcairn niet meer dan een legende, waaraan alleen nog een histo risch anker, de oude scheepsbijbel alle eilandbewoners behoren tot het Genoot schap van de Zevende Dag-adventisten en een oud kanon herinneren. John Fletcher Christian gaat in de ko mende acht dagen vele nieuwe ervaringen opdoen: een tramrit door Rotterdam, een vliegtocht vanaf het Limburgse Beek, be zoeken aan Den Haag, Schiphol, Amster dam en Hilversum, officiële ontvangsten door gemeentebesturen en tenslotte als speciale attractie gaat hij zondag in Den Haag de aftrap verrichten van de voetbalwedstrijd Quick-VFC. Boordevol met indrukken keert John Fletcher Christian op 26 mei met de „Willem Ruys" naar Pitcairn terug, waar hij op 7 juli arriveert. HOLLANDIA (ANP) Henrich Harrer, de Oostenrijkse bergklimmer, die in de laatste maanden 32 toppen van het cen trale hooggebergte in Nieuw-Guinea heeft beklommen, is donderdag, na een succes volle tocht naar de oorsprong van de ste nen bijlen in het hartje van Nieuw-Guinea, op de bestuurspost Wamena in het Baliem gebergte teruggekeerd. De heer Harrer vertelde vrijdagmorgen radio-telefonisch aan de correspondent van het A.N.P. in Holla'ndia, dat het een zeer interessante tocht was, die drie weken heeft geduurd. De plaats waar het gesteen te ligt dat voor de stenen bijlen van de Dani-bevolking wordt gebruikt, is nooit te voren door blanken bezocht. Zij ligt aan de rand van de merenvlakte. Enorme rotsblokken van een zeer hard grijsgroen gesteente vormen hier een on uitputtelijke voorraadbron voor de bevol king van het centrale bergland. Zij brandt om een rotsblok enorme vuren, waarna door de hitte grote stukken losspringen. Deze meer handzame stukken vormen het ruwe materiaal voor de stenen bijlen, die met eindeloos geduld worden gepolijst en dan de uiteindelijke vorm krijgen. De heer Harrer vertrekt uit Wamena op 22 mei om de doorsteek te maken door de kloof,, waardoorheen de Baliemrivier door het centrale hooggebergte breekt. Zijn plan is de bovenloop van de Eilandenri vier in het zuiden te bereiken en af te zak ken tot de Agats. Daarna zal hij terug vliegen naar Hollandia, waar hij op 21 juni denkt aan te komen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Ver. Staten ss „Nieuw Amsterdam" (21 mei) en ss „Korendijk" (23 mei); Argen tinië ms „Zaanland" (22 mei); Australië ss „Radja" (22 mei), ms „Nürnberg" (22 mei), ms „Willem Ruys" (23 mei) en ms „Tudor" 24 mei); Brazilië ms „Zaanland" (22 mei); Brits-Oost-Afrika ms „Pierre Loti" (22 mei); Canada ss „Nieuw Amsterdam" (21 mei) en ms „Prins Willem IV" (23 mei); Chili ms „Buntenstein" (24 mei); Ned. An tillen ms „Palamedes" (23 mei); Ned.-Nw.- Guinea ms „Mersey Lloyd" (24 mei); Nw.- Zeeland ms „Mirrabooka" (21 mei) en ms Willem Ruys" (23 mei); Suriname ms „Oranjestad" (23 mei); Rep. van Zuid- Afrika en Zuid-West-Afrika ms „Jagers fontein" (23 mei). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpaketten geven de postkan toren. Voor het College van Beroep voor het Bedrijfsleven in Den Haag heeft mr. L. J. den Hollander uit Middelharnis opnieuw gepleit voor vijf aardappelexporteurs, die in moeilijkheden gekomen zijn ten gevolge van het verbod van de uitvoer van aard appelen naar landen buiten het gebied van de Europese Gemeenschap. Het betrof grossiers van wie nog één wacht op een extra contingentstoewijzing voor export, De anderen wensen voor de dooj" het ver bod ontstane schade vergoeding te ontvan gen. Daartoe werden o.a. genoemd het aankopen van exportvergunningen van col lega-exporteurs (welke vergunningen tegen 10 cent per kilogram te koop zouden wor den aangeboden), alsmede de kosten van overladen van aardappelen. Hoewel in art. 177 van het E.E.G.-ver drag wordt gesteld, dat vragen over uitleg van het verdrag aan het Hof van de Euro pese Gemeenschappen in Luxemburg dienen te worden voorgelegd, stond de pre sident van het college, mr. J. in 't Veld, de raadsman van de aardappelexporteurs toe, zijn argumenten naar voren te bren gen. De raadsman zei, dat als de vraag of de regering mag afwijken van het E.E.'G.- verdrag door het college ten gurjste van de exporteurs wordt beantwoord, het Euro pese Hof zulk een beslissing zeker zal aanvaarden. Het verweer van de minister, dat het E.E.G.-verdrag wel de leden-lan den bindt, maar niet tegenover particulie ren, verwierp mr. Den Hollander. Mr. J. Weber, optredend namens de mi nister van Landbouw en Visserij, bestreed de door mr. Den Hollander naar voren ge brachte argumenten op juridische gron den. en mr. A. H. B..van Zadelhof wees op het feit dat bij het afkondigen van een uit voerverbod gewoonlijk niet bekend is hoe veel verplichtingen tot levering bij expor teurs nog bestaan. Het bewijsmateriaal is bovendien gewoonlijk uiterst summier. Het is wel voorgekomen, dat exporteurs volle scheepsladingen, als zij daartoe nog gelegenheid hadden, met aardappelen naar Engeland verzonden, waar een ken nis of een relatie zich er wel over ont fermde, omdat er „goud mee te verdie nen was". Van één der betrokken exporteurs is als enig bewijs van leveringsplicht een brief bekend van de verscheper en een uiterst summier telegram van een Engelse firma 54-55. Overal zochten de kabouters naar Pimpol. Ze riepen luid zijn naam en ke ken achter elke boom en struik. Pimpol! Waar ben je?..Geef eens antwoord, als het me hoort.' riep zijn vader. Maar er kwam geen antwoord Het don kere bos lag daar stil en geen stem werd gehoord. Moedeloos stonden de kabouters bij el kaar. Ze hadden Pimpol niet gevonden. 55 22 CoojrrigM P 9 Bo« 6 CopaxhaMn over hoeveelheden aardappelen, gedateerd op de datum van ingang van het uitvoer verbod. Dit geval, aldus pleiter, staat niet op zichzelf. Tot 13 april werd er per dag ongeveer 800 ten aardappelen geëxpor teerd. Op zaterdag 14 april, twee dagen voor ingang van het verbod, werd er op één dag 5500 ton aardappelen uitgevoerd. Het college zal een beslissing nemen uiterlijk over zes weken. Voor de expor teur, die alsnog een extra contingent heeft aangevraagd, zal de beslissing zo spoedig mogelijk genomen worden. Advertentie Het KNMI deel mede: Een diepe oceaan-, depressie verplaatste zich zaterdagmorgen in noordoostelijke richting over Engeland in de richting van de Noordzee, verge zeld van veel wind. Deze depressie zal zich zondag van ons land verwijderen, waardoor de wind iets zal afnemen maar toch nog matig en in de kustprovincies krachtig zullen blijven, in hoofdzaak tus sen west en zuidwest. De aanvoer van tamelijk koude polaire lucht houdt daar bij aan, maar de kans op buien is zon dag overdag klein. Op de oceaan houdt de depressie-activiteit aan. Een volgende storing ligt nu halverwege tussen Ierland en New-Foundland. Deze zal zich zondag reeds weer over de Britse eilanden gaan uitbreiden, maar waarschijnlijk in ons land nog geen regen veroorzaken. WEERRAPPORTEN Maximum-temp era turen «0 c Sf - 3 P binnen- en buitenland. -n 3 •2 c 2 g Neerslag: laatste 24 uur. o E o K SE Den Helder regen zzw 12 0,1 Ypenburg regenbui z 15 0,1 Vlissingen regenbui z 12 0,1 Eelde geheel bew. z 15 0 De Bilt regenbui z 15 0,1 Twente geheel bew. z 17 0 Eindhoven zwaar bew. zzw 16 0 Zd-Limburg geheel bew. zzw 17 0 Helsinki licht bew. w 12 0 Stockholm onbewolkt w 15 0,3 Oslo zwaar bew. O 13 0 Kopenhagen licht bew. zzo 13 8 Aberdeen zwaar bew. 'windst. 15 0 Londen regen zzw 15 2 Amsterdam regen z 15 0,1 Brussel geheel bew. zzw 16 0,2 Luxemburg regen zw 16 7 Parijs half bew. zw 17 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 20 1 Grenoble regen w 24 0,2 Nice regenbui O 19 1 Berlijn half bew. zo 18 0 Frankfort regen windst. 17 3 München zwaar bew. zo 16 0,1 Zürich zwaar bew. nnw 20 0 Genève zwaar bew. zzw 22 3 Locamo regen windst. 18 4 Wenen onbewolkt ozo 20 0 Innsbruck zwaar bew. w 20 0 Belgrado onbewolkt windst. 27 0 Athene onbewolkt z Rome zwaar bew. windst. 24 0 Ajaccio regen no 20 0,5 Madrid licht bew. windst. 24 3 Mallorca half bew. w 25 Lissabon licht bew. nnw 20 0 Zondag 20 mei Zon op 4.40 uur, onder 20.34 uur. Maan op 21.23 uur, onder 5.38 uur. Maandag 21 mei Zon op 4.39 uur, onder 20.35 uur. Maan op 22.28 uur, onder 6.15 uur. Maanstanden 19 mei 15.32 uur volle maan. 26 mei 20.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 19 mei Hoog water 3.40 en 16.02 uur. Laag water 11.37 en 23.59 uur. Zondag 20 mei Hoog water 4.12 en 16.35 uur. Laag water 12.15 en uur. Maandag 21 mei Hoog water 4.46 en 17.09 uur. Laag water 0.31 en 12.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2