Hij gaat in de schaduw van zijn advocaat verloren Met Lext er op uit! m Raoul Salan schrompelt ineen f^>r Van dag tot dag ZEISS IKON Kritiek van Kroesjtsjev op VS landingen in Thailand WERELDNIEUWS n >i OAS bedreigt rechters van Salan met de dood raatótoel Te grote spoed na een halve eeuw Spaanse regering wil stakingsrecht erkennen Belgen willen strand olievrij maken Besluit van Kennedy getuigt niet van grote intelligentie wereldmerk-from america s TOBACCOS 0p de Slecht huwelijk Stalin Verlegen Tegenpool „Rechts" C0NTESSA Cor Beek Elegante vrouwen kopen NYLONS DE kwalifeitsnylons .x jq i i 9 b 2 Advertentie ooo ...WWf/WW «w> Vergeet niet uw sloffenmee te nemen I PARIJS (AP) De rechters, die ex- generaal Salan berechten wegens mis daden tegen de Franse staat, zijn door het geheime leger met de dood bedreigd voor het geval Salan wordt terechtgesteld. Het tribunaal heeft een brief ontvangen van ex-kolonel Yves Godard, een der lei ders van de O.A.S., waarin de rechters wordt medegedeeld: „Indien Salan of Jou- haud wordt terechtgesteld, zult gij dit met uw leven boeten". De openbare aanklager, André Gavalde, deelde mede, een soort gelijke brief te hebben ontvangen. Godard, gewezen hoofd van de geheime dienst in Algiers, is een der stokebranden van de O.A.S. om Algerije Frans te houden. Het tribunaal maakte de bedreigingen officieel in de openbare zitting van de rechtbank bekend. De bekendmaking veroorzaakte opwin ding in de zaal. President Charles Bomet deelde mede, dat het hof reeds verschei dene brieven „van dezelfde strekking" had ontvangen sinds het begin van het proces. Ovef de hoornen randen van zijn bril kij kend, zei Rnmet- _Het_Ls een bewijs van de moed van de leden van het hof, dat zij geen grote aandacht san deze brieven hebben geschonken". Congres Op Hemelvaartsdag is Haarlem het brandpunt der vrijgezellen. Wat komen ze doen? Een congres houden. Waarom? Om dat ze iets eisen. Er zijn vrijgezellen die de toelichting scherp houden. Zij zeggen: „De vrijgezel betaalt de kinderbijslag voor andersden kenden" en „De vrijgezel wordt niet be loond voor wat hij in het algemeen is: de rem op Neerlands zorgbarende bevol kingstoeneming. Een vrijgezellentoeslag plus een tweekamerflatje zou toch wel het minste zijn." Toch trekken de congresgangers aan het onvoordelige eind, want al bekronen ze hun Hemelvaartsdag met de boudste re solutie, zij zullen, vrees ik, hun doelstel lingen niet nader komen. Omdat zij nog teveel vertrouwen hebben in de maat schappij. Die maatschappij koestert name lijk als axioma dat het gezin-met-kinderen normaal is, het-gezin-zonder-kinderen" meteen al „echtpaar-zonder-kinderen" ge doopt) niet geheel normaal en het eenper soons gezin (de vrijgezel dus) abnormaal. Zolang déze maatschappij sociale voorde len uitdenkt, daagt voor vrijgezellen geen heil, te minder zo zij resoluties aandra gen die duidelijk ontsproten zijn aan de eigen, helaas verguisde, groep. Nu zou het kweken van begrip een mooie onderneming zijn, ware het niet dat on langs verschenen prachtige en prijzige pu blicaties over hoogstaande, voor een ieder aanvaardbare redenen voor het ongehuwd- blijven, niets veranderd hebben aan de platte mening dat een ongetrouwde vrouw een ouwe vrijster is en een niet-huwende man een super-egoïst. Beter dan verdediging lijkt mij dan ook een struise aanval en wel een aanval op het wanstaltige axioma (zie boven). Er dient te worden aangetoond dat in zeer veel gevallen juist het gezin-met-kinderen zuiverder nog het huwelijk zelf, abnor maal is! Bijvoorbeeld: wanneer het vrouw tje de aanleg van huisvrouw of het ver mogen van moederschap in diepere zin mist, waardoor al haar recepten in een experimentele brij eindigen, respectieve lijk haar kinderen pas wat aan haar heb ben tegen de tijd dat ze volwassen zijn. Bijvoorbeeld: wanneer het mannetje voor af weet, niet bereid te zijn, z'n tijd het beste deel van zichzelf te offeren, waardoor zijn vrouw hem per week één hqlve zon dag ziet en de kinderen zich hem laten herinneren als die man die ze weieens een nachtzoen kwam brengen". Zou na een dergelijke campagne de staat van vrijgezel niet meer respect oog sten? Zouden er zelfs niet méér mannen en vrouwen terugdeinzen voor de verra derlijke vanzelfsprekendheid van het hu welijk? En zouden dan de omstandigheden niet rijp zijn voor het inwilligen van een handvol materiële eisjes? Maar ik krijg de congresgangers niet mee want zij willen klaarblijkelijk niet een groeiende maar slinkende groep zijn. Hun congres heeft na het officiële gedeel te een hele helft vol gezelligheid! En de ervaring leert dat tijdens die meer spran kelende uren hun aantal afneemt stel lig ook in knus Haarlem op Hemelvaarts dag. i Laten we eerlijk zijn: de geschiedenis van het Hildebrandmonument heeft voorzover zij tragi-komisch was een onvoorstelbaar adequate bekroning gekre gen in het feit dat er op het veld vóór het Provinciehuis een tent zal komen te staan waarin de gemeente Haarlem haar ge nodigden een receptie zal aanbieden na de onthulling van het Hildebrandmonument. Wij hebben er al eerder op gewezen dat het stijlloos is dat bij de onthulling van een nationaal monument in een der mooiste gedeelten van Haarlem vóór het voormalige paleis van Lodewijk Napoleon een tent geplaatst wordt. Wij hebben niets tegen tenten, maar wel zijn wij tegen een tent op dié plaats en dat tijdstip. De mogelijkheden om hier gniffelend op in te gaan zijn legio. Men bedenke slechts dat de gebrekkige organisatie een gevolg is van het feit dat na bijna vijftig jaar traagheid een examen-achtige haast de gang van zaken bepaalt en burleske aspecten veroorzaakt, zoals de tent, het feit dat aan de bevol king uitsluitend een passieve rol is toe bedeeld (het plan van Haarlems Bloei, waarin de bevolking een actief aandeel aan de plechtigheid werd toegedacht, is van de tafel geveegd) en dat veertien dagen vóór de onthulling pas aan de pers officieel wordt meegedeeld dat de ont hulling zal plaats hebben. Nogmaals, de mogelijkheden zijn legio om nu ook de onthulling van het monument met haar eigen geschiedenis aan lachers uit te leveren. Wij hebben gepleit voor een nieuw overleg tussen gemeente en provincie, over de mogelijkheid het Provinciehuis op 1 juni voor de receptie open te stellen. Dat overleg heeft plaats gehad. Daar zijn wij dankbaar voor. Er blijkt een positieve in stelling uit ten opzichte van de gerecht vaardigde wens dat het Provinciehuis méér gemeenschapshuis zal worden. Wij hopen daar resultaten van te zien en leggen ons bij de beslissing ten aanzien van de eerste juni neer. Wij achten het namelijk nog slechts van belang de nadruk te leggen op de waardigheid en ernst die betamelijk is ten opzichte van de onthulling van een monument, dat het levenswerk is van de 80-jarige prof. J. Bronner, de bekroning van een nationale actie voor een monu ment ter vereeuwiging van de grote Haarlemmer Hildebrand, en ten opzichte van het kleine groepje mensen dat in enkele maanden, door enorm veel werk te verzetten, de plaatsing van het monu ment heeft verwezenlijkt. Het is te betreuren dat die waardigheid en die ernst ook in het sluitstuk van de geschiedenis op 1 juni niet geheel de gang van zaken bepalen. Advertentie camera van klasse Doodgeschoten. Twee New Yorkse recher cheurs zijn gedood toen zij met de re volver in de vuist twee bandieten pro beerden aan te houden die een choco laterie geplunderd hadden. De bandie ten ontsnapten met een buit van 3.000 tot 4.000 dollar. OBNOVA (AFP) „Ik ben er zeker van. dat de Amerikanen uiteindelijk uit Thailand zullen worden verjaagd, zelfs al zouden zij er vijftien jaar lang vechten", aldus de Russische premier Kroesjtsjev in een toespraak voor ongeveer 3.000 leden van een gemeenschappelijk land bouwbedrijf van het dropje Obnova, in het Bulgaarse district Pleven. Hij meende, dat het besluit van president Kennedy om Amerikaanse mariniers in Thailand te doen landen, „noch een bewijs van wijs heid noch van grote intelligentie" was. Kroesjtsjev zei verder, dat de Verenig de Staten bang zijn voor het Thailandse volk, evenals zij dat waren van het kleine volk van Laos. Daarom hebben zij hun mariniers aan land gezet. De landingen zullen als een katalysator werken, en het Thailandse volk helpen om zijn onafhan kelijkheid en vrijheid te verkrijgen. Kroesjtsjev zei ook, dat de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, een overeenkomst met Thailand had gesloten. Hij voegde daaraan toe, dat de Thailandse regering geen vertegen woordiging van het volk was. doch was voorgedragen door de overblijfselen van het imperialisme, die „beven van angst en hopen dat de Verenigde Staten hen zullen helpen". Kroestsjev herhaalde, dat de Sovjet- Unie bereid is een ontwapeningsverdrag (Van onze correspondent) PARIJS. Naarmate zijn proces langer duurt en de verdediging laat, zoals men weet, niets achterwege om de fjrocedure te vertragen wordt de be- angstelling zienderogen minder, die Raoul Salan nog op zijn eigen persoon weet te concentreren. Het is een bleke schim, die zich bij het begin van elke zitting in de bank der beschuldigden tus sen vier potige gendarmes installeert. Een schim en bijna reeds een dode. Het lijkt of het vonnis al haast voltrokken is en in elk geval is Salans lot wel be paald. Zijn gelaat ziet eruit alsof een toneelkapper halverwege met schminken is opgehouden. Een mengsel van Al gerijnse zonnebrons en een gevangenis- tint, terwijl het verfmiddel, dat hij in zijn clandestiniteit voor zijn camouflage gebruikte, in het natuurlijke grijs van zijn schaarse haren eveneens nog een paar zichtbare sporen heeft achterge laten. Zijn ogen zijn zo lichtblauw van kleur, dat men de pupillen nauwelijks van de rest kan onderscheiden en zij geven doorgaans geen enkele emotie weer. Slechts als men Salan op enkele meters afstand van de perstribune observeren kan, ontdekt men enige uitdrukking en soms zelfs tranen in zijn ogen, wanneer een ge tuige aan zijn vele militaire onderscheidin gen, sterren en ridderorden herinnert. Zijn lippen zijn zeer smal en ook daaraan valt van tijd tot tijd wel eens te bespeuren dat er toch iets omgaat in deze man, die de ont ketening van een burgeroorlog op zjjn ge weten heeft. Soms ziet men een lichte plooi van een spoortje ironie rond die lippen spelen, maar meestal zuigt hij ze naar binnen. Men denkt dan: hij lijkt dus toch over iets als zenuwen te beschikken, de ze voormalige generaal, die in koelen bloede honderden mensen, alleen omdat ze met nationale controle te tekenen. „Het sluiten van een verdrag met de imperia listen op hun voorwaarden zou toegeven betekenen. „Wij hebben sinds onze geboor te nooit aan iemand toegegeven en dit is niet het ogenblik om het wel te doen. Het is nodig om een stok te hebben om zich zelf tegen wolven te verdedigen. En men kan ook een bont van de huid van de wolf laten maken". Zowel Oost als West verkeren in de posi tie van een bruid, die een slecht huwelijk heeft gedaan, doch terwille van de kinde ren bij haar man blijft. Kroesjtsjev eindigde zijn toespraak met de opmerking, dat de Sovjet-Unie voor vréde is, doch niet zal aarzelen elk belet sel, dat haar in de weg wordt gelegd, weg te vagen. „Wij willen niet dat de varkens hun neuzen in onze socialistische tuin steken." Erder had Kroesjtsjev een ongewoon felle aanval op_ Stalin gedaan, waarbij hij een citaat van' Poesjkin gebruikte: „Mis dadigheid en genialiteit zijn onverenig baar". Hij vergeleek de politieke taktiek van Stalin met die van een artillerie, die gra naten op de hoofden van haar eigen troe pen laat vallen. „Men kan op de vijand schieten, maar het is verboden eigen sol daten neer te schieten zo zei Kroesjtsjev, terwijl mij met zijn vuist krachtig op. het spreekgestoelte sloeg. moslims waren, als beesten liet afslach ten. Waarom Salan, die zijn leven lang een nationale solo-rq| heeft willen spelen en die sinds twee jaar speciaal De Gaulle naar de kroon hoopte te zullen kunnen ste ken, op zijn historische proces nu als fi gurant fungeert? Er zijn verschillende ver klaringen te geven. De weerzinwekkende misdaden, waarvan hij als opperchef van de O.A.S. en ingevolge het leidersbeginsel, doch overigens zeker niet volkomen terecht, de volle verantwoordelijkheid aanvaard heeft, zijn, en hij weet het, met geen enkel beroep op een patriottische poli tiek of een juridisch motief meer te ver dedigen. Het is dus geen onverstandige strategie van hem geweest het maar liever aan mr. Tixier-Vignancour over te laten, die over een formidabel temperament en een weer galoos oratorisch talent beschikt, de af- leidings- en vertragingsmanoeuvres te di rigeren, waardoor zijn leven tenminste nog met wat uren of dagen kan worden ge rekt. Maar een andere verklaring van zijn houding schuilt zeker ook in het karakter van zijn persoon zelf. Salan is verlegen. En hij is in het openbaar het tegendeel van een briljante verschijning. De legende, die hij om zijn persoon geweven wil zien, is er daarom eerder bij gebaat, dat hij die verlegenheid en dat onvermogen om te schit teren achter een hautaine minachting poogt te verbergen, al slaagt hij in die poging dan ook maar zeer ten dele. De combinatie van die verlegenheid met de mateloze ambitie die hij altijd ge demonstreerd heeft, biedt intussen voor een deel ook de sleutel voor het geheim van een carrière, die de hoogste militaire glo rie heeft gekend, en die tenslotte naar deze bank der beschuldigden en straks on- getwijfeld naar het vuurpeloton zo niet de guillotine zal leiden. Hij werd 61 jaar geleden geboren, als zoon van een protestantse kleine belas tingambtenaar in de provincie, die Raoul en zijn broer Georges in een liberale geest opvoedde, die Raoul zelf als militair lan ge jaren trouw is gebleven en waarvan zijn broer, chirurg in de Zuidfranse stad Nömes, die gisteren ook als getuige ver scheen én nog altijd tot de overtuigde aan hangers van generaal De Gaulle behoort, zijn leven lang nooit is afgeweken. Aan de confrontatie van de beide broers Sa lan, die bijna onvermijdelijk Kain en Abel in de herinnering brachten, kon men een aangrijpende dramatiek niet ontzeggen. Georges, die een tien jaar jonger dan de ex-generaal zal zijn, was, zo verklaarde hij, op verzoek van de verdediging naar Parijs gekomen om voor zijn broer te ge tuigen, ofschoon hij zich op het politieke plan zijn tegenpool voelt. „Ik reken me zelf, mijnheer de president, tot de gaul listen door dik en door dun en De Gaulle heeft in Algerije al mijn verwachtingen in daden omgezet. Gelijktijdig echter heeft De Gaulle", aldus dokter Salan, „alle hoop van mijn broer beschaamd. Raoul moet zich door de president der republiek, se dert de meidagen van 1958 verraden heb ben gevoeld. En hij heeft op dat verraad gereageerd met een ietwat primitieve recht lijnigheid, die militairen vaak eigen is. Ik ben zelf de eerste Fransman geweest in het moederland wiens huis door de O.A.S. werd „geplastiqueerd". Ik verafschuw de ze geweldmethoden, doch, ge zult hopelijk begrijpen", zo besloot Georges Salan, „dat het mij als zijn broer niet mogelijk is Raoul straks zijn hand te weigeren". Bij zijn vertrek uit de rechtszaal greep hij in derdaad de hand, die de ex-generaal hem, achter de ruggen van de gendarmes om, toestak. Raoul is zijn hele leven een harde wer ker geweest. Niet van diplomatiek talent gespeend als hij was, voltrok zich zijn militaire loopbaan aanvankelijk in de mi nisteriële kabinetten, waar hij met mili taire vertrouwensmissies werd belast. Zijn mede-officieren verdachten hem vanwege die nauwe betrekkingen met de politiek tot voor kort wel van republicanisme. Hij werd zelfs wel als „links" gedoodverfd, een gevaarlijke reputatie in hoge Franse militaire kringen. Een reputatie, die nij nog geen vijf jaar geleden bij het beruch te bazooka-komplot, waarbij ook ex-premier Michel Debré was betrokken, die vandaag als getuige zou verschijnen, bijna met óe dood bekopen moest. Na die mislukte aanval op zijn leven leek Salan het besluit te hebben genomen de kwalijke linkse reputatie voor een opperbevelhebber in een koloniale oorlog bewust, demonstratief en spectaculair te willen logenstraffen en onttakelen. En in het licht van die demonstratie en ontta keling moet men de volgende en de laat ste episode van zijn loopbaan vooral wel zien. Hij toonde zich vanaf dat moment „plus royaliste que le roi, plus activiste que les activistes". Hij demonstreerde de gefor ceerde geloofsijver van de noviet, die, kos te was het kost, zijn verleden wilde doen vergeten. Koste wat het kost. De re kening is nu gepresenteerd 415 doden, 1145 gewonden, miljarden geroofde francs en onberekenbare schade aan officiële en particuliere bezittingen en die rekening is, ofschoon zeker nog niet afgesloten, toch wel al zo hoog, dat een man haar zelfs met zijn leven onmogelijk meer zal kunnen vereffenen. Het proces is Salan ver boven het hoofd gegroeid. Er resten echter de politieke achtergronden, die Tixier-Vignancour naar het voorplan schuift: Het verraad door generaal De Gaulle van het ideaal van een Frans Algerije, waarin alle getuigen nog steeds zeggen te geloven. Men kan aan Tixier-Vignancour, die in elk geval niet kieskeurig is in de „keuze" van zijn cliënten indertijd heeft hij ook de man verdedigd, die Salan naar het leven had gestaan de leiding over deze achter- hoede-gevechten voor het Franse Algerije zeker wel toevertrouwen. Bijna ieder zij ner getuigen, kamerleden of hoge mili tairen, houdt, onder het mom van een ge tuigenis ten behoeve van Salan, in werke lijkheid een politike voodracht tot glorie van het Franse Algerije en rechtstreeks gericht tegen generaal De Gaulle. In de schaduw van Tixier-Vignancour is Salan na enkele dagen van zijn proces zo eigenlijk tot nog minder dan een schim ineengeschrompeld: hij is het persoonlijk eigendom van zijn advocaat geworden. MADRID (Reuter) Van politieke zij de in Madrid wordt vernomen dat de Spaanse regering een wetsontwerp voor bereidt waarbij het stakingsrecht wordt er kend. Mogelijk zal er een bepaling in wor den opgenomen omtrent een termijn van acht dagen, die aan een staking vooraf moet gaan en waarin onderhandelingen gevoerd kunnen worden. Het wordt ook mogelijk geacht dat de Spaanse regering met het Vaticaan de kwestie op zal nemen van rooms-katho- lieke organisaties in Spanje, die van sym pathie met de stakers hebben blijk gege ven. Eerder deze week is hieroved reeds door drie ministers met de primaat van Spanje, kardinaal Pla y Deniel, en de pau selijke nuntius kardinaal Antoniutti ge sproken. José Solis Ruiz, de secretaris-generaal van de door de Spaanse regering gesteun de vakbeweging, die door generaal Franco naar Asturië is gezonden om de toestand aldaar op te nemen, heeft voor de radio verklaard dat het loonprobleem zou wor den opgelost, zodra het werk normaal her vat zou zijn. De regering zou dan een ver hoging van de kolenprijs toestaan en daar na zou een nieuwe loonovereenkomst tot stand komen. Gisteren waren er, volgens waarnemers, nog geen tekenen van ontspanning in As turië waar te nemen. Uit de verklaringen van Solis Ruiz moest dan ook volgens die waarnemers worden opgemerkt dat de re gering tot nog toe geen duimbreeds heeft toegegeven. De mijnwerkers daartegen over zouden niet meer bij voorbaat op de beloften van de zijde van de regering af willen gaan. MADRID (AFP) Alle onlangs in Ma drid gearresteerde Spaanse intellectuelen, ongeveer dertig, moeten zjjn vrijgelaten. Ze zjjn veroordeeld tot boetes van 5.000 tot 25.000 pesetas. In Barcelona hebben donderdag 1500 bouwvakkers het werk neergelegd. Olie op het strand, het is één van die dingen, die het verblijf aan het strand ge heel kunnen vergallen. Al lang zoekt men naar oplossingen, en het schijnt, dat er nu een mogelijkheid is gevonden. Er is name lijk een Engelse firma, die beweert een middel te hebben gevonden om de olie van het strand te verwijderen. Er zijn al proeven genomen in Engelse badplaatsen. Burgemeester Piers van Oos tende heeft contact opgenomen met deze steden en ook de gespecialiseerde Zee machtdiensten in het onderzoek betrokken. Na overleg tussen de burgemeesters van de verschillende kustgemeenten heeft men nu besloten de betrokken Engelse firma dins dag om twee uur demonstraties te laten geven op het „kleine strand" van Oostende. Talrijke overheidspersonen en technici zullen bij deze demonstratie aanwezig zijn in de hoop hier een middel te ontdekken om het strand van de olieplaag te ver lossen. Steekpenning. De Amerikaanse minister van Justitie, Robert Kennedy, heeft be kendgemaakt, dat de voorzitter van de Amerikaanse bond van Vrachtrijders, James Hoffa, in staat van beschuldi ging is gesteld wegens het aannemen van een bedrag meer dan een miljoen Omgekeerd. Het Britse Lagerhuis heeft een wetsontwerp goedgekeurd op grond waarvan een vrouw haar man kan doen vervolgen en omgekeerd. Uitstel. India heeft de Veiligheidsraad ver zocht het debat over Kasjmir uit te stellen tot eind juni. Het is de tweede maai. dat om uitstel verzocht wordt. Maandag werd op verzoek van Paki stan bepaald, dat het debat donderdag zou beginnen. Woensdag werd de zitting uitgesteld tot 28 mei, omdat Ghana op aandringen van India daarom vroeg. Gehoor. Zes van de negen journalisten, die in februari na studentenrelletjes te Dacca (Oost-Pakistan) gevangen geno men werden, zijn uit de gevangenis ont slagen. Verwacht wordt dat de drie ove rige weldra eveneens op vrije voeten gesteld zullen worden. Op zijn tiende jaarvergadering te Parijs heeft het In ternationale Pers Instituut deze week een resolutie aangenomen, waarin op president Ajoeb een beroep werd ge daan de bewuste jaurnalisten in vrijheid te stellen. Ontslagen. De 29-jarige Marvin Rosen, die vorig jaar uit een inrichting voor gees teszieken was ontslagen en nog onder psychiatrisch toezicht stond, heeft te East Meadow in de staat New York het huis van zijn oom in brand ge stoken, zijn tante gedood, twee nichten gewond en vervolgens in het brandende huis de hand aan zichzelf geslagen. De oom, die ziek te bed lag, stierf door rookvergiftiging. 'Advertentie Eersteling. In de herfst zal Canada's eerste kunstmaan van de Amerikaanse luchtmachtbasis Vandenberg in Califor- nië met een Amerikaanse raket gelan ceerd worden. De kunstmaan weegt 122 kilo. Conservatief. Volgens het persbureau „Nieuw China" worden meer dan der tig oude Chinese werken over landbouw, waarvan sommige meer dan tweedui zend jaar oud zijn, herdrukt. Zij worden ook nu nog van nut geacht, aldus het persbureau. (Er zijn berichten geweest, dat functionarissen, die nieuwe land bouwmethoden beproefden, het land- bouwprogram in het honderd hebben la ten lopen). Ervaring. Australië zal militaire instruc teurs naar Zuid-Vietnam sturen. Men verwacht dat het kleine contingent zal bestaan uit militairen met ervaring in de strijd in het oerwoud. In Zuid-Viet nam is een militaire vrachtwagen, die soldaten vervoerde, door een verkeerde manoeuvre van de bestuurder in een ravijn gereden. Zeventien militairen kwa men om het leven. Sterk. Driekwart van de manschappen van het Westduitse leger staat op het ogenblik ter beschikking van de Noord- atlantische Verdragsorganisatie. Dit zijn drie legerkorpsen en negen divisies, al dus een mededeling van de inspecteur van de Westduitse landstrijdkrachten, generaal Zerbel. De Westduitse land strijdkrachten zijn thans ongeveer 240.000 man sterk. Er zijn voorts 350.000 re servisten. vanaf f 251.- m V

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3