1 vele nieuwe modellen pastoe edehtaHtl KERKDIENSTEN Na alcoholgebruik met auto in de sloot geraakt uxaiiex H/Uhï&eu/ Sport in de IJmond AREND REIJM IJmondverenigingen vandaag en morgen Bartók-dag in Beverwijk Contactcommissies bij Hoogovens 'n Haarscherp beeld met televisie van RADIO BECKER Woninginrichting voor RIJLES ZATERDAG 19 MEI 1962 WEEKABONNEMENTEN Auto-, Motor- of Scooterles KERKWEG 67 - SANTPOORT Jeugd Rode Kruis bijeen in Santpoort RADIO BECKER Concert door Duitse jeugd-muziekgroep De Pastoe meubel-collectie is aanzienlijk uitgebreid. Fauteuils, bergmeubelen, tafels. Alles in verantwoorde vorm. Uiterst ver fijnd afgewerkt. Wilt U ze bij ons eens komen zien? Marktplein 29 is „SUCCES" Lange Nieuwstr. 718 - Telef. 4333 HAARLEMSE RECHTBANK Collecte kinderbescherming snelle levering deskundige plaatsing MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 BRUIDSBOEKETTEN P. v. d. BERG Via Mala (Ci t y) De bekende boerenroman van de nu zeventigjarige Zwitserse schrijver John Knittel is voor de Duitse regisseur Paul May aanleiding geworden een hevig familiedrama, zich afspelend in de Zwit serse bergen voor de camera te enscène- ren. Gert Fröbe speelt hierin de rol van de boer Jonas Laurets die zijn gezin terroriseert en zijn personeel mishandelt en die tenslotte door een van zijn vele vij anden gedood wordt. Wie de dader is blijft tot het einde geheim, zodat er ook nog spanning te beleven valt bij dit onwaarschijnlijke drama vol primi tieve driften en zwaar aangezette con flicten. (Tot en met woensdag). Het oerwoud-monster (City) De onverwoestbare Johnny Weismuller is als Jungle Jim betrokken in een wildernis-avontuur, waarbij hij een monster, half mens, half aap tegenover zich vindt. (Zondagmiddag) Suddenly last summer (City) Een van de meest ziekelijke toneelstukken van de Amerikaanse schrij ver Tennessee Williams is door Joseph L. Mankiewicz omgezet in een film waar in de al te sterke kanten van het stuk wat afgezwakt zijn, maar die nog voldoen de situaties van ongewone aard bevat om het resultaat gruwelijk en pathologisch te noemen. Hoofdpersoon in dit drama is de homo fiele Sebastian die op reis langs de Spaan se kust zijn moeder (Katharine Hepburn) gebruikt om de jonge mannen die hij graag in zijn omgeving heeft, aan te trek ken. Als zijn moeder voor die rol te oud wordt, neemt hij zijn aantrekkelijke nicht Catherine Holly (Elisabeth Taylor) mee op reis en deze is er getuige van dat vissers jongens die de bedoelingen van Sebastian doorkrijgen, hem achtervolgen en dood slaan. Als Catherine met dit afschuwelijke verhaal thuiskomt, tracht Sebastians moe der de eer van haar zoon te redden door het nichtje voor krankzinnig te verkla ren. De neuroloog die een hersenoperatie zal moeten verrichten om het meisje haar geheugen te doen verliezen, ontdekt echter dat Catherine gezond is en dat haar verhaal op zuivere waarheid berust. Waarna de moeder die de waarheid niet kan verdragen, door deze gang van zaken zelf tot krankzinnigheid gedreven wordt. In wezen is Suddenly last summer, zo als meer stukken van Tennessee Williams een echte toneeldraak, bevolkt door figu ren die met behulp van de moderne psychiatrie zijn opgebouwd. Daardoor is een kunstmatige inhoud ontstaan die nauwelijks meer menselijke trekken ver toont. Regisseur Mankiewicz weet daar aan weinig te veranderen, zodat zijn film tegelijk schokkend en koud is. (donderdag 24 mei) (R e x-t heater, IJmüiden-Oost). Na- Een pyama voor twee het succes van „Pillow Talk" in ons land uitgebracht onder de titel „Slaapkamerge heimpjes", kon een heroptreden van het filmduo Doris Day-Rock Hudson niet uit blijven. Ook in „Een pyama voor twee" (Lover, come back) krijgen de twee hoofd personen het aanvankelijk met elkaar aan de stok. Doris is agente van een publici teitsbureau en Rock leidt de reclamecam pagnes van een concurrerende firma. Als de laatste een miljoenenorder vlak voor de neus van zijn vrouwelijke colle ga heeft weggekaapt wordt hij door haar aangeklaagd wegens het toepassen van minder oirbare en eerbare methoden om zijn doel te bereiken, maar hi] wordt vrij gesproken. Het meisje zint op wraak. Zij komt er achter dat haar tegenstrever, die zij niet van gezicht kent, een nieuwe reclame campagne voor een nog onbekend handels- produkt in de maak heft. Ten koste van alles wil ze voorkomen, dat de concurren tie ook ditmaal aan het langste eind zal trekken. Denkend met de maker van het nieuwe artikel-een chemicus-te doen heb ben, raakt zij in werkelijkheid zelf ver strikt in de intriges van haar concurrent, die zich voor de vervaardiger van het wondermiddel uitgeeft. De verwikkelingen en dwaze situaties, die daarvan het gevolg zijn, worden u bij zonder makkelijk en met een pikant saus je opgediend. Een film die u zal doen schateren van het lachten (tot en met maandag.). Terug uit de hel „Terug uit de hel", woensdag en don derdag in Rex, is de verfilming van het authentieke verhaal van Amerika's natio nale oorlogsheld Audie L. Murphy, die di rect na de Japanse aanval op Pearl Har bour als zestienjarige (met speciale permis sie van Washington) dienst nam in het Amerikaanse leger, nadat luchtmacht n marine hem vanwege zijn prille leeftijd en zijn kleine gestalte hadden afgekeurd. Au die trekt dan met de roemruchte Derde Infanteriedivisie naar de slagvelden van Noord-Afrika, Sicilië, Italië en Frankrijk, waar hij zich ontpopt van „papsoldaat" tot onverschrokken frontstrijder, wie geen opdracht te gevaarlijk is. Bij het beslis sende treffen met Hitler's laatste elite korpsen aan het Zuidduitse thuisfront wordt zijn inmiddels spreekwoordelijk ge worden doodsverachting zulk een „lichtend voorbeeld" voor allen, dat men een groot deel van de overwinning op dit front aan hem kan toeschrijven. Audie Murphy, die zijn oorlogsavonturen al eens in een autobiografie van dezelfde titel als deze rolprent (To hell and back) te boek stelde, speelt nu in zijn levens film zelf de hoofdrol, en het moet gezegd TwnnnnnrYinrrt» iryrannrrwwCTyprinrwrirYvywwyyirt dienen uiterlijk op woemdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE jooaojQOttm.m».TOQnwaijio n worden dat hij dit doet met een weldadige soberheid, die de idealistische drijfveren van zijn heldendom volkomen aanneme lijk maakt. Zondagmiddag wordt „Onder kruisvuur" vertoond. Beverwijk en Heemskerk (L uxor-theater, Beverwijk). „De Mongolen" speelt in 1240. Anita Ekberg is er de schone Huluna, en Jack Palance de wrede heerser Ogotai. Het draait alles om de befaamde Dsjengis Khan. Er wordt hard gevochten in de moerassen maar Ogotai verliest uiteindelijk. In „Angst" wordt een ongeneeslijk zieke scheepsmagnaat met een luchtinjectie ge dood door zijn arts. Daarmee schijnt de weg vrij voor een verhouding tussen de arts en de vrouw van de vermoorde. Zij raken echter verstrikt in een web van argwaan, insinuaties en verdenkingen als er een dreigbrief in de bus valt. Angst is de drijfveer tot een tweede moord, die de aanleiding is voor een volgende dreig brief. Die tweede moord blijkt geheel nut teloos te zijn geweest. De stem van zijn geweten laat de arts niet met rust en drijft hem tenslotte in de dood. De vrouw blijft ontredderd en eenzaam achter. Anthony Quino en Lana Turner spelen de hoofdrollen, (dinsdag tot en met donderdag). Zondagmiddag „Liebe, Sommer und Musik". (Ke.inemer T he a t e r, Beverwijk). „Muziek kent geen grenzen" is de Schla gerrevue 1962. De voornaamste sterren zijn Erica Remberg Jan en Kjeld, Lolita en Gus Backus. Zondag tot en met woensdag een spannende historie „De zwarte mo nocle", waarin spionnen elkaar het vuur na aan de schenen leggen. In de nacht voorstelling van zaterdag een jeugdpro bleem aan de orde in „Misdaad na school tijd". Zondagmiddag is Peter Alexander de kleinzoon van Baron van Mürchhausen in de film „Münchhausen in Afrika". (W. B.-theater, Beverwijk). In de Pe perstraat kan men zaterdag nog „Shot- gun" zien. Zondag en maandag „Onder wereld" Zondagmiddag „Ik vecht voor geld". (Marquette-t heater, Heemskerk). Vanavond komen de „Vampiers van Parijs" om acht uur in actie. Zondag middag „Do nald Duck" en „Arrividerci Roma", woens dagavond en donderdagmiddag „Billy the Kid", donderdagavond „Ik heb gezondigd". Advertentie VANOUDS HET ADRES De enige rijschool ln de gemeente Velsen die gediplomeerd ts door K.N.A.C. - A.N.W.B. - K.N.M.V. - F.N.O.P. en VAMOR. Het bewijs van vakmanschap. Door onze vakkundige lessen leert u goed en veilig rijden. TEVENS RIJBEWIJS CENTRALE Telefoon 8930 en 8947 (02560) Op initiatief van het Nederlandse Jeugd- Rode Kruis zal van 28 juni in Santpoort in hotel „Duin en Kruidberg" een bijeen komst worden gehouden voor de hoofden van het Jeugd-Rode Kruis van een aantal Europese landen. Het doel van deze besloten conferentie is, van gedachten te wisselen over moge lijkheden tot praktische samenwerking. Het bespreken van ervaringen en proble men uit het eigen werk en het voorberei den van enkele grote objecten. Onderwerpen van bespreking zijn onder meer de wereldconferentie van opvoeders in 1963, hulp aan het Jeugd-Rode Kruis in de nieuwe landen, de voorlichting over de Rode Kruis-conventies van Genève, het 100-jarig bestaan van het internationale Rode Kruis e' voorts praktische activitei ten in de deelnemende landen. Uitgenodigd zijn de leidinggevende func tionarissen vart het Jeugd-Rode Kruis van België, Oost-Duitsland, West-Duitsland, Engeland, Finland Ierland, Joegoslavië, Luxemburg, Nederland, Polen, Rusland en Tsjechoslowakije. Voorts zal een gedele geerde uit Nigeria aanwezig zijn, terwijl ook de Liga van Rode Kruisverenigingen en het Internationale Comité van het Rode Kruis deskundigen afvaardigen. De opening zal geschieden door de voor zitter van het Nederlandse Rode Kruis, mr. F. H. A. de Graaff in het hoofdgebouw van het Nederlr.ndse Rode Kruis in Den Haag. De leiding van de conferentie berust bij het hoofd van het Jeugd-Rode Kruis in Nederland, de heer D. van Kleef. Een soortgelijke conferentie wordt eind mei georganiseerd door het Joegoslavische Jeugd-Rode Kruis, voor de hoofden van het Jeugd-Rode Kruis van de landen rond de Middellandse Zee. Advertentie 1 GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT ZATERDAG 19 MEI Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, Beverwijk, 20 u.: Concours Jeugd en Mu ziek. Kennemer Theater, 20 u.: Toneeluitvoe ring „Havenkwartier". Schoonenberg, Velsen, welpen- en aspi- rantentoernooi „Stormvogels". Hervormd Jeugdgebouw, Rembrandt- laan, IJmuiden-Oost, 20 u.: Advendo speelt „Vriendinnetje". Hoofdbureau van Politie, Tiberiusplein, IJmuiden-Oost, 16-18 u.: Receptie politie- sportvereniging. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, open tot 17.30 u. Filiaal Wijkerstraat- weg 77, Velsen-Noord, open tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, open tot 17.30 u. Filiaal Jo zefhuis, Velsen-Noord, open tot 17 u. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, tentoonstelling IJmond-Visie. Rank, Wilhelminakade, IJmuiden-West, 20 u.: Slotavond Eureka, Instuif. Xerion. Tentoonstellingszaal Felison. Heidestraat, IJmuiden-Oost, tot 17 u.: Expositie van werken van J. Ploos van Amstel en Roelof Klein. Stationsplein, IJmuiden-West, 20 u.: Concert IJmuider Harmonie in kader Vlag getjesdag. Om half tien wordt de verlich ting aan de Halkade ontstoken. ZONDAG 20 MEI Velserbad, Brinioplein, IJmuiden-Oost, 14 u.: Afzwemmiddag Watervrienden. Advertentie uitgebreide service door staf van eigen T.V.-technici; enorme ervaring op het gebied van antennebouw; ruime sortering tentoongesteld in een moderne showroom; 4 topmerken, n.l.: PHILIPS - ARISTONA - ERRES BLAUPUNKT Ook toonaangevend in de NIEUWSTE RADIOTOESTELLEN TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 Vrijdag 25 mei wordt er in het Her vormd Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJ muiden-Oost. een concert gegeven door de zang- en speelgroep van de Volksmuziek school uit Neukölln bij West-Berlijn, die te gast is bij de Zaandamse Gemeenschap. Voor de pauze zullen een symfonie van Stamitz en een pianoconcert van Haydn worden uitgevoerd, na de pauze de opera „Bastien und Bastienne" van Mozart. Tentoonstellingszaal Felison, Heidestraat, IJmuiden-Oost, 14-17 u.: Tentoonstelling van J. Ploos van Amstel en Roelof Klein. MAANDAG 21 MEI Gymnasium Felisenum, Van Hoogen- dorplaan, Velsen-Zuid, 19.30 u.: Uitvoering Sportbond. Opgang, Beverwijk, 20 u.: Huishoudelijke vergadering NCVB. Kennemer Theater, Zeestraat, Beverwijk, 20 u.: Centrum speelt „Voor het laatst Lady Barker" voor Mater Amabilisschool. Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden-West, 19.30-21 u.: Openbare ruilbeurs. Raadhuis Beverwijk, 9.30 u.: Spreekuur burgemeester, 11-12 u.: Spreekuur wet houder van openbare werken. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Filiaal Wij- kerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14-17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u. St. Jozefhuis, Velsen-Noord, 14-17 en 19-21 u. Haven, 6.00 u.: Uitvaren haringvloot. Ter gelegenheid van de jaarlijkse bij eenkomst van het Nederlands Bartók-Ge- nootschap, welke dit jaar wordt gehouden in het Kennemer-Theater te Beverwijk, zal 17 juni in het teken staan van de Hon gaarse componist Béla Bartók. In de middag zal door leden van het genootschap een kamermuziekconcert worden uitgevoerd met werken van Bar tók, onder anderen contrasten voor viool, klarinet en piano en Sonate voor twee piano's en slagwerk. Hieraan verlenen o.a. medewerking: Nap de Kleijne viool; Jolle Huckriede, klarinet; Luctor Ponse en Géza Frid, piano. Des avonds verzorgt het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van Henri Arends een orkestconcert met on der anderen Divertimento voor strijkor kest, en Concert voor orkest. De organisatie van deze dag is in han den van het Nederlands Bartók Genoot schap en de afdeling Beverwijk en Om streken der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, terwijl de gemeente Be verwijk haar medewerking verleent. De kaartverkoop vangt aan op 21 mei bij Joh. Vellekoop, C. H. Moensstraat 13, Beverwijk. BEVERWIJK—DTS UITGESTELD De voor zondag vastgestelde competitie wedstrijd tussen Beverwijk en DTS gaat niet door. Deze ontmoeting wordt nu ge speeld op Hemelvaartsdag. Advertentie Tel. 7541 Zondag 20 mei IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe kerk, 10 u. en 17 u.: ds. H. van Niel; De Rank, 10 u.: mej. G. de Wilde, jongerendienst; Beth lehernkerk, 10 u.: ds. J. Nieuwenhuyzen; 19 u.. ds. J. van den Berg; Jeugdkapel 10 u.: L. J. Kwakkel. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9.30 u.: drs. G. H. Homans; 17 u.: ds. W. Diepersloot; Petrakerk, 9.30 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. G. Assies. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 u.: ds. D. Nieuwenhuis. Chr. Geref. Kerk, 10 u. en 17 u.: ds. M. Vlietstra. R.-K. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u Oud-Katholieke Kerk, 8 u.: vroegmis; 10 u.: hoogmis, 19 u.: vespers. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 u.: heiligingsdienst; 19.45 u.: openlucht bijeenkomsten; 20 u.: dienst Edison straat 14. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 u.. J. Schouten; 11.15 u.: zondags school. Gemeente Gods, Cult. Geb., 10 u.: samen komst. Gereformeerde Gemeente, Cult. Geb., 10 u. en 17 u.: leesdienst. Pinkstergemeente, Cult. Geb., 19.30 u.: G. R. Mik; dinsdag idem. IJMUIDEN-OOST; Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 ds. J. H. W. Dickhout; 19 u.: ds W. A. Smit, opendeurdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9.30 u.: ds. G. Assies; 17 u.: drs. G. H. Homans. Evang. Ver. Elon, Elonkapel, 10 u.: en 19.30 u.: Jb. Kleyn Haneveld. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel- serdmnweg 248, 19 u.: Wachttorenstudie, Verg. v. Gelovigen, De Ruyterstraat 73, 10 u verkondiging van de dood des Heren; woensdag 20 u.: bijbelbespreking R.-K. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 6, 8, 9,15 (Hoogmis), 11 en 12.15 u.; 18 u.: avond mis. Ver. van Vrijz. Herv:, Abeelenstraat 1, 19 u.. ds. G. Nijenhuis. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8 u. en 10 u.: ds. L. Brink. Lectorium Rosicrucianum, Stationsweg 95, 10.30 u.: B. Strik. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 u.: ds. H. P. Huisman; 19 u.: ds. IJzerman. Advertentie 1 BESTE ADRES (alle rijbewijzen) LUXE VERHUUR RIJBEWIJS VERNIEUWEN „U hebt op een onbegrijpelijke manier gereden, bovendien rook U naar sterke drank en in het ziekenhuis hebt U vreem de taal tegen de zusters uitgeslagen", zei de officier van Justitie tegen een 66-jarige ingenieur uit Haarlem. De man die donderdagmorgen voor de Haarlemse rechtbank terecht stond was in januari van dit jaar op de Schipholweg na een slippartij met zijn auto in een sloot geraakt. Hij had geruime tijd tot aan zijn nek in het ijskoude water gestaan. In het ziekenhuis constateerde een arts dat verdachte bij het ongeluk een hersen schudding had opgelopen De verdachte had in Amsterdam een ver gadering van wegenbouwers bijgewoond. Hij gaf toe enige borrels gedronken te hebben, maar ontkende dat hij niet in staat zou zijn geweest de auto normaal te besturen. Van wat er zich voor, tijdens en na het ongeluk had afgespeeld wist hij zich niets meer te herinneren. De officier eiste een gevangenisstraf van een maand en ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee jaar. Gevaarlijk spel „Dan rijden we samen op", had een 23-jarige bestuurder van een acht tons viswagen uit IJmuiden tegen een tweede vrachtijder gezegd en beiden waren met hun wagens op weg gegaan naar Rotter dam. De auto's passeerden elkaar onder weg meermalen, bestuurders en oij- rijders hadden elkaar vriendelijk 'oe- gewuifd maar op Rijksweg nummer vier, na het passeren van een viaduct, was de achterste auto boven op zijn voorganger gebotst. De bijrijder van deze wagen raak te klem en werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. „Het is een spelletje op. de weg geweest tussen twee zware vrachtauto's", zei de officier van Justitie, „bovendien bent U al vier maal voor een verkeersovertre ding gestraft". De officier eiste daarom een gevangenisstraf van zes weken en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. Onvoorzichtig gereden Twee weken hechtenis en een jaar niet rijden eiste de officier van justitie gister middag tegen een 36-jarige inwoonster van Zandvoort, aan wie grove schuld werd verweten, omdat zij in december op de een aanrijding had veroorzaakt, waarbij de bestuurster van de auto, waarmede zij in botsing was gekomen, werd gewond. Verdachte gaf toe, dat zij zonder vol doende op het verkeer te letten het kruis punt, dat met waarschuwingslichten is voorzien, was opgereden en daardoor in botsing was gekomen met een auto, waar aan zij voorrang had moeten verlenen. De eis van officier was mede gebaseerd op de overweging, dat verdachte al meer was veroordeeld vanwege haar gedrag in het verkeer. Haar raadsman achtte de eis niet in verhouding tot de fout, die zijn cliënte had gemaakt en vroeg de rechtbank haar een boete op te leggen. Uitspraken in alle zaken op woensdag 30 mei om half twee. R.-K. Kerk, St. Joseph, heilige mis 6.45 8, 9.15 en 11 u.: avondmis. Kerk van Jezus Christus v. d. Heiligen der laatste dagen, Wijkerstraatweg 81 17 u.: dienst. Vrije Evang. Emannël, Smit van Gelder straat 3, 10 u.: N. Verwoert. Geref. Kerk, 9.30 u.: ds. P. S. Veldhui zen; 17 u.: ds. C. Meijer. DRIEHUIS: R.-K. Kerk, St. Engelmundus, heilige mis: 7, 8.15, 9.45 en 11.20 u. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 9 u.: ds J. C. Remijn; 10 u.: ds. H. J. Kastein 19 u.. ds. D. ter Steege, jeugdkerk in het Jeugdhuis; De Hoeksteen, 10 u.: ds. G H. van Willenswaard; De Toorts, 10 u. G. J. Offerhaus, Jeugdkapel; Advents- kerk (ziekenhuisdienst), 19 u.: ds. G. H van Willenswaard. Christ. Geref. Kerk, Pniëlkapel, 9 u. ds. J. J. Rebel; 15 u.: ds. J. P. Geels Geref. Kerk, 9.30 en 17 u.: ds. N. J. W C. de Kluis. R.-K. Kerk, O.L.V. Kerk, heilige mis te 7, 8.15, 9.30 en 11.30 u. Doopsgez. Gem., Spaarnberg, 10.30 u. ds. P. J. van Schayck. BEVERWIJK: R.-K. Kerk, St. Agatha, heilige missen te 6.15, 7 en 8 (kindermis), 9, 10.15 (hoog mis) en 11.45 u.; 19 u.: avondmis; O.L. Vrouw van Goede Raad, 6.30, 7.45, 9.00, 10.30, 11.45, 19 u.: avondmis; Regina Cae- li, 7, 8.15, 9.30 (hoogmis) en 11.15 u.; 19.30 u.: avondmis; St. Jozef 8.30, 19 u.: (hoog mis). Vrije Evang. Gem., Koningstraat no. 117, 9 u. en 19 u.: L. Oost. Maranatha, Breestraat 33, 10 u.: H. Veld kamp. Vrije Evang. Gem., Harmoniegebouw, Groenelaan 74, 19.30 u.: J. de Graaf. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. W. IJzerman; 19.15 u.: ds. W. Oorthuys, Open-Deurdienst; Irenekapel, 10 u.. ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.. ds. W. Oorthuys; H. Doop; Ooster- wijk -Meeresteyn, Chr. L.T.S., 10 u.: ds. J. A. Don; Jeugdkapel „De Opgang", 10 u.: de heer H. Barghoorn; zondagclub „De Schans", 10 u. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 ds. G. Bloemendaal. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 u.: ds. Joh. Knol; 17 u.: ds. A. C. van Nood Geref. Kerk, Oosterwijk, wijkgebouw, Dommelsingel 4a, 8.45 u.: ds. A. C. van Nood; 17.15 u.: ds. Velthuizen. Chr. Geref. Kerk, Prinsesselaan, 15 u.: ds. Vlietstra. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 u.: Heiligingsamenkomst; 12 u.: zondag school; 16.30 u.: kindersamenkomst; 20 u.: Verlossingsamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 u.: ds. J. Borghardt. HEEMSKERK: Ncd. Herv. Kerk, Kerkplein, ds. N. O Stee.ibeek; 19 u.: ds. H. P. Huisman. Geref. Morgensterkerk, Constantijn Huy- gensstraat, 9.30 u.: ds. C. Meyer; 17 u.: ds. Joh Knol. R.-K. St. Laurentiuskerk, H. Missen 6.30 u. en 7.45 u.; hoogmis 9.15 u.: Kindermis 11 u.; avondmissen 12 en 17.15 u. O.L. Vrouw van Lourdeskapel, H. Mis sen: 8.15 en 10 u. CASTRICUM: R.-K. Kerk. 6.45, 7.45, 9, 11, 12 en 18 u. Ned. Herv. Gem., 10.30 u.: ds. Salm; 10.30 u.: Jeugdwerk, J. Bosch. Ger. Kerk, 10 en 17 u.: ds. IJ. van der Zee. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel Evening Service 3 p.m. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Jozefa H. E., d. van C. F. W. Versteege en Th. A. M. Wester; Afke W„ d. van T. Deinum en E. Baarda; Mar jon, d. van H. Olthoff en J. B. van der Broek; Bernard, z. van T. M. van der Laan en H. W. van der Reep; Ellen, d. van A. J. van Rossum en C. J. M. Manders; Anto- nette J. M., d. van C. G. A. Aardenburg en J. Pirovano; Joseph M. C., z. van J N. Bleeker en M. S. Kerssens; Anna H., d. van A. A. van Alphen en M. Bundels te Castri- cum. ONDERTROUWD: J. M. Veenstra te Beverwijk en A. v. Munster. GETROUWD: G. Klasen te Emmeloord en A. van Blanken. OVERLEDEN: P. Welp, 71 j., geh. gew. met G. Tamis; W. Geursen, 40 j., geh. met W. C. O. Schippers. De nationale collecte voor de kinderbe scherming heeft in de gemeente Velsen 2.886,23 opgebracht. In IJmuiden werd 994,86, in Driehuis 403,82, in Santpoort 1 288,96 en in Vel sen-Noord 498,59 opgehaald. De uitslag van de verkiezingen voor de contactcommissies voor arbeiders en be ambten bij Hoogovens te IJmuiden hebben geleid tot de volgende verdeling van zetels. Beambten: 1. Algemene Nederlandse Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electrotechn. Industrie: 20 zetels; 2. Ne derlandse Bond van Middelbare en Hogere Technici, Katholieke Bond van Hogere, Middelbare en Lagere Technici en Chemici en Katholieke Bond van Werkmeesters en ander Toezichthoudend Personeel: 12 zetels; 3. Nederlandse Katholieke Bond van Admi nistratief, Verkopend en Verzorgend Per soneel: 4 zetels; 4. Christelijke Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Electrotech- nische Industrie en Nederlandse Christe lijke Vereniging voor Hoger Personeel: 10 zetels; voorts twee lijsten (5 en 6) inge diend door onafhankelijke groepen respec tievelijk 1 en 7 zetel(s). Dit geeft dus een totaal van 54 zetels voor de beambten in 1962. In 1959 was het totaal voor deze groep werknemers 33 zetels, onderverdeeld als- volgt: lijst 1: 12 zetels; 2 en 3: 9 zetels; 4: 7 zetels; 5 en 6: 1 zetel en de M.B.T. 4 zetels. Arbeiders: 1. Nederlandse Katholieke Metaalbewerkersbond en Christelijke Be drijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electrotechnische Industrie: 48 zetels; 2. Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electrotechni sche Industrie: 47 zetels; 3. Vrije Lijst De Schakel: 4 zetels; 4. Vrije Lijst: 4 zetels. Het totaal is hier dus 103 zetels voor de arbeiders in 1962. Bij de vorige verkiezingen, drie jaar ge leden, was het totaal voor deze groep van werknemers 64 zetels, die alsvolgt waren verdeeld: lijst 1: 24 zetels; 2: 29 zetels; 3: 3 zetels en lijst 4: 8 zetels. In 1959 hadden de beambten en arbei ders samen 97 zetels (33 beambten en 64 arbeiders); in 1962 hebben beide groepen samen 157 zetels (54 beambten en 103 ar beiders). Deze stijging kenschetst de groei van het personeel bij Hoogovens te IJmui den. Advertentie V oetbalopstellingen ADO '20 (thuis tegen SEW): Burger; Glorie en Welboren; Bakkum, Dam en De Wit; v. Duivenvoorde, Aardenburg, Been tjes, Duin en v. Tunen. Wijk aan Zee (uit tegen Meervogels): J. de Blok; Schellevis en De Winter; Bol, Scholten en C. de Blok; Seysener, E. Snij ders. Durge, A Snijders en v. d. Wel. Velsen (uit tegen West-Frisia): Rutte; v. d. Pieterman en Ruygrok; Spanjaard, Hijnen en Van Schagen; Nijssen, Graman, N.N., Hoogzaad en Wittebrood. DEM (uit tegen HSV): Aardenburg; Storms en Beentjes; Stuifbergen, Aarden burg en Van Lieshout; Niesten, Bakker, Stelder, De Boer en Kleef. DEM 2 (uit tegen West-Frisia 2): Weber; A. Niesten en Swart; H. Niesten, Lode- wijks en Goderie; Oorthuyzen, Burger, Van Lieshout, Diemeer en De Boer. Stormvogels 3 (uit tegen RCH 3): Van der Does; Van der Stelt en Van der Graaf; Kloosterman, Venus en Verduyn; Bakker, Van Vliet, Admiraal, Luppens en Oude- mast. De Kennemers (uit tegen Purmersteyn) Dijks; Lejeun er Huysman; Tielrooy, Van den Oever en Tervoort; De Vries, Jonker, Bouvre Minneboo en De Bie. Advertentie ONZE SPECIALITEIT BLOEMENMAGAZIJN - KWEKERIJ KENNEMERLAAN 171 - TELEFOON 4663

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7