Tegen Berkelse arts weer levenslang gevorderd AGE Laat niet tot dank... Voor bewoners Griendtsveen is het feodale tijdperk voorbij Export- en prijsstop waren voor aardappelen nodig Polle r VELPON Gemeente kocht peeldorp voor een half miljoen van familie-n.v. Maximumsnelheid buiten bebouwde kommen Minister Marijnen Begroting is goedgekeurd Eindelijk zon ZO ZACHT EN ZUIVER WOENSDAG 23 MEI 1962 INDA W KAAS PINDAKAAS VANMcMILLAN Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Heemskerk OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Ons landje wordt wel aardig volgebouwd, vindt U ook niet?' Daarom moeten wij de resteren de rustieke en romantische plekjes extra hoog waarderen! Hebt U gepicknickt onder het ruisende lommer? Een dagje vertoefd op de zonnige hei? Denk dan steeds aan de be faamde spreuk: „Laat niet tot dank voor 't aangenaam ver pozen, de eigenaar van 't bos de schillen en de dozen." Zo blijft ons Nederlands natuursohoon schóón, nietwaar? Uw gewaar deerde medewerking verdient een beloning. Trakteer Uzelf en Uw tochtgenoten op een Gladstone! Gladstone - met of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt J 58. „Dat heb je ervan, als je plantjes poot in de bloembakken van een schip", zegt Polle, „op deze manier kunnen we wel aan het tuinieren slaan!" Maar dat hoeft niet: opeens neemt iemand een geweldige hap van al het groen, de zon schijnt ineens weer op het dek en ze zien meneer Dinosaurus, die de boel voor hen opruimt. „Eet u niet alles op >f, zegt Polle, een beetje bang, „want het schip zelf moeten we nog gebruiken, hoor! Alleen het groen mag weg!" Met zie je er geen barst van! s se e De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Leeuwarden, jhr. mr. M. Witsen Elias, heeft in de zaak tegen de voormalige Berkelse arts O. bevestiging gevraagd van het vonnis van de recht bank te Lefcuwarden van 20 maart 1961, waarbij dokter O. werd veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf wegens het plegen van gifmoord op zijn medege vangene A. L. De procureur-generaal was van oordeel, dat dokter O. wegens het gemene en gruwelijke karakter van zijn misdaad zijn verdere leven in vol strekte eenzaamheid zal moeten door brengen. Hij had als medicus een ver dienstelijk lid van de maatschappij kunnen zijn en een redder van mensen levens. In plaats daarvan echter werd hij een vernietiger van mensenlevens en een handlanger van de dood. „Als dokter O. ook in hoogste instantie mocht worden veroordeeld, dan zal zijn naam voortleven als een van de meest ge raffineerde moordenaars, die de Neder landse rechtspleging heeft gekend in de afgelopen vijftig jaar en als een van de meest verstokte misdadigers, die steeds zal blijven ontkennen schuldig te zijn," al dus de procureur-generaal, die het des ondanks zijn menselijke plicht achtte een beroep te doen op de verdachte om te eniger tijd zijn afschuwelijk masker nog eens te laten vallen. „Als er nog enig ge voel van hogere orde in hem aanwezig is, zal hij moeten denken aan zijn kinderen over wier leven zo'n donkere schaduw is gevallen, doordat de moeder werd ver moord en de vader levenslang in de gevan genis werd opgesloten. Dit is de meest tragische situatie, die denkbaar is." De procureur-generaal hoopte, dat dok ter O. nog eens door belijdenis van schuld de verschrikkelijke last, die op zijn gewe ten rust, zal afwentelen. Zijn vrouw en zijn medegevangene zijn dood, maar zijn leven en dat van zijn kinderen gaat ver der, aldus mr. Witsen Elias. In zijn requisitoir sprak mr. Witsen Elias over de ongeloofwaardigheid van de ver halen die dokter O. heeft verteld, over de gang van zaken met betrekking tot de herkomst van de cyaankali, die vol gens O. via L. in de gevangenis zou zijn gekomen. Er was geen enkele reden voor L. om O. te vergiftigen. Alle ver halen dienden volgens de procureur-gene raal om de herkomst van de cyaankali te verbloemen. Die lag naar de overtuiging van de pgocureur-generaal in België bij een echtpaar, waarvan de vrouw een nicht van O. is. Dokter O. had een „cyaankali-complex" en heeft steeds al les in het werk gesteld om op klan- destiene wijze dit dodelijk vergif te be machtigen. Volgens de procureur-generaal heeft O. de cyaankali gekregen tijdens het bezoek, dat zijn Belgische neef aan de Leeuwarder gevangenis bracht. De Advertentie uhTlliUan* cyaankali die in de vergiftigingsaffaire in de Leeuwarder gevangenis een rol speelde, bleek opmerkelijke overeenkom sten te vertonen met de cyaankali, die in België bij familie van O. werd aange troffen en waarvan tien gram zoek is geraakt. Leugens en bedrog zijn de wapens, waarvan de verdachte zich bedient .-n zijn strijd om revisie te bereiken, aldus de procureur-generaal. Over L. zei de procureur-generaal dat hij deze niet beter wilde voorstellen dan hij was, namelijk een misdadiger die er van werd beschuldigd zijn vrouw te heb ben vergiftigd. Er is geen enkele aan wijzing dat L. tevens de moordenaar van mevrouw O. is geweest. Deze rol werd hem slechts toegedacht door O. Hij be diende zich daarvoor echter van doorzich tige leugens, intriges en bedrog. De procureur-generaal achtte bewezen, dat dokter O. de geestelijke vader is geweest van de afscheidsbrief van L. Als dokter O. werkelijk onschuldig zou zijn, dan be hoefde hij zich niet telkens in duizend boch ten te wringen om zijn verhaal vol te houden. L. die er nooit over zou hebben ge dacht te bekennen dat hij schuldig was aan de dood van mevrouw O., werd in de val gelokt. Toen hij eenmaal de be- kentenisbrief had geschreven, vormde nij een bedreiging voor O. Daarom was er voor O. maar één weg: L. voor altijd het zwijgen op te leggen. Pleidooi In een pleidooi, dat ruim 2Vs uur duur de, heeft mr. H. Schootstra, de raadsman van O. vernietiging gevraagd van het von nis van de rechtbank te Leeuwarden waar bij dokter O. werd veroordeeld tot levens lange gevangenisstraf. Mr Schootstra was van mening dat er in het rechtbankvonnis vele vragen onbe antwoord zijn gebleven. Hij wees erop, dat dokter O. tijdens zijn gevangenschap steeds cyaankali heeft begeerd, maar daar ook nooit een geheim van heeft gj- maakt. O. wilde de cyaankali gebruiken voor proefnemingen ten behoeve van revi sie van zijn zaak. Mr. Schootstra was er van overtuigd, dat de cyaankali uit Gent via Voorburg in de Leeuwarder gevange- nis is gekomen en dat de stiefouders van L. voor doorzending hebben gezorgd, ontving wel meer dingen in de gevange nis langs clandestiene weg. Dat bewakers tegen beloning hierbij diensten bewezen is een publiek geheim, aldus de raadsman. De inhoud van de bekentenisbrief kan waar zijn en daarom is niet bewezen, dat het een fabel is. Mr. Schootstra gaf toe, dat O. in het algemeen meer aan een dode dan aan een levende L. had. Maar een vermoorde L. betekende voor O. een veel groter gevaar dan een levende L., want bij moord op L. zou O. onontkoombaar worden aangewezen als de dader, waar door elke kans op revisie of gratie voor hem verkeken was. Mr. Schootstra was ervan overtuigd dat L. zelfmoord had Ge pleegd. De gehele situatie in de cel /an de dode wees daar ook op. L's verlangen naar cyaankali berustte op zijn voorne men tot zelfmoord. Mr. Schootstra zei dat zelfmoord vaak Voorkomt bij mensen, van wje .men' hpt nooit had verwacht. Zou dan zelfmoord van de tot levenslang veroordeelde L. tot de onmogelijkheden behoren? Mr. Schoot stra was van oordeel, dat L. zich liever door de dood heeft bevrijd van de levende dood in de gevangenis. De raadsman acht te het bewijs dat dokter O. L. door vergif om het leven heeft gebracht niet geleverd en vroeg daarom vernietiging van het von nis van de rechtbank. In zijn laatste woord zei dokter O. dat hij de stellige hoop had met een levende L. revisie van zijn vonnis te kunnen be werkstelligen. Toen L. echter dood bleek, probeerde hij te redden wat er te redden viel en wist hij in zijn paniek niet meer wat hij deed. Hij hield vol, dat de dood van L. voor hem juist een enorme streep door de rekening betekende. O. blteef bij zijn verklaring, dat hij niet wist hoe L. aan de cyaankali was gekomen, die hij innam. Op 5 juni zal het hof arrest wijzen. c Grote Kerk, donderdag 16 u.: Orgelcon cert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace, 20 u.: „The Alamo" 14 j. Iedere middag van 14 u. af doorlopende journaalvoorstelling zilveren huwelijks feest koningin en prins. Frans Hals, 14, 19 en 21.15 u.: „The na ked and the dead", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „El Cid" 14 j. Luxor, vandaag 19 en 21.15 u.: „De te rugkeer van Lemmy Caution", 14 j. Don derdag 14, 19 en 21.15 u.: „Mensen zonder moraal", 18 j. Minerva, vandaag en donderdag geslo ten. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Het laatste salvo", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De terug keer van het monster", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Tussen hemel en moeras", a.l. Monopole (Zandvoort), vandaag en don derdag 20 u.: „Een zedeloos leven", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tentoonstelling van schilderijen tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver, 9-17 u. Tot 26 mei. Kunstzaal „In 't Goede Uur" (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand mei expositie van grafiek van Lou Strik, 10-22 u. Galerie „Uittenhout" (Kleine Houtstr.41) Tentoonstelling van schilderijen van Jozef Santen: 10.30-17 u.; zondag 14-17 u.; bo vendien vrijdag 20-22 u. Tot 28 mei. Museum „Het Huis van Looy" (Kam perlaan): Tentoonstelling van werk van 32 leden van „Kunst zij ons doel", 10.30-12.30 en 13.10-17 u. Zondag 14-17 u. Tot 28 mei. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, donderdag 15 u.: gemeenteraadsvergadering. Kamerlid veroordeeld. Wegens het niet schoonmaken van een sloot volgens voorschriften van het polderdistrict Lek en Linge, is een 52-jarige landbouwer uit Buren, lid van de Tweede Kamer en van de Provinciale Staten van Gelderland, door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot een boete van 50 gulden. WOENSDAG 23 MEI City Theater, 20 u.: ,Via Mala". Rex Theater, 20 u.: „Terug uit de hel". DONDERDAG 24 MEI City Theater, 20 u.: „Suddenly, last sum mer". Rex Theater, 20 u.: .Terug uit de hel". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, van 9.30 tot 12 en van 14 tot 17.30 u. WOENSDAG 23 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De zwarte monor'e". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Angst". DONDERDAG 24 MEI Kennemer Theater: Geen voorstelling. Luxor Theater, 18.45 en 21.15 u.: „Angst". WOENSDAG 23 MEI Marquette-theater, 20 u.: „De wereld van Suzie Wong". DONDERDAG 24 MEI Marquette-theater: Geen voorstelling. Advertentie KING Door de aankoop van vrijwel alle ge bouwen en gronden in het Peelplaatsje Griendtsveen heeft de gemeenteraac van Horst een einde gemaakt aan een soort feodale periode. In Griendtsveen heersten toestanden, die men in ons lanc eigenlijk ondenkbaar achtte. In 1855 verkreeg een zekere Jan van de Griendt van de gemeente Horst het recht om een enorm stuk van de Peel te ontgin nen. Er moest van 's morgens vroeg tot 's avonds laat zeer hard worden ge werkt. Voor deze haast met slaven te vergelijken arbeiders werden „huisjes gebouwd, althans verblijven, waarin zij tegen betaling (door inhouding op hun schamel loon) konden wonen. Door de jaren heen ontstond er een soort van veenkolonie, waarover de Van de Griendts regeerden. Voor de arbeiders kwam er geen wijzi ging in de toestand toen de rijk geworden Van de Griendts hun bezittingen in een naamloze vennootschap belegden. Men had maar te accepteren wat deze n.v. voor schreef. Formeel behoorde de bevolking tot de gemeente Horst, maar de gemeente had niets te zeggen in het gebied van de veen kolonie, waaraan later de naam verbon den werd van de man, die het initiatief tot ontginning van de Peel had genomen, De nederzetting noemde men toen Griendts Door een wijziging van het wegverkeers reglement is de minister van Verkeer en Waterstaat thans bevoegd om maximum snelheden voor motorrijtuigen vast te stel len voor door hem te bepalen dagen of tijd vakken, gedurende welke een meer dan normale verkeersdrukte is te verwachten, Deze maximum snelheden kunnen betret king hebben op alle of bepaalde soorten van wegen of wegen gelegen binnen een bepaald gebied, dan wel op een afzonder lijke weg buiten bebouwde kommen. (Vq.fi onze parlementaire redacteur) Het exportverbod en de prijsstop voor aardappelen zijn volgens de minister van Landbouw, mr. Marijnen, maat regelen geweest, die hij beslist moest nemen om de voorziening van de bin nenlandse markt geen gevaar te laten lopen. Het is niet zo, dat de producenten in belangrijke mate financieel van de huidige schaarste aan aardappelen hebben geprofiteerd. Dit zou volgens de minister „slechts in geringe mate" het geval geweest zijn. Deze geruststellen de woorden sprak de bewindsman gis teren in de Eerste Kamer, waar hij zijn begroting voor dit jaar verdedigde. Hij richtte zich voornamelijk tot de senatoren Mertens (K.V. P.), Geuze (C. H. U.) en Haken (C. P. N.), die er niet van overtuigd waren, dat de winsten van de producenten aan de geringe kant zijn geweest. Over de noodzaak van ex portverbod en prijsstop bestond in de Eer ste Kamer over het algemeen geen ver schil van mpning. Minister Marijnen hoop te, dat de situatie zich zó gunstig ontwik kelt, dat hij beide maatregelen zo spoe dig mogelijk kan intrekken. TsS fpmke -kwam ook, de ^oipm- satie van de voorlichting in de landbouw De nieuwe opzet houdt in, dat de tech- landbouworganisaties zal blijven en lat de agrarische sociale voorlichting voort aan door de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst zal geschieden. Ir. Baas (V. V. D) was bang voor verzuiling, juist op die pun ten van de voorlichting waarbij de mens betrokken is. Daar zou volgens de A.R.-afgevaardig- de Elfferich echter juist voor de verzuil de organisaties een taak liggen. De A.R. senator wilde bij de heer Baas zeer zeker begrip voor de menselijke facto^ veron derstellen. „Dat belooft dan nog wat voor minister Visser", was de snedige interrup tie van ir. Geuze (C.H.U.) De heer Elf ferich meende, dat men van een ambte lijke voorlichtingsdienst niet mag vergen dat hij menselijke aspecten volledig tot hun recht doet komen. Dezelfde afgevaardigde had er bij de minister op aangedrongen, dat deze de beloofde spoedige stappen bij de Europe se Commissie, om voor de Nederlandse visserij een behoorlijke concurrentie-posi- tie te verwerkelijken, vergezeld zou doen gaan van een stap dichter bij huis: bij het Visserijschap. Mr. Marijnen beloofde dit. Hij was verontrust door de subsidiërings- 60-61. Met grote ogen van verbazing keek het kabouterjongetje naar de deur. Wat kwam daar naar binnen? Oei..kijk nou eens! mompelde hij. Het was ook wel ongewoon, wat hij te zien kreeg: daar wipte zowaar een pad de klas in! Meester! zei hij, z'n vinger opste kend. Kijk eens. .we krijgen bezoek! Toen keek ook meester Fibbel verwon derd op politiek in de diverse E.E.G.-landen. Het gestelde doel' gelijke concurrentieverhou dingen, bereikt men niet door een subsi diëringswedloop. Het ministeriële beleid is er gericht, f oen--san de Nttdeglajndge visserij een gelijke start met die van de overige leden-landen te verzekeren. De mi nister vond, 'dat er in Nederland veel vissersschepen worden gebouwd, vooral kotters. Het verlenen van slooppremies zou volgens hem de nieuwbouw niet sterk bevorderen. Aan een landbouwnota, waarin de toe komstige ontwikkeling van de landbouw zal worden uitgestippeld, wordt op het ogenblik hard gewerkt, zei de bewinds man. Een groter budget voor cultuurtechni sche werken was bepleit door de senatoren Geuze (C.H.U.) en Mertens (K.V.P.) Prof. Samkalden (P.v.d.A.), die de minis ter enige juridische aspecten van enkele artikelen uit het E.E.G.-verdrag voorhield had ook oog voor de meer poëtische bloem bollen. Hij hoopte, dat minister Marijnen bij de memorie van antwoord op de be groting voor 1963 een overzicht zal geven van teeltvergunningen en erkenningen in de bloembollenteelt. Uiteraard kwam de positie van de Ne derlandse landbouw in de Europese Eco nomische Gemeenschap uitvoerig ter spra ke. Binnenkort, zo zei de minister, zullen in de E.E.G.-beleidslijnen vastgesteld wor den voor o.a. zuivel en rundvlees. De mo gelijkheden voor een nationaal beleid zul len spoedig verdwijnen. De senaat heeft ten slotte de begroting van Landbouw en Visserij zonder hoofde lijke stemming aanvaard. De communisti sche afgevaardigden mevrouw Van Omme ren-Averink en de heer Haken vroegen aantekening dat zij geacht wensten te wor den tegen de begroting te hebben ge stemd. De begroting van het landbouw- egalisatiefonds werd eveneens zonder hoof delijke stemming aanvaard. Voorts heeft de Eerste Kamer nog een groot aantal wetsontwerpen goedgekeurd. Vijftien ervan betroffen de naturalisatie van ruim 300 vreemdelingen. Het wetsvoorstel tot instelling van het bijstandskorps van burgerlijke rijksambte naren in Nieuw-Guinea ging eveneens vlot onder de hamer door. Verder werd de wijziging van de Algemene Weduwen- en Wezenwet goedgekeurd inzake een in terimregeling inzake de beperking van pensioenen en uitkeringen ingevolge de A.W.W. met renten en uitkeringen inge volge de ongevallenwetten, bijslagen op die renten en uitkeringen en toeslagen op die renten, uitkeringen en toeslagen op renten krachtens de invaliditeitswet. w» Capyr'gM P I fei 6 Coowife**» veen. Niet alleen de arbeidstoestanden maar ook de woongelegenheid voor de ar beiders waren miserabel. Er was geen be hoorlijk water, geen gas en elektriciteit. Sedert het begin van deze eeuw werd er geen enkel huis meer gebouwd. De wonin gen, die er stonden, verkeerden in een zeer slechte staat van onderhoud. Voor dit laatste moesten de bewoners veelal zelf zorgen, want de naamloze vennootschap stelde zich op het standpunt, dat de wo ningen goed waren opgeleverd en dat de bewoners de hen ter beschikking gestel de eigendommen goed moesten onderhou den en er voor dienden te zorgen, dat de waarde niet zou verminderen. Ook de we gen in Griendtsveen waren abominabel slecht. Pas na de tweede wereldoorlog gingen bewoners van Griendtsveen in de fabrieken in Deurne en Helmond wer ken en gingen zich onafhankelijk voelen. De n.v. moest lijdelijk toezien dat haar macht taande en dat zij met de bevolking niet meer doen kon wat zij wilde. De gemeenteraad van Horst die in 1956 enige aankopen in Griendtsveen had kun nen doen en daardoor het leven van de mensen iets draaglijker kon maken heeft nu voor f 565.000 het hele dorp Griendts veen, het eigendom van de familie-n.v., overgenomen. Van deze 565.000 ontvangt Horst 455.000 terug van de staat, in ruil voor 300 ha. ongeschonden Peelgebied. De ontbrekende 110.000 fourneert Horst zelf maar het krijgt die in de loop der jaren terug uit de opbrengst van de huur en de pachtgelden van de gronden, een jaarlijks bedrag van rond 21.000. Uitgezonderd de grote villa, die de familie Van de Griendt bewoont en enkele dienstgebouwen met bijbehorende akkers, is Griendtsveen niet meer in particuliere handen en kan er voor de bewoners van het achtergebleven gebied een tijd aanbreken, waarin ook zij deel hebben aan de gestegen welvaart. Het viel niet mee om de mening van de Gr'endtsveense bevolking over de veran derde situatie te weten te komen. Het is deze mensen niet kwalijk te nemen, dat zij bang waren om hun mening kenbaar te maken. In 't verleden heeft in Griendts veen menigeen ondervonden, dat hij daar door heel gemakkelijk brodeloos kon wor den. Voor Griendtsveen kan nu de wederop bouw beginnen,iets waarmede de heer J. C. E. van de Griendt het persoonlijk eens is. „De overdracht aan Horst was beslist noodzakelijk voor de ontwikkeling van dat gebied", zo gaf hij ruiterlijk toe. Maar de ze man, die de transactie hielp bespoedi gen heeft heel andere opvattingen dan zijn voorvaderen. Advertentie Het KNMI deelt mede: Tussen een depressie bij Schotland en een hogedrukgebied boven de omgeving van de Golf van Biscaye handhaafde zich een krachtige westelijke 1 uchtstroming, welke zich van Ierland tot Polen uit strekt. Een front, dat met deze stroming, meekwam, bracht in de afgelopen nacht regen, maar vanmorgen breidden zich opklaringen over ons land uit. De kern van de depressie trekt naar midden- Scandinavië en een rug van hogedruk, die Ierland nadert, zal zich morgen over de Britsé eilanden uitbreiden. De wind zal daardoor noordwestelijk worden en nog steeds vrij koude lucht aanvoeren. De windkracht zal echter afnemen. Daarbij zullen flinke zonnige perioden voorkomen. De kans op buien wordt tamelijk klein. VVEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen w M binnen- en buitenland. a 2 E Neerslag: laatste 24 uur. So »S X aS Den Helder half bew. wnw 13 0,3 Ypenburg zwaar bew w 14 2 Vlissingen zwaar bew w 13 1 Eelde zwaar bew w 14 1 De Bilt zwaar bew wzw 15 2 Twente zwaar bew w 15 1 Eindhoven zwaar bew w 16 1 Zd-Limburg regen wzw 15 1 Helsinki zwaar bew wzw 13 3 Stockholm regen z 15 0,1 Oslo regen z 10 10 Kopenhagen regen zzw 14 3 Aberdeen regen n 2 Londen half bew. w 16 0 Amsterdam zwaar Dew w 15 1 Brussel geheel bew wzw 15 1 Luxemburg regen wzw 12 1 Parijs licht bew. wzw 18 1 Bordeaux motregen nw 19 1 Grenoble onbewolkt windst. 20 0 Nice onbewolkt nnw 19 0 Berlijn regen zzw 17 1 Frankfort regen zw 16 1 München licht bew. zw 17 0 Ziirich licht bew zzo 17 0 Genève onbewolkt windst. 19 0 Locarno onbewolkt windst. 22 0 Wenen half bew. 0 21 0 Innsbruck onbewolkt w 22 0 Belgrado onbewolkt zzw 22 0 Athene onbewolkt nno 25 0 Rome mist windst. 23 0 Ajaccio onbewolkt ono 20 0 Madrid onbewolkt windst 28 1 Mallorca half bew. windst. 26 0 Lissabon onbewolkt nnw 25 0 Donderdag 24 mei Zon op 4.35 uur, onder 20.39 uur. Maan op 0.16 uur onder 9.00 uur. Maanstanden 26 mei 20.06 uur laatste kwartier. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 23 mei Hoog water 5.58 en 18.26 uur. Laag water 1.35 en 13.57 uur. Donderdag 24 mei Hoog water 6.40 en 19.07 uur. Laag water 2.16 en 14.37 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 minuten vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 2