Brusselse Opera: traditioneel en jeugdig tüu Grote plannen voor het nieuwe seizoen VAN NELLE'S Afternoon" theebuiltjes. Ilja Ehrenburg over het Stalintijdperk: Strawinsky gaf concert voor blanke Zuidafrikanen Op de inhoud komt 9t aan! Verzet tegen gebruik van geluidsband bij show Nederlandse muziek in het Holland Festival Energiecentrum voor Ned. Radio-Unie De radio geeft donderdag Expositie van K.Z.O.D. wordt goed bezocht Dr. P. H. Schroder krijgt „De Gouden Kothurve „Het leven was geen schaakspel maar een loterij 7 elevisieprogramma WOENSDAG 2 3 MEI 1962 fro '4&-. Met één theebuiltje zet u een flinke pot heer lijke krachtige thee k voor heel de familie! doos van 20 stuks (Van onze correspondent) BRUSSEL. Het Thédtre Royal de la Monnaie, de Brus selse Muntschouwburg, bij afkorting het T.R.M. genaamd, gaat zo langzamerhand zijn deuren weer sluiten tot het najaar. „Hoffmanns Vertellingen" en „La Bohème" sluiten het seizoen. Het ballet van de XXste eeuw van Maurice Bé- jart, niet onverdeeld gelauwerd uit Parijs teruggekeerd, be gint aan zijn zomertournee, die deze keer van Bordeaux over Zurich, het Holland Festival, het Festival van Bourgogne, HET IS EEN GOED opera-jaar voor het T.R.M geweest, dit 105de speeljaar na de restauratie van het oude gebouw, dat 24 maart 1856 was voltooid. Iets meer dan een jaar tevoren was de schouwburg, die uit 181$ dateerde uitgebrand. Zoals men weet waren aan dat eerste gebouw voor ons Nederlanders herinneringen ver bonden, die tegelijk beschamend en sen timenteel zijn. 24 augustus 1830 werd er Auber's „Stomme van Portici" gespeeld. Een duo en een aria, respectievelijk „Amour sacre de la patrie" en „Aux armes" brachten het publiek in extase. Het snelde naar buiten en bracht met zijn enthousiasme de Brusselse bevolking op gang. De revolutie van 1830 was be gonnen en men weet waartoe zij heeft geleid. Nu kan de Belgische regering een brave Nederlander als dr. Paardekooper straffeloos de toegang tot het land weige ren. Maar terzake. Wij hadden het over het ten einde lopend seizoen, dat goed is geweest. Tweehonderd voorstellingen heeft het T.R.M. gegeven, de gemiddelde be zetting van de zaal was 75 percent, bij „grote" creaties zelfs meer dan 80 per cent. Financieel staat het T.R.M. er niet zo slecht voor al blijft het, bij de zo langzamerhand fantastische gages, die de internationale artiesten vragen, moeilijk de eindjes aan elkander te knopen. DE JAARLIJKSE begroting van de ope ra is ongeveer zestig miljoen Belgische franken of rondweg viereneenkwart mil joen gulden. Daarvan komen twintii mil joen franken uit de recettes en de over blijvende veertig uit subsidies. De ge meente Brussel neemt daarvan tien mil joen voor haar rekening, ook stelt zij het gebouw ter beschikking en zorgt zij voor het onderhoud. De provincie Bra bant heeft zo juist haar jaarlijkse suo sidie van twee tot drie miljoen franken verhoogd. De Belgische staat draagt jaar lijks iets meer dan zeventien miljoen fran ken bij. Daarbij komen dan nog allerlei aanvullende subsidies, waarover van ge val tot geval wordt gestemd wanneer net jaarlijks tekort moet worden weggewerkt. Directeur Huisman zegt: „We leven, zo als alle opera's, op onze schulden en iede re keer komen we net met de hakken over de sloot. Een subsidie, die nog da teert uit de dagen van Koning Leopold de Tweede is die van 104.000 franken per jaar, betaald op de civiele lijst van het paleis te Laeken voor het gebruik van de koninklijke loge. Het bedrag is in drie kwart eeuw nooit gewijzigd maar daar staat tegenover dat prompt iedere laat ste dag van de maand de overboeking van één twaalfde ervan op de rekening van het T.R.M. wordt gestort". DIE BEGROTING van vier en een kwart miljoen Nederlandse guldens lijkt wellicnt hoog doch daar staat tegenover dat het T.R.M. een vast personeel van rond 275 personen volledig op jaarcontract in dienst heeft en dat er ieder jaar tien of twaalf opera's nieuw worden geënseneerd even als zes balletten terwijl het lopende re pertoire wordt onderhouden en vernieuwd. Zo zal het seizoen 1962 63 beginnen met een nieuwe enscenering van Wagner's „Ni- belungenring" door de begaafde Belgische regisseur Jo Dua, met kostuums van Casado en decors van Rudolf Küfner. Ook Verdi's „Traviata" krijgt een nieuwe enscenering van de Italiaanse regisseur Franco Zeffirelli. De bewonderaars zo als uw dienaar van Richard Strauss komen aan hun trekken: Elisabeth Schwarzkopf zal medewerken aan Der Ro- senkavalier. Decors en kostuums zijn van de jonge Brusselse kunstenaar Thierry Bosquet, die deze ook reeds voor Mozart's „Don Giovanni" heeft gemaakt en die boven dien de ontwerpen zal maken voor de nieuwe „produktie" (zoals men dat te genwoordig noemt) van „Cosi fan tutte". Wieland Wagner komt ook het volgend seizoen weer terug; niet met de regie van een opera van zijn grootvader maar met die van Strauss' „Salome", waarin Ania Silja, de Isolde van het aflopend seizoen, de titelrol zal zingen. Mozart's „Tover fluit" en „Don Giovanni" zullen onder lei ding van André Vandernoot, de Belgische Mozartdirigent bij uitstek, worden ge zongen door solisten van de Weense staats- opera. VAN DE HEDENDAAGSE opera's zal „Wozzeck" van Alban Berg worden her vat in de regie van Rudolf Küfner en Mau rice Béjart zal zich bezig houden met het regisseren van Léhar's „Lustige Witwe". Ook Ijeeft men nog overwogen de opera, die Manuel Rosenthal van Michel de Ghelderode's „Hop Signor" heeft ge maakt, te brengen maar na het échec van de première in New York staat men daar uiteraard wat huiverig tegenover. Het „Ballet van de XXste eeuw" van Béjart komt met zes nieuwe creaties „Les Noces" van Strawinsky, „Marsia' van Dallapiccola, „Mouvements" van de Belgische componist Frangois Gorieux, Haut voltage" van Pierre Henry, de Bac- chanale uit „Tannhauser" en „A la re cherche de Don Juan". Dat laatste is een van de „totale" balletten van Béjart. De rol van Don Giovanni zal een travesti zijn T oonkunstenaarsbond Het hoofdbestuur van de Nederlandse Toonkunstenaarsbond heeft aan de mini ster van Sociale Zaken een telegram ge stuurd van de volgende inhoud: „Verzoe ken gebruik geluidsband bij Kalanagshow Bayreuth en Salzburg naar Edinburg zal leiden. Non deze Ite. Yerb}e^n- Voldoende Nederlandse musi maand in juni komen e, I.Mandse gexelschaJen op bezoek: het Israëlische lnbal Ballet, het Ballet van de Mar- derlandse kunstenaars kiezin De Cuevas en Sadler's Wells, dat met drie opera's Aan het verzenden van dit telegram is, komt namelijk „Rake's Progress" van Strawinsky, „Iolanthe" 70 deelt het hoofdbestuur in een commu van Gilbert en Sullivan, het auteurspaar van de tot nu toe niqu® ter motivering mee, een uitvoerige onverwoestbare Mikado, en „Murde'r in the CathedrdT van SSTSÏTS weigerde iets te doen tegen de inkrimping van het arbeidsterrein van de amuse mentskunstenaars. Bij een vorig optreden van de Kalanagshow in het theater Carré te Amsterdam bestond het orkest uit twaalf Nederlandse musici. Thans wordt de bege leiding voornamelijk verzorgd door een Duitse hammondorganist, die tevens een bandrecorder bedient. De N.T.B. acht dit een onaanvaardbare zaak. Bij het toela- I tingsbeleid zal eerst de stand van de Ne derlandse arbeidsmarkt in ogenschouw moe- I ten worden genomen. Het is vooral de vrije invoer van geluidsbanden in een klein land als Nederland die de kleinkun I stenaar de existentie onmogelijk maakt, Het bestuur van de N.T.B. zal zich nog I nader beraden over maatregelen indien de vergunning voor het gebruik van de geluidsband in de eerder genoemde show niet wordt ingetrokken. Aldus een ver- klaring van de N.T.B. In het Holland Festival 1962 zullen, deelt de persdienst van het Holland Festi val mee, de volgende composities van Nederlandse componisten worden uitge voerd. De opera „Philomela" van Hendrik An driessen door de Nederlandse Opera op 22 juni in Amsterdam en op 26 juni in Den Haag. „Nritta" (eerste uitvoering) van Ton de Leeuw door het Brabants Orkest op 16 juni in Tilburg. Werken van Sweelinck en tijdgenoten door het NCRV Vocaal Ensemble op 18 juni te Amsterdam. Het concerto grosso van Hellendaal door het Residentie-Orkest op 20 juni Scheveningen. De tweede symfonie van Willem Pij per en „lm grossen Schweigen" van Al- phons Diepenbrock door het Rotterdams en worden gedanst door de Nederlandse Philharmonisch Orkest op 16 juni in Rot danseres Tania Bari. terdam. De suite uit „Marsyas" van Al- phons Diepenbrock door het Concettge- BEHALVE DE „GROTE" voorstellin- bouworkest op 21 juni in Amsterdam De gen heeft het T.R.M. dan nog een klein suite uit „Electra" van Alphons Diepen- gezelschap: opera voor allen, dat pas af- brocjt door het Radio Philharmonisch Or gestudeerde Belgische krachten in staat kest op 25 juni in Amsterdam, stelt plankenervaring op te doen. Zij trek- Werken van Sweelinck. Monnikendam, ken met de door hen opgevoerde opera's Diepenbrock en H. Andriessen door het door de Belgische provincie. Het T.R.M. Collegium Musicum Amstelodamense op zelf zal, zoals het dezer dagen „Rigoletto" 24 juni in Amsterdam, te Nijmegen heeft gespeeld, met zijn ope- „Seria" van Van Vlijmen op het concert ra's ook het volgend seizoen naar de Ka- voor hedendaagse muziek op 6 juli in relsstad en naar Heerlen en Tilburg gaan. Amsterdam Komt de internationale operagemeen- Concerto grosso in bes van Willem de schap, van welke dezer dagen, zoals be- Fesch en chromatische fantasie van Swee- richt, te Oostende de oprichtingsvergade- linck door het strijkorkest Benedetto Mar ring heeft plaats gehad, eenmaal op gang cello op 11 juli in Scheveningen dan zal men ongetwijfeld ook boven de J^iederen van Henriette Bosman doör Moerdijk de belangrijkste opvoeringen Bernard Kruysen op 7 juli in Scheve van de aloude maar zich steeds verjon-1 ningen en op 13 juli in Amsterdam gende Munt kunnen bijwonen, Een pas de deux uit het divertimento van Béjart en Belda, een der'succes- nummers uit het repertoire van het ballet van de XXste eeuw. Advertentie De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft de toezegging ge daan, dat de rijksgoedkeuring voor de bouw van een energiecentrum op het ter rein, dat in Hilversum gereserveerd is voor het huisvesten van radio en televisie, in de eerste week van juli 1962 zal worden verteend. Dit energiecentrum zal bevat ten de installaties voor de opwekking van warmte, koude en noodstroom, de distri butie van licht- en krachtstroom en de telefoon-centrale. Op dit terrein komen een administratiegebouw voor radio en te levisie. de muziekbibliotheek en fonotheek, het technisch centrum, een concertzaal en de televisiestudio's en enige andere gebou wen. Een toezegging van de minister be treffende de rijksgoedkeuring voor de bouw van de muziekbibliotheek en fono theek is eveneens ontvangen. A A NKOND/G/NGEN f» BESCHOUWINGEN De tentoonstelling van werken van 32 leden van het genootschap Kunst zij ons Doel, is tot heden door meer dan 600 bezoekers in het museum „Het Huis Van Looy" bezocht. Van de rijkssubsidie bij aankoop "van een kunstwerk, werd ruim gebruik ge maakt, daar er reeds voor een bedrag van 3.500 aan werken werd aangekocht van onder andere de kunstenaars Jan Loots, Mies Deinum, mevr. Marcus Potgieter, De Vries, Huysser, Jan van Geem, De Ridder, Hoogwout, mevr. Loeff van Eeuwijk en van Van Velsen. De tentoonstelling blijft nog te bezich tigen tot en met zondag 27 mei 'l.'s. grammo- De jonge Limburgse kunstschilder Hans Truyen uit Klimmen (bij Valken burg) legt dezer dagen in zijn atelier „Huize Retersbeek" de laatste hand aan een levensgroot portret van de staatsman prof. Romme dat een plaats krijgt in „Romme-instituut" in Baarn. Het schilderij werd prof. Romme vorig jaar in de vorm van een opdracht aan geboden, kort na zijn aftreden als fractie-voorzitter van de K.V.P. in de Tweede Kamer. Sindsdien heeft prof. Romme een tiental keren geposeerd: thuis in Bloemendaal, in het „Romme- instituut" en in het atelier van de schilder. Ook een belangrijk deel van de Paasdagen bracht prof. Romme poserend door, voor het laatst. Het schilderij wordt twee meter hoog en één meter lang. André Glavimans De Nederlandse amateur Toneel Unie houdt dit jaar haar landdag op Hemel vaartsdag donderdag 31 mei, in de Twent se Schouwburg te Enschede. Om tien uur 's morgens zal de voorzitter van de NATU, mr. P. Cleveringa, zijn openings rede uitspreken. Hierna volgt de uitrei king van de hoogste NATU-onderscheiding „De gouden Kothurne", aan een tweetal personen, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor het Nederlandse amateurtoneel. Het zijn de heren D. A. van Krevelen, oud secretaris-penningmeester van de afdeling Rotterdam van de NATU, en dr. P. H. Schroder uit Haarlem, al sinds jaren voorzitter van de Nederlandse Bibliotheek voor het Amateurtoneel. De actrice Mary Dresselhuijs zal een cause rie houden over het onderwerp vragen en antwoorden, 's Middags heeft een voor stelling plaats door de toneelgroep Jeugd- podium uit Arnhem met het blijspel „Die kleine Dominee" van James Barrie, waar mee deze landdag besloten wordt. Éw, 1 De Franse cineast Raoul Coutard filmt op het ogenblik in ons land voor Fons Rademakers' produktie „Als twee Druppels Water". De foto toont Coutard in gesprek met Rademakers tijdens de opnamen in Voorschoten. Rechts de voor de regen in plastic gepakte camera. Coutard is bekend geworden door zijn camera werk in onder meer „A bout du souffle", „Jules et Jim" en „Les Quatre cent coups". DE BEKENDE RUSSISCHE veteraan-schrijver Ilja Ehrenburg heeft in het maand blad van de Sovjet-Russische schrijversvereniging een boekje open gedaan over de manier waarop de Sovjet-Russische intellectuelen leefden ten tijde van de Stalinisti sche terreur in 1937 en 1938. Ehrenburg verhaalt hoe hij tijdens de zuiveringen, waarbij de oude Sovjet-Russische intelligentsia werd uitgeroeid, op 24 december 1937 in Moskou aankrmm na als verslaggever in de Spaanse burgeroorlog werkzaam te zijn geweest. Die avond werd hem in zijn flat gezegd wat er aan de hand was: „Er was een zee van namen, waarachter het woord „gearresteerd" stond." ZIJN VRIENDEN waarschuwden hem „Vraag over niemand iets. Wanneer je over hen in een gesprek betrokken wordt, hou er dan mee op". De volgende mor gen ging hij naar het kantoor van het regeringsblad Izvestia. „Ik werd goed ont vangen, maar ik herkende geen enkel ge zicht. Ondanks de goede raad vroeg ik waar die en die personen waren. Iemand antwoordde „afgelopen". Een ander maak te slechts een handgebaar. Er waren er ook die vlug wegliepen". Op het kantoor van de Pravda, het blad van de com munistische partij, nam een vriend hem mee naar de badkamer en zei: „Ik weet een nieuwe mop voor je. Twee Mosco- vieten komen elkaar tegen. De een zegt: „Weet je dat Teruel (een stad die door de troepen van Franco tijdens de Spaan se burgeroorlog werd belegerd) is ge vallen"? waarop de ander vroeg: „En wat is er met zijn vrouw gebeurd"? „ONDER MIJN KENNISSEN was nie mand er zeker van wat er de volgende dag zou gebeuren. Velen hadden koffer tjes gepakt met twee stel warm onder goed, om op alles voorbereid te zijn. Sommige mensen die in de Lavroesjenski- straat woonden (waar ook Ehrenburg woonde) vroegen of de lift 's nachts stopgezet kon worden omdat zij niet kon den slapen door het geluid". Volgens Ehrenburg werd dit geluid veroorzaakt door het komen en gaan van de gehei me politie. Bij een ander bezoek aan de Izvestia merkte hij dat er geen naam bordjes op de deuren van de directieka mers zaten. Een kantoorjongen zei hem: „Dat heeft geen zin. Vandaag wordt er een benoemd en morgen wordt hij ge arresteerd". Een Joodse schrijver, die la ter wérd aangehouden en in de gevange nis is overleden, heeft volgens Ehren burg gezegd: „Tegenwoordig kan een man alleen tegen zijn vrouw openlijk spreken en dan alleen 's nachts, met de hoof den onder de dekens". VOOR MILJOENEN Russen werd Sta lin een halfgod. „Wij dachten (waar schijnlijk omdat we dat wilden) dat Sta lin niets van de zinloze gewelddaden af wist". „Wanneer ik een gelovig man was zou ik misschien zeggen dat Gods we gen ondoorgrondelijk zijn.Ik heb in een tijdperk geleefd waarin het lot van een mens geen schaakspel maar een lote rij leek". Het is het eerste persoonlijke verslag dat in litteraire vorm verschijnt van een schrijver die de golf van ter reur tijdens Stalin overleefd heeft. Vergaderingen tegen de rassenscheiding kennmerken in Johannesburg het Zuid- Afrikaanse debuut van de componist diri gent Igor Strawinsky gisteravond. Indiërs, kleurlingen, blanken en zwar ten droegen borden bij zich en stonden bij de ingang van het stadhuis, protesterend tegen het feit dat het Strawinsky niet toe gestaan werd voor gemengd publiek op te treden. Het concert was alleen voor blan ken. Op de borden stond: „Kunst voor allen' „Muziek heeft witte en zwarte noten no dig", „Waarom alleen blanken?" Een open brief aan de componist van het Indische congres uit Transvaal werd onder het pu bliek verspreid. Er stond onder andere in: „ongelukkigerwijze bent u willens of on willens partij geworden in de kwaadaar dige politiek van rassendiscriminatie in ons land". NIEUW KRO-PROGRAMMA De KRO zal in het nieuwe radioseizoen, ingaande half oktober, het zaterdagoch tendprogramma radicaal veranderen nu de vrije zaterdag zo algemeen is geworden. De thans bestaande programma's voor onder meer vrouwen en zieken zijn teveel gericht op bepaalde groepen. Het nieuwe programma „Djinn" („een programma dat je niet los laat"), onder leiding van Leo Nelissen, is gericht op alle mogelijke luis teraars. Daarom zal het afwisselend wor den, als het ware een programma in het kort van negen uur tot half een, met ele menten van licht tot ernstig: muziek en gesproken woord, puzzels en telefonische gesprekken over actualiteiten in de gehele wereld. HILVERSUM I 402 m 746 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Programma-overzicht. Aansluitend: Recht door naar school en kantoor (gr.). 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Oude muziek (gr.). 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Radio Fil harmonisch orkest en solist. 12.00 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfsleven, lezing. 12.43 Het Cocktail Trio. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, actualiteiten en grammofoonmu- ziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Metropo leorkest. 14.00 Kamermuziek. 14.40 Voor de vrouw. 15.00 Pianorecital. 15.30 Amu sementsmuziek (gr.). 16.00 Voor oog en oor: cultureel programma over muziek en schilderkunst. 17.00 Grammofoonmu- ziek. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Jazzmu ziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Theater-orkest. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gevarieerd pro gramma. 19.55 Sportpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Zangrecital (gr.). 20.15 Concertge bouworkest en solist. (In de pauze: In gesprek met Simon Vestdijk). 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualitei- ten. 23.10 Discotaria: nieuwe foonplaten. 2-3.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m 1007 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00- 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke ka mermuziek (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 NCRV-lied. 10.03 Oude muziek (gr.). 10.15 Morgendienst. 10.45 Klassieke muziek (gr.) 11.00 Voor de zieken. 11.45 De zingende kerk. 12.00 Middagklok-noodklok. 12.04 In strumentaal kwartet met zangsolisten: lichte muziek. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.38 Chansons de France. 12.50 Staatsiebezoek aan Oostenrijk. 13.00 Nws. 13.15 Clavecimbel en gitaar. 13.40 Kop stukken, licht programma (herhaling van zaterdag jl.) 14.00 Promenade-orkest en solist. 14.40 Klassieke muziek (gr.). 15.40 Wo gehest du hin?, cantate (gr.). 16.00 Bijbelover denking. 16.20 Geestelijke liederen. 16.45 Strijkkwartet: klassieke muziek (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Marsmuziek (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Metropole or kest. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Lichte gram- mofoonmuziek. 18.40 Reportage van de jaarvergadering van het Verbond van Pro testants-Christelijke Werkgevers in Neder land, te Scheveningen. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Koorzang (gr.) 19.30 Radiokrant 19.50 Zendtijd politieke partijen: C.H.U. 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 La tijns Amerikaans orkest. 20.30 De kraan van de Delta, klankbeeld over de afslui ting van het Haringvliet. 21.10 Instrumen taal kwintet: lichte muziek. 21.30 Alt en piano. 22.00 Muziek voor miljoenen (gr.) 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Pianoduo: klassieke muziek. 23.30 Boekbespreking. 23.55-24.00 Nieuws. KRO: Televisieprogramma's. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte orkestmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsor kest en solist. 12.50 Beurskroniek. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14.00 School radio. 16.00 Beursberichten. 16.06 Franse les. 16.20 Clavecimbelrecital. 16.40 Liede ren. 17.00 Nieuws. 17.15 Voor de kinde ren. 18.15 Lichte orkestmuziek. VOOR WOENSDAG NTS: 17.00 Internationaal jeugdjournaal. AVRO: 17.10-17.45 Voor de jeugd. NTS: Journaal en weeroverzicht. 20.20 Woord en beeld. 20.30 Terugblik op het Avondcol lege Nederlands. 21.00 TV-dansant. 2130 Van onze sportredacteur. 21.55 Documen taire film. 22.35 Epiloog. NTS: 22.45-22.55 Staatsiebezoek aan Oostenrijk. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 In AVRO's Televizier. 20.30-22.40 De Kardi naal van Spanje's toneelstuk. PAUL SCHUREK OVERLEDEN Paul Schurek, een van de bekendste Noordduitse schrijvers, is dinsdagochtend op 72-jarige leeftijd in Hamburg gestorven Schurek heeft in het plat-Duits romans, toneelstukken en hoorspelen geschreven. Zijn meer dan twintig toneelstukken wor den veelvuldig opgevoerd. Verscheidene zijn in het hoogduits en andere talen ver taald.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4