TEHTENSHOW 'Limenta' IN DE VISHAL+EN OP ZEE wssmmm VERTEGENWOORDIGER If Blik op de zee in yt Cultureel Centrum MODERNE VERLICHTING Christelijk Jeugdkoor „IJmuiden-West" Tweemaal bestolen in Italië Rjgrur WISKER Centrifuges - Wasmachines W 1. \G 23 MEI 1962 WISKER WISKER - Marktplein STOFZUIGERS LOENDERSLOOT Wasmachines - Centrifuges Zes politiefunctionarissen uit Velsen nemen deel aan intern, rally VERFFABRIEKEN RALSTON N.V. OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY VorÓO KENNEMERLAAN 9 L ei ea Telefoon 5271 J. Smit erelid van „Ons Belang" Rijno-appelsap. Mmm, zegt U, héérlijk! Voor de volle 100% zuiver sap, Klinkklaar fruit. En... drinkklaar. Drinkklaar! Dat is óók Rijno frambozen. Oók Rijno-zwarte bessen. Even heerlijk als Rijno-appelsap. Even zuiver: zonder essence, zonder koolzuur, zonder kleurstof. Proef ze, allemaal. Geniet van die rijke,volle vruchtensmaak. Haal een paar flesjes Rijno in huis! Rijno laat U kiezen uit: appelsap - zwarte bessen frambozen - tomatensap tomatencocktail - jus d'orange druivensap - rode bessen Rijno - klinkklaar drinkklaar fruit zuiver produkt van DE BETUWE TIEL De bekende zeefotograaf Cees v. d. Meulen heeft 't Pieter Vermeulenmuseum te IJmuiden een bijzondere collectie van zijn foto's aangeboden. Ze hebben een plaats gekregen in een der zalen. De expositie is zaterdag jongstleden door wet houder H. de Boer geopend. Men ziet hier foto's van uitvarende sleepboten in hoge zeëen, over de pier slaande golven, een stemmig beeld van de vissershaven, een tegenlichtopname bij het monument op de kop van de haven, twee meeuwen tegen een bewolkte lucht, een schip in de Noor- dersluis terwijl de mensen over het lage hekje hangen. Foto's van de industrie in Velsen, zoals die van het palenpark van Van Gelder Zonen, een gietpan Dij Hoogovens en nog meer boeiende op namen. V. d. Meulen heeft voorts niet vergeten aandacht te besteden aan de ver- onderlosser met keien uitvaren, het los sen van de stenen vanaf de spoorwagons. Rijswerkers maken het zinkstuk. Foto's die alle een indruk geven van de be drijvigheid in de gemeente Velsen. Maar de zee neemt de grootste plaats in op de tentoonstelling in het Cultureel Cen trum. En dat is niet verwonderlijk, want velen weten dat Cees v. d. Meulen zich thuis voelt op de zee. groting van de havenmond. Men ziet een Advertentie voor de grootste keuze VOOR ELK INTERIEUR Ziet de etalage TELEFOON 4262 BEEN GEBROKEN Een jongen van zeven jaar, die gisteren in Santpoort de Burgemeester Enschedé- laan overstak zonder uit te kijken en daar bij tegen een wielrijdster opliep, heeft een gecompliceerde linkeronderbeenbreuk op gelopen. De jongen is in het Antonius- ziekenhuis opgenomen. Advertentie Excelsior, Holland Electro, Ruton, AEG. Electrolux, Philips, Erres. Betaling eventueel te regelen. Voor 100 service: Lange NIeuwstraat 433 - 435 BURGERLIJKE STAND VELSEN BEVALLEN: C. C. J. Schiperijn-Alders, z„ P.C. Hooftlaan 13, Driehuis; M. A. Fa tels-Maas, z., Hagelingerweg 125, Sant poort; H. A. Verdikt-Andrews, d., Gijzen- veltplantsoen 119, IJmuiden; G. van der LaanReitsma, z., Trompstraat 149, IJmui den (oost); M. G. Reindersvan Veen. z., Woonwagenkamp, Velsen (zuid); T. Jas- perse-Reidinga, z., Van Valkenburgstraat 2, Velsen (noord); E. KeurVeldheer, z., Tuindersstraat 88, IJmuiden (oost); E. K. Schol—Hartog, d., Van Speykstraat 4, IJmuiden (oost); W. van Veen—Piersma d., Planciusstraat 18, IJmuiden; H. C. Slag terBrouwer, z., Waterlooplein 18, Drie huis; A. M. Snijdersde Ruijter, d., Schip- broekenweg 28, Santpoort; M. J. H. van der Beekvan Wilnen, z., N. Stationsweg 23, Bloemendaal; G. Ronde—Zwart, d. Pleiadenplantsoen 45. IJmuiden; M. A. C, van RijnBlok, z., Huis te Wissenlaan 33 Santpoort; C. RamermanKrab, Voer manstraat 26, IJmuiden. OVERLEDEN; C. J. de Goede, 87 jr. weduwnaar van K. Scheffers. Duinvliet- straat 48, Velsen (noord); F. C. Nu.vens 64 jr., Driehuizerkerkweg 178, Driehuis K. F. Ungerer, 63 jr., weduwe van H. M Koene, Overbildtweg 26, Santooort. Advertentie ALLE GOEDE MERKEN Centrifuge reed» voor149.— met eL rem 1179-— 100 'ti service en garantie. Betaling ook ln overleg. Marktplein - Tel. ««2 Zes functionarissen van de Velscnse po litie nemen deel aan de zevende interna tionale politie-rally, waarvan de start za terdagmorgen om negen uur te Luik in België plaats vindt. Het zijn de heren F. Asbeek Brusse, J. Bronsveld, C. L. van Duivenvoorde, H. Zandbergen, F. Ko ning en G. Spiering. Zij vertrekken vrij dagmorgen om negen uur al uit Velsen. De deelnemers rijden een beschreven route met een lengte van 1280 kilometer. De rally duurt ongeveer vijfentwintig uur, zodat de mannen een zware rit te wach ten staat. De internationale politierally trekt al tijd veel deelnemers. Dit jaar zijn het er ongeveer vijftig, die in Luik zullen star ten een minuut na elkaar. De route ligt grotendeels in België, maar een deel gaat ook door Noord-Frankrijk era-Lüxemburg. De organisatoren hebben het zo uitgekiend dat een deel van de rit 's nachts moet wor den gereden juist in het bergachtige ge bied van Zuid-België. Het is voor de eerste maal dat de Vel- sense politie deelneemt met personenauto's. Vorige malen hebben enkelen van de ge noemde deelnemers al met de motor aan de rally deelgenomen. In de rally zijn ingelast een regelmatigheidsrit en een snelheidsrit op het circuit van Chimay. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de besturen van steden. Bovendien krijgt iedere deelnemer na afloop een herinne ringsplaquette. De deelnemers die uit Bel gië, Frankrijk, Duitsland en Nederland komen, zullen na afloop van de rally di neren in het Palais des Congres te Luik. Het heeft wat lang geduurd eer het Christelijk Jeugdkoor „IJmuiden-West" zijn voornemen om een concert te geven kon verwezenlijken. Allerlei onverwachte omstandigheden stonden telkens weer de uitvoering van de plannen hiertoe in de weg. Maar dinsdagavond had het koor de wind in de zeilen, zodat het in het wijk- gebouw „De Rank" te IJmuiden de voor genomen muziekuitvoering inderdaad kon geven, zelfs onder de ruime belangstelling van hartelijk gestemde toehoorders. Het koor A van het jeugdensemble, waartoe kinderen van 6 tot 8 jaar oud be horen, trad het eerst voor het voetlicht om onder leiding van de koorleidster Jeanne van Asselt twee geestelijke liede ren, liedjes over kaboutertjes, over een ongevaarlijk teddy-beertje met nog een merkwaardige geschiedenis van Ridder Rozijn te zingen. De kinderen deden braaf hun best om deze liederen zo goed moge lijk te laten klinken. Ik geloof, dat mejuf frouw van Asselt op grond van deze ambi tie nu met succes kan gaan werken aan een werkelijk mooie koorklank, aan wat meer noodzakelijke uitdrukking en aan een betere vormgeving van de melodie, zonder de gescandeerde verbrokkeling waarvan Ridder Rozijn het slachtoffer werd. Onder een mooie koorklank versta ik ook een zuivere toon vorming. Wat ik van het koor A gezegd heb, geldt eigen lijk ook voor het koor B, dat bedoeld is voor kinderen van 9 tot 14 jaar. Het is waarschijnlijk beter om voorlopig nog af te zien van meerstemmige zang en za- ker van een te moeilijk stuk als „Laat ons dwalen" (Let us wander") van Henry Purcell. Het mooi zingen van een één stemmige melodie is al moeilijk genoeg! Maar het moet worden gezegd, dat ook de kinderen van koor B hun uiterste best deden. Gaarne wil ik nog herinneren aan de „liedjes uit de oude doos", waarvan de kinderen van koor A echte speelliedjes mochten maken, zelfs met enige costume- ring. Een aandeel in het omvangrijke nro- gramma, dat voor na de pauze ook nog de opvoering van het zangspel „Dé Ratten vanger van Hameln" met muziek van Jeanne van Asselt vermeldde, kreeg het jeugdorkest van de Christelijke Muziek vereniging „Wilhelmina", dat eveneens geleid wordt door mejuffrouw Van Asselt Van de uitgevoerde nummers slaagde de Johann Krieger-suite van A. den Arend afgezien van stemmingsmoeilijkheden, ze ker het best. In elk geval liet de uitvoe ring ervan horen, welke gunstige moge lijkheden de capaciteiten van de geestdrif tige jonge instrumentalisten voor ontwik keling bieden. Jan te Loo moet ten slotte genoemd worden als de toegewijde piano begeleider van de koren. P. Zwaanswijk Advertentie Sporthuis Wilms Floet toont u dagelijks een kollektie bungalowtenten van het vermaar de Franse fabrikaat „raclet" (de meest door dachte serie bungalowtenten welke in Neder land gepresenteerd wordt). Wij, als importeur en dealer, kunnen u deze werkelijk fantas tische bungalowtenten tegen de laagst moge- gelijke prijs aanbieden. Prijzen van 215.— tot f 725.—. Sporthuis WILMS FLOET Een Nederlandse toerist en zijn vrouw zijn in Milaan binnen enkele uren twee maal bestolen. De 60-jarige heer H. de Ruiter uit Am- hem en zijn vrouw werden eerst beroofd van twee koffers met kleren en andere bezittingen, die een waarde vertegenwoor digden van ongeveer 800 gulden. 's Middags was de heer De Ruiter be zig een band te verwisselen, toen uit de auto zijn portefeuille en het handtasje van zijn vrouw gestolen werden. Het echtpaar was achter de auto met de band bezig toen de dief zijn slag sloeg. De portefeuille bevatte ongeveer 700 gul den. In de tas van zijn vrouw zat klein geld. Fabrikanten van RALSTON VERVEN vraagt zeer aktieve voor het rayon Noord-Holland, die volledig op de hoogte is van de verfbranche en over reis ervaring in deze branche be schikt. Rijbewijs B-E vereist. Voor een prima vertegenwoor diger bieden wij zeer aantrek kelijke kondities en zijn er vele mogelijkheden. Zonder kennis van de verf branche onnodig te solliciteren. Eigenhandig geschreven brieven vergezeld van een recente pas foto, worden onder toezegging van volledige geheimhouding gaarne ingewacht bij het hoofd van de afd. Personeelszaken van de Verffabrieken Ralston N.V.. Oudegracht 74-76 te Utrecht. m DOOR Natuurlijke voeding, vloeibaar, kant-en-klaar. Vervangt de da gelijkse maaltijd. Aangename chocoladesmaak. Gebruik vol vertrouwen Limenta. verkrijgbaar bij apotheken en drogisterijen. Voor onjuistheden ln adver tenties, ontstaan door het telefonisch opgeven, kunnen wij geen verantwoordelijk heid aanvaarden. Advertentie KONINGSPLEIN 1» - TELEFOON 4886 Advertentie Erkend installateur P.E.N. De Nederlandse Bond van Broodslijters ,Ons Belang" heeft dinsdag .in Utrecht tij dens de dertiende jaarvergadering haar aftredende secretaris, de IJmuidenaar Joop Smit, benoemd tot erelid. De heer Smit heeft veel pionierswerk gedaan in het bondswerk. Hij was een der oprichters van „Ons Belang" en vanaf de oprichting van deze bond, dertien jaar geleden, se cretaris. In verband met zijn leeftijd heeft hij echter ander werk moeten zoeken waardoor zijn aftreden noodzakelijk werd. De heer Smit heeft zeer geijverd voor het oprichten van plaatselijke afdelingen, zo als in Friesland, Groningen, Utrecht, Lei den en Kennemerland. Alvorens afscheid te nemen van de se Cretans gaf voorzitter W. Harman een overzicht van de activiteiten in het afge lopen jaar. Hij gewaagde van de successen die zijn behaald bij de overheid. Er zijn ongeveer drieduizend broodslijters bij „Ons Belang" aangesloten. De heer Harman bood, nadat hij de hoe danigheden van de heer Smit had geprezen de scheidende secretaris een geschenk on der couvert aan. In zijn dankwoord riep de heer Smit nog eens op tot eenheid in de slijterswereld. De IJmuidenaar J. Niesten, plaatsver vangend voorzitter van de afdeling Kenne merland, werd als opvolger van zijn plaatsgenoot Smit met algemene stemmen benoemd tot secretaris van de landelijke bond. Zo was het gisteren Te IJmuiden werden dinsdag 5178 kisten zeevis aangevoerd, waarvan 483 kisten tong en tarbot, 10 heilbot, 185 schol, 15 schar, 2 bot, 83 haring, 1580 makreel, 660 schelvis, 68 wijting, 1210 kabeljauw en gul, 8 leng, 12 poon en 154 diversen. De prijzen waren gisteren Per 1 kg: heilbot 42.90, gr. tong 3.90 3.40, grm. tong 3.102.90, kim. tong 2.50 2.20, kl. tong I 2.50—2.20, kl. tong II 1.54— 1.30, tarbot I 3.90—3.50. Prijs 50 kg: tongschar 73, kl. tongschar 75, kl. schol II 26—10, schar 22—20, bot 21, v. haring 3834, makreel 4213, kim. 5544, kl. schelvis I 5550, kl. schelvis II 4644, wijting 4834, gr. gul 4942, mid. gul 4642, kl. gul 3733, poontjes 3016, Per 125 kg: gr. kabeljauw 284124, gr. leng 112—96. De besommingen waren gisteren KW 77 f 4940, KW 146 6300-, VL 110 15.980.—. Aanvoer van woensdag Vanmorgen zorgden 28 vaartuigen in IJ muiden voor een aanvoer van 2.200 kisten vis, 315 stuks kabeljauw en 17.500 kilogram tong. Van deze kisten waren 135 schelvis, 325 wijting, 175 gul en kabeljauw, 100 ha ring, 600 makreel, 275 schol, 145 varia. Prijzen van woensdag In guldens. Per kilogram: heilbot 4,20 3, tarbot 4,203,70, grote tong 3,703,40, grootmiddel tong 3,102,90, kleinmiddel tong 2,602,40, tong I 2,502,20, tong II 1,50—1,32. Per 50 kilogram: grote gul 47—40, middel gul 4638, kleine gul 3832, leng en lom 32, haring 4311, bonken 36, makreel 23— 16, schar 2216, bot 1210, poon 2018 schol III 30—8, schol II 34—31, schol I 2636, zetschol 6636, grootmiddel schol 6032, grote schol 5632, grote schelvis 67 grootmiddel schelvis 65, kleinmiddel schel vis 66, kleine schelvis I 6559, kleine schelvis II 6054, gestripte wijting 6045 dichte wijting 2837, griet 65, tongschar 80—75, tarbot 160—88. wolf 41—40. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 130 94, middel kabeljauw 13294, leng 96, wolf 100—86. Regels kabeljauw: grote 124118, kleine 58—56. Haai, per 40 kilo: 1814,50. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis hedenmorgen 1500 kilogram tong en 50 kisten varia. Op zee Met de makreelvisserij blijft het een zeer wisselvallige geschiedenis. Het komt voor dat er in een trek meer over de verschan sing komt dan in twee of drie etmalen. Als zo'n trek binnen is wordt er weer rap uit gezet en dan is het mogelijk dat er in de daarop volgende 24 uur maar een enkele mand scheep kan worden gehaald. Op de kust vangen de kotters regelmatig hun tongetjes. Zij schijnen nu minder last te hebben van de harde wind. Voor donderdag Voor de donderdagmarkt zijn thuissto- mende de KW 4 Golfstroom, de VL 16 Voorloper en de VL 131 Petronella. Deen aan de markt Hedenmorgen was in IJmuiden aan de markt met een prachtige lading gesorteer de vis, de in IJmuidense bekende Deense schipper Otto Madsen met zijn schip E 268. De lading van dit schip was zeer welkom omdat er de laatste dagen een groot tekort aan rondvis was. De Petronella VL 131, die gisteravond begon aan de thuisreis naar IJmuiden, heeft hedenmorgen omstreeks zeven uur de KW 147, die met motorstoring op on geveer 170 mijl van IJmuiden lag te drij ven. op sleeptouw genomen. De Petronella hoopt de komende nacht om drie uur met zijn sleep in IJmuiden te arriveren. Haring in haikisten De verse haring die in tonnen en kistjes wordt aangevoerd, moet onverwijld direct na lossing in de daartoe bestemde haikisten worden gelost. Elke andere manier van aanbieding ten verkoop is verboden. De trawlers mogen voorlopig niet meer dan honderd kantjes gezouten haring per reis aanvoeren, ongeacht de tijdsduur van de reis. Een uitzondering hierop maken de trawlers, die op 21 mei (dus de eerste ploeg) zijn vertrokken. Men mag echter niet eerder dan op 28 mei in de thuis havens binnenlopen. Dit geldt voor alle schepen. De drijfnetvissers mogen voorlopig alle gevangen haring als consumptievis aan de markt brengen. Van dag tot dag zullen de vangstcijfers worden bekeken en zo nodig zullen ook door deze schepen per centages van de vangst vers aangevoerd moeten worden of rechtstreeks aan de vis- meelfabrieken geleverd moeten worden. Uit hetzelfde 1e keus fruit bereidt De Betuwe haar Prima Jams. Juj 102MUU4»

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7