Manchester United had nog net genoeg voor zege op Amsterdams elftal Rond de coupe Jules Rimet Team is kansloos met zwakke dames lilt lilt» li Sommatie PSV - na overleg - vervallen Amateurelftal in Vierbondentoernooi België verloor van Polen Daarna verslapte het spel van de Engel Piet van Est op tweede plaats in Rieti Honkbalne gental oefent tegen Amerikanen Jeugd-negental tegen België Alle partijen zijn afgebroken in de dertiende ronde Bekerwedstrijden Koersen Duindigt Tsjegolev heeft punt voorsprong Carel van der Wal DONDERDAG 24 MEI 1962 23 Voctbnl Protesttelegram van Feijenoord aan de Europese Voetbal Unie Beslissingswedstrijden in de tweede divisie Petterson konden daaraan ondanks hun Moss gaat goed vooruit Honkbal Fraser breidt selectiegroep met vier man uit ^WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ^VOETBAL 1962 Colin Davis een koelbloedig coureur Kaningstr. 46, Haarlem - Tel. 20719 ZUNDAPP - N.S.U. BROMFIETSEN 99 99 Goede geest Homogeen mm?. Beslissing Eigen krachten Jan Dassen 1 Woensdagmiddag heeft, zo deelde Feijen- oords raadsman mr. D. A. Slager ons Als resultaat daarvan berichtte mr. Sla- oord en PSV naar aanleiding van de door hem aan de Eindhovense vereniging ge richte sommatie inzake de Nederland se inschrijving voor het toernooi om de Europese voetbalbeker. Als resultaat daarvan betichtte mr. Sla ger PSV dat de sommatie wordt inge trokken en als vervallen kan worden be schouwd. De reeds jarenlang tussen Feijenoord en PSV bestaande goede verhoudingen zijn door een en ander niet geschaad, aldus de Rotterdamse advocaat. Van de zijde van PSV werd het overleg I bevestigd. De Eindhovense club heeft Feijenoord te kennen gegeven dat zij niet betrokken is of wenst te worden in Feijenoord's geschil met de KNVB. Door PSV is in deze zaak geen enkele I actie gedaan. Zijn rol is voortdurend die van een passieve derde geweest. De Eindhovenaren zouden het zeer betreu- ren als door dat geschil de al decennia lange goede verstandhouding verstoord I zou worden. Vandaar dat woensdag een rechtstreeks contact tussen de besturen van beide verenigingen heeft plaats ge- had. Feijenoord heeft, aldus nog steeds het com- I mentaar van PSV-zijde, begrip getoond voor dit standpunt. Zijn bestuur achtte het evenmin opportuun PSV in de zaak te betrekken en heeft daarom mr. Sla ger opdracht gegeven de sommatie in ie trekken. Feijenoord heeft aan het bestuur van de Europese Voetbal Unie in Bern een tele gram gezonden, waarin het bezwaar I maakt tegen een eventuele inschrijving door de KNVB van PSV voor het toernooi om de Europese voetbalbeker. De Rotter damse vereniging voldoet, zo zegt zij, als nationaal landskampioen 1961-'62 aan alle voorwaarden voor deelneming aan die competitie. Het programma van de beslissingswed strijden, die de tweede divisie-clubs Ol- denzaal, De Graafschap en NEC moeten Toch nog ongeveer 10.000 mensen heb ben gisteravond in het Olympisch stadion naar een onplezierig soort vakantievoet bal zitten kijken. Dat gebeurde tijdens de wedstrijd tussen het Amsterdams elftal waarin acht vermoeide Ajacieden wa ren opgenomen en het roemruchte Man chester United. De Engelse profs wonnen deze laatste wedstrijd van hun korte Euro pese tournee met 12, maar vooral in de eerste helft lieten zij blijken deze wed strijd in Amsterdam slechts matig te appreciëren. Lusteloos begonnen zij aan de opgelegde taak en ook naarmate de tijd vorderde kwam er geen leven in de ploeg. Even leek de strijd op te leven. De Am sterdammers probeerden door te gaan en de Engelsen namen geen genoegen met het gelijke spel. De grotere vakbekwaam heid van Manchester United gaf de door slag. Uit een vrije schop scoorde Giles onstuimig hard zijn tweede doelpunt en daarmee hadden de Engelse profs vrede (12). Amsterdam moest er vrede mee hebben. Ondanks het geploeter van Den Oude en de voor Keizer ingevallen Vonhoff. Het KNVB-amateurelftal van de afdeling Haarlem speelt dit jaar met de afdelingen Noord-Holland, Amsterdam en Utrecht in het Vierbondentoernooi. In de voorronde komt Haarlem uit tegen Noord-Holland. Dat gebeurt op zaterdagavond 26 mei, aan vang half zeven, op het sportpark Schoo- nenberg in Velsen. De opstelling is als volgt: doel: Stuy (VSV); achter: Winter (HFC) en Huisman (Kennemers); midden: Versluis (VSV), Molenaar (HFC) en Van Egmond (RCH); voor: Van der Steen (Haarlem), Peper (RCH), André (VSV), Honnef (HFC) en Meijer (TYBB). Een spelmoment uit de in het Olym pisch stadion gespeelde wedstrijd tus sen Amsterdam en Manchester United. Muller (Ajax) wordt door twee Engel sen gestuit in zijn pogingen om bij de bal te komen. Een bal, witgeschilderd en van zwarte stippen voorzien, die in het buitenland wel meer gebruikt wordt, maar die in het stadion beslist slecht te volgen was. Dat was trouwens niet nodig ook, want dit Amsterdamse elftal was bepaald geen gelijkwaardige tegenstander. De Ajax-spe- lers, die een lang nationaal en internatio naal seizoen achter de rug hebben, span den zich niet overmatig in en de drie vreemdelingen", Den Oude, Althoff en spelen om uit te maken welke van de goecje wq weinig veranderen. Verder dan drie verenigingen in aanmerking komt I hard schot in het zjjnet van Swart y°°I.lVln^Ue! i* en een amper gestopte bal na een solo van Keizer kwamen de hoofdstedelijken dan ook niet. In de tweede helft werd de wedstrijd iets aangrekkelijker omdat Manchester United het toch wel op prijs stelde de volle winst mee naar huis te nemen. Ze verhoogden de druk en dat was al vol doende om de Amsterdamse defensie na zeven minuten te doen zwichten. Doelman Hoogerman sprong tevergeefs naar het harde schot van rechtsbuiten Giles (01) teurvoetbal, is samengesteld. Besloten is de wedstrijden in de vorm van een halve competitie te spelen. Elke club komt een maal op eigen terrein uit.. Het programma ziet er als volgt uit: 27 mei: Oldenzaal-De Graafschap, 31 mei: NEC-Oldenzaal, 11 juni: De Graafschap- NEC. I sen weer wat. De passes bleven wel op Het Poolse voetbalelftal heeft woensdag maat, het positiespel was een klasse be- in Warschau voor ruim 80.000 toeschou- ter dan dat van de Amsterdammers, maar wers een verdiende 20 overwinning be- in de voorhoede schoot men te weinig haald op België. Het was de vijfde ach- en te onzuiver. Amsterdam probeerde nog tereenvolgende zege van Polen in een in- terug te komen en dat lukte. Na ongeveer terland. een kwartiertje toen rechtsback Brennan Door een doelpunt van linksbuiten Lent- hands maakte kennelijk in de mening ver- ner in de achtste minuut hadden de Po- kerend, dat hij buiten het strafschopge len die veel sneller speelden dan hun bied stond. Hij bevond zich er echter ze- ker drie meter in en de als een conduc teur fluitende scheidsrechter Martens ken de terecht een strafschop toe. Keizer nam deze penalty, ogenschijnlijk ongeïnteres seerd, maar glaszuiver (11). tegenstander, al vrij snel de leiding. De Belgen, die technisch zeer goed voor de dag kwamen, ontnamen door veel te veel com bineren alle verrassing aan hun spel en wanneer zij zich een kans wisten te schep pen ging deze door slecht schieten ver loren. Na bijna een half uur spelen in de twee de helft scoorde rechtshalf Brychcy het tweede Poolse doelpunt. Het was de eer ste wedstrijd tussen België en Polen na de tweede wereldoorlog. 60.000 rumoerige, fluitende toeschouwers waren getuige van de wedstrijd in het uiterst moderne stadion. Zij waren wild van enthousiasme, toen de Polen tegen de verwachtingen in van de Belgen wonnen De Fransman Joseph Carrara heeft woensdag de vijfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. HU reed de 258 kilo meter lange rit van Perouse naar Rieti in 8 uur 41 minuten en 1 seconde. Onze land genoot Piet van Est kwam 1 minuut en 25 seconden na de winnaar als tweede over de eindstreep. De Italiaan Brugnami be zette de derde plaats. De Spanjaard Suarez behield de leiding In de algemene rang schikking. De uitslag van de vijfde etappe luidt: 1. Carrara (Fr.), 8.41.01 (gem. 29.771 km/ u.); 2. Piet van Est (Ned.), op 1.25; 3. Brug nami (It.); 4. Taccone (It.); 5. Desmet (Belg.); 6. Anglade (Fr.); 7. Sabbadin (It.); 8. Hoevenaers (Belg.); 9. Battistini (It.); 10. Huub Zilverberg (Ned.) allen in dezelf de tijd als Van Est: 8.42.26. Het algemene klassement ziet er na de vijfde etappe als volgt uit: 1. Suarez (Sp.), 31.15.49; 2. Battistini (It.) op 33 sec.; 3/4 Pambianco (It.) en Moser (It.) beiden op 37 sec.; 5. Meco (It.) op 1.26; 6. Desmet (Belg.) op 1.33; 7. Brugnami (It.) op 2.01; 8. Carrara (Fr.) op 2.04; 9. Perez Frances (Sp.), Massignan (It.) en Piet van Est (Ned.) op 2.10; 12. Anglade (Fr.) op 2.15; 16. Zilverberg (Ned.) op 3.19; 17. Bal- dini (It.) op 3.28; 23. Höevenaers (Belg.) op 6.35. Nadat Jo de Roo dinsdag de eerste rit had gewonnen, heeft de Spanjaard Man- zano woensdag de tweede etappe van de Tour de l'Aude op zijn naam gebracht. Hij legde de 165 km van Castres naar Ax les Thermes af in 4 uur 48 min. en 10 sec. De Duitser Wolfhohl, die als vierde eindigde, nam de leiding in de algemene rangschik king gevolgd door onze landgenoot Gelder mans, die zevende werd in de etappe. De gezondheidstoestand van Stirling Moss gaat zo goed vooruit dat zijn mana ger Ken Gregory dezer dagen tegenover een verslaggever van de Daily Express heeft verklaard, dat hij verwacht, dat Moss voor het einde van dit seizoen weer achter het stuur zal zitten. Volgens Grego ry gaat Moss over ongeveer zes weken naar de Bahama-eilanden om daar aan ie sterken. Voor de twee oefenwedstrijden, die het voorlopig Nederlands negental op woens dag 30 mei en donderdag 31 mei respec tievelijk in Schiedam en Amsterdam tegen de Spangdahlem Pioneers, een Amerikaans legerteam, speelt, zijn de volgende spelers aangewezen: Schiedam: werpers: Beidsohat (EHS) en Smidt (HHC); achtervangers: Kersout (UW) en Crouwel (OVVO); binnenvelders: Maat (Schoten), Regeling (OVVO), Hopman (EDO), Keulemans (Schoten), Kops (EHS), Leyssner (UW), H. Urbanus (OVVO) en Slaman (Ajax); buitenvelders: Arrindell, Richardson (beiden Sparta), Tromp en Houtkamp (beiden EHS), Talens, Van Reyssen (beiden HHC), De Groot (Schoten) en Faneyte (Sparta). Amsterdam: werpers: Hoffmann (HCAW), Brands (VVGA), Bouwen (Sparta), Beid- schat en Smidt; achtervangers: Kersout en Crouwel; binnenvelders: Regeling, Keule mans, Kops, Leyssner en H. Urbanus; buitenvelders: Arrindell, Richardson, Tromp, Houtkamp, Talens en Faneyte. Met ingang van woensdag 23 mei zijn aan de centrale training de volgende spe lers toegevoegd: Brands en St. Nicolaas (beiden VVGA), Temeuzen (EDO) en Blom (WVHEDW). Voor het Nederlands jeugdnegental, dat op Hemelvaartsdag (31 mei) in Eindhoven tegen het officiële Belgische negental uit komt, zijn de volgende spelers aange wezen: werpers: Geestman (WVHEDW) en Terneuzen (EDO); achtervangers: Gaus (VVGA) en Blom (WVHEDW); binnenvel ders: Maat, Hopman, Slaman, Van de Bovenkamp (allen OVVO); buitenvelders: Spoelstra (OVVO), St. Nicolaas (WGA), Van Reyssen, Bruning (beiden OVVO) en De Groot (Schoten). De bondscoach van de KNHB heeft zijn selectiegroep voor de Europese kampioen schappen 1962, die eind juli in Amsterdam worden gehouden, met vier spelers uitge breid. Toegevoegd zijn alsnog de werpers Brands (VVGA) en Terneuzen (EDO) achtervanger Blom (WVHEDW) en out fielder St. Nicolaas (VVGA). BOLIVIA ARGENTINIË AMERIKA Woensdag 30 mei begint de eerste ronde van het wereldkampioenschap voetbal. De mededingende ploegen die aan de achtste finales deelnemen zijn door loting in vier groepen verdeeld. De twee winnaars van elke groep betwisten de kwartfinales. De eerste groep speelt in Arica, in het noorden van Chili (zie kaart). Zij omvat de ploegen van Columbia, Rusland, Uru guay en Joegoslavië. In Santiago, hoofd stad van Chili (1,6 miljoen inwoners), komen de ploegen van de Duitse Bonds republiek, Italië, Zwitserland en Chili in het veld. Engeland, Argentinië, Hongarije en Bul garije spelen in Rancagua. De strijd tussen Argentinië, een van de outsiders en Enge land, een stevige ploeg met veel ambitie, zal met spanning worden gevolgd. In Vina del Mar speelt de vierde groep: Brazilië (de huidige titelhouder), Mexico, Spanje en Tsjechoslowakije. Vermelden wij tenslotte nog dat Ran cagua op 80 km en Vina del Mar op onge veer 100 km van de hoofdstad liggen. Arica echter ligt op ongeveer 2.300 km. van Santiago, een afstand die overeenkomt met die van Parijs naar Athene. Schaken Automobilisme De Britse coureur Colin Davis heeft blijk gegeven van vakbekwaamheid en koel bloedigheid toen zijn Maserati tijdens een proefrit bij een snelheid van 130 km per uur in brand vloog. De 23-jarige Engels man liet de brandende wagen rustig uit lopen en sprong er uit toen hij bijna stil- stonf. Davis, zo zeiden technici, had hard kun nen remmen. In dat geval zouden de wa gen en de coureur vermoedelijk onmid dellijk in vuur en vlam geraakt zijn. Da- vis geraakte echter niet in paniek en rem de rustig af. De Maserati bleef rijden en daardoor werd voorkomen, dat de vlam men in de cockpit sloegen. Toen de Maserati, een nieuw model met een 12 cylinder 3000 cc motor achterin, tot stilstand kwam nadat Davis eruit ge sprongen was, sloegen de vlammen er onmiddellijk aan alle kanten uit. In enke le minuten was de wagen een onherstel baar wrak. De dertiende ronde van het kandidaten toernooi schaken zal de geschiedenis in gaan als een „zwarte". Alle partijen wer den namelijk afgebroken in voor de zwart- spelers gunstige stellingen. Aangezien die zwartspelers bovendien de topspelers wa ren, zal er na het uitspelen van de af gebroken partijen wellicht een onover brugbare kloof zijn ontstaan tussen de eerste en de laatste vier geklasseerden. In Amerika zal deze dertiende ronde als een ongeluksronde worden beschouwd, omdat Fischer en Benkoe, die de witte stukken voerden, in grote moeilijkheden kwamen te verkeren. Fiseher staat tegen Petrosjan zelfs zo slecht, dat verlies voor de hand ligt. Dat zou betekenen dat het herstel van de jonge Amerikaan slechts kort geduurd heeft. De stand is nu: 1. Geiler Vh pnt. plus 1 afg. partij, 2. t/m. 4. Keres, Petrosjan en Kortsnoj ailen 7 pnt plus 1 afg. partij, 5. Fischer 61/j pnt. plus 1 afgebr. partij, 6. Benkoe 5'/i pnt. plus 1 afg. partij, 7. Filip 4 pnt. plus 1 afg. partij, en 8. Tal 31/j pnt. plus 1 afg. partij. Favoriet De grote favoriet voor het toernooi om de wereldbeker 1962, dat woensdag in vier Chileense plaatsen begint, is Brazilië. De ploeg van Vincente Feola wordt gevolgd door Rusland en Chili. Een opinie-onderzoek, waaraan 9.927 personen deelnamen, heeft dit uitgewezen. Maar liefst 4.157 „stemgerechtigden" ge loven in een „doublé" voor Brazilië. Rus land kreeg 1.934 stemmen en Chili 1.064. Hongarije, dat Nederland uitschakelde, staat met 102 stemmen op een bescheiden elfde plaats. Columbia sluit de rij. De ken ners hebben weinig vertrouwen in de ploeg. Slechts twaalf maal werd Colum bia eenmaal minder dan Mexico als wereldkampioen 1962 getipt. Pech Karl Rappan, de Zwitserse trainer en geestelijke vader van de intertoto-compe- titie, heeft het voordat het toer nooi om de Coupe Jules Rimet be gonnen is al heel erg moeilijk. De eerste training van zijn ploeg leverde meteen de eerste blessure op. Uitgerekend was het de Zwitserse coach zelf die door een spierscheu- ring voor enige tijd werd uitge schakeld. Met nimmer aflatende ijver behandelt masseur Haari thans het linker been van zijn chef. Drukke dagen De politie van Santiago staat drukke dagen te wachten. Gebrek aan mankracht heeft hoofdcommissaris Silva gelukkig niet. Wanneer er een wed strijd in het Estadio Nacional wordt ge speeld zullen ruim 1.200 politiemannen in de „strijd" worden geworpen. Het Braziliaanse team mag zich in de sympathie van het Chileense publiek ver heugen. Bij de eerste training van de we reldkampioen van 1958 in het Sausalito- stadion in Vina del Mar kwamen ruim 4.000 toeschouwers Pele, Didi, Vava en Garrincha bewonderen. Geen slecht ge middelde voor een stad van nauwelijks 30.000 inwoners Advertentie „Dat de meisjes bij het korfballen een ondergeschikte rol meer spelen eeft men in de laatste wedstrijd tegen De Belgische doelman Jean Nicolay »n I Stvift, die ons de titel bracht, wel kun- linksback Yves Bare waren de uitblinkers nen z^en p)anh zij onder meer die vier- in de Belgische verdediging. In de voor- ireripr nf'; UpLlpr dip nn pen hoede was linksbuiten Joseph Jurion de de treffer van Dim tiekker, die op een actiefste en waakzaamste Belgische speler. De uitslagen van de woensdag gespeelde beslissend moment gescoord werd, dank zij het felle volhouden van al onze speelsters hebben wij die zware ontmoeting tegen onze stadgenoten in winst kunnen omzetten". Dat zegt niet sterker volgens mij, omdat wij ge durende de gehele competitie constanter hebben gespeeld. Rohda verloor bijvoor beeld van het onderaan bungelende SVK. Het meest constante team is volgens mij het sterkste team." „Ons twaalftal heeft nog veel mogelijk heden. Het is een geroutineerd stel, dat al 4 jaar bijna ongewijzigd in de hoofd klasse speelt. En toch is de gemiddelde leeftijd niet hoger dan 22 jaar. Dat be tekent dus dat deze ploeg nog behoorlijk wat jaartjes meekan." wedstrijden voor de tussenronde van de ]anssens korfbalinternationaal en bekercompetitie van de KNVB luidden: 1 DOSADO 43 (na verlenging), GVAV- Zwartemeer 2—2 (na verlenging en straf schoppen gewonnen door GVAV). Paardesport De uitslagen van de woensdag gehouden koer sen te Duindigt luiden: Johann Sehast.taan Bachprijs (2000 m.) met autostart: 1. Alkestis van E. 1.32.1; 2. Avondvogel S; 3. Ascure. Winn. 6.90; pl. 1.60, 1.50, 3.40 gek. 8.00; cov. 6.00. Joseph Haydnprijs (2000 m..), met autostart. Ypsilon 1 26.6; 2. Yolige Miss; 3. Alphario. Winn. ƒ6.20: pl. 1.60 3.20, 1.40: gek. 9.90; cov. 18.30 Ludwich von Beet.hovenprijs (2120 m.): 1. Ax- kit Hollandia 1,27.2; 2. Zaroline G; 3 Y Saint Parisien. Winn. 1.90; pl. 1.50, 2.10, 4.10, gek. 4.90; cov. 6.50. Frederic Chopinprijs (2100 m.): 1. Zippora 1.26 2. Zephyr; 3. Xanmo Hanover. Winn. 1.90; pl 1.30, 1.80, 2.60; gek. 3.60; cov. 3.60. Frans Lisztprljs i2500 m.), voor amateurrijders: 1 Ylite Rose; 2. Ypermoron; 3. Xavero. Winn. ƒ4.40; pl. 2.70 3.20; gek. 20.10: cov. 5.20. Peter Tsjaikowskiprijs (2500 m.): 1. WiUield 1.27 2; 2. Yasmine; 3. Xessidor. Winn. ƒ3.40; pl. 1 90 2.00; gek. 5.90; cov. 4.00. Johann Straussprijs (2120 m.): 1. Tabor 1.22.6; 2 Visuil S; 3. Victrix V. Winn. 1.70; pl. 1.30, 2.10, 2.00; gek. 4.80; cov. 4.80. Wolfgang Mozartprijs (2000 m.), gesplitste han dicap. Ie afdeling: 1. Agram 2.11.3; 2. Sir Edwin William; 3. Willibald. Winn. 6.00; pl. 1.90, 1.20; gek. 8.40; cov. 3.70. Franz Schubertprijs (1000 m.): 1. Aphrodite 1 04 3 - 2 Lovely Surprise S; 3. Mister Wilfred Winn. 3.20; pl. 2.30, 2.50; gek. 8.00; cov. 3.40. Wolfgang Mozartprijs (2000 m.), gesplitste han dicap. 2e afdeling: 1. Elocon d'Or 2 13 8: 2. De- fendeur; 3. Mystic Boy. Winn. 5.20; pl. 1.70, 1.60, 5.30; gek. 8.00; cov. 5.20. Totalisator-omzet: 114.513. aanvoerder van het Amsterdamse team Westerkwartier, dat zondag kampioen werd van hoofdklasse A. „Denk nou niet dat ik alleen „l'hon- neur aux dames" wil geven. De heren hebben er even hard voor gevochten. Maar outsiders denken zo vaak dat een korfbalteam z'n sterkte vooral ontleent aan de prestaties van de heren. Dat is niet meer zo. Korfbal is de laatste jaren zo gegroeid, dat zwakspelende dames ;en team kansloos maken. Korfbal is sneller en geraffineerder geworden. Om tot suc cessen te komen moet je tegenwoordig door snelle combinaties waar iedereen aan deelneemt trachten de defensie van de tegenpartij uit positie te spelen. Je staat met z'n vieren in een vak, als een van die vier niet meekan, bereik je niets meer tegen de vier mensen van de tegen partij. Van de meisjes wordt evenveel geëist aan uithoudingsvermogen, wend baarheid, snelheid, timing en balcontrole als van de jongens. Vooral als je mee doet in de strijd om de top betekent elke zwakke deelnemer of het nou een vrouw of een man is een grote handicap." „We hebben op het ogenblik een homo geen team, zonder enorme uitblinkers, maar ook zonder extra-zwakke plekken. Die homogeniteit heeft ons de titel be zorgd. Dit seizoen hebben we beide keren van onze grootste concurrent Rohda (Amsterdam) verloren. Toch is Rohda „EEN heel belangrijk punt is tevens", zo vervolgt aanvoerder Nico Janssens, „dat er een goede geest in dit team zit. Trouwens dat is een van de sterke kanten die Westerkwartier altijd al gehad heett in de 45 jaar dat de club bestaat." „Op 17 augustus 1917, tijdens de eerste wereldoorlog dus, is Westerkwartier op gericht door enige jongelui die hun eer ste vergadering hielden bij kaarslicht. Die jongelui wilden in de speeltuin op het Van Beuningenplein hier in Amsterdim een openluchtspel gaan beoefenen en het liefst een gemengd spel, zodat ook de meisjes-leden van de speeltuinvereniging zouden kunnen meedoen. Op het grint- veldje van de speeltuin begonnen ze mat korfbal en noemden ze de club „Wester kwartier", naar de speeltuin. Tot 1940 hebben ze daar gespeeld. Toen in dat eerste oorlogsjaar de gemeente uit zui nigheidsoverwegingen alle velden in de speeltuinen ging betegelen, weken de korfballers uit naar een terrein aan de rand van de stad en gingen spelen op drie grasvelden op het terrein van het Marktwezen. Die velden moesten in '55 wijken voor de vismarkt." Toen kwam dit terrein aan de Van Ho- gendorpstraat vrij. Het was door het doortrekken van een straat te klein ge worden voor voetbal, maar groot genoeg nog voor korfbal. Ondanks het feit dat dit gravelterrein 's zomers vaak veel stof oplevert en dat het 's winters bij een of twee graden vorst onbespeelbaar is om dat de zaak dan open gebroken wordt, voelen we ons hier best thuis, al zouden junioren en 130 aspiranten. Wat WK be reikt heeft, heeft het alleen bereikt met eigen krachten. Tot yorig jaar is het een gesloten club geweest, die nooit sterke spelers van andere teams toeliet, echter wel leverancier van goede spelers werd voor andere clubs. Ik speel bijvoorbeeld al vanaf mijn tiende jaar in WK. Ook mijn moeder korfbalde in ons rood-wit. Dit clubgebouw, waar we nu in zitten te praten, is bijvoorbeeld opgebouwd door de leden zelf. Het heet „Het Trefpunt" en is dat ook voor alle WK-ers. Pas het laatste jaar is WK dat evenals elke andere amateurclub te kampen krijgt met de verminderde belangstelling voor teamsport een open club geworden c-n zijn we begonnen met een ledenwerfactie vooral onder leerlingen van middelbare scholen, die elke woensdag- en zaterdag middag hier op ons veld spelen." Nico Janssens we een goed onderhouden grasmat na tuurlijk niet versmaden." „Dat door die jongelui bij kaarslicht opgerichte buurtclubje heeft in zijn be staan al 18 keer de kampioenstitel be haald in de hoogste klasse en maar liefst 11 keer de landstitel. Het is nu een sterke vereniging met ongeveer 90 senioren en „Of we het jubilerende bestuur m augustus een landstitel kunnen aanbieden hangt van de beslissingswedstrijden te gen de kampioen van hoofdklasse B af, Misschien zijn het volgend jaar die extra wedstrijden niet meer zo nodig, omdat we dan één hoofdklasse hebben. Die be slissing valt deze zomer. Voor we het volgend seizoen beginnen moet uitge maakt zijn of er één of, zoals nu, twee hoofdklassen zullen bestaan. De vereni gingen uit Noord-Hollandvoelen veel voor die ene hoofdklasse. Dat zal het spelpeil onherroepelijk verhogen. De clubs uit Zuid-Holland voeren echter een sterke oppositie. Zij voeren allerlei argumenten aan, bijvoorbeeld dat zij niet graag op onze verharde velden spelen in het „zuiden" speelt bijna elke club op gras Wij, Noordelingen, denken echter dat de Zuidhollanders veeleer de kracht van onze teams vrezen en bang zijn dat a)s het tot één hoofdklasse komt er veel meer Noordhollandse, dan Zuidhollandse ver enigingen in zullen spelen. Dat zal op de aanstaande bondsvergadering een heel moeilijk punt op de agenda worden. Het bondsbestuur zal veel wijsheid en geduld nodig hebben om dit punt af te hande len." Genade? In tegenstelling met voorgaande toer nooien zal in Chili een speler die door de scheidsrechter uit het veld wordt gestuurd, niet automatisch voor een aantal wedstrij den worden geschorst. Besloten is dat een speciale FIFA-commissie eerst geval voor geval zal onderzoeken. Bescherming Regen kan de organisatoren in Chi li niet meer in moeilijkheden brengen. Aangezien de wedstrijden juist in een tijd waarin veel regen valt worden gespeeld is 10.000 m2 plastic aangekocht voor de stadions in Santiago, Vina del Mar, Rancu- gua en Arica. Een klein legertje mannen is gerecruteerd om in ijltempo de ruim 15000 kg. zware zeilen aan te brengen en te verwijderen. Doping Helenio Herrera, de nieuwe Spaanse bondscoach, en de grote Alfredo di Stefano staan lijnrecht tegenover elkaar. Niet de tactiek is het onderwerp van dit diepgaan de verschil van mening, doch de ook in Santiago veel-besproken doping-kwestie. Terwijl Herrera, tot voor kort trainer van het Italiaanse team, verklaarde dat er in de voetbalsport helemaal geen doping-pro- bleem was en dat hij nooit het gebruik van drogerende middelen zou toestaan zei pupil" Alfredo tot de verzamelde inter nationale pers: „Alle spelers van naam gebruiken stimulerende middelen. De voet balsport maakt daarop echt geen uitzonde ring Protest Swen Stinner, de Zwitserse gezant in Santiago, heeft een protest bij de Chileen se regering ingediend na de behandeling die hem bij aankomst van de Zwitserse ploeg op het vliegveld Los Cerrillos ten deel is gevallen. Een hoge, nogal brute politie-officier versperde de gezant de weg toen deze zijn landgenoten bij het vlieg tuig al de hand wilde schudden. De diplo matieke argumenten hebben het daarna niet gered tegen de politionele macht. Verdedigen Sepp Herberger, coach van het West- duitse elftal, vermoedt dat tal van wed strijden in het komende toernooi zullen uitdraaien op een krachtmeting der ach terhoedes. Herberger veronderstelt name lijk dat veel ploegen de nadruk zullen leg gen op verdedigen, op het voorkomen van doelpunten in plaats van op het scoren ervan. Men verwacht dat Engeland* en Brazilië het 4-2-4 systeem zullen volgen het sys teem waarmee Brazilië in 1958 de wereld titel veroverde. Ook dit systeem waarbij een der middenspelers als tweede spil fun geert is half defensief. Dammen Voor het internationale damtoemooi van Bakoe zijn woensdag de uitgestelde par tijen gespeeld. De Senegalees Kuate, die te laat in Bakoe arriveerde, won twee partijen tegen rep. Jepifanov (Rusl.) en Sharapov (Rusl.). Een derde partij tussen ex-wereldkam pioen Tsjegolev (Rusl.) en zijn landge noot Simonyan eindigde na 103 zetten in remise. Na zeven ronden heeft Tsjego lev de leiding met 11 punten voor Kor- kov (Rusl.) en Andreiko (Rusl.) beiden met 10 punten.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 23