Vijfdaagse werkweek in Groningse landbouw Verlaging invoerrechten moet doorgegeven worden Voor haring en makreel geen wisselende minimumprijzen WIN CAMERA INRUIL ACTIE KAPSALON N00IJ Hollandia ondergoed Overhemden Weekenders VAN OOSTEN Luxaflex BORST Primeur voor Europa Noodweer in deel van Limburg Rotonde bij Ypenburg wordt gewijzigd Grieks schip bij Terschelling gestrand „Geen oefeningen op de dag des Heren" Processen-verbaal zullen thans direct uitgedeeld worden Romeinse tabulae uit 42 na Chr. gevonden Korthals gouverneur van Suriname? Consumenten vragen redelijke aardappelprijs Dertig percent premie voor kerkenbouw „Panorama"-wagen in nieuwe Rheingold Spaans studerenden solidair met stakers THUIS HiuW EEN ELEKTRISCHE STERLING NAAIMACHINE VITEX Zijlstraat 18 (bij de Zijlbrug) Fa. N. P. ZWAGER Foto Look Anderson INRUIL T.Y. vanaf 298.- TELERAMA Voor 'n goed verzorgd kapsel VRIJDAG 25 MEI 1962 11 Vragen van Ir. Van Dis ECONOMISCHE CONTROLE DIENST In Valkenburg a/d Rijn Geamendeerd wetsontwerp aangenomen LUIDSPREKERS „lk wilde de bloemen ook even zuigen, want ze waren zo stoffig. GEREEDSCHAPPEN BIJ VANO HUREN IS VEILIG STUREN t/m 9 juni Groningen heeft een primeur voor West- Europa. De vakorganisaties van landar beiders zijn met de boeren overeengeko men in de akkerbouw vijf dagen te gaan werken, by een 451urige werkweek. Dit be tekent een vrije zaterdag voor achtduizend landarbeiders. Ze hebben zich alleen be reid moeten verklaren tijdens de oogst- perioden op zaterdag te gaan werken, als de noodzaak daartoe duidelijk aanwezig is. Dit is bij voorbeeld het geval bij drei gend slecht weer als er een oogst op het land staat. Dit resultaat van het overleg in de pro vincie Groningen zal waarschijnlijk aan leiding zijn om volgend jaar ook elders in het land de vijfdaagse werkweek in de akkerbouw in te voeren. Thans bestaan er in het overgrote deel van het land voor de akkerbouw 26 vrije zaterdagen en in enkele gevallen 39. Geen stoptijden Hoewel het advies van het Landbouw schap over 26 vrije zaterdagen sprak, is men in Groningen overeengekomen de stoptijden te laten vervallen. Deze stop- In een groot deel van Limburg heerste gistermiddag een Egyptische duisternis. Roetzwarte wolken hingen boven het land en tijdens een kort maar hevig onweer kletterden zware slagregens en enorme hagelbuien neer en veroorzaakten vooral schade aan de op het veld staande ge wassen. In twintig minuten tijds viel er op sommige plaatsen 17 mm. neerslag. Tijdens het onweer sloeg de bliksem in op het dak van de nieuwe boerderij van de landbouwer J. Lemmen aan de Heren bosweg in Horst, een plaats ten noor den van Venlo. Onmiddellijk stond een enorme hoeveelheid stro in lichterlaaie. Het vuur greep in korte tijd zo snel om zich heen, dat bij aankomst van de brand weer van het bedrijfsgedeelte van de boer derij niet veel meer te redden was. Met grote krachtsinspanning slaagde zij erin het woongedeelte van de boerderij te be houden. De Rijkswaterstaat zal waarschijnlijk nog dit jaar de, door de ANWB beplei te, verbetering van een gedeelte van de verkeersrotonde bij Ypenburg ter hand nemen. Na de ingebruikneming in novem ber 1959 is gebleken dat dit verkeersplein voor het verkeer uit de richting Amster dam een gevaarlijke situatie opleverde. De rechterbocht die deel uitmaakt van de wegaansluiting zal worden verruimd en krijgt een regelmatig beloop, terwijl deze bocht in de gewijzigde situatie door een ge deelte rechte weg zal worden voorafge gaan. De rotonde wordt dagelijks door ruim 24.000 voertuigen gepasseerd. Vannacht is op de noordergronden bij Terschelling het 10.500 ton metende Griekse stoomschip „Alfa" gestrand. Het schip ligt in de branding, zijn positie wordt met het oog op de noordelijke wind gevaarlijk geacht. De reddingboot Carlot ligt bij de Alfa en sleepboten zijn naar het schip onderweg. In de late ochtenduren is het schip weer ondanks het vrij ruwe weer, op eigen kracht vlot gekomen. Het in 1942 gebouwde libertyschip had vannacht de aanbiedingen tot assistentie van de sleepboten „Stortemelk" en „Dog- gersbank" van de hand gewezen. Bij het wassende tij kwam het schip van zelf vlot en dreef naar dieper water. De beman ning kon door het herhaald uitwerpen van ankers voorkomen dat de Alfa op een zandbank liep. Tenslotte raakte het schip uit de geulen in volle zee. Het heeft geen schade op gelopen en vervolgde zijn weg met onbe kende bestemming. Vermoed wordt, dat de Alfa de vuurtoren van Vlieland voor die van Hoek van Holland heeft aangezien: er werd namelijk een radio-bericht opge vangen, waarin de kapitein meedeelde dat hij Hoek van Holland binnen wilde lopen. tijden zijn de tweemaal tien minuten per dag dat de landarbeiders in de tijd van de werkgever iets mogen eten. De drie honderd keer twintig minuten besparing, die dit per jaar opleverde, waren net vol doende voor nog 26 vrije zaterdagen. Hoe revolutionair deze stap is, wordt wel gedemonstreerd door het feit dat al leen in de V.S. enige honderden landar beiders de vrije zaterdag kennen. In de tuinbouw in Nederland heeft men wel een 45-urige werkweek maar nog geen vrije zaterdag. In de veehouderij kent men ver schillen, variërend van 13 tot 26 vrije weekends. De heer S. van der Ploeg, voor zitter van de Algemene Nederlandse Agra rische Bedrijfsbond (N.V.VJ noemde de stap vanmorgen (vrijdag) tegenover ons een geweldige verbetering. „We zijn er bijzonder mee ingenomen," verklaarde hij. Het lid van de Tweede Kamer, ir. Van Dis (SGP) heeft aan de minister van Binnenlandse Zaken gevraagd of het waar is, dat er in het verleden in het kader van de Bescherming Bevolking oefeningen zijn gehouden, waarmee een zondag of een ge deelte van die dag was gemoeid. Voorts vraagt de heer of juist is, dat in interna tionaal verband een zg. fall outoefening gehouden zal worden van zaterdag 2 juni 1962 te 14.00 uur tot zondag 3 juni 1962 te 14.00 uur. De afgevaardigde informeert wat de redenen zijn om bij dergelijke oefeningen de zondag in te schakelen en hij vraagt de minister, indien inderdaad het voorne men bestaat de bedoelde oefening op 2 en 3 juni 1962 te doen houden, stappen te on dernemen, waardoor deze oefening op zon dag niet doorgaat. Tenslotte vraagt de heer Van Dis de minister, om te willen bevorderen, dat voortaan geen oefeningen als vorenbedoeld meer zullen worden gehouden op de dag des Heren. (Van onze Haagse redacteur) Zo langzamerhand moet het effect van het slopen der tolmuren tussen de landen van de E.E.G merkbaar worden in de prij zen van verschillende Importgoederen. Eind vorig jaar waren de invoerrechten reeds met dertig percent gereduceerd, be gin januari kwam daar nog eens tien per cent bij en op 1 juli zullen de invoerrech ten van talrijke verbruiksgoederen tot de helft zyn teruggebracht. In de sectoren van elektrische huishou delijke artikelen (als strijkijzers, kookpla ten, broodroosters, snelkokers, waterketels, straalkachels, e.d.), schrijfmachines, foto artikelen, grammofoonplaten, schoenpoets artikelen, parfumerieën, horloges, klokken, jachtsportartikelen enz. is de verlaging van de invoerrechten zeker merkbaar in de kleinhandelsprijzen als de importeurs daar mede tenminste rekening houden. Auto-importeurs, die reeds voor de ver lagingen van de invoerrechten hun prijzen hadden verlaagd, konden zonder bezwaar enige malen opnieuw een prijsverlaging aankondigen. De Economische Controledienst van het ministerie van Economische Zaken heeft echter de laatste tijd herhaaldelijk te ma ken gekregen met gevallen, waarin de im porteurs meenden de verlaging van de in voerrechten als een voordeeltje voor hen zelf te moeten zien. In feite leven deze im porteurs dan echter de voorschriften van het prijzenbeleid niet na. De voordelen van de tariefverlaging in de Euromarkt dienen, evenals de voordelen die vorig jaar door de revaluatie van de gulden zijn ontstaan, ten goede te komen aan de afnemers van de verbruiksgoederen. Bij de voortzetting van de opgravingen in Valkenburg aan de Rijn, is men ge stoten op de resten van het in 42 na Christus gestichte Castellufn, dat ge bouwd werd met het oog op de invasie van Engeland in het jaar 43. Voor de dag kwamen uitnemend geconserveerde resten van de vlechtwerkwanden van een groot gebouw met een centrale door een gale rij van houten zuilen omgeven binnen plaats; voorts de drempels met de draai- pennen van de houten deuren. Tot de belangrijkste roerende vondsten behoren fragmenten van Romeinse schrijf- plantjes, met in de waslaag teksten in Ro meins cursiefschrift. Deze schrijfplankjes bevatten de oudste in Nederland zelf be waard gebleven schriftelijke documenten. Vandaag wordt aan de Valkenburgse opgravingen onder meer het bezoek ver wacht van de staatssecretaris van onder wijs, kunsten en wetenschappen, mr. Y. Scholten en van de commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz. De economische controledienst heeft her haaldelijk de importeurs attent gemaakt op de prijsbeschikking, die begin november vorig jaar is afgekondigd. Toen dit niet hielp werden er waarschuwingen gegeven. Thans is het geduld der economische con troledienst uitgeput en worden er onmid dellijk bekeuringen gegeven. De eerste vier processen-verbaal zijn reeds opgemaakt en een dozijn processen-verbaal is „in de maak". Het is waarschijnlijk, dat nog meer bekeuringen zullen volgen. De in overtre ding zijnde importeurs voeren veelal huis houdelijke artikelen, staalwaren, speelgoe deren en cosmetica in. DEN HAAG Hoewel men in Surina me voorlopig geen aanleiding ziet tot het nemen van enig initiatief ten aanzien van de benoeming van een nieuwe gouverneur voorlopig aanvaardt men daar gaarne de 73-jarige Surinamer de heer A. Currie als waarnemend gouverneur wordt er in Den Haag toch al wel over kandidaten gesproken. Als meest gewaardeerde gou verneur zou men in Suriname minister Korthals, die thans de portefeuille van verkeer en waterstaat beheert, benoemd willen zien. Hij kent het land en zijn be woners en de bewoners kennen hem als een goede vriend van Suriname. Vermoedelijk zal minister Korthals niet benoemd worden, zolang hij zitting heeft in het kabinet. Hij zou dan immers mede verantwoordelijk zijn voor zijn benoeming. Zover bekend is het slechts eenmaal voor gekomen, dat een minister heeft medege werkt aan zijn eigen benoeming. Dat was in 1868 het geval, toen de minister van koloniën, mr. P. Mijer, zich tot gouver neur-generaal van Nederlandsch Indië liet benoemen. Een felle interpellatie van het Kamerlid Keuchinius was er het gevolg van. Afscheid. Mevrouw prof. dr. Gesina H. J. van der Molen heeft vanmiddag in het Woestduincentrum te Amsterdam af scheid genomen van de Vrije Universiteit, waaraan zij sedert 1946 was gebonden Aanvankelijk als privaat-docente, sedert 1949 als buitengewoon en sedert 1958 als gewoon hoogleraar in het volkenrecht en de internationale betrekkingen. In januari van dit jaar bereikte prof. Van der Molen de pensioengerechtigde leeftijd. Zij was de eerste vrouwelijke hoogleraar aan de Vrije Universiteit. Het Consumenten Contact Orgaan en de Nederlandse Huishoudraad hebben zich terzake van de aardappelprijzen opnieuw tot de ministers van economische zaken en van landbouw en visserij gewend. De consumentenorganisaties zijn veront rust door het feit, dat tot nu toe geen da ling van het prijsniveau van consumptie aardappelen kon worden geconstateerd. Er zijn integendeel berichten ontvangen, dat de consumentenprijzen, ondanks de prijs- stop, een stijgende tendenz vertonen. De vrees bestaat, dat deze tendenz zal aanhou den en mogelijk nog versterkt zal worden zolang minder gunstige weersomstandighe den de oogst van de nieuwe aardappelen vertragen. Met kracht hebben de consu mentenorganisaties daarom bepleit, dat de overheid maatregelen neemt, die ertoe lei den dat de aardappelen de consument in derdaad tegen een redelijke prijs bereiken. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp ir.zake het verlenen van overheidskerkenbouw met 89 tegen 47 stemmen aangenomen. De K.V.P. was ge heel voor. S.G.P., P.S.P., C.P.N, en A.R.P. waren tegen. De C.H.U., de P.v.d.A. en de V.V.D. stemden verdeeld. Met 73 tegen 61 stemmen aanvaardde de Kamer een amendement-Lucas (K.V.P.) om het subsidiepercentage te verhogen van 25 tot 30. Tegen waren de meeste leden van de P.v.d.A. en de V.V.D. Ook de P.S.P., de S.G.P. en de C.P.N. waren tegen, als mede drie leden van de A.R.P. Met 110 tegen 26 stemmen werd aanvaard een amendement-Scheps (P.v.d.A.) om het sub sidiepercentage voor buitenkerkelijke ge nootschappen in de wet vast leggen. Tegen waren de protestants-christelijke fracties. Van 27 mei af zal de Rheingoldexpress die Hoek van Holland en Amsterdam met Keulen, Frankfurt, Basel, München, Luzern en Milaan verbindt, in een geheel nieuwe uitvoering op de baan verschijnen. Van Duisburg naar Basel v.v. rijdt in deze treinen een speciaal uitzichtsrijtuig, de z.g Panoramawagen, mee, dat de reiziger een prettige afleiding geeft tijdens de rit langs de Rijn. Men kan vanuit de glazen koepel genieten van het fraaie Rijndal en krijgt het gevoel als het ware laag over de Rijn te vliegen. De president van de Duitse spoorwegen prof. H. M. Oeftering, heeft gisteren deze trein aan persvertegenwoordigers uit Enge land, Zwitserland, Italië, Oostenrijk, Duits land en Nederland getoond. Hij noemde zich de trotse vader van de jonggeborene. Voorlopig zullen twee van deze nieuwe treinen rijden. Een aantal andere rijtuigen is door de Duitse spoorwegindustrie in pro duktie genomen. De nieuwe Rheingold bekort de rijtijd Hoek van Holland-Bazel maar met vijf mi nuten, vergeleken met de rijtijd van nu maar belangrijker dan die paar minuten winst op een rijtijd van krap 9 uur, is het karakter van deze trein, waarvoor boven de eerste klas-prijs een toeslag geldt van DM 4 per enkele reis. Voor Nederland is ook van belang dat de nieuwe Rheingold niet meer van Hoek van Holland over Rotterdam, Eindhoven en Venlo rijdt, maar net als bij de start in 1928 over Utrecht waar de treindelen uit de Hoek en Amsterdam gekoppeld wor den en verder via Arnhem. Het pano rama-rijtuig komt in de normale dienstre geling niet noordelijker dan Duisburg, maar bij wijze van kennismaking maakte van daag voor één keer de volledige Rheingold een rit naar Amsterdam. Voor zelfreparatie Plakzolen v.a. 65 cent Plakhakken v.a, 50 cent WILMS FLOET Afd. Fournituren KENNEMERLAAN 69 Er zullen geen wisselende minimum prijzen voor haring en makreel komen. Een commissie uit het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten had voorgesteld deze wisselende minimum-prij zen bij wijze van proef voor de tijd van een jaar in te stellen om zo tegemoet te komen aan de bezwaren van de visconser- venindustrie. Deze industrie stelt dat het bestaande stelsel van vaste minimum-prij zen het haar onmogelijk maakt op de bui tenlandse markt te concurreren: de ge middelde prijs, waarvoor zij haar grond stoffen moet aankopen is te hoog. Wel sprak een meerderheid, nl. 12 tegen 10 bestuursleden, zich uit voor het nemen van de proef, maar men had van te vo ren afgesproken het voorstel alleen als aan genomen te beschouwen, wanneer het een tweederde meerderheid zou halen. Het was nu dus verworpen. Een der ministeriële vertegenwoordigers merkte, voordat de stemming gehouden werd, op dat het niet gebruikelijk is te rekenen met een twee derde meerderheid zolang er geen concept verordening is. De voorzitter, drs. J. van Dijk, antwoord de dat die opmerking formeel wel juist was maar dat het niet praktisch zou zijn bij eenvoudige meerderheid te stemmen. Men zou dan in een volgende vergadering (wan neer over de vaststelling van een verorde ning beslist zou moeten worden) weer kun nen komen te zitten voor het probleem dat er geen tweederde meerderheid is. Voor de stemming had men ook al afgesproken dat alleen over het principe van de wis selende minimum-prijzen, niet over de hoogte van die prijzen beslist zou worden. Met algemene stemmen werd besloten een voorstel tot instelling van een fonds voor de afzetbevordering nader te bestu deren. Daarvoor zal een commissie wor den ingesteld. Het voorstel stond te boek als afkomstig van het bestuurslid de heer De Boon (werknemers). De heer De Boon vertelde nu, dat het voorstel niet van hem alleen is, maar dat hij het samen met een vertegenwoordiger van de aanvoersec- tor heeft opgesteld. „La Barraca", faculteitsverenigng van Spaans-studerenden aan de gemeenteuni versiteit van Amsterdam, heeft, zo deelt het bestuur mee, op haar gisteren gehou den vergadering besloten, uiting te geven aan haar grote verontwaardiging over het gevangenzetten van studenten, artiesten en intellectuelen na de recente gebeurtenissen in Spanje. Zij wil bij deze haar gevoelens uitdrukken van solidariteit en sympathie met de bovengenoemde personen. Een af schrift van deze motie heeft zij gestuurd aan de ambassadeur van Spanje in ons land, de Duque de Baena. Hulp gevraagd, 1 ocht. per week. Aanmelden na 6 uur: Mevr. v. d. Zee, P. C. Hooft- laan 42, Driehuis. Welke Friezin wil 2 ocht. p. w. helpen bij invalide vrouw? P. C. Hooftlaan 89, Driehuis. Gevr. flinke jonge werkster voor .donderdag van 9-12 uur. Mevr. v. Duuren, De Gene- stetlaan 5, Driehuis. Gevr. zelfst. werkster, 2 ocht. per week. Mercurius- straat 31. Gevraagd werkster, 1 halve dag per week. Reggestraat 10 huis. Gevraagd flinke werkster, enkele ocht. per week en meisje voor halve dagen. G. M. Kuipers, Da Costalaan 5, Telef. 4584, Driehuis. Gevr. werkster voor 1 of 2 ochtenden p. w. Kennemer- laan 100. N.V. K.C.I., Baanstraat 34, Beverwijk, vraagt machine- stiksters. Stukloon, hoog loon. Nette winkeljuffrouw gevr. Zwanenburg Zelfbediening, Lange Nieuwstraat 507. Gevr. net winkelmeisje, plm. 18 jaar. Banketbakkerij Ver- wer, Kennemerlaan 50, Telef. 7051. Voor het seizoen vrl. hulp gevr. Aanmelden: Mevr. Plug, Linnaeusstraat 83. Na 8 uur le. 2e, 3e en leerling banket bakker gevraagd. Hoog loon. Verkorte werkweek. Vakan tie an geregeld worden Banketbakkerij Dekkers, L Nieuwstraat 425, IJmuiden. Telef. 02550-4302. B.z.a. gerout. verstelnaaister, tevens hulp i. d. huish. f 1.50 per uur. Brieven L 2882. Gevr. thuiswerk, b.v. type werk. Brieven L 2868. Heer (werkz. bij onderwijs) zoekt ongem. zitk. en slaapk. met voll. verz. Zo moge), met garage. Brieven L 2867. Woningruil. Aangeb. keurige vrije woning IJm.Oost. Gevr, ruime 4-kam. flat. Brieven L 2889. Verloren: damespolshorloge, omg. Planetenweg. Gaarne tegen bel. terug te bezorgen: Andromedastraat 17. PI B rOPEVMGfN Zie de voorwaarden in onze etalage De aktie loopt tot 1 juni 10 tompoucen voor een gul den. 5 slagroomsoezen voor een gulden. 5 moccapunten voor een gulden, v. d. Poli's Banketbakkerij, Trompstraat 94, Telef. 6165. Banketbakkers allerhande 95 ct p. 250 gram. Weesper- moppen een gulden p. 250 gram. v. d. Poli's Banketbak kerij, Trompstraat 94. Telef. 6165. Veronica anklets, voor de man van vandaag, v.a. f 1.45. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Spijker jacks met rits 13.95. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Spijkerbroeken voor dames, heren en kinderen in de nieuwste dessins. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Rademakers autoverhuur. Klasse wagens, 4, 6 en 8 pers. Rijnstraat 91. Telef. 6285. Nylon velours sweaters, ves ten en jumpers voor dames en kinderen. Zeeman, Bloem straat 70-71, IJmuiden. Tel. 4235. Luxe verhuur zonder chauff. Uitsluitend nieuwe auto's. Opels, RAiaults en V.W. Te vens rijles in nieuwe Opel '62. S. Diependaal, Esdoornstraat. 2, t/o ingang Ziekenhuis. Tel. 8108. Krulpermanent en wassen f 7.15. T. Koper, Trompstraat 83. Telef. 4364. Ons brood is weer best! Boerenkrop, Goudkorst, Tar- vobrood, gesneden en onge sneden witbrood. Proeft en overtuigt U. Uw adres: Vuyk, Pres. Steynstraat 35. Telef. 6409. Linnenkasten, 2-deurs, vanaf f 104.75, 3-deurs v.a. 139.75, bergkasten v.a. f 43.75. „De Houthal", Kennemerlaan 159. Telef. 7770. Te veel zon? Luxaflex of Balastore. Botman, Kenne merlaan 84, Telef. 5537. Molton dekens vanaf 1.98, flanellen lakens vanaf 4.95. Zeeman, Bloemstraat 70-71, IJmuiden. Telef. 4235. Nylonkousen met en zonder naad v.a. f 1.48. Jac. Broek, Willemsbeekweg 94, IJmui- den-Oost. Voor al uw Treffertextiel: Textielhandel J. Broek, Wil lemsbeekweg 94, IJmuiden- Oost. Telef. 7094. Vano Autoverhuur. Van Oos ten, Vechtstraat 2, IJmuiden Telef. 5477. Slütery „Flora", Zeeweg 115, Telef. 5307. Voor de feest dagen: 1 liter originele Ita liaanse vermouth voor f 3.70 Damesvesten en jumpers. Keuze uit minstens duizend stuks. Zeeman, Bloemstraat 70-71. IJmuiden. Telef. 4235. Kredieten voor meubelen en woninginr. Uw adres! Firma H.A.J.O., Driehuis. Financiering van auto's, mo toren en bromfietsen op zeer gemakk. voorw. Fa. H.A.J.O., Da Costalaan 36, Driehuis. Telef. 7116. Voor televisie, radio, koel kasten, wasmachines op zeer gemakk. betal.voorw. is uw adres: Firma H.A.J.O., Da Costalaan 36, Driehuis. Telef 7116. Volièrehouders! Verse zaden oude prijzen. 5 kg kanarie zaad (super) 4.5 kg tropisch zaad f 3.50. Tros gierst per kg 2.50. Kurk schors per kg f 2.—. Firma Engelhart, Trompstraat 92. Telef. 4146. Vogelkooien en standaards. Een unieke collectie. Ziet de etalage. Vraag naar Goldnest vogelkooien, morsvrij en roestvrij. Firma Engelhart Trompstraat 92. Telef. 4146. Alles voor uw huisdieren! Blikvlees, 3 blikjes voor 1. inplaats van 1.50. Verse waar 40 ct per pond. Fa. Engelhart, Trompstraat 92, Telef. 4146. Hengelsportartikelen! Een enorme collectie ligt op U te wachten. Kijk eens in onze etalage. Firma Engelhart Trompstraat 92. Telef. 4146 Een leuke viskom met een goudvis en groen, slechts 2.75. Fa. Engelhart, Tromp straat 92. Telef. 4146. 5 amandelbroodjes voor f 1.-. Zandschelpen 8 voor 1.-. Banketbakkerij Beeksma, Fr. Naereboutstraat .72, Telef. 8340. Wij verwerken uitslui tend roomboter. De originele Fryske Dump kes. Banketbakkerij Beeks ma. De fijnste roomboter al lerhande. Banketbakkerij Beeksma. 5 penseegebakjes voor f 1.20. Paul van Ewijk, Willems beekweg 1, IJmuiden-O. Tel 4640, Broodsoorten: tijgerbrood strengelbrood, harde bolle tjes, tijgerbolletjes, stok brood, echt Duits brood goed gesorteerd. Paul van Ewijk, Willemsbeekweg IJmuiden-O. Telef. 4640. Robson jongensblouses, mooie kwaliteit, prima pas vorm. C. Lodder, Driehuis. Nieuwe kleuren Valentine wol. De snelbreiwol van Ne- veda. f 2.25 per grote knot. C. Lodder, Driehuis. Het muziekinstrument voor iedereen en overal MUZIEKHANDEL TOO Wijk aan Zeeërweg 45 IJmuiden-O. Telef. 7127 Er is niet beter! Verkrijgbaar bij: m /incond Cassata-ys, liter cup j 1.45. Koelboxen gevuld m. liter roomijs 2.25. Arizona, heer lijk sinaasappelijs m. noten en vruchten, liter cup 1.45. Van Breukelen, La- gersstraat 13. Telef. 5362. Luxe verhuur. Opeis '62, Ford Taunus '62. Dauphine '62 V.W. busje '62. D. v. d. Oever Orionweg 33. Telef. 6584. Verchromen „De Valk", nrd, Emmakade 23, H'lem, t/o de Kathedraal. Telef. 17115. Banketbakkers allerhande slechts 1.per 250 gram. Van Breukelen, le klas ban ketbakkerij, Lagersstraat 13 Telef. 5362. Voordelig T.V. huren! Alleen gloedn. toestellen. Philips, Erres, Grundig, Aristona. 2 jr huur, 2 jr. volï. onderhoud. Vanaf f 25.— per maand of t 6.25 p. week, bijv. Philips 17 TX 291 A. Hees Co. B. Kraay, Stephensonstr. 61 Dameskousen 1.35. Kinder truitjes v.a. 2.10. Albers Manufacturen, Velserduinweg 149. Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon 2.— bij elke drogist. Nattermann's Cholagogum druppels om de galafschei- ding te bevorderen, helpen prompt. Kramp en onpasse lijkheid verdwijnen, f 2.75 per flacon bij uw Apoth. en erkende Drogist. (OOK BEL-O-FAST) ENORME SORTERING ELZER'S Herenmodehuis KENNEMERLAAN 108 HEEFT WAT U ZOEKT! Voorjaarsvermoeidheid ver vaagt verrassend snel met Schieffer's bloedwijn. Bij uw Apoth. en erkende Drogist. Inruil televisie. Kinkerstraat 1, A'dam. Iedere avond de monstratie. Krediet tot 4000.voor aankoop meubelen en wo ningtextiel. Vraagt gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Post bus 1083, Rotterdam. Te koop gevraagd kantelbed. Gijzt veltplantsoen 37. Zeelaarzen te koop. Tuin dersstraat 27. Te koop weckflessen 10, 15, 20 cent. Te koop gevr. een 2-pers. opklapbed. Ahorn straat 2, IJmuiden. Te koop Jawa Junior 150 c.c., tevens 285 dakpannen en 25 dakvorsten. Dr. Kuyperlaan 12, Velsen-Zuid. Te koop witte Eng. kinder wagen. f 35.-. Grahamstr. 112 Te koop z.g.a.n. Eng. kinder wagen, kl. grijs, hoog. Van Speijkstraat 43. Wegens vertrek naar elders te koop aangeb. een 4-Iids gasradiator (Dordrecht) z. g. a. n. Prijs 80.Een 10- staafs gashaard f 50. Voorts enkele fauteuils. Jac Catslaan 13, Driehuis. Te koop grote sierkooi, ge schikt om te broeden, en prima haardkachel. Moer- bergplantsoen 43. Te koop kinderwagen. Mer- curiusstraat 31. Te koop 1 Vespa G.L. 1961, 2500 km, met veel access, en valhelm en 1 jaar wegenbe lasting. Na 6 uur. Strengholt- straat 25. Aangeb. koelkast, 110 liter 100.Renssen, Meervliet- straat 4, Velsen-Zuid. Alleen zondag. Te koop Triumph Speed Twin. Bouwj. '58. met veel chroom. J. A. v. d. Helm. Salonwagen, Hofgeesterweg Santpoort, terrein Holleman Ijzerhandel Kennemerlaan 77 Telef. 5607 VECHTSTRAAT 2 IJMUIDEN - TELEF. 5477 Vakkundig geplaatst, snel te leveren Vraagt inlichtingen Woninginrichting Planetenweg 38-42 Telef. 5991 fototoestel Inlichtingen bij uw fotohandeltar KENNEMERLAAN 87 Telef. 5962-4809 6 mnd. garantie, financiering mogelijk Gen. Cronjéstraat 18 Nieuwe Groenmarkt 2 Haarlem Telef. 57900-15220 Wijk aan Zeeërweg 53 Telef. 5020 Alleen volgens afspraak

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11