Twee eerste prijzen voor gymnasium Paulinum bij school-sportwedstrijden Kom Vrije C 20 Meubelkijkdas IN DE VISHAL EN OP ZEE TENTENSHOW KERKELIJK LEVEN Bouw van nieuwe papierfabriek in Velsen Sport in de IJmond grote bankstellenshow k „De Plankeniers" met „Gevaarlijk snoepgoed" „Ton ja" mag „Stokkf jord" niet binnenbrengen Proefschrift over een oecumenisch vraagstuk -I' püpl VRIJDAG 25 MEI 1962 13 Beverwijkse bejaarden gingen dagje uit Windsor teak staal queen ann kuipmodellen slaapbanken keuze uit 35 modellen OP ONZE WEKELIJKSE Vrije toegang Alles zichtbaar geprijsd Advies alleen op uw verzoek ZATERDAG 26 MEI MARKTPLEIN Stichting Nutsspaarbank in de gemeente Velsen Twee Castricummers liepen brandwonden op Ds. D. ter Steege Vrachtauto moest remmen: 150 eieren tot struif Bromfietser reed na aanrijding door Korfbal Een uitgebreid programma van basket- bal-, volleybal- en zevenhandbalwedstrij- den tussen Velsense scholen is gistermid dag afgewerkt op de speelplaats van het gymnasium Felisenum in Driehuis. Vooral de deelname aan de basketbal wedstrijden voor jongens was zeer groot. Zeven teams moesten gezamenlijk een en twintig wedstrijden spelen. De jongens van -het gymnasium Paulinum waren het meest succesvol. Zij wonnen het wissel- schild. Tweede werd het gymnasium Feli senum, derde de Willem de Zwijger-ulo, vierde de r.h.b.s., vijfde de St. Joannes- ulo, zesde de Hugo de Groot-ulo en zeven de de Technische School. Bij het meisjes-basketbaltoernooi nam het team van de St. Joannes-ulo het wis selschuld mee. Ook hier bezette het gym nasium Felisenum de tweede plaats. Der de werd de r.h.b.s., vier de Hugo de Groot ulo en vijf de Willem de Zwijger-ulo. Het gymnasium Paulinum sleepte zijn tweede eerste prijs weg bij het volleybal len voor jongens. Als tweede eindigde de r.h.b.s., de derde plaats was voor de Hugo de Groot-ulo, de vierde voor het gymna sium Felisenum en de vijfde voor de Prms king. Oorspronkelijk zou de heer A. H. Wedemeijer, consulent voor de lichame lijke opvoeding, de prijzen uitreiken, maar hij moest tegen het einde van de middag als ongevallendienst fungeren, omdat een jongen van de Willem de Zwijger-ulo tij dens een wedstrijd een val had gemaakt. De jaarlijkse autotocht voor ruim 600 Beverwijkse bejaarden behoort weer tot het verleden. Donderdag reisde men met 15 autobussen door een groot deel van Noord- ne Zuid-Holland. Men genoot volop van de prachtige na tuur en kon door de late bloei nog een blik werpen op de bloeiende bloembollen- velden. In de Haagse dierentuin gebruikte men de koffie. Van hier ging het naar Scheve- ningen voor een bezoek aan de Pier, maar door het koude weer deed lang niet iedereen aan deze wandeling mede. In het Kurhaus vond men rond het mid daguur de broodmaaltijd klaar staan. Via de bloembollenstreek ging de reis naar het restaurant Treslong, waar men tegen Bernhard-h.b.s. Het sterkste van de meis jes-volleybalteams was dat van de Hugo I de avond dineerde, de Groot-ulo, op de tweede plaats kwam Vanaf het Beverwijkse station ging de het gymnasium Felisenum en op de derde Beverwijkse Harmoniekapel de grote stoet plaats de r.h.b.s. van autobussen vooraf. Over de Spoor- Alleen voor jongens stonden ook nog .-e- singel, Bloksteeg, Breestraat en Zeestraat venhandbalwedstrij den op het programma, ging men naar de Markt waar het eind- De Technische School werd winnaar, ge-1 punt was. volgd door het gymnasium Paulinum, de Visserijschool en de St. Joannes-ulo. Het hele toernooi, dat een vijftigtal wedstrij den omvatte, werd sportief en geestdrif tig uitgestreden. Daaraan kon het gure weer geen afbreuk doen. De organisatie touwtjes waren in de vertrouwde handen van de heer J. J. Roosensteinl Deze dank te bij het uitreiken van de prijzen alle deelnemers en helpers voor de medewer- Advertentie A mateurtnneel De bezoekers aan de beide laatste voor stellingen in dit seizoen van de oud-katho lieke toneelvereniging „De Plankeniers'" uit IJmuiden, werden er aan het begin van deze opvoeringen telkens over inge licht, dat hetgeen hun deze avonden zou worden geboden, al heel weinig met to neel uitstaande had. Bij de keuze van het stuk was men immers hoofdzakelijk van het voornemen uitgegaan, het publiek een ouderwets-vrolijke avond te bezorgen. Van daar het besluit tot opvoering van „Ge vaarlijk snoepgoed" een klucht in drie be drijven door Max André. De eerlijkheid gebiedt ons echter te ver klaren, dat het ondanks deze verkapte waarschuwing, allemaal nog best is mee gevallen. Toegegeven, het was een dolle klucht! Maar de schrijver demonstreerde toch voldoende oorspronkelijkheid, om niet steeds de platgetrapte kluchtspelpaden te betreden en ook zijn dialogen waren dik wijls waarlijk origineel en geestig. De op zet draait voornamelijk om de perikelen van papa Latour, die in de heilige over tuiging verkeert, na afloop van een bal masqué zijn wettige echtgenote mee naar huis te hebben genomen. Groot is zijn ontzetting wanneer blijkt, dat hij in gezel schap was van een hem totaal vreemde dame, welke vergissing echter aannemelijk wordt als men weet, dat zij hetzelfde zi- geunerinnekostuum droeg als mama La- tour. Onder regie van de heer F. A. J. Hunsche, hebben de spelers van „De Planke niers" dit vrolijke stuk over het algemeen behoorlijk het volle pond gegeven. Ook de kritische toeschouwer kon dus vrede met deze vertoning hebben, al had het tempo soms nog iets meer kunnen worden ver haast. Ook nu is Jan Wijker van deze dwaze verhandeling weer de sprankelende gangmaker geweest, waarmee hij als be gaafd toneelamateur het bewijs leverde, het kluchtspelgenre eveneens volledig te be heersen. Het best werd hij hierbij terzijde gestaan door Huib Gravemaker. die van de levenslustige opa een bijzonder grappig bon vivant met Willy Walden-allures wist te maken. Voorts waren het Nolda Wij- ker-Van Pel, Corrie Stoker, Gré Voort man-Zwart, Henk Jordaan, Nan Jonker- Jansen en Cor Peet, die met meer of min der effect „De Plankeniers" aan een bij zonder succesvol seizoensbesluit hebben geholpen. Jan van Dam Advertentie WIE NIET KAN TOVEREN MOET SPAREN Zo was het gisteren Te IJmuiden werden gisteren 5370 kisten vis aangevoerd, waarvan: 1065 kisten tong en Tarbot; 5 kisten heilbot; 20 kisten tongschar en schartong; 515 kisten schol; 10 kisten schar; 325 kis ten haring; 2370 kisten makreel; 305 kisten schelvis; 284 kisten wijting; 420 kisten kabeljauw en gul; 5 kisten leng; 25 kisten poon; 21 kisten diversen. De prijzen waren gisteren: Per 1 kg Heilbot 3.70—2.80; grote tong 3.90—3.50, g-ootmiddel tong 3.202.90; kleinmiddel tong 2.702.30; kleine tong I 2.402.10; kleine tong II 1.481.20; tarbot I 4.40 3.60. Prijs per 50 kilogram: Ttarbot IV 81; tongschar 8479; kleine tongschar 8676; grote schol 36; grootmiddel 36. kleinmiddel schol 5038; kleine schol I 5147; kleine schol II 5717; schar 30 18; verse haring 4211; makree' 3512.20; kleinmiddel schelvis 75—51; kleine schel vis I 7049; kleine schelvis II 5042: wijting 51—21; grote gul 42—34; middel gul 40—31; kleine gul 36—31; poontjes 23 ■16. Per 125 kg: Grote kabeljauw 26892. grote leng 9282. De besommingen waren gisteren: KW 52 3190; KW 4 11.190; KW 91 17.150; KW 119 f 620; KW 164 9420; SCH„ 54 15.390; SCH 71 16.300; IJM 55 7.450 IJM 7 8790. Aanvoer van vrijdag De aanvoer van vis in IJmuiden werd verzorgd door 43 vaartuigen. Deze aanvoer bestond uit 455 kisten schelvis, 300 wijting, 140 gul en kabeljauw, 15 haring, 2285 ma kreel, 635 schol, 25 tarbot ,170 varia, 550 stuks kabeljauw en 87.500 kilogram tong. Totaal 5776 kisten. Prijzen van vrijdag In guldens. Per kilogram: heilbot 3.80 2.70, tarbot 4.20—3.60. grote tong 3.70—3.50, grootmiddel tong 3.20—3, kleinmiddel tong 2.50—2.20, tong I 2.50—2.10, tong II 1.50— 1.16. Per 50 kilogram: grote gul 4032, mid del gul 39—30, kleine gul 32—26, leng en lom 3735, haring 43—21, makreel 2113, gro-te makreel 4340, schar 3222, poon 2613, grote rode poon 96, rode poon II 50—70, schol III 40—26, schol II 60—52, grove schol 5040, grote en grootmiddel schelvis 5246, kleinmiddel schelvis 52 44, schelvis I 5546. braad 4435, gestripte wijting 46—33, dichte wijting 38—8, griet 6475, tongschar 8070, tarbot II en III 150—108, tarbot IV 92—77, wolf 4540, haai (per 40 kilo) 2430. Regels kabeljauw: groot 13096, klein 56—38. Vleet per 10 stuks 170150. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 112— 94, middel kabeljauw 118—94, grote en grootmiddel koolvis 114120, leng 10892, wolf 110—96. Besommingen van vrijdag KW 152 12.500, KW 191 f 13.500, KW 183 11.000, KW 107 f 9600, KW 46 10.800, KW 24 f 8750, KW 38 f 8670, KW 91 f 9640, KW 161 7670, KW 174 15.900, KW 148 f 10.000, KW 116 f 8000, KW 109 f 7140. KW 186 9570, IJM 73 9080, IJM 4 8600, IJM 67 f 9720. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer vanmorgen 300 kisten schol, 150 wijting, 120 gul en kabeljauw en 21.500 kilogram tong. Vandaag zou misschien ook nog een logger met 400 kisten makreel en 200 diversen lossen. Haringvangsten KW 175—2 kantjes, KW 22—4, KW 130— 3, KW 37—3, KW 163—2, KW 9—1 KW 40 1, KW 41geen vangst, KW 110geen vangst. Gemiddeld: Scheveningen 5 kant jes, Katwijk 2 kantjes. Op zee De „Willem" VI. 121 meldde gisteravond aan de uitvarende Kw 54 „Dirkje" dat hij net een trek van een goede 20 manden had gedaan. Daarvoor waren ruim hon derd manden scheepgezet. Tevoren was het net bij het halen gescheurd, waarbij zeker drie pakjes verloren gingen. In de vroege morgen had de „Willem" liggen steken wegens slecht weer. De hele' dag waren er nog geen vier kantjes gezouten haring gemaakt. Ook de andere haring-trawlschepen meldden dat de haringvangsten zeer slecht zijn. Als er een of meer pakjes kunnen worden buitgemaakt, moet de haring uit de makreel worden gezocht. Trekken van alleen haring worden nog niet gedaan Twee kotters meldden elkaar dat, na drie uur trekken, het net werd bovengehaald zonder de kuil. Aan meerdere schepen werd opgegeven hoe was gevist. Wat voor een obstakel de oorzaak was, is niet be kend. Geen van de collega's wist iets van een wrak af in de betreffende visstrook. Als men op een bepaald punt meerdere keren vastloopt wordt de deccastand op gegeven en genoteerd, waarna men tracht het obstakel te vermijden. Zodoende zijn er hele lijsten aangelegd van wrakken of andere obstakels, die bekend zijn bij de vloot. De vangsten van de kotters bedroe gen in de afgelopen nacht gemiddeld 30 tot 50 kilogram tong en een mandje vis. Advertentie Sporthuis Wilms Floet toont u dagelijks een kollektie bungalowtenten van het vermaar de Franse fabrikaat „raclet" (de meest door dachte serie bungalowtenten welke in Neder land gepresenteerd wordt). Wij, als importeur en dealer, kunnen u deze werkelijk fantas tische bungalowtenten tegen de laagst moge- gelijke prijs aanbieden. Prijzen van f 215.— tot f 725.—. Sporthuis WILMS FLOET, Breestraat 158 Beverwijk, Tel. 02510 - 3854. Weer te slecht De IJmuider sleepboot „Titan" is don derdag tevergeefs vertrokken naar de Noor se kustvaarder „Stokkfjord" die ter hoogte van Texel met machineschade te kampen had. De rederij had namelijk een andere Noorse kustvaarder, de „Tonja" opdracht gegeven uit Amsterdam te vertrekken en de „Stokkfjord" op sleeptouw te nemen De „Tonja" arriveerde vanmorgen vroeg voor de IJmuider pieren, maar mocht de „Stokkfjord" niet binnenbrengen daar de rijkshavenmeester de „Tonja" niet in staat achtte onder de heersende zeer slech te weersomstandigheden het schip zonder grote risico's binnen te slepen. De Portugese sleepboot „Praia da Adra- ga" heeft de Nederlandse kustvaarder Willemijn" die donderdagmorgen veertig mijl ten zuidwesten van Lissabon met een kapotte motor ronddreef, naar de Portu gese hoofdstad gesleept. Aan de rijksuniversiteit in Utrecht is ds. J. A. Hebly uit Enschede tot doctor in de godgeleerdheid gepromoveerd op het proefschrift „Het proselitisme, verkenning van een oecumenisch vraagstuk". Ds. Hebly, thans hervormd predikant in Enschede behandelt in zijn boek een on derwerp, dat in de oecumenische bewe ging voortdurend de aandacht heeft ge vraagd. Het gaat om de vraag of het ge oorloofd is, dat kerken, die in een oecu menisch verband samenleven (en elkaar dus, in zekere zin, als kerken aanvaarden) voortgaan met hun pogingen om leden uit zusterkerken tot overgang naar de eigen gemeenschap te bewegen. De Wereldraad van Kerken heeft over dit vraagstuk herhaaldelijk uitspraken ge daan, die ds. Hebly in zijn proefschrift heeft verzameld en als uitgangspunt heeft genomen voor een nauwkeurige analyse van dit verschijnsel. Omdat de aan klacht van „proselitisme" in het bij zonder van de oosters orthodoxe kerken uit tegen de westerse christenheid wordt gericht, vormt een historisch overzicht van de oosterse kerken met respectievelijk Ro me, de Anglicaanse gemeenschap en de diverse protestantse kerken de kern van het boek. In een slothoofdstuk geeft ds. Hebly en kele richtlijnen aan voor het saneren van de betrekkingen tussen de kerken en voor het zuiveren van het zendingswerk. Pro motor was prof. dr. J. C. Hoekendijk. HERVORMD-GEREFORMEERD Met betrekking tot het nieuws uit de kerken van eigen bodem is in een ver bluffend tempo één onderdeel in het centrum van de belangstelling komen te staan. Wij bedoelen de beweging die erop uit is om zo spoedig mogelijk de eenheid tot stand te brengen tussen de Hervormde Kerk en de Gereformeer de Kerken. Nauwelijks een jaar geleden lag deze aangelegenheid nog vrijwel on aangeroerd in de kerkelijke ijskast, maar daar is zij plotseling uitgehaald om weer te komen op talloze vergader en huiskamertafels. Het aantal kolom men dat in de kerkelijke persorganen aan de verhouding hervormd-gerefor meerd besteed wordt, stijgt wekelijks en onder de meelevende kerkleden wordt dit onderwerp langzamerhand het gesprek van de dag. Vanwaar deze plotselinge actualiteit? Het begin hiervan is te vinden bij de predikanten van de beide kerken, die belast zijn met het werk van de evange lisatie, het werk dus onder degenen die buiten het christelijk geloof en de kerk staan of daarvan vervreemd raakten. Deze predikanten ondervonden dat hun arbeid in sterke mate geremd werd door de gescheidenheid van de twee grootste protestantse kerkelijke gemeenschap pen. Die verdeeldheid bleek een zware handicap te zijn, welke afbreuk deed aan de principiële en praktische zijden van hun werk. Toen vonden deze predikanten elkaar in hun gemeen schappelijke verantwoordelijkheid en verontrusting Zij wensten tot daden over te gaan en daartoe troffe- zij ook anderen bereid. Zo ontstond in april van het vorige jaar een groep van achttien predikan ten, negen hervormden en negen gere formeerden, die een resolutie aannamen welke aan duidelijkheid niets te wen sen overliet. Er stond onder meer in, dat de tegenstelling tussen hervormd en gereformeerd „niet langer geduld kon worden" en dat men het besluit aan vaard had om aan deze verdeeldheid krachtig iets te doen". Positieve reacties De achttien hebben het niet bij woor den gelaten. In de eerste plaats peilden zij in hoeverre hun oproep weerklank vond onder het kerkvolk. Zij verzoch ten om adhesie-betuigingen, waarop duizenden positief reageerden. Met deze ruggesteun volgde de tweede daad die hierin bestond dat men een boekje sa menstelde, dat als uitgangspunt zou kun nen dienen voor gesprekskringen tussen hervormde en gereformeerde gemeente leden. Deze uitgave, „Van kerken tot kerk", verscheen in december van het afgelopen jaar en binnen een maand was de eerste druk (10.000 exemplaren) uit verkocht. Als derde activiteit besloot men tot een landelijk congres, dat op zaterdag 26 mei in het jaarbeurscom plex in Utrecht zal worden gehouden. Daar worden duizenden deelnemers ver wacht, die ondermeer zullen worden toe gesproken door de professoren Berk hof en De Gaay Fortman. Sinds de af scheiding van 1886 heeft zo'n congres z'n weerga niet. Of het een keerpunt zal be tekenen in de geschiedenis van de beide betrokken kerken, daarover lopen de meningen uiteen. Niet alle leden en raden van de Her vormde en Gereformeerde Kerken de len namelijk 'het enthousiasme en de procedure van de achttien en hun aanhangers. Het ligt voor de hand dat de vrijzinnige modaliteit uit de eerst genoemde kerk critisch staat tegenover de nieuwe beweging. Juist de liberale theologie vormde immers in de vori ge eeuw de aanleiding tot het ont staan van de Gereformeerde Kerken en al zijn er, speciaal in de paar laat ste tientallen jaren, duidelijke verande ringen merkbaar in de vrijzinnige op vattingen, toch zal de vrijzinnige min derheid in de Hervormde Kerk niet zonder bezorgdheid de ontwikkeling vol gen. In dezelfde of nog in sterkere mate is dit het geval bij vele gere formeerden, die zich nauwelijks een kerkverband kunnen indenken waarbij naast de Calvinistische theologie ook plaats is voor opvattingen die aan het remonstrantisme herinneren. Zo komen standers van de beoogde eenheid zich melden. Gereformeerde reacties De hervormden zien daarbij in verhou ding de minste bezwaren en dat is te begrijpen omdat zij vertrouwd zijn met de situatie, dat in één kerk verschillen de opvattingen naast elkaar bestaan. Voor de gereformeerden ligt dit anders aangezien dj veel meer een theologi sche eenheid vormen, een vrij strak patroon, dat wel nuances toelaat maar tegenstellingen moeilijk kan verdragen. Toch is ook uit de vele gereformeerde reacties op te maken dat men er, op enkele uitzonderingen na, niet gemak kelijk toe komt om een a priori „neen" te zeggen tegen de beweging van de achttien. Daarvoor is men kennelijk toch al te zeer onder de indruk gekomen van de argumentatie, dat gescheidenheid niet langer geduld mag-worden op grond van de verkondiging van het evangelie en de komst van het koninkrijk Gods Op grond van vroegere ervaringen achten wel velen het gevaarlijk wanneer er zich twee stromingen zouden ontwik kelen onder de gereformeerden: pro en contra contact, en, zo mogelijk, eenheid met andere kerken. Groepsvorming heeft in deze kerken nog al eens tot scheiding geleid! Het zou inderuaad ook uiterst dramatisch zijn, wanneer een po ging tot eenheid een nieuwe geschei denheid tot gevolg zou hebben, maar ge lukkig is daar in de verste verte nog geen sprake van. De achttien hebben het grote kerke lijke probleem van de scheuring tussen de hervormden en de gereformeerden op een indringende, maar niet op een onbezonnen wijze aan de orde gesteld. Tijdens een onlangs gehouden perscon ferentie hebben zij nadrukkelijk uitge sproken dat niemand van hen de be doeling heeft om het eigen kerkverband te verlaten of een soort uittocht te pro pageren. Zij drukten zich daarbij al dus uit; „Wij zullen als kerken naar de hereniging moeten groeien". Het getij mee Het is niemand gegeven om betrouw bare voorspellingen te doen ten aanzien van de verdere ontwikkeling, zoals de ze zal volgen door en na het komende congres. Wel kan worden gezegd, dat de nieuwe beweging het getij aan al le kanten mee heeft. De christenen in de wereld, ook voor zover zij in ons land wonen, zijn het moe om verdeeld en gescheiden hun weg te gaan. Overal ontstaan mogelijkheden voor contact en gesprek, die tot voor kort voor on mogelijk werden gehouden. De ople ving van de oecumenische gedachte, de nood van de moderne wereld, de zen dingsopdracht, de situatie van de kerk die gewoonlijk kwalitatief wint naar mate zij kwantitatief verliest, al deze factoren zijn niet vreemd aan de her enigingsgedachte zoals deze momenteel aan het groeien is tussen de beide grootste reformatorische kerken. Betrouwbare voorspellingen kan nie mand geven, maar in de harten van tien duizenden is wel een goede hoop ge wekt en het is de vraag of men zich deze hoop weer zal laten ontnemen. Het zal er vooral op aan komen dat beide kerken er zich van bewust blijven dat er een zeer grote dosis tact, beleid, geduld maar vooral geloof in de Geest van God nodig zal zijn om datgene te bereiken wat men algemeen als een schande ziet tegenover het woord van de Heer der Kerk:dat zij allen één zijn". Het elftal van Stormvogels 1952, dat op Hemelvaartsdag tegen het huidige eerste elftal van Stormvogels uitkomt, ziet er als volgt uit: Kraak; Van den Oever en Venus; Henk Snoeks, Guus Snoeks en Tol; Jan Snoeks, Luppens, Ang'enent, De Boer en Van Onselen. - S-,NV.WVN~ -WW In de Julianastraat te Castricum is avond de 22-jarige J. v. A. ernstig ge wond geraakt toen hij een brandbare vloeistof over zich neen kreeg. Hij was bezig de vloeistof boven de gasvlam te verdunnen. De vlam sloeg in het vat, en van schrik liet v. A. het vat vallen. De vloeistof kwam over zijn lichaam en dreig de ook de inboedel te verbranden. Door snel optreden van de huisgenoten werd erger voorkomen maar A. moest met, ern stige brandwonden naar het ziekenhuis worden vervoerd. Op de Ruiterweg in Castricum raakte de kleding van een bewoner in brand toen hij in de schuur, waarin met brandbare spullen werd gewerkt, een sigaret aan stak. In de schuur aanwezige kinderen vlogen de schuur uit evenals de in vlam het rijwielpad van de Waterloolaan geraakte man die al rollend over de J grond trachtte zich van zijn brandende kleding te ontdoen. Hoewel hij brandwon den opliep kon de man na zich onder me dische behandeling te hebben gesteld weer naar huis terugkeren. De bestuurder van een vrachtauto moest I donderdagmorgen op de Planetenweg m IJmuiden plotseling remmen voor een jon gen, die door zijn hond op de weg werd getrokken Het gevolg was dat ongeveer honderd vijf tig eieren van de lading de vrachtauto het loodje legden. Een fietser werd donderdagmorgen op in Driehuis geraakt door een hem passe rende bromfietser. Hij viel en liep won den op aan zijn rechterarm. Ook klaag de hij over een pijnlijk linkerdijbeen. D: bromfietser reed door zonder zich bekend te hebben gemaakt. Op het fabrieksterrein van Van Gelder Zonen n.v. te Velsen- Noord wordt hard gewerkt aan de bouw van een nieuwe pa- perfabriek. Reeds is de zware fundering voor het fabrieksgebouw gestort. De nieu we fabriek komt tot stand door samen werking tussen Van Gelder Zonen en Crown-Zellerbach in de Verenigde Staten. Het ligt in de bedoeling in deze fabriek voor een groot deel ponskaartenkarton te produceren, dit in verband met de mecha nisering van administraties en boekhou dingen. Het nieuwe fabrieksgebouw krijgt een betonnen schoortsteen met een lengte van 125 meter. De foto geeft tevens een indruk van de oppervlakte die het gebouw beslaat. Voor het eerste twaalftal van de chris telijke korfbalvereniging DKV staat zater dag een zeer zware wedstrijd op het pro gramma. De IJmuidenaren gaan namelijk op bezoek bij Vlug en Vaardig II in Am sterdam en hoewel er nog meerdere wed strijden gespeeld moeten worden is het vrijwel zeker, dat deze wedstrijd de be slissende zal zijn. Reeds in seizoen 1960- 1961 struikelde DKV over Vlug en Vaar dig II en ook in deze promotiecompetitie moest het in de eerste ontmoeting de eer aan de Amsterdammers laten. Deze laat ste nederlaag echter vond zijn oorzaak in het minder goed afwerken van de aan vallen. Daarom ook zijn de IJmuidenaren niet bij voorbaat kansloos, integendeel slagen zij er deze keer in hun overwicht in doelpunten uit te drukken, dan is de kans groot dat zij zaterdagavond de eerste klasse heel dicht genaderd zijn DKV komt uit met stelling: de volgende op- Dames; E. Winter, J. Zwaan, R. Vrijhof, R. Kok, T. Pul en C. Visser. Heren: K. Jaspers, W. Zwaa- N. Pul, T. v. Veelen, C. Smit en H. Spijkerman. Jeugdtoernooien Van de voetbalvereniging „Breesaap" (VVB) zullen zondag drie pupillen-elftal len deelnemen aan het grote toernooi van de sportvereniging Beverwijk. Drie aspi- rantenploegen gaan op donderdag, 31 mei, naar het grote aspirantentoernooi van de v.v. De Kennemers te Beverwijk. Zondag, 27 mei houdt de Leidse Voetbal en Atletiekvereniing Roodenburg haar ju bileum-toernooi voor junioren en aspiran ten. Aan dit toernooi wordt jaarlijks door de v.v. Kinheim deelgenomen, zodat de geelzwarten ook nu niet ontbreken. In de juniorenafdeling komen de Kinheimers te gen Roodenburg, VIOS, Archipel, BMT en ONA. Tegen ploegen van dezelfde vereni gingen zullen ook de Kinheim-aspiranten in het toernooiveld komen. i

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13