Karei Appel hakte stronken die hij nu en kleurde boom- in Parijs exposeert NATUURLIJK!.,. DE OPLOSSING uiLL. 9S&-U! j UITGAAN IN HAARLEM LIGA HAZEWIND JACKS Brandhout van kunsthandelaar kwam als expositie terug Vereniging van Handelaren in Oude Kunst wil snellere uitbreiding van museumbezit De negen Muzen vanaf ƒ26.95 VRIJDAG 25 MEI 1962 5 PANTALON PRAAT 29.75 39.75 Na 1 oktober filmavond steeds op maandag De radio geeft zaterdag FILM EN FILMWERELD 5; TONEEL MUZIEK AMATEURTONEEL DIVERSEN TENTOONSTELLINGEN LEZEN EN LATEN LEZEN I. In de fles. 2. Als pap. 3. Droog uit de hand Int Krachtige Kost voor het Kind! 7 elevisieprogramma (Van onze correspondent) „NA DE LAATSTE wereldoorlog schrijft jhr. Sandberg, de directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, in zijn inleiding tot de jongste tentoonstel ling van Karei Appel in Parijs vroeg ik me wel af welk antwoord de kunst zou geven op al dit geweld en al die beslis sende veranderingen in de betrekkingen tussen de mensen. De kunstenaars van naam bleven het antwoord vrijwel schul dig. Toen ik me al wilde afkeren, werd mijn aandacht getrokken door een groep jongeren die iets te zeggen had en die 't zei met een nieuwe toon, heftig, primi tief misschien. Ze zochten een nieuwe taal en hun streven getuigde van warmte en van vastbeslotenheid. Appel was een der voortrekkers in die wereld van monsters, vol gerucht en beweging, schreeuwend, schokkend, verscheurend en verscheurd. Uit zijn handen, die sterk zijn en welwil lend, zijn schilderijen gekomen, beeld houwwerken, reliëfs, ceramiek en hout, in rood, zwart, blauw, en wit, en ze droegen het warme stempel van zijn bewogenheid. Nu heeft Appel zijn wereld herkend in de grillige vergroeiingen van de wortelstron ken van olijf-bomen waarvan de oerkracht hem had geobsedeerd. Zijn hakbijl heeft ze nieuwe vormen geschonken en zijn kleuren gaven hun leven: hij heeft hun zijn antwoord toevertrouwd." HÉT ZIJN VEERTIEN STUKKEN of voorwerpen die in de Galerie Rive Droite nu worden geëxposeerd, en die dus de vrucht zijn van deze „samenwerking" tus sen Karei Appel en de natuur. Hij heeft die objecten, die hij sculptures noemt, met zijn felle en directe kleuren zonder tussennuances wit en zwart en geel en rood inderdaad tot nieuw leven ge bracht en hij gaf ze namen als: aardman, barbarenvogel, kop met hoorns, uilekop, rode dwerg, schreeuwend beest, familie of koppel. Uit die namen blijkt dat Appel de concrete voorstelling, in tegenstelling met de principiële abstracten, a priori dus piet helemaal van de hand wijst, al geeft hij dan ook gul iedereen de vrijheid voor [ichzelf andere associaties te vormen over deze wortelpartijen, waarvan hij de oor spronkelijke gedaante met hun knokels en gaten en vergroeiingen zoals ze in de patuur waren ontstaan, minder aantastte dan wel juist accentueerde. Zoals hij zijn schilderijen opzet, (zonder opzet), ze doet groeien uit een eerste aanval met de verf- jnassa's die hij uit zijn tubes perst, zo kwamen ook deze „sculptures" tot stand: niet met een bedoeling een figuur uit of af te beelden, maar door het „materiaal" tot leven te verwekken, „te vitaliseren'', te dynamiseren. Er gaat van deze objecten een vreemde, primitieve bekoring, en ook een grote kracht uit. De Franse criticus Michel Ra- gon heeft in deze nieuwe uitingen van Ap- pel's scheppingsdrift een sterk woord dat bij hem niettemin zeker wèl op zijn plaats is gelijkenis bespeurd met „de rustieke vreugden en bonkige vormen van een Permeke", en hij noemt hem dan ook „de waardige erfgenaam der grote en welige Vlamingen". KAREL APPEL die zowat alle technie ken in de plastische kunst beoefend heeft, schilderde op hout, linnen, glas, op mu ren, tekende en étste, en kwam vorige zomer voor het eerst tot deze nieuwe ex- Advertentie Mee moor! Een pantalonzonder,;knieën". Met een blijvende plooi en een pas vorm die nooit zijn „gezicht" verliest. Een pantalon die U altijd dat rustige ?ievoel geeft er tip-fop uit te zien. Een antasie? Integendeel: prettige werke lijkheid. Tenminste... als het een panta lon van TREVIRA is. 55% polyester, 45% wol. onvermoeibaar plooihoudend gemakkelijk te wassen Vélu Gr. Houtstraat 96 - Haarlem 1 jf"" I die zomer ontmoette, hoe Karei Appel in die hondsdagen dat iedereen wat koel te aan het strand of in het water zocht de hitte welgemoed trotseerde door in de stal die boomwortels met zijn bijl te lijf te gaan, alsof hij bij zichzelf plotseling een roeping als houthakker ontdekt had. Hij zag zelf nog niet zo goed wat 't worden moest, maar sprak al wel van duivels, vogelkoppen en kabouters waarvan hij de contouren uit de wringingen der wor tels los, wilde maken. „Toch moet je blij- ven zien", zo stelde hij zichzelf voor, „dat 't van oorsprong boomwortels zijn. Ik wil mijn materiaal niet verdonkeremanen". In die opgave is hij zeker ook geslaagd. I Wie zijn sculptures nu in Parijs ziet opge steld en tegen de muren hangen, wordt bevangen door een soort spookachtig vi sioen, alsof een bliksemschicht een naehte- I lijk woud in een vurige belichting heeft geplaatst en wortels en stronken tot ge- 1 daanten zijn betoverd die maar vagelijk I meer zijn thuis te brengen, maar in elk geval sterk fascineren. „Die Fledermaus". Het manuscript van Johann Strauss' operette „Die Fleder maus" is vrijdag op een veiling bij „Karl und Faber" in Miinehen voor 146.000 mark door de stad Wenen aangekocht. Het uit 1874 daterende manuscript werd in 1938 door de Nazi's aan de erfgenamen ont nomen en aan de Weense Stadsbibliotheek gegeven. Na de oorlog kregen de erfge namen het terug. Advertentie Voor een langere tijd er echt uit in uw vacantie bijvoorbeeld - kunt u niet beter realiseren dan in een hotel of een pension te gaan. Het Nederlands Horecabedrijf biedt u zulk een grote verscheiden heid, dat met al uw wensen, ook-financiële, volop rekening gehouden kan worden. Een long weekend er eens helemaal „uit" te gaan is evenzo een welkome afleiding en een prettige manier om weer op krachten te komen, vooral voor de huisvrouw. En als u de gelukkige bezitter bent van een Horeca-chequeboekje, waar kunt u dat dan beter aan besteden dan aan een vacantie of zo'n gezellig weekend samen? Chequeboekjes f. f0.- of f. 25.-, in coupures van f. 2.50, verkrijg baar bij: Bedrijfschap Horeca, Koninginnegracht 58-59, Den Haag (giro: 63.53.00: vermelden: Chequeboekje). Karei Appel pressievorm, toen hij op de heuvels van Cannes in de conciërgewoning van het kas teel van zijn Parijse kunsthandelaar een I tijdelijk onderdak gevonden had. In de tuin lagen daar tientallen wortelstronken opgehoopt die voor het haardvuur van zijn kunsthandelaar bestemd waren, doch die nu dus in diens Parijse galerij worden geëxposeerd. Ik herinner me, toen ik hem „STRUIJCKENPRIJS 1962" VOOR DRS. TH. A. STEVERS Het hoofdbestuur van het Thijmgenoot schap heeft op voordracht van het bestuur van de economische afdeling de jaarlijkse Struyckenprijs toegekend aan drs. Th. A, Stevers te Den Haag. De prijs zal worden uitgereikt op zondag 3 juni tijdens de al gemene vergadering van het Thijmgenoot- schap in de aula van de Rooms-Katholieke Universiteit te Nijmegen. Vanwege de ge neeskundige afdeling kon voor 1962 geen prijs worden toegekend. De toekenning van de Struyckenprijs voor 1963 zal kunnen geschieden op voor dracht van de psychologische en de letter kundige afdelingen. Voor deze bekroning komt in aanmerking de auteur van het geschrift, dat door wetenschappelijke waarde het meest uitmunt onder de ge schriften die in vier jaren, voorafgegaan aan dat waarin de prijs wofdt toe-gekend door rooms-katholieke Nederlanders of rooms-katholieke ingezetenen van Neder land beneden de leeftijd van veertig jaar zijn gepubliceerd op een telkens door het hoofdbestuur te bepalen gebied van weten schap. V- My fair Lady. „My fair Lady" zal op juli aanstaande na 2.621 maal te zijn opgevoerd definitief van het New York- se toneel verdwijnen. De musical zal daar mee alle duurrecords voor musicals hebben gebroken. Op 15 maart 1956 had in New York de première plaats en als de show in juli sluit, zullen Z'A miljoen toeschou wers (tegen betaling van bijnq, twintig mil joen dollar) de musical hebben gezien. Het oude Broadway-record stond op naam van de musical „Oklahoma" met 2.212 voor stellingen; het Londense record staat op 238 met de musical „Chu-Chin-Chow" Michelangelo. Vijf terracotta beeldjes die waren opgeslagen in een kluis van de Bank van Montreal zijn geïdentificeerd als werkstukken van Michelangelo. De in Wenen geboren kunsthistoricus Ludwig Goldschei-der heeft verklaard dat hij de stukken in 1930 voor het eerst heeft ge zien in Dresden; de vijf beeldjes vormen een onderdeel van een collectie van 17 beeldjes, die het eigendom zijn van Peter en Paul Le Brooy te Montreal. Het zijn ontwerpen voor grotere werkstukken. Het zijn handen, voeten, armen en een tien cm hoog torso. De Ia Mar-Theater. Op 21 juli zal Di- mitri het gerestaureerde Nieuwe de la Mar Theater in Amsterdam heropenen met zijn programma, waarin hij optreedt als clown, acrobaat en mimekunstenaar. Dimitri is een jonge Zwitser, die in de mimekunst do'or Etienne Decroux geschoold is. Na ,;ijn verblijf in Parijs ontwikkelde hij zich in Zweden tot acrobaat; terug in Parijs maak te hij deel uit van het gezelschap van Mar cel Marceau; daarna werkte hij bij Maisse, voormalig partner van Grock. Sindsdien treedt hij met een eigen programma op. Stenersen-collectie. Een collectie van 155 kunstwerken die in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam tentoongesteld zal worden is van Oslo naar Rotterdam ver scheept. De schilderijen, die eigendom zijn van de 63-jarige Noorse zakenman Rolf Stenersen, worden vervoerd met het Noor vrachtschip „Breda" zijn heden in Rotterdam gearriveerd. De collectie omvat werken van Paul Klee, Picasso, Tamayo, Corneille, Villon, Modigliani en van een aantal Scandinavische schilders. Hoewel de export van oude kunst de laatste jaren groter iuas dan de import moet de import voor ons land belangrij ker geacht worden omdat de kwaliteit veel hoger was. Toen onze vereniging 50 jaar geleden werd opgericht, had in voor afgaande tijden zeer veel oud-Nederlands kunstbezit het land verlaten, waartegen over geen belangrijke invoer stond, zodat Nederland op cultureel gebied bezig was te verarmen. Daar is grote verandering in gekomen", aldus heeft de vorzitter van de Vereniging van Handelaren in Oude Kunst in Nederland, de heer R. G. de Boer tijdens een persconferentie in Am sterdam, ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de vereniging meege deeld. Het primaire doel bij de oprichting van de vereniging was de mogelijkheid tot gezamenlijk optreden tegenover autori teiten en wetten om het peil van de kunst handel, cultureel en esthetisch te verho gen. Volgens de heer De Boer is de po sitie van de kunsthandelaar in de loop der jaren grondig veranderd. Vroeger had den de kunsthandelaren vele, zeer uiteen lopende artikelen. Nu is men meer ge specialiseerd, wat de kwaliteit van de ar tikelen ten goede komt. Vooral de ver houding tussen de musea en de kunst handel is in de loop der jaren, volgens de heer De Boer aanzienlijk verbeterd. Hij zei van mening te zijn dat de Neder landse musea over veel te weinig geld kunnen beschikken voor het doen van aan kopen in verhouding tot de buitenlandse musea. De heer De Boer zei niet te geloven dat er een land is waar het percentage verzamelaars, op welk gebied ook, zo groot is als in Nederland. Door de Oude Kunst- en Antiekbeurs die jaarlijks in Delft wordt gehouden komen er vele goe de verzamelaars in Nederland bij. De stich ting Oude Kunst- en Antiekbeurs kwam in nauwe samenwerking met de Vereni ging van Handelaren in Oude Kunst tot stand. Van 23 augustus tot 12 september zal in het Prinsenhof te Delft de veer tiende beurs worden gehouden. De heer De Boer noemde als wensen van de jubilerende vereniging: vrijheid van handel, snellere vermeerdering van het museumbezit, vóórdat het niet meer te krijgen is, en een beter gebruik van de vereniging als adviesbureau inzake de betrouwbaarheid van veilingen of voor in formaties inzake oude kunst. De vereniging telt thans zestig leden, van wie ongeveer de helft in de hoofdstad is gevestigd. In 1948 bedroeg de uitvoer van de kunst handel f 668.000 en de invoer 642.000 In 1951 was de uitvoer 3.8 miljoen gul den en de invoer 1,8 miljoen gulden; in 1955 werd voor 5 miljoen uitgevoerd en voor 4,5 miljoen ingevoerd. In 1960 be droeg de uitvoer 9 miljoen en in 1961 7,2 mil joen gulden (over deze jaren is geen in- voercijfer beschikbaar). Al komt de hulpstudio in Hilversum dan wegens het vorstverlet en het uitblijven van de apparatuur (lichttechnieken uit En geland) niet per 1 oktober klaar, toch zal het uitzendschema van 30 uur per week gehandhaafd blijven. „Zo goed als mogelijk is", aldus de heer J. Rengelink, program- ma-commissaris van de Nederlandse Tele visie Stichting. Men zal beginnen met de filmavond op maandag te zetten en om op deze wijze de eerste dag van de week na de top in een weekeinde wat te ontlas ten. De politieke uitzendingen van dinsdag zullen dan op de film volgen. Het program ma voor de vrouwen zal beslist niet eerder dan 1 januari kunnen komen en het extra journaal 's avonds na half elf, hangt hele maal nog in de lucht. Men zal er niet eer der aan beginnen of men moet de staf vol- doende bezet weten. Het ziet er niet naar uit dat dit per 1 januari het geval zal zijn. HILVERSUM I 402 m. 7.00 VARA 10.00 VPRO 10.20 VARA. 19.30 VPRO 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.) (Om 7.30 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws, post- duivenberichten en socialistisch strijdlied. 8.19 Muzikale ochtendpost (gr). 8.50 Weg wijs, tips voor toeristen. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Klassieke pianocon certen (gr.) 9.35 Waterstanden. 9.40 Dames koor met pianobegeleiding. VPRO: 10.00 Samen thuis, gesprek. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Salonorkest en zangsolist. 10.50 Man in de stad, cabaret-fantasie. 11.15 Lichte grammofoonmuziek. 11.20 Sport nieuws. 11.45 Hammondorgelspel en zang soliste. 12.15 Cultuurgewassen en hun betekenis, lezing. 12.30 Mededelingen t.b.v land- en tuinbouw. Aansluitend: postdui- venberichten. 12.34 Vers van de pers. 13.00 Nieuws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Tijd voor teenagers. 14.10 Streekuitzending. 14.30 zangrecital (gr.) 15.00 Muziekmatinee. 16.40 Boekbespreking. 17.00 Radio Jazz club. '17.30 Actualiteiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Lichte grammofoonmu ziek. 18.30 Theaterorkest en zangsolisten. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 De achttien, flitsen uit het vandaag te Utrecht te houden Hervormd-Gereformeerd congres. 19.45 Klassieke muziek (gr.) 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nieuws. .'tl®inel. van rralis uuponi 20.05 Marinierskapel. 20.40 Tango-Rumba- het 23e internationale festive 21.10 Socialistisch commentaar. J Aan het 12e internationale filmfestival in Berlijn, dat van 22 juni tot 3 juli ge houden zal worden, zal Nederland deel nemen met de films „Zoo" van Bert Haanstra en „De Werkelijkheid van Ka- rel Appel", een film van Jan Vrijman. Nederland neemt met de films „Delta Phase 1" van Bert Haanstra en „Uit zicht op de Hemel" van Frans Dupont deel aan voor documentaire films, dat van 29 juni tot 4 juli te Venetië zal worden gehoj' den. Advertentie DAMES- EN HERENMODES KRUISWEG 77 Speciaalhuis Regenkleding De bekende bas-bariton en pedagoog Willem Ravelli wordt 31 mei 70 jaar. Afgelopen dinsdag 22 mei is zijn collega Louis van Tulder 70 gewor den. Beide zangers hebben vijftien jaar samengewerkt in het Hollands Vocaal Kwartet. Beider carrière is bij de opera begonnen onder Koopman. Zaterdag 26 en zondag 27 mei, Stads schouwburg, 20 uur: Rotterdams Toneel geeft een voorstelling van „Boeing- Boeing", blijspel van Mare Camoletti. Onder regie van Johan Walhain treden o.m. op Luc Lutz, Thera Verheugen, Petra. Verbeek en Ina van der Molen. Woensdag 30 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: De Haagse Comedie geeft een voorstel ling van „De vader", tragedie van A. Strindberg. Onder regie van Paul Steen bergen treden o.m. op Ida Wasserman, Anny de Lange, Frans v. d. Lingen en Gijsbert Tersteeg. Donderdag 31 mei, Stadsschouwburg, 20 u.: Rotterdams Toneel met „Een man van alle tijden", van Robert Bolt. M.m.v. Enny Mols de Leeuwe, Ton Lutz, Ina van der Molen, Steye van Brandenberg, Guido de Moor e.a. Regie: Pim Dikkers. Dinsdag 29 mei, Grote Kerk, 2021 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk, die werken uitvoert van J. S. Bach (de be speling op donderdag vervalt). Vrijdag 25 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Haarlemse Toneel Club met „George Magaret". Maandag 28 en dinsdag 29 mei, Stads schouwburg, 20 uur: Contactcommissie „Stadhuis" met „Dear Ruth". Vrijdag 25 en dinsdag 29 mei, Tuinzaal concertgebouw, 19.30 uur: Leerlingen- uitvoerinig van het Haarlems Muziekin stituut. Zondag 27 mei, Tuinzaal concertgebouw, 20 uur: Openbare dansavond. Woensdag 30 mei. Aula H.B.S. Raaks, 19.50 uur: Grammofoonplatenconcert van de Haarlemse Discoclub. Programma: Pro- kofjev, Spohr, Ravel en Liszt. Vishal, Grote Markt: Expositie van een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem. Dagelijks geopend van 1017 uur; zondag van 1317 uur. Tot 29 juli. Hoofdwacht, Grote Markt: Tentoonstelling van tekeningen van het interieur van de Grote Kerk en van Haarlemse stadsge zichten van Willem Horsman. Van zon dag af dagelijks geopend van 1012 en 1417 uur; zondag alleen 1417 uur; donderdag gesloten. Tot 9 juni. Museum „Het Huis Van Looy", Kamper- laan: Tentoonstelling van werk van 32 leden van het genootschap „Kunst zij geopend van 10- zondag 14-17 uur. ons doel". Dagelijks 12.30 en 13.30-17 uur, Tot 28 mei. „Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, Bloemendaal: Tentoonstelling van schil derijen, beeldhouwwerken, grafiek, teke ningen, kunstnaaldwerk, ceramiek en edelsmeedwerk van vijftien Bloemen- daalse kunstenaars. Van zondag af dage lijks geopend van 10-17 uur; zondag van 14-17 uur. Tot 4 juni. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1-3: Tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen, gouaches en etsen van Els Korver. Tot zondag. Van maandag af tentoonstelling van schilderijen en teke ningen van Gerard van Hulst. Dagelijks geopend van 9-17 uur en op maandag, woensdag en vrijdag tevens tijdens de concerten van 18-20 uur. Kunstzaal „In 't Goede Uur", Nieuwe Kerksplein; Gedurende de maand mei expositie van grafiek van Lou Strik. Da gelijks geopend van 10-22 uur; dagelijks klassiek grammofoonplatenconcert van 21-22 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houtstr. 41: Tentoonstelling van schilderijen van Josef Santen. Dagelijks geopend van 10.30-17 uur, zondag van 14-17 uur; bovendien vrijdagavond van 20-22 uur. Tot 1 juni. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de eeuw tot op heden. Dagelijks geopend van 10-17 uur; zondag van 13-17 uur. Teylermuseum, Spaarne 16: Tentoonstelling Lijst van door de Stadsbibliotheek aangeschafte boeken. Romans: Bauer, Een mens is niet van steen; Konsalik, Herfstmanoeuvre 19131961; Moedertje aarde en het paradijs; Oosterbroek-Dutschun, De drie linden; Rutgers van der Loeff-Basenau. Alleen tegen alles; Weisenborn, De vervolger; Zola, De aarde;; Johnson, Das dritte Buch über Achim; Zerna, Rieke Jury; Hinde, Mr. Nicholas Vercors, Sylva. Ontwikkelingsboeken: Jacob, Ras Sjamra-Uga- rit en het oude testament; Bennett, Subud een weg tot vrijmaking van de mens; Dresen-Coen- ders, De voorlichting in de opvoeding; Green, Wat is dat voor een vliegtuig? Lijsen, Thieme's paardenboek; Adèr-Winkier. Op zoek naar het volmaakte (Marcel Proust); Nord, Luigi Piran dello; Lampo, Felix Timmermans; .Snoek, Riche lieu (gedichten); ter Haar, De geschiedenis van Koning Arthur en de ridders van de ronde tafel; Knuttel. Adriaen Brouwer, the master and his work; Kolneder, Anton Webem; Werkman, Kent u Overijsel ook zó?; Sutherland, Goud, de won derlijke geschiedenis van het edele metaal. 21.15 Italiaans ensemble en zangsolist. 21.50 Hoe vindt U het? 22.20 Sportnieuws. 22.30 Nieuwz. 22.40 Lichte orkestmuziek. 23.10 Melodieën uit films en musicals. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 De zingende kerk: gewijde muziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk het weekend (gr.) 8.55 Inleiding hoogmis. 9.00 Hoogmis. 10.30 Klassieke muziek (gr.) 10.45 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Sopr. en piano: Klassieke liederen. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.04 Lichte grammofoon muziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.25 Musicerende di lettanten. 13.50 Zang en piano: lichte mu ziek. 14.10 Franse les. 14.30 Voor de jeugd. 15.30 Lichte grammofoonmuziek. 15.50 Vo caal ensemble: lichte muziek (gr.) 16.10 Als de dag van gisteren, kroniek van het leven. 16.40 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Sportperiscoop. 17.10 Jazzmuziek. 17.30 Boekbespreking. 17.40 Nieuwe klas sieke grammofoonplaten. 18.00 Kunstkro niek. 18.30 Amateurspr. 18.50 Praatje vóór politieke voetgangers. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Wie het weet mag het zeggen, wedstrijd in muziekliteratuurken nis. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Popu laire klassieken (gr.). 20.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoording. 21.00 Tiere lantijnen, gevarieerd programma. 22.00 Kopstukken, licht programma 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Reli gieuze muziek met commentaar. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuwz. 12.03 Lichte orkestmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.35 Amusementsmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de teenagers. 14.00 Filmkroniek. 14.30 Academie der Dis- cofielen. 15.40 Acoordeonspel. 16.00 Theater kroniek 16.20 Lichte grammofoonmuziek. 16.45 Reportages over de technische bij stand aan de ontwikkelingslanden. 17.00 Nieuws. 17.15 Dagklapper en liturgische kalender. 17.20 Ad te Levavi: Liturgische gezangen. 17.30 Lichte orkestmuziek. 17.45 Engelse les. 18.00 Orgelrecital. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Variété orkest en soliste. 20.00 Cabaretprogramma. 21.00 Amusementsmuziek. 22.00 Nieuws. 22.15-23.00 Dansmuziek. uit eigen bezit. Schilderijen 19de en 20- ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Ita liaanse en Franse school. Fossielen, his- torisch-natuurkundige instrumenten, 31 toons Fokker-orgel. Dagelijks geopend I (behalve op maandag) van 11-15 uur. De eerste zondag van elke maand van 13-15 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat: Oude I religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Het museum is geopend iedere werkdag, uitgezonderd maandag van 10-12.30 en van 13.30-17 uur: op zon- en feestdagen van 14-17 uur. Advertentie Tl*f Op het filmfestival in Cannes is de Gouden Palm uitgereikt voor de Brazi liaanse film „Het gegeven woord". De Braziliaan Anselmo Duarte ontving de oorkonde uit handen van de actrice Edwige Feuillère. VRIJDAG 25 MEI 1962 NTS: 15.15-16.45 Eurovisie: Inwijding I van de nieuwe kathedraal te Coventry. 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Attentie. 21.00 Bellen blazen, caba retprogramma. 21.35 Documentaire film. 22.00 Zigeunermuziek. 22.15-22.25 Dagslui- ting. VOOR ZATERDAG VARA: 15.00 Top of Flop. 15.30 Docu- I mentaire film. 15.55 Tips voor de vacan tie. 16.15 Documentaire film. 16.40 Docu mentair programma over de stralmotor. 17.00-17.30 Voor de kinderen. 19.30 K-kwar taal II, cabaretprogr. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. VARA: 20.20 Saint Germain des Prés, gevarieerd program ma. 21.50 Willens ne wetens, quizprogram ma.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5