m ■111 WIE GOED KIEST..., KIEST OPEL VELO Openlucht bijeenkomst Excursie „De Vriendschapsband" V.V.V. Gevonden VIDES. Lf A J.Tan LENT m PH. DE KONING A-R.de BOER (fewwM Cl fel Medische verzorging tijdens het weekeinde IJmondverenigingen vandaag en morgen Routewijzigingen lijn 75 en 8 gaan zondag in Kort IJmondnieuws HAVENBERICHTEN VRIJDAG 25 MEI 1962 7 Schepen, rederijen en werven Uitspraken van rechtbank „Gele Zee" haalt kust vaarder binnen WASMACHINES LOENDERSLOOT en tèch THUIS I 100% SERVICE 15.90 KENNEMERLAAN 24 CONSTANT verlovingsringen 2''-j#/ I.TMUIDEN De „zondagsdienst" begint zaterdag te 13 u. Artsen: W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023; P. Brouwer, Koningin Wilhelmina- kade 79, tel. 4507. Op Hemelvaartsdag: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; P. J. W. van der Toom, Frans Naereboutstraat 70, tel. 4084. Apotheek: Op zondag en op Hemel vaartsdag, apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80. Verloskundigen: Op zondag en op He melvaartsdag: Mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259; mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5953; me vrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 7945, IJmuiden; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen no. 143, tel. 7949. VELSEN Wijkverpleging: Zondag 27 mei: Zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJ muiden, tel. 02550-4378, IJmuiden IJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, IJmuiden ,tel. 02550-8028, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster G. Kolkman, Brederodestraat 2, Haarlem, IJmuiden-OostVelsen-Zuid; zuster A. de Ruyter, Hagelingerweg 175, Sant poort, tel. 02560-6054, DriehuisVelsen- Noord; zuster K. Langejan, Brederood- seweg 106, Santpoort, tel. 02560-7477, Santpoort-NoordSantpoort-Zuid. Wijkverpleging: Donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag): Zuster M. v. Gelder, Lange Nieuwstraat 34, IJmuiden, tel. 02550-4378, IJmuidenIJmuiden-Oost; zuster C. E. Th. Man, IJselstraat 23, IJ muiden, tel. 02550-8028, IJmuidenIJ muiden-Oost; zuster G. Kolkman, Brede rodestraat 2, Haarlem, IJmuiden-Oost Velsen-Zuid; zuster A. de Ruyter, Hage lingerweg 175, Santpoort, tel. 02560- 6054, DriehuisVelsen-Noord; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, Santpoort, tel'. 02560-8756, Santpoort-NoordSant poort-Zuid. SANTPOORT Artsen: M. Trooster, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 8410. Op Hemel vaartsdag, D. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheek: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: C. Verselewel de Witt-Hamer, Vondellaan 60, tel. 3969; Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: H. J. F. Peeters, Dommelsingel 2, tel. 5300. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK en HEEMSKERK Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek 'Advertentie Vondellaan 5 Beverwijk Tel. (02510) 3^23 50 52 Driehuizerkerkweg 7 Driehim - Tel. (Ó2550) 7392 Wijk aan Zeoerweg 107- IJmuiden "TVI. (02550) 43.60 VRIJDAG 25 MEI Hervormd Jeugdgebouw, Schans, Bever wijk, 20 u.: Concours jeugd en muziek. Gymnasium Felisenum, Velsen-Zuid, 19.30 u.: Uitvoering Finse damestumgroep Cultureel Centrum, IJmuiden, 20 u.: Al gemene vergadering Neptunus. Hervormd Jeugdgebouw, IJmuiden-Oost 20 u.: Concert door Singspielstudio uit Neuköln (Berlijn). Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19 tot 21 u.: Expositie werkeh van J. Ploos van Amstel en Roelof Klein. Nijverheids-avondschool, Beverwijk, 19 u.: Diploma-uitreiking. Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u. Feestavond ambtenarenvoetbaltoemooi. Stadhuis, Beverwijk, 19.30 u.: Openbare raadsvergadering. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden Oost, 19 tot 21.30 u. Filiaal Wijkerstraat weg 77, Velsen-Noord, 19 tot 21 u. Brul boei, Oud-IJmuiden, 16 tot 18 en 19 tot 20.30 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, van 19 tot 21 u. Petruszaal, Venusstraat. IJmui den-West, 17 tot 18 en 18.30 tot 19.30 u. Jozefhuis, Velsen-Noord, 19 tot 21 u. ZATERDAG 26 MEI Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u. VIDES met „Het geheim van de hofmaar schalk". Kennemer Theater, Beverwijk, 20 u. Kunst na Arbeid speelt „Gelouterd". Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 u.: Expositie J. Ploos van Amstel en Roelof Klein. Verenigingsgebouw IJselstraat, Ooster wijk, 14 tot 16.30 u.: Tentoonstelling jeugd handenarbeidclubs A. en O. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden Oost, 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 10 tot 12 en 14 tot 17 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ muiden-Oost, 14.30 tot 17.30 u. Jozefhuis, Velsen-Noord, 10 tot 12 en 14 tot 17 u. J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-Noord, tel. 02510-3883 en de Heemskerkse apotheek, Maerelaan 46, tel. 2490. HEEMSKERK—UITGEEST Arts: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513-215. Kraam- en wjjk verzorging Witte Kruis Beverwijk en Heemskerk. Wijkverpleging: Zuster Boersma, Witte- Kruisgebouw, J. v. Scorelstraat, Heems kerk, tel. 02512-2247. Kraamverzorging: Zuster Van Stegeren, L.an van Kanaan 107, Beverwijk, tel. 4409. CASTRICUM ZONDAG 27 MEI Arts: Dr. Van Leesten, Bakkummer- straat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Zuster Meihuizen, Bak- kummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: Mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. HEMELVAARTSDAG 31 MEI Arts: J. Spuls, A. v. Saksenstraat 2, tel. 3087. Wijkverpleging: Zuster Boots, Koningin Julianastraat 4, tel. 3366. Verloskundige: Mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500. Maandag is de nieuwe motortrawler „Ora et Labora" KW.51 in IJmuiden aan gekomen en meteen ter visserij vertrok ken. Deze nieuwe aanwinst van de Kat- wijkse visserijvloot is gebouwd bij de N.V. Sleephelling Mij. Scheveningen voor de re derij C. Guijt te Katwijk aan Zee. Het schip heeft een inhoud van 186 bruto reg. ton, de lengte over alles bedraagt 34 m, de breedte 6,80 m en de holte 3.40 m. De hoofdmotor is een Kromhout van 625 pk. De „Ora et Labora" is gebouwd ter ver vanging van de kotter Prinses Margriet KW. 51, die kortgeleden is verkocht aan bovengenoemde werf en onder dezelfde naam als SCH.51 in de vaart is. De Rederij Wiron heeft haar motor trawler Wiron IV IJM* 209 verkocht aan een nieuwe rederij, de Rederij Nooit Ge dacht van Gebr. Plug te IJmuiden. Dit in 1950 gebouwde en 157 ton metende schip komt in bedrijf met de naam „Nooit Ge dacht" IJM. 239, onder schipper P. Plug, die jaren achtereen gevaren heeft met de Albertha Hendrika KW.81. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen een 57-jarige man uit Beverwijk die een burenruzie had veroorzaakt en daar bij met benzine had gegooid wegens be dreiging met zware mishandeling en po ging tot brandstichting veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Zijn 49- jarige vrouw die na de ruzie probeerde de gangloper in brand te steken werd veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf. De officier van Justitie had veer tien dagen geleden tegen de man ook anderhalf jaar geëist en tegen de vrouw vier-maanden gevangenisstraf. Een 23-jarige slager uit Zaandam die na het drinken van ongeveer twintig gla zen bier een auto had gestolen en ermee was gaan rijden werd door de Haarlem se rechtbank veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor tweeeneenhalf jaar. De officier van Justitie eiste veertien dagen geleden zes maanden gevangenis straf en ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van vijf jaar. De 32-jarige administrateur, uit Wor- merveer die zich als rechercheur van po litie had uitgegeven en op die manier on rechtmatig in het bezit was gekomen van een bedrag van 320 en tegen wie de officier van Justitie drie maanden ge vangenisstraf had geëist werd veroordeeld tot een boete van 150 alsmede een maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd- van drie jaar. De rechtbank veroordeelde een 21-jarige kapper uit Heemstede, die in februari bin nen een week twee auto's (waarvan één ter waarde van 30.000) en een bromfiets had gestolen conform de eis van de officier tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Auto's en brommer waren later terug gevonden. De zeesleper „Gele Zee" van Smit is uit gevaren naar de Nederlandse kustvaarder „Birmingham", eigendom van de S.S.M in Rotterdam, die vannacht op 6 mijl ten zuid-oosten van het lichtschip Smith's Knoll (op 80 mijl van de Nieuwe Water weg) met machineschade voor anker is ge gaan. De „Gele Zee" zal de kustvaarder naar Rotterdam brengen. Met ingang van zondag 27 mei wordt de zomerdienstregeling van de NZH in gevoerd. Dit brengt met zich mee dat lijn 75, IJmuiden-Velsen-Noord, een andere route gaat volgen. De route van lijn 75 wordt als volgt gewijzigd: Plein 1945, Lange Nieuwstraat, Velserduinweg, Ooster duinweg, Kennemerlaan, Moerbergplant soen (westzijde), Rotonde, Planetenweg De haltes in de Lange Nieuwstraat tus sen de Velserduinweg en de Planeten- weg komen te vervallen. De nieuwe hal teplaatsen zijn: richting IJmuiden, Oos terduinweg tegenover perceel 9, Kenne merlaan tegenover de percelen 135 en 137, Moerbergplantsoen tussen Rotterdam se Bank en Clara Sternschool; richting Velsen-Noord, Kennemerlaan voor Moer bergplantsoen, Kerjnemerlaan voor perceel 172, Oosterduinweg voor perceel 14. De chauffeurs van de lijnen 70 en 75 zullen bij de halte Plein 1945 zoveel mogelijk op aansluiting wachten. De route van lijn 8, Haarlem-Station- Santpoort, wordt met ingang van zondag als volgt gewijzigd in beide richtingen: Middenduinerweg, Frans Netscher- laan, Burg. Enschedelaan, Schipbroeken- weg, Burg. Weertplantsoen, Kerkweg. De haltes in de Terrasweg en die in de Kerkweg nabij het Burg. Weertplantsoen worden opgeheven. Nieuwe halteplaatsen: richting Santpoort, Schipbroekenweg te genover perceel 7, Burg. Weertplantsoen; richting Haarlem, Burg. Weertplantsoen ongeveer 15 meter uit hoek Westerhoeve- laan, Schipbroekenweg. Schouw. Burgemeester en Wethouders van Heemskerk maken bekend dat op maandag 28 en dinsdag 29 mei schouw zal worden gedreven over alle in de gemeente aanwezige beken, waterlopen, bermen, heggen en houtopstanden. Advertentie Miele, AEG, Edy, Bico, Siwa, Velo, DRU, Erres, Electrolux, Sema, Principal, reeds vanaf 129.50 met tijdklok. Gemakkelijke betaling en 100 'la service. LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 BURGERLIJKE STAND CASTRICUM GEBOREN: Robertus, Johannes, Bernar- dus, Catharina, zoon van B. A. Tromp en A. Koorn. Brigitte, dochter van G. Q Schram en J. C. Geevers. Sebastianus, Henricus, Petrus, zoon van N. W. Lieverse en J. I. M. van der Voort. Antoinette, Wilhelmina, dochter van T. W. de Wildt en W. Brendel. ONDERTROUWD: J. Schumm en T Schekkerman. J. M. Dominicus en M. M Zonneveld. C. J. Nolten en H. J. Tuijn, S Nieuwenhuis en J. Bukhorst. GETROUWD: H. A. Korsman en A. M, de Zeeuw, J. C. Willemse en P. C. M. Zon neveld. OVERLEDEN: S. Dell, oud 63 j„ wonen de te Hoorn. P. M. Schouten, 80 j„ wonen de te Castricum. Advertentie Met PHILIPS TELEVISIE gezellige avonden Ook voor het allerlaatste sportnieuws PHILIPS-DEALER Trompstraat 68 - Telefoon 5198 Advertentie Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Ernst Schroeder van Bremen; Swift, Londen; Oceaan, Antwerpen; Stella-H., Karlstad, gezaagd hout lossen, Zaandam; Bennekom, Antwerpen; Rheinland, Ant werpen; Michael Swenden, Leith; Linge- stroom, Londen; Canopus, Rotterdam; Irish Heather, Delfzijl, walsmat. laden IJ muiden; Hontestroom, Huil; Vatnajekull, Huil; Sleipnir 2, Soederhamn; Amstelberg, Kotlass; Westerdek, Middlesborough; Cux hafen, Antwerpen; Hunter, Londen; Cap tain Thee, Duluth; Palamedes, Antwerpen; Baarn, Nordenham; Rowan, Honfleur; Si sukas, Antwerpen; Garoet, Rotterdam; Ur- kersingel, Rotterdam, walsmat. laden te IJmuiden; Hannaburg, Shoreham; Mare Liberum (Duits), Brussel; Eemstroom, Grangemouth. Donderdag vertrokken uit IJmuiden; Simultanity naar Ipswich; Purbeck, Ro Chester, Maisstrech geladen te Koog aan de Zaan; Ferncoast, Maracaibe; Anholt, Kings- lynn; Janny, Felixtowe; David-F., Cobh, bijlegger IJmuiden; Thyra Behrens, Felix towe; Tonja, Simonsvik, walsmat. geladen IJmuiden; Alacrity, Londen; Brage, Rotter dam; Martha Ahrens, Hamburg; Hilver sum, Bremen; Labotas, Rotterdam; Dide, Bordeaux; Yewcroft, Londen, walsmat. ge laden IJmuiden; Antares, Rotterdam; Visg- nes, Odda; Westerdok, Rotterdam; Alk, Go thenburg; North Lord, Duluth; Hunze- stroom, Londen; Archsum, Bilbao; Joost Domsje, zout geladen IJmuiden; Swift, Harlingen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Goete van Rotterdam; Taras, Rotterdam; Boulogne sur Mer, Duinkerken; Clothilda- M., Rotterdam, laden aan de staalhaven IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Gronitas naar Norwich; Martje, Rotter dam, ledig van binnenhaven IJmuiden; Ernst Schroeder, Curasao. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Advertentie ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 418 - TELEF, 6321 KNIPSELARCHIEF OP ZOLDER De 46-jarige heer A. F. Ensink uit de Rijnstraat 137 in IJmuiden, hoeft zich in zijn vrije tijd geen ogenblik te vervelen. Ten eerste bestaat zijn gezin uit zeven personen, wat een hoop drukte met zich meebrengt, ten tweede tekent en schildert hij en ten derde heeft hij op zolder in zeventig sinaasappelkistjes een uitgebreid archief van krante- en tijdschriftknipsels. De heer Ensink was oor spronkelijk bakker, maar in 1948 kwam hij bij Hoogovens. Sinds 1953 is hij werkzaam bij het zogenaamde Veiser pontje in de piakkenhal van de blokwalserij. „Ik werk het meest met waterverf, krijt en inkt", zegt hij. „Met olieverf minderomdat het vrij kostbaar is. En we zijn met zijn zevenen zie je". De mappen komen op tafel, grote vocht- vrije mappen met tekeningen. „Ik heb geen opleiding in tekenen gehad", vertelt de heer Ensink. „Vandaar dat ik nog wel eens fouten maak, vooral perspectieffouten. En ik hen niet zo dat ik mijn eigen fouten niet zie". Er is van alles te zien in die mappen: tekeningen van Noordhollandse klederdrach ten, Duitse tafreeltjes (de heer Ensink werkte in de oorlogstijd twee jaar als bakker in Duitsland), wapens (heraldische), een plaat voor de Utrechtse jaarbeurs, vei ligheids-affiches, program ma's enz. „Soms verkoop ik eens iets", zegt hij. „Maar meestal geef ik het weg als iemand me een plezier heeft gedaan. Er gaat een hoop tijd in zitten en veel verloren ook omdat je geen onder grond hebt". Hij bezoekt uiteraard trouw de tentoon stellingen van schilderwer ken die regelmatig in Wal- serij-Oost worden gehouden. Eens heeft hij een prachtige aquarel van Hordijk gekocht bij zo'n gelegenheid. Ook be zit hij een driehonderd iaar oude miniatuur, voorstellen de een herbergscène. Het archief in sinaasappel kistjes bevat talloze gegevens over de kunst, vreemde lan den, het Koningshuis. En dat alles in prentvorm. Alles is keurig alfabetisch wegge borgen. Dat de schilderkunst de heer Ensinks voorkeur heeft blijkt ook uit het ar chief: zesentwintig kistjes zijn er voor ingeruimd, voor alle letters van het alfabet een. „Het is bij die schilders zo vervelend dat ze hun wer ken dikwijls zeer onduidelijk signeren, of alleen maar hun initialen zetten. Dat is voor ons verzamelaars bijzonder ongemakkelijk. Want je moet het maar weten allemaal" De heer Essink is op de lagere school al met verza melen begonnen. „Ik heb no-g prenten uit die tijd. Ik weet alleen niet waarbij ik ze moet onderbrengen", vertelt hij. Een belangrijke plaats ook nemen, zowel in zijn eigen werk als in zijn archief, sociale onderwerpen in. „Sociale dingen hebben al tijd mijn belangstelling ge had. Ik had er altijd veel mee te maken. Zo ben ik ook voorzitter geweest van de K.A.B., afdeling IJmuiden- Oost". Er staat op het zeer kleine en lage zoldertje ook nog een grote kast. „Daar zitten vier honderd boeken over schil ders in", zegt de heer Ensink. De samenwerkende chris- telijk-politieke groeperingen houden maandag 28 mei een openluchtbijeenkomst op het Marktplein in IJmuiden. Sprekers zijn ds. D. ter Stee'ge, Ned. Herv. predikant, de heren Ab. de Jong, J. G. Kolkman, J. Evendijk en ds. G. Assies, geref. predikant. De muziekvereniging Wil helmina uit IJmuiden zorgt voor de muzikale omlijsting. De bijeenkomst begint om 20 uur. De Commissie Natuurbe scherming Velsen organi seert op zaterdagmiddag 16 juni een excursie onder des- kundige leiding naar het Noordhollands Duinreservaat, mgang nabij Heemskerk. Liefhebbers voor een wan deling in de duinen kunnen zich voor 24 mei opgeven aan het secretariaat van de com missie, Velserduinweg 127, IJmuiden-Oost, waarbij men dan moet vermelden of men kan zorgen voor eigen ver voer, dan wel gebruik wenst te maken van een NACO- bus. „De Vriendschapsband". Dat is de vriendelijke naam van de aktie die tot doel heeft: „Alle mensen op de wereld, die de Nederlandse taal kunnen lezen en schrij ven te helpen aan een echte vriend of vriendin in Neder land". Daarom wil men zo veel mogelijk contacten leg gen- van Nederland naar Su riname, de Nederlandse An tillen, Nieuw-Guinea, Zuid- Afrika en naar alle mensen, die enigszins bedreven zijn in het gebruik van het Ne derlands, het Vlaams of het Zuid-Afrikaans. Op 1 juni bestaat deze vriendschapsaktie twee jaar en het aantal ingeschreven deelnemers en deelneemsters bedraagt ongeveer 2000, waarvan bijna 1200 in Ne derland. Iedereen van 14 jaar en ouder, die gaarne 'n vriend schapsband naar een van ge noemde landen wil leggen, kan een briefkaart adres seren naar „De Vriend schapsband", Postbus 7 in Badhoevedorp en men dient naam, adres, leeftijd, ge slacht, godsdienst, school of beroep, hobbies en even tuele wensen te vermelden. De deelneming aan deze aktie is gratis. Op de adres zijde van de briefkaart kan echter een postzegel worden bijgeplakt van minimum 0,25 en maximum 1,Zij die een hogere vrijwillige bijdrage willen betalen kun nen deze storten op de post giro 366341. Elke week komen tiental len aanvragen uit West, Zuid en Oost binnen, meest van meisjes in de leeftijden tus sen 16 en 24 jaar, die graag vrienden in Nederland willen hebben, daarom wordt er in het bijzonder een beroep ge daan op heren om zich aan te melden. Van 12 tot en met 18 mei werden in Velsen de volgen de voorwerpen gevonden kinderfietsje, 2.50, aktetas met inhoud, laadklep van vrachtauto, broodzak met in houd, damesportemonnee, armband, broche, binnen band en hamer, terrier, por temonnee met inhoud, bood schappenboekje, kinder schoentje, pakje shag, 1 pr. kindersokken, deksel van wasketel, bankbiljet van 10.autoped- hondenriem, schrobzaag je, regenbroek, 1 paar motorhandschoenen, beursje, 1 pr dameshand schoenen en een sjaal. Inlichtingen over deze voorwerpen kan men dage lijks krijgen aan het hoofd bureau van politie in IJmui- De WV Velsen-IJmuiden houdt dinsdag 29 mei in hotel Royal aan de Kennemerlaan te IJmuiden een algemene ledenvergadering. Na behan deling van de agenda spreekt de heer C. van Geel, direc teur IJmuiden Radio P.T.T. over het onderwerp: Scheve ningen Radio. Daarbij zullen dia's worden vertoond. De vergadering begint om 20.15 uur. De IJmuidense kinderope- rettevereniging V. I. D. E. S. geeft zaterdag 26 en maan dag 28 mei in 't Patronaats gebouw aan de Willemsbeek weg een uitvoering van de kinderoperette „Het geheim van de hofmaarschalk", tekst L. C. J. van As, muziek J. A. Tj. van de Wal. De regie heeft mevrouw v. d. Vis, voor de pianobegeleiding zorgt Willie Doomebos. Aan vang 20 uur. den-Oost. De daar gedepo neerde voorwerpen kan men elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 uur afhalen. PIERENBADJESELLENDE „Het is een verschrikking", zegt mevrouw Meesters uit de IJmuidense Dolfijnstraat als haar bijna drie jaar oude dochtertje Marian kliedernat thuiskomt na het spelen in het „pierenbadje" in het Gijzenveltplantsoen. „Als je zelf geen kinderen hebt gaan de klachten van moeders die hun kinderen soms meerdere keren per dag uit dat badje moeten halen langs je heen, maar nu ik zelf een dochter tje hebAls Marian lan ger dan tien minuten weg is heb ik geen moment rust meer. Dan ga ik zoeken en vaak vind ik haar bij het pierenbadje, drijfnat, schoen tjes, jurkje, manteltje, alles. Er zijn moeders die het hui len soms nader staat dan het lachen. Zij halen hun kind uit 't water, verschonen het, sturen het de straat op en kunnen even later hetzelfde doen. En die schoentjes rot ten gewoon van de voetjes af. In Velserbeek is het mooi zo'n kinderbadje, maar hier midden in de buurt is het iets hopeloos. Vooral 's win ters. Hoe gemakkelijk kun nen die kinderen niet ziek worden als ze nat uit het badje en dan gewoon in de koude doorspelen. En ik ben niet de enige moeder die er zo over denkt, er zijn er hier tientallen. O, in de zomer is het prachtig als je kroost in badpak in het water kan spartelen. Maar hoe maak je dan zo'n kind wijs dat het in de winter, met de gewone kleertjes aan, niet mag? Waarom laten ze het pieren badje in de winter niet leeg lopen. In de zomer kan er dan weer water in. Je hebt bij het pierenbadje ook nog van die betonnen ringen met zand. Daar staat soms, als er niet genoeg zand inzit, zestig tot zeventig centimeter, vies, groen water. Moet je je voor stellen als een kind daar voorover invalt.. U moet ook eens gaan kijken naar die vijver een eindje verderop, ook in het Gijzenveltplant soen. Wat de kinderen be treft, heb ik daar nog geen klachten over, maar het is een vuilnisbelt. Alles gooit men er maar in". We kijken, en ja, er steekt een wasteil boven de water planten uit. Over de rest van de rommel zullen we niets zeggen. Er is voor de plant soenendienst, zender mede werking van het publiek, na tuurlijk geen bijhouden aan. Overigens begint het optre den van de heer Th. Mooy, sinds korte tijd plantsoen wachter van de gemeente, al resultaten af te werpen. Maar hij kan niet op alle plaatsen tegelijk zijn. Wat het kikkerbadje betreft: de gemeentelijke plantsoenen dienst zal de zaak bekijken.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7