Velsen wacht uitgebreid programma tijdens de traditionele sportweek als u dit ziet DAT IS een verkoopster 1 I IJmond-handballers ontvangen zondag koploper Olympia C. Herkemij:honkbal is mijn lust SLIJTERIJ SWIER Prof. wedstrijd tussen Velsen en Volewijckers Gerard van Praag VRIJDAG 25 MEI 1962 of het nu modern of klassiek is, een eethoek, bankstel of slaapkamer Lichtgewicht kostuums Lichtgewicht kolberts Terlenka kolberts Terlenka pantalons Posities sleepboten van Bureau Wijsmuller Nico Lute winnaar van zomeravondrit Inzinking T errasvogels Promotie Goede sfeer Burgerlijke Stand Velsen Uitgevaren visserijvaartuigen LUXE VERHUUR H. POST I 'Advertentie Voor de zesde achtereenvolgende maal wordt in de gemeente Velsen een sportweek gehouden onder auspiciën van de Velser Sport Stichting. Het bestuur hiervan is lange tijd bezig geweest met het organiseren van de sportieve evene menten, die weer vele liefhebbers naar de diverse sportterreinen zullen trekken. Het programma is iets bescheidener van opzet dan vorig jaar, maar dat valt ook te begrijpen, aangezien toen het eerste lustrum werd gevierd. De sportweek wordt gehouden van 2 tot en met 9 juni aanstaande. De officiële opening vindt plaats op zaterdag 2 juni om drie uur des middags op het Gijzenveltplantsoen in IJmuiden. Na de officiële opening worden op het Gij zenveltplantsoen rolhockey- en rolschaats- demonstraties gehouden. Twee teams van de Nederlandse Rolschaats Bond zul len hier laten zien welke sportieve pres taties men kan leveren als men op rol schaatsen staat. Tot de rolschaatsers be horen ook twee oud-internationals. De meeste spelers zijn in de leeftijd van zestien tot twee en twintig jaar. Het sportpark Schoonenberg zal gedu rende de sportweek weer een centrum van activiteiten zijn. Amateurs van Vel- sense voetbalverenigingen, zoals VSV, VVB, Stormvogels, en Velsen zullen op 2 juni in het veld verschijnen voor een wedstrijd tegen amateur-voetballers van Amsterdamse verenigingen. Voor de Am sterdammers betekent deze wedstrijd een goede oefening in verband met hun deel name aan het zogenaamde vierbondentoer- nooi. De wedstrijd begint om zeven uur dus avonds. Velsen Noordse gymnastiekverenigingen zoals SSH, Sparta en IEV geven geza menlijk een demonstratie op het Stra- tingplantsoen op maandag 4 juni aanstaan de. De zo langzamerhand populair wor dende sport het trampoline-springen zal ook deze avond worden getoond. Die zelfde avond begint om zeven uur op het terrein van Waterloo een aantal wedstrij den tussen damesteams van Velsense en Leidense sportverenigingen. Velsen-Volewijckers Een boeiende wedstrijd belooft te wor den de voetbalmatch tussen een Velsens prof.-elftal en de Volewijckers. In het Vel sense elftal zijn opgesteld de spelers: De Graaf, doel (Stormvogels), Visser en Brom (respektievelijk Stormvogels en (VSV), Van Woning, Kort en S. de Graaf (respektievelijk Stormvogels, VSV en Stormvogels), Dik Staal, Versluis, André, Varenhorst en Van de Waal (resp. VSV VSV, VSV, VSV, en Stormvogels). De wedstrijd begint op Schoonenberg om ze ven uur des avonds. De jeugd die graag wil hengelen krijgt daartoe op woensdag 6 juni de gelegen heid op de zuiderlandtong bij de Noor- dersluis in IJmuiden. De deelname is meestentijds zeer groot. Vorig jaar wa ren er honderdvijftig jeugdigen, thans re kent het bestuur van de Velser Sport Stichting op een even groot aantal jonge lui. Op het Marktplein zijn des avonds gymnastiekdemonstratiés door de chr. gym nastiekvereniging IJmuiden en Olympia. Op Plein '45 zijn bokswedstrijden tussen IJmuidense en Amsterdamse boksers. De zelfvervaardigde ring zal deze avond voor het eerst het strijdperk zijn. Spelers van diverse honkbalteams uit Velsen spelen een wedstrijd tegen een uit Leidense ver enigingen samengesteld team op sport park Schoonenberg. De wandelvereniging „De Kennemer Jagers" heeft een wandeltocht van twaalf kilometer georganiseerd voor jon geren van tien jaar en ouder. De start is bij het Cultureel Centrum en het in- schrijfadres is bij de heer H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408 in IJmuiden. De start is om half zeven des avonds. Om zeven uur beginnen diverse wedstrijden in Velsen. Gymnastiekdemonstraties geven de le den van de Velser Gymnastiek Vereni ging op Plein '45. Een wedstrijd tussen dameshandbalteams uit Velsen en Haar lem wordt gespeeld op het IJmuidense Marktplein. Daar vindt ook een microkorf bal-demonstratie plaats en het is de Vel- sennoordse vereniging SUOMI, die aldaar een stratenloop voor jongens van veertien en vijftien jaar organiseert. Om zeven uur die avond beginnen in Velsen-Noord op het Stratingplantsoen bokswedstrijden. Velerlei Het Velsens jeugdelftal zal de voetbal- strijd aanbinden tegen het Noordhollands jeugdelftal op vrijdag 8 juni op sportpark Schoonenberg. Zevenhandbal, microkorfbal en een stratenloop voor jongens van zes tien en zeventien jaar vinden plaats op het Velsen-Noordse Stratingplantsoen. Een Advertentie Vraagt prijsopgave Vraagt zichtzending KENNEMERLAAN 100 - TEL. 5501 PLEIN 1945 no. 48 - TEL. 7349 De „Utrecht" bevond zich op 24 mei nog op de scheepswerf Niehuis en Van der Berg te Vlaardingen en zal binnen kort zijn technische proefvaart maken na verbouwing, modernisering en survey. De „Zeeland" is op bergingsstation te Ber muda, de „Cycloop" gestationeerd in Port Brega, Libië. De „Help" wordt op de werf van de A.D.M. in Amsterdam gemoderniseerd verbouwd en nagekeken. Ook dit schip gaat binnenkort een technische proefvaart maken. De „Titan" vertrok gisteren van IJmui den naar het Noorse schip „Stokkfjord dat ter hoogte van Texel met machine schade had te kampen. De „Friesland" is onderweg van Schie^ dam naar Istanbul met een rotsbreker De „Hector" vertrok woensdag uit Rot terdam naar Rouaan met de Zweedse kustvaarder „Staffan". Vandaar moet de „Hector" de coaster naar Stockholm sle pen. De „Staffan" werd enkele dagen geleden door een andere Nederlandse sleepboot op de Noordzee opgepikt en met machineschade Rotterdam binnengebracht De „Stentor" vertrok gisteren van IJmui den naar Hamburg. De „Simson" en „Nestor" zijn in IJmuiden gestationeerd. Advertentie Voor spoedige indiensttreding vragen wij voor onze afd. Dames- en Kinderkonfektie Plein 1945 - IJmuiden - Tel. 7541 gymnastiekdemonstratie te geven door TVS, FIT en de r.k. vereniging Velsen wordt gegeven in de Parimaribostraat te Santpoort. Voorafgaande aan de luilakzwemwed strijden op zaterdag 9 juni zal „Voor waarts" een muzikale rondgang door de gemeente maken, teneinde de jeugd naar het Velserbad te trekken. Die zwemwed strijden beginnen des morgens om zes uur.Om het turnkampioenschap van Vel sen wordt gestreden op Schoonenberg, des zaterdagmiddags om twee uur. De wed strijden zijn georganiseerd door de jubile rende IJmuidense vereniging TYV, welke vereniging zestig jaar bestaat. In hotel Royal aan de Kennemerlaan wordt gebil jart tussen Krijt op Tijd uit Santpoort en „Royal". Nico Lute heeft de vierde zomeravond- rit van de rennersclub „Kennemerland", die in het sportpark „Adrichem" in Be verwijk werd gehouden, op zijn naam ge bracht. Hij zegevierde in de eindsprint over Fred van Tongeren. Zji waren samen uit het peloton ontsnapt. Het „veld" deelnemers, aanvankelijk ze ventien man sterk, werd al na drie kwar tier koers door een valparij, waarvan on der andere de favorieten Jan Timmer en Chris Duyker de dupe werden, uitgedund. Toen daarna Lute en van Tongeren in het offensief gingen, moesten de overgeble ven pelotonrijders steeds meer terrein prijsgeven. De uitslag luidde: 1. N. Lute (Castricum) de 77 kilometer in 1 uur 58 min. en 20 sec.; 2. F. van Tongeren (Beverwijk); 3. J. Groot (Beverwijk) op 1.10; 4. C. Elswijk (Zaandam); 5. D. Dullemans (Beverwijk) op 1 ronde. Bij de B-klassers wisten Serpenti en Lunz 'n ronde uit te lopen. De uitslag was: 1. J. Serpenti (Wijk aan Zee), de 66 kilo meter in 1 uur 41 min. en 30 sec.; 2. H. Lunz (Beverwijk); 3. J. van Duiven voorde op 1 ronde; 4. G. Bobeldijk (Bei den Heemsterk). Sjaak de Goede veroverde bij de C-klas- sers in zijn eentje rondewinst. Het resul taat was: 1. S. de Goede, de 30 kilometer in 47 min. en 40 sec.; 2. G. v. d. Winde op 1 ronde; 3. P. Slotemaker, 4. P. v.d. Bos, 5. G.Ooteman (allen Beverwijk); 6. J. Bobeldijk (Heemskerk). Uitslag jeugdklasse: 1. J. van Hoof, de 16 kilometer in 29 min. en 20 sec.; 2. G. Tuyn (beiden Beverwijk); 3. J. Martens (Heemskerk); 4. A. Martens (Beverwijk). op onze meubelafdeling ziet U massa's modellen met legio bijpassende stoffen. De prijzen? Bijzonder laag! Hoe dat komt vertellen wij U graag! MEUBELTOONKAMERS Marktplein 29 - IJmuiden - Tel. 7541 Filiaal Plantage 152 - Beverwijk - Tel. 6105 Met nog enkele wedstrijden voor de boeg voordat de huidige competitie gaat eindigen zal het eerste herenelftal van de handbalvereniging IJmond zondagmid dag op het Herculesveld aan de Zee straat de strijd opnemen tegen de koplo per van de overgangsklasse A, Olympia uit Hengelo. Ongetwijfeld zullen de IJmon- ders, die vorige week zulk een verras send resultaat behaalden tegen de gelijk namige club uit Groningen, alle krachten geven om ook in deze wedstrijd een zo groot mogelijk succes te behalen. Het eerste IJmond-dameselftal brengt een bezoek aan JOS 1 in Amsterdam. In deze wedstrijd staat niets meer <ip het spel. Toch moet worden verwacht, dat de IJmond-dames er op gebrand zijn in de districts tweede klasse West A de tweede plaats te bereiken achter het kampiöensteam SEW uit Nibbixwoud. De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: W. Schoorl; D. Bone kamp en A. Ent; L. Keizer, L. Blom en R. Wagenaar; R. Uitentuis, G. Slatman, L. van der Mey, M. Ligthart en W. van der Kuil. ,Jn 1942 gingen we al naar het honk ballen kijken. Ik woonde toen in llaar- em-Noord. Aan de Muiderslotweg speelde Schoten altijd, met Roel de Man op de plaat. We klommen dan op het dak van het kleedhuis zodat we het mooi konden zien. We vonden het prachtig". Zo werd de liefde van Cees Herkemij, de 27-jarige trainer-coach van de Vel sense honkbalclub Terrasvogels, voor de baseballsport geboren. „Ik was veertien toen ik zelf zon beetje ging honkballen, bij de junioren van „Haarlem Het be langrijkste bleef echter de atletiekbe- oefening in de zomer en het voetballen s winters. Toch groeide ik als het ware naar het honkballen toe. Want atletiek is een sport voor individualisten en voetballen een echte teamsport. En in honkbal vind je die beide elementen. Je beoefent het spel in teamverband, maar iedere individuele prestatie wordt apart vermeld. Het is een technisch, tactisch en qua spelregels een vreselijk moeilijke sport. Ik koos definitief voor honkbal op een zaterdagmiddag, waarop ik had moeten trainen voor atletiek, maar in plaats daarvan meedeed aan een honkbalwed strijd. De atletiektrainer werd boos en zei: wat wil je nou atletiek of honkbal. Het werd honkbal. Ik was toen zeventien jaar. Na twee jaar begon ik het spel pas aan te voelen. Ik was werper in het junioren A team van „Haarlem". Mijn topprestatie was 18 keer drieslag tegen Schoten. Wat ik, al zeg ik het zelf, heel goed kon, was slaan. Joop Odenthal werd onze trainer. Wat heb ik van die man veel afgekeken. Hij legde de bal neer waar hij wilde en kon ook curveballen (zeer effectvolle bal len) werpen. Ik werd catcher bij de ju nioren. Als Odenthal op de plaat stond dook ik steeds de verkeerde kant op, on der luid gelach van de anderen. En Oden thai grijnsde ook altijd zo.... Maar op het laatst zag ik wat hij ging doen. Pas sinds het vorig jaar gooi ik zelf een curve bal, zo moeilijk is dat. Ik ging ook wel mee met het eerste als reserve. Ik kwam dan op het midden veld te staan en steeds als er een tegen stander aan slag was bad ik: als-ie maar niet hier komt. Ik was mijn zelfvertrou wen volkomen kwijt. Ik was doodsbang voor de werpers. Twee jaar heeft het ge duurd voordat ik er weer overheen was. Je moet voor de honkbalsport werkelijk een keiharde mentaliteit hebben. Daarvoor is de leiding die je krijgt zeer belangrijk Vroeger maakten de honkballers in ons land zichzelf, nu worden zij gemaakt, ik vond er dus twee jaar eigenlijk niks meer aan. Toch kwam ik voordat ik in dienst moest weer terug. We speelden toen in de tweede klas tegen ploegen uit Rotter dam en Den Haag. Die hadden altijd veel (bijzonder chauvinistisch) publiek langs de lijnen. Veel meer dan wij in Haarlem dat toch de bakermat van de honkbalsport in Nederland is. Die uitwedstrijden verg den zodoende veel van je moreel. Bij Spar ta waren er soms wel vijf-tot zesduizend fanatiek voor hun eigen club juichende kijkers. in dienst kwam er van honkballen niets. Ik was steeds de enige liefhebber. In de weekends speelde ik wel, aanvankelijk. Dan kwam ik vaak vijf minuten voor aan vang pas op het veld. Dat betekende geen warming up, geen mentale voorbereiding, kortom, er klopte niets van. Het jaar daar op heb ik helemaal niet meer gehonkbald. Toen ik uit dienst kwam verhuisden we naar IJmuiden, waar geen honkbal ge speeld werd. Ik kwam helemaal los van de honkbalsfeer. Ik werd lid van Storm vogels. Nu was ik bevriend met een Ter rasvogels-lid, met wie ik wel naar wed strijden ging kijken. In 1954 begon deze vereniging deel te nemen aan de honkbal competitie. met een team dat bestond uit een „samenraapsel" van spelers uit an dere verenigingen. Toch zag dit ploegje kans ongeslagen kampioen te worden dat jaar. Het jaar daarop was de training be ter verzorgd. Terrasvogels had als grote steunpilaar Siem Thoolen, een groot slag man. Dit jaar heeft hij al weer twee home runs geslagen. De echte verenigingsman en promotor was wijlen Piet Schipper. Die kwam altijd met zijn pantoffels aan op een bakfiets met honkbalmateriaal naar het veld. Hijkon ook enorm hard gooien. Terrasvogels werd weer kampioen, maar verloor net als het vorige seizoen de pro motiewedstrijd. Toch kwam de ploeg door keuze van de rayonleider in de derde klas se. Daarin behoorden we tot de midden moot. Het was mijn eerste seizoen in de club. We hebben erg plezierig gehonkbald dat jaar en ik maakte veel vrienden. De jongens wilden wel trainen ook. In samenwerking met de techniscne commissie van de honkbalbond gaven Ur- banus, Keulemans en Jole destijds een trainer-coach-cursus. Die jongens waren in Amerika geweest en wisten er ontzet tend veel van. Ik mocht erop inschrijven en heb alle lessen gevolgd. Zo kreeg 'k een diepere kennis over tactiek, techniek en ook van het lesgeven. Tevoren had ik aan theorie nog nooit wat gedaan. Bij het begin van het nieuwe seizoen, zeiden ze: nou, ga er maar voorstaan. Het ging goed. De training werd behoorlijk bezocht en ik pakte vooral de junioren meteen goed aan; Ik ging iedere wedstrijd mee en ze weri- den al kampioen. Dat was een geweldige stimulans. Verscheidene van die junioren zijn nu bij de senioren nuttige honkbal lers. Bij ons heb je wel dat sommige le den zowel honkballen als voetballen. Dat schept vooral tegen het eind van het sei zoen dikwijls moeilijkheden. Overigens is Terrasvogels nu bekender door het honk ballen en softballen (dit laatste uiteraard door de dames) dan door het voetballen. Gelukkig krijgt de vereniging een andere bestuursindeling. Voorheen was er'n voet- balbestuur, een commissie voor honkbal en een voor softbal. Nu wordt het een hoofd bestuur met aparte besturen voor de drie takken van sport". In mijn tweede jaar werd Terrasvogels wederom eerst in de promotiecompetitie gewipt, maar het jaar daarop kwam de ploeg eindelijk in de tweede klasse, na een zenuwslopende promotie-competitie. In het vorige seizoen werd Terrasvogels ingedeeld bij zeer sterke teams. Men oe- gon de competitie met weinig hoop, temeer omdat het eigenlijk een voortdurend veen- ten tegen degradatie was, door een sane ringsprogramma. De Velsenaren wisten zich echter te handhaven. Dit jaar is de indeling gunstig en heeft Terrasvogels zich in zijn afdeling als de belangrijkste kandidaat voor het kampioenschap aange kondigd. Het heeft VVGA 2 en OG, twee sterke tegenstanders, al verslagen. De club heeft thans 42 seniorleden, die drie teams kunnen vormen, en 24 junioren met twee teams. Een van deze twee ju niorenteams speelt in de normale compe titie, de andere in de zogenaamde Babe Ruth-league, voor 13- 14- en 15-jarigen, waarbij de jongens tegen tegenstanders van hun eigen leeftijd spelen. De trainingsavonden van Terrasvogsls (de enige Velsense honkbalclub beneden het kanaal) zijn donderdagavond voor het eerste team en veelbelovende en ambitieu ze spelers en maandagavond voor de ju nioren, „mijn stokpaardje", zegt Cees Herkemij. „Echt, de sfeer in de honkbal- club is zonder meer enorm. Als er tijdens een wedstrijd fouten worden gemaakt, hoor je niks. Dat is bij ons een belang rijk wapen. Als de tegenpartij onderling begint te schelden heb je de overwinning practisch binnen. Het beste is als je de functies coah, trainer en aanvoerder in een hand hebt, Dat heb ik ook. Het is wel'een heel zware taak. Een half jaar lang heb ik ook nog bij Ron Fraser, een grote naam in de honk balsport, een cursus gevolgd voor trainer- coach. Daarvoor moest ik twee keer m de week naar Amsterdam. Deze sport is zo moeilijk dat je pas na jaren van trai ning wat bereikt. Typisch is dat er gepraat kan worden over scheidsrechterlijke beslis singen. Zo gecompliceerd zijn de spelre gels". In een bovenvertrek van Cees Herkemij's gloednieuwe huis in de IJmuidense Mercu- riusstraat ligt (duur) honkbalmateriaal uitgespreid. „Tegenwoordig moet ieder Jid zijn eigen handschoen meebrengen", zegt hij. „Vroeger zorgde de vereniging voor al het materiaal, zodat je voor een wed strijd veel te weinig keuze had en de boel gauw kapot was. Een eigen knuppel is niet zo noodzakelijk, wel makkelijk. Het spul is alleen zo duur. En wij zijn een noodlijdende vereniging, zoals bijna elke honkbalclub". Heren IJmond 1: Stedelaar; Beentjes en Grootendorst; Wolters, Boom en Vis ser; Wassenaar, B Minnes, Wittebrood, Dijkstra en J. van Schelt. Naar het zich laat aanzien zal op ver zoek van de competitieleider van West A (dames) de mogelijkheid worden over wogen om enige wedstrijden op een door- de-weekse avond te spelen om de com petitie vlotter te kunnen afwerken. In dien deze plannen uitvoerbaar zullen zijn, worden gespeeld woensdagavond 6 juni (dames) Foresters 1-IJmond 1; op 30 mei of 6 juni AVA-IJmond 3 (heren). Voor de IJmond-jeugd staat het bezoek aan twee grote handbaltoernooien in Den Haag op het programma. Met drie meisjes-aspirantenteams, twee meisjesjunioren- en een jongensjunioren- team, een meisjes- en een jongenswel- penteam, en twee jongensaspirantenteams zal worden deelgenomen aan het toernooi van AHC in Den Haag op Hemelvaarts dag. Ook op dezelfde dag en in dezelfde stad gaan naar het toernooi van Turnlust een meisjeswelpenteam; drie teams van meisjesaspiranten; twee teams van jon gensaspiranten en een meisjes- en een jongensjuniorenteam. Uit deze opsomming moge blijken, dat IJmond over een zeer groot jeugdreservoir de beschikking heeft. Tijdens de op 12 en 13 mei in Arnhem gehoudewexamétis Vbor 't diploma bonds-' oefêfrmeestifr van.hef Nederlands Handbal 'Vecbond Slaagde' heer B. J. Wolters, lid en instructeur van de handbalvereniging IJmond. De heer Wolters was voor het behalen van dit diploma met veertien anderen geselecteerd door het NHV. Hij behoor de tot de twaalf, die met succes aan het examen hebben deelgenomen en mocht hierin een bekroning vinden voor de op offering om gedurende twee volle jaren door elke veertien dagen de reis naar Arnhem te maken. Advertentie Voor uw wijnen en gedistilleerd uw gezelligheidsleverancier LANGE NIEUWSTRAAT 447 IJMUIDEN - TELEFOON 7281 Bezorgen door de gehele gemeente BEVALLEN: G. A. van der DoesKoe- lemeijer, d„ Pieter Calandlaan 18 II, Am sterdam; A. M. H. StokerGrootenboer, z„ Hofdijklaan 47, Driehuis; A. P. M. Kras— de Ruijter, d., Uranusstraat 12, IJmuiden; M. F. C. L. Claasevan Oppen, cf., Roos en Beeklaan 59, Santpoort; J. M. Garrelts Starreveld, z., Leeuweriklaan 12, IJmui- den-oost; J Bosde Boer, d„ Pleiaden- plantsoen 21, IJmuiden; A. E. D. Boot— Oostveen, z., Scheepersstraat 1, Haarlem GEHUWD: F. M. Bruijn en T. Volmer, Schore, Haaimeetsewegje 5; E. V. van den Eijnde en L. Hoeneveld, Santpoort, Vin- kenbaan 18; G. van 't Geloof en W. Grin- wis, Heemskerk, Mozartstraat 19; L, J. Leijenaar en N van Ham, Velsen-zuid, Stationsweg 69; P. J. Adrichem en H. A. M. Tekamp, Velsen-Noord, van Nidekstr. 1; J. H. van Ruiten en C. E. M. Rutte, Half weg, Groeneweg 5; K. Lagerweij en R. Weijdom, Santpoort, J. T. Cremerlaan 5; D. A. Visser en J. A. Gouda, IJmuiden- oost, Velserduinweg 54; A. Uniken en C. W. Steltenpohl, IJmuiden-oost, Trompstr. 164; H. J. Hamers en M. G. Jansen, IJmuiden- oost, de Lumeijstraat 13; W. J. Dam en A. A. M. Kroon, IJmuiden-oost, Strengholt- straat 35; H Bosman en P. G. Velde, IJmuiden, Steenbokstr. 14; B. J. V. Spoel- stra en A. Bijl, IJmuiden, Bloemstr. 57 rd ONDERTROUWD: H. Darphom, Eiken straat 12, IJmuiden-oost en P. J. F. Tames, Haarlemmerhouttuinen 68. Amsterdam; S. van Leeuwen, Tesselschadestraat. 1, Haar lem en D. A. Bos, Ahomstraat 38, IJmui den-oost, t.a. IJmuiden-oost, Ahomstr. 38; D. Toon, de Ruijterstraat 121, IJmuiden- oost en G. de Ronde, Pythagorasstraat 5, IJmuiden; H. T. de Goede, C. Schulzlaan no. 45, Bloemendaal, en C. M. T. Goebert, Zijkanaal C weg 2, Spaarndam, t.a. Spaarn- dam, Zijkanaal C weg 2; M. M. C. Eier, Damrak 62 A, Amsterdam, en C. de Wit Meidoornstraat 17, IJmuiden-oost; J. Stadt Groeneweg 41, IJmuiden-oost en D. F. Kuiper, Groeneweg 41, IJmuiden-oost, t.a. Velsen-zuid, Meervlietstraat 40; G. Ouds hoorn, Graaf Janlaan 39, Hillegom, en M. M. Maas, Hagelingerweg 92, Santpoort; J. Kort, Homburgstraat 70, IJmuiden, en R. Kup, Hombirgstraat 70, IJmuiden. TrawlvisseHj Maandag 14 mei: m.t. Thorina IJM 33, Protinus IJM 154, Nicolaas Senior KW 42; m.l. Cornells KW 24, Bertha KW 38, Molva KW 91, De Vrouw Dirkje KW 104, Arie Jacob KW 116, Willy KW 154, Anna Jacob KW 186, Dirkje KW 205; m.k. Dageraad IJM 4, Maartje IJM 8, Hans IJM 67, Wiron VI IJM 207, Jacoba KW 107, Dirk van Bee- len KW 148, De Vrouw Bregtje KW 156, Anna Hendrika KW 174, Soael KW 180, Aleida KW 183, Margaretha Christina KW 190, Deo Volente KW 191, Eben Haëzer KW 194, Tiny WR 33, Dieuwina WR 45, Sijtje WR 58. Dinsdag 15 mei: m.l. Leendert Jacoba KW 12, Nestor KW 101, Robert Wilalim KW 123, Willy KW 141, Gijsbert Bastiaan KW 161, Onderneming IV SCH 153; m.k. Tiny KW 34, Wilhelmina KW 46, Dinemarie KW 57, Gijsbertha KW 143, Peter Leonard KW 195, Willy Alida KW 196. Woensdag 16 mei: m.t. 's-Gravenhage IJM 26, Stadt Enckhuysen KW 82, Cornelis den Duik KW 144, Ada VL 7, Jan Senior VL 84, Voorwaarts VL 142. Donderdag 17 mei: m.t. Beatrice IJM 72, Guus SCH 5: m.l. Hette Margaretha KW 74, Onderne ming III SCH 117. Vrijdag 18 mei: m.t. Post Boy IJM 35; m.l. Drie Gebroeders HD 79; m.k. Swift IJM 54. Zaterdag 19 mei: m.t. Rotterdam IJM 82, Fran- cina KW 153. Maandag 21 mei: m.t. Haarlem IJM 9, Julie Streiff IJM 25 Koraalbank KW 3, Deining KW 8, Wilhelmina Johanna KW 39, Ora et Labora KW 51 (eerste reis), Brittenburg KW 121, Arie Jacob KW 149, Cornelia Maria SCH 135, Willem VL 121; m.l. Adeodatus IJM 30, Jan IJM 81, Cornelis Ju dith KW 17, Adriana KW 19, Concordia KW 26, Willem van Beelen KW 62, Henk KW 66, Huiber- dina Gijsbertha KW 85, Willempje KW 89, Geer tje KW 108, Avontuur KW 114, Astra KW 115, Jacoba Catharina KW 132, Willem Groen KW 158, De Vier Gezusters KW 162, Vertrouwen KW 166; m.k. Poolster IJM 11, Maria Lovisa IJM 16, Bet- tie IJM 29, Jannie IJM 38, Arend Willem IJM 40, Margrita IJM 42 24 mei' binnen), Frederika Ma ria IJM 52. De Hoop II IJM 59. Klaas Junior IJM 60, Jaap IJM 62, Ronny IJM 64 24 mei bfh'nen), Paul IJM 66, Corrie IJM 78, Wiron VIII IJM 205, Wiron VII IJM 206, Wiron V IJM 208, Wiron I JM 210, Arendje Jacoba KW 21, Ada KW 29, Er- mine KW 30, Petronella KW 31, Stern KW 36, Arend Cornelis KW 68, Nico KW 72, Zeearend KW 79, Vrouw Immetje KW 88, Alnilam KW 90, Adriana Catharina KW 92, Arendje KW 98, Wim KW 103, Karla Ellen KW 106, Wilma KW 113, Cornelis KW 118, Flamingo KW 120, Koningin Juliana KW 133. Dirk Taat KW 134, Urania KW 136, Maartje Jacoba KW 137, Anna Lydia KW 145, Gijsbert Marian KW 150, Fiducia KW 155, De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Ali ce KW 182. Platessa KW 189, En Avant KW 210, Prinses Margriet SCH 51, Arie Geertje TX 51, Marvanen WR 7, Okko Bosker WR 25, Petra WR 32, Jan Willem WR 34, Kapitein Molenaar WR 36, Sagitta WR 37, Internos WR 49, Stella Maris WR 51, Alie WR 59. Albert MO 1. Dinsdag 22 mei: m.t. Sakina Martine KW 32, Michiel Jan VL 110; m.l. Willem Robert UM 56, Saturnus KW 69, Nelly Maria KW 70, Nelly KW 77. Gezina Geertrui KW 176; m.k. De Hoop I IJM 45. Michiel IJM 63, Anne Marie KW 27, Ludi KW 61, Maartje KW 71 (23 mei binnen), Jeannette KW 93. Mare Liberum KW 117, IJsbrand KW 119 (24 mei binnen), Cornelis Schaap KW 172, Tokio KW 185. Woensdag 23 mei: m.t. Allan Water UM 34, Jacoba Gesina IJM 36, Johanna Lydia KW 55, Albertha Hendrika KW 81, Emma Wilhelmina KW 135, Onderneming I SCH 261; m.k. Ronny IJM 64 Elly KW 187. Donderdag 24 mei: m.k. Emdsel IJM 31, Mar grita IJM 42, Magda IJM 272, Deo Volente II KW U, Maartje KW 71. Haringdrljfnetvisserij Maandag 21 mei: m.l. Huberta Gerarda KW 9. Orion KW 22. Everard Christina KW 40, Aafke Jacoba KW 41, Toenadering KW 95, Nederland VII KW 130, Wilhelmina III KW 147 (op 24 mei binnengesleept door de Petronella VL 131), Mi chiel KW 167, Onderneming KW 175, Oceaan VI SCH 121, Noordster VL 197. Dinsdag 22 mei: m.l. Nederland VI KW 37, Jan na KW 163, Martina SCH 159. Advertentie zonder chauffeur RENAULTS DAUPHINE OPELS REKORD FRANS HALSSTRAAT 13 - TEL. 7565 J aarvergadering De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de v.v. Kinheim zal maandag, 4 juni worden gehouden in het gemeente lijk wijkcentrum aan de Smidt van Gel derstraat te Velsen-Noord. Naast de ge bruikelijke verslagen, de verkiezingen van jeugdcommissie en technische commissies, alsmede de bespreking inzake het be stuursbeleid vormt de verkiezing van het bestuur wel het belangrijkste agenda punt. Het bestuur is namelijk in zijn ge heel aftredend en zal in zijn huidige vorm niet herkiesbaar zijn. STORMVOGELS 3—ELINKWIJK 3 Zondag a.s. om half een speelt Storm vogels 3 haar eerste promotiewedstrijd naar de reserve le klasse. De blauwwitten komen in de volgende sterke formatie uit: Van der Does; Van der Stelt en Van der Graaf; Visser, Venus en Kloosterman; Van Duivenbode, De Klerk, Admiraal, Luppens en Ramakers. PROEFWEDSTRIJD Heden, vrijdagavond, om 7 uur, spelen twee jeugdelftallen op het Waterloo-ter- rein een selectie-wedstrijd, zulks ten ein de te komen tot de samenstelling van een Velser Jeugdelftal, dat in de Velser Sport week z'n krachten gaat meten met een nog nader aan te wijzen junioren-team.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 9