I LEXINGTON I BEST De opstellingen Henk Nijdam winnaar van snelle eerste etappe in Olympia's Tour 1962 Rolhockeyers werken zich omhoog Rond de coupe Jules Rimet Winst voor Tal tegen Kortsnoj Zippora kan sterkste zijn bij vierjarigen Armand Desmet leidt in Ronde van Italië ZATERDAG 26 MEI 1962 19 FROM AMERICA'S TOBACCOS BETAALD VOETBAL AMATEURVOETBAL KANOSPORT WIELRENNEN Op 't parcours in Tuinstad-Osdorp houdt de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" zon dag zijn toernooi om de „Dijksmanwissel- zuil" voor aspiranten. Er zijn dertien ver enigen, waaronder „De Kampioen" (Haar lem), „Kennemerland" (Beverwijk), en „De Bollenstreek" (Lisse), voor dit toer nooi uitgenodigd. De start is om half elf en de af te leggen afstand bedraagt der tig kilometer. HANDBAL TENNIS KORFBAL CRICKET Semi-profs Amateurs Scheidsrechter overleed op het voetbalveld Water Snelle grbei 0 tegen 84 V oorbereiding Niet ruw Jan Dassen Taboe Advertentie LEXINGTON AMERICA'S BESTTOBACCOS Sport tijdens het weekeinde In het betaald voetbal wordt zondag al leen nog voor de eerste divisie gespeeld. In afdeling A speelt Haarlem thuis tegen 'T Gooi, terwijl Stormvogels Vitesse ont vangt. In afdeling B. ontmoet VSV Ensche- dese Boys in een uitwedstrijd. Ripperda is in de tweede klasse A van west I nog niet veilig van degradatiegevaar en zal zondag in de uitwedstrijd tegen Velsen dat er evenmin best voorstaat, op zijn minst een gelijkspel moeten behalen om de dans te kunnen ontspringen. Ook Velsen heeft aan een puntenverdeling vol doende. Destijds in Haarlem werd het 1-1 Van belang is ook de wedstrijd QSC-Alc- maria Victrix. Ook deze twee clubs zijn nog niet in veiligheid. De situatie onderaan de ranglijst ziet er als volgt uit: QSC 21-17; Ripperda 21-17; Velsen 21-17 en Alcmaria Victrix 21-16. Op het Zuiderbuiten Spaarne houden de Haarlemse kanoverenigingen HKV, Trek vogels en Spaarnevogels zondag nationale kanowedstrijden voor aspiranten, nieuwe lingen, junioren en senioren op de korte (300, 500 en 1000 meter) en lange baan (2, 3 en 10 kilometer). Vooral het nummer K 1 senioren over 1000 meter, waaraan de favorieten Knup- pe (Quo Vadis), Beunder (Zwetplassers), en Weijzen (Maastricht) met de jonge Leeuwerink (Zwetplassers), Inpijn (HKV), Huisman en Bunschoten (Quo Vadis) deel nemen, belooft een spannende aangelegen heid te worden. Deze kanovaarders ont moeten elkaar ook op de 500 meter. In totaal hebben 160 kanovaarders- en vaarsters voor deze wedstrijden 35 num mers ingeschreven. De eerste starts vin den 's morgens om tien uur plaats. In Stadskanaal kan Rapiditas uitsluitend voor een zege op Jahn II degradatie naar de districtscompetitie voorkomen. Dan dient echter in Velsen-Noord IJmond van het Hengelose Olympia te verliezen. De Vel- senaren spelen om twee uur. De damesploeg van De Blinkert mag het duel met ADO in Heemskerk als voor bereiding op de promotiewedstrijden be schouwen, want van belang is dit treffen uiteraard niet meer. Aanvang twaalf uur. De Concordia-reserves spelen om half elf in het Heemsteedse sportpark tegen To nido. Voor de Haarlemmers zijn beide pun ten goud waard. Concordia 1 bezoekt HHC en De Blinkert besluit het seizoen tegen Achilles. De damesploeg van Concordia opent een drietal promotiewedstrijden om een plaats in de districts-tweedeklasse tegen het Utrechtse UD. de kampioene van de af deling Utrecht. De strijd vindt plaats in Utrecht en begint om kwart over drie Zondag speelt de Haarl. LTC voor de eerste klasse aan de Spanjaardslaan tegen de Groningse Studenten TC. Een ruime Haarlemse zege, zeker mogelijk, kan de Haarlemmers in veiligheid brengen. Het tweede team van de HLTC bezoekt Groen Wit. Vrijwel kansloos is Bloemendaal bij Het Spieghel 2, terwijl de strijd in Sant poort tussen Brederode en Rhijnauwen weinig krachtsverschil zal openbaren. Ook het treffen tussen Oud Wassenaar 2 en Heemstede is een strijd tussen ge lijkwaardige ploegen. In Heemstede be hoeft Groenendaal gast Joy 4 niet te vre zen. Festina 3 achten wij sterker dan WOC. In eigen omgeving zal TC Zandvoort zich niet laten verrassen door Mozaïek. Een moeilijk duel gaat Jatiloo tegemoet tegen Thor RW 9. Ook voor het Kenne- merlyceum biedt de strijd met LTC Noord- wijk 3 weinig perspectief. Het treffen tus sen de Aëronauten 3 en TC Velsen zal een gelijkspel opleveren. Duinlust heeft te gen Park Marlot 2 de beste kansen. HBC kan in Overveen tegen het Kennemerly- ceum 2 het kampioenschap behalen. Al liance ontvangt Tennesee 3. Animo Ready speelt zondag van 2-4 uur tegen Zwaluwen op het terrein van Auro ra; de Haarlemmers moeten winnen om het tot een beslissingswedstrijd tegen De Tovers te brengen. Van 12-2 uur wordt als voorwedstrijd gespeeld Animo Ready 2 M.E.O. 2. Haarlem 2 komt tweemaal in het veld; hedenmiddag speelt het om 3 uur tegen Aurora 2 en morgen tegen B.E.P. 2 in Purmerend. Het cricketprogramma vermeldt voor Rood en Wit 1 een uitwedstrijd tegen ACC in Amsterdam. In 1 B ontmoeten Rood en Wit II en Haarlem elkaar aan de Span jaardslaan in Haarlem. Verder zijn nog vastgesteld: Sparta II-R. en W. III en Haar lem II-R. en W. IV. Haarlem (thuis tegen 't Gooi): Van 't Kruys; Maas en v. d. Berg; Boom, Berendregt en Duyster; Jaski, Van Daal, Frie, Vreeken en Jonker. Stormvogels (thuis tegen Vitesse): De Graaf; Smits en Gouda; Van Wooning, Minneboo en De Graaf; Maarleveld, Noomen, Van Doorneveld, Haver kamp en Degenaar. VSV (uit tegen Ensch. Boys): Stuy; Bel- froid en Pieterse; Hendriks, Kort en Brom; Dikstaal, N. N., André, Lang broek en Aardenburg. Ripperda (uit teven Velsen): Gerritse; Tiggeloven en Blansert; Pieterse, Van Kampen en Dreyer; Meyer, Hout kamp, Burghout, Schreuders en Pe ters. Vrijdag zijn in Willemstad de afgebro' ken partijen uit de dertiende en veertien de ronde van het kandidatentoernooi uitge speeld. De resultaten waren: Fischer Petrosjan 01; BenkoeKeres 01; Fi- lip—Kortsnoj 01; Veertiende ronde: Ke resFischer remise; KortsnojTal Q1 De stand luicft nu: 1 en 2 Gelier en Pe trosjan (beiden Rusland) beiden 9 punten; 3. Keres (Rusland) 8!/2 punt; 4. Kortsnoj (Rusland) 8 punten; 5. Fischer (Verenigde Staten) 7 punten; 6. Benkoe (Verenigde Staten) 6 punten; 7. Tal (Rusland) 4V2 punt; 3. Filip (Tsj. Slow.) 4 punten. Koersen op Duindist Duindigt heeft voor zondag een program ma van zeven draverijen en drie rennen. De draverijen zijn dicht bezet, het kleinste veld heeft de zesde koers, die echter in kwaliteit de andere kan overtreffen, im mers er starten zeven vierjarigen van klas se in, waaronder Zola S en de zuster van Theo Messidor, Zippora de hoofdrollen zul len spelen. De overige draverijen winnen het in aantal, in de vierde koers komen zelfs vijftien paarden achter de startauto. De rennen zijn minder goed bezet. In de Admiraal Togoprijs starten slechts vier paarden, omdat de meesten ervan afgezien hebben het op te nemen tegen Sambo, die niet te verslaan is. De Sceptreprijs is een belangrijke ren voor' de driejarige Derby kandidate Marina, die een week van tevo ren dus als enige een generale repetitie maakt. De derde ren is een verkoopsren met vijf paarden. Onze voorspellingen zijn: Brasemprijs, 2000 m: 1. Ascure; 2. Alpenraaf S; 3. Zoon van Hollandia. Snoekprijs, 2140 m: 1. As- trid Hollandia; 2. Zonnestraaltje; 3. Zanto. Admiraal Togoprijs, ren 2000 m: 1. Sambo; 2. Scoglietto; 3. Deer Gallows. Zeeltprijs, 2000 m: 1. Yostra; 2. Yannette Parisienne K. 3. Y Saint Parisien. Sceptreprijs, ren 2000 m: 1. Marina; 2. Grey Cloud; 3. Easter Monday. Voornprijs, 2000 m: 1. Zola S; 2. Zippora; 3. Zampa van Papenhoef. Baars- prijs, 2100 m: 1. Xanthia S; 2. Xylander V; 3. X Lady Hollandia. Karperprijs, ver koopsren 2000 m: 1. Phrolic; 2. Heraut; 3 Golden Arrow. Bierprijs, 2100 m: 1. Ybee- flöte; 2. Xuthus T. 3. Ylite Rose. Forelprijs 2000 m: 1. Moutonnet; 2. Mitchouka; 3. Ka- ranos. Tijdens een in Alkmaar gespeelde wed- 7?tFfTd''"füSs"ëh tWéè voetfeSttlftallen van be drijven is de 52-jarige scheidsrechter, de heer H. Koeleman, door een hartverlam ming getroffen. Omdat de scheidsrechter, die oorspronkelijk de wedstrijd zou leiden, niet was verschenen, had de heer Koele man op zich genomen dit te doen. Eén kwartier na het begin van de wedstrijd werd hij onwel en overleed hij. Henk Nijdam heeft kennelijk geen na delige gevolgen ondervonden van zijn val op de voorlaatste dag van Berlijn-Praag- Warschau. De coureur uit Eelderwolde demonstreerde dit vrijdag door op fraaie wijze de eerste etappe van Oiympia's Tour door Nederland te winnen. Slechts een ding ontnam de zege van Nijdam, die tezamen met Martien de Jong een tiental kilometers voor de finish in Zundert ont snapt was aan de greep van het in hoog tempo voortrijdende peloton, iets van haar glans: zijn enig overgebleven concurrent ging op het gemeentelijk sportpark van Zundert in de voorlaatste bocht onderuit en kon daardoor zijn kansen niet meer verdedigen. Een troost voor Martien de Jong was dat hij zich snel genoeg herstel de om toch nog voor Henk Cornelisse, die in de slotfase eveneens een opvallende voorkeur voor de eenzaamheid had ge toond, als tweede te finishen. Uitslagen Henk Nijdam (ploeg René Janssens) heeft dus de eerste etappe van Olympia's Tour door Nederland 1962 gewonnen. Hij reed de 168 km van Amsterdam naar Zundert in 3 uur 37 minuten en 40 seconden (met bonificatie) 3.36.40. De uitslag was verder: 2. Martien de Jong (ploeg Simons 3.37.54 met bon. 3.37.24); 3. Henk Cornelisse (ploeg Lakeman 3.37.58, met bon. 3.37.43); 4. Jan Janssen (ploeg Jefke Jans sen 3.38.01); 5. Jacques van der Kloot (ploeg Simons z. t.); 6. Bart v. d. Ven (ploeg Peters, 3.38.01); 7. Jacques Mesters (ploeg Buchly); 8. Piet Steenvoorden (ploeg Peters); 9. J. Rut ten (ploeg Jefke Janssen); 10. F. Van Veld- hove (ploeg Ammerlaan); 11. Mik Snijder (ploeg Van Beek); 12. Werner Swanfeld (ploeg Van Dalsen); 13. Wim Dieperink (ploeg Gerretze); 14. Jos Linders (ploeg Simons); -15; Cees Snepvangers (ploeg Simpna),- allen in dezelfde tijd als Van der Ven: 3.38.01. i Het ploegenklassement van de eerste etappe werd gewonnen door ploeg René Janssens met 10 uur 52 minuten en 42 seconden. Het klassement luidt verder: 2. ploef Simons 10.53.26; 3. ploeg Lakeman, 10.53.45; 4. ex aequo: ploeg Jefke Janssen; Gerritze; Peters; Buchly; Van Heusden, allen 10.54.03. De Belg Armand Desmet heeft de ze vende etappe van de Ronde van Italië Fiugigi-Montevergine over 224 km ge wonnen en tevens de leiding in het alge meen klassement genomen. De Italiaan Vincenzo Meco, die als zevende eindigde droeg de leiderstrui slechts één dag. De uitslag van de zevende etappe luidt: 1. Armand Desmet (Belg.) 5 uur 57 min. 39 sec.; 2. Anglade (Fr.) 5.57.16; 3. Sartore (It.) 5.57.39; 4. Defilippis (It.) 6.01.23; 5. Gaul (Lux.) z.t.; 8. Piet van Est (Ned.) z.t.; 10. Zilverberg (Ned.) 6.01.33. liet algemeen klassement van de Ronde van Italië na de zevende etappe: 1. Armand Desmet (Belg.), 42 uur 51 min. 24 sec,; 2. Anglade (Fr.) op 1 min. 5 sec.; 3. Meco (It.) op 2.31; 4. Suarez (Spanje) op 3.15; 5. Battistini (It.) op 3.48; 6. Brugnami (It.) op 4 min.; 7. Pambianco (It.) op 4.18; 8. Moser (It.) op 4.54; 9. Piet van Est (Ned.) en Perez Frances (Sp.) beiden op 5.07; 15. Zilverberg (Ned.) op 6.26. Tour de L'Aude De Duitser Rolf Wolfshohl heeft de Tour de L'Aude, een vierdaagse etappewed strijd, gewonnen. Winnaar van de vierde en laatste etappe, die leidde van Limoux naar Carcassonne over een afstand van 214 km., was de Nederlander Ab Gelder mans. De uitslag van de laatste etappe was: 1. Geldermans (Ned.) de 214 km. van Li moux naar Carcassonne in 5.33.04;- 2. Wolfs hohl (Did) z. t.; 3. Stablinski (Fr.) 5-.33.38; 4 De Jongh (Ned.) z. t.; 5. Alomar (Sp.) z. t.; 6. De Roo (Ned.) z. t.; Eindklassement: 1. Wolfshohl (Did) 20.58.25 (11 pnt); 2. Geldermans (Ned.) z. t. (15 pnt); 3. Ramsbottom (GB) 20.58.59; 4. Enthoven (Ned.) 20.59.05; 5. Miele (It.) 21.07.43. „Zondag openen wij het internatio nale rolhockeyseizoen met een wed strijd tegen „Amical S.C." uit Antwer pen", zegt Bert van Dinter, aanvoerder van de Haagse club „Residentie". „Ver der staan er deze zomer al wedstrijden op het programma tegen Franse, Spaanse, Duitse en andere Belgische ploegen, hier en in de genoemde lan den, terwijl ook een Argentijnse selec- tieploeg ons zal bezoeken". Als we als directe reactie op die mede deling voorzitter J. C. Bruyn vragend aankijken en het bekende duim-over- wijsvinger-gebaar maken, antwoordt die: „Rolhockey is een van de meest ama teuristische sporten. Alle spelers betalen zelf alle kosten. Voor de rest teren we alleen op de recettes. Als we een goede buitenlandse ploeg in Den Haag laten spelen kunnen we rekenen op behoorlijk wat publiek, tenminste als het weer mee werkt. De regen heeft er wel eens voor gezorgd, dat we met een lege kas kwa men te zitten. Maar dan komen bestuur, spelers en supporters bij elkaar en ein digt die vergadering steeds met het in de kas vallen van renteloze voorschotten. Hoe dan ook, wij willen die internatio nale wedstrijden houden. Dat kontakt met buitenlandse ploegen bracht ons spelpeil op een zodanig niveau, dat wij het Nederlandse rolhockey gerust op een vierde plaats op de wereldranglijst kun nen zetten". „We kunnen niet op tegen Portugal, Spanje en Italië, die een klasse apart vormen. Op alle wereldkampioenschap pen is de titel of naar Spanje of naar Pprtugal gegaan. Bij de laatste wereld kampioenschappen in Chili eind maart, begin april van dit jaar zijn we weliswaar op de zevende plaats ge ëindigd, maar onder normale omstandig heden zouden we een hele goede kans op de vierde plaats gehad hebben. Na drie wedstrijden in Chili, juist tegen de sterk ste landen Spanje, Italië en Portugal, kreeg de hele ploeg darmstoornissen door het drinken van onzuiver water in het hotel. Ook de Duitsers, die in hetzelf de hotel sliepen, leden eronder. Normaal haalt dat team de vijfde of zesde plaats, nu eindigde het onderaan. De Portuge zen, Spanjaarden en Italianen hadden er geen last van, omdat ze gewaar schuwd hun eigen water hadden mee genomen, of bij landgenoten werden on dergebracht". „Bij de komende wereldkampioen schappen voetbal, waar toen al veel in Rio de Janeiro van te merken was, zal dat water een belangrijke rol gaan spe- tot het in 1915 overwoei naar het conti nent." Bert van Dinter len. Niet voor niets zijn de Italianen, Portugezen en Spanjaarden nu al bezig vliegtuigladingen met voedsel en drank naar Chili te sturen. Die zevende plaats in Chili was een erge tegenvaller. We hadden er alles op gezet als vierde te eindigen. Vanaf 1952, toen we voor het eerst in Oporto als vijfde finishten, heb ben we steeds op de Europese of wereld kampioenschappen de vierde of vijfde plaats bezet.' „Om in vier jaar tijd van niets tot de vijfde plaats op de wereldranglijst te ko men vind ik niet gek", neemt Bert van Dinter buiten de rolschaatsbaan, came raman bij de Nederlandse Onderwijs Film, weer over. „Dat hebben we alle maal zelf moeten doen. En vergeet niet dat rolhockey moeilijkheden heeft te overwinnen, die andere sporten niet heb ben. In de eerste plaats moet je een baan hebben voor je kunt beginnen. Je kunt niet als bijvoorbeeld een nieuwe handbalclub ergens op een weilandje be ginnen. Je moet dus eerst iemand zien te vinden die het zakelijk aandurft zo'n baan te bouwen en te exploiteren, voor je een club kunt stichten. Zo'n baan met een etemietplaten, granieten, houten of parketvloer van 20 bij 40 meter betaal je niet met een paar dubbeltjes." „Dan heeft rolhockey nog dit tegen om snel te groeien, dat je niet zojnaar even een paar rolschaatsen kunt kopen om te gaan spelen. Je moet eerst het schaatsen op de echte rolhockeyschaatsen leren. Wij spelen niet op die rolschaatsen die je overal in de winkels kunt kopen. Onze rolschaatsen zitten vast aan de schoe nen, verder zijn de wielen twee keer zo breed en niet van ijzer maar van hout of plastic. Verder is elke schaats voorzien van een rubberen startblok onder de punt van de schoen. Velen menen dat dat remblokken zijn, maar een rolhockeyer „Bert heeft alle kampioenschappen van het nationale team meegemaakt als spe ler-aanvoerder", vervolgt voorzitter J. C. Bruyn, die tevens trainer is van het Nederlands team. „Ook de eerste Neder landse deelname aan de wereldkam pioenschappen. Dat was in 1948 in Mon- treux. Toen bereikten we een score van 0 voor en 84 doelpunten tegen. Naar dat toernooi zijn we alleen maar gegaan om te kijken en te leren. Onze bond, de Nederlandse Rolschaatsbond, bestond toen nauwelijks drie maanden en de eer ste rolschaatsbaan, gesticht door de ge broeders Ooms hier in Den Haag, was nog geen half jaar oud. Die gebroeders Henk Ooms was in zijn tijd een be kend wielrenner zagen de sport in Bel gië en Frankrijk, waar het evenals in Zwitserland en Duitsland al jarenlang be oefend werd. De sport stamt uit Enge land. De Britten hielden het spel, zoals meer gebeurd is, vast op hun eilandje ar V J, C, Bruyn remt daar niet mee, hij remt door zijn schaatsen dwars op de rijrichting te zet ten, net als bij ijsschaatsen. Hij start op die rubber blokken zoals men op het ijs met de punt van de schaats start." „Voor je je op die schaatsen kunt be wegen zoals een hockeyer zich moet be wegen heb je ten minste twee jaar trai ning nodig. Daarbij komt dat je als pri ma schaatser nog geen goed rolhockeyer bent. Je moet namelijk ook stickvast heid hebben, je stick kunnen hanteren. Het vergt dus een lange voorbereiding voor je een bruikbare speler bent. On danks dat hebben we ons in vier jaar tot die vijfde plaats opgewerkt. Dat bewijst volgens mij duidelijk dat rolhockey een fascinerende sport is voor de beoefe naars. Ik ben nu 38 jaar en speel het al zo'n veertien jaar. Door mijn grote rou tine en wedstrijdervaring handhaaf ik me bij de Nederlandse topspelers. Na tuurlijk kost me dat op deze leeftijd meer opoffering dan vroeger, als je wat jaartjes jonger bent ben je vanzelfspre kend behendiger en sneller. Er zijn vele oudere spelers, omdat ze nu eenmaal moeilijk met die sport op kunnen hou den." „We hebben nu rolschaatsbanen in Den Haag (3) het Hollandse „Mekka" van de rolhockeysport, in Rotterdam (1) Utrecht (1), Eindhoven (3), Helmond (2), en één in Groningen, Zaandam, Nijme gen, Beek en Donk, Valkenswaard en Bergen op Zoom. In die steden zijn ver enigingen van gemiddeld 150 leden (als je de kunstrijafdeling meetelt). De laat ste jaren is er weinig toeloop van aspi ranten, iets waar geloof ik elke sport mee tobt. Ik weet dat het een dure sport is, vooral wat eerste aanschaf betreft (een volledige uitrusting kost ongeveer 150,-), maar dat kan de reden niet zijn, want enkele jaren geleden toen het geld duurder was, bleek dat ook geen handi cap te zijn." „Verder geloof ik niet dat er nog out siders zijn die het sprookje geloven, dat rolhockey een ruwe sport is. Een body- check, zoals bij ijshockey, is bij ons ver boden, elke vorm van obstructie wordt gestraft. In al die jaren dat ik speel heb ik nog nooit een ernstige blessure ge had". „Wat de reden wél is? Misschien heb ben de jongens te veel andere goedkope re, meer gemakkelijke ontspanning. Voor mij is er maar één ontspanning, één sport: rolhockey. Nu al verheug ik me op die strijd van zondag tegen de Bel gische kampioenen". Dat men in Chili originele invallen heeft wat betreft het verdelen van nog niet ver kochte plaatsbewijzen, blfjkt wel uit het volgende. Veel restaurants en hotels in Santiago hebben onder anderen aangekondigd dat de nummers op de spijs- en drankre keningen recht ge ven op deelneming aan een verloting met een entreebe wijs voor het na tionale stadion in Santiago als hoofdprijs. Vrije dagen Het Chileense ambtenarenap paraat zal tijdens het wereldkampi oenschap beslist minder soepel draaien dan an ders. Het ministe rie van binnen landse zaken in dit land heeft name lijk besloten dat alle ambtenaren, die kunnen bewijzen dat zij in het bezit zijn van een plaatskaartje voor wedstrij den in het finaletoernooi van het wereld kampioenschap, vrijgesteld zullen worden van dienst. Verkouden Het hoog in het Andesgebergte gelegen Coya, nabij Rancagua, geeft de Britse coach Walter Winterbottom, die daar met zijn mannen is ingekwartierd, veel zorgen. Door het weinig milde klimaat wat daar heerst hebben veel Engelse spelers een zij het lichte verkoudheid opgelopen. Winterbottom heeft dan ook besloten 's morgens slechts enkele malen licht te trai nen. In de middag moeten de spelers rust houden en tegen de avond, in hun vrije tijd, beoefenen zij de tafeltennis- en de biljartsport. Bij het te Rancagua verblijvende Hon gaarse team wordt de naam van de Spaan se ex-Hongaar Ferenc Puskas niet meer genoemd. Toen enkele journalisten aan trainer Lajos Baroti vroegen wat hij van het spel van Puskas dacht, draaide Baroti zich bruusk om en liep weg. Ook verschil lende spelers met wie men over deze vraag van gedachten wilde wisselen wensten geen commentaar te geven. Wereldrecord Het eerste wereldrecord in dit kampi oenschap is gevestigd. De Westduitser Hans Schafer kwam vrijdag namelijk tot de con clusie dat hij maar liefst 400 kaarten naar de „Heimat" moest schrijven om al zijn familieleden, vrienden en fans tevreden te stellen. „Hopelijk heb ik niemand ver geten" verzuchtte de Keulenaar, die met dit aantal ongetwijfeld een record op zijn naam heeft gebracht. Bijgelovig De enige speler die in het toernooi om de wereldtitel met rugnummer 13 rond loopt, maakt deel uit van het team van Uruguay. Dit land heeft namelijk geen van zijn voetballers met het nummer 13 willen opschepen, zodat buitenspeler Escalada nu, nog voordat hij ook maar een wedstrijd ge speeld heeft, al een bezienswaardigheid is. Alleen door zijn rugnummer. Feola ziek Vincente Feola, de coach van het Brazi liaanse voetbalteam, is ziek. De Braziliaan moest wegens een nieraandoening thuis blijven. Dagelijks belt hij nu vanuit zijn huis in Sao Paolo op naar Vina del Mar, waar zijn team verblijf houdt, om zijn be schermelingen toch maar vooral hun dage lijkse portie goede wenken niet te ont houden. Training De Chileense trainer Riera heeft beslo ten de training voor zijn spelers te verzwa ren. Na de laatste vrije dag die het Chi leense team was toegestaan en waarop zij hun familieleden mochten ontvangen, open baarde zich bij de meesten vermoeidheids verschijnselen. „Die familiedag is jullie blijkbaar slecht bekomen", was het com mentaar van Riera, en hij liet zijn spelers tweemaal zo hard trainen als normaal. Prijzenslag De prijzen in Santiago zijn sinds de aan komst van buitenlandse supporters grie zelig hoog gestegen. Een hotelkamer, waar voor enkele weken geleden nog achttien gulden moest worden neergeteld, „doet" momenteel 41,En zo is het op bijna elk gebied: de prijzen zijn meestal ver dubbeld, vaak zelfs driemaal zo hoog als normaal. Alleen de prijs voor het schoen poetsen is gelijk gebleven: veertig cent. Geen angst De Engelse coach Walter Winterbottom had enige maanden geleden tijdens een bezoek aan Chili bezwaar gemaakt tegen het drinkwater. Het was voor de Chileen se pers aanleiding om hem een dezer da gen te vragen wat dan eigenlijk zijn be zwaren tegen het water waren. Het ant woord van Winterbottom was kort: „Ach, het water is eigenlijk het ergste niet, maar de wijn.." Meer woorden waren er niet uit de zwijgzame Brit te krijgen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19