Gerechtshof in Amsterdam behandelde handel in vis buiten veiling om i Finse dames en Sportbond leden gaven een goede gymnastiekdemonstratie Vitex fuXijieX Raadsleden stellen college van Beverwijk 136 vragen Raad Beverwijk steunt het jeugd- en speeltuinwerk TENTENSHOW Zoodvis-kwestie in rechtzaal Boete van 3000,- geëist tegen IJmuidense firma LM WERELD Zou het nog echt zomer worden? IJmondverenigingen vandaag en morgen Plaatwellerij werkt voor Rusland HAVENBERICHTEN ZATERDAG 26 MEI 1962 Groenteveiling MARKTPLEIN 29 - TEL. 7541 Geen grond aan vreemdelingen verkopen VOOR LASTIG HAAR Grote belangstelling voor industriegebied „De Pijp" dan honderd gulden te verstrekken. Een Ambtenaren Voetbalden Omdat de officier van Justitie te Haarlem geen genoegen nam met de vrij spraak in de zaak tegen de IJmuidense zeevisgroothandel P. Dekker, tekende hij hoger beroep aan. Het gevolg hiervan was, dat de zaak gisteren voor het Amsterdamse Gerechtshof diende. Vele getuigen waren opgeroepen. In de ver- dachtenbank zat de heer W. N. Gouda, een der firmanten van de firma. Hij werd ervan verdacht in strijd met de bestaande verordening vis anders dan via de veiling verhandeld te hebben. Tijdens de enkele uren durende zitting is de zaak uitputtend behandeld, waarbij vooral de zoodvis vis die opvarenden bij wijze van verkapt loon volgens de collectieve arbeidsovereenkomst ontvangen na elke gemaakte reis het onderwerp van (soms felle) discussie is geweest. Blijkens de verklaringen is de handel in zoodvis, bedoeld als vis voor eigen ge bruik, te IJmuiden zeer levendig. Het was mr. J. W. Crefeld uit Velsen I fiscale opsporingsdienst was erachter ge- die de verdediging voerde voor de firma Dekker en de firmant, de heer Gouda. De procureur-generaal eiste een boete van drieduizend gulden subs, drie maanden hechtenis tegen de heer Gouda en even eens drieduizend gulden boete tegen de firma. komen dat de firma handelde in vis die zij buiten de veiling om had verkregen. De daarop betrekking hebbende beschei den waren derhalve in beslag genomen, „En daar ben ik blij om, anders hadden ze nog gedacht dat het zwart loon was ge weest", aldus de heer Gouda ter zitting. Mr. Crefeld vroeg vrijspraak. Tevens De bescheiden gaven aan dat de vis a con- vroeg hij het Hof zich duidelijk uit te tant van de heer Zwart was gekocht, spreken met betrekking tot de zoodvis, waar het in deze zaak in hoofdzaak om Nle' gecontroleerd ging- Getuige G. Dukel verklaarde dat de De heer Gouda beriep zich erop niet te heer Zwart geen boekhouding had bij ge hebben geweten waar de vis die hij van houden van deze handel. Mr. Crefeld vroeg de 55-jarige visweger A. Zwart te IJmui- de getuige de heer Smakman, die ambte den enkele jaren geleden had gekocht, naar bij de algemene inspectiedienst is, rf allemaal vandaan kwam. De firma Dek- deze dienst heeft nagegaan waar al de vis ker kocht de vis en betaalde kontant. De vandaan kwam. Hierop antwoordde de naam Zwart kwam echter in de boekhou- heer Smakman ontkennend, ding van de firma niet voor, wel bewaar- Een rekensommetje leerde vervolgens de men de kwitanties. dat er per jaar voor een bedrag van vier Blijkens de dagvaarding zou in 1958 de en een half miljoen gulden aan zoodvis in heer Zwart voor 40.385,- aan vis verkocht de IJmuidense vishal circuleert, hebben en in het daaropvolgende jaar voor De voorzitter van de Nederlandse Zee een bedrag van 34.783,-. Vis die buiten visgroothandelaren Vereniging, de heer P. de veiling om was verhandeld en dat is Krab, zei dat men niet altijd kan weten cf verboden blijkens de bestaande verorde- een handelaar een erkenning als zodanig ning. En om dit laatste ging het nu juist, in zijn bezit heeft. De procureur-generaal In de verordening wordt het verhandelen vond het namelijk bevreemdend dat de van vis buiten de veiling namelijk ver- heer Gouda zich hiervan destijds niet op boden aan de aanvoerder ervan dus de de hoogte had gesteld, want de vis kan reder. alleen maar verhandeld worden door men- Wel verhandelbaar sen die een erkenning hebben. Die had de heer Zwart niet, wat hij ter zitting toegaf. „Maar ik ben geen aanvoerder, ik ben Dg procureur.generaal noemde het ver. handelaar En de vis die ik heb gekocht P de heer Gouda maar zwak Hij was m ieder geval met gestolen. Ik kan I. dat de bepalingen in de verordening geen vis aan de veiling o P toch een duidelijke taal spreken. Aange- de heer Gouda uit. Hij verklaarde evenals erde vis magJniet anders dan via de voor de Haarlemse Rechtbank, dat hij van mening is dat de van de heer Zwart ge kochte vis wel buiten de veiling om ver handeld kon worden, al had de heer Zwart dan geen erkenning van het produktschap om in vis te handelen. De firma stelde zelf de prijzen vast. Deze bleken lager te liggen dan de hoog ste dagprijs die men in IJmuiden noteerde voor de betrokken vis. De vis bleek van goede kwaliteit te zijn. De heer Gouda ÜSi er geen idee van te hebben gehad waar de heer Zwart de vis vandaan haalde. Wel wist hij dat er een deel zoodvis bij was, maar dat is gewoon in IJmuiden. De op-1 (City) „Diamanten bij het ontbijt", die varenden kunnen zelden de tien kilo vis in City met „Schrikbewind in Ocatilla", die zij krijgen na elke gemaakte reis zelf „Gullivers Reizen" en „Immer will ich dir consumeren. gehören (Heidi Brühe)" het programma Getuige Zwart verklaarde ter zitting dat deelt, is een vrolijke verfilming van Tru- hij de vis kocht van zogenaamde smelt- man Capotes' novelle „Breakfast at Tif- vissers, die vis voor de vismeelfabrisk fany's", met Audrey Hepburn als de avon- aanvoeren, maar waarbij dan meestal nog tuurlijke hoofdpersoone Holly Golighty die wel een paar visjes voor de handel zijn. na veel omzwervingen haar meerdere er- Ook kocht de heer Zwart zijn vis van I kent in de arme romanschrijver die naast amateur-vissers, die op mooie zomeravon- haar woont. afslag verhandeld worden. „Als iedereen zich nu aan die bepalingen had gehouden zouden er geen misstanden zijn", zo zei de procureur-generaal in zijn requisitoir. Misstanden Verdachte heeft volgens hem meegehol pen de bestaande misstanden te doen voortbestaan. De andere firmanten wisten wel dat de heer Zwart geen erkenning als handelaar in zijn zak had. Waarom de heer Gouda dan niet? Juist omdat Zwa'.t geen erkenning had, had de heer Gouda al wantrouwig moeten zijn en zich moeten afvragen waar de vis vandaan kwam. De procureur-generaal vond ook dat door deze handel de andere handelaren oneerlijk werden beconcurreerd, omdat er goede vis tegen een lagere prijs werd ge kocht dan de op de veiling geldende prijs Eiser achtte de heer Gouda wel schuldig aan overtreding van de verordening en vorderde deswege 3000,- subs. 3 maan den hechtenis en 3000,- tegen de firma Dekker. Mr. Crefeld, die de verdediging voerde, stelde eerst dat de algemene inspectie dienst de verklaringen waar de heer Zwart zijn vis vandaan haalde, had moeten on derzoeken. De heer Zwart heeft destijds zelf gezegd, dat hij de heer Gouda niet zou vertellen van wie de vis afkomstig was. Wel wist de laatste dat er ook zood vis bij was. Aan de hand van de verorde ningsbepalingen zei mr. Crefeld vervol gens, dat alleen de aanvoerder geen vis anders dan via de veiling mag afzetten, De aanvoerder is de reder. De opvarenden en vislossers krijgen hun zoodje vis van ongeveer tien kilo Deze zoodvis, zo betoogde de verdediger is eigendom van deze mensen, overeen komstig de collectieve arbeidsovereen komst. De vis is dus op legale wijze ver kregen. De heer Zwart had zijn vis niet van de aanvoerder, maar van de opvaren den betrokken. Uitspraak verwacht Wanneer men, aldus mr. Crefeld, de zoodvis-verstrekking aan de opvarenden zou verbieden, zou de vloot worden ont volkt. De vis was legaal verkregen en le gaal verhandeld door de firma. Op deze grond drong mr. Crefeld dan ook aan op ontslag van rechtsvervolging. Het Hof ver zocht hij zich uit te spreken over de zood vis-kwestie. Tot slot zei de heer Gouda nbg dat in feite de handel terecht staat. „Aanvoerders ziet men niet in de recht zalen. Niet één is er bekeurd door de in spectiedienst. Ik kan geen vis aan de han del onttrekken, ik ben geen aanvoerder". Uitspraak over veertien dagen. Advertentie GARAGE L d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Naast spinazie en rabarber begint de aanvoer aan de veiling Kennemerland nu meer uitgebreider te worden. De spinazie- handel verliep vlot zonder al te hoge prij zen: men betaalde vrijdag tot 32 cent per kilo; voor de rabarber werd tot 22 cent per bos gegeven. Meer belangstelling had men voor sla, die tot 45 cent per krop ging. Bloemkool kwam tot 1,35 per stuk. Voor bospeen werd tot 1,20 per bos be taald. Asperges zijn bijna niet te betalen; door het koude weer is de oogst gering, er werd voor de dikke witte tot 3,50 per bos neergeteld. Prei ging deze week ook in prijs om hoog, hier werd tot een gulden per kilo gegeven. De aan voer van aardbeien is nog niet groot, de doosjes kwamen tot 1,50 per stuk. De noterin/gen waren vrijdag: Aardbeien 70-150, spinazie 8,5-32, sla 14-43, asperge 190-350, bloemkool 56-135, rabarber 8-24, bospeen 96-119, prei 48-90, postelein 56-67. De Sportbond IJmuiden heeft vrijdag- I Voorzitter Lindhout toonde zich zeer avond een deze week in de gymzaal van dankbaar voor de steun van het gemeente- het gymnasium Felisenum gegeven reeks bestuur en in het bijzonder voor de waar- turndemonstraties afgesloten met een uit- devolle adviezen van de heer Wedemeijer. voering waaraan ook een groep Finse da- Vervolgens speldde de heer B. Schraa, mesgymnasten meewerkten. I lid van het landelijke bestuur van de Sportbond, de heer Arend Kouwenhoven Voor de aanvang van de demonstraties bet z;iveren ereinsigne op. De heer Kouwen v.'erden het Finse en het Nederlandse kCven kreeg deze onderscheiding omdat volkslied ten gehore gebracht. De heer kij de zaak van de Sportbond reeds 25 A. H. Wedemeijer, consulent voor de jaar iang trouw dient. lichamelijke opvoeding vertegenwoordigde De jn helder rood gestoken Sportbond- het gemeentebestuur van Velsen. Hij ver- dames beten het spits af met een char- klaarde dat het Velsense gemeentebestuur iTlante en goed uitgevoerde knotsoefening, altijd bereid is er aan mee te werken dat r.aarna brachten de pittige Sportbond- sponuitwisselingen tot een succes worden, meisies met een aantal elkaar in snel Men meent zo mee te kunnen werken aan jerripo opvolgende oefeningen op de lange het kennis maken van mensen uit verschil- maj de handen der (te weinige) toeschou- lende landen. Hij betreurde het, dat het wers op elkaar. bezoek van de Finse dames zo kort is, VeeI bewondering oogstten de lichtvoe- tuaar sprak de hoop uit dat zij naar hun j-ge jn bet blauw geklede Finse dames land zullen terugkeren met de beste ge- ,net een ingewikkelde knotsoefening, die dachten aan Velsen. Hij feliciteerde de 7eer gedisciplineerd werd gebracht. Na voorzitter van de Sportbond, de heer A. een ritmische oefening door de Sportbond- Lindhout, met het succes in diens pogin- ieden kreeg mej. W. Douze een groot boe gen de Finse groep eerst naar Velsen te ket bloemen aangeboden. Mej. Douze is krijgen, waarna de Finse turnsters in me^ de heer A. Kraak belast met de lei- andere plaatsen in ons land zullen optre- ding van de sportbond-turnsters, den. De toespraak van de heer Wede- I)e Ejnse dames sloten hun optreden meijer werd door mevrouw v. d. Berg in voor dc pauze af met een poëtische, sier' het Fms vertaald. Diamanten bij ontbijt (W. B. Theater) Wie spanning zoekt kan altijd weer terecht in het W.B. Theater, waar vanavond „Mensenjacht in de jungle" draait, en zondag en maandag „Geheim centrale Lissabon". Zondagmiddag kan men er lachen om „Hoe langer hoe gek ker". den langs de kust opereren. Voorts werd vis betrokken van buitenlandse schepen, met name Poolse vissersvaartuigen. De I heer Zwart heeft overigens de handel in vis gestaakt. Gullivers reizen (City) De avonturen van dr. Gulliver, een arme arts uit het 18e-eeuws Engeland die naar het rijke Indië wil emigreren, De heer Gouda, die steeds de gelegen- maar schipbreuk lijdt en aanspoelt op de heid kreeg de getuigen nog wat te vragen, kust van het rIjk der Lilliputters worden wees erop dat de zoodvis legale vis ;s. ons mej gebruikmaking van talrijke verras- De stichting vislosregeling koopt namelijk sende filmtrucs in dit werkstuk van Jack de vis en verdeelt ze onder de leden. De Advertentie Men zou er haast aan gaan twijfelen? Toch is er in dit sombere voorjaar nog één zonne straaltje! Wordt 't echt zomer dan maakt u op dé BERNINA, de vol-automatische naai machine uit Zwitserland, in een wip de leukste jurkjes. Een zonnige gedachte is te weten dat u zeker 3 jurkjes zelf kunt maken voor hetzelfde bedrag dat u in de winkel voor 1 betaalt. Laat u deze wondermachine eens gauw demonstreren bij: ZIJLSTRAAT 18 (bij de Zjjlbrug) Telefoon: 5 72 59 ZATERDAG 26 MEI Patronaatsgebouw, iJmuiden-Oost, 20 u VIDES met „Het geheim van de hofmaar schalk". Kennemer Theater, Beverwijk. 20 u. Kunst na Arbeid speelt „Gelouterd". ZONDAG 27 MEI Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 14 tot 17 uur: expositie J. Ploos van Amstel en Roe lof Klein. MAANDAG 28 MEI Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: VIDES met „Het geheim van de hofmaar schalk' Centrum, Beverwijk, 20 u.: Verkiezings bijeenkomst P.v.d.A., spreker J. A. W. Bur ger Marktplein, IJmuiden, 20 u.: openlucht bijeenkomst christelijke politieke groepe ringen Gijzenveltplantsoen, IJmuiden, 13.30 u.: opening mobiele verkeersschool. Sher uit de doeken gedaan. Nadat hij zich gemengd heeft in de binnenlandse moei lijkheden van het dwergenrijk, moet Gul liver vluchten en belandt hij in het rijk der Reuzen, waar hem opnieuw de no dige belevenissen wachten. De bekende gebeurtenissen worden onderhoudend ver teld en de „speciale effecten", die op naam staan van Ray Harryhausen, zijn knappe staaltjes van filmtechniek. Slachtoffer In het Rex-Theater te IJmuiden gaat tot en met maandag „Slachtoffer", waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Dirk Bo- garde en Sylvia Sims. Beiden geven goed spel te zien in het dramatische filmver haal, dat uitstekend opgebouwd is. Een Indianen-rolprent vol pittige actie kan men zondagmiddag in dit theater zien De komiek Norman Wisdom is in aan tocht! Hij komt volgende week in „Duvels toejager" op woensdagavond en in de mid dag- en avondvoorstelling van donderdag. IJmbu:der Courant .Films, Laeien In Beverwijk (Luxor Theater) Vanavond en mor genavond draait in dit theater „Losbandige liefde" Drie paren maken in een kasteel een etmaal van hartstochtelijke liefde door Maandag- tot en met woensdagavond de uitstekenden film „De nacht" (La Notte) de handel en wandel van een echtpaar gedurende een dag en een nacht.. Dat echt paar is geleidelijk aan van het huwelijk een sleur gaan maken. De man is schrijver en hij heeft een grote belangstelling voor andere vrouwen. De vrouw heeft nog wel belangstelling in hem. Beiden gaan de nacht in waarin zij zich bezinnen op hun verhouding. „La Notte" is een sobere, in dringende film van Antonioni. Wilde Noormannenavonturen kan men donderdag in Luxor aanschouwen Kirk Douglas en Tony Curtiss spelen de hoofd rollen in „De Vikings", een in zijn genre Royal, IJmuiden, 20 u.: gespreksavond goede film. In de zondagmatinee is „Houd Pol. Jong. Contact Velsen. er de moed maar in" te zien. Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden- (Kennem,er Theater „n Tikkeltje Oost, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Filiaal diefstal", vanavond in het theater aan de Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14-17 u. Breestraat te zien, is een comedie over R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- een onderzeebootkapitein (gespeeld door muiden-Oost, 14.30-17.30 en 19-21 uur. St. James Mason) die een bureaubaan krijgt Jozefhuis, Velsen-Noord, 14-17 en 19-21 u. en die verdwijnt en terugkomt met ge Raadhuis, Velsen, 11-12 u.: spreekuur heime dokumenten. Zondag tot en met burgemeester. woensdag „Diamanten bij het ontbijt'*. Stadhuis, Beverwijk, 9.30 u.: spreekuur Zondagmiddag „De boekaniers" met Yul burgemeester. I Brynner. Advertentie snelle levering deskundige plaatsing Een Beverwijks raadslid heeft in het begrotingsonderzoek, waarvan het resultaat thans in een zestig pagina's tellend boekwerkje is neergelegd, de vraag gesteld om geen grond en dan speciaal in Wijk aan Zee aan vreemdelingen te verkopen. Gedoeld wordt kennelijk op de verkoop van het grootste hotel in de badplaats aan een Duitse industriële onderneming. Het gemeentebestuur antwoordt, dat „op deze suggestie niet kan worden ingegaan". andere ligplaats dienen te krjgen. Thans I liggen er zestien woonschepen. Een lid informeert of het college bij het toekennen van ere-penningen rekening wil houden met verdienstelijke personen uit la- Ie lagen der bevolking, waarop het colle- lijke ritmische oefening. Daarna toonden de Sportbond-dames nog hun kunnen op de brug met ongelijke leggers. Ook na de pauze viel er nog dikwijls te genieten van verzorgd turnen, zowel door de Finse als Velsense dames. Deze avond was een uit stekend besluit van de serie tumuitvoe- ringen van de Sportbond. Advertentie brengen wij een le klas kapsel. Dameskapsalon J. H. HAGEDOORN REGGESTRAAT 86 hoek Rijnstraat Telefoon 4546 Midden in de Rivierenbuurt Bushalte Scheldestraat Naar aanleiding van een vraag of een gemeente als Beverwijk geen recht heeft op een aantal bijzondere financiële maat regelen, wordt geantwoord dat het gemeen tebestuur dilligent zal blijven. Het is er zelf ook van overtuigd dat de IJmond een „probleemgebied" is, waar veel gereali seerd moet worden, maar waar dat we gens onvoldoende middelen maar in be perkte mate mogelijk is. Ten aanzien van de financiën wordt ver der medegedeeld, dat het college voorne mens is de subsidiëring van landelijke ver enigingen en instellingen die een verzoek om subsidie zullen indienen, zo min mo gelijk te bevorderen. Dit met het oog op de financiële positie van de gemeente. ge antwoordt, dat bij het toekennen van\ nujltülu wuluc" y „oirif gebouwd waarvoor diverse apparatuur erepenningen slechts een maatstaj getal. de verdiensten jegens de plaatselijke ge- I noai§ meenschap. Over het toezicht op het strand wordt opgemerkt dat er slechts één badman is. Blijkens het antwoord hebben herhaalde pogingen van de Wijk aan Zeeër Redding brigade geen resultaat opgeleverd. Verde re antwoorden melden, dat de Nederland se Spoorwegen er naar streven nog dit jaar te beginnen met het beveiligen van de nu nog onbewaakte overweg aan de St. Aagtendijk. Men zal zich herinneren, - - t.pin wprripn pp2rpnPTi Er is reeds een I Lcn en ander moet zeewaardig verpakt Blijkens een antwoord, verwacht ge- di t "70'000 beschikbaar gesteld 1 augustus 1962 worden opgeleverd. Erisr, meentebestuur van Beverwijk dat t wets- Hp I dus ook haast bii het karwei. ontwerp regelende de bestuurlijke inde ling in de IJmond (samenvoeging Bever wijk n Heemskerk en grenswijziging tus sen Beverwijk en Velsen), nog tijdens de huidige zittingsperiode aan de Staten-Ge- neraal zal worden aangeboden Industrievestigingen Een belangrijk gedeelte is dat waarin het industriegebied „De Pijp" wordt be handeld in 't schriftelijk begrotingsonder zoek. Hieruit blijkt namelijk dat de be langstelling voor dit industriegebied van de zijde van bedrijven om zich hier te vestigen groot is. Het gemeentebestuur is in onderhandeling met 23 bedrijven, va riërend van een levensmiddelen-groothan del tot scheepsbouw-industrie. Er is sedert 1950 voor bijna twee mil joen gulden aan grond verkocht. Een twaalftal bedrijven, waarmee men in on derhandeling is, heeft een voorlopig koop contract getekend. De verkoopwaarde van de hierop betrekking hebbende grond be draagt anderhalf miljoen gulden. De ver koopwaarde van de overige grond be loont de twee miljoen gulden. Het stichten van nieuwe bedrijven wordt zo merken B. en W. terecht op, bemoei lijkt door het rijk, dat karig is met het afgeven van rijksgoedkeuringen voor de bouw van bedrijven. Bij volledige uitvoe ring van het industrieplan „De Pijp" zul len de woonschepen ter zijner tijd een door de raad Voor dê beveiliging van de dus ook haast bij het karwei, overweg. I Ureum wordt gebruikt in de Kunstmest. De gemeenteraad van Beverwijk heeft gisteravond een aantal belangrijke voorstellen goedgekeurd. Ze betreffen het speeltuinwerk en het open-jeugdwerk. Voorts werden onderwjjsvoorstellen behandeld, waarvan de uitbreiding van het gem. lyceum het voornaamste was. Na de discussie over het stichten van twee speeltuinen wilde een bestuurslid op de publieke tribune de voorzitter danken, maar hij werd tot zwijgen gebracht De raad ging akkoord met een voorstel tot aanleg van een volkstuincomplex in Oosterwijk te Beverwijk. Men noemde het in de raad en belangrijk „stuk recreatie"- Van de agenda afgevoerd werd het voor stel tot voorbereiding van een uitbreidings plan voor de badplaats Wijk aan Zee. De raad stemde ook in met een voorstel van de burgemeester de wethouderswed- den te doen verhogen. De K.V.P.-fractie dankte bij monde van de heer Jac. de Weyer voor de moeite. Een afwijzing van een verzoek van de burgemeester om verdere verhoging der wedden, achtte de raad teleurstellend. De heer Swarts achtte een verhoging niet zo urgent. Bovendien krijgen zij emolumen ten. Hij stemde tegen, maar de wethou ders vroegen in koor welke emolumenten zij genieten. Een wethouderschap is geen bijbaantje meer, aldus de heer F. J. Scholten na mens de P.v.d.A.-fractie. Hij pleitte bo vendien voor betere salariëring van over heidsambtenaren. Burgemeester J. G. S. Bruinsma zei het gewenst te achten, indien aan wethouders ook representatietoelagen worden verstrekt De heer D. Koger zei over het voorstel tot uitbreiding van het gemeentelijk ly ceum, dat het lyceum zo langzamerhand wel een zware post vormt voor de gemeen te. Blij was hij met de plannen voor de bouw van een gymnastieklokaal bij de De heer Swarts informeerde naar de plannen voor de bouw van een permanent gebouw, waarin het lyceum wordt onder' gebracht. Wethouder A. J. Hermes (KVP) zei dat het moeilijk is permanente schoolgebou wen te krijgen. Er staat in Beverwijk veel op het (bouw) programma. De uitbreiding zal voldoende zijn voor de twee komende cursusjaren. Mevrouw Allan merkte op dat de vragen en opmerkingen reeds in de commissie waren gesteld en gedaan, zodat zij het onzin vond er in het openbaar nog weer over te spreken. Diverse voorstellen voor uitbreiding en verbetering van scholen, kregen de goed keuring van de raad. De wethouder deel de mee, dat de nieuwe Jan Lighthart school in september gereed zal zijn. Speeltuinen Enige raadsleden voerden het woord over voorstellen inzake subsidie aan de speeltuin-centrale voor aanleg en inrich ting van twee speeltuinenen in de nieuwe wijken. De meeste raadsleden wilden weten wat de oorzaken van de vertraging zijn geweest Vele kinderen heeft men nu speelgele genheid onthouden. De wethouder ant woordde dat het college eerst een rapport wilde hebben, alvoren met voorstellen te komen. De raad gaf na enige discussie ook zijn fiat aan een voorstel om het open-jeugd werk in de stad te subsidiëren. In Rusland worden drie ureumfabrieken De order voor het vervaardigen van vaten en apparatuur is via de combinatie Werkspoor-Staatsmijnen bij de N.V. de Plaatwellerij geplaatst, waarvan de uit voering inmiddels na vele besprekingen in het bedrijf te Velsen is begonnen. Aan deze order zijn zeer speciale eisen gesteld, zodat het voor het bedrijf een bij zondere opdracht 'is hieraan te mogen werken. Reeds zijn drie smeltvaten in be werking en worden nog eenentwintig va- dat hier vorig jaar twee mensen het leven ten, condenstanks en zeven uitgevoerd in verloren toen zij in een auto door een I roestvrijstaal van speciale samenstelling. 'erweg. Het gemeentebestuur is niet voornemens industrie. Dierenbescherming een hogere subsidie ,111 raadslid wijst er namelijk op dat de ge- Onder wel zeer slechte weersomstandig- meente Velsen jaarlijks 1500.- subs:-1 deden zijn vrijdag de voetbalwedstrijden dieért. Is de honderd gulden van Bever- begonnen voor het nationaal toernooi voor wijk dan niet te laag te achten? Het raads- gemeenteambtenaren. lid stelt voor 200.- te verstrekken. Maar In de dromende regen heeft in Bever- het college deelt mede dat de fmanciele wjjk burgemeester J. G. S. Bruinsma het omstandigheden van Dierenbescherming toernooi geopend. van dien aard zijn, dat een verhoging der Ondanks de regen kon alles toch normaal subsidie niet te motiveren valt. verlopen, al waren lang niet alle deelne- De stadsbusdienst zal in Beverwijk bin- mers ingenomen met het Zwitsers systeem nenkort worden uitgebreid. De lijn wordt waaronder dit toernooi wordt gespeeld, doorgetrokken naar de wijk Meere- Onder leiding van de heren Wester en stein. Dit zou al binnenkort gebeuren, al- zalm had de E.H.B.O. nog druk werk: er dus een antwoord van het college. Wat zyn namelijk twee ernstige ongelukken ge- het te bouwen zwembad betreft, deelt het beurd. Een speler uit Delft liep een lichte college mede, dat het bestuur van de n.v. hersenschudding op en een speler uit Sportfondsenbad Beverwijk i.o. het nodige Heemstede kreeg een gescheurde enkel, doet om het plan zodanig te wijzigen dat Enige van de uitslagen, waarbij de plaat een overdekt bad van vijftig meter tot seüjke clubs betrokken zijn, luiden: stand komt. Hiermee zou dan aan de wens Leiden—Beverwijk 0-0; Heemstede—Vel- van enkele raadsleden tegemoet worden gekomen. Luchtverontreiniging Gevraagd welke stappen het college denkt sen 1-0; HeemskerkHoofddorp 1-1; Sit- tardBeverwijk 2 2-0; ArnhemHaarlem 0-2; EmmenBeverwijk 2-0; Purmerend Heemskerk 0-0. De spelers kregen een feestavond in het Kennemer Theater aangeboden. Men 117Ü" ThTei.i^\t; overnachtte in de jeugdherberg Assumburg en in bet Natuurvriendenhuis in Wijk aan Zee. Advertentie verontreinigingsvraagstuk in de IJmond te bwerkstelligen, wordt geantwoord, dat de luchtverontreiniging inderdaad een pro bleem is. Slechts door samenwerking in IJmond-verband kan verbetering worden bereikt. Over de woningbouw worden de raads leden uitvoerig ingelicht. Medegedeeld wordt dat voor 1963 nog voldoende grond in de gemeente in voorraad is ten behoeve van woningwetbouw. Het van gementewe- ge doen schoonhouden van trappenhuizen heeft blijkens een gehouden enquête geen zin, aangezien de meeste huurders zelf de trappenhuizen schoonhouden. De plannen tot uitbreidir van het be graafplaats-complex aan de Bankenlaan kunnen nog niet worden uitgevoerd. Het ligt in de bedoeling er een gecombineerde begraafplaats van te maken. Een alge meen gedeelte en een afgezonderd deel voor begraving van rooms-katholieken. Er komt ook een aula. De mogelijkheid tot het stichten van een 1 I Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Duke of openbare lts in Beverwijk zullen worden I Lancaster van Harwich. Pirjo, Kotka, naar Vel- beoordeeld nadat het rapport over het nij- sen Areas, Antwerpen; Keizersveer, Terneuzen; verheidsonderwijs voor jongens is versche- Master Peter Dumay; Ostrobodnia. Abö, naar 1 v Velsen; Baltic, Antwerpen; Prins der Nederlan- nen. Het rapport wordt door Openbare den, Hamburg; Phoenix, Par; Tonja, terug uit Werken samengesteld. zee, IJmuiden; Ulysses, Rottedam; Maria W., Blijkens een antwoord, heeft de stich-1 konden.-. Dakar, Rouaan; Catchar, Safh Tilly, Sporthuis Wilms Floet toont u dagelijks een kollektie bungalowtenten van het vermaar de Franse fabrikaat „raclet" (de meest door dachte serie bungalowtenten welke in Neder land gepresenteerd wordt). Wij, als importeur en dealer, kunnen u deze werkelijk fantas tische bungalowtenten tegen de laagst moge- gelijke priis aanbieden. Priizen van 1 215. tot f 725.—. Sporthuis WILMS FLOET. Breestraat 158, Beverwijk, Tel. 02510 - 3854. ting Avondlyceum IJmond te Velsen een belangrijke subsidie ontvangen van Hoog ovens voor de tijd van drie jaar. De sub Skoghall; Stockfjord. Noordzee; Idanel, Felixto- we; Antilope, Londen; Zuiderzee, Par. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Daloa van Rotterdam; Sarek, Lulea, Buitenhaven IJmui- sidie loont van I 10 000 nn tnt f 90 000 I den; Roozenburgh. Rotterdam; Patria, Rotterdam; sicue loopt van ÏU.UUO op tot J ZU.UUU. Fransienai Londen, Haringhaven IJmuiden; At- Dit staat lil verband met het feit dat voor I lantide, Lübeck, Binnenhaven IJmuiden. het lyceum nog steeds geen rijkssubsidie Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Vale naar is verkregen. Na de drie jaar zullen de ££el'-va£» "lïuid,en:H ^rine' Ng^enham van TTVelsen; Peperkust, Bordeaux; Rotti, Londen; drie IJmond-gemeenten Zich opnieuw die- I Oranjestad, Plymouth; Racken, Karlstad, van nen te beraden over de vraag of voort- IJmuiden; Michael Swenden, Lange Bruggen; zetting van het lyceum al dan niet moge- O1^0' Rotterdam, van Velsen; Rowan, Haderslev; i jk. Hannaburg, Skutskaer; Jan Jonas, Terneuzen; t7 I I Catharina F., Rauma, van Haarlem; Rheinland. Het plan voor de aanleg van een sport- Cristobal; Jagersfontein, Southampton; Goote, veldencomplex nabij het Sint Aagtenbos is Manchester; Noordkaap. Sarpsborg. van IJmui- in vnorhprpiHinp aIHiiq R on w ant— I -iGarstroom, Shorcham, Johannus Hus. Mcna in voorDereiaing, aiaus ts. en w. in ant- A1 Ahmadi. Mer0 Kopenhagen; VatnajokuU, woord op een vraag. Invoering van een Londen; Hilda Wesch. Bremen: Essex Tader, zogenaamde logeerbelasting in de gemeen- Huil; Tonja, Simonsvik, van IJmuiden; sleepboot te tijdens het vakantieseizoen, achtten B. HaTer,)ch,t'1 Li?a Zaterdag vertrokken uit IJmuiden; Zaanland en W. niet wenselijk. Dit delen Zij mede I naar Las Palmas; Oceaan, Stockholm; Cuxhafen, naar aanleiding van een opmerking dat Bremerhaven; Lisselotte, Ystad; Otto Harms, in Bergen een dergelijke belasting zou kenmgrad> van Zaandam; Keizersveer, Ipswich; worden ingesteld. Dit blijkt onjuist te zijn. ëbje?Ë;XBerke!istroom, L^rpoSi; waorianda?riUp?: Begin volgende maand zal een decora- wich, van Zaandam; Sinon. La Guaira, tieve beeldengroep aan de Plantage wor- (Indien achter de scheepsnaam en de haven den geplaatst, aldus wordt tot slot in het L^^" 0°^^^? begrotingsonderzoek medegedeeld. Inaar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7