Terras vogels vond tegen TIW pas laat de juiste taktiek IN DE VISHAL+EN OP ZEE W eekoverzicht HOGE-FLUXREACTOR OP ONTWERPVERMOGEN Kort IJmondnieuws Agrariërs zijn tegen hét streekplan HAVF.NRPRICHTF.N MAANDAG 28 MEI 1962 Ambtenaren uit Emmen weer het sterkst „Kunst na Arbeid" besloot toneelseizoen Hotel ROYAL Aan hoofd gewond Brandweer doofde vuur en redde poes Auto tegen lantaarnpaal Schulpen-Meerweiden naar polio-patiënten IJmuidenaren vallen tegen in damtitelstrijd Auto in sloot Hond onder bromfiets Aanrijding in tunnel Kort nieuws lil een spannende en prima gespeelde wedstrijd heeft Terrasvogels bewezen dat het inderdaad terecht de leiding in de tweede klasse A heeft. Dat TIW een goed verzorgd veldwerk heeft was reeds bekend en het is ook juist gebleken dat de TIW- pitcher heel moeilijk te bespelen is; zelfs vcor een gerenommeerd goede slagploeg als die van Terrasvogels. Zjj bracht het niet verder dan vier honkslagen tegen TIW tegen vijf op een in uitstekende vorm zijnde Nico Disselköter. In het begin leek het er beslist niet op dat de Vogels de zege zouden behalen, want TIW kwam in de eerste innings op 01 door een fout 6 en twee goede honk slagen. Het antwoord hierop bleef uit, want op de zeer harde worpen van Nagelkerken hadden de eerste drie hitters van Terras vogels geen kijk. Zij sloegen de bal wel in het veld, maar zonder voldoende rich ting, zodat het gemakkelijke prooien werden. In de tweede innings werd het zelfs 02. De eerste slagman kreeg nog 3 slag, maar de tweede gaf een honkslag. Nummer drie werd door midvelder S. Thoolen schitterend uitgevangen. De ver rassende tactiek van coach H. de Lugt om met twee nullen op stootslagen te spelen bleek de Vogels te machtig. Twee volgden er achter elkaar en de score werd zodoen de door TIW verhoogd tot 02. In de derde innings werd deze zelfde tactiek op de TlW'ers toegepast en ze zou succes gehad hebben als stootslagspecialist R. de Boer de bal iets meer richting had kunnen geven. Nu werd hij gemakkelijk via 13 0 uitgeschakeld, zodat A. Dis selköter (mooie honkslag) en C. Herkemij (goede stootslag) op de honken gekomen er ook bleven. Tot aan de achtste innings werd er niet meer gescoord. De beide pitchers beheer sten de strijd en die tikken, welke gegeven werden, werden door de ploegen goed ver werkt. Wel gaf J. Pellemans in de zevende innings nog een daverende twee-honkslag, maar daar bleef het bij. De TlW'ers kwa men in die periode ook slechts tot één honkslag. In de achtste innings kwam de volledige en voor Terrasvogels gunstige ommekeer in de strijd. Nu pas bleek waar de zwakke zijde van de TlW'ers zat. Zij zijn volledig op hun prima werpers ingesteld en krij gen daardoor betrekkelijk weinig te doen in het veld. Komen zij onder druk te staan dan zijn zij daartegen niet goed opgewas sen. In de achtste innings opende een niet overtuigende C. v. Heyst: 3 slag. A. Dissel köter deed het beter: een mooie twee- honkslag! Om het veld onder druk te zet ten werd nu een zogenaamde stootslag- tactiek gecoacht. Niet minder dan vijf goede stootslagen, achter elkaar geplaatst, brachten totale ontreddering in het TIW- binnenveld. Op de stootslag van Nico Disselköter kwam zijn neef Bert over de thuisplaat en hijzelf op het eerste honk, dank zij een zenuwachtige worp, welke mislukte. C. Herkemij bracht met zijn stootslag N. Disselköter over de thuisplaat en bereikte het eerste honk juist zoals de vorige slagman. De TIW-ploeg protesteerde met 9 man (altijd fout: alleen de coach) bij scheidsrechter De Groot dat de loper het tweede honk niet bereikt zou hebben vöör de stootslag. N. Disselköter moest terug naar dit overigens om een heel andere reden en wel omdat na de pitch direct op het eerste honk werd gespeeld hetgeen een overthrough werd, waar de regelementen maximaal twee honken voor toestaan: ergo derde honk en Herkemij op het tweede. Op een squeeze-play met R. de Boer aan slag wist N. Disselköter mooi te scoren. De Boer haalde het eerste en liep gelijk door naar 2. De jonge TIW-catcher zag dit en trachtte met een aangooi een nul te bereiken; hij had óf niet gezien dat er een loper op drie was èf er op gerekend dat deze_de thuisplaat niet durfde te stelen. Herkemij aarzelde niet en kon hiermede de stand op 32 brengen. Dit betekende de beslissing want TIW bezat niet de mentale kracht zich hier overheen te zetten en in de laatste slag beurt sneuvelden de drie slagmensen met vang 1, vang 2 en 13 0. en had Terras vogels deze zèèr moeilijke tegenstander overwonnen. Dit pitchers wierpen: TIW: 11-0-4. Ter rasvogels: 11-1-5. Het scoreverloop was: TIW: 1-1-0-0-0-0- 0-0-0 2. Terrasvogels: 0-0-0-0-0-0-0-3 3. Zondag a.s. spelen de Terrasvogels om twee uur op Schoonenberg tegen de Vole- wijckers 2. Het nationaal voetbaltoernooi voor ge meente-ambtenaren, dat vrijdag en zater dag in Beverwijk is gespeeld, is wederom gewonnen door het elftal uit Emmen, dat ook nu weer beslag op de eerste plaats legde. De uitslagen in drie afdelingen waren: Afdeling A: 1. Emmen, 2. Amersfoort, 3. Rotterdam, 4. Beverwijk 1, 5. Heemstede, 6. Schiedam, 7. Leiden, 8. Nijmegen. Afdeling B: 1. Velsen, 2. Purmerend, 3. Enschede, 4. Bergen (L), 5. Brunsum, 6. Sittard, 7. Heemskerk, 8. Vlaardingen. Afdeling C: 1. Gouda, 2. Haarlem secr., 3. Delft, 4. Hoofddorp, 5. Arnhem, 6. Haar lem VNG, 7. Beverwijk 2. 8. Culemborg. De beker van de gemeente Haarlem voor de sportiefste vereniging kwam, naar het oordeel der scheidsrechters, toe aan het Schiedamse elftal. Niet alle deelnemers waren tevreden over het Zwitserse systeem, waaronder deze wedstrijden werden ver speeld. A mateurtoneel Met de toneelvereniging „Kunst Na Ar beid" uit Beverwijk als het laatst optre dend ensemble, werd zaterdag in het Ken- nemer theater voor de IJmond het ama- teurtoneelseizoen 1961-'62 definitief beëin digd. Bijzonder indrukwekkend is dit be sluit niet geweest, "hetgeen voor een deel moet worden toegeschreven aan de keuze van het gespeelde stuk: „Gelouterd", een toneelspel in drie bedrijven door Philip Weathers. Het is de enigszins vage his torie over Laura Wilding, wier echtge noot lange tijd geleden bij een bergtocht is omgekomen. Na zeventien jaar wordt het stoffelijk overschot eindelijk in een gletcher aangetroffen, waarbij de lage temperaturen het lichaam in zulk een goe de conditie hebben gehouden, dat door de Franse politie bij de sectie een ge val van moord kan worden geconstateerd. Bij het traditionele onderzoek komen slechts twee personen voor de misdaad in aanmerking: Laura Wilding zelf en een ge heimzinnige Dicky, die het echtpaar des tijds op zijn vakantie vergezelde. Uitein delijk blijkt deze Dicky dan de moorde naar te zijn, ofschoon hij de gerecht vaardigde straf ontloopt, omdat Laura wei gert de wettelijke maatregelen te nemen, waardoor hij voor een Engelse rechtbank zou moeten verschijnen. Doordat de auteur voor dit stuk een overdadig gebruik van dialogen heeft ge maakt, zonder dat deze spelers veel aan leiding tot actie gaven, is „Gelouterd" een tamelijk langdradige historie gewor den. Mevrouw Ruth Snel werd aldus de gelegenheid onthouden, met haar regie tot boeiende taferelen te geraken. Wel had zij dit gebrek aan actie kunnen compen seren met een versneld tempo en een scherpe aandacht voor de dialogen, maar helaas werd ook deze mogelijkheid ver zuimd. Met als gevolg een bijna over de gehele linie onverzorgde uitspraak, welke in vele gevallen zelfs storend was. Met uitzondering van Lenie Opzeeland, die als Laura Wilding dikwijls voldoende emotie in haar rol tot uitdrukking wist te bren gen, om diverse traag verlopende scènes .og enigszins op te halen en Henk van Eerden, die de rechercheur eveneens een passende allure wist te geven, bleken de overige spelers niet in staat, het ver eiste milieu naar behoren te representeren. Maar enfin, zij kunnen zich gedurende de komende „zomermaanden" weer be raden over de manier, waarop het aan staande zilveren jubileumseizoen op een passender wijze kan worden ingezet. Advertentie KENNEMERLAAN IJMUIDEN Sfeer en gezelligheid Twee dingen één begrip Voor uw recepties en partijen. TELEFOON 7452 HANDBAL. Westnederlandse handbal- ploegen (dames en heren) zijn zaterdag in het Duitse plaatsje Delmenhorst (bij Bre men) tegen vertegenwoordigende Noord- duitse teams uitgekomen. Beide wedstrij den eindigden in een nederlaag. De West nederlandse damesploeg verloor met 35, na b ij de rust met 31 te hebben voorge staan. De heren werden met maar liefst 732 (ruststand 216) verslagen. Veiling. In verband met de Hemel- vaartdag moet de veiling Kennemerland haar veilingtijden wijzigen. Er zal de komende week geveild worden op dins dag en vrijdag, deze veilingen beginnen om 10 uur. Men veilt deze week dus niet op woensdag en donderdag. Lezing. Dinsdagavond organiseert de oudercommissie van de Bethlehemschool een ouderavond in de Opgang te Bever wijk. De bekende schrijfster van jeugd boeken, mevrouw A. Rutgers van der Loeff-Basenau, zal deze avond een lezing houden over het kinderboek. Gesloten. Burgemeester en wethou ders van Heemskerk maken bekend, dat op donderdag 31 mei (Hemelvaartsdag) alle afdelingen der secretarie ten raad- huize en in de dependance aan de Kerk- laan, het kantoor van de gemeenteontvan ger alsmede alle afdelingen van de dienst Gemeentewerken de gehele dag voor het publiek gesloten zullen zijn. Ophalen van huisvuil zal evens deze dag niet geschie den. Voordracht. Voor de benoeming tot schoolpsycholoog en ambtenaar voor de sport worden drs. W. Pott, te Beverwijk en de heer G. de Koning te Delft door het gemeentebestuur van Delft kandidaat ge steld. De hpge-fluxreator van het Reactorcen trum Nederland heeft vrijdagavond te 20.45 uur voor de eerste maal het ont- werp-vermogen van 20 megawatt bereikt. Dit betekent, naar ons van de zijde van het R.C.N. is meegedeeld, dat voor de eerste maai de inderdaad hoge neutro- nenflux in de kern aanwezig was. Een dergelijke neutronenflux betekent tevens, dat de reactor te Petten momenteel qua vermogen een van de krachtigste beproe vingsreactoren in West-Europa is. Bij deze hogeflux moet door het koel systeem een warmtehoeveelheid van 20.090 kw uit de compacte reactorkern worden afgevoerd. De zeer grote vermogensdicht heid in de betrekkelijk kleine kern van de hogeflux-onderzoekreactor, die voorna melijk bedoeld is om het gedrag van ma terialen bestemd voor de bouw van energiereactoren onder invloed van stra ling na te gaan. Het is hierbij van be lang, dat de straling een grote intensiteit heeft, waardoor de tijdsduur van de be proeving kan worden gereduceerd en snel ler resultaten ter beschikking zijn. De H.F.R. werd voor de eerste maal kritisch op 9 november van het vorige jaar. Tot en met 17 januari 1962 werden fysische metingen verricht met de reac tor op zeer laag vermogen. Hierna is net reactorvat, waarin zich de eigenlijke kern van de reactor bevindt, vervangen door een nieuw vat. Op 25 april werd de H.F.R. opnieuw kritisch. Na het herhalen van eni ge met het oude vat gedane metingen werd het reactorvermogen geleidelijk ver hoogd totdat 20 megawatt werd verkre gen. De ingebruikneming van de hogeflux- reactor is geheel volgens programma en zonder noemenswaardige moeilijkheden verlopen. De H.F.R. wordt geheel door Nederlands personeel bemand, maar tot de overname van de reactor is een vertegenwoordiger van de Amerikaanse leverancier aanwe- Een prachtige lading vis van de zo zeer gewaardeerde hektrawler „Rijnmond I", K.W. 15, welke weer terug mag zien op een goed beloonde reis naar IJsland, kon slechts als de bekende druppel op de eveneens welbekende plaat, het nog steeds nijpende tekort aan rondvis wat helpen verlichten. Als een druppeltje verscheen ook deze afgelopen week aan de markt de reeds voor de oorlog bekende Deense schipper Otto Madsen met zijn kotter E 268, welke ook voor een schitterend ladink- je rondvis zorgde. De kotters zorgden ook deze week weer voor de nodige platvis, terwijl enige tientallen kotters de markt ruim voorzagen van tong, die bij de Sylt was gevangen. De exporteurs kunnen niet bepaald on tevreden zijn over de aanvoer van de ge passeerde week. Anders gesteld was het met de binnenlandse handel: deze mensen, die het veelal van een wijting en een pie per moeten hebben, hebben de hele week diep in de buidel moeten tasten om aan hun relaties iets van dit soort vis te kun nen leveren. Dit was ook het geval met de grovere soorten schelvis. Ook de expor teurs moesten dinsdag bijvoorbeeld bij de verkoop van de grofste soorten schelvis van IJsland voor de jumbo's van 98 - 70 betalen. In het buitenland is het wat dit betreft wel van het zelfde laken een pak. Bepaald te betreuren voor de handel zijn daarom de besluiten van de directie van de „Egmont", IJm. 99, en de „Mi- chiel", Hd. 74, om met de visserij rond IJsland te stoppen en weer op de Noord zee te gaan varen. De redenen van de H.D. 74 zijn begrijpelijk, als men zich her inneren zal, dat dit schip nu niet bepaald gelukkig is geweest maar zelfs zeer met tegenslag te kampen heeft gehad. In de aanvang zaten de prijzen tegen, daarna moest afgebroken worden wegens tekort aan meegenomen ijs. Weer een vol gende maal wegens het uitvallen van de winch-motor, waardoor zelfs het uitstaan de vistuig achtergelaten moest worden. Wat er nog meer tegengevallen is, is niet naar buiten bekend geworden. Juist dit laatste zal ook bij de rederij van de IJM. 99 wel de reden zijn geweest van het kappen met de IJsland-visserij. De uitkomsten zo wel voor de een als voor de ander zijn on getwijfeld doorslaggevend geweest. Met de makreel is het fantastisch goed gegaan. Immers de ruim 10.000 kisten die deze week aan de markt zijn geweest, zijn in hoofdzaak door de conservenfabrieken en daarnaast de rokerijen en verse handel voor de redelijke prijzen van een goede 20 - 14 vlot verhandeld. De hoge prijzen, die voor de overige vis werden betaald, en de nodige kantjes zoute makreel heb ben er toe bijgedragen, dat er alleszins re delijke besommingen voor de Zuidzij uit de bus zijn gekomen. Opmerkelijk is, dat er toch steeds weer een Scheveningse logger een graantje mee pikt van de IJmuidense markt. Ook deze week was de „Oceaan 9", Sch. 54, weer eens aan de markt. Ook moet opgemerkt worden de snelle lossing van de VI. 131, Petronella, welke door het te hulp komen van een vleetlogger pas zes uur in de morgen aan de vismarkt afmeerde. De ruim 800 kisten werden door twee versterkte ploegen in drie uur tijds gelost en ten verkoop aangebo den. Hieruit kan men opmaken dat, als het moet, door de vislossers heel snel gelost kan worden. Het haringseizoen 1962 is de voorbijge gane week ook weer begonnen. Wat zal het dit jaar worden??? Onze beste wensen vergezellen deze mensen op de schepen. De afgelopen jaren hebben wel ondubbel zinnig bewezen, dat het harinkje de kurk is geweest, waarop de grote visserij in hoofdzaak heeft gedreven. Aanvoer van maandag De aanvoer van vis in IJmuiden werd vanmorgen verzorgd door 88 schepen, waarvan voor de eerste beurt dertig en in de tweede bëurt 58. De aanvoer bestond uit 275 kisten schelvis, 395 wijting, 420 kabeljauw en gul, 130 koolvis, 145 haring, 3655 makreel, 1250 schol, 125 tarbot, 375 diversen, 1545 stuks kabeljauw, 130.000 kilogram tong. De KW 42 bracht 1000 kisten aan de markt, de KW 144 1050 kisten, de VL 142 950 kisten, de IJM 33 650 kisten en 240 kleine kistjes. Pryzen van maandag Per kilogram: Heilbot 3,602,40; tarbot 3,40—3,10; grote tong 3,803,50; grootmid del tong 3,102,90; kleinmiddel tong 2,50 2,20; tong 1 2,40—2,10; tong 2 1,38—1,24. Per 50 kilogram: Grote gul 48—35; mid del gul 3834; kleine gul 3731; koolvis 1 4138; koolvis 2 3738; leng en lom 3328; haring 3622; makreel 21.609.40; grote makreel 3420; schar 3222; ham 122—110; poon 37—20; heek 92; schol 3 22 —10; schol 2 62—37; schol 1 48—38; zet- schol 46—3; grote en grootmiddel schol 4436; grote en grootmiddel schelvis 50 46; grote en grootmiddel schol 4436; groote en grootmiddel schelvis 5046; kleinmiddel schelvis 5144; schelvis 1 50 42; schelvis 2 4632; wijting gestript 5134; wijting dicht 4027; griet 6552; schartong 38; tongschar 9872; tarbot 2 176—150; tarbot 3 140—120; tarbot 4 110 88; wolf 5044; rode poon 65; heilbot 106. Per 40 kilogram: Haai 2216. Per 125 kilogram: Grote kabeljauw 104 80; middel kabeljauw 11484; grote koolvis 10492; middel koolvis 104100; leng 9286; wolf 9082; witte koolvis 136. Regel kabeljauw: Grote 11278; middel 6040; vleet 14656 per hoop. Besommingen van maandag KW. 104 7380, KW. 144 f 21.900, KW. 114 3620, KW. 166 5920, KW. 12 f 9580, KW. 205 11.500, KW. 34 11.200, IJM. 30 3770. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 350 kisten schelvis, 150 wijting, 130 kabeljauw en gul, 70 haring, 1500 makreel, 150 schol, 80 diversen, 8000 kilogram tong en bovendien 1100 kantjes maatjesharing. Ilaringprjjzen De prijzen van de haring in Katwijk lui den: maatjesharing jong vleet 140-185, Een beeld uit de vismijn in Oostende: in één van de vertrekken der groot handelaren, die evenals in IJmuiden achter de hal liggen, is een visknecht ijverig bezig vis te fileren. maatjesharing jong rijp 369-380, maatjes haring klein zout f 110-199, maatjesharing groot 108-179. De aanvoer werd verzorgd door de KW. 41 met 50 kantjes, KW. 167 met 75 kantjes, KW. 51 met 48 kantjes, KW. 8 met 41 kantjes en KW. 121 met 100 kantjes. Vlaardingen In Vlaardingen waren de haringprijzen: vleet: grote 120—125, kleine 170—174 Trawl: grote 123—147, kleine 110—122. De tien kantjes haring, aangevoerd door de VL 121 Willem, mochten niet worden verhandeld omdat zij te goen waren. Zij worden opgeslagen in een koelhuis zodat het zout er beter kan intrekken. In een ijsfabriek aan de Middenhaven straat in IJmuiden is zaterdagmiddag om vier uur een man bij een ongeval aan het hoofd gewond. Hij is behandeld in het Antoniusziekenhuis. Terzelfder tijd stootte een jongen in het warenhuis van V. en D. in IJmuiden bij het stoeien zo hevig zijn hoofd dat ook hij ter behande ling naar het Antoniusziekenhuis moest. De Velsense brandweer doofde zondag middag om vijf uur aan het einde van de Planetenweg in IJmuiden een vuur tje, dat door kinderen op een omheimd terreintje bij een bouwkeet was gestookt Gelijktijdig redden de brandweerlieden een kat, die in een holle bouwsteen was ge raakt en er niet meer uit kon. Door het klappen van de linkerachter band verloor de bestuurder van een per sonenauto zondagavond om zes uur op de Middensluisweg in IJmuiden de macht over het stuur. De wagen kwam in de wegberm terecht, deed een lantaarnpaal sneuvelen en stond stil aan overzijde van de weg. Er was slechts materiële schade. IJC Aanrijding in tunnel zig. Nadat de reactor voor korte tijd is stilgelegd, zal een duurproef worden uit gevoerd, waarbij de reactor zeven dagen continu op 20 megawatt vermogen wordt gehouden. Wanneer de duurproef tot tevre denheid van het R.C.N. is verlopen, zal de H.F.R. officieel door het R.C.N. van de Amerikaanse firma Allis Chalmers wor den overgenomen De land- en tuinbouworganisaties in de IJmond zullen hun leden in de gelegen heid stellen om bij Gedeputeerde Staten een bezwaarschrift in te dienen tegen de herziening van het streekplan IJmond- noord. De gezamenlijke land- en tuinbouw organisaties te weten de r.k. land- en tuin- bouwbond, de Christelijke boeren- en tuin- dersbond, de Hollandse Maatschappij voor landbouw en de Koninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur, maken zich ernstig bezorgd over wat er voor agrarische gronden overblijft in de IJmond Vooral nu het herziene streekplan IJmond- noord is uitgekomen, gaat- het er naar uit zien dat er weer grote oppervlakten kost bare teeltgrond ten offer zullen moeten vallen aan huizenbouw, wegen en fabrie ken. Men wil nu zoveel mogelijk trachten de agrarische belangen in dit gebied vei lig stellen. In nauwe samenwerking met de gewes telijke raad voor het landbouwschap heeft men een bezwaarschrift samengesteld, dat bij Gedeputeerde Staten zal worden inge diend. De wet schrijft echter voor dat alleen eigenaren en pachters van percelen in het desbetreffende gebied bezwaren kunnen in dienen. Alle betrokkenen zullen daarom op geroepen worden dit bezwaarschrift te ko men tekenen. Het bezwaarschrift houdt belangrijke punten in. Men wil meer vervangende gron den hebben dan tot nu toe gegeven zijn men vraagt „een zo min mogelijk aan de tuinbouw schade veroorzakende situe ring van de westelijke randweg. Ditzelfde geldt voor de weg, die aangelegd wordt voor de weg Coentunnel-Hoogovens en voor de wegen in de Wijkermeerpolder". Bovendien wil men het behoud van de 85 ha tuinbouwgrond, gelegen tussen Heemskerk-dorp en de Kleine Houtweg en tussen de Duinerwal en Meerestein. Op uitnodiging van de leiding van de inrichtingen voor polio-patienten „De Heij- graaf" en „Geeresteijn" te Woudenberg zal de drumband Schulpen-Meerweiden uit Velsen-Noord onder leiding van de heer S. Paap donderdag een bezoek aan deze inrichtingen brengen. Hoewel dit bezoek voor de leiding van de drumband, die zelf het autobus-ver voer en het verblijf bekostigt, flink in de papieren loopt, is de uitnodiging spon taan aanvaard. Het ligt in het voornemen voor de patiënten van beide inrichtingen een „lo pende" taptoe te houden. De voorlaatste ronde van de finale om de damtitel van Kennemerland, die zater dag in het clublokaal van DCY werd ge speeld, heeft de kansen op één der drie eerste plaatsen voor de DCY-ers aanmer kelijk doen dalen. Tielrooy kwam niet verder dan remise tegen Van Hal, Gerrevink stelde verba zend teleur door van J. H. Meure te ver liezen. J. Bus won van H. v. d. Vosse. Met nog één ronde te spelen is de stand. N. v. Hal 5 2 3 0 7 J. Bus 5 3 1 1 7 H. v. d. Vosse 5 2 2 1 6 J. van Straten 5 1 3 1 5 H. v. Gerrevink 6 1 3 2 5 T. Tielrooy 5 1 2 2 4 J. H. Meure 5 1 0 4 2 Zaterdag 2 juni wordt de laatste ronde in hotel Kennemerhof gespeeld met de partijen: J. BusT. Tielrooy, v. Straten N. v. Hal en H. v. d. Vosse—J. H. Meure. Indien Van Hal en Bus winnen zullen beide spelers een herkamp van drie par tijen moeten spelen om de damtitel van Kennemerland. Aan de Zuidzijde van de Velser tunnel vloog zaterdagmorgen om tien uur een personenauto uit de bocht en belandde in de sloot. De vier inzittenden, die onge deerd bleven konden zich zelf bevrijden. Het bleek-dat de bestuurder het openstaan de rechterportier had willen sluiten en daar bij de macht over het stuur was kwijtge raakt. Een kraanwagen haalde de auto weer op het droge. Daarna kon men op eigen kracht de reis voortzetten. Een 52-jarige vrouw uit Velsen-Noord is zondagmiddag om een uur in de Van Die penstraat tegen een plotseling oversteken de hond opgereden. Zij viel, kreeg een wond boven het linkeroog en schaafwon den aan handen en knieën. Het Rooms-Katholieke harmoniekorps Soli Deo Gloria uit Santpoort heeft twee eer ste prijzen gewonnen in Bovenkerk, ge meente Nieuwer-Amstel. In de concert wedstrijd veroverde men een eerste prijs met 284 punten. Ook bij de tamboerwed strijd legde men op een eerste prijs be slag. Bij het naar links uithalen voor het pas seren van een stilstaande auto in de Vel ser tunnel werd een personenauto zondag middag om vijf uur van achteren aan gereden door een andere wagen. Niemand werd gewond. Directeur Joods Nationaal Fonds. De directeur van het Joods Nationaal Fonds voor Nederland, de heer I. Levy, heeft zijn functie overgedragen aan zijn naaste medewerker, de heer C. L. de Vries. De heer Levy, die zijn functie ruim dertien jaar heeft bekleed, kreeg als blijk van waardering een retourvlucht naar Israel aangeboden namens de gehele Joodse ge meenschap in Nederland. Beloning voor opsporing kobalt. De commissaris van Politie in Venlo heeft meegedeeld, dat een beloning van 10.000 Duitse Mark beschikbaar is gesteld voor diegenen, die inlichtingen kunnen ver strekken die leiden tot de opsporing van de vorige week gestolen 17 ton kobalt en de arrestaties van de daders. Vorige week werd nabij de grens een Duitse vracht wagen met aanhanger gestolen. De vracht auto was geladen met 170 zwart gelakte vaten, elk inhoudende 100 kilo kobalt. De vrachtwagen werd later teruggevonden, maar de lading was verdwenen. 100.000 voor kerkenbouw. De coöpe ratieve handelsvereniging N.C.B. te Veghel heeft bij haar gouden jubileum aan de r.-k. bisschoppen van Den Bosch en Breda voor de kerkenbouw in hun bisdommen 100.000 geschonken. Voor de culturele verheffing van de boerenstand schonk de C.H.V. aan de Noordbrabantse Christelijke Boeren bond 75.000 en 25.000 om het tekort van het tbc-fonds van deze organisatie te dekken. De gemeente Veghel waar de C.H.V. is gevestigd kreeg een fontein aan geboden van de Tilburgse beeldhouwer Jacques Kreijkamp. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Flevo van Gdynia; Scheldestroom, Grangemouth, ledig voor IJmuiden; Buxtehude. Lübeck; Uarwal, Gothen burg, bijlegger; Kreon, Paramaribo; Prosna, Londen, ledig voor IJmuiden; Korsun Shevchen- kovsky, Leningrad; Esso, Emden; Steinburg, Swansea;Hinde, Londen; Atlantic, Londen; Ruhr, Hudiksvall; Ubbergen, Rotterdam, bijlegger; Mar- cella, Fecamp; Nautic, Swansea." Zondag kwamen in IJmuiden aan: Nieuwe Wa terweg van Fowey; Salomo, Skutskar; Kerstin Matthiessen, Hudiksvall; Woltersum, Hamburg; Bitt, Kristinahamn; Kabala, Anvers; Karl Bram- merstorf, Antwerpen; Gardience, Swansea; Julia Mary; Londen: Hannes Lunstedt, Abö; Reint, Mantyluoto; Jan, Barry; Grebbestroom, Huil; Rudolf Schepers, Mantyluoto; Inge, Monrovia; Prestus 2, Grimsberg: Geestemünde, Antwerpen; Hunzestroom, Londen: Waverstroom, Londen; Rijnstroom, Londen; Neth. Coast, Newcastle; Bandama, Le Havre; Jans, Londen; Adolf Vin nen, Bremen; Prinsenbeek. Karlsvik; Saarstein, Three Rivers; Bomm..a, Lillestrand; Manto, Aar- hus; Harrogoate, Leith; Hella, Shoreham; Alcetas, Kopenhagen; Gerd Frese, Ala; Aeneas, Gothen burg; Gounweborg, Brovikstand; Anna Elisa beth, Teignemouth: Frans van Seumeren, Ham burg; Leonard T., Bolsta; Heriot, Leith. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Axel van Mantyluoto; Nesshorn, Gothenburg; Eddystone, Barry, schroot voor IJmuiden; Anneliese, Vitto- ria; Leo, Mantyluoto; Werna, V'aja; Minos, Kot- ka; Clangula, Liverpool. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mare Libe- rum naar Esbjerg; Berkelstroom, Liverpool; Wo- landa, Ipswich, haverafval van Wormerveer; Ei- non. La GuairaStadtland, Helsingborg; Pegasus, Antwerpen; Brinda, Grangemouth; Urkersingel, Gothenburg, walsmateriaal van IJmuiden Freddy, Rotterdam. Ulysses. Aarhus; Krishan Stark, Brunsbüttel; Wexford. Boston, stijfsel van Wor merveer; Garoet, Bremen; Roozenburgh, Stock holm; Jean E., Londen; Gerd, Londen; Willem Fortuin, Karlshamn, walsmateriaal van IJmui den; Eemstroom, Leith; W. R A. Boehrnsen, Ad- singborg; Patria, Gothenburg; Herman Kiepe, Kopenhagen: Sarek, Gothenburg, ledig van IJ muiden; Baltic, Malmö; Canopus, Stavanegr; Francina, Ystad, zout van IJmuiden; Taras. Ham burg; Duke of Lancaster, Kopenhagen; Ubber gen. Klaipeda; Scheldestroom, Londen; Atlantide. Basse Indre, walsmateriaal van IJmuiden; Tela- mon, Madeira; Klostertor, La Guaira. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Hontestroom na^r Huil; Lingestroom, Londen; Olympic Light, U.S Gulf: Esso Emden, Rotterdam; Liberiakust, Antwerpen; Palamedes. Santander. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De commandant van de Nederlandse mariniers op Nieuw-Guinea, kolonel C. K. R. de Roos, in gesprek met man schappen tijdens een patrouilletocht. (Telefoto)

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7