andere koek! Bolly Dagelijks verlaten 5000 Europeanen Algerije Mohammedaanse ordedienst voor het eerst opgetreden NIET LINKS, NIET RECHTS STEMT ALLEN MEE OP DE V.V.D. OAS zoekt contact met FLN met uitsluiting van Parijs Sovjet-Unie laat Duitse spionnen twee vrij Kreymborg Chefarine .4 TL Wereldnieuws r V.V.D. V.V.D, i Onze woensdag tip 1.35 Van dag tot dag Geen Russisch-orthodoxe waarnemer naar Rome Messali Hadj vrij Lanceerplaats bij de evenaar In Barcelona staken nog 16.000 arbeiders Franse generaal vraagt vervroegd pensioen ^^raatóto&L In Bondsrepubliek werden 304 Oost- europese spionageagenten gepakt nü Geen bewijzen voor tijdbom gevonden Stipheidsactie Belgische douane Samenwerking bij bestrijding van pijn! 0p de JONGENS ONDER GOED DINSDAG 29 MEI 1962 Militaire vliegtuigen helpen bij de evacuatie van Franse boeren i Amerikaans voorstel Portugal Inwoners van Beverwijk op Lijst 4 Velsenop Lijst 4 Haarlemop Lijst 3 Bennebroekop Lijst 3 Zandvoortop Lijst 2 Heemstedeop Lijst 1 Bloemendaal op Lijst 1 22 doden Ras gearresteerd DAT LEUKE VLOTTE KAPSEL maakt MOLENDIJK voor u Om Jouhauds vuurpeloton niet behoeven te vormen Vliegramp Centerville Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die el- kaars werking ondersteunen. Che farine „4" werkt echter niet alleen krachtiger bij bestrijding van pijn en griep, maar bovendien veiliger, daar één der bestanddelen zorgt dat een gevoelige maag niet van streek raakt. Met de modernisering der communica tiemiddelen krijgt ook de overheid voor haar mededelingen aan en contact met het publiek de beschikking over methoden, die een directer en indringender effect heb ben. Waar in oude tijden de bekendma king van het gemeentebestuur bestond in het „aanslaan" aan de boom voor het ge meentehuis, kan deze overheid thans re kenen op de pers, de radio, de televisie en alle apparatuur die voor de communi catie is uitgevonden. Wat het annonceren van de uitslagen van verkiezingen betreft, is de pers jaren lang het aangewezen en meest afdoende middel geweest. Ofschoon dit middel nooit „officieel" door de overheid is gebezigd voor dit doel (dat zou dan door middel van advertentieopdrachten hebben moeten gebeuren!) heeft zij zich toch op officieuze wijze verbonden tot publikatie ervan, door volledige medewerking te verlenen aan de verstrekking van het uitslagenmateriaal, dat de pers ten behoeve van haar lezers nodig had. Er is thans naast de pers een radio- en televisienieuwsdienst gekomen, die de taak van de krant gedeeltelijk heeft over genomen. Dat wil zeggen: op een vluchti ge wijze kunnen deze nieuwsdiensten de uitslagen doen horen en zien, op een tijd stip waarop de kranten nog niet met hun druk gereed kunnen zijn. Bij de gemeen teraadsverkiezingen van morgen komt daar nog bij, dat de verkiezingsavond ge volgd wordt door een vrije dag, waarop geen kranten plegen te verschijnen. Er is vanwege de dagbladpers tegen de datum dezer verkiezingen protest aange tekend, omdat de publikatie door deze si tuatie in het gedrang kwam. Niettemin is die datum gehandhaafd, zodat de kranten zich moesten bezinnen op andere middelen tot een zo groot mogelijke service-verle ning aan hun lezers. De verschijning van een krant op Hemelvaartsdag zou voor de buitenstaander voor de "hand gelegen heb ben, doch voor de avondbladen met veel abonnees was dat om allerlei organisato- risch-technische redenen praktisch niet te verwezenlijken. De uitdeling van bulletins op straat zou weinig zin hebben, omdat men in de ochtend van een vrije dag wei nig mensen op straat treft. Radio en televisie zijn dus in dit geval duidelijk in het voordeel, wat wij kranten mensen sportief moeten erkennen en aan vaarden. Niettemin: de vluchtigheid van hun mededelingen blijft een nadeel. Voor het eerst is ons blad er daarom toe over gegaan die radio en televisie hun vluchtig heid enigszins te ontnemen door vandaag de invulstaatjes af te drukken, die men bij het beluisteren of zien der uitslagen nodig zou kunnen hebben om tot verge lijking met vorige verkiezingen te komen. Ons dunkt dat dit een teken is, hoe de moderne communicatiemiddelen elkander kunnen aanvullen, wanneer zij hun eigen lijke doel: zo volledig mogelijke voorlich ting, primair stellen. De belangstelling van de lezer, die tegelijk radio- en t.v.-gebrui- ker is, voor datgene wat de overheid hem te bieden heeft, kan er alleen maar door worden bevorderd. Die belangstelling is trouwens hard no dig. Hoe groter het areaal van de mense lijke reikwijdte wordt wat betreft zijn nieuwskennis, des te meer moet hij zijn attentie verdelen. En ofschoon daardoor de directe dingen in zijn omgeving vaak aan zijn aandacht ontsnappen, zijn het juist die dingen waardoor zijn levens vreugde en zijn bestaansmogelijkheid grO' tendeels worden bepaald. De wijze van be stuur zijner woonplaats raakt hem direct. Zijn wonen en werken, zijn dagelijkse be wegingen en zijn comfort worden in zijn onmiddellijke omgeving bepaald. Vandaar, dat het stadsbestuur zijn voortdurende aandacht verdient. Hij vaardigt in dat be stuur zijn representanten af en heeft er recht op, te weten of die vertegenwoor diging zijn belangen als burger behartigt. Aandacht voor de gemeenteraadsverkie zingen is meer dan ooit een moderne, maat schappelijke eis. Bij geen andere verkie zing is de greep van de burger op een be stuurscollege zo direct voelbaar, zo van invloed. Vandaar, dat wij in ons blad van heden meer dan gewone nadruk op de ver kiezingen van morgen hebben gelegd. ALGIERS (AP) Vliegtuigen van het Franse leger op het vliegveld Blida. ten zuiden van Algiers, maken zich gereed om Europese boeren uit 't vruchtbare Mitidja (druiven- en sinaasappelgebied) te eva cueren. Drie militaire vliegtuigen vertrok ken gisteren uit Blida naar Marseille, Bor deaux en Toulouse met ongeveer driehon derd mensen aan boord. Deze dienst zal dagelijks gehandhaafd blijven. De officiële autoriteiten in Algiers schat ten dat ongeveer vijfduizend Europeanen dagelijks per vliegtuig en boot Algerije verlaten. Uit Algiers vertrekken de mees ten. Dagelijks gaan hier ongeveer tweedui- Advertentie tl S >v... „MET GRATIS CHOCOLADEREPEN" BELGRADO (AFP) Patriarch Alexis van Moskou heeft te Belgrado verklaard, dat de Russische orthodoxe kerk geen ge volg geeft aan de uitnodiging een waarne mer te zenden naaar het algemeen concilie van de Rooms-Katholieke Kerk. Volgens de opvattingen van de Russisch orthodoxe kerk mist de Paus het recht een dergelijk concilie bijeen te roepen zend per vliegtuig weg en schepen zich pr duizend in. Uit Oran vertrekken er gemid deld zevenhonderd per dag van de mili taire basis La Senia. Per week vertrekken twee schepen met vluchtelingen uit Oran van de basis Mers-El-Kebir. Van andere punten vertrekken dagelijks tenminste duizend personen. PARIJS (Reuter) In Parijs is gezegd, dat de Franse re-gering een plan voorbe reidt om meer schepen en vliegtuigen te gebruiken voor het vervoer van het groeiende aantal vluchtelingen. In ver scheidene havens en op vliegvelden in Frankrijk zijn opvangcentra gevestigd voor de stromen ouden van dagen, vrou wen en kinderen die dagelijks uit Algerije aankomen. Velsen van hen hebben geen verwanten in Frankrijk en weten niet waar zij naar toe zullen gaan. --"5 - K PARIJS (Reuter/AFP) Messali Hadj, de leider van de Algerijnse Nationale Be weging M.N.A., een concurrent van het Nationale Bevrijdingsfront F.L.N. heeft een algehele vrijheid gekregen aldus hebben personen uit zijn omgeving meege deeld. Hadj was sedert 1 april 1934 gevan gene van de Franse autoriteiten, die hem een gedwongen verblijfplaats bij Chantilly ten noorden van Parijs aanwezen. Het hergeven van de vrijheid aan Messali Hadj is een voortvloeisel uit het besluit van de Franse regering om de „openbare vrijheden" in Algerije te herstellen met het oog op het referendum van 1 juli. Volgens waarnemers zal het Messali Hadj onmogelijk zijn om naar Algerije te rug te te gaan gezien de vijandigheid van hef F.'L.N. tegenover hem. Messali Hadj begon zijn nationalisti sche activiteit in 1923. Hij werd in 1928 de eerste maal gearresteerd en het jaar daaröp werd zijn beweging Noordafrikaan se Ster ontbonden Een nieuwe, in W31 gestichte, beweging ter vervanging daar van werd in 1934 opgeheven Messali Hadj kreeg gevangenisstraf, waarop nog een lange irij, veroordelingen volgde. Toen de Algerijnse opstand uitbrak werd Messali Hadj overgebracht naar Belle-ïle bij de Franse Atlantische kust. 4 i GENèVE} AP) De Verenigde Staten heeft voorgesteld een internationale lan ceerplaats .bij de evenaar in te richten voor ruimteonderzoek. Het voorstel werd gedaan door dte Amerikaan Homer Newell. Hij deed zijn voorstel op de eerste zit ting van een nieuwe UNO-commissie in zake vreedzham gebruik van de ruimte, Newell verklaarde voor de commissie in 28 landen dat er behoefte is aan een lanceerbasis voor raketten bij de eve naar ter aanvulling van de reeds in be drijf zijnde op het noordelijk halfrond Hij achtte dit een mooi project voor in ternationale samenwerking in de ruimte. MADRID (Reuter) In bijna alle stre ken van Spanje zijn de meeste arbei ders weer aan het werk gegaan. Ook in de omgeving van Bilbao waar 48.000 ar beiders staakten is de toestand vrijwel normaal geworden. De enige uitzondering vormt Barcelona, waar nog door 16.000 arbeiders gestaakt wordt. De meeste in dustriële ondernemingen in dat gebied werken met minder dan de helft van hun personeel. In Barcelona is volgens be trouwbare bron een roomskatholieke pries ter ondervraagd en later vrijgelaten na dat hij tijdens het weekeinde een de monstratie van 300 stakers had geleid, ALGIERS (AFP) In een clandestiene uitzending heeft een woordvoerder van de O.A.S. gezegd, dat het voor de toekomst van Algerije noodzakelijk is, dat de O.A.S. door de tegenstander erkend wordt. De woordvoerder zei verder, dat de twee re volutionaire krachten tegenover elkaar het eens moeten worden met uitsluiting van Frankrijk, om Algerije uit de chaos te redden. Vrijdag en zaterdag had de O.A.S. in clandestiene uitzendingen te verstaan ge geven, dat zij als gesprekgenoot erkend wilde worden. Voor deze erkenning zou zij afzien van haar politiek der verschroeide aarde. In een tegelijkertijd verspreid vlug schrift, dat een communiqué van het O.A.- S.-opperbevel heette te zijn, verklaarde de O.A.S. dat de uittocht uit Algerije het duidelijkste teken is van de algehele mis lukking van de Gaullistische politiek. Waarnemers in Algiers zijn van mening dat de O.A.S. zich bijna met name tot de F.L.N. (het Algerijnse Bevrijdingsfront) heeft gericht. Het rechtse Franse blad L'Aurore maakt melding van „hardnekkige geruchten" dat de O.A.S. en het F.L.N. in het geheim con tact met elkaar hebben gehad. Dit overleg zou ten doel hebben een einde te maken aan het bloedvergieten en Algerije „zonder bloedbad en onderdrukking" tot onafhanke lijkheid te brengen. Maandag zijn in Algiers weer dertien scholen in brand gestoken. In hét afge lopen weekeinde heeft de O.A.S. tenminste twintig scholen in vlammen doen opgaan. De dag waarop het 36 jaar geleden was dat premier Salazar aan de macht kwam, is gisteren in Portugal vrijwel zon der incidenten verlopen. Naar van wëlin gelichte zijde te Lissabon werd verno men, kwam het alleen te Setubal, een industriestad van 60.000 iwoners ten zui den van Lissabon, tot ongeregeldheden In het begin van de avonden bekogel den daar demonstranten de politie met stenen. Verscheidene betogers werden aan gehouden. In de hoofdstad, waar de politie in alarmtoestand verkeerde, en elders in het land schijnt het rustig te zijn ge bleven. Advertentie Tengevolge van gewelddaden zijn maan dag in Algerije dertien mohammedanen en negen europeanen om het leven gekomen en zestien Europeanen onder wie twee gendarmes, en acht mohammedanen ge wond.In Algiers en zijn voorsteden vielen achttien doden, onder wie twaalf moham medanen. Het aantal gewonden bedroeg 21 onder wie elf Europese burgers en twee gendarmes. De politie in Algiers wilde geen commentaar geven op geruchten als zouden in twee kamers in een modern flatgebouw in de mohammedaanse wijk Hoessein Dey de deerlijk verminkte lij ken van tenminste zeventig Europeanen zijn gevonden. Maandag zijn voor het eerst mohamme daanse ordetroepen in Algiers opgetreden. Zij openden het vuur op Europeanen in het centrum van de stad. Volgens de po litie ontstond het incident toen O.A.S.-ers die in drie auto's waren gekomen, vuur den op mohammedaanse havenarbeiders in de haven van Algiers. Zestien mohamme danen en twee Europeanen werden ge wond. De mohammedaanse politietroepen veegden met mitrailleurvuur de kade schoon, waaronder meer Europeanen wacht ten om aan boord te gaan van een schip dat Marseille als bestemming heeft. Toen de mohammedanen zich daarop gingen wa penen met ijzeren staven en stokken kwa men Franse politietroepen opdagen, die de orde herstelden. Voordat echter de Franse politie ten to nele verscheen, hadden de mohammedaan se politiemannen ongeveer vijftig Europe anen gearresteerd, die zij voor zich uit naar een garage in de buurt van de haven dreven. Deze Europeanen werden later door de Franse politie vrijgelaten. De politie sloot het toneel van de schietpartij af en ging over tot het doorzoeken van Europese woningen bij de haven. Af en toe klonken later nog schoten. Maandag zijn in Oran 38 mensen onder wie acht deserteurs van het Vreemdelin genlegioen gearresteerd. In Algiers is ge arresteerd Georges Ras, de belangrijkste perswoordvoerder en propagandachef van de O.A.S. Ras werd gearresteerd tijdens een controle van auto's bij een wegver sperring. In zijn wagen bevond zich de tekst van een nieuwe oproep van de O.A.S. die hij naar een drukkerij zou brengen. Hij stond vorig jaar april bij de mislukte afstand de pers te woord en dook vervol gens onder. Advertentie Santpoorterplein 1 - Haarlem Bus 2 Tel. 60643 PARIJS (Reuter) Voorbereidingen voor de eventuele terechtstelling van ex- generaal Edmond Jouhaud, die op 13 april wegens zijn O.A.S.-activiteit ter dood ver oordeeld werd, hebben geleid tot het ont slag van generaal Francois Partiot, bevel hebber van het district-Versailles. De 55- jarige generaal heeft tegenover Reuter verklaard dat hij op eigen verzoek met vervroegd pensioen zal gaan. Hij heeft om vervroegde pensionering verzocht omdat hij opdracht had gekregen het vuurpelo ton samen te stellen dat Jouhaud moet terechtstellen. Generaal Partiot en Jou haud zijn samen op de Franse krijgs school in Saint Cyr geweest. De terechtstelling is opgeschort, hangen de een beslissing van het Hof van Beroep aangaande een verzoek van Jouhauds ad vocaten om een nieuw proces. (AP) De Franse regering is gezwicht voor de wens om een beroep tegen het doodvonnis van Jouhaud verder te bestu deren. Goedingelichte kringen hebben ver klaard, dat het hof wenst dat een gron dige studie gemaakt wordt van het beroep Volgens zijn naaste medewerkers is pre sident De Gaulle vastbesloten opdracht te geven tot executie van Jouhaud wanneer het Hof het beroep verwerpt. Autoriteiten in Parijs hebben meegedeeld dat de zaak Jouhaud op maandag 4 juni zal dienen voor het Höf. 'n Goeie Jongen Ja heus, op de een of andere manier zijn we allemaal „goeie jonges". Ik herinner me nog als de dag van gis teren dat ik met onze onvergetelijke dich ter en levenskunstenaar Jan Campert in ons kleine café'tje zat, wachtend op Cor Hermus, Mannus Franken, Jan van Her wijnen, Germ de Jong, Jacques Gans, in de blijde hope dat zij wellicht middelen zouden bezitten om die kunst van het le ven nader te bestuderen. We voelden ons dan wel eenzaam met onze lege kroesjes, maar uiterst goedig. Iedere heer die ons passeerde om zich weer, na een lafenis, naar buiten te begeven, groette ons vrien delijk met een „goede middag", waarop wij steevast antwoordden met een: „Dag meneer!" om dan na een kleine pauze de ons volkomen vreemdeling te kwalificeren met het dof gemompelde ,,'n goeie jon gen Al die heren, en dat waren er heel wat, waren: „goeie jonges" voor ons. Zo is ook mijn kleinzoon een goeie jon gen. Hij is elf en noemt mij „opie" omdat hij „opa" zo hard vindt klinken. Ik heb hem er wel es naar gevraagd, waaróm dat pie en niet pa. „Omdat de p voor ie minder hard klinkt dan voor a" zei hij. Met de paasvakantie was hij natuurlijk bij ons te logeren. Op een middag na de maaltijd kwam er muziek, lieve muziek. De omroepster annonceerde een composi tie van Robert Schumann, zijn laatste compositie, zei ze. Ernst zat droevig te luisteren, de kleine handen in de schoot gevouwen. Na afloop zei hij dat het zo droevig was dat het Robert's „laatste" was geweest. Met Kerstmis had ik hem een horloge beloofd, zijn eerste, als zijn paasraport geen onvoldoendes zou hebben. Hij had géén onvoldoendes straalde hij toen hij uit de 'Amsterdamse bus stapte. „Eén kleintje maar. Een vijf voor „handenarbeid". Maar ik heb m'n rapport vergeten! Ik heb m'n hand over m'n hart gestreken en hem toch maar het horloge gegeven, omdat ik me van dat gebeuren, wat voor mij des tijds zoiets geweldigs was geweest, veel had voorgesteld. Hij was er meer dan gelukkig mee. Nu, na Schumann's laatste, weer bij me in m'n werkkamer, waar hij in de luie stoel verdiept zat in Mark Twain's Huckle berry Finn, kwam het, voorzichtig: „Opie" klonk het zacht „ik moet je iets bekennen „Wat me jongen?" „Ik had drie onvoldoendes en voor han denarbeid een acht!" „Waarom heb je dan tegen me gejokt, Ernst?" „Ik vond het zo zielig voor jou, opie!" Ja. Hij is ook een echte „goeie jongen"! Jan van Ees (Van onze correspondent) BONN „Uit menslievende overwegin gen" heeft de Russische regering gisteren het vorig jaar herfst in Rusland wegens spionage veroordeelde Westduitse echtpaar Werner vrijgelaten. De Werners reisden als toeristen door de Sovjet-Unie, toen zij werden gearresteerd en tot 15 en 7 jaren gevangenisstraf werden veroordeeld De Russen lieten bij de bekendmaking over de vrijlating van het echtpaar Werner door schemeren dat zij verwachten dat West- Duitsland als tegenprestatie de Russische ingenieur Pripolzev zal vrijlaten. Pripolzev werd in februari van dit jaar wegens spionage in de Bondsrepubliek tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. In Bonn heeft men evenwel al laten weten dat men de vangst van Pripolzev, die op heterdaad werd betrapt, te belangrijk acht om zo maar afstand van te doen. Waar schijnlijk zal de Bondsrepubliek voor de Advertentie alleen geldig 30 mei a s. 3 tot 16 jaar; elastisch interloc met rib; per stel, hemdje en broekje, 4 jaar kleine stijging p. GROTE MARKT .1-7 - HAARLEM vrijlating van Pripolzev ook nog eisen dat de twee in Rusland veroordeelde studen ten Sontag en Naumann worden losgela ten. Inmiddels werd gisteren in Bonn bekend gemaakt dat de laatste tijd vijf verschil lende communistische spionagegroepen op gerold zijn. 304 agenten, die voor Oost europese staten of Oost-Duitsland werkten konden worden ontmaskerd. 132 van hen werden gearresteerd. De rest wordt ge schaduwd. De spionage-acfiviteiten van de agenten richtten zich op belangrijke in dustriecentra, regeringsgebouwen en mili taire stellingen. In Koblenz werd een groep spionnen ontmaskerd, die zich toelegde op het daar gestationeerde deel van het Westduitse bondsleger. Onder een chef werkten daar tientallen agenten nauw sa men. Merendeels betrof het hier commu nistische partijfunctionarissen. CENTERVILLE (AP) Er zijn geen bewijzen gevonden voor de veronderstel ling, dat zich aan boord van het straal vliegtuig dat vorige week dinsdag met 45 mensen aan boord neerstortte een tijdbom bevond. Alle inzittenden kwamen bij de ramp om het leven Een autoriteit van de raad van de bur gerluchtvaart zei dat er doorgaans koper draad gebruikt wordt wanneer men een bom door middèl van een tijdmechanisme laat exploderen. Uit het feit dat nergens koperdraad tussen de wrakstukken is ge vonden maakt men op dat de explosie niet veroorzaakt is door een tijdbom. Wanneer er toch sprake van een bom geweest is zou deze door éèn van de in zittenden tot ontploffing gebracht moeten zijn, aldus de zegsman. BRUSSEL (Reuter) De Belgische douanebeambten zijn gisteren een stipt heidsactie begonnen om kracht bij te zet ten aan hun salariseisen. De afwikkeling van de douaneformaliteiten op het vlieg veld van Brussel ondervond hierdoor ver traging en het goederenverkeer aan de grens tussen België en Frankrijk kwam in moeilijkheden. De Belgische minister van financiën, André Dequae, heeft ervoor ge waarschuwd, dat hij „onmiddellijk ernstige maatregelen" zal nemen als de actie mocht voortduren. Advertentie Vier middelen in één iablei werken krachtiger zonder de maag van streek fe makent n BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 Contact. De Oostduitse medicus dr. Wer ner von Lau, jeugdspecialist voor het district Schwering is volgens het in formatiebureau West tot vier jaar ver oordeeld, omdat hij gespioneerd zou heb ben voor Amerika. Hij wordt ervan beschuldigd „contact gemaakt te heb ben met de Amerikaanse geheime dienst" terwijl hij tijdelijk in een Westduits zie kenhuis werkte. Vergelding. De minister van binnenland se zaken van Oeganda heeft in het par lement meegedeeld, dat leden van de Pian-stam vorige week 107 mannen, vrou wen en kinderen van de Soek-stam in noordoost-Oeganda vermoord hebben. De Soeks hadden bij een vergeldingsover- val 22 Pians om het leven gebracht. Komeet. Sovjet-geleerden zijn tot de con clusie gekomen dat een voorwerp, dat in 1908 in Siberië ingeslagen was, een ko meet was. De komeet sloeg bij de Toen- goeska rivier een aantal kraters en ver melde een lange strook van bossen. Vol gens een rapport is de kop van de ko meet uit elkaar gesprongen en in stuk ken in Siberië terechtgekomen, terwijl de staart nog ongeveer 30 km. van de aarde verwijderd was. Tot nu toe was men van mening dat het een meteoor betrof. Therapeuten. Het Britse ministerie van ge zondheid heeft een schoktherapie in zijn campagne tegen het roken gebruikt. Aanplakbiljetten beelden de deksels af van 5 doodkisten, waarmee de toene ming van het aantal sterfgevallen aan longkanker wordt aangeduid. De dood kisten worden groter naarmate het aan tal sterfgevallen toeneemt, namelijk van 5.303 in 1940 tot 25.288 in 1961. Reünie. 536 leden van een Belgische fa milie zijn het afgelopen weekeinde te Mont-Saint-Aubert bijeengekomen,dit op uitnodiging van het oudste lid, de 82- jarige Octave Samain. Onder hen waren 43 artsen, 3 dierenartsen, een senator, 3 chemici, 11 advocaten, verschillende industriëlen en ingenieurs, nonnen, een belasting-ambtenaar en een kanunnik.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3