Verkeer in Velsen-Noord liet geen wielerronde toe Joh. Meijer Zoon Toezicht op handen van in uitbreiding Hoogovens IJmond-gemeenten leggen SUOMI-atleten oefenen op nieuwe Koningsveld Als U al VACANTIEPLANNEN heeft zult U zeker NU reeds aan Uw garderobe denken tOdt/lfaetf Sportshirts Badbroekjes Joh. Meijer Zoon sporikolberts en pantalons Joh. Meijer Zoon „Voor de mens in Velsen" HAVENBERICHTEN Kort IJmondnieuws Weinig belangstelling voor politieke gespreksavond Beverwijks gemeentebestuur stelt voor: Bezwaar tegen zeewaartse uitbreiding IJmondverenigingen vandaag en morgen Hoe de duiven vlogen Morgen begint schaak- strijd om titel Mid-Kennemerland Overboord geslagen maar gered Moderne kostuums Moderne regenjassen Moderne sportcombinaties No. 1: Ab de Jong No. 2: J. G. Kolkman DINSDAG 2 9 MEI 1962 In antwoord op vragen van de heer K. H. Marks (P.v.d.A.) over de onlangs geweigerde vergunning tot het houden van een wielerronde in Velsen-Noord, heeft ïiet college van Burgemeester en Wethouders te Velsen medegedeeld, dat hij de intensiteit van het verkeer het niet verantwoord was de betrokken stads wijk af te sluiten. Aan de organisatoren van de wielerronde werd een ander parcours gesuggereerd, maar zij achtten dit niet aanvaardbaar. Wasmachines - Centrifuges Autovergoeding aan de burgemeester BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. In cycloon LIJST In de jaren 1953 tot en met 1956 zijn in Velsen (noord) wielerwedstrijden ge houden op het parcours Ladderbeekstraat- Wijkeroogstraat-Meerweidenlaan, terwijl in de oorlog en kort daarna enkele malen wedstrijden zijn gehouden op het parcours Gildenlaan-Schulpweg. In 1961 werd aan het bestuur van de afdeling Velsen (noord) van het Koningin Wilhelminafonds onthef fing verleend van het verbod, op een weg een wedstrijd met voertuigen te hou den of daaraan deel te nemen. Deze ont heffing werd overeenkomstig de aanvra ge verleend voor het parcours rond het plantsoen aan de Meerweidenlaan. De gemeente stelde voor deze ronde voor de aankoop van prijzen 50 beschik baar. De ronde leverde voor het K.W.F. slechts een bedrag op van 167,65, niette genstaande het feit, dat van verschillende zijden geldelijke bijdragen tot een bedrag van 250 werden ontvangen en de mid denstand tal van prijzen in natura be schikbaar stelde. Bij zijn aanvrage om ontheffing voor de dit jaar te houden wielerwedstrijd deelde het bestuur van de genoemde af deling van het K.W.F. mede, dat de ron de niet meer zou worden georganiseerd door en voor rekening van de afdeling, doch van de Beverwijkse Rennersclub „Kennemerland", met dien verstande, dat eventuele baten ten gunste van het K.W F. zouden komen. De ontheffing werd ver zocht voor een op zaterdag 28 april 1962, van 13 tot 18 uur te houden wielerronde, voor het parcours Wijkeroogstraat, Lad derbeekstraat en Meerweidenlaan. Dit parcours is aanmerkelijk groter dan dat, waarop in 1961 de wielerronde plaats had en sluit naar schatting 450 woningen In. B. en W. achtten het bij de huidige verkeersintensiviteit niet verantwoord, dat een dergelijke grote woonwijk gedurende vele uren aan het verkeer zou worden onttrokken. Dit zou onvermijdelijk ge paard. gaan met hinder voor de bewoners van de wijk, die zich per voertuig ver plaatsen, alsmede voor de leveranciers, die de woningen op zaterdagmiddag ple gen te bezoeken. Het college heeft zijn beslissing schrif telijk ter kennis van het bestuur van het K.W.F. gebracht, onder mededeling, dat, Advertentie VERKOOP - REPARATIE De grootste keuze en de beste service Bet aloude en bekende adres Velserduinweg 173 - Telefoon 4402 KOOPT BIJ DE VAKMAN" 1 Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben medegedeeld, dat zij voornemens zijn voor de burgemeesters van de provin cie Noord-Holland een regeling te treffen betreffende het toekennen van een vaste vergoeding voor het gebruik vdn een eigen personenauto voor dienstreizen binnen de gemeente. Zij hebben verzocht het gevoe len van de raad in te winnen over deze regeling. Met betrekking tot een door het college ontworpen regeling merken B. en W. van Velsen op, dat de vergoeding bestaat uit een vast basis-bedrag, vermeerderd met een bedrag per inwoner der gemeente en met een bedrag per ha. oppervlakte der gemeente. Het college stelt de raad voor instem ming met de ontworpen regeling te betui gen. Advertentie Sporttruien en -vesten Kennemerlaan 36 - Tel. 4453 Maandag kwamen in IJmuiden aan: Hav Prins van Ostimor; Vechtstroom, Poole; Rote, Stock holm; Sirius, Rochester, ledig naar Haarlem; Vi- beke Christensen, Oterbacken, erts voor IJmui den; Butjadingen, Sundsvall; Bloemgracht, Man- tyluoto; Hunze, Skoghall, hout voor Zaandam; Wedlooper. Hamina; Adonis, Paramaribo; Luice Emilie, Abö, hout voor Zaandam; Lijnbaans gracht. hout voor Zaandam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ridderkerk van Rotterdam; Amases, Rotterdam, ledig naar Zaandam; Vliestroom,. Liverpool; Steady, Rotter dam; Farel, Sodertalje. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Atlantic naar Dagenham; Factor, Oslo; Hondsbos, Ystad, kunstmest van IJmuiden; Marcella, Oslo; Phoe nix, Rotterdam: Steinburg, Sundsvall'. Sisukas, Rotterdam; Reggeborg, Visby, kunstmest van IJmuiden: Hella, Esbjerg: Patricia, Rendsburg; Nautic, Bremen; Jan, Delfzijl; Mosel, Silverborg; Fardience, Rotterdam; Saarsteln, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Netherland Coast naar Rotterdam; Clangula, Liverpool; Clo thilda M., Heisingborg, kunstmest van IJmuiden; Werna, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). MARKTBERICHT. De noteringen waren gisteren te Bever wijk: aardbeien 76140, spinazie 12—30, sla 16—31, rabarber 11—25, postelein 61— 68, bloemkool 58140, prei 55103, bos- peen 78105. indien in overleg met de commissaris van politie een meer geschikt parcours kon worden aangewezen, het bereid was een nieuw verzoek in overweging te ne men. Een suggestie van de politie om de ronde bijvoorbeeld te houden rond het plantsoen van het Stratingplantsoen werd niet aanvaardbaar geacht, omdat dit par cours niet voldeed aan de door de Ne derlandse Wielerunie voor een dergelijke ronde voorgeschreven lengte. Anderzijds werd niet een zodanige oplossing voorge steld, welke de hierboven vermelde be zwaren zou opheffen. Uit het bovenstaan de blijkt, dat B. en W. in beginsel niet afwijzend staan tegenover het houden van wielerwedstrijden in deze gemeente. Bij de beslissing op een verzoek daartoe zal het college evenwel ernstig rekening hou den met de belangen van het verkeer en van de bewoners van de in het parcours gelegen woningen. Advertentie Kennemerlaan 36 Tel. 4453 Witte Kruis. De afdeling Beverwijk van Het Witte Kruis houdt op maandag 28 mei in het wijkgebouw aan de Baanstraat een ledenvergadering. Feest. Voor de jeugdleden van de Heemskerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" is het zaterdag 2 juni en voor zondag daarop dubbel feest. Zaterdags vieren zij het 25-jarig bestaan van de ver eniging en zondags wordt de eerste vis wedstrijd in dit seizoen gehouden. Er was maandagavond maar weinig be langstelling van de zijde van de jonge kiezers in Velsen voor de gespreksavond die het Politiek Jongeren Contact in de zaal van hotel Royal heeft belegd. „We hebben drieduizend convocaties verstuurd en er zijn een kleine dertig aanwezigen. Zo is het gesteld met het politiek besef onder de Velsense jongerenf', aldus de voor zitter van het Politiek Jongeren Contact Velsen, de heer H. de Boer, in zijn ope ningswoord. Men had voor deze gespreks avond de fractievoorzitters of hun vervan gers van alle politieke partijen, die zit ting hebben in de gemeenteraad, uitge nodigd om het hunne over de gemeen telijke politiek te zeggen. De heer Visser was er voor de prot christelijke fractie, de heer Van Os van den Abeelen voor de P.v.d.A., mevrouw Heykoop- van Reekum voor de VVD, de heer Kruisman voor de CPN, mevrouw Hoek voor de PSP en de heer Van Leeu wen voor de KVP. Het probleem van de woningnood maakte het belangrijkste punt van discussie uit en hoewel men ach ter de tafel aanvankelijk verklaarde op dat punt eensgezind te zijn, kwamen la ter toch de verschillende partijzienswij zen naar voren, wat de debatten overi gens slechts verlevendigde. Advertentie Het gemeentebestuur van Beverwijk acht het gewenst dat er een regeling komt, waarbij het toezicht op de uitbreiding van het hoogovenbedrijf en de maatregelen die nodig zijn om hinder en schade te voorkomen, wordt gelegd in handen van de besturen van de IJmond-gemeenten. Zulk een regeling is niet alleen van belang voor de badplaats Wijk aan Zee en het strand, maar ook voor het gehele grond gebied van die gemeenten. Deze wenselijkheid wordt naar voren gebracht in een nota aan de raad over een door Gedeputeerde Staten voorgestel de wijziging van het streekplan voor de IJmond-Noord. Het Beverwijkse gemeentebestuur heeft bezwaar tegen een voorgestelde uitbrei ding van de basisindustrie in westelijke richting en wel voor zover het de laatste 250 tot 300 meter betreft. Blijkens het ontwerp herziening streek plan kan het hoogovenbedrijf zich tot aan de waterlijn uitbreiden, wat te zijner tijd ten koste van strand zal gaan. B. en W. van Beverwijk doen in hun nota aan de raad duidelijk uitkomen dat er aan de recreatieve functie van Wijk aan Zeè geen afbreuk jftst'g worden* gedaan. Blijkens een telling is de badplaats wat het dagbezoek betreft de tweede badplaats, in Noord-Holland. Door de voorgestelde herziening en de opmars van het hoogovenbedrijf in noor delijke richting tot ver over de Zee straat heen vervalt een groot gebied voor meerdaagse recreatie (forensenkam pen). B. en W. spreken er dan ook hun te leurstelling over uit, dat in het ontwerp weinig of geen grond ten noorden van Wijk aan Zee bestemd kan worden voor de recreatie. Gedeputeerde Staten merken slechts op, dat „de beperking van het recreatiegebied voor Wijk aan Zee een ernstig verlies is, maar dat het belang van de basisin dustrie zwaarder moet wegen". Reeds in het verleden heeft het Bever wijkse gemeentebestuur verzoeken inge diend om terreinen van het provinciaal duingebied beschikbaar te stellen voor meerdaagse ontspanning. G. S. hadden ech ter bezwaar. Vandaar dat het gemeentebestuur de raad nogmaals adviseert bezwaar te ma ken tegen het vervallen van het zuidelijk van Wijk aan Zee gelegen duingebied. Er dient ten noorden van de badplaats ge bied te worden gereserveerd. Gedacht wordt aan 20 tot 25 hectare grond. Hinder Ook over de voorgestelde uitbreiding van Hoogovens in IJmuiden maken B. en W. in de nota diverse opmerkingen. Hoewel het gemeentebestuur de belangen van de basisindustrie in een westwaartse uitbrei ding moet erkennen, zegt het verplicht te zijn de aandacht te vestigen op de nade len en de hinder die dit aan de badplaats veroorzaken zal. Gedacht wordt in dit verband allereerst aan de installaties die geluidshinder, stof, rook en stank verspreiden. Verdere uit breiding achten B. en W. van Beverwijk slechts geoorloofd, „indien de besliste nood zakelijkheid daartoe deugdelijk wordt aan getoond en er voorts maatregelen worden getroffen om de hinder en schade zoveel mogelijk te beperken". Opgemerkt wordt dat van de maatrege len die deze industrie eigener beweging heeft getroffen, tot heden geen of nage noeg geen resultaten merkbaar zijn, hoe wel het bekend is dat daaraan veel aan dacht wordt besteed. Het gemeentebestuur van Beverwijk zegt in de nota, dat indien de badplaats in zijn ontwikkeling die overigens zeer beperkt is en zijn functie wordt belemmerd, daardoor een groot deel van het Noord hollandse zeestrand van zijn functie wordt beroofd-. i vtarf'v GEBOREN: Margaretha M., d. v. Th. J. Mulder en A. Neelen; Alida J., d. v. N. Warmenhoven en P. C. van der Vlugt; Cor nelia J. E„ d. v. E. A. Kaandorp en E. M. de Groot te Castricum; Johannes J. A., z. v. A. Lute en G. Oudhuis te Castricum; Caroline L., d. v. Th. J. de Winter en M. Peters; Petronella B. C., d. v. F. J. Verhaar en C. C. Bruystens; Yvonne M., d. v. L. Lammers en B. Heyne; Irma J., d. v. L. G. Pichel en T. van Lingen; Anna E., d. v. J. Elzinga en N. L. Janssen; Maria C. B., d. v. J. C. Hienkens en P. M. E. Loogman te Be verwijk; Inge W. en Edwin R., d. en z. v. R. Suurd en W. Kiewiet; Yvonne A. M., d. v. A. Molenaar en C. C. Zandbergen; Er- win P., z. v. C. J. van Lieshout en M. J. Corneiissens; Erwin P., z. v. Th. Dols en E. G. Ouweha-d te Beverwijk; Ernest J. M., z. v. A. F. M. van Herpen en H. A. M. van der Linde; Johannes A. M., z. v. A. M. J van Eyden en J. M. Wagemakers; Perry, z. v. E. van der Weide en J. Schorfhaar; Petrus C., z. v. A. W. Dam en A. M. Groot; Gerardus M. en Laurentius M., zoons v. L. Beentjes en C. A. Limmen; Peter, z. v. L. J. P. Sanders en P. G. Kuiken; Wilhelmus A. C., z. v. C. de Ruyter en M. Beentjes te Beverwijk; Cornells J. M., z. v. N. H. Ver laat en C. Beemster te Beverwijk. ONDERTROUWD: F. van der Velde en Ch. G. M. Wilke. GETROUWD: J. P. Koper en C. A. Zon neveld. OVERLEDEN: Johannes R. Ineke, oud 87 jaar, echtgenoot van Trijntje Kok. Een stad .,w,' Met de conceptie van het woongebied als een eenheid in de IJmond-Noord, kan het gemeentebestuur van Beverwijk zich volkomen verénigen. De gedachte aan een aaneengesloten woongebied op het grondge bied van Beverwijk en Heemskerk, wordt zelfs van harte onderschreven. Het is bekend dat Beverwijk steeds heeft gstreefd naar een aaneengesloten stedelij ke bebouwing. Daarom heeft men zich dan ook steeds verzet tegen de ontwikkeling, waarbij de woongebieden als het ware met de rug naar elkaar toegekeerd staan. In de nota worden nog enkele andere punten besproken, die van ondergeschik- ter belang belang zijn dan de hierboven gemelde. Het gemeentebestuur kan akkoord gaan met de ontworpen wegen in het streekplan, te weten de westelijke randweg en de hoofdverkeersweg tussen aanslui- tingspunt Coentunnelweg op Rijksweg 9 en het toekomstige industriegebied ten noor den van de Zedstraat. Wel bezwaar heeft het college tegen een ontworpen weg over het Zijkanaal A. De aanleg wordt niet noodzakelijk geacht. Zo ook niet die van een nieuwe verbinding tussen Breestraat en Velsertunneltraverse, dwars door de fraaie vijverpartij op het Stationsplein en de hertenkamp. Tenslotte geven B. en W. de raad in over weging in te stemmen met de visie om het nabij het aansluitingspunt van de Coen tunnelweg (achter kasteel Assumburg) ont worpen spoorwegemplacement, noordelijker do$n situeren. B. en W. menen namelijk èat om dit emplacement te kruisen een kostbaar en lang viaduct gebouwd zou rhbetëri worden. Om de strook grond tussen de forten St. Aagtendijk en Veldhuis de bestemming van landsverdediging te laten behouden, acht men ietwat overdreven, omdat de be stemming in feite al is opgeheven. Voor gesteld wordt dan ook deze strook grond voor dagelijkse ontspanning te bestemmen. Het in aanleg zijnde en reeds gedeelte lijk uitgevoerde sportterrein ten oosten van de Grote Hout- of Koningsweg, dat de naam Koningsveld heeft gekregen, zal vol gens het cluborgaan van de Kennemersta- ten Atletiekvereniging SUOMI een waardi ge vervanging zijn van het eens zo fraaie sportpark Watervliet, dat wegens de uit breiding van de PEN-centrale moest wor den geofferd. De leden van SUOMI hebben inmiddels al van de nieuwe velden gebruik kunnen maken voor hun wekelijkse oefeningen, die daarop vorige week zijn begonnen en wel op dinsdag en donderdag. Op de woensdagen wordt gebruik gemaakt van het sportpark Adrichem te Beverwijk, waar een sintelbaan ter beschikking is, die op de nieuwe terreinen nog ontbreekt. Er ontbreekt op het Koningsveld voor een goede atletiekbeoefening nog meer, maar men verwachtdat een en ander nu ook wel spoedig zal worden geregeld. Onder andere moeten er nog springbakken wor den aangelegd, dienen er kleedlokalen te komen en ruimten voor het opbergen van materialen. Dit alles doen de leden der bij Kennemerstaten aangesloten sportvereni gingen zelf. Een afrastering van de nieuwe velden nadert langzaam maar zeker haar voltooiing. De grasmat is in uitstekende conditie, hetgeen voor de beoefening van de wintersporten in het komende najaar veel goeds belooft. Voor die tijd zal het niet wel mogelijk zijn de nieuwe velden volledig te gaan benutten. In de „Sintelbaan" noemt men het nieuwe Koningsveld schitterend gelegen; een terrein met een eigen sfeer, dat nog mooier wordt genoemd dan het sportpark Watervliet in zijn tijd. De leden van SUOMI zullen behalve het WITTE KRUIS BEVERWIJK HIELD JAARVERGADERING. Op de vergadering van de Beverwijkse afdeling van Het Witte Kruis is weer eens van gedachten gewisseld over het zorgen kind van de afdeling: de gezinsverzorging. Voor dit belangrijke werk melden zich weinig of gee'rt nieuwe krachten aan, zodat wachtlijsten moeten worden aangelegd voor het verstfékkert van hulp in het gezin. Secretaris F. A. van den Berkhof deelde in het jaarverslag' mede', dat het ledental der afdeling in het vorige jaar met 352 is toe genomen. De "bejaardenzorg heeft eveneens de grote belangstelling van het bestuur. Men betreurde hét dat hog gèen begin is gemaakt van een bejaarden-verzorgings flat in Oosterwijk en met een apotheek in Meerestein. Het bestuur bracht dank aan de velen die het Witte Kruis-werk in de snel groeiende gemeente mogelijk maken. De jaarvergadering werd door slechts enkele leden bijgewoond. oefenen op de nieuwe gelegenheden zich in de komende maanden bezighouden met verschillende activiteiten, waaronder de sportweken te Velsen en te Beverwijk. Van 3 tot 11 augustus wordi een sport- uitwisselingsreis naar Aulendorf bij de Bodensee gemaakt, waarvoor flinke be langstelling is. In de Pfaltz wordt ook een atletiekwedstrijd gehouden met SUOMI. Het is zeer de vraag of de voorgenomen reis naar Sindelfingeji tijdens Pinksteren wel doorgang zal vinden. DINSDAG 29 MEI Tentoonstellingszaal, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost, 19-21 uur: Expositie J. Ploos van Amstel en Roelof Klein door Fe- lison. Openbare leeszaal, Plein 1945, IJmuiden- Oost, open tot 17.30 uur. Filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord, 19-21 uur. Duinpan, Santpoort, 16-18 en 19-21 uur. WOENSDAG 30 MEI Openbare leeszaal. Plein 1945. IJmuiden- Oost, 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14-17 uur. R.-K. leeszaal, Willemsbeekweg, 14.30- 17.30 uur, Petruszaal, Venusstraat 17, 18.30- 19.30 uur, Jozefhuis, 10-12 en 14-17 uur. Gemeentehuis Velsen, 14-16 uur: Spreek uur wethouder van onderwijs. Meidoornstraat 1, Beverwijk, 14-15 uur: Spreekuur wethouder van onderwijs. Van de postduivemhoudersvereniging Oranje Nassau te IJmuiden namen dit weekeinde 76 duiven deel aan een wedvlucht van Corbeil af (454 km.). Gelost om 6 uur. Eerste duif van M. Rutten om 14.15.30 uur. Uitslag: M. Rutte 1 9 14; J. v. Sikkelerus 2 7 8; A. F. Broek 3; Ghr. Prins 4 16; P Visser 5 15; A. Waard 6 10 13; E. Schreu- der 11 17; P. Martens 12; J. van Dorp 18; J. Kraaijenoord 19. NEDERLAND brengt dit seizoen een uitgebreide kollektie vakantie- en vrije tijds-kleding. In onze afdeling dames- en kinderkonfektie leuke zonnige zomerjaponnen en deux-pièces (o.a. in trevira en tricel, dat ook tijdens een lange reis zo mooi blijft). Jacks, korte en 3U modellen in no-iron twill en poplin en nylon O.a. Sturka en Hunter. Pantalons, Tuinbroeken en Shorts, effen en gestreept in modieuze kleuren. Pullovers en vesten Blouses en rokken in een grote sortering. Dames- en Kinderkonfektie hoek Lange Nieuwstraat/ Plein 1945 Bad- en strandkleding voor dames, teenagers en kinderen. Helanca, Lastex, Katoen, ook voor extra grote maten, merken Tricotbest Heinzel- mann Tweka Escora Triumph Forma Prijzen van 9.95 t/m 86.50 Zeer uitgebreide kollektie Bikini's en 2-delige badpakken van 9.75 t/m 29.75 Badjasjes - Baddusters Badlakens in een grote sortering. Plein 1945 Woensdagavond begint in het Statenhuis in Beverwijk de jaarlijkse strijd om de schaaktitels van Mid-Kennemerland. Ook nu weer wordt er gespeeld in een hoofd en eerste klasse. In tegenstelling tot andere jaren echter zijn nu geen voorronden te verspelen. Er wordt rechtstreeks om de titels gespeeld. Zowel in de hoofd- als eerste klasse is ei-n zeskamp geformeerd waarin de spelers elkaar eenmaal zullen ontmoeten. Aan de strijd nemen deel schakers van de vereni gingen Kijk Uit; Pat Mat; Santpoort en Weenink. De verenigingen Castricum, Driehuis en Lasker (Uitgeest) hebben geen spelers afgevaardigd. Titelhouder-K. Steijn (Kijk Uit) Verdedig zijn titel in de hoofdklasse niet. Als gevolg ljiervan is meteen een geheel open strijd te verwachten. Van Kijk "Uit neemt nu de tweede speler F. J. Walda deel, die stel lig als één der favorieten beschouwd mag worden. Zijn gevaarlijkste rivaal is onge twijfeld de Weeninkkampioen P. Jftet die met zijn meespelen het toernooi een inte ressant aspect verleent. De Pat Mat kam pioen M. P. Suiker is door de vele toer nooien e.d. „schaakmoe" en heeft zijn plaats beschikbaargesteld aan zijn clubge noot P. Zwart. Deze speler geldt als één der sterkste spelers van de Beverwijker vereniging. Ongetwijfeld zal hij een goed figuur slaan. Zijn clubgenoot J. A. Roodenberg is zeker tot enkele successen in staat maar worJt toch niet als één der kanshebbers be schouwd. Hetzelfde geldt voor de twee le Weenink-vertegenwoordiger L van Hoek. Een bijzonder gevaarlijk speler maar vermoedelijk toch nog niet van de allure het tot een kampioenschap te brengen. De schaakclub Santpoort is opnieuw vertegen woordigd door P. Sterk. Een speler, die zo het een ander van schaken afweet ->n voor de sterkste spelers een niet te onder schatten tegenstander is. In de eerste klasse is kampioen 1961, de IJmuidenaar A. van Maanen (Kijk Uit) weer van de partij. Gezien de samenstel ling van deze klasse lijkt het ons bijzon der moeilijk voor hem zijn titel te behou- de. De Santpoorter W. Sterk mag als één der favorieten worden gezien. Een geducht speler is ook de Pat Matter T. Alting. Men kan hem gerust als één der kanshebbers beschouwen. Van J. Philipsen (Pat Mat) is nog te weinig bekend. Hij vormt dan ook het onzekere element in deze afdeling. A. A. Verkooijen (Kijk Uit) wisselt fraaie partijen met zwakke momenten af. Wanneer hij de strijd goed inzet moet met hem geducht rekening worden gehou den, Het programma voor de eerste ronde luidt: Hoofdklasse: F. J. Walde L. van Hoek; J. A. Rodenberg P. Zwart; P. Sterk P. Stet Eerste klasse: W. Sterk A. van Maa nen; T. Alting J. Philipsen; N. N A. A. Verkooijen. xmrnwrmrrnnonoocmmmYmmrmifinnrrofoua WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE UUA1UUUXAJUUUUUUUUUUUUJI Ontevreden. De verenigingsraad van de Centrale van Hogere Ambtenaren die in Oosterbeek vergaderde, heeft een motie aangenomen. Daarin spreekt hij zijn be zorgdheid en teleurstelling erover uit, dat maatregelen ter verbetering van de pen sioenregeling voor ambtenaren tot op heden zijn uitgebleven. De sleepboot „Oceaan" van L. Smits Internationale Sleepdienst, die op weg was naar Aden, heeft een hachelijk avontuur beleefd. Het schip kwam namelijk in een cycloon en tijdens deze storm sloeg een van de opvarenden overboord. Men slaagde er in de man weer uit de kokende zee te halen. Hij bleek bij zijn levensgevaar lijk avontuur een ribfractuur te hebben opgelopen. Toen dit incident zich voordeed had de „Oceaan" juist bericht gekregen dat de Noorse motortanker „Fenja", 8268 brt., leeg op weg naar de Perzische Golf, in ïjnoeilijkheden verkeerde wegens een gebro ken krukas. Het schip bevond zich bij de westkust van India ten zuiden van Bom bay. De „Oceaan" heeft de over boord geslagen schepeling eerst in Bombay afge zet waar hij medische hulp kreeg, en is daarna de „Fenja" te hulp gesneld. De tanker wordt naar Bombay gesleept. Het Engelse m.s. „Thistleroy", 7919 brt, dat zich in de Indische Oceaan bevindt, kreeg machineschade en zal door de sleep boot „Schelde" van L. Smit's Internatio nale Sleepdienst worden bijgestaan. De Schelde was op weg van Barein naar Port Said. De „Thistleroy", eigendom van Allan Black and Comp. in Sunderland, heeft 11.000 ton tarwe aan boord en was op weg van Australië naar Enggland. Een derde sleepboot van Smit, de „Rode Zee", is op weg naar de „Sina Loa", een Engelse vrachtvaarder van 7513 brt., met een lading bananen uit West-Indië naar Engeland onderweg is. Dit schip kampt 500 mijl ten noordwesten van de Azoren eveneens met machine- schade. De „Rode Zee", die op weg was naar de thuishaven Maassluis en zich bij Gibraltar bevond, kreeg opdracht de „Si- na Loa" bij te staan. Het schip zal naar Southampton öf Liverpool worden gesleept, waarbij de „Rode Zee' zal worden bij gestaan door de Engelse sleepboot „Ma- rinia". Advertentie Light weight kostuums Kennemerlaan 36 Tel. 4453 Advertentie Christelijk-Politieke Groepering. Denkt u er om Slechts 1 hokje rood maken AFZWEMMEN IN VELSERBAD. De vereniging Kennemerstaten legt met haar flinke gfdeling zwemmen, waarvoor altijd weer grote belangstelling bestaat onder alle lagen van de inwoners van de IJmond-Noord grote eer in. Dat bleek op nieuw maandagavond tijdens het afzwem men in het Velserbad, waar een grote drukte heerste en echt niet alleen van de jeugd. Want ook vele ouderen, die pas op latere leeftijd door bemiddeling van Ken nemerstaten zich de zwemkunst eigen heb ben willen maken, werden gisteravond onder buitengewoon grote belangstelling langs het bassin de zwemproeven afge nomen. De leeftijden variëerden van 8 tot 51 jaar. Het gekleed zwemmen voor de B- proef gaf uiteraard veel hilariteit. Jam mer was het dat een drietal deel nemers voor het A-diploma en vier deel nemers aan h~t B-diploma moesten wor den afgewezen. Niettemin was het getal geslaagden voor A 31 en voor B 30 per sonen, die zich in elk geval zonder vrees in het water kunnen wagen.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6