H. de Boer stelde in IJmuiden verkeersschool in gebruik Tweeduizend kinderen krijgen verkeerspraktijk zonder risico SPORT IN DE IJMOND Rijksbelastingen krijgen een groot kantoor in Beverwijk m IN DE VISHAL+EN OP ZEE UW REISBUREAU JOH. VELLEK00P Su en Lederkleding Avond-vierdaagse in IJmond start 26 juni VACANT IE-DAGTOCHTEN De Beverwijkse burgerij deed wat terug 2 9 MEI 1962 Verkiezingsdemonstratie op Marktplein KENNEMERLAAN 25 - TELEFOON 8306 DE SPECIAALZAAK VELDHUIS BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEFOON 5629 Jongen mishandeld Kettingbotsing Brits vlootbezoek aan Rotterdam WEEKABONNEMENTEN Mr. Burger (P.v.d.A.) sprak in Beverwijk „Zondagsrijder!" riep maandagmiddag een jongetje tegen een vriendje, dat zich nog wat onwennig in een trapauto voort bewoog over het met witte lijnen ge markeerde wegennet op de rolschaats- baan in het IJmuidense Gijzenveltplant- soen. Even tevoren had de heer H. de Boer, wethouder van onderwijs van Vel- sen, door een druk op een knop de ver keerslichten bij een zeer druk en lastig kruispunt van het miniatuur stadje, zon der huizen maar met een intensief ver keer, in werking gesteld. Hij was daar toe uitgenodigd door de heer T. Bruse- ker, chef jeugdverkeersschool van de Bond voor Veilig Verkeer, die bij de in- van de'mobiele jeugd- in Velsen ook commis saris W. Sepp en inspecteur A. J. Wijn stroom van de Velser politie, de heer A. H. Wedemeijer, consulent voor de lichamelijke opvoeding en de heer J. Al- gera, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs, kon begroeten. De heer Bruse- ker dankte allen die hebben meegewerkt aan de komst en installatie van de ver keersschool in IJmuiden. Hij gaf een overzicht van het onderwijs aan de school, dat neerkomt op praktijk, zonder de risico's van het gewone verkeer. Er hoeft nauwelijks op te worden gewe zen hoe belangrijk, gezien de toenemende verkeersonveiligheid, de verkeersopvoe- ding van de jeugd is. Uiteraard is het in eerste instantie de taak van het onderwij zend personeel om op de scholen de jeugd bekend te maken met de verkeersvoor- schriften en hen de gedragsregels bij te brengen, die elke weggebruiker zich ter bevorderirtg van de verkeersveiligheid dient te maken. Verkeersonderwijs is dan ook een verplicht vak op onze lagere scho len, dat echter in ljoofdzaak „uit het boek je" wordt onderwezen. Het is meer en meer duidelijk gewor den dat een uitsluitend theoretisch ver keersonderwijs eigenlijk niet voldoende is. Vooral bij de verkeersopvoeding krijgt de theorie eerst zin, als de praktische scho ling erop kan volgen. Om de jeugd met de verkeerspraktijk in aanraking te bren gen zonder dat zij daarbij wordt blootge steld aan de gevaren van het wegverkeer, in in verscheidene Europese en niet-Euro- pese landen de laatste jaren het systeem van de Jeugd Verkeersscholen ingevoerd. Daar krijgen de kinderen in een afgeslo ten ruimte de gelegenheid vertrouwd te ra ken met verkeerssituaties, die een naboot sing van werkelijk bestaande situaties zijn. Met eenvoudige en speciaal voor dit doel geconstrueerde voertuigjes bewegen zij zich langs miniatuurstraten en pleinen> dié van verkeerslichten, verkeersborden en op het wegdek aangebrachte verkeers- aanduidingen zijn voorzien. Behalve rij dend weggebruiker zijn ze ook op hun tijd voetganger èn kritisch toeschouwer. Een deskundige instructeur leidt de oefeningen, wijst op de goede gedragsregels en signa leert de fouten. Sinds 1 september 1961 bestaat in ons land een systeem van mobiele verkeers scholen. Shell Nederland Verkoopmaat schappij N.V. heeft aan het Verbond voor Veilig Verkeer het materiaal voor 5 mo biele eenheden ter beschikking gesteld. Door de nauwe samenwerking met diver se overheidsinstanties bij de uitwerking van het project en dankzij de voor de ex ploitatie verleende financiële steun van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is het Verbond in staat met deze 5 Jeugd Verkeersscholen de leerlingen van de daarvoor in aanmerking komende klassen der lagere schalen aan praktische verkeers- lessen te doen deelnemen. De mobiele een heid, die vanaf maandag aan het Gijzen veltplantsoen is opgesteld, bestaat uit een, als trekker dienstdoende, 4 tons-vracht- auto met aanhangwagen. In de grote 4 wielige aanhangwagen wordt een comple te verkeersschool vervoerd. Alles wat tot he't verkeer behoort is aanwezig, zoals auto's, fietsen, verkeersborden en ver keerslichten enz. Hiervan zijn de afmetin gen zo gereduceerd, dat zij het kind in zijn eigen wereld aanspreken De auto's zijn trapauto's waarvan de trapbeweging zoda nig is verzwaard, dat slechts maximaal een snelheid van 10 a 12 km per uur kan worden bereikt. De fietsen hebben voor dit doel ontworpen kleine wieltjes, waar De Christelijk Politieke Groepering heeft maandagavond in IJmuiden een ver kiezingsdemonstratie gehouden. Na een mars door de stad, met het muziekkorps Wilhelmina voorop, werd de menigte toe gesproken door de voorzitter van de pro- pagandacorrtmissie, de heer D. Visser, die ds. Tersteege introduceerde. In zijn toe spraak drong de predikant aan op het vol gen van een christelijke politieke koers. Hij riep op tot een goede keus bij de aanstaande verkiezingen. Alleen wanneer geleefd wordt naar de beginselen zoals die in de Bijbel geopenbaard worden is voor een volk een blijde toekomst te ver wachten, aldus spreker. De heer A. de Jong (A.R.) wees er op, dat de christelijke politiek rekening houdt met de Bijbel, op komt voor de mensen in nood; onverschillig of die nood geeste lijk, moreel of sociaal is, Gods woord geeft richtlijnen voor een oplossing. Spreker wees er op, dat zijn partij onder meer streeft naar de oplossing van het woning probleem, verantwoorde zorg voor zieken en bejaarden, goede recreatie en verzorg de scholenbouw. De heer J. Kolkman (C.H.) wees er op dat in de gemeenteraad deskundigheid van groot belang is, maar dat het niet minder belangrijk is, uit welke gezichts hoek men de zaken bekijkt. Zijn partij poogt dit te doen van uit het Evangelie. Hij drong aan gezamenlijk te proberen van het nieuwe Velsen een plaats te ma ken waar het goed wonen en werken is. In geen geval mag een politiek worden gevolgd van „over ons, maar zonder ons". Hierna voerde nog het woord de heer J. A. Evendijk (Staatk. Ger.). Ds. G. Assies sprak een slotwoord. Wethouder H. de Boer stelt de ver keersschool in werking. I door eveneens de snelheid wordt beperkt, welke met die der trapauto's in de onder normale omstandigheden geldende verhou dingen is gebracht. De verkeersborden en verkeerslichten zijn op de helft van de wa re grootte uitgevoerd. Het stratenplan wordt op de rolschaatsbaan met behulp van een soeciale carrosserie, die is inge richt als dag- en nachtverblijf voor het begeleidend personeel, dat bestaat uit een instructeur en een assistent. Vanaf 28 mei tot aan de grote vakantie gedurende anderhalve maand dus zullen omstreeks 2000 kinderen leerlin gen van de vijfde en zesde klassen van het openbaar en bijzonder lager onderwijs de verkeerslessen volgen. De kinderen krijgen elk twee volle uren les, waarvan zij twee maal een half uur verkeersdeelnemers zijn en twee maal een half uur fungeren als voetganger en als de in dit geval zeer gewenste beste stuurlui aan de wal, die hun kritiek niet onder stoelen of banken hoe ven te steken. Ook de ouders kunnen zich aan de afscheidingshekken, rond het open lucht leslokaal, vergewissen van de vor deringen van hun spruiten. De gemeentelijke Inspectie van het On derwijs, die er zorg voor heeft gedragen, dat deze vorm van verkeersonderwijs in Velsen kan worden geïntroduceerd, ziet deze practische oefeningen als een zeer waardevolle aanvulling op de theoretische verkeerslessen. De negentiende Avondvierdaagse, die in 1940 door de Nederlandse Wandelsport- bond is ingesteld, wordt dit jaar in de IJmond gehouden van dinsdag 26 juni tot en met vrijdag, 29 juni. Aangezien de Avondvierdaagse in het gehele land van 20 tot en met 23 juni plaats vindt, betekenen de data voor de IJmond de enige afwijking in het geheel van dit sportgebeuren. Deze afwijking houdt verband met het feit, dat in Beverwijk in de week van 16 tot en met 23 juni de Sportweek wordt ge houden en dit is reden voor de IJmond- organisatoren geweest het wandelfestijn te verplaatsen. De laatste jaren is het aantal deelnemers aan de Avondvierdaagse van de NWB sterk toegenomen en ook nu wordt opnieuw een grotere belangstelling verwacht. Ten ein de de voorbereidende werkzaamheden ten behoeve van de registratie van de deel nemers vlot te doen verlopen wordt lief hebbers aangeraden zich zo spoedig moge lijk te laten inschrijven. De organisatoren hadden vorig jaar de voldoening reeds vele scholen en vereni- gingsgroepen onder de deelnemers te heb ben. Opnieuw zullen weer deelnemers (sters) in school- en verenigingsverband tot de wandelaars behoren. De door deze jeugd getoonde belangstel ling kan echter nog veel groter worden en daarom gaat er een opwekking uit naar alle scholen aan dit wandelevenement in de IJmond. Deelnemen kunnen junioren die geboren zijn in de jaren 1949 tot en met 1952. Zij, die voor 1949 zijn geboren vallen onder de groep senioren. Voor de junioren worden de te lopen afstanden viermaal 10 kilo meter; de senioren wandelen driemaal 15 kilometer en eenmaal 20 kilometer. Ver wacht wordt, dat evenzeer als in voorgaan de jaren aan deze marsen muzikale me dewerking wordt verleend. Deelnemers kunnen zich van nu af la ten inschrijven bij de volgende adressen: G. Krom, Creutzberglaan 37 A, Beverwijk tel. 4322; H.C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, IJmuiden; H. G. Scholts, Acacialaan 82, Beverwijk, tel. 4250; M. J. Marcus Pelsstraat 13, Velsen-Noord, tel. 4280; H. C. Wenning, Lekstraat 33, Beverwijk (Oosterwijk) en K. C. Kossen, Ogelwicht straat 4, Velsen-Noord. De start van deze Avondvierdaagse is telkens van het gemeentelijk wijkcentrum aan de Smidt van Gelderstraat te Velsen- Noord. Gymnastiek De jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de Heemskerkse gymnastiekvereniging ,,Qdin" voor de afdeling, .jongens hadden ditmaal een spannend verloop. Voor de d^rde achtereenvolgende maal wist Bennie de Graaf beslag te leggen op de wissel- beker, zodat hij definitief in het bezit kwam van deze beker. Atletiek Een grote groep jeugdatleten van de Kennemerstaten en Atletiekvereniging en enige dames en heren hebben zondag deel genomen aan de in Den Haag door de „De Zwaluwen" gehouden regionale atletiek wedstrijden. Tijdens deze wedstrijden en juist onge veer nadat de verschillende series op de diverse nummers waren afgewerkt, begon een hevig onweer met stromende regen, die de baan in een ommezien in een zwem bad veranderde. Dit euvel deed in de halve eindwedstrijden en in de finales de pres taties aanmerkelijk dalen. Niettemin slaagde bij de jongens C. Rob Sligting van SUOMI er in op de 600 meter met 1 minuut 31 sec., een nieuw club record te vestigen. De overige uitslagen waren: Meisjes C: Kogelstoten 2e Willy Buis 8.10 m. Meisjes B: Gea Blok 80 m. 3 in halve finale 11 sec.; Tineke Blok 80 m zelfde plaats en tijd; verspringen 4.19 m. Verspringen: Sw. Drinkwaard 4,10; E de Gelder 3,56; Hanny Koens 3,95; Marga Snijders 3,55 m. Meisjes A: Verspringen 3e Gré Oort huis 4,70 meter. Dames: L. Adelaar-Hurkmans, discus werpen B le met 34,63 m.; kogelstoten 3e met 8,82 m. R. Cornelissen discuswerpen D 4e met 23,72; J. Koeten-Bleeker discus- wenen C 5e met 27.63 m. Jongens C: R. Smitz 80 m. 4e serie 10.9; cogeistoten 10.28 m. R. Sligting 80 m. 2e serie 9,9; 2e halve finale 10,1; 4e finale 10.2 sec. (Sligting leverde dus het bewijs door een langere tijd toch finalist te zijn) ■600 meter le in 1 min. 31 sec. W. v. d. Werf 80 m. 4e serie 10,2; kogel stoten 8,15 m. Jongens B: Patrick Boerlage 1500 m. 8e in 5,02; Dirk Clots 1500 m 6e in 4.49; C. Kooistra 300 m. le serie 39,2 sec.; ver springen 6e met 5,12 m. 1500 m. F. Lenderink 9e in 5.06; L. Lan- gendoen 6e in 4.58; K. v. d. Oord le in 4.29; W. Marinus, discuswerpen 30.24 m. Jongens A: Th. Marinus, discuswerpen 28.50 m. Heren C: Hans Keizer 5000 m. 4e in 15.59; A. Langendoen 200 m. 2e serie 25,3; 6e halve finale. K. Lieuwen 100 m. 3e in 11,8; 200 m 2e in 24 sec. H. Witvoet 100 m le in 11.7 200 m. 3e in 24,5 sec. Nic. Koopman 100 m. D 4e in serie. A dspirantentoernooi Op donderdag, Hemelvaartsdag, houden de Kennemers op het Gem. Sportpark Adrichem te Beverwijk een adspiranten toernooi. Aan dit toernooi nemen elf clubs met ieder 3 elftallen deel. De deelnemende verenigingen zijn Alk- maarse Boys, Alkmaar, Fluks, Dordrecht, OSV, Oostzaan, Overmaas, Rotterdam VVB, Velsen en De Kennemers: 's Morgen om 10.15 uur zal het toernooi geopend worden, waarna om 10.30 uur de wedstrijden zullen aanvangen. De prijs uitreiking is om 16.50 uur. Tour de Flevo Reeds thans heeft het Castricumse orga nisatie comité van de Tour de Flevo de inschrijving weer opengesteld voor jongens in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar. Dit jaar is zelfs een tripje naar Duits land in de tour opgenomen; op de tweede dag brengt men een bezoek aan de Duitse tad Kleef. De tour wordt gereden van 26 t/m 29 juli en de etappes zijn als volgt vastge steld: le etappe: CastricumDruten (120 km)., 2e etappe: DrutenGroesbeek, met bezoek aan Kleef, 3e etappe: Groesbeek Apeldoorn met een oriëntatierit in het heuvelachtige terrein. De 4e en laatste etap pe voert de deelnemers van Apeldoorn weer terug naar Castricum via Harder wijk waar men de boot zal nemen. Korfbal Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV is er in geslaagd de moeilijke en beslissende uitwedstrijd tegen Vlug en Vaardig II met niet minder dan 8-3 te winnen. Door dit resultaat en het feit, dat de overwinningen, op Meer vogels behaald in de voorcompetitie, nu ook voor de promotiecompetitie meetellen is de positie van DKV bijzonder fraai ge worden. In de wedstrijd zelf moest DKV, dat door doelpunten van Elly Winter en Wim Zwaan op 0-2 gekomen was, tweemaal tegen een inzinking vechten. Twee verdedigingsfon ten, waren er de oorzaak van, dat de voor sprong verloren ging (2-2). Even leken de IJmuidenaren aangeslagen, maar tot de pauze wisten ze stand te houden. Na de pauze had Vlug en Vaardig het eerst succes (3-2) en weer raakte DKV uit balans. Het keerpunt kwam toen Thea Pul met een afstandschot gelijk maakte (3-3) Hierna namen de IJmuidenaren het heft geheel in handen en kwam Vlug en Vaar dig er niet meer aan te pas. Jammer was dat de Amsterdammers een enkele keer hun toevlucht namen tot un faire middelen om de situatie te redden Dit verhinderde echter niet, dat Kees Jas pers (2X), Ria Vrijhof, Henk Pul en Cor Smit de stand tot 8-3 opvoerden. De stand in de promotiecompetitie is: DKV 5 4 - 1 38-26 Vlug en Vaardig II 4 2-2 13-15 SDO 3 1-2 7-16 Meervogels 2 - - 2 16-19 Tafeltennis Ter afsluiting van het wedstrijdseizoen hebben de leden van de tafeltennisvereni ging „Fusia" gestreden om het clubkam pioenschap. Na de voorronden plaatsten Jaap Menist, Gerrit van Aalst en Gé van Beelen zich voor de finalepoule. Menist won zowel van Van Aalst als van Gé van Beelen straight games en veroverde daarmee de wisselprijs en de zilveren medaille. Het gevecht om de tweede plaats werd met minimum verschil gewonnen door Gé van Beelen. Zij kreeg daarvoor een bron zen medaille. BOKSEN. De Italiaanse wereldkampioen in de junior-weltergewichtklasse, Duilio Loi, heeft in Milaan door k.o. in de vijfde ronde gewonnen van de Amerikaan Isaac Vaughan. Het gevecht was vastgesteld op tien ronden. De titel stond niet op het spel. Advertentie INDIVIDUEEL EN GEZELSCHAPPEN Inlichtingen en uitgebreide folders verkrijgbaar bij De inspectie van de Rijksbelastingen, de ontvanger der belastingen en het Ge westelijk Arbeidsbureau IJmond zullen een nieuw kantoor krijgen in het gereed gekomen uitbreidingsplan Westerhout te Beverwijk. Het gebouw wordt zes ver diepingen hoog, krijgt een breedte van vijftien meter en een lengte van ruim zestig meter. Het gemeentelijk uitbreidingsplan Westerhout regelt de bestemming van de gronden gelegen tussen de Westerhoutweg, een deel van de Vondellaan en de Beek- zanghlaan. Het betreft hier het gebied waar in de toekomst ook de nieuwe hoofd toegang tot de basisindustrie zal komen. Het uitbreidingsplan geheel overeen komstig het streekplan voor de IJmond- Noord is enerzijds een afrondingsplan van de bestaande villabebouwing en laat anderzijds de mogelijkheid open voor het inrichten van een sportvelden-complex. In het plan-Westerhout is een mogelijk heid de polikliniek van het Roode Kruis- ziekenhuis belangrijk uit te breiden. Deze uitbreiding hangt samen met de voorge nomen uitbreiding van het ziekenhuis zelf. Het zou in de bedoeling liggen in de poli kliniek de opleiding voor verpleegsters te doen geschieden, terwijl ook een aantal zusters hier zal kunnen wonen. In het plan is tevens opgenomen de be stemming van grond voor de bouw van een nieuw bejaardentehuis van de Her vormde Gemeente. Thans exploiteert de gemeente het Tehuis de Westerburgt, dat niet meer voldoet aan de moderne eisen van bejaardenverzorging. Een ander belangrijk object dat in het uitbreidingsplan een plaats zal krijgen is een nieuwe telefooncentrale waarop de centrale van Hoogovens zal worden aange sloten. Hier in de buurt komt ook het nieuwe kantoorgebouw voor de Rijksbelas tingen, ontvanger en het Arbeidsbureau. Voorts biedt net plan plaats aan 44 tot 48 eengezinshuizen in twee bouwlagen en aan 21 bungalows en een aantal van dertig Zo was het gisteren Te IJmuiden werden maandag 10.200 kisten vis aangevoerd, waarvan: 2967 kis ten tong en tarbot, 15 heilbot. 40 griet, 21 tongschar en schartong, 1300 schol, 10 schar, 5 bot, 155 haring, 5835 makreel, 360 schelvis, 515 wijting, 790 kabeljauw éh gul, 8 leng, 2 ham, 20 wolf, 10 poon, 117 koolvis, 30 diversen. De prijzen waren maandag Per 1 kg: heilbot 3.60—3.40, gr. tong 3.70 —3, grm. tong 3.10—2.40, kim. tong 2.40— 2.10, kl. tong I 3.30—2, kl. tong II 1.42— 1.24, tarbot I 3.70—3. Prijs 1 kg: tarbot IV 106—76, gr. griet 80—60, kl. griet 60, tongschar 88—82, kl. tongschar 8172, kl. schol I 5247, kl. schol II 54—10, schar 22—18, bot 4, v. ha ring 36—19, makreel 36—9.20, gr. schelvis 50, grm. schelvis 50, kim. schelvis 50—46, kl. schelvis I 5042, kl. schelvis II 4635, wijting 48—27, gr. gul 41—35, mid. gul 41— Een bedrag van ruim vierhonderdvijftig gulden is gisteren in Beverwijk toege voegd aan de landelijke pot van de aktie .,Doe wat terug". De aktie is bedoeld om het Leger des Heils een jubileumgeschenk te kunnen aanbieden. De kapitein van het Leger te Beverwijk, de heer J. J. Bosma nam het bedrag gisteren blij in ontttangst Al eerder op de dag had deze een prettig ogenblik gehad toen hem door drs. L. Pen- nock namens de directie van Hoogovens een beduidend bedrag, werd overhandigd. Dit geld zal worden aangewend voor de bouw van een geboulv in Meerestein. Op drie plaatsen in Beverwijk het stationsplein, het postkantoor aan de Bree- straat en het hulppostkantoor aan de Plan tage kon men gisteren de notabelen de wacht zien houden bij de bekende kerst potten van het Leger des Heils. Tot die notabelen behoorde ook burge meester J. G. S. Bruinsma, die al vroeg dienst had, namelijk om negen uur bij het postkantoor aan de Breestraat. Drie kwartier heeft hij hier samen met jonk- vrouwe E. H. A. Boreel-baronesse van Tuyl van Serooskerken het publiek geani meerd een duit in de pot te doen. Toen er twee teenagers al patates peu zelend langs kwamen, vroeg de burge meester of zij ook niet wat wilden geven Niks hoor", zeiden de jonge dames. „Maar wel patates kopen hè!" riep de heer Bruinsma. Wat later kwamen ze te rug en deden elk een dubbeltje in de pot Drs. A. Demmers, de voorzitter van de Velser Sport Stichting, had er ook plezier in: hij sprak iedereen die het postkantoor in- en uitging aan en vroeg een bijdrage. Het geld werd 's avonds in het kantoor van de Spaarbank aan de Zeestraat ge teld. Het kleine groepje mannen, onder wie de burgemeester en ds. N. O. Steen beek telde hier ijverig de centen, dubbel tjes, kwartjes, guldens en daalders. Een werkje waarvan zij vuile handen kregen. Maar die hadden ze er graag voor over Welgeteld lagen daar op tafel 457,75. Advertentie 31, kl. gul 36—32, ham 122, kl. wolf 46—40, poontjes 20, kl. koolvis zw. 4137, kl. poon I 57—45, kl. poon II 30—24. Per 125 kg: gr. kabeljauw 22480, gr. feoolvis zw. 10496, gr. koolvis wit 136, gr. leng 8684, gr. wolf 8674. 3j_)j i De besommingen waren maandag KW 104 f7260, KW 101 f 12.700, KW 144 f22.100, KW 114 f3610, KW 166 f6160, KW 124 f 6910, KW 19 f 2880, KW 26 f 2930, KW 69 f2510, KW 108 f3480, KW 17 f3860, KW 132 f4850, KW 162 f3252, KW 158 f3337, KW 89 f4470, KW 143 f 12.220, KW 12 f9560, KW 205 f4600, KW 134 f 6020, KW 3*4 f 11.260, KW 137 f 4790, KW 31 f3900, KW 113 f 2840, KW 145 f6660, KW 77 f5660, KW 68 f2857, KW 92 f 2950, KW 98 f 5280, KW 103 f 4050, KW 79 f 3300, KW 29 f6120, KW 118 f3320, KW 165 f3720, KW 133 f 3460, KW 160 f2640, IJM 30 f3760, IJM 64 f 1700, IJM 81 f2800, IJM 62 f4320 IJM 60 f4400, IJM 11 f 2520, IJM 66 f3900, IJM 63 f3100, SCH 51 f2700, MO I f4450. Aanvoer van dinsdag 41 vaartuigen zorgden in IJmuiden voor 520 schelvis, 165 wijting, 340 gul en kabel jauw, 235 haring, 3150 makreel. 375 schol, 10 tarbot, 320 varia, 1000 stuks kabeljauw, 55.000 kilo tong, totaal 6550 kisten. Prijzen van dinsdag Per kilo: heilbot 3,402,40, tarbot 3,503, grote tong 3,803,40, grootmiddel tong 2,90 2.60, kleinmjddel tong 2,702,20, tong 1 2,20—1.98, tong 2 1,32—1,14. Per 50 kilo: grote gul 5033. middel gul 3733, kleine gul 3729, haring 4014, makreel groot 3226, normaal 189, schar 2515, bot 5,50—4, poon 221,70, schol 3 17—8, schol 2 54—42, schol 1 60—52, zet- schol 5244, grootmiddel schol 4140 grote schol 4140, grote en grootmiddel schelvis 5044, kleinmiddel schelvis 4842 schelvis 1 50—42, schelvis 2 4026, ge stripte wijting 3722, dichte wijting 2711 griet 58—-48, tongschar 7970, tarbot 17062, wolf 4842, rode poon 1 4740. poon 2 3225, haai 2218 (per 40 kilo). Per 125 kilo: grote kabeljauw 9280 middel kabeljauw 9678, grote koolvis 96 92, middel koolvis 100, leng 8072. wolf 9284. Per regel: grote kabeljauw 8459 middel 47—37, vleet 150—132. Besommingen van dinsdag KW. 141 f 14 800, KW. 74 f 12.300. KW. 85 f 6900. KW. 189 f 7660, KW. 51 f 3700 KW. 8 f 2310, HD. 79 f 10.000, IJM. 54 f 8340. Op zee De schipper van de SCH. 42 Nelly meldde gisteren omtrent de haringvisserij dat er hoegenaamd niets kon worden buitge maakt. Het vreemde is, dat er in de och tendtrek de meeste harjng voorkomt. Als er bijvoorbeeld op een dag 15 kantjes wor den buitgemaakt, is het grootste deel hier van afkomstig uit de ochtendtrek. Voor de uitkomende schepen was dit geen prettige boodschap. De schipper van de SCH 126 „Adriana" besloot dan ook het maar ergens anders te proberen. Wel worden er door de haringjagers aardige partijen makreel scheep gezet. De SCH. 135 Cornelia Maria kon in de afgelopen twee dag.en ruim 500 manden doorgeven. Daar tegenover staat de vangst van de VL. 110 Michiel Jan, die slechts 200 kisten in 8 dagen wist te be machtigen. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen was dins dag 200 schelvis, 50 wijting. 60 gul en kabeljauw, 2500 makreel, 3 schol, 500 kilo tong. Auto's Vannacht stonden er achter de vishal zes grote auto's, al of niet voorzien van aan hangwagens, uit de verschillende aanvoer- autoboxen. De wegen zijn zodanig gepro jecteerd, dat geen doorgaand verkeer mo gelijk zal zijn. Het nieuwe plan zal dan ook een parkachtig karakter krijgen. Lang niet alle grond is al eigendom van de gemeente Beverwijk. De meeste grond is eigendom van de familie Boreel, met wie het gemeentebestuur in onderhande ling is. De bekende en aloude Scheybeek zal op bepaalde plaatsen worden verbreed tot een vijver. Het plan-Westerhout ligt vanaf heden vier weken ter inzage voor iedereen. Een 12-jarige jongen werd maandagavon op de Santpoortse Dreef, waar hij in zijn eentje aan het fietsen was, afgetuigd door twee naar schatting 17 jaar oude knapen Hij werd van zijn fiets getrokken, gesla gen, op de grond gegooid en geschopt. De twee „helden" deden zijn fiets op slot, wierpen het sleuteltje weg en ont namen de jongen ook nog het reservesleu teltje, dat hij aan een touwtje om zijn hals had, af. De fiets werd beschadigd. De politie, die een signalement van de daders heeft, stelt een onderzoek in. Bij de brug over Zijkanaal C. te Vel sen raakten maandagavond drie auto's betrokken bij een kettingbotsing. De eerste twee wagens stopten voor de open brug. De derde kwam met grote snelheid uit de richting van Velsen. De bestuurder van de laatste auto kon niet meer tijdig rem men en reed tegen de voor hem staan de auto. Een van de inzittenden van de reeds tot stilstand gebrachte wagens, een 48-jarige vrouw uit Amsterdam, klaagde over pijn in hoofd en oren en over dui zeligheid. Zij werd door de ongevallen- dienst ter plaatse behandeld en daarna naar Amsterdam gebracht. Een van de auto's moest per kraanwagen naar de hoofdstad worden vervoerd. In Rotterdam zijn drie Britse torpedo- bootjagers aangekomen, die daar tot 1 ju ni zullen blijven. Het zijn de „Battleaxe", de „Crossbow" en het vlaggeschip, de „Jutland" aan boord waarvan zich be vond admiraal Sir Wilfrid Woods, opper bevelhebber van de Britse Homefleet en bevelhebber van de NAVO-zeestrijdkrach- ten in het oostelijk deel van de Atlanti sche Oceaan. Het Britse bezoek is bedoeld als een af scheid van admiraal Woods van de Ne derlandse maritieme autoriteiten, met wie hij in de laatste jaren intensief heeft sa mengewerkt. Sir Wilfrid Woods zal tegen het einde van het jaar beide commando's neerleggen en een nieuwe nog onbe kende functie gaan vervullen. Het bezoek betekent nog in een arider opzicht een afscheid. Na deze trip zal de „Jutland" uit de dienst worden genomen. Deze torpedobootjager heeft de Britse vloot zestien jaar gediend. xaooonram nvwmmmimrimm>TYtYmmgoe)oo( dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XAXXXXXXXXKXXXKXXXJUUUUUUUUUUUUUUUU>.UUUUUUL)UUUUUC> De voorzitter van de Tweede-Kamerfrac tie van de Partij van de Arbeid, mr. J. Burger heeft in een verkiezingsvergadering in „Het Centrum" te Beverwijk zijn me ning gezegd over het beleid van Kabinet De Quay. De spreker toonde zich in het geheel niet ingenomen met het huidige beleid. De door de heer Burger bespro ken zaken betroffen het woningbeleid, de belastingpolitiek en uiteraard ook de kwes tie Nieuw Guinea. De heer Burger betoog de ten aanzien van deze kwestie, dat de partij niet alleen staat in haar zienswij ze. Tot besluit van de bijeenkomst, die door velen werd bijgewoond, trad het le- ken-cabaretgezelschap „De Peperbus" uit Bussum voor het voetlicht. havens uit het noorden van het land met de vangsten van diverse schepen, die daar de vangsten op wagens hadden geladen. Vannacht kon men dan ook onder de vislossers in de kantine de opmerking horen maken: „Het lijkt wel of de vishallen een grens-douanekantoor vormen, waar in- en uitgeklaard moet worden". Kotters De kotters, die maandag zijn vertrokken, hebben hun koers westelijk gekozen mede omdat daar wat grovere tong wordt ge vangen. De prijs van de kleine tong is de helft van de grovere soorten, dus al wordt er wat minder van gevangen, dan blijft het resultaat gelijk. Bovendien wordt er nog heel wat bijvis gevangen. Haringvangsten KW 40-5 (thuisstomend), KW 110-8, 9-30, 22-11, 175-7, 95-14 (thuisstomend), 37-21. Gemiddeld: Scheveningen 18, Katwijk 14.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 7