Koersherstel in Wall Street zet zich voort "drogist hééft meer... wéét meer Boter- en vleesprijzen flink omhoog in de Sovjet-Unie Nieuwe internationale handelsorganisatie nodig VISSERS De beurs KlM ma mr kunt u hierover vrijuit praten Wordt Ruteck's opgekocht? Nivellering van verschillen tussen stad en land Prospectus emissie Simon de Wit verschenen Wens van Kroesjtsjev: Omzet van Gerzon groeit trager Lufthansa gaat op San Francisco vliegen Uit de jaarvergaderingen Naarden plaatste onderhands aandelen SCHEEPVAARTBERICHTEN ONDANKS SCHOMMELINGEN VRIJDAG 1 JUNI 1962 23 Borsumij passeert het dividend KRUISSTRAAT 2 - HAARLEM ^BLVoUnVnIl-^eove^on8e,^KtW.tri« k.n.s:m Uit de jaarverslagen Dank *tJ koopjesjagerij, baissedekkingen en enkele optimistische berichten kon de beurswaarde van de officieel in Wall Street genoteerde fondsen gisterochtend met vele miljoenen dollars vergroot worden. De koersverbetering welke dinsdag laat ontstond en ongeveer tweederde van het maandag geleden verlies van meer dan 21 miljard dollar wist goed te maken, werd daarmede voortgezet. Kooporders uit binnen- en buitenland hoopten zich op. Toen echter aan de eerste vraag was voldaan nam de markt een draai door winstnemingen. De tikker kreeg daardoor een achter stand van ongeveer 42 minuten. Rond het middaguur waren er echter nog steeds een groot aantal koersverbeteringen, meest van ongeveer twee dollar. In de namiddag ontstond er door de krachtige strijd tussen kopers en verko pers om de markt te beheersen een tik kerachterstand van 88 minuten, ongeveer evenveel als dinsdag op hetzelfde tijdstip. Ondanks winstnemingen en andere verko pen waren er toch nog een vrij groot aan tal koersverbeteringen van ongeveer twee dollar. Omstreeks 15 uur 30, de tijd waarop de handel anders eindigt, was de tikker ruim anderhalf uur achter. Het koersniveau lag toen een heel eind bene den het beste niveau van de dag, maar de koersverbeteringen bedroegen in de meeste gevallen toch nog steeds een twee tal dollar. Aan het slot was de tikker achterstand 105 minuten. American Telephone steeg 4-% tot 113% met een omzet van 414.800 stukken. Avco Corp. 1V* op 21 VaGen. Motors bleef onveranderd 51 bij een omzet van 128.600 stukken. Brunswick was de vierde op de lijst van de fondsen met de grootste omzetten en ging VU vooruit tot 28%. U.S. Steel Bethlehem Steel 2Vs. Er werden 1357 fondsen verhandeld waar 1071 hoger waren en 190 lager. De omzet was 10.810.000 stukken (14.750.000). De meeste winsten liepen van fracties tot 5 per aandeel. Het industriegemiddelde kwam van 603.96 op 613,36; dat van spoor wegen van 124,53 op 129,19 en dat van openbare nutsbedrijven van 109,73 op 113,54. De voorzitter van de Securities and Ex change Commission (S.E.C.), William Ca- ry, heeft verklaard, dat de berichten dat de koersineenstorting van maandag op de New Yorkse effectenbeurs wel eens wil lens en wetens veroorzaakt zouden kunnen zijn door de beroepshandel, niet gefundeerd zijn. Een bericht in een New Yorks blad, dat de S.E.C. een onderzoek zou hebben bevolen „wegens haar verdenking dat de beroepshandel de koersdaling op touw ge zet zou hebben", was volgens Cary onge fundeerd. Marktanalysten merkten op, dat vele or ders uit het buitenland voor de hoge om zet zorgden. Het Russische persbureau Tass heeft ver klaard dat de haaien op de New Yorkse effectenbeurs de sardientjes opeten. Over de gebeurtenissen van de laatste dagen verklaart Tass dat de paniekverkopen hoofdzakelijk door „kleine kapitalistjes" de prijzen tot een laag peil hebben ge- De n.v. Borsumy Wehry heeft besloten de revaluatie-verliezen rechtstreeks ten laste van de voorziening bijzondere risi co's te brengen. Voorgesteld zal worden geen dividend uit te keren en het winst saldo ad 115.000 te reserveren. Het jaar verslag zal binnenkort verschijnen. Het laatste dividend werd betaald over 1955 ad zes percent. Advertentie Om de dingen nu eens bij hun naam te noemen: overmatige transpiratie en transpiratiegeur: zijn dat onder werpen die ter sprake kunt brengen? Die U ter sprake móet brengen, wilt U zeker zijn van Uw zaak? Ja: hierover kunt U vrijuit praten. En wat meer is: hierover kunt U uitvoerig worden voorgelicht: door Uw drogist! Noem hem het tover woord deodorant - spreekt U het maar gewoon op z'n Hollands uit! - en hij toont U alles wat op dat ge bied in de handel is, welke de voor delen zijn en wat voor U het beste is! Want ook-daarvoor heeft elke mo derne drogist gestudeerd. Vraag het hem: Uw vertrouwde raadsman in zijn witte jas: ook als het gaat om Uw persoonlijke verzorging! jaagd. „Met de prijzen tot dit lage peil teruggedrukt zagen enkele grote investe ringsmaatschappijen hun kans schoon om koopjes te halen. Het ogenblik was geko men waarop de haaien de sardines opeten. ,Dit proces joeg de beursprijzen in de middaguren omhoog, maar zoals te begrij pen is, waren de sardines ontevreden". Heinrich Deist, economisch deskundige van de Westduitse sociaaldemocratische partij, heeft de val op Amerikaanse en an dere effectenbeurzen toegeschreven aan manoeuvres van het grote zakenleven te gen het bewind van president Kennedy" Het centrale partijcomité in Moskou en de Sovjet-regering hebben vanoch tend bekendgemaakt, dat de prijzen voor vlees en boter met respectievelijk dertig en 25 percent worden verhoogd „ten einde tijdelijke moeilijkheden met de voorziening van de stadsbevolking met vleesprodukten te overwinnen". De inwoners van Moskou hebben gis teren extra boter en vlees gekocht, nadat bekend werd dat de prijzen van deze artikelen omhoog zouden gaan. Partij- 1 eden deelden mee dat de prijsverhoging vandaag in de bladen zal worden be kendgemaakt. Meegedeeld werd, dat ter compensatie de prijzen van suiker, textiel en textiel producten zullen worden verlaagd. De omvang van de verlaging werd niet rekendgemaakt. De prijsverhoging van vleesschotels in l'abriekskantines zal niet groot zijn, aldus de uitzending. Er werd de nadruk op gelegd dat het een tijdelijke maatregel jetreft. ADVIESKOERSEN BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier andaag geldend in Amsterdam, luiden: Engels ,nd 10,0710,17, Amerikaanse dollar 3,57—3,61, anadese dollar 3.27—3,32, Franse frank (100) 73.30 73.80. Belgische frank (100 7,20—7,25. Duitse a-k (100 89.75 90.25. Zweedse kroon 100) 69,50 70,30, Zwitserse frank (100) 83,2083,70, Itali aanse lire (10.000) 57,25—59,25, Deense kroon (100) "ii fiO—52,80, Noorse kroon (100 50,15 51,15. Oos tenrijkse schilling (100) 13,92'/i14,02":. Portugese escudo (1001 12,60—12,75, Spaanse peseta (100. grote coupures) S,97'/i6,12'/i. De betrekkelijk levendige handel in aan delen de Rutten's Bierbrouwerij „De Zwar te Ruiter" (Ruteck's) is gisteren ter spra ke gekomen in de in Rotterdam gehouden jaarvergadering. Directeur F. W. van der Wolk iel dat het aandeel In 1961 meer dan in enig voorgaand jaar in de belang stelling van de beleggers heeft gestaan. Volgens een aandeelhouder worden grote hoeveelheden aandelen, tegen een onrede lijke koers, gekocht door outsiders, die concurrenten kunnen zijn of opkopers van onroerend goed. Hij vroeg zich af of er al niet iemand in is geslaagd een meerderheidsbelang te verkrijgen. Gezien de verzekerde waarde van de vaste activa 6,6 min.) en het grondbezit kwam hij tot een geschatte koers voor het aandeel van 850 percent. Aandeelhouders doen er, zei hij, verstan dig aan hun bezit niet zonder meer te verkopen, ondanks het betrekkelijk gerin ge rendement. Het bestuur deelde in dit verband mede, dat er inderdaad verschil lende belangrijke stille reserves zijn. De ervaringen in de eerste maanden van het nieuwe jaar zijn weinig bevredigend geweest. Ruteck's zal weer zoals tot 1932 de directie gaan voeren over de vijftig percents dochteronderneming Heck's Lunchrooms n.v. Heck's heeft over 1961 verlies geleden. Op vrijdag 15 juni wordt (door De Twentsche Bank) de inschrijving openge steld op de reeds aangekondigde 3.320.090 aandelen B tegen 175 percent in Simon de Wit n.v. te Zaandam. Voor de helft delen de nieuwe aandelen in de resulta ten van 1962. De inschrijving is uitsluitend voor houders van aandelen B in verhou ding van één nieuw op elk oud aandeel. De claimhandel begint dinsdag 5 juni. Notering ter beurze zal worden aange vraagd. Over het doel der emissie zegt het pros pectus, dat met kracht het tot dusver gevoerde beleid tot vergroting en kwalita tieve verbetering van het huidige winkel apparaat moet worden voortgezet Voor de financiering-van de uitbreiding en verbreding van het bestaande bedrijf en de opbouw van de nieuwe activiteie- ten acht het bestuur een vergroting van het eigen vermogen noodzakelijk, hetgeen leidde tot deze emissie. Over de vooruitzichten zegt het pros pectus, dat het tot dusver verstreken tijdvak van 1962 naast een verder gestegen omzet een verbeterd rendement te zien heeft gegeven. Deze gang van zaken doet de directie verwachten, dat over het ver grote kapitaal over 1962 eenzelfde 'li- videndpercentage zal kunnen worden uit gekeerd als over 1961 (negen pet). Het bedrijf telt 150 filialen, waarvan 59 bedieningswinkels, 86 zelfbedieningswin kels en vijf „S"-markten; 79 percent van de omzet werd in 1961 behaald in de zelf bediening. Een gestadige omzetvermeer- dering werd bereikt. Ook in 1961 was de omzettoeneming bevredigend. Het feit aat de vrijetijdsbesteding steeds belangrijker wordt, was voor het bestuur aanleiding om de activiteiten in deze sector, bestaan de uit de exploitatie van zogenaamde kampwinkels een verdere uitbreiding ie geven. In de verklaring van het Centrale Co mité werd gezegd dat de produktie van graan, vlees, melk, eieren, suiker en an dere voedingsmiddelen in de afgelopen acht jaar sterk is gestegen. „Niettemin is de produktiviteit van veeteeltbedrijven nog steeds te laag. De tekorten worden geweten aan de sterke stijging van de bevolking in de stedelijke gebieden, een toename van 28 miljoen in acht jaar. „Teneinde de collectieve boerderijen ma terieel belang te geven bij het opvoeren van de voortbrenging van veeteeltproduk- ten, moeten de aankoopprijzen van de regering voor vlees en boter worden ver hoogd. Dit vereist echter enorme be dragen". Volgens enkele berichten hadden vele Moskovieten reeds de lucht van de drei gende prijsverhogingen gekregen en zou den zij in vele grote winkels aan het hamsteren zijn geslagen. Correspondenten van Associated Press zijn in de namid dag een aantal winkels langs gegaan, maar zij constateerden daar geen grote toeloop van opgewonden kopers. Verhogingen van de prijzen voor de boer zou het door Kroesjtsjev gestelde doel, de levensstandaard van de boeren enigermate gelijk te maken aan die van de arbeiders in de steden, iets dichterbij brengen. Verwacht wordt, dat de boeren, als zij nu hogere prijzen voor hun pro- dükten krijgen en meer en goedkoper andere goederen voor hun dagelijks ge bruik kunnen kopen zich meer zullen in spannen. Volgens de bekendmaking zijn de prijs verhogingen van tijdelijke aard, daar in de naaste toekomst de vlees- en melkpro- duktie zal worden verhoogd en de pro- duktiekosten zullen worden verlaagd, waar door de prijzen dan weer zullen dalen. Gedurende de gehele winter was er een tekort aan vlees en boter in de winkels. Er is onder de mensèn nog al wat gemopperd, maar er is nooit enig openbaar protest geweest. „De partij is zich ervan bewust, dat het verhogen van de prijzen van vlees, vlees waren en boter een last zal zijn en de be volking er toe zal brengen wat minder van deze etenswaren te kopen. Zij zal drukken op de uitgaven van het gezin, maar de verhoging is een tijdelijke maat regel", aldus de verklaring van de partij. In de verklaring werd verder gezegd, dat de kosten van produktie van levens middelen, vlees en boter sterk gestegen zijn ten gevolge van de mechanisatie van de landbouw. „Het is noodzakelijk de aankoopprijzen van vlees en melk te verhogen om de pro duktie economisch winstgevend te maken voor de collectieve boerderijen". Hoe dit in de handen van de boeren moet komen is nog niet duidelijk. Wel is een van de doelstellingen meer geld te verschaffen voor kapitaalsinvestering voor de mecha nisatie van de boerderijen en de produktie van kunstmest. Kroesjtsjev heeft woensdag op een bijeenkomst in het Kremlin, die onder meer werd bijgewoond door een dele gatie uit Mali, gepleit voor een inter nationale conferentie om te komen tot hervorming van het wereldhandels systeem. De Russische premier drong aan op de vorming van een internatio nale handelsorganisatie om een einde te kunnen maken aan de discriminatie in de handelsbetrekkingen. Kroesjtsjev zei tot zijn 3.000 toehoorders dat de Sovjet- Unie niet „langs veelbetreden paden, maar langs nieuw gebaande wegen" op- rujet naar het communisme. „Zelfs onze vijanden erkennen het succes van de Sovjet-Unie". Kroesjtsjev verklaarde, dat de gemeen schappelijke markt gericht was tegen de Sovjet-Unie en de andere socialistische lan den. Maar deze markt vormde geen be dreiging daar de Sovjet-Unie machtiger was geworden. De imperialisten, aldus Kroesjtsjev, ex ploiteren op onbeschaamde wijze de dorst naar kennis en economische vooruitgang van de volkeren der ontwikkelingslanden. Het zogenaamde vredeskorps, dat kort geleden door de Amerikaanse regering is opgericht, en het „verbond voor vooruit gang" in Latijns-Amerika zijn instrumen ten van de imperialisten, die nieuwe mid delen trachten te vinden om hun koloniale doeleinden te bereiken. De gemeenschap pelijke markt, aldus de Russische pre mier, is een staatsmonopolistische overeen komst van de financiële oligarchie in West Europa, die de vitale belangen van alle volkeren bedreigt aangezien de agressieve kringen van het imperialisme deze over eenkomst gebruiken voor de versterking Advertentie Zeer ruim gesorteerd in Robson poplin Pyama's v.a. 15.90 Dolcia net-ondergoed, slips en singlets, heerlijk dragen, per stel 7.00 Jansen en Tilanus rib-ondergoed uitstekende pasvorm, p. stel 5.80 Stretch Nylon Ankiets v.a. 1.45 U weet wel op de hoek bij de brug. De omzet van Gebr. Gerzon's Modemaga zijnen n.v. is in het boekjaar 1961-1962 wederom gestegen. Het percentage waar mee de omzet is toegenomen is echter be langrijk lager. Er is dus sprake van een aanmerkelijke vertraging in het groeipro ces van de omzet. De post goederenwinst, interest enz. nam toe van f 13,25 miljoen tot 14,0 miljoen. De algemene onkosten stegen van 11,15 miljoen tot t 12,06 mil joen. Na afschrijving van f 1,06 miljoen en toevoeging van 412.000 aan de reserves diverse belangen, resteert een nettowinst van 472.000 (v.j. f 466.000). Voorgesteld wordt 6,6 percent dividend voor de cumu latief preferente en 12 percent voor de gewone aandelen (beide onveranderd). On danks de vertraging in de toeneming van de omzet is de directie niet ontevreden. In de eerste maanden van het lopende boekjaar heeft de omzet een ernstige terug slag ondervonden van de langdurige kou- deperiode. De directie verwerpt het denk beeld om de oplossing van de personeels- moeilijkheden te zoeken in een sluiting op de zaterdagen. President Kennedy heeft de Duitse „Lufthansa" op haar verzoek toegestaan via Londen naar San Francisco te vlie gen. De Britse autoriteiten hadden al eer der toestemming verleend. De „Lufthan sa" kan nu tweemaal per week met boe' ing 707-straalverkeersvliegtuigen van Frankfort uit via Londen en Montreal naar San Francisco gaan vliegen. Het is evenwel nog niet bekend wanneer de eerste vlucht op deze lijn zal worden uitgevoerd. van de Navo en de opvoering van de be wapeningswedloop. Een van de voornaamste doelstellingen van de gemeenschappelijke markt was het binden van een aantal van de jonge be- vrije landen aan de economie van de im perialistische staten met het doel hen in lsavernij te houden. Deze doelstelling, aldus Kroesjtsjev, wordt natuurlijk gecamoufleerd door hoog dravende frasen over „hulp" aan de on derontwikkelde landen of over de voor delen, die de verkoop van de produkten van deze landen zonder invoerrechten hier voor te betalen met zich mee brengt. Sinds lang, zo zei de Russische pre mier, bestaat de noodzaak om deze me thoden, waardoor de sterken „vet" wor den van de handel met de zwakken, uit de praktijk van de wereldhandel te ban nen. De Russische regering achtte het daarom dienstig om een internationale conferentie over handelsproblemen bijeen te roepen, waarop gesproken zal wor den over de oprichting van een interna tionale handelsorganisatie, die alle gebie den en landen van de wereld zonder enige discriminatie moet omvatten. Kroesjtsjev gaf toe, dat de socialistische landen niet zoveel hulp hebben verstrekt als de kapitalistische landen, maar die van de socialistische landen was waar devoller omdat hij belangeloos was. DIRECTIE AMSTELHOTEL IS OPTIMISTISCH Verwacht wordt dat over 1962 minstens een gelijk dividend (9 percent) zal kunnen worden uitgekeerd, zo heeft de voorzitter van de n.v. Amstel Hotel Maatschappij heden in de jaarvergadering medegedeeld De investeringen zullen aanzienlijk minder zijn dan in 1961. De grote vernieu wingen zfjn gereed gekomen. De gang van zaken in de eerste vier maanden van 1962 is praktisch gelijk aan die van 1961. Wat de reserveringen voor het seizoen betreft, is het hotel volgeboekt. De bezet tingsgraad (in 1961 84 percent) zal, naar verwacht wordt, onveranderd blijven. De onkosten blijven stijgen. Het ligt niét i.i de bedoeling om tot een aandelen- of obligatie-emissie over te gaan. Onder de gestegen post krediteuren ad 408.000 (v.j. 241.000) zijn de belangrijk gestegen belastingschuld begrepen en de te betalen verbouwingskosten. In de algemene vergadering van aan deelhouders van Van Berkel's Patent N.V te Rotterdam verklaarde de directie, dat zij een samenwerking met andere bedrijven betreffende produktie en research van de „computor" nog niet opportuun acht. De serieproduktie van de „computor" is op gang gekomen en men verwacht, dat series in de tweede helft van dit jaar op de markt gaan verschijnen. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van de n.v. Doe- tinchemsche Ijzergieterij deelde de di rectie ten aanzien van de gang van zaken in het huidige boekjaar mede dat de uit voering van het plan tot verdere me chanisering en automatisering van het tot stand is gekomen zodat de nieuwe in zijn.De export vertoont thans weer eni ge stijging, terwijl voor de binnenlan- se markt het bedrijf goed van orders is voorzien. De directie ziet de verdere ontwikkeling van het bedrijf met ver trouwen tegemoet. In de jaarvergadering van de n.v. Che mische Fabriek „Naarden" heeft de direc tie medegedeeld, dat zij besloten heeft dit jaar de produktie van de fabriek „Naar den-Kemi" te verhogen. Hiervoor heeft de vennootschap meer middelen nodig. Der halve zijn zojuist 500 aandelen van nomi naal 1000 tegen een zeer redelijke koers onderhands geplaatst. De directie is over deze transactie zeer tevreden. Over de gang van zaken in de eerste vijf maanden van dit jaar is zij eveneens tevreden. De omzetten in alle sectoren zijn gestegen, de winsten zijn hierbij meegelopen. „WILLIGE" MARKT Het Damrak en de overige Europese beurzen hebben gisteren na de forse koers daling van dinsdag, een zeer krachtig koersherstel te zien gegeven Men verdrong zich op het Damrak bij de opening, voor al in de Philips- en Unileverhoek, om de stukken uit de markt te nemen. Het was vooral West-Duitsland dat met kooporders in Amsterdam blijk gaf van grote belang- telling. Het publiek liet zich met koop opdrachten niet onbetuigd. Tot de „willi ge" stemming in Amsterdam heeft vanzelf sprekend de ontwikkeling in Wall Street bijgedragen. Unilever opende op 147 132) een koersavans van 15 ofwel 75 punten op de oude omrekeningsbasis. Phi lips deed 708, plus 36 punten. Hoogovens stegen op 645 circa 43 en AKU op 344 circa 22 punten. Kon. Olie bijna 10,hoger op 132,Unilever haalde niet alleen het verlies van de vorige dag geheel in doch kwam hier zelfs nog bovenuit. Philips steeg tot 715. Unilever moest een paar gulden van de behaalde koerswinst prijs geven. Ook de scheepvaartafdeling was veel hoger. Van Nievelt opende op 125 tegen (113). Scheepvaartunie 6 op 130. Konink lijke Boot +7 op 149. Menig stuk verwis selde in deze hoek van eigenaar. De lei dende cultures bleven niet achter. Am sterdam Rubber werd verhandeld op 106 (90). Deli kreeg een 7.hogere advies- koers. HVA verbeterde vijf punten tot 118. Staatsfondsen goed gedisponeerd met wei nig zaken. Boom-Ruygrok van 152 op 153; Figée van 220 op 225 b; Spaarnestad van 715 op 726. VERHANDELDE FONDSEN 30 mei 29 mei Totaal 406 390 Hoger 302 (74,3%) 9 (2,3%) Lager 71 (17,4%) 355 (91,0%) Gelijk 33 (8,3%) 26 (6,7%) GEEN AVONDVERKEER. Aangezien de Newyorkse beurs woens dag wegens Memorial Day gesloten bleef, werden woensdagavond in Amsterdam geen effectenkoersen in het telefonische avondverkeer genoteerd. VOORBEURS VAN HEDEN Slot lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. 345—348 346 Kon. Olief 131,80—132,20 131,50 Philips 663-667 ex clairr 654 Unilever 142—143,50 143,50 Hoogovens 641645 649 Claims Philips 368 - f 385 - f 368. Advertentie Aagtedijk 30 te Hamburg verwacht. Achilles 31 te Balboa. Acmaea 30 v. Thameshaven n. Dingle. Agamemnon 1/6 te Tampa. Akkrumdijk 30 v Avonmouth n. Londen. Alblasserdijk 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Alca 31 te Mobile. Alchiba 1/6 te Beyrouth verwacht. Alkes 30 v. New York n. Houston. A lm dijk 31 te Aden verwacht. Alphacca pass. 31 Kreta n. Port Said. Aludra 1/6 te Rio de Janeiro. Ameland 1/6 te Punta Cardon. Angolakust 30 v. Lobito n. Luanda. Annenkerk 30 te Genua (met broei in ruim 2). Appingedijk 29 v. Portland n. Los Angeles. Arendskerk 30 te Bangkok. Arnedijk 30 v. Le Havre n. Antwerpen. Asmidiske pass. 31 Kp. Polonio n. Las Palmas. Barendrecht 31 te San Francisco verwacht. Batavia 31 te Songhkla verwacht. Beninkust 1/6 te Freetown. Burl S. Watson 1/6 te Mena. Calamares 31 v. Guayaquil n. New Orleans. Caltex Leiden 30 v. Gefle n. Pernis. Caltex Madrid 1/6 te Suez. Camphuys 28 v. Khorramshar n. Basrah. Carrillo 1/6 te Ciudad Bolivar verwacht. Casamance 30 v. Rouen n. Port Etienne. Castor 1/6 te Alexandrië. Cinulia 31 te Curagfto. Cities Service Valley Forge 30 v. Philadelphia naar Aruba. Crania 30 te Stanlow verwacht. Dinteldijk 31 te Rotterdam. Doris 1/6 te Willemstad. Eos 30 v. Lissabon n. Tripoli. Forest Hill 30 te Palermo verwacht. Fravizo 31 v. Antwerpen n. Casablanca. Gaasterland 30 te Amsterdam. Ganymedes 31 te Port of Spain. Garoet 30 v. Bremen n. Hamburg. Giessenkerk 30 v. Genua n. Marseille. Groote Beer 1/6 te New York. Hathor 30 te Famagusta. Helena 1/6 te La Romana. Helicon 16 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Irazu 1/6 te Bremen. Izalco 1/6 te Ilo verwacht. Jagersfontein 30 v. Teneriffe n. Walvisbay. Jason 1/6 v. Barbados n. Paramaribo. Java 30 v. Damman n. Rastanura. Kara 31 v. Puerto Miranda n. Brunsbüttelkoog. Karachi 30 v. Hsinkang n. Shanghai. Katendrecht pass 3O0 Little Quoin n. Das eiland. Keizerswaard 30 v. Buenos Aires n. Pt. a Pierre. Kennemerland 30 v. Porto Alegre n. Rio Grande. Kieldrecht pass. 30 Gibraltar n. Stettin. Kinderdijk 31 v. Miami n. Vera Cruz. Kosicia 31 v. Amsterdam n. Curasao. Krebsia 1/6 te Curasao. Kreeft 31 te Rotterdam. Kreon 31 v. Amsterdam te Hamburg. Kryptos 30 te Kristiansand. Laarderkerk 1/6 te Rotterdam. Lelykerk 30 te Bahrein. Limburg 31 v. San Antonio na Callao. Lombok 31 te Los Angeles. Loppersum 30 te Jacksonville. Maasdam 1/6 t.e Rotterdam. Marathon 1/6 te Paramaribo verwacht. Mataram 30 te Port Swettenham. Meerdrecht 30 v. Savona n. Rio de Janeiro. Meliskerk 30 te Suez verwacht. Merwede 31 v. Lagos n. Apapa. Molenkerk 30 v. Marseille n. Calais. Munttoren 31 v. Rotterdam n. Donges. Nanusa 30 v. Calabar n. Takoradi. Nashira 30 te Asuncion. Neder-Ebro pass. 30 Azoren n. Duinkerken. Neder-Elbe 30 v. Houston n. Port Sulphur. Neder-Waal pass. 30 Negros eil. n. Hongkong. Oberon 1/6 te Amsterdam. Oldekerk 30 v. Marseille te Genua verwacht. Oostkerk 31 te Marseille verwacht. Oranje 30 v. Singapore n. Fremantle. Oranje Nassau 31 v. Puerto Limon n. Aruba. Oranjestad 31 te Madeira. Palamedes 30 v. Santander n. Curasao. Pericles 1/6 te Cartagena. P. G. Thulin 1/6 te Quintero. Philidora pass. 30 Kp. Finisterre n. Thameshaven. Pieter S. 31 te Rotterdam. Prins der Nederlanden 31 v. A'dam n. W.-Indië. Prinses Margriet 31 te Chicago. Radja 31 v. Rotterdam n. Sydney. Randfontein 30 te Amsterdam. Reza Shah the Great 31 v. Rotterdam n. Mena. Ridderkerk 30 v. A'dam n. Londen/Perz. Golf. Riouw 30 te Bremen. Rotterdam 30 v. Southampton n. New York. Rotti 30 v. Duinkerken n. Le Havre. Sarpedon 1/6 te Fort de France. Schiedijk 31 te Rotterdam. Sepia 31 v. Rotterdam n. Mena. Simonskerk 31 te Bremerhaven v. Hamburg. Skadi 31 v. Baddeck n. Napels. Sloterkerk 1/6 te Duinkerken. Solon 1/6 te Londen. Stad Breda 30 v. Dakar n. Rotterdam. Stad Den Haag 30 te Rotterdam. Statendam 1/6 te Southampton. Straat Lombok 29 v. Port Kembla n Brisbane. Straat Maeelhaen 30 te Kobe verwacht. Sumatra 31 te Chittagong verwacht. Tacana 31 v. New Orleans n. Cristobal. Tahama 1/6 te Brighton. Tamo 30 v. Las Palmas n. Rotterdam. Tjiluwah 31 te Sydney. Triton 1/6 te Guanta. Ulysses 31 te Hamburg. Utrecht 29 v. Hoquiam n. Seattle. Van Spilbergen 1/6 te Singapore verwacht. Vivipara 30 v. Bandar Mashur n. Bombay. Vlieland 1/6 te Curagao. Waikelo 31 te Aden verwacht v. Mukalla. W. Alton Jones 30 v. Liverpool n. Marseille. Weltevreden 30 v Penang n. Singapore. Westertoren 31 te Rotterdam. Zaanland 30 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Zopnekerk 30 v. Hamburg n. Bremen. KLEINE VAART Adara 30 200 m. z. Kp. Verd. eil. n. Montevideo Ardeas pass. 30 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Drie Gebroeders 28 v. Delfzijl n. Bohus. Joost 29 v. Karskaer n. Ramvik. Julia Mary 30 te Sunk n. Londen. Kaap Falga 29 v. Ostrand n. Rundvik. Strabo 31 35 m. w. Gibraltar n. Sevilla. Vechtborg 30 dw. IJmuid. v. Gdynia n. Humbeek Wilpo pass 30 ET-5 v. Hudigsval n. Zaandam. SLEEPVAART Cycloop 31 te Port Brega. Friesland 31 100 m. o. Gibraltar n. Istanbul. Hector 1/6 te Brunsbüttel verw. n. Rotterdam. Help 31 nog te Amsterdam. Humber 30 te Maassluis. Stentor 28 v. Rotterdam te IJmuiden. Utrecht 31 nog te Vlaardingen, Zeeland 31 te Bermuda. Vorige slotkoers A'dam Rubber.... 105-^ H.V.A 116% A.K.U. 34P% 138, Hoogovens 644 Philips Gem. Bez. 718 144,25 Dordtsche Petr. 6133/« K. Ned. Petr. Mij. f 131,45 Holl. Am. Lijn 128% K.L.M 59,30 149 Ned. Stoomv. Mij. 141 Ommeren, Phs. v. 276 Scheepv. Un. Ned 131% f 181, 210,— '"'Has 470,— Ver. Bezit v. 1894 127, Amsterd. Bank 370 Ned. Handel Mij. 330 Rotterd. Bank 354% Twentsche Bank. Excl. Albert Heijn 725 b Amstel Brouwerij 469 b Berkel's Patent 240 b Bols 715 Bührmann Papier 664 442 Ford 784 Gelder Kon Pap 321% Gist Srir.f. Kon. 351 Van der Heem 319% Heineken's Bier 493 Hoogenbosch Sch 252 Indola 470 Kon. Zout-Ketjen 800 Müller Nat. Bezit 362 Ned. Kabelfabr 506 Philips Pref 250 Sikkens Groep 750 Stokvis 227 Thomassen Dr 630 Ver. Machinefabr 220 Wessanen 359 Wilton Fenoord 292 Zwanenberg-Org. 825 Billiton Mij. II 450 Aluminium Ltd.. 24 American Motors 15^ Anaconda 44% Bethlehem Steri 37 Cities Service.... 49% General Motors.. 50 Kennecott Copper 73 Republic Sieel 46 Shell Oil 34% U.S. Steel 55% Geda noteringen. (Verstrekt door d Amsterdamsche Banki Het bestuur van V.R G.-papier is over de gang van zaken in het lopende boek jaar niet ontevreden. Aangezien de n v. een internationaal handelsbedrijf is, is een nauwkeurige benadering van de stand van zaken niet mogelijk. De omzetten zijn in ieder geval niet lager dan in dezelfde pe riode van 1961. Er is een behoorlijke be weging in de conjuncturele toestand, die de papierhandel eerder ten goede dan ten kwade komt. De papierhandel staat er be ter voor dan de papierproducent, aldus de directie. De revaluatie heeft, afgezien van het balansverlies van f 50.000, een verlies opgeleverd van 1,25 min. Men exporteert naar ruim vijftig landen. V.R.G.-papier is in ons land de grootste papierimporteur. De vervaardiging van zelfklevende etiketten draagt in belangrijke mate tot de winst bij. Men is optimistisch over de gang van zaken. Men is bezig aan de opbouw van een verkooporganisatie in België, Frankrijk en Nederland. De omzet in het eerste kwartaal 1962 van de N.V. hotel Polen „Het Poolsch Kof fiehuis" is ten opzichte van 1961 iets ge stegen. De kosten, hoofdzakelijk salarissen, stijgen echter nog sneller, zo heeft de voor zitter in de jaarvergadering medegedeeld. De directie ziet de resultaten met vertrou wen tegemoet. De hoteibezetting schat zij voor het gehele jaar op gemiddeld tachtig percent.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 21