Weer kon Engeland niet van een zege Spaanse voetballers (zonder Di Stefano) verrast door Tsjechoslowakije Hongarije afhouden Brazilië won, maar niet zo ruim als men verwacht had Wind belemmerde goed spel bij Nederland-België Ploeg van NEC handhaafde zich in het betaalde voetbal HLTC boekte in Groningen onverwachte zege op GSTC wmsm, wé HAZEWIND JACKS Tweede dag van titelstrijd m Grote vreugde in Santiago: Chili bleef Zwitserland met 3-1 de baas Eerste dag van titelstrijd Vier keer dertien Kleine overwinning voor oranje-ploeg 't Gooi wipte Ajax uit de bekerstrijd Broer Dirkx een klasse apart in Norg Rus Andreiko won in Bakoe Koersen Mereveld Bestuurscrisis bij Be Quick T ennisprogramma Nederlaag voor het Zandvoort-team vanaf ƒ26.95 ROOK DIE LEKKERE HALFZWARE SHAG VRIJDAG 1 JUNI 1962 25 Korfbal Tweede elftal A mateurs UIT DE BEKENDE HANDIGE DOOS Na het prachtige weer van de ope ningsdag kwam donderdag de regen in het wereldkampioenschap voethal. Slechts de ploegen van Rusland en Joe goslavië, die in het grensstadje Arica hun wedstrijd speelden, kregen ook nu de zon te zien. Het is, behalve voor de drie teams die de winst verspeelden, een slechte dag voor de penningmeester van het toernooi geworden. In Arica waren nog geen 8.000 toeschouwers. West- Duitsland—Italië trok in Santiago het redelijke aantal van 50.000 bezoekers, Spanje en Tsjechoslowakije speelden voor nauwelijks 15.000 toeschouwers en de titanenstrijd Hongarije—Engeland, geleid door Leo Horn, moest het met een kleine 5.000 supporters doen. De uitslagen van de tweede dag waren: Arica: RuslandJoegoslavië 20 (rust stand 00); Santiago: West-Duitsland Italië 00; Vina del Mar: Spanje—Tsje choslowakije 01 (0—0); Rancagua: Honga rije—Engeland 21 (1—0). Leo Horn is zijn debuut in dit zevende toernooi om de wereldtitel niet onder pret tige omstandigheden begonnen. Stromende regen en harde wind maakten in Rancagua bij Engeland—Hongarije goed voetbal niet mogelijk. Slechts de aller-dappersten van het kleine stadje hadden een plaatsje op de natte tribunes gezocht. Engeland heeft op deze tweede wed strijddag geen revanche gekregen voor de smadelijke 63, 71 en 20 nederlagen van de laatste tien jaar. Opnieuw moest de ploeg van Walter Winterbottom de punten afstaan aan de Magyaren. Met 21 ging de zege naar de ploeg van Lajos Ba- roti. Na een kwartier bracht de snelle Tichy de stand al op 10. Met een schot van een kleine twintig meter afstand ver raste de Hongaarse linksbinnen doelman Ron Springett. Somber ging het er voor Engeland uitzien toen Jimmy Greaves, het idool van „Jong Engeland", even later een hinderlijke beenblessure opliep. De kansen schenen desondanks te keren. Een strafschop, die Leo Horn toekende wegens te hard spel van de Hongaarse de fensie, gaf Ron Flowers een unieke kans gelijk te maken. De Engelse kanthalf maakte geen fout (11). Toch zou de over winning naar Hongarije gaan. Na een half uur spelen besloot de talentvolle midden voor Florian een knappe combinatie met een gericht schot (21). Met de moed der wanhoop poogde Engeland in de laatste fase van de strijd tenminste nog een gelijk spel te bereiken. Het was tevergeefs. „Safety first" West-DuitslandItalië, voor 50.000 toe schouwers in Santiago gespeeld, was de wedstrijd waarin beide ploegen beheerst werden door de angst om te verliezen. De gevolgen bleven niet uit. Verder dan en kele gevaarlijke aanvallen kwamen de aan- valslinies niet. Naarmate de wedstrijd vor derde werd het duel harder, doelpunten bleken echter onbehaalbaar. Met dat 00 gelijke spel was, op de neutrale bezoekers na, overigens iedereen wel tevreden. Geen kansen Het sterke Russische team heeft Joego slavië in het Noordchileense Arica weinig kansen gegeven. In de eerste helft zag de verdediging van de Joegoslaven nog kans de Russische aanvalsgolven tot stilstand te brengen. Na de hervatting werd de druk zelfs voor de solide defensie te zwaar. In de zevende minuut opende rechtsbinnen Ivanov de score. Ondanks het overwicht van de Russen bleven toch ook hierna doel punten weer lang uit. Pas in de vierde minuut voor het einde vernietigde midden voor Ponedelinik met een hard schot wreed de laatste illusies van Joegoslavië. Spanje verrast Spanje, spelend zonder Alfredo di Stefa no de Spaanse-Argentijn was weliswaar van zijn blessure hersteld doch trainer Herrera wilde geen enkel risico nemen is door Tsjechoslowakije volkomen verrast. Tot verbazing van de schaarse toeschou wers veroverden de Tsjechen, voortreffe lijk op dit eindtoernooi voorbereid, het middenveld. Wel bracht Ferenc Puskas met een ongelooflijk hard schot doelman Schroif in grote moeilijkheden, doelpunten leverde de eerste helft niet op. Een treffer van Puskas werd. aangezien de Oosten rijkse scheidsrechter Steiner al gefloten had, afgekeurd. Toen iedereen zich al verzoend had met een gelijk spel viel toch nog de beslissing. Een tiental minuten voor het einde pas seerde Stibrany, de Tsjechische rechtsbui ten, met een schijnbeweging zijn directe tegenstander waarna hij doelman Carmelo kansloos liet. i De eerste goal in het toernooi om het wereldkampioenschap. De Zwitser Wütrich vuurt een schot af dat Chili's doelman Esculi i.iet vermag te stop pen. De Chilenen wonnen overigens met 31. In vier Chileense steden Arica, Santiago, Vina del Mar en Rancagua zijn woensdagmiddag de eindronden van het toernooi om het wereldkam pioenschap 1962 begonnen. De zestien landen die zich in het eindtoernooi heb ben geplaatst zijn ondergebracht in vier groepen van vier landen. De ploegen spelen in de eerste eindronde een halve competitie waarna de nummers een en twee van elke groep overgaan naar de kwartfinales. Het toernooi wordt verder volgens afvalsysteem gespeeld. De uitslagen van de eerste wedstrijd dag waren: Arica: Uruguay—Columbia 2—1 (ruststand 0—1); Santiago: Chili Zwitserland 3—1 (1—1); Vina del Mar: Brazilië—Mexico .2—0 (1—0); Rancagua: Argentinië—Bulgarije 1—0 (1—0). Het is een nationale feestdag voor de Chilenen geworden. Hoewel Zwitserland al heel snel de leiding nam in de ont moeting tegen Chili, ging de zege tot overmatige vreugde van de bijna 100.000 toeschouwers, naar de gastheren. De vreugde kende geen grenzen meer. Toen ruim een uur na de wedstrijd de Chi leense spelers het stadion verlieten, ver sperden vele duizenden landgenoten hen de weg naar de bus die de ploeg terug zou brengen naar het rustige hotel: slechts de vreugde van vandaag gold; voor de gedachte dat Chili nog Italië en West- Duitsland, twee sterke voetballanden, moet weerstaan om zeker te zijn van een plaats in de kwartfinales was op deze feestdag geen plaats. Benauwede zege Het eerste doelpunt in dit eindtoernooi viel in Rancagua. De Argentijnse rechts buiten, luisterend naar de vloeiende naam van Hector Osvaldo Facundo, was er de maker van. In de vierde minuut van de ontmoeting ArgentiniëBulgarije gaf hij zijn land, de eerste ploeg die zich nu achttien maanden geleden plaatste in het eindtoernooi, de leiding. Een kostbaar doelpunt van de 25-jarige Argentijnse vleu gelspeler, want in dit matige duel, waar in Argentinië teleur stelde, werd verder niet meer gescoord. Amper 5000 toeschou wers woonden de wedstrijd bij. Mexico viel de twijfelachtige eer te beurt in Vina del Mar, de havenstad van centraal Chili, als eerste tegenstan der van wereldkampioen 1958 Brazilië te fungeren. De Mexicanen hebben zich door de grootheden uit Rio, Santos en Sao Paulo niet ter slachtbank laten leiden. Tot de rust werd de aanvalslinie, even als in de finale van Stockholm bestaan de uit Garrincha, Didi, Vava, Pele en Zagallo, in bedwang gehouden door de solide Mexicaanse defensie. Kennelijk hadden de Brazilianen Mexi co, dat al bij voorbaat als kansloos ge kwalificeerd was, onderschat. De techniek van de Mexicanen mocht dan wat min der geacheveerd zijn, de bijzonder goede conditie vergoedde heel veel. Tot de elf de minuut na de rust hebben de schaarse toeschouwers van de ruim 27.000 plaat sen waren er slechts 12.000 bezet moeten wachten op de eerste treffer. Toen kreeg linksbuiten Zagallo eindelijk zijn eerste kans. De Braziliaan sloeg doelman Carbajal kansloos (1-0). Mexico bleef doorvechten en meer dan eens kwam het doel van veteraan Gilmar in gevaar. De ploeg van Didi en Pele had echter te veel routine om zich de zege nog te la ten ontgaan. Steeds sterker werd het overwicht van de Brazilianen en na een klein half uur spelen besliste Pele de strijd (2-0). Dit tot groot leed van de Mexi caanse supporters, die van onder hun gro te sombrero's steeds somberder gingen kijken. Moeilijkheden Fernando Riera, de Chileense bonds coach, had het uitdrukkelijk bepaald: in de eerste twintig minuten van de wed strijd tegen Zwitserland zou zijn ploeg dankzij eeri overrompelingstactiek een be slissende voorsprong nemen. Het is ech ter heel anders gelopen dan Signor Riera verwacht had. Niet Chili, maar de Helve ten openden de score. In de achtste mi nuut verraste middenvoor Rolf Wüthrich van bijna 25 meter doelman Escutti Advertentie DAMES- EN HERENMODES KRU4SWEG 77 HAARLEM Speciaalhuis Regenkleding Vier deelnemers met dertien juist voor spelde uitslagen in de sporttoto van deze week delen een bedrag van 107.580 gul den, dat beschikbaar was voor de eerste prijs. Zij ontvangen elk een netto bedrag van 22.680.75. De tweede prijs is 58.680 groot en wordt gedeeld door 120 spelers, die twaalf uitslagen goed hadden. Zij ontvangen 489. De drie „poolers" die de vijf gelijke spelen juist hadden ingevuld waren deze week wel bijzonder fortuinlijk, doordat de vorige week geen prijs kon worden uitgekeerd bedroeg het prij zenbedrag dit keer 61.662,30 (32.002,30 plus 29.340). Elk juist ingevuld blok is goed voor 17.385,90. In een voortdurend gevecht tegen de snijdend-koude noordwestenwind, die de speelsters en spelers dwong tot een dans dicht rond de korf, hebben de twaalftallen van Nederland en België op het Haagse Houtrustterrein geprobeerd tot zo goed mogelijk korfbal te komen. Dat gelukte Nederland het best. De individuele acties van Bos, Munnikes en Van Lunteren kost ten minder tijd dan die van hun tegen- standers, en hun spelopvatting was duide lijk beter. De Nederlandse ploeg won dan ook verdiend met 5-3 en behaalde daar mee de tweede zege op België in dit sei zoen. Toch heeft het lang geduurd eer die Nederlandse superioriteit in doelpunten tot uiting werd gebracht. Zelfs nam België Er is op Hemelvaartsdag druk gevoet bald. Zo maakte SVV, dat met Veendam en Eindhoven een aantal wedstrijden moet spelen voor de finale tegen SHS een uitstekend begin door Veendam, de club van Frans de Munck, met 2—0 te verslaan. Hoewel Herwich pas laat de kostbare doelpunten scoorde in de De voetbalcompetitie 32ste en 43ste minuut van de tweede helft waren de Schiedammers toch steeds in de meerderheid. In Nijmegen heerste gisteren blijd schap, want wat ook de uitslag wordt in de laatste beslissingswedstrijd in de tweede divisie tussen Graafschap en NEC, het staat reeds vast dat NEC be houden blijft voor het betaald voetbal. De club van de Keizer Karelstad won gisteren met 1—0 van Oldenzaal dat zon dag Graafschap heeft verslagen. Moch ten de Doetinchemmers de laatste wed strijd winnen dan beslist het doelgemid- delde van de competitie en van NEC is dat het beste. (0-1). Pas in de laatste minuut van de eerste helft bracht linksbuiten Leonel San chez de balans weer in evenwicht. Na de hervatting was het snel met de Zwitserse illusies gedaan. In de vijfde minuut bracht rechtsbuiten Ramirez de stand op 2-1 en een viertal minuten la ter scoorde Sanchez zijn tweede doel punt (3-1). Culumbia hield woord „Wij zullen onze huid zo duur moge lijk verkopen", had Adolfo Pederera, de trainer van Columbia, daags voor de wedstrijd tegen Uruguay vastgesteld. Zijn mannen hebben woord gehouden. Tot 12 minuten na de rust heeft de ploeg, die algemeen als de zwakste van het toer nooi wordt beschouwd, zelfs de leiding gehad. Een handsbal van stopper Emilio Alvarez in het strafschopgebied van Uru guay gaf Zuluaga in de negende minuut van de eerste helft de kans zijn ploeg aan een voorsprong te helpen. Feilloos schoot de Columbiaan in (0-1). Een ze ker niet onverdiende voorsprong. Tegenover de Columbiaanse geestdrift stelde Uruguay vaak een te hard spel. Arbiter Dorogi moest de ontmoeting na de rust zelfs even staken. Steeds ster ker werd de tweevoudige wereldkampioen. Ondanks fel verzet van de onvermoeibare ploeg uit Columbia scoorde rechtsbuiten Cubilla in de 12de minuut de gelijkma ker. Dankzij linksbinnen Sassia, die in de 28ste minuut de stand op 2-1 bracht, ging de zege nog juist naar Uruguay. Men kan niet zeggen dat Oldenzaal gis teren de zaken slim aanpakte, want toen NEC reeds na vijf minuten door Van Ree ken de leiding had genomen, bleven de Oldenzalers toch sterk defensief voetbal len, terwijl zij aan een gelijk spel genoeg hadden. Een driemansvoorhoede was tegen de hechte Nijmeegse defensie echt te wei nig en dat kostte hun het puntje, dat ze nodig hadden en misschien wel een plaats in het betaald voetbal. Strafschoppen waren nodig bij de beker wedstrijd DOS-DWS, omdat de stand na de normale speeltijd 2-2 aangaf. In vier verlengingen werd niet gescoord. Van de eerste vijf penalties werden er aan beide kanten drie ingeschoten bij de tweede serie schoot DOS vier maal raak, tegen DWS drie. Het scheelde maar weinig of DHC-DFC was op dezelfde manier geëindigd. Nadat de eerste helft doelpuntloos was verstreken namen de Delftenaren twee minuten na de rust de leiding, die een kwartier later door Van Twist teniet werd gedaan. In de laatste minuut van de vierde verlenging werkte Jansen onder protest van de Dordte- naren de bal in het doel, waardoor DFC wérd uitgeschakeld. Hetzelfde gebeurde met Sittardia, dat zich tegen NAC uitstekend heeft geweerd maar ten slotte met 3-2 als verliezer het veld uit moest. Volendam kon het tegen Sparta niet bolwerken, ook al had het geruime tijd met 2-1 de leiding. Toen Sparta kwam op zetten veroorzaakte Schilder een strafschop die door Bosselaar werd ingeschoten. Twee doelpunten van Van Miert brachten Sparta in de volgende ronde. Met het oog op de wedstrijd van zondag aanstaande tegen het Vlaardingse Fortuna had Heracles zijn tweede elftal naar Vi tesse gestuurd. Desondanks werd het toch nog met 1-0 een Almelose overwin ning. Ajax tenslotte ondervond van 't Gooi zo veel tegenstand, dat tot in de tweede ver lenging de stand 0-0 bleef. Ajax speelde toen door uitvallen van Swart al een half uur met tien man. Toen kopte Buenen uit een hoekschop de bal langs Hoogerman en bezorgde zichzelf en zijn medespelers daarmee een premie van f 125,-. De Ajacieden ging een extra-pre mie van 145,- aan de neus voorbij. Woens dag 6 juni speelt 't Gooi tegen Sparta in Rotterdam voor de kwartfinale. Op de helft van de kampioenscompetitie heeft Xerxes al een zodanige voorsprong, dat een prolongatie van de titel mogelijk mag worden geacht. Gisteren moest Quick Nijmegen er in Rotterdam aan geloven. Wolffers, Snoek en Kriesch scoorden na de rust de winnende doelpunten. De concurrent Vlissingen speelde gelijk in Groningen tegen Velocitas. Met de rust stond Velocitas met 1-0 voor door een doel punt van Rozenboom. Moens maakte na rust gelijk. Vier minuten voor het einde gloorde door een doelpunt van Groenewe- gen nog een Vlissingse overwinning, die een minuut later door Smit alweer werd verijdeld. JOS en Standaard speelden eveneens ge lijk. JOS nam door Parree de leiding en een kwartier voor het einde maakte Din- gena gelijk. een 1-0 voorsprong toen de blonde m vrouw Leysen, de ruimte die zij van haar trage tegenstandster Jetty Siebenlist kreeg, na tien minuten uitbuitte door een schot af te geven waarbij de bal mee genomen door de wind precies in de korf verdween. In de 19de minuut pas kon de debuterende Joop Krijgsman, die sa men met Gerard Bos het mannelijke deel n het Nederlandse aanvalskwartet vormde, de stand in evenwicht brengen. Slechts twee minuten later had België op nieuw een voorsprong genomen en wel door Hugens, die mooi werd vrijgemaakt door mevrouw Allewijn. De l.unst van het vrijspelen bleek ook Rinus Munnikes met 25 interlands recordhouder in de Ne derlandse ploeg te verstaan en uit zijn prachtig aangeven bracht Jan van Pareen de stand op 2-2. Het publiek veerde op. Nu immers zou de Westerkwartiercombinatie aangevuld met Cees van Lunteren, welke verreweg de beste indruk had gemaakt, de aanval overnemen. Het werd inderdaad 4-2, maar het duurde niet minder dan 35 minuten eer het zover was. De aanvallen, die Nico Janssens, Lucy van der Bijl en Cees van Lunteren telkens weer opzetten, leverden door slecht schieten en het missen van een strafworp door Janssens vooreerst niets op, zodat de rust met de stand 2-2 inging. Met de wind tegen lukte het beter. Voor al Lucy van der Bijl zag in dat zij van achter de paal moest schieten om succes te hebben; zij was het die Nederland vijf minuten na rust voor het eerst in deze wedstrijd aan een voorsprong hielp. Die voorsprong werd elf minuten later door Cees van Lunteren vergroot tot 4-2. In de beginopstelling spelend, kwam België nog eenmaal terug, doordat mevrouw Hugens er in de 23ste minuut met een afstand schot 4-3 van maakte. Nederland nam ech ter onmiddellijk de aanval weer over en toen Gerard Bos er in de 35-ste minuut 5-3 van maakte, was de spanning ge weken. De stand in de reeks landenwedstrijden Nederland-België is nu geworden: Nederland: 58 46 7 5 99 359-174 België 58 5 7 46 17 174-359. Motorsport ti 9 V>- Broer Dirkx heeft donderdagmiddag op het prachtige, maar bijzonder zware bos- en duincircuit van Norg opnieuw zijn grote klasse getoond. Evenals amper vier dagen geleden in Schijndel ging de man uit Valkenswaard, zonder ook maar een moment ernstig bedreigd te zijn drie maal als eerste door de finish. De Brabantse caféhouder vormde een klasse apart. Ondanks een slechte start in de eerste manche nam Dirkx al in de tweede ronde de leiding om die niet meer af te staan. In de tweede rit scheen Jan Clynk zijn rivaal in grote moeilijkhe den te gaan brengen. Drie ronden mocht de renner uit Helmond het veld aanvoe ren, toen nam Dirkx de leiding voor goed over. Ook in de derde manche verwachtten de ruim 22.000 toeschouwers een duel Clynk-Broer Dirkx. Helaas, het duel bleef uit. Na de eerste ronde verdrong Dirkx zijn tegenstander van de leidersplaats- Jan Clynk kreeg even later pech met zijn voetsteun en verspeelde daardoor nog zijn derde plaats in het eindklassement. Met een vierde plaats moest hij genoe gen nemen. Dammen De pioen negentienjarige Russische kam- rAndrid Andreiko heeft woensdag het internationale damtoernooi in Bakoe op zijn naam gebracht. In de laatste ronde speelde hij remise tegen zijn landgenoot Sjarapov. In de overige partijen had de Surinamer Adjiedj winstkansen tegen de Rus Agafonov, maar hij verzuimde zijn overwegende stelling in winst om te zetten en moest remise toestaan. De Belg Ver- poest zegevierde over Arkady Tuller (Rus land) en de Nederlander Van Leeuwen speelde gelijk tegen Boris Simonyan (Rusl.). De eindstand luidt: 1. Andreiko (Rusl.) 20 pnt.; 2. Yegorov (Rusl.) 18 punt.; 3/4. Korkhov en Stsjegolov (beiden Rusl.) 17 pnt.; 5. Aga Fonov (Rusl.) 16 pnt.; 6/7. Kuate (Senegal) en Yepifanov (Rusl.) 15 pnt.; 8. Simoyan (Rusl.) 12 pnt.; 9 t/m 12. Van Leeuwen (Ned.), Sharapov (Rusl.), Verpoest (België) en Adjiedj (Suriname) allen 8 pnt. De uitslagen van de Hemelvaartsdag op Mere veld gehouden draverijen luiden: Biltstraatprijs (2140 m.): 1. Zeus Williams 1.32.9; Zanlella, 3. Z H Hollandia. Wirrn. ƒ10,00; pl. 3.70, 8.10, 3 30; gek. 31.80; cov. 20.20. Lustrum van de Diergeneeskundige Studenten- kringprijs (2140 m.>: 1. Ammettiena van IJmui- den 1.31.9; 2. Alida W; 3. Anaconda. Winn. ƒ6.30; pl. 1.80, 1.50, 4.90; gek. 12.80; cov 4.50. Professorenprijs (2120 m.): 1. Zee 1.28.5; 2. Zola S; 3. Zion B. Winn. 4.90; pl. 1.60, 1.60, 1.70; gek. 60; cov. 5.30. Peerdepietenprijs (2160 m.): 1. Yewel Boy 1.29.3; 2. Wally Parisien; 3. Vink S. Winn. 5.80; pl. 2 30, 4.90, 2.60; gek. 8.90; cov. 14.50. Zangborrelprijs (2100 m.): 1. Astyanax 1.33.-; 2. Astrid Hollandia; 3. Annemieke Hollandia. Winn. 1.70; pl. 1.20, 2.00; gek. 4.30; cov. 3.70. Prijs van de Commilitoneskes (2200 m.): 1. Zip- pora 1.25.5; 2. Young Erebus V; 3. Zilvervos. Winn. 3.80: pl. 1.90, 7.30; gek. 66.90; cov. 15.10. Amateurkampidenschap II (2120 m.: 1. Visuil S 1.26 6 2. Winston Spencer: 3. Xema S. Winn. ff 2.60; pl. 1.40, 1.70, 3.50; gek. 4.80; cov. 4.90. Gildesteynprijs (2200 m.): 1. Jour de Java 1.24.3; 2. Karanos: 3. Umberto. Winn. 4.60; pl. 2.60, 4.60: gek. 29,10; cov. 6.80. Numankaprijs (1700 m.) eerste afd.: 1. Yber- flote 1.26.5; 2. Wilfield; 3. Walnut Erebus. Winn. 2.20; pl. 1.30, 1.30, 1.70; gek. 7.50; cov. 5.50. Tweede afdeling: 1. IJsselmonde 1.24.9; 2. Y Y V; 3. Wala. Winn. 3.20; pl. 1.30, 1.20; gek. 2.80; cov 4.20. Totale omzet: 203.707.50. Bij het Groningse Be Quick heerst mo menteel weer een bestuurscrisis. Voorzit ter mr. J. van Zaayen, secretaris M. B. Hopma en het bestuurslid E. J. Lafer- man hebben voor hun functies bedankt. Het gebrek aan steun voor Be Quick, zo wel in als buiten de vereniging, was hier bij doorslaggevend. De heer Van Zaayen zal zich ook niet meer beschikbaar stellen voor functies in de K.N.V.B. Hij was o.a. lid van de studiecommissie betaald voet bal, die kort geleden het rapport over spelpeilverbetering heeft uitgebracht. Later werd ons van de zijde van de Groningse vereniging meegedeeld dat de bestuursleden, die hun functie ter beschik king gesteld hebben, de clubzaken van Be Quick in het lopende seizoen nog zullen behartigen. Eerste klasse: Victoria—Haarl. LTC. Overgangski. A: Haarl. LTC 2Het Spieghel. Overgangsklasse B: LTC Bloemendaal—Aem- stelspelers; Brederode—Hoogerheide; Metselaars 3 TC Heemstede. Tweede klasse: Aemstelspelers 2Groenendaal; Haarl. LTC 3—Helderse TC; TC Heemstede 2— Het Spieghel 3; Flehite 2LTC Bloemendaal 2; Ready '28—WOC; Dash 4TC Zandvoort; Mozaïek Brederode 2. Derde klasse: RooswijkLTC Bloemendaal 3; Inside 3TC Heemstede 4; Oranje TC 8—Jatiloo; Groenendaal 3Thor RW 9; LTC Noordwijk 3— TC Zandvoort 3; Leidse Hout 2—Kermemer Ly ceum; WOC 2Aëronauten 3; Metselaars 6TC Velsen; TC Heemstede 3Heijlingen; TC Zand voort 2Leidse LTC 2; BastionePark Marlot 5; Aëronauten 2Brederode 3; Groen Geel 4—Haarl. LTC 4; Groenendaal 2Leimonias 7. Vierde klasse: Kennemer Lyceum 3TC Bak- kum 2; TC Zandvoort 4—WOC 5: LTC Bloemen daal 4Batavieren 3; Duinlust—Oud Wassenaar 6; Kennemer Lyceum 2Leidse Studenten 5; Uni cum 3HBC; Leimonias 8TC Heemstede 5; WOC 3—NMC 5; Leidse Studenten 4—TC Heem stede 6; HBC 2—Goenendaal 5; Leeuwenbergh 5 —Groenendaal 4; Tennessee 2—Brederode 4; WOC 4TC WW 3; Brederode 5—Houtrust 4. Vijfde klasse: TC Bakkum 3—LTC Bloemen daal 6;'TC Velsen 2-WKF: LTC Bloemendaal 5 Amtenox 6; Jatiloo 2Duinlust 2; HBC 4—WOC 6; Jatiloo 3Kennemer Lyceum 4; TC Heemstede 8Bastione 4; Excelsior 4HBC 3; Groenendaal 6Baanbrekers; Aëronauten 5—Bastione 2; Bas tione 3Alliance; TC Heemstede 7Cl. te Werve 5; Alliance 2—Het Spieghel 9; Het Spieghel 8 TC Zandvoort 5. ATLETIEK. Tijdens atletiekwedstrijden in Innsbruck heeft de Italiaan Carlo Lie- vore een uitstekende prestatie geleverd door het speerwerpen te winnen met 83,65 meter. Lievore plaatste zich hiermee aan de kop van de wereldranglijst van dit jaar. De Haarlemsche LTC en de Groningse Studenten-tennisclub trachten elkaar in uc eerste klasse de laatste plaats toe <e schuiven. Vorige week werd in Haarlem afgebroken op de voor de studenten gun stige stand van 5-3, maar donderdag, toen men de onlangs in Groningen op 1-0 in het voordeel van de HLTC gestaakte wed- Advertentie strijd, uitspeelde, hebben de HLTC'ers zich voortreffelijk hersteld en Groningen met een 7-4 zege verlaten. De HLTC heeft nu 5 punten uit 4 wedstrijden, de GSTC Tennis 2 punten uit 4 wedstrijden, maar toch is de positie van de studenten nog iets gun stiger als men het nog resterende pro gramma in aanmerking neemt. Ook het tweede team van de HLTC heeft gisteren goede zaken gedaan en zich vrijwel in veligheid gebracht met een fi-3 overwinning op Groen Wit. De dames M. v. Rappard en Tjaarda en de heren Schlat- mann en Van Welie wonnen hun singles en bovendien werden twee gemengddubbels door de HLTC'ers gewonnen. Het dubbel van Wil v.d. Broek en Jas per was tegen Rhijnauwen de enige partij die door Brederode werd gewonnen; 7-1. Het derde team van Brederode versloeg met liefst 8-0 Park Marlot 5 en behaalde de titel. Het team bestond uit de dames C. v. d. Broek, Krug en Lamp en de heren Hartman en Walson. Zandvoort moest bij Mozaiek met een 5-3 nederlaag genoegen nemen. Het was de eerste Zandvoortse nederlaag, maar ook in de returnmatch die op 3-1 werd afgebroken leiden de rivalen van de Zand- voorters, zodat voor de titel rlog een har de strijd gevoerd dient te worden.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 23