Henk Nijdam was klasse apart in Olympiads Toer door Nederland s Zelfs in de slotetappe was er nog uiterst felle strijd Olympia's Toer in cijfers Oefenwedstrijden honkbalteam leverden winst en verlies op in Schiedam en Amsterdam Rood en Wit aan de top in de eerste klasse VOETBAL TENNIS idiii Rivière opnieuw ernstig gewond Futloos jeugdteam verloor van de Belgen DE SPORTWEDSTRIJDEN IN CIJFERS VRIJ DAG 1 JUNI 1962 27 Janssens Century van Cowdrey op eerste dag tegen de Pakistani T egenoffensief A chtervolging Eerste klasse B Rood en Wit Haarlem V-I—»!..- gaan. Nog zelden is de eindsprint van Wesseling zo fel geweest als ditmaal: zelfs Julien Stevens moest zij het met zeer gering verschil ervoor capituleren. Kort na dit tweetal ging een groepje over de finish met de drager van de oran je trui, die van de duizenden toeschouwers rondom het parkoers aan de Dapperstraat een ovationeel applaus kreeg. De formatie van René Janssens is als grote triomfator uit Olympia's elfde toer te voorschijn gekomen. Behalve in het in dividuele eindklassement werd ook in de ploegenrangschikking en het puntenklasse ment de eerste plaats door de Belg en zijn mannen veroverd. Tot de laatste dag had Jos Haseldonck bovendien de beste kansen in het premieklassement, maar in de laatste sprint eiste Cor Schuuring deze eer voor zich op. Van de coureurs, die naast Nijdam in druk maakten door hun prestaties, is Arie den Hartog (de beste amateur) reeds ge noemd. De Nootdorper Jan Janssen, André van Aert en de sterke Jaap de Waard verdienen eveneens een vermelding, alsme de Cor Schuuring, welke laatste na een middelmatig begin goed terugkwam om uiteindelijk als negende te eindigen. fV ielrennen Het zit de wielrenner Roger Rivière in zijn loopbaan als wielrenner echt niet mee. Ternauwernood hersteld van de val die hij tijdens de Tour de France 1960 in een 20 meter diep ravijn maakte er was zelfs sprake van dat hij nooit meer zou kunnen fietsen is hem woensdag middag opnieuw een ernstig ongeluk over komen. Op de hoek van een kruispunt in zijn woonplaats Saint Etienne werd Rivière door een voorbij komende auto tegen de grond gesmakt. Hij moest met een hevige shock, een ernstige hersen schudding en diepe wonden aan de kin in een ziekenhuis worden opgenomen. Colin Cowdrey, vroeg in zijn innings gemist, heeft Engeland donderdag in Bir mingham in de eerste testmatch tegen Da- kistan een voortreffelijke start gegeven. De Engelse openingsbatsman scoorde 159 runs. Engeland kwam op de eerste dag tot 386 runs voor het verlies van slechts vier wickets. De winnaar met ere-tricot en krans aan de finish in Amsterdam. De sterkste won, Henk Nijdam was in Olympia's elfde Toer door Nederland een klasse apart. De korte, gedrongen coureur uit Eelderwolde had net iets meer capaciteiten dan zijn concurrenten en dat alleen reeds maakte zijn overwin ning volkomen verdiend. Doch het is de vraag of Nijdam, ondanks dat surplus aan kwaliteiten ook zou hebben gezege vierd zonder de steun van een aantal sterke ploegmakkers, die onder leiding van de voortreffelijke chef d'equipe René Janssens deze bescheiden Belg was de grote man achter de schermen alle aanvallen op de positie van hun kopman pareerden op een wijze, die aan duidelijkheid niets te wensen liet. De pogingen om Nijdam te onttronen, nadat hij in de eerste etappe reeds de oran je trhi had veroverd, zijn talrijk geweest. In de rit naar Heerlen bijvoorbeeld moest de wereldkampioen achtervolging vele moeilijkheden overwinnen en ook tussen Heerlen en Deventer ging -lies niet van een leien dakje. Renners als Jan Jans sen, Jaap de Waard, André van Aert en Arie den Hartog de revelatie van deze ronde bleken geenszins genegen zich zo maar gewonnen te geven. Zelfs de laat ste twee dagen en vooral in de slotetappe van Grouw naar Amsterdam was er geen moment sprake van een wapenstilstand. Ja, die rit van Grouw naar Amsterdam. Amateors en onafhankelijken staan bekend om hun nimmer aflatende strijdlust, doch het tumult, dat er op dit 191 km lange traject in de karavaan werd ontketend, overtrof zelfs de stoutste verwachtingen1. Nauwelijks buiten Grouw bleek het angst aanjagend hoge tempo al te veel te zijn voor een aantal coureurs. Brunenberg en Van de Wetering bijvoorbeeld verloren daar reeds het contact met het peloton Dat al snel in enkele delen uiteenviel Henk Nijdam was verstandig geweest. Voorin zat men het best en zodoende be landde de leider in de algemene rang schikking bijna automatisch in een kop groep van 15 renners, die in Marssum (na pas 25 km) al een winst van een mi nuut hadden geboekt op de overigen. Maar met alleen Nijdam en Van den Bossche voorin was voor René Janssens de gang van zaken nog allerminst bevredigend want de formatie van Wim van Beek, twee de in het ploegenklassement, had met An dré van Aert, Cees Snepvangers en Cor Haast in de voorste gelederen aanzienlijk betere papieren. j Een tegenoffensief dus, maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan, want Jaap de Waard, Arie den Hartog (ook hij was er weer bij), Jan Janssen en Cor Schuring zagen maar al te goed in, dat elke verandering voor hen alleen maar nadelig zou kunnen zijn, dit alles viel uit het tempo, dat werd onderhouden, duide lijk op te maken. Voor een eendrachtige samenwerking in de hoofdmacht bestond geen gelegenheid, eenvoudig omdat er niet meer van een peloton kon worden ge sproken. In Wier (na 35 km) kwamen niet minder dan vijf groepen met vrij grote onderlinge verschillen door en daar tus senin zaten nog een aantal renners alleen. Met de wind, die vaak tot stormkracht aanwakkerde, wekte het voorts geen ver wondering, dat de bezemwagen druk werk kreeg. In de achterhoede verzeild geraakte coureurs van naam als Cees Lute, Raf Gysel en Henk Cornelisse zagen er geen heil in door te gaan, nu er toch niets meer te verdienen viel. In totaal zouden niet minder dan elf coureurs Amsterdam niet bereiken. Bij het begin van de Afsluitdijk (64 km) bedroeg de winstmarge van de leiders (door het terugvallen van Den Hartog, Bre- kelmans, Gisbers en Van den Bossche nog slechts elf in getal) anderhalve minuut, maar bij het monument, waar Schuuring door een spurtzege Haseldonck van de eer ste plaats in het premieklassement ver drong, kwamen de achtervolgers met nau welijks een minuut achterstand door. Na Den Oever (93 km) was het ergste leed geleden, de renners kregen nu de wind schuin mee, waardoor het tempo met sprongen omhoog ging. Toch zagen de achtervolgers kans steeds dichterbij te ko men en in de omgeving van Oude Sluit (115 km) sprongen zeven van hen met succes over naar de kopgroep. Toen kon meteen René Janssens gerust zijn. Julien Stevens en Jos Haseldonck zouden Nijdam wel de nodige steun bieden en de eerste plaats in het eindploegenklassement was nagenoeg veilig, ondanks een geslaagde de marrage van Cor Schuuring, Cees Snep vangers en Miel Verstraete. Het drietal mocht gaan, aangezien zij in de strijd om de ereplaatsen geen rol meer speelden. Toch waren er voorin nog enkelen niet geheel tevreden met de laatste ontwikke lingen. De nationale kampioen Gerard Wes seling bijvoorbeeld ging alleen op jacht. Terwijl kort daarop ook Stevens en Nijdam de benen namen. De drager van het leiderstricot bewees op dat moment eens te meer geen enkel risico te willen nemen. De achtergebleven in de kopgroep erken den op dat moment het meesterschap van Nijdam, met uitzondering van Cor Haast, die zich nog bij het tweetal voegde. Wes seling was inmiddels bezig een knap stuk werk te leveren. Hij kreeg het leidende drietal te pakken, liet dit zelfs kort voor de finish achter zich, maar moest wel het gezelschap van de rappe spurter Stevens dulden. Niet leuk voor Wesseling, doch de man uit Halfweg moest en zou ditmaal ten koste van alles de ritzege veroveren, die hem al enkele malen net was ont- De uitslag van de zesde etappe van Olympia's Toer door Nederland van Deventer naar Grouw (190 km) was: 1. De Wit (ploeg Buchly) 4.29.36 (met bon. 4.28.36), 2. Swaneveld (ploeg Van Dalsen) z.t. (met bon. 4.29.06), 3. Schuur- ring (ploeg Van Heusden) z.t. (met bon. 4.29.21), 4. Breure (ploeg Van Dalsen) z.t., 5. Dieperink (ploeg Gerritze) z.t., 6. Wesseling (ploeg Van Beek) 4.31.15, 7. Nijdam (ploeg René Janssens) z.t., 8. Linders (ploeg Simons) z.t., 9. Hasel- donckx (Belg) (ploeg René Janssens) z.t., 10. Motké (ploeg Sjefke Janssens) z.t. De premiesprint in de legerplaats Steenwijkerwold werd gewonnen door Schuuring (ploeg Van Heusden) vóór Swaneveld (ploeg Van Dalsen) en Die perink (ploeg Gerritze). Het dagploegenklassement luidt: 1. Ploeg Van Dalsen 13.30.12, 2. Ploeg Buchly 13.31.06, 3. Van Heusden 13.31.51. De prestatieprijs ging voor de tweede achtereenvolgende maai naar Schuuring (ploeg Van Heusden). De karavaan verloor in de zesde rit één renner, Jansema (ploeg Van Heus den), die na een valpartij met een her senschudding in de ziekenwagen moest worden opgenomen. De laatste etappe, een rit van Grouw naar Amsterdam, leverde een zege op voor Gerard Wesseling (ploeg Van Beek) die de 191 -km aflegde in 4 uur 52 .min. 41 sec. (met bon. 4.51.41). De uitslag luidt verder' 2. Stevens (Belg) (ploeg René Janssens) z.t. (met bon. 4.52.11), 3. Schuuring (ploeg Van Heusden) 4.53.4 (met bon. 4.52.49), 4. Snepvangers (ploeg Simons) z.t., 5. Nijdam (ploeg René Janssens) z.t., 6. Verstrate ploeg Lake- man) 4.53.04, 7. Haast (ploeg Simons) z.t., 8. Van Aert (ploeg Simons) 4.53.17, 9. Boom (ploeg Van Beek) 4.53.22, 10. Haseldonkx (B) (ploeg René Janssens) z.t. De volgende renners hebben de strijd in de laatste etappe gestaakt: Verwey (ploeg Van Beek), Cornelisse (ploeg Lakeman), Deykers (ploeg Lakeman), De Jong (ploeg Simons), Van de Wete ring (ploeg Wouters), Hermens (ploeg Wouters), Lute (ploeg Van Heusden), Vriens (ploeg Gerritze) en Breure (ploeg Van Dalsen). Het ploegenklassement werd gewon nen door de equipe van René Janssens. De prestatieprijs van de laatste etappe werd toegekend aan Wesseling. Het dagploegenklassement van de laatste etappe werd toegekend aan Wesseling. Het dagploegenklassement van de laatste etappe luidt: 1. Ploeg René Janssens 14.38.37,' 2. Ploeg Simons 14.39.25, 3. Ploeg Lakeman 14.57.52. Het eindploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Ploeg René Janssens 83.53.37, 2. Ploeg Simons 83.59.02, 3. Ploeg Buchly 84.20.20, 4. Ploeg Lakeman 84.25.16, 5. Ploeg Sjefke Janssen 84.27.02. De eindstand in het puntenklassement (groene trui) luidt: 1. Henk Nijdam (ploeg René Janssens) 31 pnt., 2. André van Aert (ploeg Simons) 61 pnt., 3. Jan Jansen (ploeg Sjefke Janssen) 71 pnt. De premiesprint van de laatste etap pe, die voor het monument op de Af sluitdijk werd gehouden, werd een zege voor Schuuring (ploeg Van Heusden) vóór Boom (ploeg Van Beek) en Nijdam (ploeg René Janssens). De eindstand luidt: 1. Schuuring 9 pnt., 2. Haseldonckx (Belg) (ploeg René Janssens) 7 pnt., 3. Jan Janssen 3 pnt. Het individuele eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Nijdam (ploeg René Janssens) 28.15.01, 2. Den Hartog (ploeg Wouters) 28.17.14, 3. Janssen (ploeg Sjefke Janssen) 28.17.26, 4. Van Aert (ploeg Simons) 28.18.53, 5. De Waard (ploeg Buchly) 28.19.24, 6. Stevens (Belg) (ploeg René Janssens) 28.19.52, 7. Hasel donckx (Belg) (ploeg René Janssens) 28.20.17, 8. Haast (ploeg Simons) 28.21.34, 9. Schuuring (ploeg Van Heusden) 28.22.24, 10. Van Espen (ploeg Peters) 28.23.26, 11. Snepvangers (ploeg Simons) 28.23.45, 12. Van Kemenade (ploeg Sjefke Janssen) 28.24.33, 13. Boom (ploeg Van Beek) 28.28.03, 14. Paul (ploeg Buchly) 28.29.25, 15. Verstraete (ploeg Lakeman) 28.30.28, 16. Rutte (ploeg La keman) 28.36.12, 17. Ribbelink (ploeg Van Dalsen) 28.37.03, 18. Visser (ploeg Peters) 28.41.39, 19. Van der Ven (ploeg Peters) 28.43.45, 20. Salien (Belg) (ploeg René Janssens) 28.45.31. De eerste oefenwedstrijden van het Ne derlands honkbalteam hebben winst en verlies opgeleverd voor de ploeg van Ron Fraser. Hoewel de Spangdahlem Pioneers nu niet bepaald een sterrenteam vormden, werden de Nederlanders op Hemelvaarts dag kansloos verslagen met 41. De eer ste wedstrijd, die woensdagavond in Schie dam werd gespeeld, leverde een 104 ze ge op, doordat de coach van de Pioneers John Garten in zijn schooljaren een prima catcher zichzelf op de plaat zette, wat zijn ploeg na drie innings een 93 achterstand bezorgde. Ter voorbereiding op de Europese kam pioenschappen, die in juli in Amsterdam worden gehouden, zal het Nederlands honkbalteam een zestal oefenwedstrijden spelen, alvorens een week in Frankrijk te gaan trainen. De eerste twee van deze oefenwedtrijden gingen tegen de Spang dahlem Pioneers, een ploeg van het Ame rikaanse leger, die nabij Trier (Duitsland) is gestationeerd. De overige wedstrijden zullen gaan tegen de Wiesbaden Flyers en de Chateauroux Sabres, beide bekend uit de Haarlemse honkbalweek. De Pio neers vormen het zwakste team van de ze drie en dat was woensdagavond in Schiedam duidelijk te merken. Op het honkbalveld van de vereniging Schiedam aangelegd door eigen leden, die de avond tevoren bij het licht van zaklantaarns tot middernacht doorwerk ten om het veld speelklaar te krijgen gingen de Amerikanen kansloos ten on der. Oorzaak van deze duidelijke neder laag was starting-pitcher Garten, die in de eerste innings reeds drie punten tegen zich zag scoren. In de derde innings kwa men elf Nederlanders aan slag, waarvan er zes een honkslag gaven. De homerun met twee honken bezet van Ruben Leyss- ner was de meest produktieve tik. Zodra Garten echter vervangen werd door George Price was het gedaan met de Nederlandse aanval, die nog slechts een honkslag (Maat) in vier slagbeurten kon produceren. Het veldspel van de Neder landers, van wie vooral Ruben Leyssner Advertentie REEDS VANAF van uitzonderli|ke kwaliteit graslinnen PER WEEK Kom nu kijken, en profiteer van die prachtige aanbiedingen die voor U klaar liggen. De prijzen? Lager dan ooit! Kennemerplein 1 - Tel. 19373 en Leo Kops in uitstekende vorm waren, viel in deze wedstrijd te loven. De wer pers voor Nederland waren Beidschat (in vijf innings 513) en Jan Smidt (in twee innings 1—03). Smidt kwam in de zesde innings op de plaat en zijn eerste tegenstander sloeg al direct een homerun. Het score verloop van de wedstrijd in Schie dam, die zeven innings duurde en door 2.000 toeschouwers werd bijgewoond, was: Nederland: 3060001x 12. Pioniers: 2000011 4. Was het in Schiedam koud, in Amster dam waar de tweede wedstrijd werd ge speeld, waren de weersomstandigheden nog minder gunstig. Een harde wind maak te het verblijf voor de spelers en de 1000 toeschouwers op en rond het veld tot een ware bezoeking. Voor de toeschouwers viel er bovendien weinig te genieten: de Nederlandse ploeg bleek aan slag weer ontstellend onproduktief op de goede, maar toch werkelijk niet grootse werper Bow man. Alleen Leyssner, Maat en Arrindell gaven goede honkslagen, terwijl Kops en Houtkamp nogal gelukkig aan hun hits kwamen. De Pioneers wonnen met 41 door drie punten op starting-pitcher Brand en een run op reliever Hoffman te scoren. Leo Kops scoorde de Nederlandse run door te profiteren van de enige veldfout van de Pioneers, bij wie derdehonkman Ira Chandler een bijzonder goede wed strijd speelde. Veel wijzer zal Ron Fraser niet gewor den zijn. Dat pitcher Herman Beidschat in goede vorm steekt, wist hij al. Het werpen van Nico Brands in de tweede wedstrijd was echter dermate zwak, dat Fraser naast Beidschat alleen Zijlstra als starter kan gebruiken. Jan Smidt is een bruikbare reliever, maar Rob Hoffman (HCAW) is dit bepaald niet tegen sterke teams. Van de tweede catchers was al leen Ricky Kersout voldoende, Crouwel speelde bepaald zwak. Eerstehonkman Maat is constant goed, maar Regeling (OVVO) is geheel uit vorm. Ook Urbanus is nog niet op dreef, maar deze OVVO-er is herstellende van een blessure. De overige lichtpunten voor Fraser zijn Leyssner (UW), Kops (EHS) en Arrindell (Sparta). Voor een eind-conclusie is de tijd echter nog niet gekomen. Er resten nog acht weken voor de titelstrijd en bo vendien hebben de honkballers nog geen drie dagen geschikt weer gehad om zich in vorm te spelen, wat vooral voor de oudere spelers een geduchte handicap is. Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft het Nederlands jeugdnegéntal ver loren van België. In Eindhoven kregen de Nederlandse jongeren ditmaal met 74 een les. De eerste Belgische werper Mar tin van Trichtveld begon zwak en op hem scoorde Nederland zijn runs. De Belgi sche reliefpitcher Cokx, die in de vierde innings op de plaat kwam, stond de Ne derlanders geen enkele honkslag toe. Voor Nederland wierpen Geestman, Terneuzen en Dom (Storks) ieder drie innings. Geest man kreeg twee, Terneuzen één en Dom vier punten tegen. Voor Nederland wierpen Geestman (124), Terneuzen (301) en Dom (135) ieder drie innings. Voor België noteerde Van Trichtveld (3 innings) 34—3 en Cokx (6 innings) 720. Voor een volgende interland tegen de Belgen zal het zaak zijn een sterkere formatie het veld in te zenden. Een volledig A-team is te sterk, maar het Nederlands team zon der Beidschat op de plaat is een waar diger tegenstander voor het Belgische team, dan het futloze ploegje jongeren, dat op Hemelvaartsdag in Eindhoven als te genpartij fungeerde. In de eerste klasse A van de cricket competitie heeft Rood en Wit de leiding overgenomen van VOC. De Rotterdammers kregen tegen HCC II met ruim verschil hun eerste nederlaag te incasseren en door dat Rood en Wit overeenkomstig de ver wachtingen de volle buit binnenhaalde te gen Quick, gaat de Haarlemse ploeg met Cricket drie gewonnen partijen aan het hoofd van de ranglijst. HBS bood tegen HCC I heftige tegenstand, maar moest tenslotte met een nederlaag van twee wickets genoegen ne men. Het pas gepromoveerde VRA won van ACC, waardoor deze ploeg met HBS de onderste plaats op de ranglijst deelt. De VOC-ers maakten aan bat een zeer zwakke indruk. Alleen Trijzelaar (17) en Huising (14) wisten de eer hoog te houden. Na twee uur en 25 minuten aan de wickets te hebben vertoefd was VOC all out voor het schamele totaal van 53 runs. In ae Haagse aanval was Van Staay (5-11) in uitstekende vorm. Van den Bosch noteer de 3-16. HCC 2 passeerde het Rotterdam se totaal voor het verlies van drie wickets waarna bij een stand van 128 voor 6 werd gesloten. Colthoff (36), Van Manen niet uit 33, Van den Bosch (27) en Van Sta^ (14) lieten zich aan bat niet onbetuigd. VOC werd andermaal ingestuurd, maar 'v.j 52 voor 5 en nog twintig minuten te spelen gaf HCC zijn poging voor een inningsover winning op. In de eerste klasse B won Rood en Wit 2 bij Quick. Haarlem verloor voor de eer ste maal en wel bij Hermes-DVS, dat thans met drie gespeelde en gewonnen wedstrij den aan de kop gaat. Ook PW kreeg zijn eerste nederlaag te slikken tegen Ex celsior. Het tweede elftal van Rood en Wit zette gastheer Quick voor 90 runs aan de kant. Slechts N. Phyffer (32), Van den Berg (20) en De Haan (14 n.o.) wisten een af doend antwoord te geven op de Haarlemse aanval, waarin vooral Luining (4-27) goed met de bal overweg wist. Peereboom nam 2 voor 18, terwijl Leyer, Pliester en Van Schouwenburg elk een wicket opeisten, respectievelijk voor 13, 18 en 6 runs. De Haarlemse batting-side antwoordde met een score van 158 runs, waarbij Van Baas- bank (43) en Peereboom (36) het leeuwe aandeel opeisten. Verder Vanier (16), Van Liemt (13), Molijn (15) en Luining (12). Hagen en Burki namen beiden vier wickets Rood en Wit ondernam daarna nog een poging om Quick voor innings klein te krij gen, maar bij een stand van 56 voor 4 werd van verder speléh afgezien. Rood en Wit heeft op Hemelvaartsdag een ruime overwinning behaald op het be zoekende Quick uit Den Haag, dat vooral aan bat een zeer zwakke indruk achter liet. Binnen anderhalf uur hadden allen een beurt gehad en waren slechts 59 runs gescoord. Rood en Wit antwoordde met 161 voor 8 en stuurde Qucik andermaal naar de wickets. De Hagenaars scoorden echter de benodigde 102 runs voor 7 wickets en ontliepen daarmee de inningsnederlaag. Quick batte eerst. Het zou een triest ko men en gaan worden. Met uitzondering van openingsbat Marseille (24), die op een to taal van 41 sneuvelde, waren de bijdragen van de overige batsmen op de vingers van één hand te tellen. De grote triomfator in de Rood en Wit aanval was Van Sou, die in 13 overs 8-31 bowlde. Venker nam in 10 overs 1-11, terwijl Byleveld 1-2 no teerde. Dat Rood en Wit met het lage totaal van 59 runs weinig moeite zou hebben, was te voorzien. Toch boekte de Haagse aanval spoedig succes. In de eerste over werd Engelenberg achter het wicket ge vangen. Zijn partner Ter Haar deed het echter beter en scoorde in vlot tempo en met goede slagen 32 runs, terwijl ook De Ruig met 12 een nuttige bijdrage leverde. Captain De Nijs (42) stak in een zeer goede vorm en samen met Onstein (21) werd de overwinning een feit De Haar lemmers wilden nu zeer snel scoren om een inningsoverwinning mogelijk te maken maar de Quick-bowler Stroo dacht er an ders over en in één over nam hij de wickets van De Nijs, Van Son en Meyers. De stand was toen 118 voor 7. Wijkhuizen '22 n.o.) en Venker (15 n.o.) voerden, mede dankzij voortreffelijk runnen, het totaal snel op en zo kon op 161 voor 8 gesloten wor den. De Haagse bowlingcijfers waren: Bos man 2-17, Marseille 0-38, Burki 1-34, Ram- baldo 1-30, Stroo 4-34. BEKERPROGRAMMA Vierde ronde DOS—DWS-A 2—2 DOS won na strafschoppen 't GooiAjax 1—0 (na verlenging) DHCDFC 2—1 (na verlenging) Sparta—Volendam 4—2 PSVEindhoven 21 NAC—Sittardia 3—2 VitesseHeracles 01 TWEEDE DIVISIE NEC—Oldenzaal 1—0 NEC Oldenzaal Graafschap 1—0 3—2 1—3 Beslissingswedstrijd Eerste divisie A SVV—Veendam 2—0 Kampioenschap Nederland van Velocitas—Vlisiingen 2—2 JOSStandaard XerxesQuick N Xerxes Velocitas Vlissingen JOS Standaard Quick (N) 1—1 3—0 10—5 10—8 12—10 7—6 10—15 8—13 WEST I Tweede klasse A VVA-SDW 1—3 Derde klasse A Beverwijk—DTS 1—1 Derde klasse B SwiftRapiditas Ambon—Wilskr./SNL De Meteoor—Zilverm. Rood Wit ADonar Allen Weerb.—IVV PROMOTIE naar derde klasse ZVVDe Foresters Bloemendaal—Succes Muiderberg—BFC SDZ—BVC 1—1 6—2 1—1 3—1 2—1 3—1 1—0 3—1 2—4 HVB-uitslagen IA: IEV—DSOV 8—2 (IEV kampioen) DIO—Waterloo 1—0 Spaarndam—WH 42 (WH degradeert) Promotie-competitie TYBB 2—Nw. Vennep 2 3—2 (TYBB promoveert) Van der Aart Beker HBC aDSS a 2—1 Concordia a—Renova a 23 Haarlem a—TYBB a 7—1 3H: DSK 2—Heemstede 2 3—2 HOOFDKLASSE A Thor RW—Hilv. LTC 10—1 Leimonias—DDV 7—4 HOOFDKLASSE B Afdeling 1 HilverheideDash Joy- Eerste klasse Afdeling 1 -Oranje TC 3—8 5—6 Afdeling 2 Oranje TC 2Victoria 65 GSTC—Haarlemse LTC 4—7 Afdeling 3 ALTBLeimonias 2 65 ICCFestiana 65 Afdeling 4 Kennemerland Philharmonie 10—1 Overgangsklasse A Haarl. LTC 2—Gr. Wit 6—3 Overgangsklasse B Rhijnauwen—Brederode 7—1 Tweede klasse Haarl. LTC 3— Egmond aan Zee 3—5 Mozaiek TC—Zandv. 53 Brederode 2Dash 4 26 Derde klasse TC Bakkum— TC Heemstede 53 De Metselaars 6— WOC 2 3—5 Leidse LTC 2— TC Heemstede 3 4—4 Brederode 3 Park Marlot 5 80 (Brederode kamp.) Vierde klasse TC Heemstede 5 Cl. te Werve 4 6—2 Leidse Studenten 4 WOC 3 2—6 WOC 4Tennessee 2 53 Brederode 5 Thor RW 10 4—4 Zandvoort 4 Kennemerlyceum 62 Vijfde klasse Bastione 4De Oude Eik 0—8 TC Heemstede 8— Lucky Stroke 8 35 Leidse Studenten 8— TC Heemstede 7 44 Het Spieghel 9— Zandvoort 5 44 De Nijs stelde zijn tegenstanders voor de taak om in 225 minuten 102 runs te sco ren, wilden zij een inningsnederlaag voor komen. Zij zijn hierin geslaagd, omdat zij de Rood en Wit aanval waarin Van Son ditmaal veel minder werd betrokken onbevangener tegemoet traden. Wel vie len de wickets regelmatig, maar ook het totaal ging gestaag omhoog. Rambaldo (35) en Dill (24, 1x6) waren hiervoor voor namelijk verantwoordelijk. Ongeveer een half uur voor het verstrijken van de speel tijd hadden de gasten hun doel bereikt met nog 3 wickets in handen. Voor Rood en Wit bowlden: Onstein 1-11, Van Son 2-19, Wijkhuizen 1-21, Bijleveld 2-36 en Venker 1-11. De met veel belangstelling tegemoetge- ziene wedstrijd van Hermes DVS tegen Haarlem, beide nog ongeslagen, is een wei nig inspirerende ontmoeting geworden, waaraan de gure weersomstandigheden niet vreemd waren. Nadat Haarlem voor het schamele totaal van 55 was verdwenen, voelde Hermes zich bij een stand van 4 voor 29 nog allerminst veilig, temeer daar op dat totaal Stolk door een prachtige in swinger van Max Maas werd gebowled. Van der Sloot en v. d. Ende brachten de thuisclub echter in veilige haven, waarna op 111 het einde kwam. Van de keuze om eerst te gaan batten had Paul Maas niet veel plezier. Op 9 werd Max Maas bij een hook gevangen, en dit kwam Haarlem niet meer te boven. Slechts Meyer (IQ), W. Peschar en Van Dok (12) brachten er met het bat nog iets van terecht; de overige batsmen speel den teveel de lucht in, en in tegenstel ling tot Haarlem later op de dag Her mes deed uitstekende vangen; van Meurs zelfs drie. De bowlingcijfers van Hermes waren: Noordijk 1-10, Geerats 3-18, Van Meurs 4-13 en Baris 2-8. Toen v. d. Horst en v. d. Ende het Haarlem-totaal hadden gepasseerd, kon Hermes vrijer gaan spelen. Het bowlen van Haarlem bleef daarbij zeer behoorlijk maar werd onvoldoende door het vangen gesteund. Daarvan profiteerden v. d. Horst en v. Meurs (17), al bleef ook het batten van Hermes niet zeer overtuigend. De thuis club won tenslotte met 66 runs. P. Maas 1-34, M. Maas 5-34, v. d. Munnik 3-21.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 25