EEN FIETS «OOR NIETS atkuhtuzuN WERELDNIEUWS Eichmann opgehangen en daarna gecremeerd GEERVLIET Engeland laat de teugels iets losser SS-er liet zien hc? een moord moest gebeuren Duitsers krijgen hun bezittingen terug Ontploffing in Italiaanse gieterij Hittegolf in India met temperaturen tot 116 graden Monty: „Nooit naar Moskou oprukken" Indonesiërs hielden Japans schip vast Spoorwegongeluk in Italië; 62 doden Cfiraatótoel ^NHOORTOESTELLEN SWHOORBRILLEN v/OORHANGERS Dp de VRIJDAG 1 JUNI 1962 Geen berouw Zeer uitdagend V er ruiming der kredieten Jeugdcriminaliteit neemt onrustbarend toe in de Verenigde Staten „Er is hier geen plaats voor sentimentaliteiten" In Zuid-Afrika Zeker vijf doden Cor Beek ELKE DAG -3 MAANDEN LANG Di DIT ZIJN DE WINNAARS VAN DE ZEYENDE WEEK STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? -s diverse merken AGIO (Vervolg van pag. 1) Het blsluit om Eichmanns lijk op zee te verbranden schijnt te zijn genomen, omdat het Joodse geloof crematie ver biedt. De Israëlische autoriteiten wilden daarom de crematie niet op Israëlisch gebied laten geschieden, terwijl zij voorts gekant waren tegen begraving van het stoffelijk overschot in Israël. Verassing op zee met behulp van' elektrische stroom was de eenvoudigste oplossing. De Israëlische pers meldt het bericht onder grote koppen. Het regeringsbl id ..Davar" schrijft: „Er is vandaag geen vreugde in ons hart. Er is recht geda m en wij kunnen nu rustiger leven. Maar vandaag moeten wij meer dan ooit den ken aan de miljoenen broeders^ die Eich- mann de dood in gezonden heeft". „Lamer- hav" schrijft dat de terechtstelling niet als het vereffenen van een rekening tus sen moordenaar en slachtoffers moet wor den opgevat, maar als het binnengaan van een nieuw tijdperk voor het Joodse volk. De oudste zoon van Eichmann. Klaus gaf als commentaar op de terechtstelling van zijn vader: „De geschiedenis zal oor delen over de misdaad die de Israëlische staat op 31 mei 1962 tegen mijn vader heeft begaan. De geschiedenis en de ge hele mensheid zullen opnieuw moeten vast stellen w^t rechtvaardig is en wat niet. Het jodendom heeft het onmogelijke be reikt en heeft eens te meer bewezen dat geld sterker is dan wet en recht" Verwanten van Eichmann in de Oosten rijkse stad Linz waren „vreselijk geschokt" door het bericht, zo verklaarden vrienden van hen. De broer van Eichmann, de ad vocaat dr. Robert Eichmann, woont in Linz. De vrouw van de terechtgestelde ver blijft in Zuid-Duitsland, waarheen zij ging nadat zij in Jeruzalem haar man voor het eerst sinds zijn uitvoering uit Argen tinië had mogen bezoeken. (Reuter) Volgens één der journalis ten die de terechtstelling bijwoonden, be hield Eichmann tot het einde zijn kalmte en zelfbeheersing Van berouw was geen sprake. Zijn laatste woorden waren: „Lang leve Duitsland, lang leve Argentinië, lang leve Oostenrijk. Dit zijn de landen waar mee ik het meest verbonden was en die ik nooit zal vergeten. Ik groet mijn vrouw, mijn familie en mijn vrienden. Ik moest gehoorzamen aan de wet van de oorlog en mijn vlag. Ik ben gerdted". Eerder had hij tot de journalisten ge zegd: „Over korte tijd, heren, zullen wij elkaar weer ontmoeten zo is het lot ven alle mensen. Ik heb mijn gehele le ven in God geloofd en ik sterf als een Kjslovige". (Vervolg van pagina 1) Het heeft tot dusver weinig aandacht fi*kregen dat in tal van gemeenten ook de caanmunisten bij deze verkiezingen nogal fifcnk achteruit zijn gegaan, zodat hun ver tegenwoordigers uit verscheidene gemeen teraden in den lande geheel zullen ver dwijnen. Het stemmenverlies van de C.P.N bedraagt in vele gemeenten tussen de 20 en 40 percent, en kost haar in totaal on geveer een kwart van haar zetels. Een deel daarvan zal misschien wel naar de P.S.P. zijn gegaan, maar het is toch wel duide lijk dat de winst van de P.S.P. slechts voor een klein gedeelte van de kant der communisten is gekomen; men mag aanne men dat ook socialisten, liberalen en in 't algemeen ontevredenen over de nationa le en internationale gang van zaken deze keer voor de P.S.P. hebben gestemd. En dat zou er dan nog te meer op wijzen dat nationale en internationale zaken (vooral Nieuw-Guinea!) bij deze gemeenteraads verkiezingen voor velen een belangrijker rol hebben gespeeld dan kwestie van ge meentepolitiek. Maar de K.V.P. dan? Deze draagt toch wel het grootste deel van de verantwoor delijkheid voor de heilloze ontwikkeling van de kwestie Nieuw-Guinea, en toch heeft zij zich over het algemeen heel goed weten te handhaven. Dat is vermoedelijk alleen verklaarbaar uit de omstandigheid dat een katholiek zijn partij gewoonlijk (en in 't bijzonder als het om plaatselijke samenwerking gaat) minder gemakkelijk ontrouw wordt dan een ander, en vooral minder gemakkelijk dan een aanhanger van een niet-confessionele partij. De sta biliteit van de K.V.P. die immers door minister Luns wel op een zware proef wordt gesteld is ongetwijfeld voor een aanzienlijk deel hieraan toe te schrijven het feit dat de groei van de K.V.P. in dit geval geen gelijke tred heeft gehouden met de bevolkingsaanwas kan men in vergelij king daarmee niet al te belangrijk ach ten. De trouw van de aanhang der confes sionele partijen is eveneens weer geble ken uit de opvallende stabiliteit van de Protestants-Christelijke groeperingen. Op merkelijk was het daarbij, dat de C.H.U. juist in die gemeenten waar zij de ver kiezingscampagne alléén heeft gevoerd enige winst heeft geboekt, terwijl de com binatie met de A.R. haar weinig of in geheel geen goed heeft gedaan. Het zou echter jammer zijn als dit later van Chris- telijk-Historische zijde zou worden ge bruikt als een argument tegen een nauwer samengaan van de twee voornaamste Pro testants-Christelijke partijen. En nu maar hopen, dat de nieuw-geko- zen gemeenteraden de invloed van lande- lijk-pohtieke overwegingen op hun samen stelli-ng maar gauw zullen vergeten, zo dat zij zich met frisse moed en op voor uitstrevende wijze zullen kunnen concen treren op de taak waarvoor zij in feite zijn gekozen: het behartigen van de be langen van hun eigen gemeente en die van haar inwoners. Het Duitse woord „Gottesglaübiger" dat Eichmann bezigde, was de uitdrukking van de nazi's voor christenen, die op last van de partij de kerk de rug hadden toegekeerd maar verklaarden nog wel in God te gelo ven. De geestelijke die de executie bijwoon de, was de Canadese zendeling William Hull, die een aantal gesprekken met de ter dood veroordeelde heeft gehad. Hun dertiende en laatste gesprek van ander half uur werd donderdag gevoerd. Me vrouw Hull die als tolk bij de gesprekken optrad, verklaarde na afloop van het on derhoud, dat Eichmann hard en bitter gestemd was over de afwijzing van het hoger beroep. Van berouw had de ver oordeelde ook toen volgens haar geen blijk gegeven. Mevrouw Huil zei dat Eichmann niet over de bijbel had willen spreken, met het argument „ik heb geen tijd om daar aan te verdoen". Hij had opgemerkt dat het echtpaar Huil er bedroefd uitzag. Toen de predikant en zijn vrouw zeiden dat zij inderdaad bedroefd waren, had de ter dood veroordeelde gezegd dat dit met hem niet het geval was. De geestelijke noemde Eichmann „zeer uitdagend in zijn manier van optreden". Op de vraag of hij van mening veranderd was over het belijden van zijn zonden had de voormalige luite- nantkolonel van de SS verklaard, dat er vrede was in zijn hart, dat hij bereid was te sterven en dat de dood een bevrijding voor zijn ziel zou zijn. Op de vraag of hij nog een boodschap voor zijn vrouw had had Eichmann gezegd: „Zeg haar dat ik het kalm opneem, dat ik vrede in mijn hart heb en dat dit voor mij het bewijs is dat mijn geloof juist is". De predikant verklaarde nog dat hij eens hoop had gehad Eichmanns ziel te redden. „Maar vandaag zou ik zeggen, dat hij of in de afgelopen week van mening ver anderd was of dat hij ons eerder een rad voor de ogen had gedraaid". Nadat Eichmann een zwarte kap over zijn hoofd had geweigerd, werd door een onbekende beul die zich achter een gor dijn bevond, het luik onder de voeten van de veroordeelde opengetrokken. Volgens de gevangenisarts trad de dood onmiddel lijk in. Het was het eerste doodvonnis dat in Israel werd uitgevoerd, sinds deze staat veertien jaar geleden werd gesticht. De gevangenisdirecteur verklaarde later dat Eichrnann het bericht van de afwij zing van zijn verzoek om gratie rustig had opgenomen. Zijn enige reactie was het moord „Jawohl".- Het uur van de te rechtstelling werd hem toen niet meege deeld. De veroordeelde vroeg en kreeg een fles wijn, waarvan hij de helft opdronk Vier uur later werd hij naar de galg ge leid, nadat hij nog kennis had mogen ne men van de inhoud van twee brieven van familieleden welke in de loop van donder dag waren aangekomen. Tijdens het proces heeft Eichmann, die de zoon van een lid van de Evangelische kerk was, zichzelf „een rustig man" ge noemd, die „steeds om instructies vroeg: een pfëciës en naqwgëtet ambtenaar''.-:'Hij bleef er altijd bij, dat hij. slechts een „klein radertje" was geweest. Ook in zijn verzoek om gratie bfadftt hij dit weer néér voren toen hij sehreef „De Israëlische rechters hebben een fout begaan, door geen onderscheid te maken tussen hen die de orders gaven en hen die deze uitvoer den". (Van onze correspondent) Dank zij de verbetering van Engelands algemene economische toestand heeft de Britse regering de kredietbesnoeiing iets verzacht door vrijmaking van een bedrag van 77 miljoen pond sterling. De banken werden in juli van het vorig jaar ver plicht om deze extra som bij de Bank van Engeland te deponeren. Verder werd besloten tot terugbetaling van 25 miljoen pond sterling aan het In ternationale Monetaire Fonds. Dit is de vijfde afbetaling van de lening van 535 miljoen pond, welke om het pond te steu nen in augustus 1961 werd aangegaan. Het uitstaande bedrag is thans nog slechts 299 miljoen pond. Premier Macmillan verklaarde gister avond dat de loonpolitiek vruchten begint af te werpen. Zoals men weet, beoogt de ze de hoogte van de lonen afhankelijk te maken van het produktietempo. Sinds de golf van protesten van ambtenaren, onder wijzers. verpleegsters en andere onderbe taalden die het kind van de rekening dreig den te worden, zint de regering op mid delen om deze groepen tegemoet te ko men zondat dat echter de sluisdeuren der inflatie door massale inwilliging van loon eisen zouden worden geopend. De Federal Reserve Bank of New York heeft bekendgemaakt, dat zij met de Bank van Engeland een overeenkomst op basis van wederkerigheid heeft gesloten, die ten doel heeft de valuta's van Engeland en van de Verenigde Staten op de deviezen markt sterker te maken. De Federal Re serve Bank zal op de dollarrekening van de Bank van Engeland vijftig miljoen dol lar storten tegenover een 'elijke storting van omstreeks 18 miljoen pond sterling op de rekening van de Federal Reserve Bank bij de Bank van Engeland. WASHINGTON (Reuter) Een Ameri kaanse speciale commissie onder voorzit terschap van de minister van Justitie, Ro bert Kennedy, zegt in een rapport aan president Kennedy dat de jeugdcriminali teit in de Verenigde Statm spoedig een veel ernstiger vorm zal aannemen indien geen maatregelen worden genomen. Het zelfde geldt, aldus het rapport, voor het gebruik van verdovende middelen door jeugdige personen. De misdaden van de jeugd zijn geweld dadiger geworden. Het aantal moorden door jeugdbenden neemt toe, evenals het aan tal sterfgevallen door verdovende middelen Tevoren was deze jeugdcriminaliteit gro tendeels beperkt tot de achterbuurten van de steden, maar thans breidt zij zich uit tot andere wijken en tot op het platte land, aldus het rapport. BERLIJN (AP) Een getuige in het proces tegen oorlogsmisdadigers te Ber lijn heeft gezegd dat de hoofdverdachte hem eens een geweer uit handen geno men had en een Jood had doodgeschoten om te laten zien hoe dit moest gebeuren. De 65-jarige bankier dr. Alfred Filbert wordt beschuldigd van massamoord, ge pleegd tijdens de tweede wereldoorlog in Oost-Europa, waar hij aan het hoofd stond van een speciale eenheid van de S.S. Hij staat terecht met vijf anderen. De 53-jarige Bruno Basler getuigde dat hij deel uitmaakte van een vuurpeloton en Joden moest doodschieten. „Toen ik aar zelde nam Filbert mij het geweer af en riep: „Zo moet je schieten. Er is hier geen plaats voor sentimentaliteiten. Het zijn geen mensen, het zijn slechts dingen." Eerder op de dag getuigden twee leden van een speciale politie-eenheid uit Bonn, die tot taak heeft belangrijke persoonlijk heden te bewaken. Konrad Zimmer en Gustav Hein zeiden zich van schietpartijen niets meer te herinneren. De president van de rechtbank, Karl- Heinz Meyer, zei: „Iedere kok weet wat hij gedaan heeft,maar u beweert dat u niets meer weet. Niemand in deze zaal ge looft u." Een van de verdachten, de 51-jarige Ger hard Schneider, zei dat hij een eenheid gecommandeerd nad die in dé winter van 1941 tweehonderd mannen en vrouwen had doodgeschoten," voor het merendeel Joden. KAAPSTAD (Reuter) In het parle ment heeft de Zuidafrikaanse minister van financiën, dr. T. E. Donges, meegedeeld dat de Zuidafrikaanse regering heeft be sloten tot teruggave aan de vroegere eige naars van alle Duitse bezittingen, die tij dens de tweede wereldoorlog in Zuid-Afri- ka in beslag zijn genomen. De teuggave zal geschieden nadat is voldaan aan alle wettige vorderingen in Zuid-Afrika. De eerste vrijlating zou betrekking heb ben op ongeveer 7.5 miljoen rand. Tenzij de schatkist met een andere regeling in stemt, zal dit bedrag moeten worden be legd in Zuidafrikaanse aandelen of in vas te deposito's bij handelsbanken. De be staande beperkendebepalingen voor buiten landse valuta zullen op de gelden van toe passing zijn, zo verklaarde dr. Donges. Als eerste maatregel zal 80 percent van de geconfisqueerde activa van personen of maatschappijen in West-Duitsland wor den teruggegeven, maar de regering hoopt dat tegen 30 juni 1963 alle Zuidafrikaanse eisen zullen zijn afgedaan, zodat dan de overige betrokken bezittingen, zo er nog iets resteert, ook overgedragen zullen kun nen worden. Personen, die als eerste teruggave niet meer dan 2000 rand ontvangen, zal wor den toegestaan het vrijgelaten geld naar hun land over te maken. Degenen, die meer dan 2000 rand ontvangen, kunnen maxi maal dat bedrag overmaken, indien zij kunnen aantonen, dat zij behoeftig zijn of ouder dan 65 jaar, zo deelde minister Donges mee. TURIJN (AP) Een zware ontploffing heeft vandaag een ijzergieterij in Orbas- sano bij Turijn verwoest. Volgens de eer ste berichten werden tenminste zes perso nen gedood. Vele gewonden zijn in auto's van voorbijkomende automobilisten naar een ziekenhuis overgebracht. De oorzaak is nog niet bekend. De helft van het personeel van 25 man van de fabriek is gewond en naar zieken huizen overgebracht. De ontploffing vond plaats vanmorgen om half tien, en was ver in de omtrek hoorbaar. In een straal van een kilometer werden alle rui ten van de huizen vernield. NIEUW DELHI (India) (Reuter) In het noorden van India heerst een hittegolf met temperaturen tot 116 graden Fahren heit. De afgelopen drie dagen zijn 22 men sen van de hitte gestorven. Tientallen lig gen in het ziekenhuis. LONDEN (AP) Oorlogsveteraan veld maarschalk Montgomery heeft het Hoger huis voorgelicht over twee gouden regels voor een toekomstige oorlog: nooit opmar cheren naar Moskou en geen troepen Chi na laten binnentrekken. Tijdens een de fensiedebat hield de 74 jaar oude Mont gomery, stram rechtop staand, een toe spraak in het Hogerhuis. Op historische gronden was het opmar cheren naar Moskou tot mislukken ge doemd. „Napoleon heeft het geprobeerd, en Hitier, maar het deugt niet," zei hij. China, aldus Monty, is een uitgestrekt land waarin zich weinig duidelijk omlijnde doelen bevinden. „Een léger dat in China vecht zou worden overspoeld door de sol daten van het volksleger." PERTH (Reuter) Een Indonesisch oor logsvaartuig heeft op 15 mei met een schot voor de boeg het 3360 ton metende Ja panse vrachtschip Hirashima Maru tot stoppen gedwongen, naar een haven ge bracht en daar tien dagen lang vastge houden. De gezagvoerder deelde dit giste ren mede na aankomst in een Australi sche haven. Als reden tot de aanhouding hadden de Indonesiërs opgegeven, dat het schip in de Indonesische wateren voer De aanhouding geschiedde nabij Halma- heira. Op 25 mei kon het schip zijn reis ver volgen nadat het was doorzocht. Ik heb een kamer in een woelige buurt. De huizen zien er morsig uit en kinderen zijn er in overvloed. Onder mijn raam is een hoek, waar de wind oude kranten bijeenbrengt. Ook lig gen er oude ijsbekertjes en bladeren van een voorbije herfst. Meestal houd ik mijn raam gesloten maar het kiert en houdt op die manier ongevraagd het contact met de buitenwereld in stand. Vaak hoor ik flarden van kinderpraat. Het is merkwaardig, maar kinderen spe len beslist niet in de speeltuinen waar voor dappere comité's plantsoenen wurgen. Zij spelen uitsluitend in de duistere hoe ken zonder zon, zoals die onder mijn raam. In de verweerde spion zie ik ze zitten. Vandaag is dat kind er weer met haar verbijsterend oude gezichtje en het ver dorde jurkje aan. Haar broertje speelt met slijk en kijkt aanhankelijk naar haar op, tussen zijn grauwe piekharen door. En Loodgietertje is er weer (hij heet Eddy of Freddy, maar in de buurt noemt men hem Loodgietertje ofschoon zijn vader dragline-machinist is). Loodgietertje is een stil joch met een pips snuit en hij zit boordevol gruwelijke plannetjes. Zodra hij zijn schaarse woorden spreekt, begint er weer een spelletje in het rauwere genre „Oorlogje", stelt hij voor, en ik voor zie al hele bindpartijen van slachtoffers aan boompjes, of de verandering van meis jeshaar in een verwarde kleimassa. „Wat is oorlogje?" vraagt Kareltje, die er het slijk voor onderbreekt. „Oorlog is schieten", zegt Loodgietertje. Hij is gelukkig nog niet toe aan de andere helft, het geschoten worden. Lange tijd zorgde Leni voor vreedzaam tegenwicht, maar nu heeft zij kunstkrul- len dus zal ze wel niet vaak meer mee doen. Ze heeft haar kapsel kennelijk af gekeken van haar zus die al bij de bak vissen hoort. In deze buurt behoort een meisje al jong bij de bakvissen. Ik waardeer het, dat ze hun eerlijke kinderpraat naar boven sturen, de onbe grepen vloeken inbegrepen, evenals ver keerd gebezigde uitdrukkingen afkomstig van ruzies tussen de benijde volwassenen. Maar ik zou rustiger moeten kunnen wer ken, in een royale ruimte, bij meer licht. Ook zou een vrije opgang plezierig zijn en een representatieve voordeur zonder het eeuwige touwtje uit de brievenbus. Mis schien zou er zelfs een hospita te vinden zijn die klopt voordat ze binnenkomt. Maar in andere straten zijn niet alleen de muren, doch ook de kamers van steen, en keurige hospita's zien eruit als komen zij altijd rechtstreeks van de kapper. En als ik mijn raam er wagenwijd open zou zetten, zouden frisse lucht en stilte mijn deel zijn. Allemaal nadelen..vergeleken bij het raam dat kiert boven kinderpraat. Advertentie (t/m 30 juni'62) heeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kansdiefiets (plus toebehoren) cadeau te krijgen VOGHERA (AFP, Reuter) Donder dagochtend in alle vroegte is op het sta tion van Voghera in Noord-Italië een trein met cement met een snelheid van 70 km van achteren ingereden op een vol le personentrein, die op het punt stond te vertrekken. Het ongeluk heeft aan 62 mensen het leven gekost. Het aantal ge wonden is ongeveer 80. Twee rijtuigen van de personentrein, die van Milaan op weg was naar Genua, werden volledig vernield. Het achterste rijtuig werd overlangs in tweeën gesple ten Ter plaatse moesten veel amputaties en bloedtransfusies worden verricht. De aangereden trein zat vol stedelingen die een dagje naar zee gingen en arbei ders die van hun werk in Milaan kwamen. 61 inzittenden van de personentrein stierven in de wrakstukken. Van de veer tig gewonden overleed er later één in een ziekenhuis. 22 gewonden konden na ver bonden te zijn, naar huis terugkeren. Het was de vierde grote treinramp in vijf maanden. Op 2 Zwitserse dames na wa ren alle slachtoffers Italianen. De machi nist en de stoker van de goederentrein zijn gearresteerd. Premier Fanfani zal vanavond de be grafenis van de slachtoffers bijwonen. ZATERDAG 12 MEI De heer G. R. v. d. Laan Sportlaan 302,Den Haag MAANDAG 14 MEI Marjan Grisel Dr. Kuijperstraat 18,Tie! DINSDAG 15 MEI Paul Nouwen Corn. v. d. Lindestraat 3, Amsterdam WOENSDAG 16 MEI De heer K. jahnke van Groenenwegenstraat 50, Delft DONDERDAG 17 MEI Mevrouw Bijker Tousaintstraat, Alphen aan de Rijn VRIJDAG 18 MEI Mej. J. C. Limburg 's Gravesandestraat 10 b,Schiedam (vraag uw fietsenhandelaarinlichtingen) D Neo-nazi's. In Wenen zijn vijf jongeman nen tot gevangenisstraffen van vier jaar tot zes maanden veroordeeld. Zij wer den na de golf bomaanslagen in Wenen vorig jaar gearresteerd en beschuldigd van neonazi-activiteiten. Diamant. De Franse minister van staat voor wetenschappelijk onderzoek atoom- en ruimtevraagstukken, Gaston Palevski, heeft aangekondigd, dat de voorberei ding voor de lancering van een Franse satelliet, de „Diamant", is begonnen. De datum van de lancering is nog geheim. Het betreft hier een satelliet voor weten schappelijke doeleinden. De 50 kilo we gende kunstmaan zou worden afgescho ten door een drie-traps raket, waarvan de eerste trap op vloeibare, de tweede en derde trap daarentegen op vaste brandstof werken. De afstand tot de aar de zou tijdens de omwentelingen va riëren tussen 400 en 1.200 kilometer. Manuscript. Een 40 bladzijden tellend ma nuscript van Mussolini, door hem tussen 1893 en 1912 in de gevangenis van Forli geschreven, is in Londen voor 2.100 pond sterling 21.000) verkocht aan een Lon- dense boekhandel. Advertentie Koningstraat tl Haarlem Telef. 16171 Uitstel. De communistische partij van Tsjecho-Slowakije heeft haar twaalfde partijcongres van oktober naar decem ber van dit jaar verschoven, omdat het voornaamste te behandelen document nog niet gereed is. Dit document zal zich bezighouden met de verdere ont wikkeling van de socialistische maat schappij in Tsjecho-Slowakije en zal in september in het gehele land worden besproken. Kans. De Siamese tweeling die te San Francisco na een operatie van vijf uur werd gescheiden, heeft een goede kans om in leven te blijven. De meisjes, Pa tricia en Prudence Lowe, waren van het borstbeen tot de navel aan elkaar ver bonden. toen zij op 11 april geboren werden. „Trib" taboe. President Kennedy heeft zijn abonnement op de „New York He rald Tribune" opgezegd, „om het kran- tenlezen op zijn bureau wat te variëren en niet wegens de politiek van de re dactie." Perssecretaris Pierre Salinger heeft dit althans opgegeven als de reden, waarom het Republikeins getinte blad deze week van de krantenlij st van het Witte Huis is afgevoerd. Steun. De Amerikaanse permanente ver tegenwoordiger bij de UNO, Stevenson, heeft gezegd dat zijn regering Oe Thant zal steunen voor een volledige ambts termijn van vijf jaar als secretaris generaal van de volkerenorganisatie. Zoals bekend, loopt Oe Thants ambts termijn als waarnemend secretaris-gene raal in april '63 af. Advertentie Onder mijn raam

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3