Zwitserland, Mexico en Bulgarije zijn al uitgeschakeld voor de titel Chili-Italië ontaardde in hevige vechtpartijen Nederlagen voor PSV en Ajax in Feijenoord, intertoto mi# (PP I E X X X X x 2 X u Rond de Coupe Jules Rimet Oldenzaal terug naar amateurs Braziliaan Pele uitgeschakeld Uitslagen en standen in Chili Concordia terug naar de HYB Oxford United naar de league Eén deelnemer met „alles goed" X IX SP0RTPRIJZEN Herman Mulder MAANDAG 4 JUNI 1962 11 wmm Ki Scheidsrechter staakte Robur et Velocitas-SCH HAARLEMS MEDAILLEHUIS Ajax PSV Feijenoord Voor Zwitserland, Mexico en Bulga rije was het eindtoernooi om de Coupe Jules Rimet zondagavond in Chili ten einde. Met nul punten uit twee wed strijden staan de ploegen onderaan in hun groep en een tweede plaats nood zakelijk voor de kwartfinales behoort niet meer tot de mogelijkheden. Chili en Hongarije zijn voorts vrijwel zeker van een plaats in de tweede eind ronde. De teams behaalden in de eerste twee ontmoetingen de volle winst. De doelgemiddelden van beide landen zijn zo bijzonder gunstig dat slechts „on mogelijke" scores beide ploegen nog in moeilijkheden kunnen brengen. Niet de minste moeite heeft Hongarije in Rancagua met het door blessures ver zwakte Bulgarije gehad. Met 6-1 gingen de Bulgaren ten onder. Na 12 minuten was de strijd al ruimschoots beslist. Mid denvoor Florian Albert (2x), Tichy en Solymosi hadden de Magyaren toen al een 4-0 voorsprong gegeven. Pas nadat Albert zijn derde goal had gescoord (5-0) kreeg Bulgarije eindelijk door rechts binnen Sokilof zijn tegen-doelpunt. Tichy bracht tenslotte twintig minuten voor het eindsignaal de stand op 6-1. Mexico op de „streep geslagen" In de allerlaatste minuut van de wed strijd tegen Mexico, voor 12.000 bezoe kers in Vina del Mar gespeeld, greep Spanje zijn kans de kwart finales te be reiken. Een doelpunt van rechtsbinnen Peiro bracht de Spanjaarden nog juist de zege (1-0). Opnieuw is het een spej van De Italiaanse speler Ferrini (in het midden) werd door de Britse scheids rechter Aston (rechts) tijdens de wed strijd tegen Chili uit het veld gezon den. Ferrini was het daar niet mee eens en er moesten politieagenten aan te pas komen om hem naar de kleed kamer te brengen. kat-en-muis geweest waarin „muis Me xico" bijzonder knap verdedigde. Ook Rusland had zijn kwart finale plaats zondagavond veilig kunnen stellen. Het leek zeker dat de ploeg van Gavril Katsjalin in Arica een grootse overwin ning op het zwakke Columbia zou gaan behalen. Dank zij Ivanov, Kanersky en nogmaals Ivanov leidde Rusland na een kwartier al met 3-0. Via 3-1 werd het, kort na de rust, 4-1. Toen kwam .het „Columbiaanse kwartiertje". In de 23ste minuut bracht rechtsbinnen Coll de stand op 4-2. Bepaald verontrustend werd het amper twee minuten later nadat Radar, de linksbinnen van Columbia, doelman Yashin voor de derde maal passeerde. Nauwelijks waren de Russen van hun eerste schrik bekomen toen middenvoor Klinger, tot groot enthousiasme van 10.000 meelevende toeschouwers, gelijk maakte. Een verwoed offensief volgde doch de Zuidamerikanen lieten zich niet meer verrassen. In een bijzonder slechte wedstrijd heeft Een van de twee doelpunten, waarmee Chili onverwacht van Italië won. Westduitsland de ploeg van Zwitersland verslagen. De beste man in dit matige duel was ongetwijfeld. scheidsrechter Leo Horn die voortreffelijk floot en ook nu heer en meester was van het terrein. Iets wat te weinig voorkomt in deze wed strijdenreeks voor de wereldtitel. Een harde charge van linkshalf Horst Szymaniak schakelde in de tweede minuut van de wedstrijd al Norbert Eschmann, de linksbinnen van de Zwiters, uit. Welis waar kwam hij na een twintigtal minuten weer in het veld terug, doch veel nut had dat niet- In de rust wees een onder zoek van de blessure uit dat de onfor tuinlijke Helveet een kuitbeen had ge broken, zodat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Pas in de 44ste minuut zag linksbinnen Brülls kans zijn ploeg de leiding te ge ven na een voortreffelijke solo gevolgd door een gericht schot in de rechter hoek (1-0). Toen Heinz Schneiter, 12 minuten na de rust, een duel met Uwe Seeler ver loor kreeg de Westduitse aanvalsleider een niet te missen kans. Van 12 meter afstand sloeg hij doelman Elsener kans loos (2-0). Schneiter maakte een kwartier voor tijd zijn fout goed. Een slecht weggewerkte bal pikte de Zwitserse verdediger op, een keihard schot volgde dat doelman Fahrian volkomen verraste (2-1). ■L' Politiebescherming De Italiaanse ploeg heeft zich bij de wedstrijd tegen Chili de on verzoenlijke haat van de toeschou wers op de hals gehaald. Meer dan 2000 wild drin gende en schreeu wende supporters omstuwden de bus, die de Itali aanse spelers naar hun verblijfplaats zou vervoeren. De politie moest hardhandig ingrij pen om de Itali anen veilig het vervoermidel bin- m i sbk» nen l°0dsen, jé waarna het in .ffesss»;.:. vliegende vaart naar de lucht- machtschool ging, waar de Italiaanse ploeg is onderge bracht. Daar aangekomen, werden zij opgewacht door een vijfhonderdtal demonstranten, die door de politie verspreid moesten worden alvorens de Italianen het gebouw konden binnengaan. Niet voor paarden De Chileense pers toonde zich zondag morgen hevig verontwaardigd over de ru we speelwijze van de Europeanen in het algemeen en die van Italië in het bijzonder. De talrijke vechtpartijen in de wedstrijd ChiliItalië werden aan scherpe kritiek onderworpen, waarbij het vooral opvallend is, dat het gemene spel van de Chilenen Toro en Leonel Sanchez gebagatelliseerd of in het geheel niet vermeld wordt. „La Ter- cera de la Hora" schrijft: „Laten ze ons niet vertellen, dat dit voetbal voorstelde, het was een slachtfeest" en het gaat verder met „voetbal is voor mannen, niet voor paarden „Wij slikten alles" Dat niet iedereen de Italianen voor de hoofdschuldigen hield, bleek wel uit de op merkingen van de Zwitserse spelers, die de wedstrijd als toeschouwers volgden. Hun mening was, dat hun hetzelfde zou zijn overkomen als zij gereageerd hadden als de Italianen. „Wij slikten echter alles omdat we wisten, dat er anders twee of drie van ons uit het veld zouden zijn ge stuurd". Toro naar Italië? Rechtsbinnen Toro, <jie naar Italiaanse opvattingen een van de grootste belhamels bij de Chilenen zou zijn geweest, gaat vol gens de geruchten naar.... Italië. Het schijnt det de 23-jarige Toro een contract getekend heeft met de Italiaanse club Sampaoria. Aangezien in de beslissingscompetitie van de tweede divisie alle clubs (NEC. de Graafschap en Oldenzaal) met 2 pun ten zijn geëindigd, komt Oldenzaal in aan merking voor teruggang naar het ama teurvoetbal. Tevoren was namelijk beslist dat in dit geval het doelgemiddelde aan het einde van de normale competitie de doorslag zou geven. Een k.o.-slag voor de sportiviteit. Daarvoor zorgden zaterdagavond in San tiago op de derde wedstrijddag van hel toernooi om de Coupe Jules Rimet de spelers van Chili en Italië. De Brit Ken Aston stuurde twee Italianen naar de kleedkamer een Chileense overtreder zag hij daarbij finaal over het hoofd doch zelfs dat kon de rust niet doen terugkeren. Tot twee maal toe moest de politie het speelveld betreden. In de laatste fase van de strijd vormden hon derden agenten een cordon om het toer- nooiveld. Zelfs journalisten die al zo'n halve mensenleeftijd vrijwel alle belang rijke voetbalwedstrijden ter wereld zien, moesten het toegeven: dit hadden ze nog nooit meegemaakt. Stanley Rous, de president van de FIFA, kan de scheidsrechters opdragen strenger op te treden tegenover unfaire methoden, zolang de spelers zelf niet meewerken heeft het nauwelijks zin. Direct na het begin was het al mis. Zes minuten waren er gespeeld toen Ken As ton de politie te hulp moest roepen '>m Giorgio Ferrini, de Italiaanse linksbin nen, van het veld te verwijderen, nadat deze linkshalf Eladio Rajos tegen de grond had geslagen. Er was overigens al een incident aan voorafgegaan want Leo nel Sanchez was reeds knock out gegaan na een klap van de Italiaan Maschio. En zo ging het door, de ene overtreding volgde onmiddellijk op de andere. Het werd een dramatische wedstrijd waarin scheidsrechter Aston lang niet vrij van schuld was. In de 43-ste minuut besliste Leonel Sanchez een duel met David, de Italiaanse rechtsback, met de vuist. Aston zag het niet, of wilde het niet zien. Toen echter drie minuten later Mario David oog-om-oog tand-om-tand liet gelden moest de tweede Italiaan de kleedkamer op zoeken. In de rust van dit 'n wereldkampioenschap onwaardige duel stelde verder een arts bij Umberto Maschio een neusbeenbreuk vast. De Italiaan speelde echter door om zijn ploeg tenminste nog een kans te geven. De strijd was te ongelijk. Toch duurde het nog bijna een half uur voor dat rechtsbuiten Ramirez zijn ploeg de leiding kon geven. De gehele tweede helft bleef het Italiaanse strafschopgebied cen trum van de strijd. Pas vier minuten voor het einde kon rechtsbinnen Jorge Toro de zege veilig stellen (20). Het enige positieve punt van dit trieste „gevecht" is dat Chili een plaats in de kwartfinales eigenlijk niet meer kan ont gaan. Brazilië heeft, evenals vier jaar geleden in Zweden, in de tweede wedstrijd van het eindtoernooi met een 00 gelijkspel genoegen moeten nemen. Ditmaal echter niet door bijzonder sterk spel van de te genstanders der wereldkampioenen. Hard, meedogenloos hard is Tsjechoslowakjje voor amper 16.000 toeschouwers in Vina del Mar te werk gegaan. De grenzen van sportiviteit werden bedenkelijk dicht be naderd. De Tsjechen mochten van geluk spreken dat de Fransman Schwinte een overtreding van Lala tegen de snelle Gar- rincha binnen de beruchte lijnen onbestraft liet. Geluk hadden zij ook, toen de Franse arbiter een handsbal van linksback No vak over het hoofd zag. Maar al heeft dit gelijke spel vrijwel zeker gemaakt dat Brazilië en de Tsjechen beide landen hebben 3 punten uit 2 wedstrijden de kwart finales zullen bereiken, toch gingen de wereldkampioe nen van 1958 als de grote verliezers van het veld. In de 25ste minuut werd won- der-voetballer Pele door een harde charge zo erg aan de linkerenkel geblesseerd dat hij verder een figurantenrol moest spelen, De populaire Braziliaan is, zo werd na afloop vastgesteld, zeker voor acht a tien dagen uitgeschakeld. De kans is zelfs groot dat hij het gehele toernooi niet meer kan spelen. Brazilië was daarna zichzelf niet meer, Wel behielden de Zuid-Amerikanen een overwicht maar tot doelpunten kwamen zij toch niet. De Tsjechen, die met een ge lijkspel meer dan tevreden waren, trok ken zich terug in de verdediging tot groot ongenoegen van de toeschouwers. De beste man van het veld? De nog altijd onvermoeibare Didi, die overal op dook waar dat nodig was. Naar de kleedkamers Het verhaal wordt eentonig: ook in Arica bij UruguayJoegoslavië werd op het scherp van de snede gestreden. Ook hier moesten twee spelers het veld verlaten Achttien minuten voor tijd stuurde scheidsrechter Galba de linksbinnen van Uruguay, Angel Cabrera, naar de kleed kamers. Nog geen minuut later werd hij gevolgd door de Joegoslaviër Popovic. Hoewel Uruguay na 20 minuten de le ding nam heeft de ploeg nauwelijks kan sen op de overwinning gehad. Nadat Skob lar uit een strafschop kort daarop gelijk maakte, beheerste Joegoslavië de wedstrijd volkomen. Doelpunten van Milan Galic de man die in de eindstrijd van het Olym pisch voetbaltoernooi van het veld werd gezonden, en Jerkovic brachten het team uit Europa een 31 zege. Engeland behield kans Dank zij voortreffelijk werk van de Engelse verdediging hebben de mannen van Walter Winterbottom hun kans op De uitslagen van de wedstrijden, zaterdag in Chili gespeeld voor de eer ste eindronde (achtste finales) van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1962, luiden: Groep 1: Aricg: UruguayJoegosla vië 13 (ruststand 12). Groep 2: Santiago: ChiliItalië 20 (0—0). Groep 3, Vina dal Mar: Brazilië Tsjecho-Slowakije 00. Groep 4, Rancagua: Argentinië Engeland 13 (02). De uitslagen van de wedstrijden zon dagavond in Chili gespeeld: Groep 1, Arica: RuslandColumbia 44 (ruststand 31). Groep 2, Santiago: Zwitserland West-Duitsland 1—2 (0—1). Groep 3, Vina del Mar: Mexico Spanje 01 (00). Groep 4: Rancagua: BulgarijeHon garije 16 (04). Na de vierde wedstrijddag luiden de standen: Groep 1: Rusland 2 1 1 0 3 6—4 Joegoslavië2 1 0 1 2 33 Uruguay 2 1 0 1 2 34 Columbia 2 0 1 1 1 5—6 Groep 2: Chili 2 2 0 0 4 5—1 West-Duitsland ..2 1 1 0 3 21 Italië 2 0 1 1 1 0—2 Zwitserland 2 C 0 2 0 25 Groep 3: Brazilië 2 1 1 0 3 20 Tsjecho Slowakije 2 110 3 10 Spanje 2 1 0 1 2 11 Mexico 2 0 0 2 0 03 Groep 4: Hongarije 2 2 0 0 4 82 Engeland 2 1 0 1 2 4—3 Argentinië 2 1 0 1 2 23 Bulgarije 2 0 0 2 0 1—7 Het Hillegomse Concordia heeft de beslis singswedstrijd tegen SVLV beide clubs wa ren in 4 A van west 2 onderaan geëindigd met 2-1 verloor en daarmee zijn laatste wed strijd als KNVB-er gespeeld. Het volgende seizoen zal Concordia weer als HVB-er moe ten aantreden. Alle drie de doelpunten wer den in de tweede helft gescoord. Het begin van deze ontmoeting gespeeld op het terrein van VVSB in Noordwijkerhout en door ruim 2500 toeschouwers bijgewoond was zeer sensationeel. Een kogel van de Hil- legommer H. de Koning kon door doelman Spiegeler met veel moeite tot corner ver werkt worden en Duwel trof in die periode de lat. Aan de andere kant beproefde ook Hakker het houtwerk en wist doelman Rijn beek twee harde kogels van invaller-midvoor Valk met Hakker de beste in de voorhoede van SVLV onschadelijk te maken. De rust brak derhalve onder grote spanning aan met een dubbelblanke stand. Maar elf minuten na de hervatting hadden de fors spelende SVLV-er succes, toen Hak ker een voorzet van Valk tot een treffer om boog: 1-0. Nauwelijks vier minuten later bracht H. de Koning een pass van Duwel weliswaar de balans in evenwicht (1-1), maar de druk van SVLV werd steeds groter en na 26 minuten spelen had Hakker opnieuw suc ces met een van zijn schoten (2-1) en hij wist daarmee SVLV voor degradatie te behoeden. En dat. was volkomen in overeenstemming met het vertoonde spel. Concordia is dus het kind van de rekening geworden en zal het volgende seizoen hard aan moeten pakken om het verloren gegane terrein te kunnen herwinnen. Op de zaterdag in Londen gehouden jaarvergadering van de Engelse Football League is besloten Oxford United toe te laten tot de vierde divisie, waaruit Accrington Stanley zich tijdens het afge lopen seizoen had teruggetrokken. De drie clubs, die in deze afdeling on deraan waren geëindigd (Chester, Don- caster Rovers en Hartlepools) zullen ook het komende seizoen weer in de league uitkomen. Het plan voor een herziening van de promotie- en degradatieregeling, waar door in elke afdeling vier clubs zouden promoveren en/of degraderen, werd ver worpen. If _2_ 3 Vlisslngen-Velocitas 1 Standaard-].O.S. 2 Quiek-N.-Xerxes 3 Lanerosi-Feijenoord 4 P.S.V.-Oberhausen 5 Tatabanya-Ajax 6 BI. Wit-Hildesheim 7 i Nancy-Kaiserslaut. 8 Nimes-Stovan _9_ Racing Par.-Veneiia 10 Argentinië-Engeland 11 Zwitserl.-Duitsland 12 Bulgarije-Hongarije 13 Voor de sporttoto van deze week heb ben 398.793 deelnemers 489.056 ingelegd. Voor de eerste prijs is een bedrag van f 96.835 beschikbaar, voor de tweede 64.555 zoals bekend is er geen extra prijs meer voor de vijf gelijke spelen. Zondag kort voor middernacht had zich één gegadigde gemeld voor de hoofdprijs. De „expert" met de dertien goede voor spellingen was..Gijs Nas, de ex-speler van VVV uit Venlo. Er waren verder 11 meldingen van 12 goede uitslagen. In de tweede klasse van de oostelijke competitie is de wedstrijd Robur et Velo citas-SCH 17 minuten voor het einde ge staakt Een speler van SCH liep de scheidsrech ter voor de voeten, die de man opzij duw de. Een van de achterspelers van SCH kwam hierop naar de scheidsrechter ge lopen en gaf hem een vuistslag. De ar biter vond hierin een aanleiding de wed strijd te staken. Robur had met 2-0 de leiding. De Nederlandse ploegen hebben het opnieuw niet zo best gedaan in de intertotocompetitie. PSV, Feijenoord en Ajax leden alle nederlagen en alleen Blauw Wit hield (met moeite) de Neder landse eer hoog. Geen groots voetbal zagen de ongeveer 7.000 toeschouwers in het olympisch sta dion in Amsterdam. Wel was het spannend in de tweede helft toen de Amsterdammers de 3-1 achterstand met veel moeite omzet ten in een 4-3 overwinning. Voor de rust waren de Duitsers minder slecht dan de zebra's en de stand 3-1 in het voordeel van Hildesheim was verdiend. De Duit sers profiteerden van grove verdedigings- fouten der Amsterdammers die reeds na 10 minuten spelen verzuimden midden voor Klose te dekken, waardoor de snel le Duitser geen moeite had de pass van (0-1). Noak langs doelman Conrad te schieten. Zes minuten later was het al 0-2 toen een corner genomen door Fred Winkel- mann goed werd ingekopt door de onge dekt staande Zimmermann. Dit werd de Amsterdammers kennelijk te erg waar door doelman Gerstle enige fraaie saves moest verrichten om doelpunten te voor komen. Een hard schot van Koeman en een van Bleyenberg dook hij schitterend uit zijn doel maar tegen het vlammende 30-meter schot van linksbuiten Clement had de Duitse doelman geen verweer, (1-2). Wie gedacht had dat de zebra's zouden blijven aanvallen kwam bedrogen uit. Het werd weer dezelfde lauwe ploeg en nog maals profiteerde de Duitse aanvalslinie toen een pass van Klose naar zijn lin- In het Amsterdam se Olympische Sta dion heeft Blauw Wit met 43 de Intertoto wedstrijd tegen de Duitse club Hildesheim gewonnen. Temidden van de Duitse verdediging scoorde Bleyenberg met een hard schot het tweede doelpunt voor Blauw Wit. Van links naar rechts doeelman Gerstle, Bleyenberg, Künneche en Wiessen Müller. Advertentie VOOR STOPWATCHES SCHAAKRLOKKEN Kampervest 33 Tel. 21101 Vraagt gratis prospectus een plaats in de kwartfinales behouden. Met 3—1 werd voor een kleine 12.000 toe schouwers in Rancagua Argentinië ver slagen. Zo heel erg moeilijk hebben de Argentijnen het de Engelsen overigens ook niet gemaakt. Rechtshalf Flowers opende de score in de 17de minuut. Hij schoot een straf schop in die toegekend was nadat links back Navarro een kopbal van midvoor Peacock met de hand uit het doel ge slagen had. Peacock had de bal gekregen van links buiten Charlton die zelf in de 42-ste mi nuut het tweede doelpunt voor zijn reke' ning nam. Een kogel van linksback Arm- field, die langs de vleugel naar voren was gesneld, kwam terug van de paal. De Ar gentijnen werkten de bal slecht weg en Charlton maakte zich er van meester én schoot van 20 meter onhoudbaar in. In de 21-ste minuut van de tweede helft bracht Jimmy Greaves de stand op 30 uit een voorzet waarmee rechtsbuiten Douglas en rush langs de lijn besloten had. Dit gebeurde nadat de Argentijnse links buiten Belem het veld had moeten ver laten met een rib-kwetsuur na een bot sing met rechtsback Armfield. Tien minu ten voor het einde redde linksbinnen San- filippo de eer voor Argentinië. Dit doel punt ontstond uit een vrije schop welke de Argentijnen even buiten het strafschop gebied mochten nemen. Marzolini stuur de een boogballetje naar Sacchi, die de bal doorspeelde naar Sanfilippo. (3—1) kervleugel niet werd onderschept. Fred Winkelmann kon de bal voor het doel van Conrad „trekken". Claus Winkelmann stond daar klaar om de bal die Conrad ver gat te onderscheppen in het onbescherm de doel te koppen. (1-3). De rust kwam twee minuten later. Na de hervatting pakte Blauw Wit de zaken energieker aan en binnen een kwartier had Bleyenberg zijn ploeg aan een 3-3 score geholpen. Eerst benutte hij een pass van Koeman en daarna een corner van De Vries. De strijd werd vinniger maar het spel ver ruwde niet. Bepaald pech had de prima spelende rechtshalf Trager die bij een voorzet van Clement de bal in eigen doel werkte waardoor een tiental minuten voor het einde Blauw Wit een 4-3 voorsprong kreeg. De linksbinnen van Hildesheim, Hufgard, moest 10 min. voor de rust ge blesseerd het veld verlaten en werd ver vangen door Claus Winkelmann. Ajax, de winnaar van de eerste inter- toto-competitie, heeft zondag in het ka der van deze wedstrijdenreeks een kans loze nederlaag geleden tegen de Hongaar se club Tatabanya. Ofschoon de Amster dammers zeer goed partij hebben gegeven de 20.000 toeschouwers lieten ook voor onze landgenoten herhaaldelijk 'n spontaan applaus opklinken gaven de Hongaren gedurende volle speeltijd de toon aan. Tot de rust kon Ajax niettemin stand houden, doch zes minuten na de hervat ting keek het Nederlandse team tegen een 1-0 achterstand aan door een doel punt van Szepesi. De pogingen van Ajax om de stand een gunstiger wending te geven mislukten, zelfs werd het negen minuten voor tijd 2-0 voor de Hongaren door toedoen van Biro. De Amsterdammers gaven de moed echter niet op en zodoen de kon Westra vier minuten voor het laatste fluitsignaal in elk geval de eer redden: 2-1. Met 1-0 heeft PSV op eigen terrein het onderspit moeten delven tegen Rot Weiss Oberhausen dat, evenmin als de Eind- hovenaren, groots spel in deze wedstrijd voor de intertoto-competitie liet zien. Het beslissende doelpunt werd gescoord in de tiende minuut van de tweede helft uit een kopbal van linksbinnen Daik, nadat rechts binnen Schulz met een op de linkervleu gel scherp genomen hoekschop de PSV- defensie in paniek had gebracht. Veel genoegen hebben de ongeveer 11.000 toeschouwers niet beleefd aan deze wed strijd. Er werd door beide ploegen uiter mate slordig en dikwijls te fors gevoet bald. Vooral de Eindhovense voorhoede stelde zwaar teleur. Zowel voor als na de rust konden de PSV-ers zich welis waar meer doelrijpe kansen scheppen dan de stuk voor stuk schotvaardiger Duit sers, maar geen der Eindhovense voor- waartsen was bij machte het de reso luut ingrijpende Rot Weiss-verdedigers ook maar een keer erg lastig te maken. Linksbinnen Kerkhoffs. die verleden week tegen FC Basel drie doelpunten op zijn naam bracht, liet nu vlak achter elkaar door onbesuisd schieten drie vrijwel niet te missen kansen voorbijgaan. De meest opvallende spelers in het Duit se team waren de agressieve midden voor Feldkamp, stopper Lauten en rechts half Laszig. Een meer aanvallend Feijenoord heeft in de tweede wedstrijd van de intertoto competitie, die voor nauwelijks 3000 toe schouwers in Vicenza werd gespeeld, met 2-0 verloren van Lane Rossi. De Ita liaanse doelpunten kwamen tot stand juist in een periode, waarin de Rotterdammers een duidelijk veldoverwicht hadden. De weinig doortastende aanvalsmanoeuvres van Van der Gijp, Bennaers en Schouten konden echter de uitstekende doelman van de gastheren Luison slechts enkele ma len in moeilijkheden brengen. In de eerste helft verscheen Van der Gijp eenmaal alleen voor het doel en di rect na de hervatting kregen Schouten en Kreyermaat enkele kansen, die echter door slecht schieten alle verloren gingen. Het vruchteloze Nederlanse offensief werd in de 73ste minuut onderbroken door een plotselinge tegenaanval, waaruit rechts buiten Vernazza de score opende. Het tweede Italiaanse doelpunt kwam op vrij wel identieke wijze tot stand toen Stenti zes minuten voor tijd een Nederlandse aanval onderbrak en met een verre trap linksbuiten Fortunato aan het werk zette, die in de uiterste hoek scoorde. De uitslagen van de wedstrijden die dit weekeinde voor de intertoto-competitie werden gespeeld, luiden: Groep 1: Racing Paris—Venezia 3-3 (3-0) groep 2: Ujpest—Stade Francais 0-0; Man tua—Spartak Praag 2-3 (1-3); groep 3: La Chaux de Fonds-Padua 2-3 (0-3); Spartak Pilsen—Dorof 7-2 (4-0); groep 4: Servette Serajewo 3-2 (2-1); NïmesSlovan Nitra 2-0 (1-0); groep 5: FC Belgrado—Bayern München 4-1 (2-1); LanerossiFeijenoord 2-0 (0-0); groep 6: PSV—Rot Weiss Ober hausen 0-1 (0-0); FC Basel—Ryeka 2-2 (1- 0); groep 7; Tabanya—Ajax 2-1 (0-0); Nancy—Kaiserslautern 3-1 (3-1); groep 8: Blauw WitVFV Hildesheim 4-3 (1-3); Velez Mostar—SC Pees 1-2 (1-1). De standen in de groepen van de inter toto-competitie waarin Nederlandse clubs spelen, luiden: Groep 5: Belgrado 2 2 0 0 4 6-2 Lanerossi 2 10 12 4-4 Bayern München 2 10 12 5-6 Feijenoord 2 0 0 2 0 1-4 Groep 6: Oberhausen 2 2 0 0 4 5-3 PSV '210124-4 Basel 2 0 1115-6 Reyka 2 0 1115-6 Groep 7: Tatabanya 2 1 1 0 3 4-3 Nancy 2 10 12 4-3 Ajax 2 10 12 3-3 Kaiserslautern 2 0 1113-5 Groep 8: Pees 2 2 0 0 4 7-3 Velez Mostar 2 10 12 3-2 Blauw Wit 2 10 12 6-8 Hildesheim 2 0 0 2 0 3-6

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11