Fortuna(Vl.) en Heracles in eerste beslissingswedstrijd aan elkaar gewaagd Kennemerland promoveert HLTC stelde zich veilig door zege op sterk Victoria HCC 2 verdreef Rood en Wit weer van de leiding sa;'d? rei rl SSHslat-iï - ,TMesil,eil\s «tï; £kDs Israel winnaar van ADO-jeugdtoernooi Derby van Duindigt voor Flocon d'Or Stadseditiebeker voor Nieuw Flora Japanse Satako Tanaka zwom weer iets sneller Franse tennistitels voor Margaret Smith en Laver Nederlandse handbalploegen kregen lesje van sterke West-Duitsers S s r rür^dsurLvaspeetuzDeu,£ MAANDAG 4 JUNI 1962 ^■aibaa Opmars van Xerxes Korfbal Het softbalprogramma ifc™e™DVS b"'m.'"" d»"d»J». au „oorbS'/JlTo lü™ Zwemmen In VI aardingen is bij Fortuna—Heracles niet eenmaal de gedachte opgekon dat een der beide hier spelende ploegen straks zijn intrede in de hoogste afdeling zal moeten doen. Het was een slechte wedstrijd, die nauwelijks representatief voor de eerste divisie mocht heten of schoon Heracles ongetwijfeld nog het beste voetbal heeft laten zien, zeker voor de rust. Angst was toen een heel slechte raadgever voor Fortuna. Angst voor de schotvaardige Almeloërs in het algemeen en voor midvoor Schuman in het bij zonder. Het gehele Vlaardingse verdedi gingsblok bleef steeds in het eigen straf schopgebied waar men elkaar in de weg liep, door zenuwen de bal vaak slecht wegwerkte en kansen bood waarvan He racles met zijn goed opdringende mid denlinie zeker gebruik had moeten maken. Zo ver kwam het niet en zelfs kreeg Fortuna nog de beste scorings kansen waarvan Verweel en Bouman niet profiteerden. Na de rust en tegen wind in, is de He racles aanval er nauwelijks aan te pas gekomen, waarbij echter sterk de indruk werd gevestigd dat de aspiraties voor de gasten niet verder gingen dan een gelijk spel. Het nu doorlopende aanvalsspel van Fortuna miste echter zoveel vaart en fan tasie dat de snel reagerende en stevig ingrijpende Almeloërs gemakkelijk over eind bleven. Scheidsrechter Roomer had eveneens een gemakkelijke taak. In Veendam, was er vreugde, want de voetballers van deze naam hebben met 2-1 van Eindhoven gewonnen en dat was genoeg om in de eerste divisie te blij ven. Het was voor de noordelijken een andere wedstrijd dan de vorige week in Schiedam. De Munck kon het op zijn ak kertje af. Zijn collega Heyink daarentegen kon zijn plezier wel op. Kuyper en Hoe- kema bezorgden hem voor de rust al kouwe rillingen. Eindhoven kreeg zijn doelpunt al eveneens van een Veendam- mer want spil Roosies kopte in eigen doel. Tweede pinksterdag komt de laatste krachtmeting tussen Eindhoven en SVV. De winnaar daarvan is veilig. De verliezer komt tegen SHS uit, nummer 7 van de eerste divisie B om uit te vechten wie van de twee zal degraderen. In Oldenzaal heerst droefenis, want de club van deze naam moet terug naar het amateurvoetbal, nu de Graafschap met 2-0 won van NEC, dat zich vorige week reeds in veiligheid had gebracht en nu niet veel interesse meer kon opbrengen. Meer pit zat er in de bekerwedstrijd Wage- ningen-GVAV. Na eerst Enschede te heb ben gewipt waren nu de Groningers aan de beurt. De voetballers uit de Martini- stad waren machteloos tegen de aanvals- Het stedelijk jeugd-voetbalelftal van Tel Aviv is er in geslaagd als eerste in het ADO-jeugd—voetbaltoernooi te eindigen door op de laatste dag met 31 van Ra pid Wien te winnen en Tottenham Hot spur in de finale na een gelijkspel met strafschoppen te verslaan. De uitslagen van de laatste dag lui den: ADO-Sparta 04, Feijenoord-Ajax 02, Rapid Wien-Israel 1—3, Tottenham Hot- spur-Fortuna '54 0—0, Nimes Olympique- Feijenoord 02, Fortuna '54-Sparta 1—0, Ajax-Rapid 0—0 (Ajax wint na straf schoppen), ADO-Rot Weiss 1—1 (Rot Weiss wint na strafschoppen). Tottenham Hot spur-Israel 11 (Israel wint na straf schoppen). Eindstand: 1. Israël, 2. Tottenham Hot spur, 3. Ajax. stormen, die al voor de rust een doel punt van Vreekamp en twee van Van Ingen opleverden. Xerxes heeft ook in Nijmegen zijn op mars naar het kampioenschap van Ne derland bij de amateurs weer voortgezet. Door Snoeck (2) en Kriesch hadden de Rotterdammers bij rust al een 3-0 voor sprong. Na rust ging het even anders. Er kwam bij Xerxes een andere keeper in het goal: Jan van der Peppel, een zoon van de vroegere Xerxes-goalie Kees van der Peppel. Door Damming en Eichels heim werd de stand 2-3. Voor het Nij meegse Quick daagde een gunstig resul taat, doch net op het kritieke moment maakten de Rotterdammers nog een doel punt en beslisten de wedstrijd op 2-4. Van groot belang worden nu de wed strijden tussen Xerxes en Vlissingen. De Zeeuwen volgden de Rotterdammers met drie punten achterstand door een 4-0 overwinning op Velocitas. Lillipali, De Waal, Móens en nog eens eerstgenoem de maakten de doelpunten. JOS speelde in Maastricht 3-3 tegen Standaard na met 3-1 te hebben achtergestaan. Kennemerland is er in geslaagd naar de derde klasse van de KNVB-zaterdagmiddgg- competitie te promoveren. In de laatste wed strijd van de promotie-competitie wonnen de Haarlemmers van Altius met 4-2. Verleden jaar moest Kennemerland zijn plaats in de derde klasse prijsgeven. In de nieuwe omgeving toonde het zich al van het begin af de sterkste en met ruime voorsprong op de voornaamste concurrenten werd het kampioenschap van de vierde klasse behaald. Toen restten nog vier promotie-wedstrijden met HCSV (Den Helder) en Altius (Hilver sum) om twee plaatsen in de derde klasse. Tegen HCSC werd eenmaal gelijk gespeeld en eenmaal verloren. Maar de beide wed strijden tegen Altius leverden evenzovele overwinningen zodat Kennemerland en HCSC elk vjjf punten vergaarden en Altius slechts twee. Het heeft er echter wel om gespannen in deze laatste wedstrijd. In de eerste helft nam Kennemerland door Joop van Es de leiding en met 1-0 werd gedraaid. Toen Altius na de thee door Reymerink gelijk maakte, was er nog van alles mogelijk maar Dijksman her gaf de Haarlemmers de leiding, (2-1) Hierna ging Kennemerland door het oog van de naald want de Altius-speler Van Zwieten miste een penalty Hopman vergrootte toen de Haarlemse voorsprong tot 3-1, waarna Vos voor Altius weer het net vond (3-2). In de nu volgende spannende strijd bleef Kennemer- land de situatie meester en toen Hopman er 4-2 van gemaakt had, was alle spanning ge weken. K..J v.. De derby voor driejarige hengsten en merries op Duindigt. Bij het ingaan van de laatste bocht nam Flocon d'Or de leiding en stond deze niet meer af. De uitslagen van de zondag op Duindigt ge- hpuden draverijen en rennen luiden: Kamperfoelieprijs i2040 m.): 1 Zonnestraaltje 1.27.1; 2. Ypsilon: 3. Zilvertip. Winn. 4.90: pl 1.90, 4.00. 4.30; gek. 7.70; cov 9.10. Margrietprijs (2520 m.): 1. Y Dunst 1.25.6; 2. Zalkestis van E; 3. Zombro Pluto. Winn. 14 20; pl. 2.90 2.30. 2.30: gek. 16.00; cov. 4.60. Klaproosprijs (1300 m.): 1. Boertje Hollandia 1.36.5: 2. Bravour S; 3. Buziau Norton. Winn. 2.10; pl. 1.40, 2.40. 2.10; gek, 5.30; cov. 10.20. Korenbloemprijs (2100 m.): 1. l'Espoir B 1.22 3- 2. Uranus; 3. Upper Ten. Winn. 6.10; pl 1 70 '.40, 1.70; gek 6:50; cov. 4.70. Prijst der 3-jarigen (1900 m 1. Axkit Hollan dia 1.24.8; 2. Allegonda's Juweel; 3. Alphario. Winn. I 2.10: pl. 1.30. 1.90, 2.10; gek. 6.90; cov. 8.20 Fluitekruidprijs (2100 m.): 1. Ysselmon-de 125.-; Wanda; 3. Wirna O. Winn. 2.40; pl. 1.30. 4 00 20; gek. 3.80; cov. 12.40. Rennen Goudenregenprijs (1000 m.): 1. Lovely Surprise S 1.03.5; 2. Kohinaor; 3. Mister Wilfred, Winn 1.90: pl. 1.10, 1.30; gek 2.30: cov. 3.40, Prijs van Duindigt (.2600 m.): 1 Eratosthenes .53.-: 2. Karmystou; 3 Jauseuse. Winn. 2.60; pl. 1 30. 1.40: gek 2.80: cov. 2.80 Seringenprijs (2100 m.): 1, Sir Edwin William .14.9: 2. Trajan; 3. Sexy. Winn. 2.10: pl. 1.40. .70; gek 28.30; cov. 13.00. Derby (2600 m): 1. Flocon d'Or 2.37.2: 2. Hap py Time; 3. Marina Winn. 12.20; pl. 2.30, 1.30, 00; gek. 12.10; cov. 4.20. Totalisator-omzet: 211.644,50. -.;.j De tennissers hebben zondag het zesde I Bloemendaal in het treffen met de Aem en tevens laatste competitie-programma stelspelers 2 de grote troef. Hij won voor afgewerkt en al moeten enkele ploegen zijn club vier partijen en was direct aan- nog afgebroken wedstrijden uitspelen, de sprakelijk voor de puntenverdeling; 4-1, meeste teams hebben toch de balans kun- Overigens zal Bloemendaal nog voor zijn nen opmaken. Voor een enorme verras- plaats in de overgangsklasse B moeten sing zorgde de Haarlemse LTC door het vechten, want het resultaat van de afge- sterke Victoria in Rotterdam met 6-5 Ie broken wedstrijd met Het Spieghel 2 /.al verslaan. Door deze fraaie overwinning de doorslag moeten geven. Bloemendaal werd de plaats in de eerste klasse van 2 en 3 zullen hun plaats in degradatiewed- de KNLTB veilig gesteld. Reus en Stef- strijden moeten verdedigen, Bloemendaal felaar wonnen hun single en hierna wer- 3 zal daarentegen als kampioen trachten den nog vier dubbels door de HLTC'rrs hogerop te komen. Brederode heeft zon- tot een positief einde gebracht. Ook het dag de winst moeten laten aan Hoogerh ?i tweede team van de HLTC uitkomend in i de (5-3) en wacht op de verrichtingen van de overgangsklasse A kent geen zorgen NWTL. Behaalt NWTL drie punten uit de meer. Zelf gaven de HLTC-ers kampioen laatste 2 wedstrijden dan zal Brederode Het Spieghel uitstekend partij maar het voor degradatiewedstrijden in aanmerking was de overigens weinig sportieve geste komen. Het tweede team van de Santpoor- van mede-degradatiekandidaat Groen Wit tenaren moet degradatiewedstrijden spe- dat de HLTC 2 buiten gevaar bracht. De len, het derde team behaalde het kam-1 Amsterdammers gaven namelijk hun wed- pioenschap. Heemstede kent geen zorgen, strijd tegen Maas Viaardingen zonder het eerste team handhaafde zich en het meer gewonnen. fide en 7de team behaalden de titel. Voor de HLTC 2 won mej. Van Rappard K He| ^amPioenschap van Groenenda il haar single en met Van Noppen haar dub- "g al van het resultaat van een nog bel, terwijl Mevr. Tjaarda, sterk spelend rfs..®re". Part'J tegen Joy 4, een wed- met Schlatmann de derde partij in de I - op 4-3 ln het nadeel van Groe- wacht sleepte; 6-3. Cees Nieland was voor Dit weekeinde vielen in de beide hoofd klassen van de korfbalcompetitie alle be slissingen. Ons Eibernest uit Den Haag werd kam pioen door een 95 zege op Deetos en moet nu met Westerkwartier om het lands kampioenschap spelen. De eerste wedstrijd heeft zaterdagavond 9 juni in Den Haag plaats. Voorts hadden de uitslagen tot resultaat, dat alle 4 gepromoveerde clubs naar de hoofdklasse weer degraderen. Dat zijn in de A-afd. SVK en DOS en in de B-afd. Deto en Regenboog. De beslissingswedstrijd Nieuw Flora 2 Oosterkwartier 3, onder leiding van arbiter Sybrandi, eindigde in 33, waardoor straf- worpen de beslissing moesten brengen. Nieuw Flora won dit duel, waardoor de beker naar de club van Kion gaat Stam had Oosterkwartier een 20 voor sprong bezorgd; via 21 liep Oosterkwar tier door J. Drogtrop tot 31 uit. Hans Duyff verkleinde nog voor de rust de ach terstand tot 32, waarna dezelfde speler in de tweede helft de gelijkmaker scoorde. Eerste klasse .(maandag 4 juni): HCK The Catchers; O VVOTYBB; De Pinguins VVGA; donderdag 7 juni: DSSHHC. Tweede klasse A (maandag 4 juni): S. C. HaarlemHCK 3; dinsdag 5 juni: Terrasvo gelsLijnden; vrijdag 8 juni: EDO 2Bloe mendaal; vrijdag 8 juni: Onze Gezellen—De Pinguins 2. Tweede klasse B (maandag 4 juni): De Me teoorDIO; dinsdag 5 juni: HCK 2— De Pin guins 3; woensdag 6 juni: HHC 2EDO. Derde klasse A (maandag 4 juni): Onze Ge zellen 2EDO; dinsdag 5 juni: HCK 4S. C. Haarlem 2. Derde klasse B (dinsdag 5 juni): HHC 3— TYBB 2; donderdag 7 juni: Bloemendaal 2 THB; donderdag 7 juni: EDO 3Shell. Vierde klasse B (woensdag 6 juni): EHS 2— S. C. Haarlem 3. Vierde klasse C (dinsdag 5 juni): DIO 2 THB 2; woensdag 6 juni: De Pinguins 4— Terrasvogels 2. Junioren A (dinsdag 5 juni): DSSHHC; vrijdag 8 juni: TYBB—DSS. Het ziet er naar uit dat de strijd om het landskampioenschap in de cricketcompe titie een zeer spannend verloop krijgt. Lei der Rood en Wit werd van de troon ge stoten door HCC 2, dat de Haarlemse ploeg zijn eerste nederlaag toediende. VOC herstelde zich schitterend na de zwakke beurt in de vorige wedstrijd. De Rotter dammers sloegen tegen HCC I het hoge totaal bijeen van 250 voor 8, waarbij Wally van Weelde een meesterlijke century scoor de. De wedstrijd eindigde in een draw ACC behaalde zijn eerste zege ten koste van HBS, terwijl debutant VRA bij het Haagse Quick op de goede weg voortging. In Rotterdam zal ongetwijfeld nog lang nagepraat worden over de wedstrijd VOC HCC I. Het was de wedstrijd van 'de inter nationaal Wally van Weelde, die een partij batten demonstreerde van waarlijk grote klasse. Nadat VOC bij een stand van 132 voor 7, nauwelijks op weg leek naar een hoog totaal, kreeg de strijd door het op treden van Wally van Weelde een verras sende wending. Goed gesteund door Hui sing (25) begon Van Weelde de bowlerij op onnavolgbare wijze aan te vallen. In vijf kwartier zag hij kans een score bijeen te brengen van 116 not out, waaronder 9 zes sen en 7 vieren. Op 250 voor 8 vond de VOC-captain het welletjes. Tevoren had ook Trijzelaar met 55 runs de aandacht op zich gevestigd. Vriens 576 had met de bal het meeste succes. Er resteerde HCC nog drie uur aan speeltijd om de nodige runs bijeen te brengen. De Haagse ploeg stond voor een vrijwel onmogelijke op gave. hetgeen niet wegnam dat de bezoe kers lofwaardige pogingen ondernamen om voor de runs te gaan. Spekking (34), Kooi- stra (19), Van Laar (10). Kloppenburg (39). maar vooral de gebroeders Erik en Ernst Vriens, die respectievelijk not out bleven met 52 en 26 runs, lieten uitstekend batten zien. De Hagenaars waren tenslotte niet bij machte om de zege in de wacht te sle pen. Toen de tijd om was, stond de tele graaf op 200 voor 6. Trijzelaar 326. Hui sing 229 en Terwiel 131 namen de wickets. ACC bereikte tegen HBS een totaal van 144. In de Amsterdamse ploeg moest het voornamelijk komen van Rikse (37). Van der Maas (34) en H van Weelde (35 not out). Laatstgenoemde zorgde na een stand van 99 voor 9 voor een verrassend slot. Derogee eiste 5 wickets op ten koste van 36 runs. In hoofdzaak door toedoen van Van der Vegt jr. (13) en Boelhouwer (40), kwam HBS op 77 voor 2. Maar daarna waren nog slechts Risworth (17) en Joshua (12) tot scoren in staat, zodat het einde kwam op 121. Henk van Weelde 622 Een fraaie all-round prestatie! Rikse noteerde 37. In het treffen tegen Quick (H) kwam VRA met het uitstekende totaal van 189 voor 8 in de boeken. Topscorer was Fischer die als derde man met 76 not out bleef. Hij werd op vier gemist. De zwak fielden de Hagenaars lieten niet minder dan 18 vangkansen ongebruikt. Marseille 453. en Burki 252 bowlden uitstekend. Zij kregen echter geen steun van de fielders. De in nings van Qujck is gauw verteld. Opnieuw lietèn de Hagenaars zeer zwak batten zien. Na anderhalf uur was de ploeg uitgegooid voor slechts 52 punten. Dill 21 en mr. Extra 18! Een fraaie bowlingprestatie leverde N. Spits door 5 voor 16 te nemen, waar onder de hattrick. Klarenbeek 318, Wor ries 217. De stand in dp eerste klasse A luidt: HCC 2 4 14 VRA 3 Rood en Wit 4 13 ACC 4 VOC 5 15 Quick H 4 HCC I 4 11 HBS 4 Eerste klasse B Ook in de eerste klasse B is de strijd om de bovenste plaats zeer spannend. Doordat Haarlem de zege behaalde op PW en Her mes verrassend ten onder ging bij SCHC, kwamen beide ploegen op gelijke voet. Ex celsior, dat Quick-N versloeg, diende zich als nieuwe leider aan. Rood en Wit 2 won met 9 wickets van Sparta. Quick was all out voor 79. met Ingelse (36) als topscorer. Gouka de fraaie cijfers 737. Excelsior sloot op 143 voor 9, dank zij vooral Schewe (54). G. Oosterholt (22) en Gouka (20). In de Nijmeegse aanval deden Burki 335 en N Phijffer 335 niets voor elkaar onder. SCHC scoorde tegen Hermes 107 runs Een uitstekende innings speelde H. v. d Bijl (23). Voorts Leemhuis (17). De meeste batsmen van de Stichtse waren niet opge wassen tegen bowler Van Meurs, die 736 nam. Het antwoord van Hermes was te leurstellend. De ploeg werd voor 81 runs aan de kant gezet. Slechts Noordijk (20) en Van der Sloot (23) kwamen tot goede pres taties. Bij SCHC fraaie bowlingcijfers voor Leemhuis 418 en H. van der Bijl 543. De stand luidt: Excelsior 4 14 PW 4 10 Haarlem 4 13 SCHC 3 7 Hermes-DVS 4 13 Quick N 5 Rood en Wit 2 4 10 Sparta 4 Rood en Wit HCC 2 en Rood en Wit, beide kandi daat voor het landskampioenschap in de cricketcompetitie hebben als zovele malen een uiterst spannende strijd om de overwinning geleverd. De „Haagse" was ditmaal de gelukkige door de Span- jaardslaanclub na een wedstrijd met lage totalen met 31 runs te verslaan. Rood en Wit verkoos na een gewonnen toss fielden, zodat de Hagenaars met Sam- som en M. Schuur openden. Eerstgenoem de verdween onmiddellijk van het toneel bowled Onstein. Schuur (38) wist zijn wic ket echter geruime tijd in tact te houden, terwijl ook captain Colthoff (23) en Van Arkel (24) zich aan bat niet onbetuigd lie ten. Na de val van het zesde wicket (100 voor 6) kreeg HCC een inzinking, die de ploeg niet meer te boven kwam. Slechts de negende man Mekking (17) wist nog een aantal runs in de boeken te brengen, maar de overige Hagenaars faalden. Het einde kwam na twee uur en drie kwartier batten op 136. In de Haarlemse aanval had Wijkhuizen met 5 voor 50 het meeste suc ces. Het uitstekende bowlen van Venker werd in cijfers 144 (in 23 overs) niet tot uitdrukking gebracht. Onstein 215, Van Son 121 en Bijleveld 10 (in 1/6 over!) deelden de overige wickets. Niet onver meld mag blijven dat Onstein drie HCC'ers op fraaie wijze uitving. De Haarlemse battingside had een weinig hoopgevende start. Engelenberg, Venker en De Ruig sneuvelden kort achter elkaar, waarbij slechts elf runs in de boeken waren gebracht. De partners Bouwman (26) en De Nijs (19) riepen de Haagse bowlers echter een halt toe, zodat bij 57 voor 4 de nendaal werd afgebroken. Wordt deze par tij gewonnen, waardoor de wedstrijd op 4-4 zou eindigen, dan kunnen de Heem stedenaren de vlag hijsen, zoals ook ge schiedde voor het 2e en 5de team. Groenendaal liet zondag een steek val len tegen de Aemstelspelers 2. Alleen. Yvonne Verheek deed haar plicht, 6-2. Het behalen van de titel van Groenendaal 2 kansen weer waren gekeerd. Met uitzonde- mag men voor een goed deel toeschrijven ring van Onstein (11) en Meyers bleven de aan het goede spel van Wout en Blokker, resterende Haarlemse batsmen het ant- waardoor Leimonias 7 met 5-3 verslagen woord evenwel schuldig Meyers (20 not kon worden. out), die een uitstekende innings speelde. Voor WOC dreigen degradatiewedstrijden kreeg jammer genoeg geen steun, nóch maar het nog te spelen duel met Festina van Wijkhuizen (1). Vanier (6). Van Son (5) 4, dat de eerste keer in 4-4 eindigde, zal en Bijleveld (0). Bij 90 voor 8 stonden de de beslissing moeten brengen. Gisteren Rood en Witters volkomen met de rug verloren de „Wimbledon-spelers" met 6-2 tegen de muur. Niet lang daarna was het van Ready '28. WOC 2 behaalde door een met de Haarlemse ploeg gebeurd: all out zege op de Aëronauten 3 het kampioen voor 105. De wickets gingen naar Van schap en WOC 6 zal waarschijnlijk nog Staay 442. Van den Bosch 423 en Van volgen als de nog resterende wedstrijd Arkel 2—23. met Jatiloo 3 tot een goed eind wordt ge- Hermes DVS. De 140 runs (voor 9 wickets) nn0 j J om üeaeafrtlemk Wart" T' BaSte"' die poorters met een 5-3 zege op Dash ^^èt o.m. Leeftinck nusten, te veel. vuur brandende, maar d% nQP J \e\™ Het openingspaar van Haarlem maakte len wedstrijd tegen Mozaiek zal de door- het ditmaal niet lang. Meijer werd spoe- slag dienen te geven en hierin leidt Mo dig gevangen en Van Alphen liet zich daar- zaiek met 3-1. Bovendien is Zandvoort ge- na op een slow van Stroink stumpen; in- houden dit duel met 5-3 te winnen, middels was ook Max Maas na enige Het Kennemerlyceum 3 wor. 1 set meer fraaie drives voor 19 vertrokken, en toen dan de Leidse Studenten 5 en dat was vol ook Heijdeman faalde, was Haarlem met Bij wedstrijden in de Zuidjapanse stad Beppu heeft de Japanse zwemster Satako Tanaka zondag het reeds in haar bezit zijnde wereldrecord op de 200 meter rug slag verbeterd en gebracht op 2 min. 32.1 sec. Zij bleef daarmee 1,1 seconde bene den haar oude record, dat zij eind juli 'van het vorig jaar in Tokio had gesteld op 2 min. 33.2 seconden. Tannis Rod Laver en Margaret Smith hebben zaterdag in de finales van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk beiden een schijnbaar hopeloze achterstand weggewerkt en veroverden daardoor de begeerdë Franse titels. De 5000 toeschouwers zagen hoe Marga ret Smith met 6-3, 3-6, 7-5 zegevierde over Lesley Turner en \Vimbledonkampioen j^a- ver met 3-6, 2-6, 6-3, 9-7, 6-2 won van Roy Emerson. De manier waarop Laver tegen Emerson begon deed het ergste voor de wimblecton- kampioen vrezen. Hij volleerde slecht, sloeg zijn drives buiten de lijnen en miste over het algemeen maatgevoel. In een mi nimum van tijd had Emerson een 2-0 voor sprong veroverd, maar Laver altijd al een „slowstarter" begon er langzamerhand in te komen en won de derde set zonder veel moeite. De tien minuten rust hadden zijn tegenstander goecf gedaan en Emerson kwam op 3-0 in de vierde set. Er ontspon zich een enorm serviceduel, waarin Emer son tweemaal in de tiende en twaalfde game slechts twee punten van de over winning verwijderd was. Laver kon de drei gende nederlaag echter het hoofd bieden en in de vijftiende game stortte zijn tegen stander ineen. De laatste set had iets weg van een anti-climax. Laver had service- doorbraken in de vijfde en zevende game en Emerson kon in de overige games slechts weinig weerstand bieden. Hij scheen tegen het einde zeer vermoeid. La ver daarentegen leek toen pas op volle toeren te zijn gekomen. De 19-jarige Margaret Smith, kwam er in de tweede en het grootste gedeelte van de derde set niet aan te pas en het scheen of miss Smith haar eerste neder laag sinds verleden jaar september te in casseren zou krijgen. Haar landgenote Lesley Turner kwam in de beslissende set op 5-3 en matchpoint, maar Margaret Smith redde zich door een prachtige fore hand-smash op de backhand van haar te genstandster. Het brak de spanning, want Lesley Turner gaf zich zonder veel strijd gewonnen. Ze won geen enkele game meer en verloor toen Margaret Smith haar derde matchpoint benutte. •In de finale van het dames dubbelspel zegevierden Sandra Price en Renee Schuur man (Z.-Afr.) met 6-4 6-4 over de Ameri kaans-Australische combinatie Jane Bricka Margaret Smith. doende om aan degradatiewedstrijden te ontkomen. Maar voor het eerste en derde team van de Overveense scholieren, die dit jaar nogal met verhinderingen sukkel den, was geen uitweg mogelijk en zij zul len hun plaats moeten verdedigen. Jatiloo versloeg zondag Oranje TC 8 met -3 en is als goede tweede geëindigd. Het tweede team van Jatiloo heeft het kam pioenschap voor het grijpen. Houtrust 2 is de concurrent maar in het eerste duel werden de Hagenaars met 6-2 verslagen. Het eerste team van Duinlust en Velsen eisten de tweede plaats in hun afdeling voor zich op. In zijn laatste wedstrijd ver sloeg Duinlust Oud Wassenaar 6 met 5-3. Bastione moest zwichten voor Park Mar lot 5, maar had ook door een beter re sultaat niet aan de degradatiewedstrijden kunnen ontkomen. HBC won als kampioen met 7-1 van IJnicum 3. Het tweede team van HBC kan nog in aanmerking komen voor degradatiewedstrijden. Alliance ten slotte heeft alle hoop op het tweede team gevestigd, dat met Het Spieghel 9 om oe titel zal strijden De strijd werd onlangs afgebroken op 2-2. de stand 5 voor 56 allerminst on top. Cap tain Paul Maas en W. Peschar redden de situatie echter volkomen. Zij wisten hun wicket op te houden zonder het scoren te vergeten, waarbij vooral enkele square- cuts van Peschar opvielen. Eerst op 109 werd Peschar voor een onschatbare 39 ge- bowled, later gevolgd door P. Maas met De Nederlandse handbalploegen hebben een waardevolle 27. Toen van Wijk ((11 not nnn out) en Voogd nog een 16 tal runs voor\Zt T t°es.ch°uwers op het laatste wicket hadden toegevoegd kon gemeentelijke sportpark in Roermond Maas op 140 voor 9 sluiten, PW 3 uur la tend om deze score te bereiken. Baak 3—49, Scheffer 3—22, Stroink 2— 30, Awcock 116. een handballesje gekregen van West-Duits- land. Zowel de Nederlandse dames (2-5) als de heren (12-20) waren kansloos te gen onze Oosterburen, die nota bene in PW eine OD deze uitdaeine «neri in en Ide berenwedstrijd niet eens hun sterkste ging voor'deTunsL tegenstelling to don- l'0** j" he* veld hadden ^bracht. I" bei rle ontmoetingen, maar vooral bij de he- derdag trof zij echter een voortreffelijk ren kwam de achterstand van oranje op vangend Haarlemteam! Heijdeman enVan LPf irphipH Dok. ieder met 2 juwelen van slipsvangen. I fearTeachtWEent veXusenrf6 *nd,f etbowl" ^n, dat herhaaldelijk applaus klonk. Dat acht. Een verheugend resultaat van gebeurde vooral in de tweede helft toen W^ehoektèeS3S!-ni7aaH h 10nger^ 7an de Duitsers, die de eerste speeltijd met nok 3^97 Heijdeman 2—4 Van een 7-14 voorsprong hadden afgesloten van pw _.„f bun coach de opdracht hadden gekregen niet verder dan 114 kwam I nas dan t.p sphipt^n nic or iflmonri ml Irr» waren er 6 spelers in de dubbele cijfers pas dan te schieten als er iemand volko men vrij stond. Toen wervelde de bal in adembenemend tempo van speler na^ daarbij nuttig zonder gehael set te raken, het beste batten kwam later in de innings speler, soms vijf minuten lang. Dit had echter ook tot gevolg dat de ak" ?ny rr orn en Nederlandse verdediging, waarin Harry Abendanon (13). Toen Scheffer als laatste Spoormakers iitblonk, vele malen nog juist h'aJJi,e1 n°S 6Ven °P begon te slaan kon ingrijpen. Doordat de Duitsers zich had het nog zeer spannend kunnen wor- strikt aan hun opdracht hielden bleef de en maar ruim een half uur voor tijd score vrij beperkt. Als zij hun speelwijze velde Heijdeman met een yorker op de van de eerste helft echter gehandhaafd 'eg ump het wicket van Tattersall en zouden hebben, waren er beslist meer dan daarmede had Haarlem met 26 runs ge- 20 doelpunten gevallen, wonnen. De Nederlandse ploeg verdient echter D een Pluim voor het moedige volhouden dat Benoeming. Met ingang van I juni j.l. tenslotte in 12 doelpunten resulteerde, een is benoemd tot chef de bureau in de rang I totaal dat oranje vrijwel nog nimmer te- van referendaris bij de Raad van Arbeid gen West-Duitsland heeft geboekt, te Haarlem de heer J. van der Hoeff, thans Het begin van de wedstrijd was bepaald cnef van de afdeling boekhouding bij deze hoopvol geweest voor Nederland Welis- dïenst. De heer Van der Hoeff volgt de waar nam Duitsland steeds de leiding, neer V. de Kruijff op, die vorige week de I maar door doelpunten van Frans van der Raad van Arbeid met pensioen heeft ver- Heijden, Henk Leupen. Dick van Oosten- laten' "brugge en weer Van der Heijden was de stand na 12 minuten nog altijd gelijk (4-4). Toen begon de Duitse aanval, waarin Karrer, Huewe en Luebking schitterden, op volle toeren te draaien en liep Neder land snel een achterstand op, die tot 7-14 bij de rust groeide. Het hoge tempo van de Duitsers en de simpele maar effec tieve schijnbewegingen waarmee zij de Ne derlandse verdediging uit positie speelden hadden hun stempel op het eerste halve uui gedrukt. Toen in de tweede helft de Westduitsers ingevolge hun opdracht lan ger gingen combineren kon Nederland het verschil in de score lange tijd tot zes doel punten beperken. Bij de stand 12-18 ging de Duitse machine weer even op volle toeren draaien en werd het tenslotte nog 12-20. De Nederlandse dames hadden evenals in de laatste uit-wedstrjjd in Leverkusen zij verloren toen met 3-5 een 2-0 voorsprong genomen, nu door schoten van de plaatselijke favoriete Leny Opveld. Maar ook hier werd het al spoedig duide lijk dat de Duitse dames in technisch kun nen hun tegenstandsters de baas waren. Zij hadden het eerste kwartier echter weinig geluk. Vele schoten, onder andere van Waltraud Holland, die haar 25e in terland speelde, werden door paal of lat gekeerd. Het houtwerk stond echter ook Nederlandse treffers in de weg, onder meer een opnieuw zeer hard schot van Leny Opveld. Pas in de 17e minuut, nadat Le ny Opveld al na 30 seconden raak had geschoten (1-0) en in de 14e minuut de score op 2-0 had gebracht, hadden de Duit se dames succes. Via de onderkant van de lat werd het 2-1 en vlak voor rust schoot Waltraud Holland, de motor in de Duitse aanval, de gelijkmaker langs Gien van Manen De Nederlandse keepster had in de eerste helft uitstekend werk verricht maar bleek na rust vervangen te zijn door Lidy Jansen. In de tweede helft gaf het hogere tem po van de Duitse dames de doorslag, het geen tot uiting kwam in drie doelpunten, waardoor de eindstand 2-5 werd.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 12