Watervlietkampioenen zaterdag in het „Centrum" gehuldigd IN DE VISHAL+EN OP ZEE W eekoverzicht R.-k. sportvereniging „Veisen viert veertigjarig bestaan Pieter Florisz" werd zaterdag officieel in gebruik gesteld bê Watervliet-ploeg wint eigen driekamp Gunstig advies over nieuwe NS-lonen H A VENBERICHTEN Brandweren streden in Heemskerk MAANDAG 4 JUNI 1962 Beverwijkse fotografenclub besloot het seizoen VVB-pupillentoernooi voor Kinheim en VSV Turnlustkleuters in actie Gemeentebestuur gaf barometer Watervliet is kampioen geworden via drie gelijke spelen tegen Oos ter- kwartier. Hier ziet u de ploeg, die het tweede gelijke spel behaalde. Het bezoek van de zustervereniging Or- ganon uit Oss was voor de korfbalvereni ging Watervliet aanleiding om gelijktijdig met de grote feestavond voor de leden za terdagavond in de overbevolkte zaal van 't Centrum te Beverwijk het eerste twaalf tal van Watervliet te huldigen wegens het behaalde kampioenschap in de tweede klasse en de automatische promotie naar de eerste klasse KNKB. 's Middags was het veertigtal gasten uit 't zuiden door de Watervlieters en „pleeg ouders" in het Statenhuis aan de Velser- weg ontvangen, waarbij voorzitter S. Hart man een kort welkomstwoord tot de gas ten richtte en pleegouders bij voorbaat dankte voor hun medewerking om de ver- enigingsdriekamp van zondag met Alge- meene uit Leiden mogelijk te maken. Nadat het kampioenstwaalftal op het po dium had plaats genomen, verklaarde voorzitter Hartman dat Watervliet 1 niet best had gespeeld in de competitie, wat hij weet aan de van matig tot slecht be zochte training. Daarom voorspelde hij dat het elftal het in de komende eerste klasse competitie zwaar zou hebben. Men zal meer moeten oefenen om niet weer na een jaar terug te vallen. Trainer J. de Boer werd voorts in het zonnetje gezet. Hij houdt ondanks alle moeite het oefenen vol. Mevrouw De Boer ontving een prachtige plant. De heer M. de Roos, voorzitter van de feestcommissie, was door een supporter buiten de eigen kring in staat gesteld om ieder van de spelers en speelsters als her innering aan het kampioenschap een foto van het twaalftal aan te bieden. Namens de voetbalclub VVB schonk de heer R. Meijer een bal, evenzeer als de heer Van Ladesteyn namens de feestcom missie en later nog de heer Schuurman, voorzitter van Organon. Uit eigen krach ten werd een leuk feestprogramma ver zorgd met aardige toneelstukjes, zang en geestige excentrieke muzikale imitaties van de „Baby Dolls", waarin T. van La desteyn en Joop van Dijk de lachspieren danig op de proef stelden. Een gezellig bal besloot deze feestavond. Konden wij in het vorige weekoverzicht terugzien op een zeer gunstig verloop van het marktbeeld aangaande de makreel, dit was deze week wel even anders. Immers door het uitvallen wegens vakantie en de reparatie aan de installaties van een paar conservenfabrieken moesten er verschei dene makrelen naar de vismeelfabriek ver wezen worden, om tot vismeel verwerkt te worden. Hiermee is wel weer bewezen hoezeer de grote visserij aangewezen is op deze fabrieken, die meestal de grootste stroom moeten opvangen en verwerken van makreel en haring. Makreel is hier expres het eerst genoemd, daar er voor deze vis soort nog geen export in grote mate ge vonden is. Met de haring is dit wel even anders, dit visje kan men in heel West- Europa kwijt. Met de gezouten haring, die door de di verse schepen deze week aan de markt gebracht is, is het niet gegaan zoals de Met de korfbalverenigingen Organon uit Oss en Algemeene uit Leiden, die beide in de eerste klasse van de KNKB zijn in- ingedeeld, heeft Watervliet zondagmorgen en -middag op het enig overgebleven ter rein van het oude sportpark Watervliet een driekamp gehouden. De Watervlieters, die pas naar de eer ste klasse KNKB zijn gepromoveerd, heb ben in deze wedstrijden een uitstekende indruk gemaakt, die het beste voor de nieuwe competitie doet verwachten. In de eerste wedstrijd tussen Watervliet 1 en Algemeene 1 konden beide ploegen in de eerste speelhelft nipt scoren. Na de hervatting lukte het bij de groengelen in eens veel beter. Vlak na elkaar maakte Scholting twee doelpunten, waarvan het tweede, een afstandschot achter de pa el, van prima gehalte was. Wel scoorde Al gemeene tegen, doch G. v. d. Brink er Hartman brachten de stand op 4-1. Ook tegen Organon 1 kwamen doelpun ten pas na de hervatting. Scholting scoor de ook hier als eerste waarna D. van Ladesteyn uit een doorbraak de stand op 2-0 bracht. Met een mooie doorloopbal liet Vos 3-0 voor Watervliet 1 noteren. Watervliet 2 wist eenzelfde resultaat niet tegen Organon 2 te behalen. De groengele reserves verloren met 2-1. Tegen Algemee ne 2 bereikte Watervliet 2 een 3-2 over winning. De andere uitslagen waren: Organon 2— Algemeene 2 1-0; Algemeene 1—Organon 1 2-0. De einduitslag van deze korfbalontmoe- ting werd dus: 1. Watervliet 6 pnt.; 2. Organon 4 pnt.; 3. Algemeene 2 punten. Omdat Organon geen veteranenteam kon samenstellen speelden de oudjes van Wa tervliet en Algemeene 's middags een aan trekkelijke wedstrijd, waarin de meeste veteranen het spel nog niet verleerd ble ken te zijn. Dank zij doelpunten van H. Gieze en B. de Heer won Watervliet hier met 2-1. De gezellige sportdag die de gehele dag in beslag nam werd afgesloten met een aan de gasten uit Oss en Leiden aange boden broodmaaltijd in het Watervliet-pa- viljoen. De Beverwijkse amateur-fotografen vereniging heeft in een slotbijeenkomst het seizoen '61—'62 besloten met het be kend maken van de prijzen, die behaald zijn tijdens de in mei gehouden auto- puzzeltocht. In een smaakvol versierde zaal hebben de leden en hun dames zich perst bezig gehouden met een spontaan georganiseerde foto-quiz onder leiding van de heer G. Broertjes. Twee teams be- kampten elkaar in parate kennis op het gebied van de fotografie. De heer G. Broertjes heeft vervolgens commentaar gegeven op de ingeleverde foto's van de puzzeltocht. Het slechte weer was wel de oorzaak dat dit onderdeel van deze zo uitstekend geslaagde dag minder was dan op andere fototochten. De jury, die deze foto's had beoordeeld, bestond uit leden van de Haarlemse fotovereniging „de Muggen 2", de heren dr. G. J. L. Of- ferhaus, E. Peck en J. Scholten. Zij maak ten de volgende uitslag bekend: eerste prijs mejuffrouw A. Zandvoort, tweede nrijs W. Swarts. Eervolle vermelding: de heren F. J. Broertjes en F. N. C. Babel- iowsky. De wisselbekers voor de puzzelrit gin gen naar de heer en mevrouw H. J. Den gerink en het echtpaar F. J. Broertjes. Tweede prijs de heer en mevrouw J. E. Buning, derde prijs de heren H. J. Roos. B. J. Loozen en G. Tabak. De oudste deel nemers aan deze tocht (boven de 74 jaar) de heren S. Dammave en C. Baas, kregen een herinneringsmedalje. De voorzitter, ir. A. J. H. Schetters heeft na afloop dank gebracht aan de wed strijdcommissie, die bestond uit de heren C. van Veelen, L. Hulshof en G Broertjes Ook de welpengroep van de M'Hlala Panza eroep, die onder leiding van hopman J H. van de Berg weer en wind trotseerde om de controleposten te bezetten, kreeg woorden van dank te incasseren. Onder weersomstandigheden, die dit voorjaar nog ongekend waren en waarbij men de gehele dag van zon heeft kunnen genieten, is zondag door de voetbalvereni ging Breesaap (VVB) het jaarlijkse toer nooi voor pupillen gehouden. Op drie velden van het CVB-sportpark aan de Rooswijkerlaan hebben een paar honderd jeugdige voetballers een prach tige en sportieve dag beleefd. Er werden niet minder dan drieënveertig wedstrij den van 10 minuten gespeeld. De uitslagen waren: Afdeling A: Ken- nemersKinheim 11; UitgeestVSV 0 2; KinheimODIN 10; VSVWFC 20; KennemersVSV 10; UitgeestKin heim 0—1; VSV—ODIN 0—0; Kinheim— WFC 1—0; Kennemers—Uitgeest 2—1; SDZ—VVB 1—2; ODIN—Uitgeest 0—0; SDZVSV 0—3; Kennemers—ODIN 1—1; SDZ—Kinheim 0—0; ODIN—SDZ 2—2; WFCVVB 01; SDZKennemers 10; WB—Uitgeest 1—0; ODIN—VVB 0—0; WFCSDZ 10: VVB—Kennemers 00; SDZ—Uitgeest 0—1; DFC—ODIN 4—0; VSV—Kinheim 0—1; Kennemers—WFC 1_0; VVB—Kinheim 0—1; Uitgeest— WFC 3—0; VVB—VSV 0—0. In deze afde ling A ging de eerste prijs naar Kinheim met 7—11, 2. VSV, 3. VVB, 4. De Kenne mers alle met 79, 5. ODIN, 6. Uitgeest, beide met 7—5, 7. SDZ en 8. WFC beide met 74. Voor de B-afdeling waren de uitslagen: KinheimKennemers 00; VSVSDZ 3 0; VVB—WFC 0—3;.SDZ—Kennemers 0 j- VSV—Kinheim 1—0; Kennemers—WFC 0—0; VVBSDZ 00; WFC 0—0; Kenne mers—VSV 1—2; SDZ—WFC 0—0; Kin heim—VVB 1—0; WFC—VSV 0—0; Ken nemersVVB 10; SDZKinheim 00: VVB—VSV 0—0. In deze afdeling bleek de vrijwel gelijke kracht tussen de jeugdige ploegen uit het aantal gelijke spelen, dat meer dan de helft bedroeg. Omdat VSV drie wedstrijden won werd dit team in de B-afdeling eerste met 5— 2. en 3. WFC en De Kennemers met 56; 4. Kinheim 55; 5. SDZ 53; 6. VVB 5—1. Alle drie eerstgeplaatsten van de beide afdelingen kregen van voorzitter Plooy een fraaie permanente herinnering. De prijs voor sportiviteit ging naar de ver eniging WFC. Binnen enkele weken bestaat de RKSV „Velsen" 40 jaar. De oprichting vond plaats op 14 juli 1922 in de zaal van „Zo- merlust". Het eerste bestuur bestond uit de heren Jac. P. Nijssen, voorzitter, P. P. Smit, secretaris, J. Twisk, penningmees ter, S. J. Wittebrood, 2de secretaris en Joh. P. Nijssen, commissaris. De jeugdi ge vereniging werd aanvankelijk ten doop gehouden onder de naam van „Houdt Braef Stand", doch deze benaming werd door het bestuur van de Diocesane Haarl. Voetbalbond, tot welke organisatie men aanstonds was toegetreden, niet goedge keurd. Daarna koos men de naam RKSV „Santpoort", welke later, toen men zich voorstelde een sportvereniging voor de he le gemeente te zijn, weer veranderd werd in RKSV „Velsen". In het seizoen 1922-1923 kwam het eerste elftal uit in de 3de klas van de DHVB. De ploeg kwam dermate goed voor de dag dat aan het eind van seizoen 1923-1924 de Santpoorters zich kampioen van de 2de Zaterdagmiddag hebben de kleuter groepen van de BGV Turnlust een demon stratie gegeven op het sportveld aan de Harmonielaan te Beverwijk. Ondanks het koude weer waren er nog vele belangstele lenden, die het gebodene gadesloegen. In wedstrijdvorm hebben de jongste Turn- lustleden op de verschillende onderdelen laten zien waartoe zij al in staat zijn. L j lieten blokjesrapen. touwtrekken, zakken- lopen en nog vele anderen spelletjes, waarbij ook „echte" turntoestellen wer den gebruikt, zien. Na afloop kregen de winnaars een leuk prijsje en bovendien kregen alle deelnemers een ijsje en er „knots". Advertentie Heeft u ook al zo'n prettige moderne NATIJTJRPERMANENT gehad Of indien u geen permanent wilt. neemt u dan eens een Teenager-Wave Dameskapsalon JAN SUYK Wjjkerstraatweg 259 - Velsen-N. - Tel. 3585 Met vlagvertoon en muziek is zaterdag middag te IJmuiden het onlangs gearri veerde en geheel opgeknapte opleidings schip „Pieter Florisz" voor het zeekadet- tenkorps „IJmond" officieel in gebruik ge steld. Hierbij waren tal van autoriteiten aanwezig. Ook Velsens burgemeester mr. J. C. Bührmann. de wethouder A. de .Tong en gemeentesecretaris J. J. Veenstra gaven acte de presence. Het ex-marinevaartuig werd de trots van het zeekadettenkorps genoemd. Bij de officiële gebeurtenis bij de kleine sluis van IJmuiden vormden de jon gelui van het korps IJmond en die van het korps Amsterdam de erewacht. De „Pieter Florisz" was gepavoiseerd en op de kade had het gemeentebestuur van Velsen voor de opstelling van vlaggen ge zorgd, zodat het geheel een feestelijk aan blik bood. Voorafgaande aan de ingebruikstelling was er een mars van de korpsleden door IJmuiden, waarbij het christelijk muziek korps Wilhelmina voorafging. De voorzitter van het hoofdbestuur van het Nederlands zeekadettenkorps, mr. J. Ooyevaar, alsook de secretaris van dit be stuur de heer W. L. Ie Maire en de voor zitter van de afdeling IJmond, de heer C M. Tuntler inspecteerden eerst het vaar tuig. De heer Ooyevaar noemde deze dag een belangrijke in het tienjarig bestaan van IJmonds zeekadettenkorps. De spreker noemde de Pieter Florisz een levend schip, waarop de geest van vroeger en die van heden naast elkaar bestaan. De heer Ooyevaar herinnerde nog aan de viering van het tienjarig bestaan van het zeekadettenkorps IJmond. De ingebruik stelling van dit schip beschouwde hij als een verlengstuk van dit jubileum. Spreker wees erop, dat het korps thans het tweede is in sterkte in den lande het korps telt namelijk zestig man. In totaal zijn er tien korpsen in Nederland. Dankzij het bestaan van deze zeekadet- tenkorpsen hebben velen de weg naar zee weten te vinden. De heer Ooyevaar over' handigde een nieuwe korpsvlag die door commandant N. Kloosterhuis in top werd gehesen. Als een vrouw De voorzitter van de afdeling IJmond de heer Tuntler, zei de toekomst met ver trouwen tegemoet te zien. Hij wees er nog op dat èen schip als een vrouw is: men moet beiden leren kennen. De heer A. v. d. Veer, secretaris van de vereniging, overhandigde een fraaie foto uit eigen archief van de oude Cano- pus, die zo vele jaren als opleidingsschip dienst heeft gedaan voor het zeekadetten korps. Bovendien offreerde de heer v. d Veer een nieuwe wimpel aan commandant Kloosterhuis. Burgemeester Bührmann kreeg doordat de toespraken nogal wat tijd in beslag namen, geen gelegenheid nog zelf het woord te voeren. Voor zijn vertrek naar hotel Royal om daar de receptie van het jubilerende Stormvogels bij te wonen overhandigde de burgemeester echter een prachtige barometer aan voorzitter Tunt ler. Des avonds vond in gebouw De Rank een feestelijke bijeenkomst plaats van korps leden, ouders en genodigden. De looncommissie van de Stichting van de Arbeid heeft een gunstig advies uitge bracht over de loonvoorstellen bij de Ne derlandsche Spoorwegen. De enige wijzi ging die de commissie adviseert, is om de looptijd te verlengen van 1 tot 1 V» jaar Het is zeer waarschijnlijk dat het College nu op korte termijn een beslissing zal nemen. Het nieuwe reglement dienstvoorwaar den zal gelden met terugwerkende kracht vanaf 1 april. De voorstellen behelzen een herziening van de loonstructuur met in voering van prestatiebeloning en taak waardering. Waar de prestatiebeloning niet mogelijk blijkt, wordt een dervings toeslag van 3 pet. geadviseerd. Realisering van deze voorstellen zal in totaal een tien miljoen gulden kosten. klas konden noemen. In seizoen 1929-1930 kwamen ze uit in de 2de klas van de RKF en toen het 10-jarig bestaan gevierd werd, waren de RKSV-ers kampioen van de eerste klas en dongen met vier andere afdelingskampioenen naar het kampioen schap van Nederland. Later, na de fusie tussen het neutrale en r.k. voetbal, brachten de Santpoorters het tot de 2de klasse, doch hierna maakten onze tot dusverre zo succesvolle gemeente naren kennis met de degradatie. In geel- blauwe kringen versaagde men echter niet, hield, zoals van den beginne af eigenlijk al het 'devies was geweest, „braef stant" en., het volgende jaar stapten de geel- blauwen weer met opgeheven hoofden de destijds onvrijwillig verlaten tweede klas binnen. Dat de strijd in de sterke 2de klas A geen gemakkelijke zou zijn, daar van was men in Velser kringen van ston de af aan overtuigd. Men startte met 2 nederlagen, doch daarna druppelden de punten langzaam maar zeker binnen, zo dat de stand aan het eind van het jaar was: 10 gespeeld, 10 punten. Het nieuwe aar werd ingezet met een gelijk spel. doch hierna volgde een reeks van 7 nederlagen, die Velsen ten slotte in ernstig degradatie gevaar brachten. Toen herstelde de ploeg zich echter: Uit de laatste 4 wedstrijden distilleerde zij 7 punten enhet tweede klasseschap was weer voor een jaar ge prolongeerd. f f Al deze hierboven-' vermelde èn niet vermelde successen en teleurstellingen werden wat de thuiswedstrijden betreft aanvankelijk „geboekt" op de terreinen van het voormalige ..Auspic'us et Felis aan de Kapelweg. Later verhuisde men naar de Kwekerslaan, alwaar men de be schikking kreeg over drie velden. Een nieuwe verhuizing is echter in het vooruit zicht: De vereniging krijgt nl. de beschik king over de nieuwe door de gemeente in Driehuis aan te leggen sportvelden. Velsen" is kerngezond. Dit is voor een goed deel te danken aan het energieke be stuur, dat onder leiding van de heren P B. C. Maas en K. Sneekes, resp. voorzit ter en secretaris, zijn taak uitstekend ver staat. Vooral dit duo is het geweest, dat toen het uit een organisatorisch oogpunt bekeken met Velsen dreigde mis te gaan op energieke wijze de teugels in handen heeft genomen. En met succes: „Velsen' is we zeiden het reeds kerngezond en kan momenteel bogen op 6 seniorelf tallen, 6 juniorelftallen, 12 adspirantenelf- tallen en 11 welpenelftallen. Men heeft voorts de beschikking over goede jeugd leiders, een uitstekende oefenmeester in de persoon van Wil Hazeveld en last, but not least over een geestelijk adviseur Pater Dusee die in alle opzichten met „zijn" jongens meeleeft en een vriend van hen is. Van de Velsen-spelers, die ook meer „naar buiten" naam hebben gekregen, noemen we Arie Schoorl, Joop Ninaber, Luuc Gerritsen senior en junior. Deze vier spelers kwamen later voor Stormvogels uit. Eén der meest bekende spelers, die zijn club ondanks de verlokkingen van het .hogere voetbal" tot aan de dag, waarop hij zijn voetbalschoenen aan de bekende wilgen hing, trouw is gebleven, was Jan Bakkum. Deze stevige Velsenaar was niet alleen een uitstekend voetballer, maar ook een uiterst sympathieke en sportieve spe ler, hetgeen nu niet bepaald van iedere voetballer gezegd kan worden. vissersmensen het wel verwacht hadden. De schepen, die 100 kantjes mochten bin nenbrengen, zijn lang niet met de toege stane hoeveelheid binnengekomen, omdat ze niet te vangen waren. Dit was de eerste tegenvaller, die men als vissersman te ver werken kreeg. De tweede kreeg men na binnenkomst: Van meerdere schepen werden er door de controleurs van de haring vele kantjes van de beste en lekkerste haring niet waardig geacht om verkocht te worden, omdat ze niet zout genoeg waren. Aan alle eisen van de wet was voldaan, alleen hadden de beestjes het zout nog niet genoeg aange nomen. De haring werd niet direct na lossing verkocht, maar in de koelcel gezet, om daar nog een of twee etmalen door te zouten. Dit had in de meeste gevallen na tuurlijk ook een waardevermindering tot gevolg, dus minder verdienste voor de mensen, die de grootste zorg aan deze kantjes besteed hadden. Het is voor deze mensen een grote teleurstelling, dat zij nu de dupe zijn van geknoei, dat in voorgaan de jaren aan de wal heeft plaats gevonden. Dat de animo om op haring te gaan varen hierdoor wel wat bekoeld is, laat zich in denken; wat dit voor verdere gevolgen ten aanzien van de bevolking der vloot zal opleveren in de toekomst, kan nu nog niet bepaald worden, maar dat het er niet beter op wordt, staat nu al wel vast. Wat de verse handel betreft is het maar gelukkig, dat er niet te veel is geweest, want doordat de Hemelvaartsdag de week middendoor sneed, werd er niet veel animo voor de handel opgebracht. Ook de aanvoer van de Hollandse Nieuwe heeft er natuur lijk aan meegewerkt, dat de vraag naar verse vis wel wat verminderde. Hiervan zullen ook de rokerijen wel wat minder te verhandelen gekregen hebben. De exporteurs hebben hun portie wel weer naar zich toegehaald. Wat zeer zeker gezegd kan worden van de zogenaamde tongenexporteurs. Want ondanks de lagere vangsten in de Sylt, zijn er toch altijd nog een goede 350.000 kg tong aan de markt geweest. De aanvoer in de Noordneder- landse havens is hier niet bijgeteld, maar deze zal wel niet zo heel groot geweest zijn. Temeer daar verscheidene eigenaars van kotters hun gevangen vis per auto naar de IJmuidense vishallen brachten, en in plaats van ze in diverse plaatsen ter ver' koop aan te bieden, er de voorkeur aan gaven om, ondanks de vrachtkosten, toch maar te markten in IJmuiden. Een betere reclame voor de IJmuidense koopkracht is niet denkbaar. Aanvoer van m; andag Vanmorgen losten in IJmuiden voor de de eerste beurt 36 schepen. Zij voerden aan 900 kisten schelvis, 330 wijting, 380 gul en kabeljauw, 130 koolvis, 60 wolf, 165 haring. 2055 makreel, 635 schol. 50 tarbot, 485 va Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Schelde- stroom van Shortham; Neder-Weser, Bremerha ven; Admiraal Courbet, Swansea; Theodore Lau rent, Bayonne; Titan, Bergkvara; Ritornel, Lon den; Margriet L., Par, klei voor Velsen; Noor derlicht, Delfzijl; Anholt, Londen; Westerdok, Huil; Hoogland, Stettin, kolen voor Velsen; Lapp- land, Lulea, erts voor IJmuiden; Pulptrader, Kotka, papier voor Velsen; Dora Fritzen, Narvik. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Pallas naar Oran; Gouwestroom, Liverpool; Lifana, Ham burg, wakmateriaal van IJmuiden; Manto, Ko penhagen; Berlin, New York; Buxtehude, Ham burg; Twee Gebroeders, Gothenburg; Ada Fer rer, Hamburg, bijlegger IJmuiden; Birka, Rot terdam; Camerounkust, Dakar; Fritz Thyssen, Narvik; Dartbank, Belfast, ledig van IJmuiden; Christina, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Gaasterland, Santa Cruz; Clytoneus, Genua; Wex ford, Boston, stijfsel en stroop van Zaandam; Scheldestroom, Middlesbrough; Jans, Londen; Kabala, Rotterdam; Amigo, Little Hampton, kunstmest van IJmuiden;Jean E., Londen; Nes tor, Hamburg; Eemstroom, Leith; Axel, Delfzijl; Njord, Stockholm; Averdijk, Las Palmas; Tor, Stockholm; Bloemgracht, Rotterdam; Nancy Lee, Helsingfors; Roebiah, Port Said; Nordkyn, Ham burg; Noordwijk, Vitoria; Sylt, Hamburg; Baarn, Bremen; Maria S., Rotterdam; Odin, Malmö. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Vechtborg van Antwerpen, ledig voor IJmuiden; Atlantic, Felixtowe; R. E. Fritzen, Gefle, erts voor IJmui den: Annavera, Köping; Stentor, Antwerpen; Zaanstroom, Londen; Stad Vlaardingen, Norfolk, kolen voor IJmuiden; Witmarsum, Duinkerken; Yewdale, Newcastle, ledig voor IJmuiden; Bali, Bremerhaven; Julia Mary, Londen; Simonskerk, Bremerhaven; Bern, Plymouth; Flora, Stock holm; Hinde, Londen; J. H. Jonas, Kotka; Greb- bestroom, Huil; Waverstroom, Londen; Griezno, Casablanca; Bernisse, Honfleur; Ferocia, Kop- mansholmen; Edda Cords, Rotterdam; Ank T., hout voor Zaandam; Timca, Somaes; Hoogvliet, Norresundet; Nero, Kopenhagen; Harrogate, Goole; Jupiter, Helsinki; Neth. Coast, Goole; Taras, Hamburg; Balmung, Halmstad; Lelie gracht, Mantyluoto; Heriot, Grangemouth; Aga- penor, Hamburg; Bothniaburg, Hamina, hout voor Zaandam; Henriette B., Poole; Aldebaran, Hel sinki; Stokksund, Le Havre. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Antha naar Lulea; Chiron, Paramaribo; Hammershus, Kopen hagen; Hontestroom, Huil; Lingestroom, Londen; Francisville, Le Havre; Adonis, Pernis; Ruhr, Lübeck; Bodenstein, Aruba; Hoyanger, Londen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Yewforest naar Barry; Rossen, Gruvon; Walma, Aulu, props voor Velsen; Hanna, Archangel, hout voor Zaan dam; Belgia, Gothenburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). ria, 775 stuks stiive kabeljauw, 42.500 kg. tong. Voor- 'de "twèeöé losbeurt losten 54 schepen 155 kisten wijting, 50 gul en kabel jauw, 750 schol, 75 tarbot, 275 varia, 600 stuks kabeljauw en 47.500 kg. tong. De totale aanvoer bedroeg 8268 kisten. Prijzen van maandag Per kg.: tarbot 3,402, heilbot 3,602,80 grote tong 3,703,50, grootmiddel tong 3,202,80, klein middel tong 2,242,12, tong 1 2,10—1,86, tong 2 1,32—1,10. Per 50 kg.: grote gul 46—36, middel gul 47—33, kleine gul 3726, koolvis 1 4034 koolvis 2 32—29, leng en lom 34—30, witte koolvis '4542, haring 4423, makreel 19,609. grote makreel 4234, schar 22- 18, ham 126—86, poon 27—11, hake 72—98 schol 3 1810, kleine uit 'e schol 2 2618, schol 2 36—31, schol 1 46—32, zetschol 32— 35, grootmiddel en grote schol 3834, jum bo's 50, grote schelvis 3425, grootmiddel schelvis 2620, kleinmiddel schelvis 27 23, schelvis 1 2819, schelvis 2 3521, wij ting gestript 2—27, wijting dicht 1916 tongschar 7265, schartong 34, tarbot 174 75, wolf 3633, middel rode poon 2724 kleine rode poon 178, haai (per 40 kg.) 14—6,40. Per 125 kg.: grote kabeljauw 11284 middel kabeljauw 10285, grote koolvis 10094, middel koolvis 9684, leng 8476 wolf 7555, witte koolvis 114104. Regels kabeljauw: grote 11276, kleine 5231, vle et 7240 per hoop. Haringvangsten Geen der Katwijkse haringschepen heeft vangst gemeld. Scheveningen In Scheveningen bedroeg de aanvoer van vis vanmorgen 120 kisten schelvis, 100 wij ting, 180 gul en kabeljauw, 10 koolvis, 100 schol, 2000 makreel, 200 stijve kabeljauwen 5000 kg. tong en 900 kantjes maatjesharing Voor dinsdag Voor de dinsdagmarkt zijn reeds in IJmui den binnen 16 schepen, die al zondag bin nenliepen en die als logger moeten worden gelost, en 6 trawlers. Van deze laatste schepen moeten de Egmond met 1300 kis ten en de HD 74 Michiel met 1000 kisten blijven liggen voor de woensdagmarkt. Hoeveel loggers tot woensdag moeten wachten is nog niet bekend. Op zee Zaterdagavond heeft de thuisvarende KW 135 Emma Wilhelmina wederom ge probeerd contact met de rederij genoot KW 15 Rijnmond te maken. De KW 15 hoorde de oproep van de Emma Wilhelmina wel, antwoordde, maar werd niet opgevangen door de KW 135. De Huibertje, SCH 242, die meeluisterde ontving de KW 15 duide lijk en vernam dat dit schip in prachtig weer viste, alles was wel aan boord, maar over de visserij werd verder niet gerept. Zondag is er door de meeste schepen niet gevist. Van de schepen die wel visten meldde de IJM 26 s-Gravenhage dat er gisteren 9 kantjes vol gekaakt waren en dat er tevens 350 kisten makreel waren buitgemaakt. Dit schip is thans op de thuisreis. Hedenmorgen haalde de Albatros KW 87 drie zakjes, meest makreel over de verschansing. De SCH 242 bracht heden morgen 30 kantjes scheep. Hiervan konden echter maar vier worden schoongemaakt. Eerder was het net, door vastlopen, totaal vernield bovengekomen. Daar de vleet schepen weinig of niets hebben gevangen, wordt er door de trawlers verlangend uit gekeken naar een beetje haring. Want als de toegestane 100 kantjes vol zijn, vaart men met volle kracht naar huis, omdat deze toegestane 100 kantjes voldoende kun nen zijn voor een financieel bevredigende reis. De gemeente Heemskerk heeft zaterdag in het teken gestaan van* een nationale brand- weerstnjd. Een groot aantal bedrijfsbrand weerkorpsen uit het hele land, doch voor namelijk uit de provincie Noordholland, nam deel aan deze wedstrijden, die dienen als voorselectie voor de landelijke kampioens- strijd. De uitslagen waren: 1. Philips Tel. com. Ind. II, Huizen, 170 pnt, gouden medaille; 2. Chem. Distelleerbedrijf, Uithoorn II, 169 pnt., zilv. med.; 3. Philips Tel. com. Ind I, Hilversum, 168 pnt., zilv. med.; 4. N.V. Kaars Sypesteijn, Krommenie, 164 pnt., zilv. med.; 5. Plaatselijke Tel. dienst I, A'dam, 164 pnt., zilv. med.; 7. P.T.T.-kan toor Haarlem, 1621/® pnt., zilv. med.; 8. Chem. Distelleerbedrijf Uithoorn I, 162 pnt., zilv. med.; 9. Drukkerij Spaarnestad, Haarlem, 157 pnt.; zilv. med.; 10. Stationspostgebouw, Baljuwslaan, Haarlem, 154 pnt., zilv. med.; II. Plaatselijke Tel. dienst II, A'dam, 153*/» pnt., zilv. med.; 12. Cacaofabriek De Zaan, 152 pnt., bronzen med., 13. Philips Tel. com Ind. II, Hilversum, 150 pnt., zilv. med.; 14. Kon. v. Gelder en Zn., Wormer, 145'/i pnt., bronzen med. 15. N.V. Balamundi I. Huizen, 143 pnt., bronzen med.; 16. P.T.T. Hilversum, 142 pnt., zilv. med.; P. T. T. Bussum, 1401/* pnt., bronzen med.; 18. Chem. fabriek, Naar- den, 135VJ pntgeen; 19. N.V. Balamundi II, Huizen, 134 pnt., geen; Makrelen warem er de afgelopen week genoeg, maar de vismeelfabriek was voor de meesten het einddoel. 4

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 5