Jouhaud om de doet beroep op Salan OAS te beteugelen Terdoodveroordeelde ex- generaal door de knieën Wapenstilstand opnieuw verlengd in Algerije Oe Thant verwacht hervatting van de besprekingen hamol *eer vandaag HET WEER Als Bunker slaagt neemt Thant de leiding over CAMERA INRUIL ACHE Bespreking in RocherNoir voortgezet Vrouw wilde man voor 1000 laten doodrijden EEG slaat van zich af Zes deelnemers met „alles goed" in toto Koningin bezoekt in Haarlem vergadering van Nijverheid en Handel Twee soldaten gewond V.N.-assemblee zou akkoord moeten bezegelen Aftredende leden van G.S. herkozen Jouwe: „Houding van VS verandert" artistiek De IJmuider Courant op het strand in IJmuiden 47e JAARGANG NUMMER 179 Kantoon Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging tot 7 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Haarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. DACBLAD VOOR VELSEN-IJMÜIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMCEVING WOENSDAG 6 JUNI 1962 Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 <x, p. kwartaal 7,65, franco per post 8,15. Losse nummers 12 ct Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. «h—Keetor e Adj. Hoofdredacteur» Tos L. Lodewnks Redactiechef to IJmuidem J. Kosak Uitgave, GrafischeBedrijven Damiate N.V, Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie. P. W. Peereboom en Mr. H. C. van der Mije Bestand verlengd liiii jwJÉK'- J Arm opnieuw gezet Het woord is aan Twee oude mensen dood in badkamer gevonden In de krant van heden: Weerrapporten 1, 2 Agenda van ljmond en Haarlem 2 Uit het binnenland2 Beeldverhalen 2, 11 Op de Praatstoel 3 Buitenlands nieuws3 In de Vishal en op zee5 Uit stad en omgeving5 Horen en Zien9 Kunst 9 Feuilleton 11 Economisch nieuws13 Beurs 13 Scheepsberichten 13 Sport 15 Luidsprekers 7 Dit nummer bestaat uit zestien pagina's Zonnig en warmer Aan het strand: tó' MORRIS "éefore you êuij/ SUÊDE DAMES- EN HERENJASJES Op Nieuw-Guinea Vijf doden Zij maakten zich met vijftienduizend gul- 3OekamO: OHderhandelen Nog 3 dagen O t O Kennemerlaan 5 (bij de brug) Het is tot onze spijt niet uitvoer- voerbaar gebleken om de IJmui der Courant te bezorgen bij die abonnees die in vakantiehuisjes op het strand verblijven. Voor de abonnees is de krant echter verkrijgbaar a 10 cent per exemplaar bij „De Toko" Cor van der Meer op het strand. Wij vertrouwen dat deze rege ling tot ieders voldoening zal zijn. DE DIRECTIE IJmuider Courant (Van onze correspondent) PARIJS. Ex-generaal Edmond Jou haud, wiens lot opnieuw afhankelijk is gesteld van een eventueel gratiebesluit van de president der republiek, heeft vanuit de dodencel in de gevangenis van Fresnes bij Parijs een brief geschreven aan zijn voormalige opperchef, Raoul Salan, om hem te verzoeken de O.A.S. te bevelen de wapens der terreur neer te leggen. Jouhaud schrijft van oordeel te zijn, dat het dramatische uur voor de militaire leiders geslagen heeft en dat zij erkennen moeten dat de werkelijk heidszin gebiedt verder bloedvergieten te vermijden. Met de dood in de ziel hebben we, aldus schrijft Jouhaud, de waarheid, dat de Algerijnse onafhanke lijkheid niet meer te voorkomen is, in de ogen te zien. De voormalige O.A.S.-chef neemt in zijn brief verscheidene argu menten over, die zijn tegenstanders hem vroeger tevergeefs hadden voorge houden. Hij spreekt over blindelings? moordaan slagen op moslims, die mogelijk vroeger voor Frankrijk kunnen hebben gestreden. Hij schuift, nu de dood hem zelf beslopen heeft, ook de aansprakelijkheid voor de weerzinwekkendste terreurdaden van zijn moordenaarsorganisatie, de lynchpartijen van mohammedanen, af op de schouders van „onverantwoordelijke elementen". In het slot van zijn tamelijk uitvoerige brief doet hij, over de hoofden van zijn chef Salan en van zijn aanhangers, ook nog even een beroep op de Franse regering. Ik hoop, zo besluit hij, dat de regering teil aanzien van de O.A.S. de spons over het verleden wil halen, zoals ze ook jegens de rebellen van het F.L.N. heeft gedaan. De vingerwijzing kon moeilijk nog dui delijker zijn. Jouhaud verwacht met deze capitulatie of Canossa-gang de prijs te hebben betaald, die de regering vermoe delijk voor zijn leven had geëist. De brief werd door de ex-generaal aan de directeur van zijn gevangenis overhandigd, met de boodschap dat hij verder naar eigen inzicht handelen moest. Hoe Salan op het epistel heeft gereageerd, is nog niet bekend. De minister-president, Georges Pompidou, die onmiddellijk van Jouhauds capitulatie op de hoogte werd gesteld, heeft de brief ter stond openbaar gemaakt en de Franse ra dio- en televisiestations onderbraken gis teravond laat hun uitzendingen om het epistel voor te lezen. De gevolgen van Jouhauds oproep heb ben zich, zowel in Algerije als ook op het parlementaire plan, al in gunstige zin doen gevoelen. Dat men aan het initiatief van Jouhaud, die met één been in het graf staat of juister met het hoofd al bijna onder de guillotine als individuele daad maar betrekkelijke waarde hechten kan, neemt toch niet weg, dat zijn brief een invloed ten gunste zal kunnen uitoefenen op de machtsstrijd, die binnen de O.A.S. tussen militairen en civielen juist was ont brand. Nu de militairen in de terroristen organisatie in Algerije, die tot het bloedi ge einde en de algehele vernietiging van het land willen doorvechten, niet meer door Jouhaud en straks mogelijk ook door Salan worden gedekt, mag men hopen, dat hun onverzettelijkheid en moordlust wor den afgeremd. Uit Algiers kwam het be richt binnen, dat het bestand met 48 uren was verlengd, klaarblijkelijk om verte genwoordigers van de O.A.S. en F.L.N. ge legenheid te geven hun geheime bespre kingen voort te zetten. Jouhauds stap heeft tenslotte zeker ook al bijgedragen tot de zege van de rege ring in het parlement, waar afgelopen van de grondwet" en van het scheppen van „anarchie.ondanks de buitengewo ne macht die zij aan zich getrokken heeft." De regeringsactie in Algerije is „afgezakt tot volkenmoord". „De Atlantische en Europese politiek van de regering brengt de eenheid van de vrije wereld en de toe- „„.komst van het Westen in gevaar," aldus nacht een motie van censuur slechts 113 deze motie stemmen kreeg, ruim 160 te weinig om Toen Pompidou tijdens de replieken de het kabinet tot aftreden te kunnen dwin gen. De motie was ingediend door 57 aanhangers van het Franse Algerije, zo niet van de O.A.S., waarbij zich later nog ongeveer de helft der conservatieve frac tie voegde. inhoud van Jouhauds brief in de Kamer had voorgelezen, riep een der rooms-ka- tholieke afgevaardigden uit: dit gebaar van verzoening roept een overeenkomsti ge geste van de regering op Inderdaad zijn aller ogen gericht op het Elysée, .waar generaal De Gaulle vandaag of Tegen de motie stemden Gaullisten, de m0rgen over dood of leven van Jouhaud M.R.P., de socialisten en de democrat- zaj moeten beslissen. sche centrum partij. De fractie van de Sommige rgchtse afgevaardigden die rechtse onafhankelijken. zich gekwetst me£ de o.A.S. sympathiseren, verklaarden voelend door woorden van Pompidou, be- da^ jjjj- (joor regering bekokstoofd was.. sloot op het laatste ogenblik voor de mo- Pen andere vrijwel eensgezinde reactie in tie te stemmen, die was ingediend door de de Wandelgangen was: „Jouhaud heeft partij voor de eenheid van de republiek. I tenminste zijn hoofd gered. De voorstemmers waren zestig onai- 1 hankelijken, een lid van de M.R.P. (r.k.) 38 leden van de partij voor de eenheid van de republiek en veertien partijlozen. De onafhankelijken, die gewoonlijk ver deeld stemmen, stemden ditmaal en bloc tegen de regering, als gevolg van een hooglopende woordenstrijd tussen Pom pidou en hun fractieleider Motte, waaruit zij de conclusie trokken dat de premier alle conservatieven als vijanden van de re publiek doodverft. Voorafgaand aan de stemming hield Pompidou een felle toespraak, waarin hij I PARIJS (Reuter, AFP) De Franse I den uit de voeten. Deze incidenten worden de indieners van de motie van valsheid hoge commissaris in Algerije Fouchet echter niet als een wezenlijke breuk van beschuldigde waar zij zeggen dat de rege- heeft premier Pompidou telefonisch mede- het bestand beschouwd, ring verraad pleegt jegens de zaak van een gedeeld dat hij „enige hoop heeft dat het verenigd Europa. De leden van de O.A.S. officiële bestand, dat de O.A.S. enkele da- Van Franse gezaghebbende zijde is ver- noemde hij misdadigers die zich voorgoed gen jn acht heeft genomen, nog zal voort- nomen dat dinsdag tienduizend man mili van Frankrijk hebben vervreemd. duren." Hij sprak ook de hoop uit dat er tairen en politie, die over pantserwagens In deze motie wordt de regering be- jn een 0f andere vorm een overeen- beschikten, de ongeveer tachtig kilometer schuldigd van „herhaaldelijke schending komst tot stand zal komen, die een eind ten oosten van Oran gelegen stad Mosta maakt aan het terrorisme. Reuters corre- ganem van de buitenwereld hebben afge- spondent in Parijs Harold King vernam dit sneden. De operatie zou zijn gericht tegen uit kringen, die in nauwe verbinding met stafofficieren van de O.A.S., die zich in de de Franse regering staan. stad zouden bevinden. Marechaussee door zochten het ongeveer tachtigduizend ïnwo- Jean-Jacques Suini, die de voornaamste I nors tellende Mostaganem huis voor huis. burgerlijke figuur in de O.A.S. is, heeft Er wonen ongeveer twintigduizend Euro maandag en dinsdag in Rocher Noir be- peanen in de stad, waar het geheime le- sprekingen gevoerd met Abderrahmane ger in de afgelopen drie weken bijzonder Farès, voorzitter van het gemengde voor- actief is geweest De politie in Apeldoorn heeft een 31- I lopige bestuur van Algerije, Tsjawki Mos- jarige vrouw uit Apeldoorn aangehouden tefai, die als lid van dit bestuur van a wegens pogingen tot uitlokking van moord, gemene zaken behartigt en acques - De vrouw wilde zich van haar man ont- vallier, de leider der liberale Europeanen doen. Aan een jongeman had zij hiertoe m Algerije, aidus wordt nog van dezel de een bedrag van 1000 beloofd, als deze zijde vernomen Het doel van het overleg haar echtgenoot zou dood rijden. 15 de Europese leiders in Algerije te be- wegen tot samenwerking met de nieuwe Zij zou hebben voorgesteld met haar Algerijnse staat, die na de zelfbeschik' man naar een bruiloft van een familielid kingsstemming op 1 juli "J nvér- te gaan, waarna op de terugweg een be- Aangenomen wordt d p,,rn paalde route zou worden gevolgd. Daarbij I le§ slaagt.^de oprichting a zou zij links en hij rechts van de weg fiet- pese partij in Algerije zal v g sen. De jongeman zou dan het „ongeval" recht zal verkrijgen deel e t moeten veroorzaken. Hij heeft dit aanbod verkiezingscampagne voor echter van de hand gewezen. De vrouw nrnig- Nieuwe politieke fn schijnt nog andere plannen te hebben ge- uiterlijk donderdag in Alger je maakt om zich van haar man te ontdoen. registreerd. Een woordvoerder van, het geheime le- De vrouw is voor de officier van Justitie I ger heeft dinsdagavond in een piratenuit- te Zutphen geleid, waar zij het haar ten /.ending in Algiers verklaard dat de O.A.S. laste gelegde ontkende, al gaf zij wel toe heeft besloten het bestand met 48 uur te dat zij van haar man afwilde. De politie verlengen. De woordvoerder zei, dat de beschikt echter over een aantal getuigen o.A.S. de deur niet wil sluiten voor oplos die bevestigen dat de vrouw plannen had singen die vrede in Algerije kunnen bren- De twaalfjarige Everett Knowles uit Somerville in de Amerikaanse staat Massachusetts is herstellende in het staatsziekenhuis, nadat zijn arm op 23 mei was afgereden door een trein. Chirurgen hebben de arm opnieuw bevestigd met behulp van huid van zijn dijbeen. Volgens woordvoerders heeft de jongen een goede polsslag en functioneert de bloedsomloop in de aangehechte arm normaal. De huid transplantaties groeien ogenschnlijk goed aan, aldus woordvoerders van het ziekenhuis. (Telefoto) F. P. J o n e s Men zegt wel eens: dankzij zijn enorme ambitie heeft hij iets groots bereikt. Doch wie zegt wat gróters hij bereikt zou hebben zonder die ambitie? (Van onze correspondent BRUSSEL De ministerraad van de Europese Economische Geemeenschap is het gisteren eens geworden over de ver geldingsmaatregelen, die de E.E.G. zal nemen ter beantwoording van de door de Verenigde Staten verhoogde invoerrechten op tapijten en glas. Op 1 augustus a.s. zullen de douanetarieven op poly-ethyleen, polystyreen, vernissen en waterverven en op damesondergoed uit synthetische of kunstmatige weefsels worden verhoogd met gemiddeld 100 percent. Tijdens de discussies over deze kwestie was er nog een klein incident. De West- Duitse vertegenwoordiger verklaarde nl. dat hij wel in principe akkoord was, doch dat dergelijke tariefverhogingen in zijn land altijd onderwerp van een stemming in het parlementmoeten zijn. De Belgi sche minister Brasseur, die het blijkbaar niet helemaal begreep, begon toen plotse ling heftig te ageren, zeggend dat hij zo iets niet „nam" van een partnerland enz. De Duitser heeft daarop de zaal verlaten. In de badkamer van hun huis in Voor burg zijn vanmorgen twee oude mensen om het leven gekomen, waarschijnlijk door gebrek aan zuurstof wegens onvoldoende ventilatie. Het zijn de 92-jarige J. J. van Rijlaars dam en zijn 88-jarige bij hem inwonende schoonzuster. Een buurmeisje, dat huis houdelijke hulp verleent, kreeg aan de wo ning geen gehoor. De politie vond de be jaarden levenloos in de badkamer. zich van haar man te ontdoen. Advertentie Advertentie Verwachting tot morgenavond: Droog en overwegend zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen noord en oost. Iets war- mer. Volledige weerrapporten op pagina twee. Het hogedrukge bied blijft zeer stabiel en brengt ook morgen zon nig en fraai strandweer Matige wind tussen noord en oost. Over dag 17 a 20 graden. Vooruitzichten: In de komende dagen geleidelijk hogere middag- temperaturen. BARTEUORISST^ HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 Voor de eerste prijs in de sporttoto van zondag 3 juni hadden zich woensdagmiddag om 12.90 uur op het bondsbureau van de KNVB in Den Haag zes deelnemers gemeld. Van de 96.834 die voor deze prjjs beschik baar is. zal hun per juist ingevulde kolom een nettobedrag van 13.718,15 worden uitgekeerd. 137 deelnemers stelden zich kandidaat voor de tweede prijs, groot 64.556. Zij krijgen per juist ingevulde kolom 471 netto. Koningin Juliana is van plan op woensdag 13 juni 's ochtends een ge deelte bij te wonen van de algemene vergadering van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel die op 13 en 14 juni in Haarlem wordt gehouden. Het onderwerp van deze vergadering, „de taak van Nederland ten aanzien van de ontwikkelingslanden", zal op woensdag ochtend worden ingeleid door prof. dr. J. Tinbergen, hoogleraar in de wiskundige economie en de ontwikkelingsprogram mering. De behandeling van de preadviezen zal geschieden door mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer, prof. dr. J. J. Hanrath, buitengewoon hoogleraar in de niet-wes- terse economie, ir. H. J. A. Hendrikx, oud- president-directeur van de Nederlandsche Heidemaatschappij, mr. A. J. Guépain, vice-president van de n.v. Philips' gloei lampenfabrieken. NEW YORK (AP) De waarnemend secretaris-generaal van de Verenigde Naties, Thant, heeft op zijn persconferentie gezegd, dat wanneer Indonesië en Nederland het eens worden over de toekomst van Nieuw-Gulnea, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties de kwestie zal moeten behandelen op haar zeventiende zitting, die op 18 september begint. Oe Thant zag geen verschil in het standpunt van beide regeringen ten aanzien van het plan-Bunker. Hjj zei dat beide landen zich bereid verklaard hebben te onderhandelen op basis van dit plan. Thant liet door schemeren dat de geheime besprekingen tussen Nederland en Indonesië waarschijnlijk hervat zullen worden. „Wanneer de partijen het eens kunnen worden over een for mule, zullen verdere onderhandelingen plaatsvinden in mijn tegenwoordigheid op het hoofdkwartier. Wanneer deze onderhandelingen voltooid zijn, zal ik het mandaat van de Algemene Assemblee moeten verkrijgen", aldus de secretaris-generaal. gen. De O.A.S., zo zei hij, wil echter niet dat de Europese gemeenschap onder het juk van het internationale communisme komt en ook wil zij niet dat de rechten van deze gemeenschap op enigerlei wijze worden beperkt. De woordvoerder zei ook dat de O.A.S. een nog hardere strijd zal voeren indien geen regeling tot stand komt waarbij de Europeanen voldoende garan ties krijgen. Eerder was in Europese kringen in Al giers gezegd dat de contacten tussen voor aanstaande Europeanen en het voorlopige bestuur in Algerije openlijk zouden worden voortgezet indien het bestand zou worden verlengd. Een functionaris verklaarde te Algiers: Zelfs de meest onverzoenlijken onder de Europeanen begrijpen nu dat er een on afhankelijke Algerijnse staat komt. Alle Europeanen, die in Algerije willen blijven, neer alles goed gaat, de kwestie op de willen dan ook onderhandelen over de best agenda van de 17de zitting geplaatst zal mogelijke voorwaarden, waaronder zij dit worden en dat de Assemblee een resolu- kunnen doen". I tie zal aannemen waarin overeengeko- Het Algierse dagblad „La Dépêche d'Al- men voorzieningen worden bekrachtigd, gerie" mag, met ingang van heden weer Op de vraag of het toepassen van het verschijnen. Het blad werd verboden na- recht van zelfbeschikking altijd gerecht dat het, na een overval door O.A.S.'ers vaardigd is, zelfs wanneer hierdoor sepa- gedwongen was geweest twee binnenpagi- ratisme in de hand gewerkt wordt, ant- na's van een editie aan de O.A.S. te wij- woordde Thant: „De toepassing van het den. recht van zelfbeschikking van de Papoea bevolking is door beide partijen aanvaard als een aspect van het plan-Bunker' Thant zei, dat hij het Nederlandse voor- i,,« i stel om waarnemers naar Nieuw-Guinea te In Algiers zijn dinsdag zenden had afgewezen omdat zijn primaire tenant en driei moa doelstelling het bijelkaar brengen van de concentratiekamp Bovén-Digoel, dat voor dit doel heropend schijnt te zijn". Ondanks al deze sombere vooruitzich ten voor een vreedzame oplossing, steunt mijn regering nog steeds alle pogingen het probleem West-Irian op te lossen volgens de beginselen van de voorstellen van Bun ker. In dit verband betuigen we nogmaals onze waardering voor uw voortdurende be moeiingen", aldus president Soekarno. Tijdens een actie tegen Indonesische in filtranten zijn gisteren bij Teminabuan op Nieuw-Guinea twee Nederlandse dienst plichtige soldaten gewond geraakt. Het zijn de 20-jarige J. Bood uit Nieuw- Vennep, die een schotwond in een boven been kreeg en de 19-jarige C. D. Jongejan uit Vlaardingen, die een kaakverwonding opliep. Meer bijzonderheden ontbreken nog. Thant sprak de verwachting uit dat, wan- land, ter zee en in de lucht versterkt op een dusdanige wijze dat de veiligheid van Indonesië erdoor in gevaar gebracht wordt". De brief gaat verder: „Om deze reden moeten wij onze militaire activiteiten uit breiden, hetgeen ook de bedoeling heeft het volk van West-Irian te beschermen te gen de steeds wreder wordende onderdruk king van Nederland. Honderden onschuldi ge mensen werden doodgeschoten terwijl anderen werden opgesloten in het beruchte om het leven gekomen in een driehoeks vuurgevecht tussen een militaire patrouil partijen aan de conferentietafel is en hij dan bovendien militaire waarnemers had i Airtoriin I aan uuveiiuien iiiiiiiauc wddiiicuicia uciu le, mohammedaanse 1 moeten zenden, waarvoor een machtiging se hulppolitie. In a Wr-iinpn Hond- I van de Veiligheidsraad vereist zou zijn. Algiers zijn dinsdag i Hnnv mnham- Dit laatste zou ook niet bevorderlijk zijn geschoten. Ook werd geweest voor het streven de partijen tot medanen bewoonde villa s in brand ge- i s stoken. Twee Europeanen pleegden een bankoverval in het centrum van Algiers.j j President Soekarno zegt in een brief aan Oe Thant, dat de kwestie-Nieuw-Guinea slechts vreedzaam en snel kan worden op gelost, wanneer beide partijen ertoe ge bracht worden de beginselen van het plan- In de vanmorgen gehouden vergadering I Bunker te aanvaarden, van de Provinciale Staten van Noord-Hol- De brief van Soekarno is een antwoord land zijn de aftredende leden van het op het beroep dat Thant op Indonesië College van Gedeputeerde Staten, de ne- en Nederland heeft gedaan de onderhan- ren mr. H. Westermann, W. Mensink delingen te hervatten op basis van het (beiden P.v.d.A.) dr. W. A. v. d. Donk en ir. plan-Bunker. W. J. L. J. Merkx, (beiden K.V.P.) en J. de „Wij hebben de beginselen van de voor- Jong Czn. (Prot. Chr. Groep) opnieuw ge- stellen van Bunker aanvaard om de weg kozen. te banen voor een vreedzame, orderlijke In de vakature van de heer P. Blaauboer, oplossing", aldus de Indonesische presi- gekozen mr. F. C. Forstman (VVD), dent. „Nederland heeft daarentegen niet die zich geen kandidaat heeft laten stel- gunstig gereageerd op de voorstellen van len als lid van Provinciale Staten, werd Bunker. Integendeel, met toenemende snel- wethouder van Hilversum. Iheid hebben zij hun bezettingsmacht te „Het is duidelijk, dat de houding van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ten opzichte van de kwestie Nieuw- Guinea gaat veranderen. Men erkent thans het recht van de Papoea's op zelfbeschik king". Dit zei de vice-voorzitter van de Nieuw-Guinea-raad. de heer Nicolaas Jou we, vanochtend op Schiphol, kort nadat hij daar uit New York was aangekomen. De heer Jouwe heeft in Amerika o.a. bespre kingen gevoerd met vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken en met de heer Bunker. „Ik heb daar het standpunt van de Pa poea's duidelijk gemaakt. Mijn indruk is, dat men veel begrip heeft voor onze wen sen, vooral t.a.v. de zelfbeschikking", zo sprak de heer Jouwe. Alleen het feit, dat de hoge Amerikaanse functionarissen be' reid waren hem te ontvangen, noemde hij reeds een bewijs van de veranderde hou' ding van Amerika in de kwestie Nieuw- Guinea. De heer Bunker had de heer Jouwe tij dens het onderhoud, dat gevoerd werd op het ministerie van Buitenlandse Zaken, gewezen op zijn delicate positie. „Ik heb hem daarop geantwoord dat zijn voorstel op bepaalde punten voor de Papoea's nog ellendiger is dan de positie van de heer Bunker voor hemzelf", zo zei de heer Jou> we. Hij had de heer Bunker o.a. op het hart gedrukt, dat een waterdichte garantie ten aanzien van het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's één van de eerste vereiS' ten is. Advertentie fototoestel

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 1