Kennedy vindt de Herald Tribune vaak te kritisch INRUIL- ACÏIE CDU herkiest Adenauer als voorzitter {<Pr WERELDNIEUWS mÊHm wmÊÊmm mmm mm. Opzegging van abonnement heeft echter een bedenkelijke kant Dochter van Albert en Paola heet Astrid Dufhüs gekozen als zijn rechterhand wmm mm Proces in Bamberg wegens heksenjacht Richard Nixon kandidaat voor gouverneurschap Luchtvaartstaking in W.-Duitsland geëindigd raatótoeL Negen jaar oude moord te Brussel opgehelderd WOENSDAG 6 JUNI 1962 3 nog slechts tjm 9 juni Dit verwachten zij ervan, als vmmMh Op de inhoud komt 9t aan! A jA*.. Met één theebuiltje zet v' u een flinke pot heer lijke krachtige thee voor heel de familie! 98 Der Alte blijft Zeven personen verdronken in de haven van Boston yt»# Geen prikkeldraad Ex-SS-er verdacht van 683 moorden in 1941/1943 Laatste standbeeld van Masaryk verwijderd &p de Beide daders waren in 1953 zeventien jaar Amerikaanse natuurvorser dr. Beebe overleden Jac. Fahrenfort Lakverf Maatregelen tegen acht Tsjechische studenten (Van onze correspondent) WASHINGTON President Kennedy heeft als gemeld de New York Herald Tri bune opgezegd en dat betekent, dat in plaats van 22 exemplaren geen enkel nummer van de Herald Tribune meer op het Witte Huis wordt afgeleverd. Het Witte Huis is niet alleen de ambtswoning van de Amerikaanse president. Ter weerszij den heeft men, op lager niveau, kantoor ruimten gebouwd, waar de staf van de president is ondergebracht. De plaats van de Tribune is thans ingenomen door de St. Louis Post-Dispatch, een krant uit het midden van de Verenigde Staten, die veel vriendelijker gestemd is ten aanzien van de politiek van Kennedy dan de Tribune. Men heeft onofficieel de verklaring gehoord, dat men op het Witte Huis wen selijk vond wat meer geografische varia tie te brengen in de bladen die men daar las, maar vrij algemeen houdt men het er in Washington voor, dat Kennedy en zijn echtgenote zich herhaaldelijk geërgerd hebben aan artikelen in de Tribune die zij te kritisch en onrechtvaardig achtten. Had men alleen willen streven naar meer va riatie, dan had men zich op de krant uit St. Louis kunnen abonneren, maar toch een aantal abonnementen op de Tribune kunnen aanhouden. De Herald Tribune is de belangrijkste republikeinse krant. De New York Times tracht veel meer een middenpositie in te nemen. Het is niet te zeggen, welke arti kelen in de Tribune de president de laatste tijd het meest hebben geërgerd. Maar het was bijvoorbeeld opvallend hoeveel ruimte en accent de Tribune gaf aan artikelen over het Billy Sol Estes schandaal. In de New York Times kon men veel minder lezen over deze zwendelaar uit Texas, die er tevens in geslaagd is Kennedy's depar tement van landbouw in opspraak te bren gen. Hoeveel corruptie diverse onderzoek acties eventueel aan het licht zullen bren gen is niet te voorspellen, maar de op spraak alleen al doet de regering van Ken nedy geen goed, al weet men ook, dat een zekere mate van corruptie altijd aan de dag is getreden in eên Amerikaans be wind, welke partij ook aan de macht was. Op 9 mei vroeg men aan Kennedy op een persconferentie hoe hij vond dat de Amerikaanse pers hem behandelde. De president antwoordde: „Wel, ik lees meer en meer, maar heb er minder en minder plezier in". Dat antwoord was amusant, omdat het een variatie was op een recla me-zin van Camel-sigaretten. Kennedy zal zich ook geërgerd hebben over artikelen, die partij kozen voor de staalindustrie toen deze in conflict kwam met de anti-inflatie- politiek van de president. In deze kwestie waren vooral Wallstreet Journal en He rald Tribune critisch over de acties van de president. Men kan niet met volstrekte zekerheid vaststellen, waarom Kennedy de Tribune heeft opgezegd, maar de algemene indruk is, dat dit gebeurd is uit irritatie over de inhoud. En daarmee heeft Kennedy de zaak van de democratie geen goed ge daan. De Tribune is één van de belang rijkste Amerikaanse kranten en zij geeft vaker weer wat er omgaat in belangrijke republikeinen. Juist omdat eerbied voor de politieke tegenstander een essentieel ken merk is van de democratie, behoort een Advertentie CAMERA Inlichtingen bij uw fotohandelaar president zich niet demonstratief blind te tonen voor wat een groot oppositieblad af drukt. Natuurlijk houdt Kennedy zijn ogen heus wel open voor wat de oppositie zegt en doet, maar desondanks blijft dit een ongelukkige geste. Pierre Salinger, Kennedy's perschef, is nader over de zaak ondervraagd. Zijn ant woord was tweeslachtig: het Witte Huis zou groter geografische variatie in de abonnementen nastreven en ontstemming over de Tribune zou daarom niet de reden zijn van de verandering. Maar anderzijds verklaarde Salinger dat het „toppunt" wel was bereikt, toen op dezelfde dag de New York Times een artikel van drie kolom publiceerde over het onderzoek naar de overdreven grote opslag van grondstoffen, die belangrijk zijn voor militair gebruik, terwijl de Tribune geen regel aan de zaak wijdde. (Dit onderzoek kan onaangenaam worden voor de republikeinen, omdat de opslag voornamelijk onder Eisenhower heeft plaats gehad.) De Tribune heeft zich prompt verde digd: hun artikel stond die dag wel in de Newyorkse, maar niet in de naar Wash ington verzonden editie. Te Washington kreeg men het artikel over dit onderwerp een dag later. De conclusie kan zijn, dat een denkbeeldige druppel de emmer heeft doen overlopen. Verschillende lezers van de Tribune hebben opdracht gegeven om op hun kosten een exemplaar van het blad bij het Witte Huis te doen bezorgen. (Van onze correspondent) BRUSSEL. Prinses Paola van Luik, de vrouw van prins Albert, broer van ko ning Boudewijn, heeft gisteren te 12.20 uur het leven geschonken aan een dochter in het paleis Belvedere te Laken. De opper hofmaarschalk heeft medegedeeld dat moeder en kind in goede gezondheid ver keren. De baby woog bij haar geboorte drie ki logram en drie ons en zij was 49 centimeter lang. Zij heeft blauwe ogen en blond haar, evenals haar ouders en haar broertje Phi lips, dat 15 april 1960 is geboren. De nieu we prinses zal naar haar grootmoeder As trid worden genoemd. Haar volledige naam zal luiden Astrid Josephine-Charlotte Fa brizia Elizabeth Paola Marie. Peter en meter van het prinsesje zullen prins Fabrizio Ruffo, broer van prinses Paola, en prinses Josephine-Charlotte van Luxemburg, de zuster van de prins en evenals hij een kind van wijlen koningin Astrid, zijn. Over een dag of veertien zal de baby worden gedoopt en vandaag zal de geboorte burgerlijk worden aangegeven Daartoe begaven zich een vertegenwoordi ger van de kerk en de burgemeester van Brussel naar het paleis. Van alle openbare gebouwen te Brussel is vandaag gevlagd NEW YORK (Reuter) De Ver enigde Naties hebben de antwoorden van 17 landen gepubliceerd op vragen over de economische en sociale gevol gen van ontwapening. De Sovjet-Unie zou verscheidene miljarden dollar besteden voor aankoop van Amerikaanse koelkasten, air conditioners, benzine en andere goe deren. Men heeft in Moskou uitgere kend dat de bedragen die in de eerste helft van deze eeuw voor oorlogsdoel einden zijn uitgegeven, voldoende zouden zijn geweest om de gehele wereldbevolking 50 jaar van brood te voorzien. Een half miljard gezinnen hadden er een geriefelijk huis voor kunnen hebben. West-Duitsland zegt dat een algehele ontwapening geen economische moei lijkheden zou bieden, omdat het het meeste oorlogstuig uit het buitenland betrekt. Gezien de krappe arbeidsmarkt zou het vrijkomende personeel snel in het arbeidsproces kunnen worden op genomen. De levensstandaard zou kun nen worden verbeterd. Oostenrijk, Italië en Noorwegen zien ook geen economische moeilijkheden, gezien de betrekke lijk geringe omvang van de oorlogsproduktie. Amerika ver wacht bij een algehele ontwapening enige uitbreiding van de handel met de communistische landen. Een tiende deel van het nationale produktiever- mogen en van de beschikbare man kracht zouden vrij komen. Engeland tenslotte verwacht alleen maar enig ongerief als de ontwapening in snel tempo zou geschieden. Op de duur zouden miljoenen worden bespaard. De hulp aan onderontwikkelde landen zou kunnen worden vergroot. DORTMUND (Reuter, AP) Bondskan selier Adenauer is voor de zevende maal herkozen als voorzitter van de CDU. Hij heeft echter na een voorzitterschap van vijftien jaar een deel van zijn taak gede legeerd aan een jongere medevoorzitter. Adenauer kreeg 391 van de 461 stemmen. Negentien afgevaardigden stemden tegen hem, 46 onthielden zich van stemming, één stem was ongeldig en vier afgevaar digden vulden een naam in van iemand die niet kandidaat was gesteld. Twee jaar terug kreeg hij 427 van de 441 stem men. Josef Hermann Dufhüs werd geko zen in de nieuw geschapen functie van bestuursvoorzitter van de partij, waarin hij taken zal uitvoeren die tot nu toe tot het terrein van de voorzitter hoorden. Duf hüs kreeg 426 van de uitgebrachte 469 stemmen. Tot de taken van Dufhüs zullen behoren het moderniseren van het partij-appa raat, het winnen van leden en het popula riseren Vdn het streven van dé partij mét het doel het stemmenverlies bij de jongste verkiezingen te niet te doen. Dufhüs mag ook politieke verklaringen af leggen over binnenlandse zaken, een voor recht dat Adenauer tot nu toe voor zich zelf had voorbehouden. Het is bekend dat 54-jarige Dufhüs en Adenauer nooit met elkaar hebben kunnen opschieten. Ade nauer heeft echter tegenover de pers ver klaard ervan overtuigd te zijn dat zich geen wrijving zal voordoen. (DPA) De structuur van het partij bestuur is dusdanig veranderd dat aan de top een presidium komt te staan samen gesteld uit een bondsvoorzitter, een mede voorzitter en diens plaatsvervanger en vier bestuursleden. Ingeval Adenauer van de verantwoordelijkheid als partijvoorzitter afstand doet kan, volgens de gewijzigde statuten, de functie van medevoorzitter weer afgeschaft worden. Tot plaatsvervan gend medevoorzitter is de Sleeswijkhol- steinse premier Kai Uwe von Hassel ge kozen met 441 tegen 5 stemmen bij 24 ont houdingen. Verder werden de minister van Arbeid, Theodor Blank, de minister van Econo mische Zaken, professor Ludwig Erhard, de president van de Bondsdag, dr. Eugen Gerstenmaier en minister dr. Heinrich Krone in het presidium van de partij ge kozen. jongste onenigheden tussen Bonn en de westelijke geallieerden verantwoordelijk gesteld. De socialistische houding heeft volgens hem in Moskou „gevaarlijke ver wachtingen" gewekt en de onderhande lingspositie van het Westen verzwakt. Over een eventuele regeringswisseling na heengaan van Adenauer verklaarde Von Brentano dat de CDU niet zou instemmen met een „grote coalitie" met de sociaal democraten. De 65 mandaten die Willy Brandt voor de vorming van een nieuwe regering zegt nodig te hebben zou hij niet in de C.D.U.-fractie kunnen vinden, aldus Von Brentano. Advertentie doos van 20 stuks BAMBERG (DPA) In Bamberg :s dinsdag een proces begonnen tegen een 26-jarige landbouwer Johann Vogel uit Mailach, die op de tweede pinksterdag van 1960 de woning van de 66-jarige we duwe Elisabeth Hahn in brand stak om dat zij in zijn ogen een heks was. Je vrouw, die inmiddels overleden is, kon destijds haar huis nog bijtijds verlaten, maar zij verloor al haar bezittingen. Uit getuigenverklaringen bleek dat er in Mai lach meer dorpelingen aan heksen ge loven. De jonge boer verklaarde dat nij alleen had willen bereiken dat de vrouw het dorp zou verlaten, omdat hij haar verantwoordelijk achtte voor zijn ziekten. Hij zou haar in een plaatselijk café heb ben mishandeld met een knuppel. Toen de vrouw zich naar huis had gesleept, had Vogel haar huis in brand gestoken. De vrouw wist met moeite uit het bran dende huis te komen en stierf enkele maanden later. Vogel verklaarde t dat de vrouw hem, steeds wanneer hij haar te genkwam „op een vreemde manier" aan keek en dat hij steeds tegenslag had wanneer hij de vrouw gezien had. De verwachting van vele waarnemers, dat op het congres sterke aandrang op Adenauer geoefend zou worden om af te treden, is niet bewaarheid. Integendeel maakte de 86-jarige bondskanselier van de kennelijk voor hem gunstige stemming ge bruik om duidelijk te maken dat hij niet reeds volgend jaar zich terug zal trekken maar pas wanneer de campagne voor de verkiezingen van 1965 voor de deur staat. Op het congres is ook nog .gesproken over een geestelijke vernieuwing van de partij, na het verlies van de absolute meer derheid bij de parlementsverkiezingen van vorig jaar Men kwam hiermee echter niet verder dan het besluit deze kwestie door een speciale commissie te laten be handelen. Aan het einde van het congres werd een resolutie aangenomen waarin het streven van de regering naar volledig Brits lid maatschap van de E.E.G. wordt toege juicht. De bestaande Europese gemeen schappen moeten door een politieke unie bekroond worden, aldus de resolutie. Sa menwerking met de Verenigde Staten wordt van vitaal belang voor West-Duitsland ge noemd. De partij wenst goede betrekkin gen met de Oost-Europese landen. Inter nationale opwaardering van Oost-Duitsland zou echter in tegenspraak zijn met de overeenkomsten tussen West-Duitsland en zijn bondgenoten, aldus de resolutie. De leider van de C.D.U.-fractie in de Westduitse Bondsdag, Von Brentano, heeft de sociaaldemocratische oppositie voor de BOSTON (Massachusetts) (AP) In de haven van Boston zijn zeven perso nen verdronken. De slachtoffers waren op varenden van een landingsvaartuig van de Amerikaanse marine, dat in de buitenha ven van Boston gezonken is. Het schip was uitgevaren om afval van de ijs breker Atka in zee te lozen. In het Thüringse dorp Vacha aan de Werra zijn de Oost-Duitsers onder bewaking van de Vopo plotseling be gonnen met het bouwen van een muur zoals tussen Oost- en West-Berlijn met een hoogte van drie meter. Het is nog niet te bekijken hoe lang de muur zal worden maar er zijn al enige hon derden meters voltooid. Achter de muur schijnen bunkers met schiet gaten te zijn aangelegd. Foto: De be volking van Hersfeld in West-Duits- land kijkt over de rivier de Werra heen naar het bouwen van de muur. MELBOURNE (Reuter) Havenarbei ders in Melbourne hebben dinsdag gewei gerd prikkeldraad voor Saigon te laden in het Nederlandse schip Houtman (4116 ton), omdat een vakbondsfunctionaris hun gezegd had dat dit prikkeldraad voor concentratiekampen in Zuid-Vietnam be stemd was. Een woordvoerder van het Australische ministerie van Buitenlandse Zaken, dat het prikkeldraad onder het Colomboplan heeft verzonden, zei dat het bestemd is voor het beschermen van dorpen tegen communistische guerilla aanvallen. SAN FRANCISCO (Reuter) De voor malige Amerikaanse vice-president Richard Nixon is gekozen tot kandidaat voor het gouverneurschap van Californië voor de Republikeinse partij. Zijn rivaal, Joseph Shell, gaf toe verslagen te zijn toen Nixon 221.438 stemmen had behaald tegen Shell 102.447. De verkiezing van Nixon is een eerste stap tot terugkeer in de politiek, nadat hij bij de presidentsverkiezingen in 1960 door Kennedy werd verslagen. De kandidaat der Democraten, Edmund Brown, thans gouverneur van Californië, werd met overweldigende meerderheid als kandidaat van zijn partij herkozen. FRANKFORT (AP) De staking van het personeel van de luchtveiligheidsdien- sten in West-Duitsland, die het burgerlucht- vaartverkeer gedurende 36 uur onmoge lijk heeft gemaakt, is gisteravond geëin digd. De staking is zonder incidenten ver lopen. De vakbond gaf een verklaring uit waarin gezegd werd dat nieuwe stakingen zullen volgen wanneer de regering niet toestemt in onderhandelingen over een nieuwe CAO. BONN (AP) Wilhelm Döring, de vroe gere chef van de gerechtelijke politie te Sieburg, is ten laste gelegd medeplichtig te zijn aan de moord op 683 Russische Joden tijdens de oorlog. De 44 jaar oude Döring had van 1941 tot 1943 de leiding van een speciaal S.S.-commando in het be zette deel van Rusland. Volgens de aan klacht bevonden zich onder de slachtof fers zestien jeugdige patiënten van inrich tingen voor zwakzinnigen. De vroegere luitenant der S.S. werd een jaar geleden gearresteerd en heeft sinds in voorarrest gezeten. Verwacht wordt dat het proces dit najaar zal beginnen. Er zijn 32 getuigen a charge. WENEN (AP) Het laatste overgeble ven standbeeld van Thomas Masaryk, dat eind 1961 nog te Lanzhot aan de grens tus sen de provincies Moravië en Slowakije stond, is volgens reizigers uitTsjechoslo- wakije verwijderd. Masaryk was in 1918 de eerste president van de Tsjechoslowaakse republiek gewor den, waarvan hij één van de oprichters was. Nachtmerrie (Van onze correspondent) BRUSSEL De Brusselse politie heeft na negen jaar opheldering kunnen brengen in een moord op een taxi-chauffeur, waar van de beide daders al die jaren vrij heb ben rondgelopen. Op 14 maart 1953 werd in de vroege avond in Schaerbeek, een van de gemeenten van de Brusselse ag glomeratie, tegen een muur een bescha digde taxi gevonden, met op de bestuur dersplaats het lijk van de chauffeur Benoit Hormans. Hij bleek niet te zijn beroofd Voorbijgangers hadden in de wat verla ten buurt twee jongemannen gezien, doch zij konden hun signalement niet geven. Het blijken twee schooljongens te zijn geweest, toen beiden zeventien jaar oud. Op grond van aanwijzingen, welke zij de zer dagen had gekregen, heeft de politie een van hen gearresteerd. Deze heeft on middellijk bekend en ook zijn mededader aangegeven. De jongens bezaten een gum mistok en een revolver. Zij wilden een gratis ritje maken. Daarom vroegen zij de chauffeur hen naar een bepaald adres te rijden. In een stille straat, zo was het plan, zou een van de twee hem een klap met de gummistok geven, daarna zouden zij de bewusteloze man uit de taxi zetten en verder rijden. De klap kwam echter wat hard aan en de tweede jongen geraak te in paniek en school.de chauffeur dood. Zij schoven hem opzij en een van hen chauffeerde verder. De auto kwam echter in botsing met een muur. Daarop zijn de jeugdige daders gevlucht. Zij werden ech ter, zoals een van hen heeft bekend, ge kweld door hun slechte geweten en na dat hij zich tegenover een vriendin tot confidenties had laten verleiden, is hij ge arresteerd. NEW YORK (Reuter) Dr. William Beebe, een wereldvermaarde natuurvorser en ontdekkingsreiziger, is maandagavond in de ouderdom van 84 jaar op het eiland Trinidad overleden, zo heeft het Zoologisch Genootschap te New York bekendgemaakt. Dr. Beebe kreeg vooral bekendheid door het feit, dat hij in 1934 in een drukbol ter hoogte van Bermuda 923 meter in de Atlantische Oceaan afdaalde. Het zou ne gentien jaar duren voordat dit record werd verbeterd. In 1899 werd Beebe hoofd van de vogel- kundige afdeling van de New Yorkse die rentuin. Ook is hij directeur van de af deling tropisch onderzoek geweest. Sinds 1952 leefde hij hoofdzakelijk op Trinidad. Het is een bekend verschijnsel, dat de mens zich nooit verwondert over hetgeen hij ervaart als hij zich in de besloten heid der sponde aan dromen te buiten gaat. Hij is in de droomtoestand volkomen passief. Hij ondergaat zo niet willoos dan toch machteloos hetgeen er met hem gebeurt. Soms zijn het aangename gewaarwor dingen, soms ellendige sensaties tot wee- wordens toe. De laatste zijn helaas verre in de meerderheid. Dat zal wel iets te maken hebben met ons geweten of mis schien met collectieve verantwoordelijk heid, als zoiets tenminste bestaat. Zo bevond ik mij in het middelpunt van een grote wazige ruimte van waaruit men selijke gedaanten, eerst vaag, later scher per omlijnd, naar mij optrokken. De kring werd steeds dichter, zij benauwde mij en ik voelde mij weldra ingesloten. „Einge- kreist" zouden zij in het land van Kurt Adenauer zeggen. Dat woord drukt de vijandelijke bedoeling beter uit. Het gezicht van een der figuren stond plotseling, in al zijn akeligheid als een close-up voor mijn ogen en met een kraak- stem werd mij toegebeten: Wat weet je van Van der Putten? Mijn hersens werkten als een betonmo len, alles wentelde rond. Mijn tong bracht een paar onsamenhangende klanken voort. Wat weet je dan van de schroot- affaire? Draaien en malen, resultaat nihil. Wat denk je van de dictatuur? Koude rillingen deden de temperatuur onder de dekens dalen. Wat heeft de tv-uitzending van het Kamer-debat over Nieuw-Guinea je ge leerd? Op de wazige achtergrond tekende zich een beeld af van een vergadering van geachte afgevaardigden, waarin de oppo sitie argumenteerde met zachte tomaten. Een honend gelach steeg op uit de war reling van demonische droomfiguren. Wanneer verhuizen de drie miljard bewoners van onze gezegende aarde naar de maan? Een ronde schijf, die menselijke trek ken vertoonde, verscheurde even de ne vel met een blank schijnsel. Hoe zal de wereld er uitzien als de honderdjarige koude oorlog ten einde is? Het beeld van kunstmatige geboorten in de kraamzaal van Huxley's „Brave New World" doemde voor mij op. Maar mijn tong bleef verlamd. De vragen volgden elkaar nu in versneld tempo op. Welke bestemming krijgt een be paald soort inrichtingen als alle psycho paten eruit ontsnapt zijn? Hoe zal de heilstaat van Peking eruit zien als alle Chinezen het land hebben verlaten? Wat gebeurt er als Soekarno Nieuw- Guinea krijgt? De dictatuur zal er een nieuw gebied bij krijgen, wilde ik zeggen, maar ik kreeg de kans niet. Zullen de diplomatieke flaters van Amerika onder het jeugdig élan van Kennedy toe- of afnemen? Stilte Wat weet je eigenlijk wel? klonk het scherp. NI ETS, zei ik ineens met heldere: stem. Maar de klank ging verloren door een slag. Ik was tot het materiële bestaan teruggekeerd, lag met het hoofd over de rand van mijn bed, het gezicht naar de vloer gekeerd. De slag was veroorzaakt door een boekje, dat op de grond was gevallen. Ik staarde naar de titel: „Droom spel" van Strindberg. Een toneelstuk, waarin steeds wordt herhaald: 't Is jam mer van de mensen. Advertentie GEMBO N.V. - Winschoten - Amsterdam D Akkoord. De Spaanse regering heeft een aanbod van het Britse vakverbond TUC om hulp te verlenen aan de gezinnen van Spaanse stakers aanvaard. De Spaan se ambassadeur in Londen deelde dit gisteren mee aan de secretaris van de TUC. College. De zoon van de voormalige Britse communistenleider Harry Pollitt, Brian Pollitt, is door onbekenden in zijn kamer in het King's college te Londen overvallen en gewond. Rouw. De president van Venezuela, Ro- mula Betancourt, heeft een nationale rouw van drie dagen afgekondigd voor de militaire en burgerslachtoffers tij dens de opstand in het afgelopen week end te Puerto Cabello. Zaterdag zal de president de begrafenis van dertig rege ringsgetrouwe militairen bijwonen, die tijdens de opstand gevallen zijn. WENEN (Reuter/AP) Acht Tsjecho slowaakse studenten zijn van hun univer siteiten verwijderd, omdat zij aan anti communistische demonstraties hebben deel genomen Zij bevonden zich onder ongeveer drie honderd studenten, die protesteerden tegen het huidige vleehtekort en opmerkingen rie pen tegen communistische leiders bij het monument van de Tsjechische dichter Ka- rel Macha. Zij werden door met maihine- geweren gewapende oproerpolitie ver spreid. Zeven van de acht studeerden aan de Karei-universiteit en een aan het Praagse conservatorium. Getuigen. Het hooggerechtshof van New Jersey (V.S.) heeft vastgesteld dat een rechter bevel tot bloedtransfusie kan ge ven om het leven van een kind te redden van wie de ouders om godsdienstige re denen hun toestemming hiertoe weige ren. Dit besluit werd genomen naar aanleiding van het geval met een jongen die met een hartafwijking was geboren en bloedtransfusie nodig had. De ouders, Jehova's getuigen, weigerden toestem ming. De leiding van het ziekenhuis ver kreeg van de rechtbank toestemming bloedtransfusies toe te dienen. De kleine stierf desondanks. Munten. Aan het Westduitse parlement zal een wetsvoorstel worden voorgelegd, dat beoogt de beperking op het aantal mun ten dat mag worden geslagen, op te hef fen. Deze maatregel is noodzakelijk ge worden door het toenemend aantal auto maten in de Bondsrepubliek, waaruit men allerlei soorten goederen kan krij gen, zoals overhemden, kousen, gram mofoonplaten, warme soep, koud bier enz. Advies. De nationale Amerikaanse advies raad voor straling, bestaande uit 14 des kundigen, heeft de Amerikaanse regering geadviseerd onverwijld stappen te ne men om de radio-activiteit, ontstaan door kernproeven, tegen te gaan, voordat men voor besmettingsproblemen komt te staan die moeilijk zijn op te lossen. De raad is echter van oordeel dat de toestand zoals die op het ogenblik is, geen onmiddellijke tegenmaatregelen vereist. Gokkers. De Anglicaanse bisschop van Chester, dr. Gerald A. Ellison, heeft gezegd dat in Engeland vorig jaar 763.431.675 pond sterling is vergokt. Door de nieuwe wetgeving is het openen van Casino's en speelclubs mogelijk gewor den, zo zei hij.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 3