Keres en Geiler bleven door remise samen op eerste plaats Zo won ik ROND DE COUPE JULES RIMET SPORT TIJDENS WEEKEINDE Nederlander Huberts zevende in de Engelse TT Epsom Oaks na sterke eindspurt voor Monade Rijkeboer favoriet voor Van Hiemstra-beker Bouwman en Maas in Flamingo's-elftal Nederlandse dames tegen Polen Beatty verbeterde record op twee mijl Opnieuw Europees record polsstokhoog Balmanion zeker van zege in Giro ZATERDAG 9 JUNI 1962 19 IPSöi 99 Twee kwartetten Ineens naast me Jan Dassen Op het nippertje Nog niet alles Twee-eenheid De sterkste AMATEURVOETBAL AUTOMOBILISME KORFBAL CRICKET HONKBAL De kwestie-Feijenoord 1 De negentiende ronde van het Curacaose kandidatentoernooi heeft weinig wijziging in de kop van de ranglijst gebracht. Keres en Geiler besloten na 22 zetten tot remise; Petrosjan met een achterstand van een half puntje in de achtervolgingspositie nam er tegen Benkoe ruim de tijd voor en heeft in de afgebroken stelling iets be tere kansen. Het regelmatig scoren van de kopgroep bevestigde de algemene visie dat de middenmoot nauwelijks nog kans op aansluiting heeft. De praktische zekerheid, dat Fischer in tweede zitting van Kortsnoj zal gaan ver liezen, onderstreept dit nog op drastische wijze. De belangrijkste partij van de ne gentiende ronde was ongetwijfeld die tus sen Keres en Geiler. Aangezien Petrosjan in de voorgaande ronde gepoogd had van Schaken Keres te winnen (deze ontmoeting werd remise) lag het in de lijn der verwach tingen, dat Geiler, met zwart, eveneens de clinch zou aanvaarden. De 46-jarige Est- landse grootmeester weerstond echter de uitputtingsslag. In de Rouser-variant van het Siciliaans met de bekende scherpe toonzetting, bracht Geiler een nieuwtje, dat weliswaar de normale gang van zaken in deze speelwijze niet aantastte, doch toch wel zoveel problematiek stelde, dat Keres er duchtig de tijd voor nam. Hij poogde zwart tot een middenspel te verleiden, dat hem aanvalskansen zou hebben geboden, doch toen Geiler een min of meer gefor ceerde remise-weg insloeg was het snel be keken: remise na 22 zetten. Petrosjan, met zwart tegen Benkoe spe lend, moest winnen om de gedeelde eerste plaats te bereiken. Nu heeft een achter stand van een half punt met nog negen ronden te spelen weinig te betekenen maar de Rus moet gedacht hebben: binnen is binnen, en zette de partij scherp op. In de opening kwam er echter beslist geen voor deel uit voort. De Konings-Indische par tij in de voorhand scheen wit zelfs betere kansen te geven. Benkoe won ruimte en het werd niet duidelijk hoe zwart, die dit type manoeuvre-spel overigens graag speelt, tot overwicht zou moeten komen. De Amerikaan kwam echter weer eens in de gebruikelijke tijdnood, liet wat steekjes vallen en brak af in een vermoedelijk min dere positie. De uitslagen van de partijen die vrijdag voor de negentiende ronde werden gespeeld, luiden: Paardesport Fischer (V.S.)Kortsnoj (Rusl.) afgebr.; Benkoe (V.S.)Petros jan (Rusl.) afgebr.; Keres (Rusl.)Geiler (Rusl.) remise; Filip (Tsj.Slow.)Tal (Rusl.) remise. Dé stand is nu: 1/2. Keres en Geiler beiden 12it pnt.; 3. Petrosjan 11% pnt. en 1 afgebroken partij; 4. Fischer 9% pnt. en 1 afgebroken partij; 5/6. Kortsnoj en Benkoe beiden 8% pnt. en 1 afgebroken partij; 7. Tal 6% pnt.; 8. Filip 4% pnt. De TT-races op het eiand Man werden vrijdag besloten met de races in de 50 cc- klasse en de 500 cc-klasse. Winnaar in de 50 cc-kasse werd de Duitser Ernst Degner met een Suzuki met op de tweede en derde plaats respectievelijk de Zwitser Luigi Ta- veri en de Ier Robb, beiden met Honda. De race in de 500 cc-klasse werd gewonnen door de Rhodesiër Gary Hocking op M V Agusta met een record-gemiddelde van 166,58 km per uur. Met een gemiddelde snelheid van 170,18 km per uur vestigde Hocking eveneens een nieuw ronderecord. Als tweede finishte de Brit E. Boyce op Norton, terwijl zijn landgenoot Stevens, eveneens op Norton, op de derde plaats eindigde. In de race in de 50 cc-klasse plaatste de Nederlander Jan Huberts, die op Kreidler reed, zich zevende. Met een gelijk aantal punten als Degner (8) bezet Huberts in het klassement voor het wereldkampioenschap de vierde plaats achter Taveri (14 punten), Anscheidt (11) en Robb (9). Het Franse paard Monade, eigendom van Georges Goulandris en gereden door Yves Saint-Martin, heeft de gehouden klassieke ren, de Epsom Oaks, die gedo teerd is met 18.435 pond sterling (185.000 gulden) gewonnen. Nagenoeg gelijk met Monade ging het favoriete paard West Side Story door de finish. De foto wees Monade als winnaar aan. West Side Story gereden door Jocky Smith, werd tweede en met een achterstand van anderhalve lengte eindigde Tender Annie van de Ame rikaan John Bryce als derde. Er gingen achttien paarden van start, alle driejarigen. Het was een fascinerende race, waarin West Side Story lange tijd de leiding had en onbedreigd scheen te zullen winnen. Met nog geen 400 meter tot de finish voor zich kwam Monade onweerstaanbaar naar voren en nam de leiding over. West Side Story kwam op de laatste honderd meter echter terug, maar werd niettemin met een neuslengte verslagen. Het was de der de overwinning van de 20-jarige jockey Yves Saint-Martin die seizoen in een klas sieke ren. Eerder won hij de Franse 2000 guineas en 1000 Guineas. Saint-Martin nam de plaats in van de aanvankelijk aangewe zen jockey Maurice Larraun. Deze kwam woensdag in de Derby ten val en zijn verwondingen waren van dien aard, dat hij in de Oaks niet kon uitkomen. De fotofinish van de Epsom Oaks. Monade (voorgrond) versloeg West Side Story met amper een neuslengte. Op niet minder dan vijf plaatsen in ons land worden tijdens de komende pinkster dagen koersen georganiseerd. Ondaqks dit enorme aanbod zijn op alle banen Duin- digt, Mereveld, Eenrum, Heerenwën en de nieuwe aanwinst Baarlo de velden uit stekend bezet. Duindigt opent de rij met een kwalitatief programma, waarin de klassieke Generaaj van Heemstrabeker het middelpunt vormt. Alle topdravers zijn hierin van de partij, vooral ook met het oog als voorbereiding voor de even lange Grote Prijs der Lage Landen. De Belgische klassedraver Rijkeboer vervult de gastrol. Dit grote paard heeft in zijn huidige vorm een eerste kans, doch de vraag blijft of hij in staat is Quicksilver en Jour de Java te verslaan. Outsiders in dit voortreffelijke nummer zijn l'Espoir B en Theo Messidor. De Grote Pinksterprijs is voor de jongere paarden. Wanda kan hierin winnen van Yberflöte en X Tello. Outsider is de keuze Wagenaar jr. (Yardley, Washington). Niet alleen met Wanda kan Joop Ham winnen, doch ook met Zoon van Ju Ju, die aan zijn voorgift voldoende heeft om Amad Kinley en Zoagli TL achter zich te houden. Een paard, dat weinig loopt, maar regelmatig verrast is X Bond. Hij kan de Heraprijs winnen van Zonnestraaltje en Yolige Miss. Outsider is Your Pride. In het nummer voor driejarigen is Axkit Hollandia weder om de favoriet, gevolgd door Allegonda's Juweel en Astrid Hollandia. Een mogelijk outsider is Arion Athel. Het negende num mer brengt Zaroline G de beste kans op een zege, gevolgd door Yellowbird en Yos- tra. Het slotnummer bij de dravers kan een prooi worden voor Zalkestis, echter pas na harde strijd met Ijsvogel S en Wil- field. In de Haagse Ooievaar voor de volbloeds geniet Agram de Voorkeur boven Karmys- tou en Trajan. In het Zilveren Schild voor amateurs krijgt de stayer Jaseuse eindelijk zijn kans om te winnen van Grey Cloud en Jolly Peter. In de Apolloprijs is Défendeur de favoriet boven Solita en Crusader. Mereveld Het glansnummer op tweede pinksterdag is Merevelds Grote Pinksterprijs voor de internationale klasse. Indien Kerrwilliams weer. in orde is kan hij zijn stalgenoot Mitchouka en l'Espoir B slaan. Outsider is Typhoon. In de semi-klassieke Recordprijs voor vierjarigen is het de Derbywinnaar Zippora, die na harde strijd zal kunnen winnen van Zampa van Papenhoef en de keuze De Jong (Zilverreiger, Zombro Plu to). Een bijzonder open nummer, waarin de mogelijkheid van recordverbeteringen be staat. Een tegenhanger is het goed bezette stayersnummer over 2600 meter. Wilfried is hierin de sterkste, gevolgd door Xirene Hollandia en Zilvervos. Outsider is Ydéal Double. In het amateursnummer staat Wal- ly Parisien goed geplaatst en kan daardoor de minder betrouwbare Zilverfazant en William Hanover K de baas blijven. Een gevaarlijk outsider is Xylander V. De drie jarige crack Annemieke Hollandia kan in de Krimpenprijs zo ver uitlopen, dat zij voor Ypsilon en Y Y Meeske onbereikbaar blijft. Bij de tweejarigen, waarvan het grote aantal tot splitsing noopte, kan Boertje Hollandia zijn tweede zege boeken, gevolgd door Bento Kitty. In de tweede afdeling heeft Bravour S de beste kansen gevolgd door Bianka. Hoewel Xenie Ere bus geen toonbeeld van trouw is verdient zij toch de meeste aanbeveling^ in de Berg- sehoekprijs. Amettiena en Zilvertip zijn haar concurrenten. De tweede afdeling kan Zevenklapper voor zijn rekening nemen, vóór Atlas en Auerhen S. Het sterk be zette slotnummer brengt Yberflöte als de grote favoriet aan de start, maar zij zal het tegen haar in grote vorm lopende leeftijdsgenoot Y Y V zeer zwaar te ver duren krijgen. Een kleine kans heeft voorts nog Walnut Erebus. m- - 'V"' :ï:X> .V.-..-.tv. .w..-. Topscorers Na de laatste speeldag van de acht ste finales voeren twee spelers de lijst van topscorers aan met elk vier doel punten. Het zijn Albert (Hong.), die even eens het doelpuntenrecord in één wed strijd heeft (drie) en de Rus Ivanov. Met drie treffers volgen: Tichy (Hong.) Galic (J.sl.) en Jerkovic (J.sl.). Twee doel punten maakten Ponedelnik (Rusl.), Leo- nel Sanchez (Chili), Ramirez (Chili) Flo wers (Engeland), Bulgarelli (It.), Sasia (Uruguay), Seeler (W.Dld.j en Amaril- do (Braz.). Zes strafschoppen Tot dusverre werden in totaal zes straf schoppen toegekend, die alle werden inge sloten. Ze werden gemaakt door Flowers (GB), die zowel tegen Hongarije als Ar gentinië scoorde, Zuluaga (Col) tegen Uru guay, Skoblar, (J.sl.) tegen Uruguay, Szy- maniak (W.Dld.) tegen Chili, en Hector Hernandez (Mex.) tegen Tsj. Slow. Bulgarije naar Curaqao t Het Bulgaarse elftal, dat woensdag werd uitgeschakeld, vertrekt vrijdag uit San tiago met bestemming Curasao, waar het zondag een wedstrijd zal spelen tegen een plaatselijk selectie-team. A marildo Het wereldkampioenschap schijnt een ideale voetbalmarkt voor Italiaanse en Spaanse clubs. De ene aankoop na de andere wordt gemeld en zelfs al zou slechts ongeveer de helft ervan werkelijk doorgaan, dan zou dat kunnen leiden tot een uittocht van Zuidamerikaanse voet ballers. De vice-president van Juventus Turijn Remo Giordanetti maakte donder dag bekend, dat zijn club de Braziliaanse linksbinnen Amarildo wil aantrekken. De ze scoorde als invaller voor Pele twee doelpunten voor Brazilië tegen Spanje. Hij is 21 jaar en werd dit jaar uitverkoren voor het nationale elftal. Onderbreking Er zijn bij het wereldkampioenschap al zoveel onderbrekingen geweest wegens opstootjes, blessures en dergelijke, dat het op zichzelf geen opzien baarde dat Het cricketelftal van de Flamingo's, dat zaterdag 16 juni op het terrein van Quick in Nijmegen tegen een team van het Britse Rijnleger speelt, is als volgt samengesteld: Wally van Weelde, Bakker en Trijzelaar (VOC), Colthoff, Van Arkel, Van Staaij (HCC), Stolk (Hermes DVS), Bouwman (Rood en Wit), Spits (VRA), Van Riems dijk (UD), Max Maas (Haarlem). de Belgische scheidsrechter Blavier bij een corner tijdens Engeland-Bulgarije een ogenblik wachtte met fluiten. De re den voor deze pauze was echter een ge heel andere: een klein, zwart hondje was door de afrastering gekropen en rende overmoedig rond het Bulgaarse doel. Scheidsrechter en spelers maakten ge zamenlijk jacht op de ongenode gast. Win naar bleef echter de hond. Horn De Nederlandse scheidsrechter Leo Horn zal zondag de wedstrijd RuslandChili leiden. Voor de eerste dames-interland van dit jaar, op 24 juni in Oldstyn tegen Polen, zijn de volgende atletes uitgenodigd: 100 m: Ellen Ort en Joke Bijleveld; 200 m: Ellen Ort en Wil Kapel; 400 m: Tilly van der Zwaard en Geesje Soesbeek; 800 m: Gerda Kraan en Janny van EekVos; 80 m horden: Toos Mutter en Lia Hinten; hoogspringen: Nel Zwier en Toos Mutter: vèrspringen: Joke Bijleveld en Paula v. d. Wegen; discuswerpen: Loes Bohling en Corrie HamerHuygen; kogelstoten: Cor- rie van Wijk en Loes Bohling; speerwerpen: Wil Hulshof—van Montfoort en Annie Smits—Broekhof; 4X100 m: Truus Crui- ming, Joke Bijleveld, Wil Kapel en Ellen Ort. De 27-jarige Amerikaan Jim Beatty, die in de laatste drie maanden drie maal een beenblessure opliep, heeft in Los Angeles het wereldrecord op de twee mijl op zijn naam gebracht met een tijd van 8 minu ten 29,8 seconden. Het officiële record stond sinds augustus 1958 op naam van de Aus traliër Albert Thomas met een tijd van 8 min 32 seconden. Murray Halberg (Nieuw Zeeland) liep verleden jaar op 7 juli m Turku 8 min. 30,0 seconden, een tijd die nog niet als wereldrecord is erkend. De'Finse atleet Pentti Nikula heeft tij dens wedstrijden in Karhula voor de vier de maal in dit seizoen het Europees record polsstokhoogspringen scherper gesteld. Hij kwam ditmaal tot 4,85 meter, 5 centime ter hoger dan het oude record, dat se dert 29 mei op zijn naam stond. Na zijn geslaagde poging trachtte Nikula tot driemaal toe vergeefs 4,94 meter te sprin gen, waarmee hij het wereldrecord van de Amerikaan Dave Tork (4,92 meter) verbe terd zou hebben. „Tot Tours (333 kilometer van Bor deaux) bleven we de dertien deel nemers aan de wedstrijd Bordeaux- Parijs bij elkaar. In de straten van Tours ging plotseling de Fransman De- lort als een razende fietsen. Niemand reageerde. Zo ver van Parijs wegvluch ten is zelfmoord, dacht iedereen. Voor al voor een jong en onervaren renner als Delort. In Chateau Renault (356 km) had hij drie, in Vendome (382 km) al bijna acht minuten voorsprong op de anderen. Bernard Gauthier, die vier keer B-P won ging meestal ook vroeg weg. Eén keer op 325 kilometer van Parijs. Wilde Delort op Gauthier- manier winnen? Acht minuten is toch al een heel stuk, zo'n stuk dat ik me nerveus begin te voelen. Waarom reageert niemand? Piet Rentmeester rijdt aan de kop van het peloton. Hij probeert hem tempo te druk ken. Logisch! Delort is van zijn fa- brieksploeg. Zou Piet werkelijk in een kans van die jonge durfal geloven? Gaston de Wachter, mijn gangmaker kijkt om. Wordt hij ook onrustig? Ik knik. Hij gaat iets opzij, draait dan aan zijn gas- handel. We sprinten uit het peloton weg. Ik blijf goed achter zijn spatbord. Heb weinig moeite zijn derny,in de sprint te volgen. In een hoog tempo gaan we achter Delort aan. Gaston heeft klasse, hij dwingt me niet alles te geven. Va;t aan zijn wiel geplakt snellen 'we voort. Ik voel me sterk, heel sterk als ik merk, dat de anderen me niet kunnen volgen. Alleen Rentmeester is meegegaan. Hij blijft achter me hangen. In Tisle (368 km.) hebben we een mi nuut op Delort gewonnen en volgt het peloton ons met een minuut achterstand. Tussen Dontaine en Chateaudun (421 km) komt Mahé met aan zijn wiel Cazala ons achterop. In het peloton zijn ze dus iok gaan reageren. Op het bord lees ik dat Jo de Haan, Jos Verachtert en Beuffeuil het tempo niet aan kunnen en uit het oe- loton terugvallen. In Chateaudun halen we Delort in. Hij kan niet meer. We pas seren hem zonder strijd. Hij kan niet eens meer met ons mee Even buiten het dorp zegt het bord dat wij vieren 1 Cazala, Rentmeester, Mahé en ik op een hal ve minuut gevolgd worden door een kwar tet: Van Est, Janssens, Le Menn en Aerenhouts. Gaston voert het tempo nog iets op. Toe maar Gaston, ik kan, ik wil, al regent het nog zo hard, ik voel me heerlijk! Cazala houdt het niet, valt terug. Rent meester en Mahé werken net zo hard als ik. We lopen anderhalve minuut uit. Fijne coureur, die Piet. Hij of ik? Ik ga geloven in een overwinning. Als er niets gebeurt kan mijn droom waar worden. Eerste in Bordeaux-Parijs! Alle kran ten zullen over me schrijven. Niet al leen maar een knecht van Anquetil! Dan ineens voorbij Chartres (85 km voor Parijs) zit hij naast me: Wim van Est. In zijn eentje heeft hij die ander halve minuut goed gemaakt. Wat een In een tweede artikel besluiten wij het verhaal van Jo de Roo, de Neder landse wielrenner, die de monsterrit BordeauxParijs op magistrale wijze won. In dit gedeelte vertelt hij hoe hij achter de roekeloze Fransman Delort aanging, het rennersveld tot uiterste krachtsinspanning dwong en aan een overwinning ging geloven tothij plotseling de veteraan Wim van Est naast zich zag. De verbeten strijd tus sen de oersterke, ervaren Brabander en de jonge, talentvolle Zeeuw in de laatste tachtig kilometer van deze legendarische wegwedstrijd vormt het hoogtepunt in het verhaal van een be scheiden Nederlandse jongen, die in drie jaar een klinkende naam ver overde onder de Europese beroeps- renners. kracht! Wat een kerel! Bijna veertig jaar! Mijn vertrouwen in een zege min dert aanzienlijk. De oersterke veteraan •laat zich niet kapot rijden. Zijn aanwe zigheid in de kopgroep maakt me ner veus. Gaston laat ons afzakken. Toe nou, Gaston, ik ben niet moe, bijblijven! Hij draait zich naar me om. Hij schreeuwt dat Van Est veel heeft moeten verzet ten om dat gat van anderhalve minuut te dichten, dat we direct weer in de aanval moeten, hem niet de tijd moeten geven zich van die extra-inspanning te herstellen. We moeten beuken! Demar reren! Ik knik, lach, knipoog, doe alles om Gaston te laten zien, dat ik blij ben met Jo de Roo zijn taktiek, dat ik kan, dat ik wil. We gaan. Inmiddels zijn ook Janssens, Le Menn en Aerenhouts bijgekomen. We gaan sneller. Passeren Cazala, Mahé, Janssens, die een vermoeide indruk maakt. We glijden langs Aerenhouts, die ook al zit te stampen. We gaan de grote weg naar Parijs af, de heuvels Les Chevreuses in. Bij die bocht is het nog 60 kilometer naar Parijs. Weet ik nog van vorig jaar. We passeren Le Menn, zitten nu vlak achter Van Est, die pro beert het tempo te regelen. Om bij te komen en dan zijn sprong te doen naar zijn vierde B-P-zege, waarmee hij Gau- thiers record zou evenaren. Hij draait moeilijk. Heeft geen ant woord als we hem voorbijsprinten. Door gaan, Gaston, doorgaan! Het kan! De klim doet me niets. In de afdaling glij ik vol vertrouwen achter Gaston aan. We lopen uit. Dan een bocht. Gaston schrikt, moet bijsturen. Ik slip, val bijna. Mijn tweede gangmaker achter me valt wel. Dat was op het nippertje! Vorig jaar viel ik in Versailles. Niet aan denken. Doorgaan! Onder aan de klim zitten Van Est en Janssens weer bij me. Beuken, beuken, Gaston. Ze zijn doodop. Van r,st zakt door zijn schouders. Hij duwt als een wilde. Beuken, Gaston! Ik kan. ik heb vorm! Enkele kilometers verder laat Van Est zich naar de derde plaats zak ken. Gaston kijkt naar hem Wat is er aan de hand? „Demarreren!" seint hij. We springen voor de derde keer weg. In enkele seconden winnen we zestig, ze ventig meter. Waar blijft Van Est? We drukken door. Kan hij niet meer? Op de top van een heuvel waag ik het even achter om te kijken. Daar rijdt hij, 200 of 300 meter achter me. Alleen, Janssens is teruggevallen. Op de volgen de heuvel kijk ik weer. Nog steeds op dezelfde afstand. Taaie knaap. Jij of ik, Willem! Jouw ervaring, jouw kracht, jou 39 jaren tegen mijn vorm en 25 jaar. Je redt het niet Wimme, ik kan nog meer. Gaston haalt nog niet alles uit me. Ik hoef niet te trekken of te duwen. Het gaat bijna vanzelf. Dat is vorm, Wimme dat is conditie waarin je alles kunt, ook Bordeuax-Parijs winnen. Ik ga winnen Niemand houdt me tegen. Ook jij niet. Al stop je nog zo vaak het gat tussen jou en mij. Het bord!.Van Est op 1 minuut en 15 seconden. Wat is dat? Gaston kijkt lachend om. We hebben hem kapot. De volgauto komt naast ons. Julien praat tegen me. Fotorgrafen op hun mo toren schreeuwen tegen me. Dat is de ontspanning, dat betekent het einde van het gevecht. Hij heeft gecapituleerd, die oersterke os uit Willibrord. Limours, St. Remy, Chateaufort, Picar- die, Gaston de Wachter gaat door in het zelfde tempo. We glijden soepel, als een twee-eenheid over de hellingen en door de bochtige straten van Parijs, duizenden aan de kant juichen. Wat rij je toch licht als het publiek je toejuicht. Weer het bord. Twee minuten voorsprong. Gaston vermindert de snelheid iets. Geen risico' geen slipperijen, niet forceren. Ik heb de zege in handen. We rijden het Pare des Princes binnen. Gaston komt naast me. Ja, ja, doen we! Hij draait z'n gas handel open. Ik klem mijn handen om het stuur. Er is een premie uitgeloofd voor de snelste ronde in het stadion. Die premie gaan we pakken. Het kan! Ik heb- nog alles over. Ik pers dat alles er uit. Heb helemaal niet het gevoel 557 kilome ter in de benen te hebben. Daar is de streep. Hebben! Ze sleuren me van de fiets. Ze praat ten allemaal tegelijk tegen me. Een juf frouw zoent me. Waar is Gaston? Nee, ik ben niet moe, ik heb geen moeilijk heden gehad. Waar is Gaston nou! Ja ik ben getrouwd. Vorig jaar. Ik heb een dochtertje van zes weken. Gaston! Mijn dochtertje heet Nicole. Tuurlijk ben ik blij dat ik gewonnen heb. Ik heb er geen moment aan getwijfeld. Wat zeg ik nou allemaal. Ah, daar is Gaston. Bedankt Gaston, formidabel. Hij kijkt me even aan en zegt dan „Jij was de sterkste!" Dan knapt er iets in me. Ik ga huilen. Kan mij die troep mensen schelen. Mag ik even kapot zijn Kapot van geluk! Bordeaux-Parijs gewon nen Corrie. Leg je plakboeken maar klaar ze zullen nu vol worden. Bordeaux-Parijs de legendarische koers gewonnen! Een prestatie verricht door de knecht van Anquetil. Was het wel zo'n enorme prestatie? Na die maagstoornis ging het allemaal zo ge makkelijk. Op het terrein aan de Schalkwijker- weg speelt de Haarlemse tweedeklasser TYBB vanmiddag een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen de Zwitserse twee deklasser Langgassen uit Bern. Voor deze ontmoeting zal TYBB nagenoeg volledig aantreden. Alleen doelman Joop Bakker, die al jarenlang in het eerste elftal van de geel-zwarten onder de lat heeft ge staan en voorlopig op doktersadvies niet mag voetballen, zal niet van de partij zijn. De opstelling is: doel: Ter Wolbeek; achter; Rietvink en Honschoten; midden: Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; voor: Valent, Blom, Jansen, Kroonsberg en Meier. De wedstrijd begint om twee uur en wordt geleid door scheidsrechter Schwenke. Een record aantal van 80 rijders heeft zich aangemeld voor de rationale races, die de Nederlandse autorensport vereni ging voor tweede pinksterdag op het cir cuit van Zandvoort heeft georganiseerd. In het bijzonder de kleinere serie tour wagens zijn sterk vertegenwoordigd. Pech had Ben Pon, wellicht Nederlands snelste coureur, aangezien zijn supersnel le Porsche Carrera vorige week zondag in de 1000 km van de Nürburgring kapot draaide. De enthousiaste Amsterdammer aarzelde daarop geen moment en schreef in met een Volkswagen voor klasse van de serie tourwagens. Die klasse bleek ech ter inmiddels reeds volledig bezet te zijn, zodat de coureur-rallyerijder maar moet hopen, dat tenminste een van de wagens de training niet zal overleven. Er staan vier races op het program ma. De wedstrijd van de grand tourismo's tot 1600 cc is een selectiewedstrijd voor de landenrace om de World-Cup waarvan de eerste manche 15 juli op het circuit van Snetterton (GB) wordt gereden Animo Ready en de Tovers spelen op tweede pinksterdag op het terrein van Zaandam-Zuid de beslissingswedstrijd om de kampioenstitel van de derde klasse, aanvang twee uur. In de eerste klasse A van de cricket competitie wordt zondag de wedstrijd HBS-Rood en Wit gespeeld. Verder staan maandag op het programma in de eerste klasse B. Haarlem-Excelsior en Rood en Wit II—SCHC. Rood en Wit III ontmoet zondag in de tweede klasse B VUC en Haarlem II gaat in de tweede klasse E op bezoek bij ACC III. Het verdere verloop van de strijd om het kampioenschap zal in de komende veertien dagen worden beslist. Zaterdag moet leider EHS op bezoek bij OVVO, dat ook slechts een wedstrijd verloor, maar een dubbele wedstrijd minder speelde. De Bulldogs hebben de beste kansen, als Beid- schat in vorm is. De volgende week wordt de double-leader tussen deze teams in Haarlem gespeeld! Schoten ontvangt za terdagmiddag WVHEDW en heeft goede winstkansen. Op tweede pinksterdag komt Sparta naar Haarlem, waar EDO wel zeer goed voor de dag moet komen om één zege uit de dubbele wedstrijd te halen. HHC moet tegen VVGA winnen, om de dreigen de degradatie te ontkomen. Eersteklasser HCK speelt uit tegen Storks en is niet kansloos tegen de Haagse benjamins, die een sterke ploeg hebben, maar routine missen. Maandag wordt de derby SC HaarlemSchoten 2 gespeeld. Dit weekeinde houdt derdeklasser DIO in het v. d. Aartsportpark een toernooi, waaraan deelnemen Vliegende Vogels, Thamen, CTC, Robur et Velocitas, Lijn den, Elinkwijk, DIO 1 en DIO 2. Het toer nooi begint om 10 uur. Franco Balmanion gaat de ronde van Italië 1962 winnen. Dat is een feit, waar over iedereen het na de zware voorlaatste etappe eens is. Indien Balmanion nog ont troond zou worden, zou dat vrijdag ge beurd moeten zjjn. Maar de 22-jarige cou reur uit Nole Canavese, professional sedert 1961, hield in de 238 km lange bergrit stand. Geen seconde gaf Balmanion, die eerder in dit seizoen reeds de wedstrijd Milaan Turijn won, van zijn voorsprong prijs. In tegendeel, het verschil tussen hem en num mer twee (na de 20ste rit Imerio Massig- nan) groeide van 2 minuten en 21 secon den uit tot 3 minuten en 57 seconden. Mas- signan nam de tweede plaats over van Battistini, die evenals de Spanjaard Pe- rez-Frances veel terrein moest prijs geven. Overigens waren de moeilijkheden voor Balmanion vrijdag lang niet zo groot als verwacht werd. De klimmers hielden zich opvallend rustig en pas tijdens de tweede beklimming van de Col du Joux volgde (te laat) het offensief. Balmanion, die tot op dat moment het contact met de leiders niet had verloren, stond in de slotfase grootmoedig toe, dat Assirelli een kleine voorsprong nam. Verder zou alleen Taccone nog enige winst op de rose-trui-drager boeken, voorzover men tenminste een ver schil van twee seconden nog als winst kan betitelen. Een van degenen, die in deze rit de tol moest betalen voor de krachtsinspanningen van de voorgaande dagen, was onze land genoot Huub Zilverberg. Hij liep een gro tere achterstand op dan in alle andere rit ten tezamen en duikelde in het algemeen klassement van de elfde naar de vijftien de plaats. Het algemeen klassement luidt nu als volgt: 1. Balmanion 118.31.33; 2. Massig- nan op 3.57; 3. Defilippis op 5.02; Taccone op 5.21; 5.Adorrti op 7.11; 6. Perez Frances op 7.29; 7. Baldini op 7.54; 8. Battistini op 8.05; 9. Carlesi op 14.22; 10. Desmet op 15.55; 15 Zilverberg op 31.31. De commissie van beroep van de KNVB heeft Feijenoord opgeroepen voor de be handeling van het ingestelde hoger beroep en wel op vrijdag 15 juni om 16 uur. De behandeling zal in Rotterdam plaats heb ben

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 19