0 N T I A C Kettering Citadelkorps gaf in Haarlem een concert Wil eh Leerlingenavond van Aad en Jan Plas Een wagen met allure HEEREMANS VAN LEUVEN N.V. L' architecture mobile" vermaat Beeldje gestolen uit Rijksmuseum Nationaal padvinders- drumbandconcours Expositie „Het Wonder" in Aartsbisschoppelijk Museum Concertgebouworkest terug uit Wer.en Chet Baker opnieuw achter slot Woning van Petrus in Rome gevonden? vermaat beter brood voor hetzelfde geld ermaat A A tlKONDIGIHGEN e 4 Parlslenne ƒ16.600.- Laurentian ƒ14.950.- Compact-Car ƒ15.950.- DE NEGEN MUZEN Opnieuw diefstal uit het Rijksmuseum H kunstenaars willen ons anders en beter laten wonen „Fenomenaal succes" Recepten gestolen? De radio geeft zondag De radio geeft maandag jaar broodbakker 25 De radio geeft dinsdag 7 elevisieprogramma X' Het dertiende nationale padvind(st)ers bandconcours wordt dit jaar op zaterdag 16 juni op het EDO-terrein in Haarlem- Noord gehouden. Drumbands van de vier organisaties, te weten het Nederlands Padvindstersgilde, de Nederlandse Gidsenbeweging, de Ne derlandse padvinders en de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging, zullen aan dit concours dat is georganiseerd door de vier plaatselijke districten, deelnemen. Uit zestien plaatsen in Nederland komen de bussen met totaal 700 muzikanten naar Haarlem. De bands maken in groepen van drie hun verplichte en daarna hun vrije nummers, bij welk laatste nummer meestal een show-effect wordt gemaakt. Het con cours begint om twee uur en is om onge veer zes uur ten einde. De hoofdprijs van de eerste afdeling is beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Haarlem. Om acht uur 's avonds starten de bands voor een stertocht van vijf punten af in Haarlem-Oost, het Beatrixplein, Monikken- damplein, Teylerplein, de Oorkondelaan en Friezenstraat. Van deze punten trekken zij naar het Van Zeggelenplein «waar om 20.45 een taptoe begint die tot onge veer 21.30 uur zal duren. Aan de taptoe nemen 15 bands deel, die gezamenlijk en ook afzonderlijk zullen optreden. De jury voor het concours wordt gevormd door een muziek-jury bestaande uit drie beroepsmusici van de Koninklijke Marine en de Koninklijke Landmacht en een stijljury van vier leden van de diver se padvind(st)ersorganisaties. Voorzitter van de jury is Johan Bodegraven, com missaris van de NPV. Uit een open vitrine op de afdeling Beeldhouwkunst en Bouwnijverheid van het Rijksmuseum in Amsterdam is dit eikenhouten beeldje gestolen, voorstellende Christus als leraar in de tempel, sprekende tegen vier staan de en drie zittende figuren. De waarde van het beeldje is ongeveer 1500 gul den. De diefstal is vermoedelijk woensdag gepleegd. Het kunstvoor werp is 22XA cm hoog en 18 cm. breed. In het kader van het Holland Festival wordt op 29 juni in het Aartsbischoppe- lijk Museum te Utrecht,- Agnietenstraat 1, de tentoonstelling „Het wonder" geopend. De opzet van deze tentoonstelling is een uitgebreid overzicht te geven van de iko- nografische veranderingen in de uitbeel ding van de wonderen van Christus van af de vroegchristelijke tijd tot op heden. Kostbare oude ivoren, schilderijen, pren ten, tekeningen, sculpturen en zilveren voorwerpen zijn hiertoe door de belang rijkste Westeuropese musea in bruikleen afgestaan. Werken van Jeroen Bosch, Jan Lievens, Gabriel Metsu, Rembrandt, Ru bens, Jan Steen. Palma il Vecchio, Vero nese en vele anderen zullen op deze ex positie te zien zijn. De collectie, die een waarde van ruim tien miljoen gulden vertegenwoordigt, werd samengesteld uit inzendingen van onder andere musea te Berlijn, Wenen, Flo rence, Rome, Parijs en Londen. Vele van de aldus voor het eerst in een dergelijk verband samengebrachte kunstwerken wor den door hun bijzondere waarde slechts bij hoge uitzondering door deze musea uit geleend. Hierdoor wordt de gelegenheid ge schapen om met belangrijke kunstschatten, die voor vele Nederlanders anders moei lijk te bezichtigen zijn, tot 26 augustus in het centrum van ons land kennis te maken. De Stijlgroep. De Nederlandse Organi satie voor Zuiver-Wetenschappelijk Onder zoek heeft dr. H. L. Jaffé, privaatdocent in de moderne kunstgeschiedenis aan de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam en directeur van het Joods Historisch Museum aldaar, een subsidie verleend voor het bewerken van de correspondentie van de Stijl-groep. A dvertentie Nieuwe Gracht 78 - Telefoon 02500 - 17588 - HAARLEM DEALER voor: HAARLEM - HEEMSTEDE - AERDENHOUT - BENT VELD - ZANDVOORT - VELSEN - IJMUIDEN - BEVER WIJK - HOOFDDORP - AALSMEER en de BOLLENSTR. Rembrandttocht 1962. Op de prijs vraag voor het beste artikel in een school- krart over Nederlandse kunst en musea, die in februari door het Rijksmuseum te Amsterdam in samenwerking met de V.V.V. is uitgeschreven, zijn 96 inzendin gen ontvangen. Aan Rembrandt waren dertien en aan Vincent van Gogh veertien artikelen gewijd. De oude en moderne kunst bleken in gelijke mate aantrekke lijk voor de schrijvers. De jury kende tenslotte de eerste prijs toe aan Maria Peeters, leerlinge van klas la van het Sint-Montfercollege in Rotter dam, voor haar artikel Jacob van Looy (18551930), schrijver-schilder, gepubli ceerd in de schoolkrant „Vaert". Haar ar tikel, aldus het jury-rapport, munt uit door een natuurlijke verteltrant en een gelukkig gevonden pointe. De eerste prijs bestaat uit een Rembrandttocht voor de winnares en haar gehele klas. De Rem brandttocht bestaat uit een driedaagse reis langs „Leven en werken" van Rembrandt Voorts heeft de jury nog vijf eervolle ver meldingen toegekend. Uit een vitrine in de historische afde ling van het Rijksmuseum in Amsterdam wordt een ereketen met portretpenning van licht goud met groen en blauw email daterend uit 1618 vermist. De diefstal werd gisteren ontdekt, na dat het bewakingspersoneel gealarmeerd door de diefstal van een houten beeldje enige dagen geleden een strengere con trole was gaan instellen, maar is waar schijnlijk veel eerder gepleegd. Door twee schroefjes los te draaien en de vitrine van het voetstuk te lichten, heeft men de keten kunnen wegnemen. Advertentie camera van klasse Het Amsterdamse Concertgebouworkest is vrijdag van een succesvolle tournee naar Wenen op Schiphol teruggekeerd. Een der dirigenten van het orkest, Bernard Haitink, verklaarde dat het succes in de Oostenrijk se hoofdstad fenomenaal geweest is. De andere dirigent van het orkest, Eugen Jochum is met een dertigtal orkestleden per trein teruggereisd. Tet gelegenheid vah de „Wiener Fest- woche 1962" heeft het orkest drie concer ten in Oostenrijk gegeven. Na het laatste concert, donderdagavond, applaudiseerde het publiek ruim 13 minuten. Nadat alle orkestleden reeds van het podium waren verdwenen moest dirigent Jochum nog maals voor het publiek verschijnen. De Amerikaanse jazz-trompetist Chet Baker is wegens overtreding van de Duit se wet op verdovende middelen in Mün- chen gearresteerd en overgebracht naar een kliniek waar hij een ontwenningskuur zal moeten volgen. De 33-jarige musicus was juist in Mün- chen een bijzonder succesvolle come back tournee in Duitsland begonnen. Hij werd in hechtenis genomen op verdenking, dok tersrecepten te hebben gestolen om verdo vende middelen te kunnen kopen. Chet Baker verklaarde, tot zeventig opiumpillen per dag geslikt te hebben. Het concert in München was zijn eerste op treden sinds hij uit een Italiaanse gevan genis was ontslagen waar hij geruime tijd had doorgebracht wegens smokkelen van verdovende middelen. ENKELE JAREN GELEDEN deed een Amsterdammer, een zekere Peter van Gogh, van zich spreken omdat hij een revolutionair plan had uitgedacht. De heer Van Gogh wilde een stad bouwen, ondergebracht in één gebouw. Een stad, die de vorm heeft van een dikke ring met een doorsnede van tien kilometer en een hoogte van duizend meter. In die ring zouden op diverse verdiepingen op een eindeloze rail treinen rijden, op andere verdiepingen zou men kunnen wonen, werken en winkelen in straten, die „binnenshuis" zijn gelegen en waar het klimaat op kunstmatige wijze altijd AAN HET INMIDDELS weer vergeten plan van Peter van Gogh moesten wij denken, toen wij de tentoonstelling „1'Architecture Mobile','be zochten, die tot 29 juni bij Knoll-International aan de Keizersgracht 699 te Amster dam is te zien. Twaalf kunste naars, die diep hebben nage dacht over wonen en ruimte, hebben hun ideeën op papier gezet en aan de openbaarheid prijsgegeven in de hoop, dat de starheid van de hedendaagse architectuur zal worden doorbroken en de enorme mo gelijkheden worden benut, waarover de bouwmeesters bij de stand van de moderne techniek kunnen beschikken. Het zij voor opgesteld, dat negen van de tien archi tectenkantoren, fabrieken en woningen ontwerpen, die niét overeenstemmen met hun idealen. Hun verbeelding en techni sche kennis wordt immers gevangen in duizend-en-een bepalingen en voorschrif ten, die voor de bouw gelden. De voor naamste beperking, die ieder ontwerper zich ziet opgelegd, is in de meeste gevallen het beschikbare bouwkapitaal. DE AMSTERDAMMER Constant had bij het ontwerpen van zijn op de tentoonstel ling geëxposeerde constructie geen op drachtgever en behoefde zich evenmin te storen aan geld of bouwvoorschriften. Hij liet zijn fantasie de vrije loop en kwam tot een soort visachtige vorm van een op drie zuilen rustend bouwsel, waarin een geheel dorp zou kunnen worden ondergebracht. Dat bouwen op bruggen en pilaren trekt ook andere ontwerpers aan. Waarom ook zou men ieder huis ook met de gehele op pervlakte op de grond laten rusten als die grond zo schaars is? De Fransman Maymont dacht na over de mens in relatie tot de ruimte en zette een aantal piramiden op papier, waarin een stad met al zijn verscheidenheid aan functies zou kunnen worden ondergebracht Interessant zijn de ideeën van Werner Ruhnau en Jacques Polieri, die een mobiel theater ontwierpen, waarbij alle kenmer ken van het traditionele theater overboord zijn gezet, maar uitsluitend is bedoeld het theater een instrument te doen zijn in han den van de regisseur, die hierin moet wer ken. Men kan het toneel vóór in de zaal aanbrengen, maar ook in het midden en zelfs is er gelegenheid om op verschillen de niveaus te spelen of om op meerde po- aangenaam zou kunnen zijn. Wie toch de buitenlucht in wilde zou buiten de ring het Hollandse klimaat vinden, maar zich binnen de ring in een subtropisch klimaat kunnen koes teren de ontwerper meent namelijk, dat de enorme hoogte van zijn bouwwerk alle bewolking zal buitensluiten zodat de zon altijd toegang zal hebben in de ring. Zo'n ring- gebouw zou één miljoen mensen kunnen bevatten en met twaalf ringen zou Nederland dus uit de woningnood en verkeersproblemen zijn, terwijl er een overvloed aan recrea tie en agrarische gebieden zou overblijven. dia tegelijk op te treden. Belangstellenden op verkeersgebied kunnen terecht bij Gün- ther Küne, die diverse studies over lucht verkeer en luchthavens heeft gepubliceerd en nu op de Keizersgracht zijn ideeën geeft over het gebruik van helikopters in het stadsverkeer. HET ZIJN EVENZOVELE utopieën, want op het ogenblik ontbreken de moge lijkheden om dergelijke kostbare en expe rimentele projecten te realiseren. Maar het baanbrekende werk van deze kunstenaars zal mogelijk zijn invloed hebben op de ar chitectuur van de (verre) toekomst. De Amsterdamse architect Jan Trapman is op de expositie aanwezig met ontwerpen, waarmee echter onze huidige generatie al zijn voordeel kan doen. Hij heeft gestreefd Het skelet van Constant, waarin een geheel dorp zou kunnen worden ondergebracht, terwijl de grond voor het verkeer beschikbaar blijft. naar een zo doelmatig mogelijke indeling van flats voor kleine en grotere gezinnen. Maar ook hij gaat qua kosten en ruimte de thans voor de volkswoningbouw gelden de limiet verre te boven. Hoogst interes sant zijn voorts Trapmans schetsen, die op de stadsplanning betrekking hebben. De twaalf kunstenaars hebben een be langrijk aandeel geleverd in het onderzoek naar de oplossingen om in deze snel veran derende wereld onze steden, woningen en woninginrichtingen sneller en gemakkelij ker aan de gewijzigde omstandigheden aan te passen. Italiaanse oudheidkundigen hebben in Rome bouwvallen ontdekt van een Ro meins huis, waar Petrus zou hebben ge woond. De bouwvallen zijn aangetroffen ongeveer tien meter onder de vloer van de oudste kerk van Rome van Sint Puden- tiana. Volgens de oudheidkundigen kunnen de ze bouwvallen de overblijfselen zijn van het paleis van de Romeinse senator Puden- tius die Christen werd en gedoopt zou zijn door de apostel Petrus. De kerk is ge noemd naar de dochter van deze senator Sint Pudentiana. Tot dusverre heeft men geen afdoende bewijsmateriaal gevonden om de veronder stelling, dat de bouwvallen inderdaad van het paleis van Pudentius behoorden te be vestigen. Volgens een legende zou Sint Petrus enige tijd in het paleis van Puden tius hebben gewoond. De bouwvallen zijn gevonden bij gewone oudheidkundige opgravingen en bevatten diverse goed geconserveerde veelkleurige marmeren mazaïeken. Op zijn tournee door ons land heeft het Engelse „Kettering Citadel"-muziekkorps van het Leger des Heils ook een bezoek aan Haarlem gebracht. Voor talrijke geest verwanten en andere belangstellenden con certeerde dit korps vrijdag in het kerk gebouw van de Vrijzinnig Hervormden aan de Jacobstraat met een programma dat uiteraard afgestemd was op het reli gieuze ideaal dat de Heilsoldaten bezielt Maar het bevatte toch ook nummers, zo als de selectie uit de Italiaanse symfonie van Mendelssohn, die niet direct met dit ideaal in verband gebracht konden wor den, doch die door hun eigen schoonheid toch een verheven, geestelijk-sublimeren de betekenis kregen. De Engelse muzikanten werden bij het auditorium geïntroduceerd door luitenant kolonel P. Deurloo, divisie-officier voor Centraal Nederland. Men luisterde nog naar enkele hartelijke woorden van een vertegenwoordiger van het Internationaal Hoofdkwartier, luitenant-kolonel H. Orton en daarna kwamen de uitvoeringen van het muziekkorps, waarvan de leiding be rustte bij kapelmeester C. E. Manning. Het Kettering Citadel Muziekkorps is een karakteristieke „brassband", zoals de ook in onze stad bekende „Munn and Fel- ton Band", die eveneens in Kettering ge vestigd is. De leden van het korps zijn uitstekende muzikanten, die hun instru menten technisch en muzikaal bespelen. Daarvan getuigden bij voorbeeld enkele solo-voordrachten van een pistonist en een trombonist, die waarlijk voortreffelijk spel te horen gaven. Het korps musiceerde col lectief met opvallende zuiverheid en met een gave, zeer solide toonvorming, waar van echter de dynamische verscheiden heid nog wel groter kan worden evenals de expressieve zegging. Bewondering kon men hebben voor de vaak virtuoze tech niek, waardoor de muziek van de Italiaan se symfonie gaaf en duidelijk gebracht kon worden, evenals de variaties op een Legerbed van Eric Ball. Dat deze Engelse muzikanten zeker niet eenzijdig zijn, werd bewezen met de knappe vierhandige uit voering van de tweede Hongaarse Rhapso- die van Liszt en met een bijzonder vaar dige accordeon-voordracht. P. Ztvaanswijk HILVERSUM I. 402 m. 8.00 VARA. 12.00 AVRO 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR 20.00 - 24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws en postduivenberichten 8.18 Trombonekwartet. 8.30 Weer of geen weer gevarieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, toe spraak. 10.00 Pinkstercantates (gr.). 10.35 Lieve Ouders.., bespreking van brieven van beroemde kinderen. 10.55 Promenade-orkest m.m.v. solisten AVRO: 12.00 Theaterorkest en zangsolist. 12.30 Sportberichten. 12.33 Nederl. koperorkest. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing 13.17 Mededelingen of grammofoonmuziek. 13.20 Uitzending voor de militairen. 14.00 Groot Om roeporkest, omroepkoor en solisten: stereofoni sche uitzending, in samenwerking met de KRO 15.15 Boekbespreking. 15.25 Radiokoor: Pinkster zangen. 15.45 Toneelbeschouwing. 15.55 Dansor kest The Skymasters en zangsolisten. 16.30 Amu sementsmuziek (gram.). VARA: 17.00 Walsorkest 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws en sportuitsla gen. 18.05 Fluiten piano (gr.): klassieke muziek VPRO: 18.30 Kamerkoor van Valparaiso: Zuid amerikaanse volksliedjes. IKOR: 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur, lezingen. AVRO 20.00 Nieuws. 20.05 Operettemuziek (gr.). 20.35 Echo's van de verre aarde, hoorspel. 21.20 Piano spel. 21.35 Amusementsmuziek (gr.). 22.00 Rijk dom der welluidendheid (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Journaal. 23.00 Jazzmuziek. 23.20 Carillonbespe ling. 23.30 Pianorecital (gr.): klassieke muziek, 23.55 -24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 KRO. 9.30 NCRV 10.00 Convent v. Kerken. 11.30 NCRV 12.15 KRO. 17.00 IKOR. 19.00 NCRV 19.45—24.00 KRO, KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Oude muziek (gr.). 8.25 Inleiding Hoogmis. 8.30 Plecht. Hoogmis. NCRV .30 Nieuws en waterstanden. 9.45 Pinksterliede ren (gr.).. Convent van Kerken: 10.00 Gereform kerkdienst. NCRV. 11.30 Geestelijke liederen 12.00 Pinksterliederen (gr.). KRO: 12.15 Buiten lands commentaar. 12.25 Gitaarspel (gr.). 12.35 Licht kwartet met zangsolisten, 12.55 De kerk zijt gij, lezing. 13.00 Nieuws. 13.05 De Oelewap pers, licht programma. 13.30 Klassieke pianomu ziek (gr.). 14.00 Groot omroeporkest, omroepkoor en. solisten: stereofonische uitzending, in samen werking met de AVRO. 15.15 Venio Creator Spi ritus: wereldomspannende Pinksterbidstonde 16.30 Pianorecital (gr.). IKOR: 17.00 Oecumem sche kerkdienst. 18.00 Het geladen schip, lezing 18.30 De kerk aan het werk, actualiteiten van het kerkelijk erf. 18.40 Wij hebben de dood ach ter de rug, pinksterverhaal. NCRV: 19.00 Nieuws uit de kerken. 19.05 Kinderkoor en instrumentale solisten. 19.30 Door een geopende deur in de he mel, lezing. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Balletmu ziek (gram.). 20.15 Klopsignalen, hoorspel. 20.40 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 21.10 Neder landse cabaretliedjes. 21.30 Klassieke grammo foonmuziek. 22.00 In de Vergulde Baars, licht programma. 22.20 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Veni Creator Spiritus (herh.). 23.55 24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. ".30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal. 11.00 ds. G. Toornvliet - uitzending dienst voor belang stellenden. 14.45 Kinderdienst. 15.30 ds. P. N Kruyswijk van Bloemendaal. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.30 weerbericht. 12.34 Amusementsorkest en zangso liste. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14.00 Opera- en Belcantoconcert. 15.30 Gevarieerde muziek, sportberichten en reportages. 17.00 Nws 17.30 Lichte muziek. 17.45 Sportuitslagen. 17.50 Zigeunermuziek. 18.00 Pianorecital. 18.30 Gods dienstige uitzending. 19.00 Nieuws. 19.30 Inter nationale vocalistenparade. 20.00 Amusementspro gramma. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek 23.00 Nieuws. 23.05 Lichte grammofoonmuziek. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 Nieuws. 8.18 Salmo fario, klankbeeld. 8.45 Kindervertelling. 9.00 Ka merorkest en solist: klassieke muziek. VPRO 10.00 Nederl. Hervormde kerkdienst. 11.15 Voor dracht, cabaret en muziek. VARA: 12.00 Koper orkest. 12.35 Hammondorgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 13.40 Pinkstermuziek, kleine bloemlezing uit het kerkimuziekrepertoire 14.10 Spanje en de Europese gemeenschap, beschou wing. 14.20 Studentenhaver: sportactualiteiten en muziek. 16.30 Oude liedjes. 16.45 Voor de jeugd 17.20 Metropole-orkest, koor en solisten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.15 Kamermuziek (gr.). 19.00 Leven uit verwachting, toespraak 19.15 Lichte grammofoonmuziek. 19.30 Lichte Weense amusementsmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 De wilde vaart, licht programma. 20.50 Radio-philharmo- nisch orkest: klassieke muziek. 21.40 Het is waar, maar geloof het niet, hoorspel. 22 30 Nieuws 22 40 Babysitten, gevarieerd programma 23.10 Amuse ments- en dansmuziek. 23 5524 00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR 9 30 KRO. 12.15—14.00 NCRV. NCRV: 8.00 Nieuws. 8.15 Klassieke grammo foonmuziek. IKOR: 8 30 Pinksteren het feest van de Geest: kerkmuziek m. commentaar. 9.00 Drive- in-kerkdienst. KRO: 9.30 Nieuws. 9.45 Klassieke pianomuziek (gr.). 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Klassieke grammofoon muziek 11.45 Brabants kamerorkest: klassieke Advertentie en. HAAR LEM aan huis geleverd Met de uitvoering van een zeer omvang- drevenheid vergen,zoals een violoncelcon cert van Goltermann, het Allegro appas- sionata van Saint-Saëns, vioolsonates van Corelli en Handel. Voor de piano waren deze representatieve stukken bijvoorbeeld een Impromptu van Schubert, een Ara besque van Debussy en werken van Joh. Chr. Bach en van Chopin. Met de uitvoe ring van deze muziek werd vaak een zeer verdienstelijke en veelbelovende indruk ge maakt. De warmte in de zaal bedreigde bij enkele voordrachten, in het bijzonder die van het strijkorkest, wel eens de toon- zuiverheid. Maar daarnaast waren er ge slaagde vertolkingen, waar deze bedreiging bij geneutraliseerd kon worden en die dm een overtuigende indruk gaven van de toe wijding, waarmede het echtpaar Plas zijn belangrijke muzikaal-vormende taak ver vult. P. ZWAANSWIJK rijk programma hebben piano-, viool- en violoncelleerlingen van het Heemsteedse muziek-paedagogen-echtpaar Aad en Jan Plas vrijdag in de muziekzaal van „Brink- mann" voor talrijke hartelijk gestemde toehoorders de resultaten doen horen van een ijverige instrumentale studie onder ter zake kundige leiding. Zij speelden aan trekkelijke elementaire stukjes, maar ook werken die voor een aanvaardbare ver tolking al een belangrijke technische be- Marius Monnikkendam. Binnenkort zal het Amerikaanse radiostation WNYC in New York het complete oratorium „Noah" van de Nederlandse componist Marius Mon nikendam uitzenden. muziek. 12.00 Residentie-orkest en-koor: gewijde muziek. NCRV: 12.15 Omroeporkest: amusements muziek. 12.35 Dansmuziek. 13.00 Nieuws. 13.05 Militaire kapel. 13.45 Zang, viool en piano (gr). 14.00 Gedeeltelijke uitzending van de bondsdag van de Bond van Gereformeerde Meisjes vereni gingen in Nederland. 14.45 Grammofoonmuziek. 15.00 Kamerorkest en soliste: moderne en klas sieke muziek. 15.45 Grammofoonmuziek. 16.00 Ge deeltelijke uitzending van de bondsdag van de Bond van Christelijk Gereformeerde Jongeren verenigingen in Nederland. 16.45 Grammofoon muziek. 17.00 Orgelspel: populaire muziek. 17.30 Met band en plaat voor u paraat (gram.). 18.00 Sportuitzending. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gewijde muziek, 19.30 Radiokrant. 19.50 I Pagliacci, opera (gr.). 21.00 Pinksterreportages. 21.20 Kerkorgelconcert. 22.00 Parlementair commentaar. 22.15 Amuse- men tsmuziek. 22.30 Nieuws en S.O.S.-berichten. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespreking. 23.05 Koorzang (gr.). 23.25 Lichte grammofoon muziek. 23.55—24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245,3 m. - 1223 kC/s. da; dienst .30 ds. G. Toornvliet van Bloemendaal met luisteraars. BRUSSEL. 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12.35 Landbouwkroniek. 12.42 Amuse mentsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de solda ten. 14.00 Orkestconcert. 15.00 Gevarieerde mu ziek. 16.06 Voor de zieken. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muziek. 17.45 Franse les. 18.00 Godsdien stige Protestantse uitzending. 18.15 Lichte Belgi sche muziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Grammofoon muziek. 19.45 In en om de opera.. 20.00 Instru mentaal ensemble, koren en orgelspel. In de pau ze: De zeven kunsten. 21.40 Lichte muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Amusementsorkest en solist. 23.00 Nieuws. 23.05 Gevarieerde muziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Tijd is geld: lichte grammofoonmuziek. 9.00 De groenteman. 9.05 Amerikaanse jeugdkoren en -orkesten. 9.40 Discussie over geestelijke liederen, door de jeugd. 10.00 Minjonaise ;met arbeidsvitaminen: gevari eerde grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.30 CuTom - Minjon, hersengymnastiek. 12.00 Muziek als we reldtaal: opnamen van muzikale jongeren uit Frankrijk en Duitsland. 12.20 Regeringsuitzen ding: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b. land- en tuinbouw. 12.33 Plaatjesmakers: mu zikaal programma met Minjonners. 13.00 Nieuws. 13.15 Wat ter draaitafel komt. 13.30 Minjon, Min jonners, Minjonairs: lichte muziek. 14.00 M.I.: hartekreten van jonge mensen. 15.00 Franse volks liedjes. 15.15 Mannetje worden: stemmenspel. 15.35 Eigen Wijs, meningen van jonge buiten landse gasten over wat zij doen en laten. 16.00 Nederlandse kinderkoren (gram.). 16.15 Voor de jeugd. 17.15 Lichte muziek voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Mededelingen. 18.20 Dagrapport: variaties op het nieuws. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 'n Tikkeltje flats, cabaret. 19.30 Nederland se jeugd- en schoolensembles. 20.00 Nieuws. 20.05 Monique, radio-zangspel. 20.50 Het Nationaal Jeugdorkest. 21.20 Een twee met drie nullen, voorstelling van het jaar 2000 door de jeugd. 21.55 Jam Session- jazzmuziek. 22.10 Blues March at Sea, hoorspel. 22.30 Nieuws en weerberichten. 22.40 Het Nationaal Jeugdorkest (vervolg). 23.00 Met woorden de avond voorbij: voordracht van gedichten. 23.30 Studentenliederen. 23.50 Het laatste woord. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ilassieke grammofoon muziek. 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Pianorecital (gr.). 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Klass. grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Muziek houdt fit (gr.). 11.50 Volaan.. voor uit, praatje. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Op het klankspoor, muziek uit nieuwe films. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Dansork. en zangsolist. 13.55 Spaanse muziek (gr.). 14.35 Vbor de plattelands vrouwen. 14.45 Carmen Saeculare, oratorium. 15.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursberichten. 17.45 Regeringsuitzending: Het eiland Bonaire, door A. J. van Hesteren. 18.00 Voor de jeugd. 18.20 Fanfare-orkest. 18.45 Man nenkoor. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.25 Licht te verteren (gr.). 20.10 Weet je weetje, fo tocursus 20.20 Lichte muziek. 20.50 Klassieke kamermuziek. 21.15 Brabants orkest en soliste: klassieke en moderne muziek. 22.15 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22 40 Volksmuziek. 23.10 Metropole-orkest, klein radiokoor en zang solist. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weer bericht. 12 35 Gevarieerde muziek. 12 50 Beurs berichten. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuziek. 14 00 Lucia di Lamermoor, opera. 15.30 Balletmuziek. 16.00 Beursberichten. 16.06 Duitse les. 16.21 Vlaam se kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte mu ziek. 17.40 Boekbespreking. 17.50 Voor de jeugd. 18.20 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws, 19.40 Amu sementsmuziek. 20.00 Tante Millicent komt, hoor spel. 21.15 Jazzmuziek 22.00 Nieuws. 22.15 Belgi sche muziek. 22.5523.00 Nieuws. VOOR ZATERDAG AVRO: 15.00 Documentaire film, NTS: 15.20 Eurovisie: British Games te Londen. AVRO: 16.35 Kostelijk vullis, documentaire. 17.00—17.30 Voor de kinderen. 19.30 Dierenfilm. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20 20 Zitten in ds zon 20 5022 40 Gevarieerd programma: ,,'t Staat in de sterren". VOOR ZONDAG NTS: 10.00—11.00 Eurovisie: Pinksteren tn Euro- ja. KRO: 17.00 Doopdienst. NTS: 19.30 Week- 'ournaal. NCRV: 20.00 Vader weet het beter, filmfeuilleton. 20.25 Memo. 20.40 De reis van hun leven, filmreportage. 21.05 Amsterdams kamer orkest en soliste: oude en moderne muziek. 21.30 Nieuw licht, gedramatiseerde documentaire over hoornvliestransplantatie. 22.15 Samenzang. IKOR: 22.30 Ieder in onze eigen taal.., dagsluiting. Spe ciaal voor doven bestemde uitzending. VOOR MAANDAG NTS: 14.2518.45 Sportreportages op Pinkste ren. 19.30 Sport in beeld. KRO: 20.00 Journaal en weekoverzicht. 20.20 Woord en beeld 20.30 Afri ka vandaag. TV-film. 2100 Meet the Band: jazz muziek. 21.20 Schatten op zolder. 22.05 Epiloog. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal. 20.20 Zendtijd politieke partijen- KVP. NCRV: 20.30 Memo 20 40 De In specteur-generaal, film, NTS: 22.05 V for Victory, documentaire film.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 4