West-Duitsland, Engeland, Hongarije en Rusland uitgeschakeld voor de titel Finale tussen Oost-Europa en Zuid-Amerika in vooruitzicht u Krappe overwinningen voor Ajax en Blauw Wit in inter totocompetitie Heracles naar ere-divisie; SVV speelt beslissingswedstrijd ■rara Vf Uitslagen in Chili Zes deelnemers met 12 punten in toto j7 k X X X Horn grensrechter in voetbal-finale Uitslagen en standen van de intertoto 1 ETl CL£ x DINSDAG 12 JUNI 1962 13 Tsjechoslowakije-H ongarije Chili-Rusland Brazilië-Engeland W .-Duitsland-J oegoslavië V s _3_ 1 Quick N.-J.O.S. 2 3_ 4 5 _6_ 7 8 9 10 11 12 13 Ryeka-PSV Blauw Wit-Velez Mostar Kaiserslautern-A jax Bayern-Feijenoord Het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal gaat naar een finale Europa—Zuid-Amerika. Na de zondag ge speelde wedstrijden voor de kwartfinales bestaat hierover geen twijfel meer. Brazilië en Chili, als vertegenwoordigers van het Zuidamerikaanse voetbal, komen in de ene halve eindstrijd tegenover elkaar en in de andere moet de beslis sing vallen tussen beide (Oost) Europese landen, Joegoslavië en Tsjechoslowakije, welke de finale zal mogen betwisten. Woensdag 13 juni worden de halve eindstrijden gespeeld: Chili—Brazilië in Santiago en Joegoslavië—Tsjechoslowakije in Vina del Mar. De grootste verrassingen in de kwartfinales waren ongetwijfeld de overwinningen van Chili (op Rusland) en van Tsjechoslowakije (op Hongarije) al zullen weinigen op een Duitse nederlaag tegen de Joegoslaviërs hebben ge rekend. „Driemaal is scheepsrechtHet is van toe passing op de Joegoslaviërs, die voor de derde achtereen volgende maal in de kwartfinales van het toernooi om de wereldtitel West-Duitsland als tegenstander hadden. Ver lieten de Westduitsers bij vorige gelegenheden (in 1954 in Zwitserland en in 1958 in Zweden) zegevierend het strijd perk, ditmaal won Joegoslavië. In de vierde wedstrijd over won wereldkampioen Brazilië met 3—1 Engeland. Drie out siders dus bij de laatste vier: Chili, Tsjechoslowakije en Joegoslavië. De papieren van de Brazilianen zijn daardoor in waarde hoog gestegen. Van het viertal halve finalisten is Chili nog nooit zo ver in het wereldtoernooi gekomen. Joegoslavië bereikte in 1930 de halve eindstrijden, maar werd daarin toen uitgeschakeld door Urugauy met 6-1. In 1934 behoorde Tsjechoslowakije tot de hal ve finalisten en bereikte na een overwin ning met 3-1 op Duitsland de eindstrijd, waarin het na verlenging verloor van Italië met 2-1, Brazilië bereikte voor het eerst de halve eindstrijd in 1938 en ver loor hierin met 1-2 van Italië. In 1958 in Zweden kwam Brazilië zegevierend uit de halve finale tevoorschijn Frankrijk werd met 5-2 verslagen en tevens werd door een zege op Zweden, doorgestoten naar het wereldkampioenschap, dat de Brazilianen thans in Chili verdedigen. De overwinning van Tsjechoslowakije op de Hongaren is de grote triomf van de Tsjechische doelman William Schroif ge worden. Hij heeft op welhaast onnavolgba re wijze zijn doel verdedigd en daardoor de voorsprong, die de Tsjechen in de 14de minuut namen door een doelpunt van rechtsbinnen Scherer, kunnen vasthouden. Naar de mening van de Hongaren en van hen niet alleen stond Scherer in buitenspelpositie, toen hij de bal kreeg toegespeeld. Terwijl de Hongaarse spelers wachtten op het fluitsignaal van de Rus sische scheidsrechter Latishev, schoot Scherer de bal in het net en daarmee, zo als later zou blijken, zijn ploeg naar de halve finale. Dadelijk na afloop van de wedstrijd diende aanvoerder-doelman Grosics een protest bij de scheidsrechter in, waarbij Grosics zich zeer verontwaardigd toonde en zijn woorden kracht bijzette door drei gend de vinger op te heffen. Zoals voor dien sprak Grosics voor dovemansoren. Zowel voor- als na het doelpunt heeft Hon garije de strijd beheerst. De aanvalslinie, waarin de geblesseerde Göröcs node werd gemist vooral het verband was zoek heeft echter legio scoringkansen voorbij laten gaan. Rakosi paste in het geheel niet in deze voorhoede en vooral midvoor Albert werd hiervan de dupe. Albert moet zich als ver geten gevoeld hebben, zo weinig werd hij in het spel betrokken. Met spil Popluhar aan het hoofd konden de Tsjechische verdedigers veel van de Hongaarse stormlopen onderscheppen, maar niet allezij wisten echter ach ter zich een in grootse vorm spelende Schroif, die alle schoten, welke door de verdediging scheerden, te stoppen. Een maal, bij een vrije schop van 25 meter afstand afgevuurd door Richy, werd Schroif verslagen, maar van de lat stuit te de bal terug. In triomf droegen de Tsjechische spelers na afloop hun doelman van het veld. De 15.000 neutrale toe schouwers in Rancagua waren echter eensgezind van mening, dat de sterkste had verloren. Schroif alleen had Tsjecho slowakije gered. Het was de wens van een paar miljoen Chilenen, maar niemand durfde er op te hopen: Chili in de halve eindstrijden van het wereldkampioenschap. Het is het Chi leense elftal echter gelukt ten koste van de tot de favorieten voor de titel beho rende Russen. Onbevangen zijn de Chile nen in het tot de laatste plaats uitver kochte Carlos Dittborn-stadion in Arcia hun befaamde tegenstanders tegemoet ge treden en het succes is niet uitgebleven. Reeds bij de rust was de eindstand be reikt, nadat de Chilenen tot twee keer toe de leiding hadden genomen en de Russen slechts één voltreffer hadden kunnen plaatsen. Vroeg op de dag was Arica al in de ban van de grote strijd, waarvoor duizenden mensen naar Arica waren gekomen De prijzen voor plaatskaarten stegen op de zwarte markt tot fabelachtige hoogte. Nau welijks nadat onze nationale arbiter Leo Horn het beginsignaal had gegeven, na- mei) de Chilenen het initiatief en met snel le aanvallen stichtten zij verwarring in de Russische defensie. Door spreekkoren aangemoedigd bleven de elf tot nationale helden uitgegroeide spelers op de Russi sche veste beuken en toen in de 10de mi nuut Sanchez zijn ploeg aan de leiding De uitslagen van de kwart-finales, gespeeld in het toernooi om de Coupe Juiles Rimet, luiden: Santiago: DuitslandJoegoslavië 01 (00). Vina del Mar: BraziliëEngeland 31 (1-1). Rancagua: HongarijeTsjechoslowa kije 01 (0—1). Arica: RuslandChill 12 (12). Voor de halve finales, die op 13 juni worden gespeeid, zijn Duitsland, Enge land, Hongarije en Rusland dus uitge schakeld. De halve finales voor woensdag zien er nu als volgt uit: In Vina Del Mar: ChiliBrazilië. In Santiago: JoegoslaviëTjechoslo- wakije. bracht (1-0), brak de hel helemaal los. Overigens viel dit doelpunt als een volko men verrassing, niet het minst van de Russische doelman Jaschin. Toen Sanchez een vrije schop mocht nemen, weifelde hij geen moment. Voor Jaschin reageerde, lag de bal reeds achter hem. De Russen namen hierna op het midden veld het spel in handen, doch hun voor hoede had te weinig stootkracht om de vijandelijke verdediging op de knieën te krijgen. Wel gelukte het in de 26ste mi nuut Tschislenko de gelijkmaker te sco ren (1-1), maar toen nauwelijks twee mi nuten later Chili's beste speler, linkshalf Rojas, van 35 meter afstand Jaschin met een kanonskogel passeerde (2-1), was de strijd in feite beslecht. Gedragen door de onafgebroken aan moedigingen van vijftienduizend enthou siaste Chilenen op de tribunes bleef het Chileense elftal in de tweede helft gemak kelijk op de been en ging tenslotte af met 'n verdiende overwinning. Verdiend voor al door hun vechtlust en snelheid. Het pu bliek heeft hun daarvoor een niet te onder schatten morele steun gegeven. Brazilië heeft in de kwart-eindstrijd tegen Engeland, die voor twintigduizend toe schouwers in het Sausalito-stadion in Vina Del Mar werd gespeeld, zijn aanspraken op een nieuwe wereldtitel waar gemaakt. „Wereldkampioen Brazilië bereikte met de punt van de schoen meer dan zijn te genstander met het gehele lichaam", was één der commentaren na de afloop van de ontmoeting, waarin Engeland tot de rust gelijke tred met de Brazilianen had kunnen houden, maar daarna naar een onafwendbare nederlaag werd geleid. Dui velskunstenaar Garrincha was de grote man in een ploeg, die de vertegenwoordi gers van het vermaarde Engelse voetbal als schooljongens aan de hand meenam. Brazilië bracht dezelfde ploeg in het veld dus zonder Peie als in de laatste wedstrijd met de jonge Amarildo op de linksbinnenplaats. Lang had mana ger Walter Winterbottom over het pro bleem gebukt gezeten, wie de midvoor- plaats toe te vertrouwen. Het werd Hit- chens, die werd geflankeerd door Douglas en Greaves op de rechter- en Haynes en Charlton op de linkervleugel. Doordat de Brazilianen defensief begonnen, kregen de Engelsen gelegenheid hun eigen spel te ontplooien, zonder echter hun tegenstan ders te kunnen verontrusten Zelfs niet toen Didi (geblesseerd) enige minuten naar de 1 ant moest. De eerste serieuze scorings kansen waren zelfs voor de Brazilianen Garrincha en Amarildo, van wie eerstge noemde na een half uur met een kopbal uit een hoekschop zijn ploeg voorop bracht: 1-0. Lang had Brazilië geen plezier van de ze voorsprong: nadat Greaves uit 'n vrije schop de bal tegen de lat had gekopt, werkte Hitchens het terugspringende leer over de doellijn (11), De Brazilianen technisch briljant en als ploeg een prach tige eenheid voerden na de rust het tempo op en dit brak de Engelse afweer. Toen Springett uit een vrije schop van Garrincha de bal niet vast kon krijgen, was Vava er, gelijk een duveltje uit een doosje, bij om de stand tot 2-1 op te voe ren. In de dertiende minuut van de twee de helft voltrok Garrincha met een scherp schot uit een van zijn befaamde rushes het vonnis over het Engelse elftal. De bal lag reeds in de hoek, voor Springett kon reageren. Wel probeerden de Engelsen nog terug te komen, doch alles was tever geefs. Brazilië bleek ook in de verdediging sterk te zijn. Met een demonstratie van superieur voetbal sloten de Brazilianen de wedstrijd af. Gedesillusioneerd werden de Engelse profs naar hun ondergang ge leid. Tegen dit geweld was het overigens geen schande te verliezen. Enige seconden voor het einde van de wedstrijd West-Duitsland-Joegoslavië in het met 40.000 Chilenen gevulde nationale stadion van Santiago barstte er een oor verdovend gejuich los. Het gold niet de overwinning der Joegoslaviërs, maar de triomf van het Chileense elftal in het 2300 km verder gelegen Arica op Rusland Maar ook de 'oegoslaviërs verdienden een applaus, zowel voor hun overwinning die vijf minuten voor het einde tot stand kwam door een doelpunt van de naar vo ren gekomen linkshalf Radakevic, als voor hun spel. Dit ene doelpunt beslis te de strijd ten gunste van de Joegosla viërs, die technisch bekwamer waren dan hun tegenstanders en bovendien een beter ploegverband kenden. Reeds in de eerste helft imponeerde Joegoslavië door zijn ge varieerde en geraffineerde speeltrant, waarbij de beide halfspelers, Jusufi en Radakevic, in de hoofdrollen optraden. De Duitse verdediging kwam onder druk, maar wist deze te weerstaan. Ook bij de Joegoslaviërs lag het zwaartepunt voorlo pig op de verdediging, die overigens met de onsamenhangende Duitse aanvallen niet zo bijster veel moeite had. En hier school wel het grote verschil: kende het Joegoslavische elftal geen zwakke plek ken, in de Westduitse ploeg bleken enkele plaatsen te zwak bezet om met succes een vuist voor een k.o. te kunnen maken. In het eerste kwartier van de tweede helft kwam West-Duitsland tot zijn beste spel in deze wedstrijd, maar de aanval opereerde te omslachtig om tegen de elas tische Joegoslavische defensie succes te kunnen boeken. Nadat het „Westduitse kwartiertje" was geluwd, trokken de Joegoslaviërs het spel weer tot zich. De schutters in hun voor hoede hadden echter steeds te veel tijd no dig om het vizier te richten en zo zij tot een schot kwamen, was het meestal on zuiver gericht. Erhardt, Schnellinger en Nowak beheersten voorlopig in de verde diging de situatie, tot ook zij tenslotte moesten kapituleren, toen uit de midden linie Radakevic oprukte en zijn voorhoe despelers het voorbeeld gaf. West-Duits land was verslagen, Joegoslavië in de halve finale. De Braziliaan Garrincha (tweede van links) scoorde het tweede doelpunt tegen Engeland. Links Norman (Enge land), op de voorgrond (nr. 20) Camera en rechts Amarildo. ■xX;::.:- ,::v Velocitas-Standaard Xerxes-Vlissingen Standaard-Velocitas 3.0.S.-Quick N. Vlissingen-Xerxes Bayern-Feijenoord Ryeka-P.S.V. Kaiserslautern-Ajax Blauw Wit-Mostar Belgrad-Lanerossi Oberhausen-Basel Nancy-Tatabanya Voor de voetbaltoto van dit weekeinde hebben 363.794 deelnemers een bedrag van 441.314 ingeegld. Voor de eerste prijs is een bedrag van 87.380 beschikbaar, voor de tweede 58.255. Maandagavond waren er by 't bondsbureau van de KNVB in Den Haag nog geen meldingen van dertien goe de uitslagen binnengekomen. Zes deelne mers voorspelden 12 wedstrijden goed. De scheidsrechterscommissie van de FIFA heeft de Russische arbiter Nikolai Latyshev aangewezen om de finale van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, die zondag in Santiago wordt ge houden, te leiden. De Nederlandse scheids rechter Leo Horn, zal tezamen met de Schot Bobby Davidson, als grensrechter Latyshev assisteren. De wedstrijd om de derde en vierde plaats, die zaterdag wordt gespeeld, wordt geleid door de Spanjaard Juan Gardeaza Bal. Het zal de eerste maal zijn, dat de fi nale van het toernooi om de wereldtitel door een Rus wordt geleid. De aanwijzing van Latyshev, die zondag na de wedstrijd Tsjechoslowakijke Hon garije te Rancagua voor de kwart-finales geen grote indruk achterliet, is min of meer een verrassing. Als scheidsrechter voor de finale werd in Santiago algemeen genoemd onze landgenoot Leo Horn, die nu als grensrechter zal optreden. Voor de intertotocompetitie zijn dit weekeinde de volgende wedstrijden ge speeld: Groep 1: Racing ParisYoung Boys 31, VeneziaRode Ster Bratislava 1—2. Groep 2: Spartak PilsenLa Chaux de Fonds 11. DorogPadua 31. Groep 3: SerajevoNimes 21, Slo- van NitraServette 00. Groep 4: Spartak PraagStade Fran cais 2—3. MantuaUjpest 14. Groep 5: F. C. BelgradoLanerossi 21, Bayern MünchenFeijenoord 43. Groep 6: ReykaPSV 31, Oberhau- :enFC Basel 2—2. Groep 7: KaiserslauternAjax 45, NancyTatabanya 12. Groep 8: Blauw WitVelez Mostar 32. VFV HildesheimSC Pees 01. De standen in de groepen van de in- tertoto-competitie waarin Nederlandse clubs uitkomen, zijn: Groep 5: Belgrado Bayern München Lanerossi Feijenoord Groep 6: Rot W. Oberhausen FC Reyka FC Basel PSV Groep 7: Tatabanya Ajax FC Nancy Kaiserslautern Groep 8: Pecsi Dozsa Bl-mw Wit Velez Mostar Hildesheim 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 8—3 9—9 5—6 4—8 7—5 8—7 7—8 5—7 6—4 8—7 5—5 7-10 8—3 9-10 5—5 3—7 minuten later, bracht de score meer in overeenstemming met de krachtsverhou ding. Sieber passeerde in de 71ste minuut doelman Pieters Graafland voor de vier de maal, waarna de Duitsers het genoeg vonden, Feijenoord profiteerde daarvan door in de aanval te gaan en doelpunten van Schouten (75ste minuut) en Berg- holtz (89 minuut) brachten de eindstand op 4-3. Pieters Graafland, Van der Gijp en Moulijn waren de beste spelers van de Nederlandse kampioensploeg. De vier Nederlandse verenigingen, die deelnemen aan de intertotocompetitie hebben het afgelopen weekeinde weer wisselende resultaten geboekt. De twee Amsterdamse vertegenwoordigers, Ajax en Blauw Wit wonnen, respectievelijk uit van Kaiserslautern (4—5) en thuis van Velez Mostar (3—2). PSV verloor uit van Ryeka (3—1) en ook Feijenoord leed weer een nederlaag, dit keer uit tegen Bavern München (4—3). Blauw Wit heeft de kans op de vol gende ronde van de intertotocompetitie behouden door een verdiende 3-2 zege op de Joegoslavische representant in groep acht Velez Mostar. Maar goed voetbal hebben de Amsterdammers alleen gespeeld in het laatste kwartier van de eerste helft en in de beginperiode na de her vatting. De Joegoslaviërs hadden overi gens door rechtsbinnen Clavovio in de twaalfde en vijftiende minuut een 0-2 voorsprong genomen. Beide doelpunten waren de bekroning van bijzonder zuiver shortpassing, waarop de robuuste Blauw Wit verdediging in het eerste kwartier geen antwoord had. De Amsterdammers waren tot dan, schaars tot slecht opge zette aanvallen gekomen waaruit Mul een maal hard inschoot. Rechtsback Slisko- vic stond achter de gepasseerde doelman en kopte de bal nog juist weg. Toen Koeman in de 23ste minuut beheerst met een boogbal over doelman Barboric de achterstand tot 1-2 verkleinde, kwam er een ommekeer. De Amsterdamse aanval len werden talrijker en gevaarlijk door fris open spel en het resultaat was de gelijkmaker van de voet van Bleijenberg (2-2). Na de rust gingen de zebra's door en toen de Joegoslaviërs een vrije trap van Bleijenberg slecht verwerkten kon De Vries in de 51ste minuut de stand op 3-2 brengen. De bezoekers waren aangeslagen en gin gen zich nogal eens te buiten aan te forse charges, waartegen scheidsrechter Bronkhorst, die zijn laatste wedstrijd in het stadion floot en daarvoor werd ge huldigd, sterk genoeg optrad om vecht partijen te voorkomen. In het laatste kwartier kregen beide ploegen nog een scoringskans. Doelman Van Heeswijk, die na zijn Australische avontuur en de daar op gevolgde schorsing zijn rentreee in Baluw Wit maakte en geen grote indruk achterliet was al gepasseerd door een schot maar Royé redde op de doellijn. En tenslotte kopte Bleijenberg buiten het bereik van Barboric de bal tegen de lat. Ajax heeft zondag in Kaiserslautern in een wedstrijd voor groep zeven van de intertoto competitie met 54 gewonnen van de club van die naam. In de eerste helft was Ajax door zijn betere balbe handeling en met direct spel superieur, hetgeen in de 3-0 ruststand duidelijk tot uiting kwam. In de dertiende minuut zorgde Keizer na een prachtige aanval voor de eerste Amsterdamse treffer. Binnen twaalf mi nuten kwam Ajax daarna op 3-0 toen Cees Groot in respectievelijk de 22ste en 34ste minuut de bal achter doelman Schnorr werkte. In de 37ste minuut hadden de Duitsers de stand op 3-1 kunnen brengen toen Neu mann een strafschop mocht nemen. Keeper Hoogerman stopte de slecht inge schoten bal. Na de hervatting moedigden de 2500 toeschouwers Kaiserslautern harts tochtelijk aan. Binnen vier minuten ver kleinden de Duitsers hun achterstand toen tot 2-3 door treffers van Zetelmeyer en Richter in de 46 ste en 49 ste minuut. Toen Prins Ajax in de 63ste minuut op 4-21 bracht, dachten de Amsterdam mers ex te zijn. Maar toen Pulter tien minuten voor het einde een derde Duitse treffer liet aantekenen en een minuut la ter door een strafschop weer scoorde, was de stand gelijk (4-4). In de laatste minuut greep Ajax toch nog de winst toen Muller uit een indi recte vrije schop scoorde. Hoogerman en Keizer waren de beste Amsterdammers terwijl Miksa en Pulter bij Kaiserslautern uitblonken. Ook het derde duel voor de intertoto competitie 1962 heeft Feijenoord geen winst gebracht. De Rotterdammers ver loren zaterdagavond te Miinchen voor 5000 toeschouwers met 4-3 van Bayern München, na een 3-1 achterstand bij de rust. De Duitsers, die in linksbinnen Grosser hun grote man hadden, waren vrijwel doorlopend in de meerderheid. Pas in het laatste kwartier van de strijd kon Feije noord de score een wat gunstiger aan zien geven. In de 12de minuut opende Grosser zelf de score en toen linksbuiten Ohlhauser vier minuten later de stand op 2-0 bracht, was Feijenoord in feite reeds een verslagen ploeg. Wel kwamen de Maasstedelingen door een treffer van Von der Gijp in de 26ste minuut op 2-1 maar een- tweede doelpunt van Grosser, acht PSV heeft het in zijn derde intertoto- duel zondag uit tegen het Joegoslavische Ryeka niet tot winst kunnen brengen. Voor de rust hielden beide ploegen el kaar goed in evenwicht. Ryeka kwam door een treffer van midvoor Veselica in de 37ste minuut aan de leiding. Doch drie minuten later trof de Eindhovense linksbinnen Kerkhoffs na een goede aan val de roos: 1-1. Direct na de hervatting kwam het be tere ploegverband van de gastheren tot uitdrukking in een treffer van rechtsbin nen Zadel. Tot vijf minuten voor het einde kon de PSV-verdediging waarin Wiers- ma, Van Wissen en Renders uitblonken de rappe Ryeka-voorhoede in bedwang houden. Maar toen invaller linksbuiten Vukoje een snelle ren met een hard schot nesloot, was het pleit beslecht: 3-1. In een zenuwslopend duel heeft het Almelose Heracles door een 1-0 zege op Fortuna Vlaardingen zondag de eredivi sie bereikt. Het was ongetwijfeld de be tere ploeg waarin vooral de ongrijpbare Heracles heeft, behoudens een korte pe riode in de tweede helft, een veldover- wicht gehad. Direct na het beginsignaal gingen de Almeloërs in hoog tempo van start en de zeer sterk spelende Fortuna- rechtsbuitcn Greving en de resoluut spe- doelman Hooymans moest vooral in die lende stopper Finken uitblonken, die deze matige wedstrijd in haar voordeel besliste. iBMi Twee beelden van de strijd om de ere divisie tussen Heracles en Fortuna Vlaardingen. Boven: een spelmoment uit deze strijd, voor het doel van triomf van het Fortuna tijfiens een Almelose aanval. Onder: Heracles won de strijd met 10 en veroverde hiermede de be geerde plaats: De spelers werden in veld gedragen. eerste minuten al zijn talenten aanspre ken om zijn heiligdom schoon te houden. In de achtste minuut was hij echter vol komen kansloos toen rechtsbinnen Van Nee een hoge bal voor de voeten kreeg en van zeker 20 meter afstand een hard schot loste dat in de rechter beneden hoek verdween (1-0). In de laatste minuut van de eerste helft voorkwam Hooymans een tweede treffer door boven op de voeten van Schuman, die vrij voor doel was gekomen, te duiken en zich zo van de bal meester te maken. Na rust probeerde de thuisclub de doel- puntenvoorsprong te vergroten, maar nu gingen de gasten alles op de aanval zetten. Drie corners waren hiervan het resultaat. Dit alles had blijkbaar te veel van de Vlaardingers gevergd. Het tempo zakte en Heracles was vooral op het midden veld, weer heer en meester. In de 58ste minuut werd een tweede Heracles-doelpunt van van Nee door scheidsrechter Lacroix wegens buitenspel terecht afgekeurd. Vijf minuten later re zen de Almelose supporters opnieuw als een man van hun plaatsen toen Hooymans verslagen voor het doel lag en Schuman een machtig schot afvuurde. Linksback Blankenstein bracht echter op de doellijn redding. In de laatste minuut van deze spannen de ontmoeting kreeg Fortuna nog een kans op de gelijkmaker, maar een vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd door rechtsback Baksteen hoog overge- knald. Doordat Eindhoven tweede pinksterdag de laatste van de serie beslissingswedstrijden tussen Veendatn, Eindhoven en SVV, voor twee plaatsen in de eerste divisie heeft gewonnen de zuiderlingen wonnen in Eindhoven met 2-0 van SW heeft het zich met Veendam, dat zich reeds eerder veilig stelde, in de eerste divisie gehand haafd. Alle drie clubs eindigden met 2 punten zodat de doelcijfers in de gewone compe titie moesten beslissen. Deze waren van Veendam (60-38) en Eindhoven (56-42) het gunstigst. SVV (50-42) krijgt nog een kans om zich te handhaven in een beslissings wedstrijd met nummer zeven van de eer ste divisie b. De eindstand van de belissingscompetitie van de eerste divisie A luidt: Eindhoven 2 1 0 SVV 2 1 0 Veendam 2 10 3—2 2—2 2—3

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 13