SPORT IN DE IJMOND alléén woensdag en donderdag jongens regenjassen jongensblazers katoenen jongenspakjes Ontdek zó de fijne smaak van Drum! MANNEN RO K El ISI DRUM Attraktieve weekreklame van UW BAKKER Broer Dirkx op vierde plaats in Imola Suriname wil eigen man bij de EEG Dr. O.-geval in een Belgische gevangenis? Stormvogels 3 naar de eerste klasse Huxley verwacht succes van eutelegenesis Onderdruking gemeld in Portugees Guinea Zorin wijst westelijke controle voorstellen af Praag eist van Bonn 2 oorlogsmisdadigers op Franse communisten mild jegens De Gaulle Frans verzoek om ex-SS- generaal uit te leveren LIKDOORNS Zoals men de man aan zijn kleren kent STEEDS MÉÉR roombotersprits 89 et cocos- zandringen 60 ct 6 cakes 60 ct 5 krenten bollen 50 ct 6 marosquin- punten 1.- DINSDAG 12 JUNI 1962 Voetbal Duitser stal auto in Zandvoort Examens Amerikaanse ambassadeur uit Bagdad vertrokken verwijderd met WONDEROLIE AMSTERDAM HAARLEM STEEK EENS OP: een vers-gerolde sigaret van Drum shag. Hoe smaakt dat? Bijzonder lekker, vindt U niet? Zacht en toch pittig. Geen wonder ook: U proeft een bonte mélange van liefst 17 soorten tabak, van goudgeel tot rijpbruin, elke soort met z'n eigen karakter. Samen geven ze Drum die aparte geur, die verrassend fijne smaak.Geniet van Drum., half zwaar- héél lekker! V2 pond Va pond van 65 voor van 65 voor WOENSDAG van 60 voor ZATERDAG van 1.25 voor Met groot succes hebben de Kennemers- junioren deelgenomen aan een door Succes in Hipolytushoef georganiseerd junioren' toernooi, door met de eerste prijs naar huis te gaan. Aan cjit toernooi namen deel Graven berg uit Duitsland, Purmersteijn, Kerme- mers en Succes Daar de Duitse ploeg als winnaar getipt was, werd het een grote verrassing toen De Kennemers al in de eerste wedstrijd met 20 van de Duitse ploeg won. De uitslagen waren: Graven bergSucces 42, KennemersPurmer steijn 60, PurmersteijnGravenberg 06. KennemersSucces 60, Purmersteijn— Succes 010, GravenbergKennemers 02. Met drie aspiranten-elftallen namen De Kennemers deel aan het Cor Boot-junio ren-toernooi. Men won hier de vereni gingsprijs, een eerste en twee tweede prij zen. Aan de Kennemers-pinkster-succes' sen kwam geen einde, want door een 61 overwinning op Bloemendaal 6 promoveer de Kennemers 6 naar de 3e klasse van de HVB. Beverwijk 2 gaat met BFC 2 uit Bussum NFC 2 uit Amstelveen en Celeritudo 2 uit Utrecht uitmaken welke drie clubs er zul len promoveren naar de reserve tweede klasse van de KNVB. Zaterdagavond gaat Beverwijk 2 naar NFC en zondagavond om 7 uur komt NFC 2 in Beverwijk spelen Zevenkamp De zevenkamp voor de pupillenafdeling van de Heemskerkse voetbalvereniging ADO '20 is vlot en vooral sportief verlopen De uitslagen waren: Groep A: 1. P. Welp 147 pnt.; 2. N. Molenaar 135(4 pnt; 3. L. Hardenberg 124y2 pnt; Groep B: 1. D. van Brugge 134 pnt; 2. W. Verhagen 126y2 pnt 3. J. Limmen 126 pnt; Groep C: 1. J. Welp 149 pnt; 2. G. Rozing 146 pnt; 3. Sj. v. Dui venvoorde 146i/z pnt. Wandelsport De voor de tweede maal door de Heems kerkse wandelsportvereeniging DVO ge houden avondvierdaagse is een groot suc ces geworden; niet minder dan 270 deelne mers hebben deze wandeltochten volbracht, Onder grote belangstelling werd het laat ste deel van de route afgelegd. Het fan farekorps „St. Caecilia" zorgde voor een ontvangst. Er waren veel ouders en be langstellenden naar de finish aan de Kerkweg gekomen om de lopers op te van- De Nederlandse motorcrosser Broer Dirkx is tijdens een internationale motor cross in Imola, die meetelde voor het wereldkampioenschap 500 cc op de vierde plaats geëindigd. Het nummer werd ge wonnen door Zweed Tibblin die over de twee manches de snelste tijd maakte. De uitslag luidt: 1. Tibblin (Zweden) op Husqvarna 1.28.36; 2. Johansson (Zweden) op Lito 1.29.37.4; 3. Nilsson (Zweden) op Swemo 1.29.54.8; 4. Dirkx (Ned.) op BSA 1.30.02.5. De Zweed Torsten Hallman heeft met een Husqvarna de Grote Prijs van Luxem burg motorcross, meetellend voor het wereldkampioenschap in de 250 cc-klasse, op zijn naam gebracht. Hij was in beide manches de snelste. De tweede plaats in het eindklassemerT was voor de Tsjechi sche CZ-rijder Vladimir Valek. De Brit Smith behoudt de leiding in het klassement van het wereldkampioenschap. Hij heeft thans 40 punten, dat is zes meer dan zijn landgenoot Lampkin die tweede staat. PARAMARIBO (ANP) De Surinaam se regering heeft haar gevolmachtigd mi nister in Den Haag geïnstrueerd om stap pen te ondernemen bij het ministerie van Buitenlandse Zaken cm een Surinamer toe te voegen aan de staf van permanente vertegenwoordigers van Nederland bij de E.E.G. te Brussel. Voor deze functie wordt voorgedragen de heer R. A. Ferrier, thans direkteur van economische zaken in Suri name, die deskundig is in E.E.G.-aange- legenheden. Deze stap wordt reeds thans nodig ge acht omdat er al vanaf 1 januari 1962 onderhandelingen gaande zijn inzake een gewijzigde associatie met de Afrikaanse landen, die ook voor Suriname zal gelden. Verder worden er op het ogenblik bespre kingen gevoerd over de associatie van Engeland met de E.E.G. en het nieuwe ontwikkelingsfonds voor minder ontwik kelde gebieden, die voor Suriname even eens van belang zijn. In het politiebureau in Zandvoort is een 21-jarige los-arbeider uit Keulen ingeslo ten. Hij stal op eerste pinksterdag een personenauto in Zandvoort. Met die auto sloeg hij op de Bloemendaalse Zeeweg over de kop. Bij het verhoor kwam vast te staan, dat de Duitser ook ingebro ken had in een strandtent en in een cara van. (Van onze correspondent) gen. In de blokhut van de padvinders I werden hierna met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. De avondvierdaagse I heeft dit jaar weinig uitvallers opgeleverd. I BRUSSEL. - Het Belgische gerecht heeft Hengelsport een onderzoek gelast naar de omstandig heden onder welke de tot vier jaar ge- De jeugdleden van de Beverwijkse hen- I vangenisstraf veroordeelde Henri Gheys- gelsportvereniging „De IJmond-Vissers" kens in een gevangenis in de Kempen door hebben het seizoen geopend met een wed- vergiftiging om het leven is gekomen. Het strijd in het Noordzeekanaal. De vangst is namelijk bekend dat Gheyskens bij zjjn was niet best, want de achttien deelnemers I medegevangenen niet geliefd was en men acht het niet uitgesloten dat één van hen hem uit de weg heeft geruimd. Hoewel hij nog maar 31 jaar was had Gheyskens een lange loopbaan als smokke laar, eigenaar van een klandestiene distil leerderij en organisator van brandkasten- openbrekers achter zich. In 1956 werd hij voor het eerst verdacht van het stoken van alcohol in een villa in de buurt van Antwerpen. Men heeft hem echter toen nooit iets kunnen bewijzen want aleer de justitie kon ingrijpen ging de villa als ge volg van een ontploffing de lucht in. Ver volgens associeerde Gheyskens zich met een bekende smokkelaar van boter. Bei den wisten enige tienduizenden kilo's Ne derlandse boter van Nederland naar België te smokkelen. De laatste keer verongelukte wisten slechts vijf bovenmaatse vissen te verschalken. De uitslag was: 1. F. Sondorp 20 pnt; 2. J. v. Zutphen 20 pnt; 3. R. v. Zutphen 10 pnt. Door een 3-1 overwinning op DWS A 3 is het succesvolle Stormvogels 3 zaterdag naar de Reserve le klas .gepromoveerd. De Vogels misten in deze belangrijke ontmoe ting Luppens, Gouda en Van Vliet, maar dit belette hun niet een verdiende zege op de Amsterdammers te behalen. Aanvankelijk zag dit er evenwel niet naar uit. De hoofdstedelingen hadden hun „fA1s™kkel®uto_doch Gheyskens ^wïst te elftal een drastische verandering doen on- dergaan en onder meer op de spilplaats een speler opgesteld, die de Stormvogels-aan valsleider en producent van doelpunten, Admiraal, heel goed in bedwang hield. Vooral zijn kopwerk was uitstekend en daar verder de vleugelspelers Ramakers en Bakker hun mannetje in de beide backs gevonden hadden en linksbinnen Duyven- bode te veel achter bleef, kreeg de hoofd stedelijke doelman weinig gevaarlijk werk te verrichten. Hetzelfde gold diens collega Van der Does. dank zij het goede werk van Venus en zijn medeverdedigers. Toch moest hij vóór de rust eenmaal de bal uit het net halen door toedoen van de DWS-linksbui- ten, die, na eerst finaal over de bal heen gemaaid" te hebben, zich kranig herstelde en met een vliegend schot Van der Does geen schijn van kans gaf (0-1). Na de rust was Stormvogels het meest in de aanval, maar de solide Amsterdamse verdediging bleef resoluut ingrijpen, zodat het vrij lang duurde, alvorens Van Duy- venbode uit een scrimmage de gelijkmaker over de lijn wist te werken. En nu duurde het niet lang, of dezelfde speler gaf met een geweldig schot zijn club de leiding (2-1). DWS was nu een geslagen team. De voorhoede, in casu de vóór rust zo gevaar lijke rechtsbuiten, richtte weinig of niets meer uit. Het was De Klerk, die met een prachtig schot de voorsprong nog vergroot te, om kort daarop de kans van de dag om zeep te brengen (3-1). Ondanks de IJmuider meerderheid brach ten de Amsterdammers het toch nog tot een tweede doelpunt, doch dit werd terecht op advies van de grensrechter geannuleerd wegens buitenspel. Na afloop complimenteerde de tweede voorzitter der Vogels, de heer G. Visser, de gepromoveerden en huldigde hen met bloe men. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool voor I onderwijzers en onderwijzeressen in Haar lem zijn geslaagd voor het eind-examen tweede 1 eerkring de heren A. Rietdijk, IJmuiden; K. Roorda, Haarlem; P. Spoor, Haarlem; H. Stuur, Velsen-Noord en G. Veenstra, Beverwijk. ontkomen. Daarna organiseerde hij een bende, die brandkasten beroofde, o.a. werd de brandkast opengebroken van een hel derziende te Brasschaat waar Gheyskens tevoren als cliënt de situatie had opgeno men. Tenslotte werd hij gepakt en tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het was bekend dat hij onder zijn mede-brandkast- krakers een ijzeren discipline handhaafde en het is niet onmogelijk dat één van hen zich thans heeft gewroken. BAGDAD, (AP) De Amerikaanse ambas sadeur in Bagdad heeft Irak verlaten op verzoek van de Iraakse regering. Irak heeft de diplomatieke banden met de Ver enigde Staten verbroken, omdat Washing ton diplomatieke banden heeft aange knoopt met Koeweit, het vroegere Britse protectoraat, dat door Irak wordt opgeëist. De Iraakse ambassadeur in Washington is teruggeroepen. Reeds eerder heeft Irak de banden verbroken met Japan, Jorda nië, Libanon en Perzië, omdat deze lan den diplomatieke betrekkingen onderhou den met Koeweit. LONDEN (AP) Sir Julian Huxley is van mening dat de mogelijkheden om het menselijk ras te verbeteren vrijwel onge limiteerd zouden zijn, wanneer de mensen eutelegenesis zouden accepteren. In een rede voor het Britse eugenetische genoot schap beschreef de beroemde bioloog eute legenesis als kunstmatige inseminatie, waarbij uiterlijk en innerlijk voortreffe lijke mannen als donor fungeren. De 74-jarige Sir Julian verklaarde, dat dit systeem maar moeilijk aanvaard zal worden, maar hij zei ervan overtuigd te zijn, dat het op grote schaal in praktijk gebracht zal worden, als er voldoende pioniers gevonden zouden worden om de gunstige resultaten aan te tonen. „Het stellige succes van het experiment in de vorm van voortreffelijke en geluk kige kinderen zou er een aanzienlijk aantal echtparen toe brengen dezelfde methode toe te passen," aldus Huxley. Sir Julian zei nog dat bij het werven van donors gelet zou moeten worden op gezondheid, fysieke schoonheid, hand vaardigheid, atletische hoedanigheden, in telligentie en leiderscapaciteiten. CONAKRY (Guinea) (Reuter) Al- milcar Cabral, de leider van een van de partijen die zich tegen het regime in Por tugees Guinea verzetten, heeft de leden van de speciale commissie van onderzoek van de UNO gezegd dat de Portugese hervormingen van vorig jaar de onder drukking in Guinea slechts hebben ver groot. De commissie werd december door de UNO-Assemblee ingesteld nadat Por tugal geweigerd had inlichtingen over zijn overzeese gebieden te verstrekken. Zij is enkele dagen geleden uit Ghana in Conakry aangekomen. In Ghana werden vluchtelin gen uit Portugese gebieden gehoord. De commissie, die zeven leden telt, is ook in Kongo en Tanganyika geweest. Cabral verklaarde dat de levensstan daard in Portugees Guinea aanzienlijk ge daald was tengevolge van verlaging van invoerprijzen waarmee de kosten van de strijd om Angola betaald zouden moeten worden. Volgens Cabral genieten slechts drie op de duizend Afrikanen in Portugees Guinea zekere rechten en is 99 percent van de bevolking analfabeet. GENèVE (Reuter, AFP) De leider van de Russische delegatie naar de ontwape ningsconferentie in Genève, Zorin, heeft westelijke voorstellen inzake gedetailleerde technische onderzoekingen betreffende vraagstukken van internationale controle van de hand gewezen, zo is in gezagheb bende westelijke kringen vernomen. Zorin gaf te kennen, dat de afgevaar digden zich in het stadium van politieke beslissingen bevinden en dat het daarom niet wenselijk, en zelfs wellicht schadelijk zou zijn, zich in details betreffende con trole te verdiepen. Tevoren had de Amerikaan Dean ver klaard, dat de ondertekenaars van een ont wapeningsverdrag aan het begin van de tweede fase van ontwapening zonder voor behoud de jurisdictie van het Internatio naal Gerechtshof moeten aanvaarden. Dean herinnerde er aan, dat meer dan de helft van de deelnemers aan de conferentie niet zonder voorbehoud deze jurisdictie heeft aanvaard. PRAAG (AP) Tsjechoslowakije heeft West-Duitsland verzocht om uitlevering van twee oorlogsmisdadigers die vijftien jaar geleden door een Tsjechoslowaakse rechtbank ter dood veroordeeld werden. Het zijn Franz Karmasin en Ferdinand Durcansky, die tijdens de tweede we reldoorlog zouden hebben huis gehou den in Slowakije. Na de oorlog vluchtten zij naar West-Duitsland, waar zij belang rijke functies hebben in Beierse vluchte lingenorganisaties. Volgens het Tsjechoslowaakse persbureau CTK is Karmasin verantwoordlijk voor anti-Joodse maatregelen in Slowakije en heeft hij persoonlijk de SS-acties in 1944 geleid, die aan 3.500 mensen het leven hebben gekost. De naam van Karmasin is genoemd in het proces-Eichmann. Hij zou een van de contactlieden van Eichmann zijn geweest. Reuter „Wanneer zij worden uitgele verd, zullen zij onmiddellijk terecht wor den gesteld, tenzij er nieuw, ontlastend materiaal wordt geleverd", aldus werd woensdag te Bratislawa op een perscon ferentie van de Slowaakse vereniging voor de strijd tegen het fascisme medege deeld. PARIJS (Reuter) L'Humanité, het of ficiële partijblad van de Franse communis tische partij, heeft bekendgemaakt, dat de partij zich er op voorbereidt haar anti- gaullistische en anti-regeringspropagandate matigen met het oog op de komende al gemene verkiezingen. Maurice Thorez, de onbestreden leider van de partij, wekte in een toespraak tot het centrale comité de leden op, de partij- propaganda te herzien. Zijn rede, die óp 31 mei was gehouden, werd dinsdag in l'Humanité afgedrukt. Thorez wil een minder revolutionair ge formuleerde propaganda en een gematigde critiek op de vijfde republiek en president De Gaulle. De regelrechte oppositie tegen president De Gaulle van vier jaar geleden kostte de partij 1.700.000 stemmen van het totaal van bijna vijf miljoen. Thorez schijnt te vrezen, dat dezelfde houding volgend jaar een dergelijk resultaat kan hebben. Hij meent klaarblijkelijk ook, dat onder de huidige omstandigheden de meerder heid van het kiezerskorps naar rechts zal verschuiven indien het geconfronteerd wordt met de mogelijkheid van een com munistisch bewind of een door de commu nisten gedomineerde linkse coalitie. Thorez zei voorts, dat de meeste kiezers het systeem van een oppermachtige wet gevende vergadering, dat 23 kabinetscrises in twaalf jaar tijds heeft veroorzaakt, de rug hebben toegekeerd. De Fransen willen terecht onstabiliteit van de regering ver mijden, zei hij. DUSSELDORP (DPA) Een afvaardi ging van Franse verzetsstrijders en oor logsslachtoffers heeft de minister van Justitie van de Westduitse deelstaat Noord- rijnland-Westfalen verzocht om de uitleve ring van de voormalige SS-generaal Hein- rich B. Lammerding uit Diesseldorf aan Frankrijk. Lammerding, die het bevel heeft gevoerd over de SS-divisie „Das Reich", is in januari 1953 door een militaire recht bank in Bordeaux bij verstek ter dood ver oordeeld omdat hij verantwoordelijk werd gesteld voor het doden van 124 mannen in de gemeente Tulle in juni 1944 door zijn divisie. Volgens de Franse afvaardiging zou de divisie op dezelfde datum in Ora- dour 644 inwoners vermoord hebben. ********3^* *********4 **4:4<4<****4 *4 *4 *4 *4 *4 *4 OFFICIËLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op I 13 juni 1962 voor EERSTE oefening onder de wapenen komen wordt een aantal EXTRA- treinen ingelegd. Deze dienstplichtigen MOE TEN van deze treinen gebruik maken en I daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het desbe treffende station aansluiting hebben op de I voor hen bestemde EXTRA-trein. De dienst plichtigen, die hun plaats van opkomst niet met één dezer hierna genoemde treinen kun nen bereiken, moeten reizen met treinen van de normale dienstregeling. Ingevolge hun last- geving moeten zij dan reizen met de eerst- volgende reisgelegenheid na 06.59 uur. EXTRA-TREINEN. LEEUWARDEN-EIND- I HOVEN Leeuwarden v. 8.07 - Heerenveen v. .28 - Wolvega v. 8.37 - Steenwijk v. 8.48 - Meppel v. 8.59 - Zwolle a. 9.17 v. 9.33 - Deven ter v. 9.59 - Zutphen v. 10.14 - Arnhem v. 10.45 - Eist v. 10.58 - Nijmegen v. 11.07 - I Wijchen v. 11.17 - Oss v. 11.30 - 's-Hertogen- bosch v. 11.48 - Vught v. 11.56 - Eindhoven a 12.19. GRONINGEN-BERGEN OP ZOOM: I Groningen v. 8.20 - Assen v. 8.39 - Hoogeveen v. 8.58 - Zwolle a9.28 v. 9.32 - Amersfoort v 10.19 - Utrecht C.S. v. 10.40 - Geldermalsen I 11.03 - 's-Hertogenbosch v. 11.24 - Tilburg 11.44 - Breda v. 12.02 - Roosendaal v. 12.22 Bergen op Zoom a. 12.33. NIJMEGEN- ROERMOND: Nijmegen v. 11.14 - Vierlings beek v. 11.42 - Blerick v. 12.01 - Venlo v. 12.05 Tegelen v. 12.13 - Roermond a. 12.29. AM STERDAM-BERGEN OP ZOOM: Amsterdam S. v. 9.18 - Haarlem v. 9.36 - Heemstede v. 42 Leiden v. 10.15 - Den Haag H.S. v. 10.29 Delft v. 10.38 - Schiedam v. 10.47 - Rotter- dam C.S. v. 10.57 - Blaak v. 11.02 - Zuid v 11 06 - Dordrecht v. 11.20 - Roosendaal v. 11.47 Bergen op Zoom a. 11.58. AMSTERDAM EINDHOVEN AmsterdamC.S. v. 9.04 - Mui- derpoort v. 9.11 - Amstel v. 9.15 - Utrecht C.S. 9.52 - 's-Hertogenbosch v. 10.24 - Vught v. 10.31 - Eindhoven a. 10.50. ROTTERDAM- I AMERSFOORT: Rotterdam C.S. v. 9.18 - Noord v. 9.25 - Gouda v. 9.42 - Utrecht C.S 10.18 - Amersfoort a. 10.41. ROTTERDAM- I EINDHOVEN: Rotterdam C.S. v. 9.45 - Blaak 9.50 - Zuid v. 9.54 - Dordrecht v. 10.06 - Breda v. 10.26 - Tilburg v. 10.44 - Eindhoven a. 11.15. Voor jongens van 2-7 jaar: prachtige poplin - geheel dubbel of gevoerd. Met of zonder capuchon... vele modellen en kleuren! Voor 2 jaar normaal 19.75 met 1.- stijg, per jaar, slechts 2 dagen (met 75 ct stijg.) lO75 Prachtblazers van zuiver wollen Engelse flannel, geheel gevoerd. Kleuren marine, grijs en rood. Leeftijd 2-8 jaar. Normaal 19.75 met 1.25 stijging. Slechts 2 dagen (met 75 ct stijging), kleinste maat! I275 Allerleukste pakjes: hesje in strepen, ruitjes of fantasie dessins... bijpassend uni broekje. Vrolijk van kleur, vlot van model en... prima van kwaliteit! Voor 2-8 jaar normaal 8.90-10.90, slechts 2 dagen alle maten:l Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg ln 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. kent men de zaak aan het blad, waarin zi| adverteert *******4:****4:********4t4<*****4t4:*4t*4r*4c4' ***4<*4:****4:4t****4t**4'***4:4':**4:4:***4'***4< AMKO 17SÏ 'Bakket TüinkeC

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 6