Beverwijk protesteert bij minister over activiteiten van Heemskerk Ongerustheid over G.S. van wie Heemskerk alles zou mogen IJmuider Courant Aanmeldingsformulier EXTRA VOORDELIGE AANBIEDINGEN J Felle strijd om schaaktitels van Mid-Kennemerland C0R0LY Stormvogels-junioren boekten in Berlijn goed resultaat PH. DE KONING VADERDAG VOOR VADERDAG Het plan-Assumburg IJmondverenigingen vandaag en morgen Grondonteigening voor „Zeewijk" Minister Toxopeus bezoekt Velsen, Beverwijk en Heemskerk BEATRIX Bloemsierkunst De IJmuider Courant op het strand in IJmuiden IHTffWïïfl DONDERDAG 14 JUNI 1962 11 15.90 Onbedreigde zege voor Timmer in Beverwijk Naam: Straat: Plaats: In Heemskerk Nieuwe onderdoorgang in Stationsweg ijmuiden VERKOOP VAN GROND TE SANTPOORT Bezoldiging ambtenaren burgerlijke stand Kort nieuws Wij ling zijn. A. R. DE BOER Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft vanmiddag, tijdens het bezoek van de mi nister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, aan Beverwijk, namens de raad van deze gemeente ernstige bezwaren naar voren gebracht tegen de houding en activiteiten van Heemskerk, dat bewust zou handelen tegen een evenwichtige ont wikkeling van de IJmond-Noord. Ondanks afspraken tussen deze twee aan elkaar grenzende gemeenten over bouwplannen in het grensgebied, zou Heemskerk, zonder voorkennis aan Beverwijk, daar zijn gang gaan. Nog meer teleurgesteld is Beverwijk in Gedeputeerde Staten, van wie Heemskerk al jaren veel gedaan zou hebben ge kregen dat niet in het streekplan past. Een recent voorbeeld van het zich aan nie mand en niets storen ziet Beverwijk in het ontwerp-uitbreidingsplan der gemeente Heemskerk voor „Assumburg" (welk plan tot en met vandaag ter visie is gelegd). Van de zijde van het gemeentebestuur van Heemskerk deelde men ons mede, van mening te zijn dat het plan-Assumburg volkomen past in het goedgekeurde streek plan voor de IJmond-Noord. „Het plan-Assumburg is niet zo maar uit de mouw komen vallen: het is doorgesproken met de provinciale planologische dienst", aldus luidde het commentaar. Het plan-Assumburg omvat het gebied ter weerszijden van de G. van Assendelft- straat tussen de Tolweg en het reeds uit gevoerde uitbreidingsplan Poelenburg en de kom Heemskerk-Dorp. Volgens Beverwijk is het Heemskerkse plan in strijd met het streekplan omdat een brede strook van de ontworpen woon bebouwing langs de gehele noordwestzijde van het plan-Assumburg, alsmede een ge deelte langs de zuidwestzijde, is ontwor pen op gronden welke in het streekplan zijn bestemd voor weg- en „groen"-aan- leg tussen de woonwijken. Bovendien heeft het plan een uitloper in de richting van het uitbreidingsplan-Meerestein, waardoor een harmonische uitvoering van dat plan zoals dit aanvankelijk in gezamenlijk overleg tussen Beverwijk en Heemskerk is ontworpen in ernstig gevaar wordt gebracht, zo meent Beverwijk. Maar nog ernstiger acht Beverwijk de tegenstrijdigheid met de ontworpen herzie ningen van het streekplan. Het plan-As sumburg negeert volgens Beverwijk, volko men de in het streekplan opgenomen hoofdverkeers wegen en projecteert een woonwijk op de plaats waar de verkeers weg moet worden aangelegd, die zal voeren van het aansluitpunt van de Coentunnelweg op Rijksweg 9 naar de oost-west traverse welke van uit de richting Uitgeest zal voe ren naar Hoogovens, Wijk aan Zee en de in het streekplan opgenomen westelijke randweg. Het lijkt zeker zo zegt Beverwijk dat de gemeente Heemskerk uitvoering wil ge ven aan haar eigen opvattingen zoals de ze zijn neergelegd in het bekende plan- Zuiderhoek. 'Advertentie KENNEMERLAAN 24 DONDERDAG 14 JUNI Royal, 20 u.: Fusievergadering VSV- Stormvogels. VRIJDAG 15 JUNI Stadsschouwburg, Haarlem, 20 u.: Velser Kunstkring naar „Boeing Boeing". Ichthusburcht, IJmuiden, 19.30 u.: Feest avond DKV. Openbare leeszaal. Plein 1945, IJmuiden- Oost, 10-12.30, 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, 14-17 en 19-21 u. Brulboei, Kanaalstraat, IJmuiden, 16-18 en 19-20.30 u. R.-k. leeszaal, Willemsbeekweg 96, IJ- muiden-Oost, 14.30-17.30 en 19-21 u. Pe truszaal, Venusstraat, IJmuiden, 17-18 en 18.30-19.30 u. Josefhuis, Velsen-Noord, 14- 17 en 19-21 u. Raadhuis Velsen, 11-12 u.: Spreekuur wethouder van financiën. Naar het gevoelen van Beverwijk zal het frustreren van de concepties van het streekplan door Heemskerk ernstige ge volgen hebben ook ten aanzien van de ver werkelijking ygn het streekplan op het ge bied van de gemeente Beverwijk. Daarom zal de raad van Beverwijk bij de gemeen teraad van Heemskerk, bij G.S. en bij de minister van Binnenlandse Zaken ernstige bezwaren indienen tegen het uitbreidings plan-Assumburg. Dit besluit werd gisteravond met alge mene stemmen tijdens een spoedeisende raadsvergadering te Beverwijk genomen. De voorzitter, burgemeester Bruinsma, had aangedrongen spoed te betrachten. Volgens waarnemingen is men in Heems kerk, vooruitlopend op de vaststelling van het uitbreidingsplan-Assumburg, reeds be gonnen met woningbouw en het aanleg- Burgemeester H. Nieten gen van riolering en straten op terreinen waarop in het streekplan hoofdverkeers wegen zijn ontworpen. De heer D. Koger (Prot. Chr.) zei begrip Jan Timmer heeft de „forme" te pakken. In de zevende zomeravondrit van de Be- verwijkse rennersclub „Kennemerland", die over een afstand van zeventig kilo meter in het sportpark „Adrichem" te Beverwijk werd gehouden, ontsnapte hij acht ronden voor het einde uit het peloton en bleef ondanks hardnekkig verweer van Bert Weeda, Fred van Tongeren en Henk Wentink volledig buiten schot. Er is in deze zomeravondrit volop strijd geleverd. Vooral Dirk de Ruiter en Fred van Tongeren weerden zich daarbij aan vankelijk het meest. Zij kregen echter geen kans om een beslissende voorsprong te nemen. Alleen Jan Timmer slaagde ten slotte in die opzet en hij kwam afgeschei den van zijn concurrenten, van wie Weeda, Van Tongeren en Wentink nog geprobeeerd hebben om hem te achterhalen, als win naar over de eindstreep. De uitslag was: 1. J. Timmer (Velsen- Noord); 2. B. Weeda, 3. F. van Tongeren (beiden Beverwijk); 4. H. Wentink (Heemskerk); 5. J. Groot (Beverwijk); 6 L. Zonneveld (Uitgeest); 7. D. de Ruiter. 8. D. Dullemans (beiden Beverwijk). Uitslag B-klasse: 1. J. Serpenti (Wijk aan Zee); 2. J. van Rijn (Beverwijk); 3. H. de Groot, 4. J. van Egmond (beiden Heemskerk); 5. H. Luntz (Beverwijk). Uitslag C-klasse: 1. P. Slotemaker, 2. S. de Goede, die aanvankelijk als eerste de eindstreep gepasseerd was, maar ge diskwalificeerd werd wegens hinderen in de eindsprint; 3. G. v. d. Winde, 4. P. Boon- sma, 5. R. Ooteman (allen Beverwijk). Uitslag jeugdklasse: 1. G. Tuyn, 2. J. van Hooff, 3. A. Martens, 4. E.v. d. Oute- naar (allen Beverwijk); 5. G. Durge (Wijk aan Zee). te abonneren op a 7.65 per kwartaal of 0.59 per week*) Doorhalen wat niet verlangd wordt. Burgemeester J. G. S. Bruinsma te kunnen opbrengen voor door Heemskerk opgeworpen bezwaren. Maar de manier waarop men daar tegen het bestaande en het te herziene streekplan in te werk gaat is bedenkelijk. Het is treurig te moeten constateren dat de twee gemeenten langs elkaar heen werken. Het wordt tijd dat de beslissing valt over de voorgenomen samenvoeging. De heer J. de Weyer (K.V.P.) zei al acht jaar lang te hebben moeten constate ren dat Heemskerk toestemming krijgt te bouwen in afwijking met het streekplan. Hij is zeer ongerust over de houding van G.S. De voorzitter betreurde het, dat door G.S. geen sterker beleid werd gevoerd. Ook ir. J. Nieuwenweg (V.V.D.) kon geen bewondering hebben voor het beleid van G.S., die „de jongelui maar hun gang laten gaan". De heer R. W. Kaebisch (P.v.d.A.) con stateerde, dat Heemskerk nu maar even tjes met één pennestreek het uitbreidings plan-Meerestein onmogelijk gaat maken. We moeten hard protesteren", aldus de heer Kaebisch. Nadat de voorzitter vastgesteld had, dat de gehele raad het hiermee eens was, deel de hij mede dat de bezwaren van Bever wijk kenbaar zouden worden gemaakt bij de minister van Binnenlandse Zaken, de fracties in de Provinciale Staten, het college van G.S. en de gemeenteraad van Heemskerk. Ondergetekende: wenst zich met ingang van Handtekening: Zij die zich met ingang van 1 juli 1962 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1962 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonnees, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. Van het gemeentebestuur van Heemskerk vernamen we nog het volgende. Volgens het te herziene streekplan IJmond-Noord gaat een deel van de door- voerweg vanaf het aftappunt van de Coen tunnelweg door een gedeelte van het uit breidingsplan-Assumburg. Vandaar dat Heemskerk bezwaar heeft tegen de voor gestelde loop. Het plan Meerestein komt, volgens Heems kerk, helemaal niet in de verdrukking. „Voor zover dit plan op Heemskerks ge bied ligt, is liet volkomen aangepast aan dat deel van het plan, liggende in de gemeente Beverwijk". De gemeenteraad van Velsen heeft be gin vorig jaar voorlopig goedgekeurd het plan tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting, van de gronden gelegen ten zuiden van IJmuiden, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 92.76.60 h.a. Deze grond is bestemd voor de uitvoe ring van het plan van uitbreiding „Zee wijk". Het bovenbedoelde voorlopig goed gekeurde plan tot onteigening is geduren de dertig dagen, voor een ieder ter inzage gelegd. Van de geboden gelegenheid om bezwaren tegen het plan in te dienen heeft niemand gebruik gemaakt, zodat thans door de raad tot vaststelling van een besluit tot onteigening van de onderhavige gronden kan worden overgegaan. Het uit breidingsplan „Zeewijk" is nog niet door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd. In de lijst van investeringen, door de Velsense gemeenteraad vastgesteld in mei j.l„ werd voor de bouw van een nieuwe onderdoorgang in de Stationsweg te Vel sen een bedrag geraamd van 422.000. Uit de toelichting blijkt, dat in totaal een kre diet beschikbaar is van 450.000. Aange zien in het voorstel inzake investeringen is toegezegd, dat de bouw van deze onder doorgang nog afzonderlijk bij de raad aan hangig zal worden gemaakt, is bij de stuk ken een schrijven van de Nederlandse Spoorwegen n.v. te Utrecht gevoegd, waar uit blijkt, dat de totale bouwkosten worden geraamd op een bedrag van rond 430.000 plus 5000 voor bijkomende kosten. Met dit schetsplan hebben B. enW. zich enkele technische details, welke nader hand kunnen worden geregeld, buiten be schouwing gelaten kunnen verenigen. In verband hiermede stellen zij de raad voor met de bouw van deze onderdoor gang, welke door de Nederlandse Spoor wegen n.v. zal worden uitgevoerd, in te stemmen. TENTOONSTELLING BIJ HOOGOVENS Bij Hoogovens IJmuiden wordt zondag 17 juni van 1417 uur een tentoonstelling gehouden van werken, vervaardigd door de schilder Jan van Geen. Advertentie OVERGOOIERS, pied de poule, in beige en bleu, maten 34 t/m 42 16.95 Tricot nylon DAMESBLOUSES merk Novana met lange mouw 13.75 met korte mouw ƒ11.95 Genopte DASJES 2.45 Moderne mousse HAARBANDEN 1.45 Imprimé JAPONNEN, mooie kwaliteit, in leuke zomerse dessins, v.a. 19.95 Grote collectie Trevira JAPONNEN en DEUX PIECES o.a. in de prijzen29.75 - 39.75 - 49.75 Leuk JUMPERTJE in gemerceriseerde katoen met rayon in de kleuren wit, geel, bleu, rose en lindengroen. Echt iets voor de vakantie 5.95 Utde/lbru/ Speciaalzaak Dames- en Kinder- confectie PLEIN 1945 Telefoon 7541 In de 3e ronde van de strijd om de per soonlijke schaaktitels van Mid-Kennemer- land is bijzonder fel strijd geleverd. In een toernooi, bestaande uit vijf ronden, vormt de derde ronde de zogenaamde „sleutelronde" waarin de meeste spelers definitief tot de kanshebbers dan wel de kanslozen gaan behoren. Het was aan de gespeelde partijen duidelijk merkbaar dat er veel op het spel stond. In de hoofdklasse ging de belangstelling voornamelijk uit naar het treffen P. Stet- P. Zwart. De wit-speler leidde met een halve punt voorsprong in het klassement. In een vier paardenspel kwam Stet gunstig door de opening. Hij hield een pion als batig saldo en toen werd duidelijk dat Zwart hard zou moeten vechten om in elk geval zijn achterstand tot een halve punt beperkt te houden. Hij verdedigde zich goed maar kon toch niet verhinderen dat Stet positioneel in het voordeel kwam. De aanwezigheid van ongelijke lopers maakt het nog twijfelachtig of Stet met zijn plus pion in de afgebroken stelling tot winst zal kunnen komen. De kans lijkt wel groot en De minister van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus heeft vandaag een bezoek gebracht aan Velsen, Beverwijk en Heemskerk, de drie IJmondgemeenten die betrokken zijn in een door deze bewinds man gedachte grenswijziging (tussen Vel sen en Beverwijk) en samenvoeging (van Beverwijk en Heemskerk). Om tien uur vanmorgen arriveerde de minister vergezeld van de secretaris-ge neraal dr. A. H. Günther, de chef van de afdeling binnenlands bestuur de heer A. L. Wilkeshuis en het hoofd van het bureau ruimtelijke ordening de heer J C. Adriaansen op het raadhuis te Velsen. Het ministeriële gezelschap werd bij zijn bezoek verwelkomd door burgemeester mr. J. C. Bührmann en de wethouders. Tevoren was de commissaris van de Koningin in Noord-Holland, dr. M. J. Prinsen, in gezelschap van de gedepu teerden mr. H. Westermann en ir. W. J. L. J. Merkx en de chef der eerste af deling (waaronder de ruimtelijke ordening valt) mr. M. van JVIanen, op het Velsense raadhuis aangekomen. Na een verblijf van ongeveer drie kwar tier vertrok men weer, voor een rondrit door de gemeente. Via de Stationsweg. De Noostraat, Lange Nieuwstraat reed de stoet over de sluizen naar Velsen- Noord, om te omstreeks halftwaalf be groet te worden door het Beverwijkse ge meentebestuur. Over de door burgemeester J. G. S. Bruinsma, namens de gemeenteraad van Beverwijk naar voren gebrachte ernstige bezwaren met betrekking tot de houding en activiteiten van de gemeente Heems kerk, die in strijd met het streekplan voor de IJmond-Noord en nadelig voor de belangen van Beverwijk zouden zijn, kan men elders in dit blad lezen. Minister mr. R. H. LJ Toxopeus De heer C. P. Post jr. te Santpoort heeft de gemeente Velsen verzocht aan hem ten behoeve van de bouw van een woning te verkopen het terrein, ter oppervlakte van ongeveer 225 m2, liggende aan de Huir te Wissenlaan te Santpoort. Dit verzoek kan, naar B. en W. menen, worden ingewilligd. Een verkoopprijs van 20 per m2 voor de ze grond komt het college redelijk voor. De gegadigde heeft hiermede ingestemd. Advertentie Geef vader een BLIJVENDE PLANT Grote keuze in onze plantenkas KENNEMERLAAN 56 - TELEF. 6083 Na Beverwijk kwam Heemskerk aan de beurt voor een kort bezoek door de minister en zijn gezelschap. Minister To xopeus onderhield zich daar met burge meester H. Nielen. dat zou betekenen dat hij een gerieflijke voorsprong zou krijgen. Temeer daar J. A. Rodenberg en L. van Hoek in hun tref fen wel eens tot remise zouden kunnen ko men. Het Slavische gevecht bracht Roden berg duidelijk het beste van het spel maar hij kon toch geen beslissende bres slaan. Toen hij bovendien iets versaagde greep Van Hoek de gelegenheid aan van repliek te dienen. Hij kwam tot pionwinst en staat in de afgebroken stelling (een toren eindspel) dan ook beslist beter. Re mise-mogelijkheden zijn bij goed spel voor Rodenberg wellicht nog aanwezig. Het duel P. Sterk-F. J. Walda werd uitge steld. In de eerste klasse moet het al heel raar lopen wil de Pat Matter J. Philipsen niet als kampioen uit de bus komen. Te gen A."A. Verkooijen (Kijk Uit)) kwam hij in een Konings-indische partij al snel in het voordeel en won een belangrijke pion. Hoewel Verkooijen het zijn rivaal wel ge makkelijk maakte met enkele minder ge slaagde zetten, zou de nederlaag vermoe delijk toch niet af te wenden zijn ge weest. Het duel T. Alting-A. van Maanen stond in het teken van de tweede plaats. De verliezer zou zich als uitgeschakeld kunnen beschouwen, de winnaar zou van een eventuele misstap van Philipsen nog kunnen profiteren. Beide spelers speelden zeer geconcentreerd. Toen zij nog 17 zet ten in 10 minuten moesten doen was er nog niets van het bord verdwenen. Kampioen v. Maanen, die met zijn Hollandse verde diging aanvankelijk goed spel had gehad, kwam in de tijdnoodfase door sterk spel van zijn rivaal snel in moeilijkheden. Al- ting drukte door en won fraai, mede als gevolg van een blunder van Van Maanen, die hiermee vrijwel zeker afstand zal moeten doen van zijn titel. De partij W. Oostendorp-W. Sterk werd uitgesteld tot dinsdagavond 19 juni. De ranglijst luidt nu als volgt: 1. J. Philipsen (Pat Mat)3 3 3 2. T. Alting (Pat Mat)3 2-12 3. A. van Maanen (Kijk Uit) 3 111 l'/i 4. A. A. Verkooijen (Kijk Uit) 3 1-21 5. W. Sterk (Santpoort)2-11 Vi 6. W. Oostendorp (Weenink) 2 2 0 Het college van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft B. en W. van Velsen medegedeeld voornemens te zijn de bezol diging van ambtenaren van de burgerlijke stand in deze provincie te wijzigen in over eenstemming met de herziening van de sa larissen der rijksambtenaren per 1 januari 1962. Het college van Gedeputeerde Staten heeft verzocht het gevoelen van Velsens gemeenteraad in te winnen over de voor genomen bezoldiging. Advertentie naar Breestraat 108 Beverwijk Valse aangifte. Wegens het laten op maken van een valse geboorte-akte ver oordeelde de Almelose rechtbank een Ol- denzaler tot vier weken gevangenisstraf voorwaardelijk en 50 boete. De man had aangifte gedaan van de geboorte van een meisje. Daarbij had hij verklaard dat het een dochtertje van zijn vrouw was. Zijn ongehuwde dochter was echter de moeder. Met andermans cheques. Sinds een week doet een ongeveer 35-jarige man in Amsterdam regelmatig inkopen, waarbij hij cheques van de gemeentegiro in be taling geeft die op naam staan van de heer H. H. Struiwig (no. S. 7693). Tot nu toe kwamen twaalf aangiften bij de politic binnen. Het chequeboekje is door de heer Struiwig verloren of het is hem ontstolen. Beroepen te Harderwijk J. Jongerden te Bruchem en Kerkwijk te Nederhemert J. Catsman te Genderen te Rotterdam- Hillegersberg (2 vacatures) H. C. Kranen donk te Emmen en dr. C. Graafland te Woerden. Het is tot onze spijt niet uitvoer- voerbaar gebleken om de IJmui der Courant te bezorgen bij die abonnees die in vakantiehuisjes op het strand verblijven. Voor de abonnees is de krant echter verkrijgbaar èt 10 cent per exemplaar bij „De Tok o" Cor van der Meer op het strand. vertrouwen dat deze rege tot ieders voldoening zal DE DIRECTIE Stormvogels heeft met een junioren A- team deelgenomen aan een internationaal jeugdtoernooi te West-Berlijn, georgani seerd door SC Union 06, waaraan ook de volgende verenigingen meededen: FC Neu- chatel, Zwitserland; SC Wien, Oostenrijk; FC Eintracht, Wels, Oostenrijk; SV Ein- tracht Trier 05, West-Duitsland; FC Kon- stanz 1900, West-Duitsland; Victoria 96 Wuppertal, West-Duitsland; Union 06, West-Berlijn. Stormvogels wist de tweede plaats te bereiken. De vereniging Union 06 is eigenlijk af komstig uit Oost-Berlijn. Tijdens een trip per vliegtuig naar Hamburg is het eerste team van deze vereniging uitgeweken naar West-Berlijn en daar opnieuw opgericht in 1952. De reis ging per trein en duurde 12 uur, aankomst 's avonds om 19 uur. Als onderkomen van Stormvogels was het gebouw van de Berlijnse Voetbalbond gereserveerd. De wedstrijden vonden plaats in het Post-Stadion, te vergelijken met het Olympisch Stadion te Amsterdam. Er was een officiële ontvangst door de burgemeester van Berlijn-Tiergarten, die ook de opening en prijsuitreiking verricht te. De IJmuidenaren overhandigden hem de gemeentepenning van Velsen, die door B. en W. beschikbaar was gesteld. In dit zeer goed bezette toernooi zag Stormvogels kans de tweede plaats te be reiken. De prijs was een prachtige koperen schaal met embleem van Berlijn, aange boden door de Berlijnse Voetbalbond. Uitslagen: StormvogelsUnion 06 10; Stormvogels—Konstanz 1900 11; Storm vogels SC Wien 10. Finale: StormvogelsFC Eintracht Trier 05 0—1. Dit resultaat werd bereikt door de voor treffelijke samenwerking van spelers, trai ner en leiders. Het Stormvogels-elftal heeft een zeer goede indruk gemaakt. Uit stekend waren keeper Scholder, de gehele achterhoede, en in de voorhoede Glas en Spruit. De finale werd gefloten door een Zwitserse internationaal, Jean Meister. Er werden tijdens het verblijf in Berlijn bezoeken gebracht aan het Olympia-Sta- dion (internationale atletiek) en aan een pinksterconcert in de dierentuin. Voorts maakte men een rondrit door West-Berlijn. Het besluit vormde een algemene feest avond. Er was een uitstekende organisatie. Vele contacten werden gelegd met boven genoemde verenigingen (o.a. ontving men een uitnodiging uit Zwitserland en Oos tenrijk). Advertentie VERRAS VADER met een gouden ring manchet-knopen prima horloge enz. ALLE BEKENDE MERKEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11