FLN breekt op zijn beurt het contact met de OAS af Zwartvoeten" dreigen met gruwelijke wraakoefening I2§j K. v. K. in Haarlem verontrust over arrest van Hoge Raad tiek?t j Vervoersprogram vandaag in Brussel ter sprake Meerderheid aan weerszijden Het Kanaal verkiest tunnel 'T SILVER STOEPKE Dufhüs stelt Adenauers opvolging aan de orde Nieuwe kernproef in Nevada-woestijn Amerikaanse sergeant in Vietnam gedood Vrije olie-invoer uit derde landen Haye de la Torre leidt in presidentsverkiezing Havenarbeiders eisen een 30-urige werkweek In algemene vergadering wordt een brief aan drie ministers besproken RQ MAN Gevaarlijk geneesmiddel in België verboden Kanotocht tegen kernproeven DONDERDAG 14 JUNI 1962 15 Eisen Het moet met respect en veel vertrouwen gebeuren Moorden Uittocht Onder ons ge plyan een man is h< regd, old boy: 8 ;ér in GENTLEROY 5 EEG-commissie Peruaans parlement zou knoop moeten doorhakken VERSIER NU VADER OP VADERDAG EENS MET EEN KLOEKE ZEGELRING U weet 't 't Personeelswoning geen dienstwoning Valkenburg-Houfhem Verkoop van sof tenon is voorlopig gestaakt Traffipax voor rijkswacht in het Belgische verkeer Bouw van een brug is duurder en tijdrovender (Van onze correspondent) PARIJS. Na de O.A.S., die vorige week het initiatief tot een onderbreking der geheime onderhandelingen had ge nomen, heeft gisteren op zijn beurt ook het F.L.N., bij monde van de premier van de voorlopige Algerijnse regering, Ben Khedda, een einde gemaakt aan de besprekingen met de Franse activisten en „zwartvoeten". Ofschoon de Algerijn se politiek, zoals gebleken is, vele uit wijkmogelijkheden biedt, moet toch wor den gevreesd dat de breuk dit keer on herstelbaar zal blijken. Het gevaar van een Algerijnse Bartholomeüsnacht- of een dolle dinsdag voor, tijdens, of na het referendum op 1 juli heeft zo opnieuw een actueel en dreigend karakter aan genomen. Een ander gevolg dat door dit echec te duchten valt, is dat de „zwart voeten" hun vroegere plannen zullen oprakelen, met het doel in de grote ste den, en met name in Oran, Franse deel staten in het leven te roepen. De her vatting van de Frans-Algerijnse oorlog ad infinitum zal dan moeilijk te ver mijden zijn. De geharnaste verklaring van Ben Khed da, die tot de gematigde leiders van het F.L.N. behoort, hield intussen ook een duidelijke afwijzing in van de pogingen die de president van het voorlopige uitvoeren de orgaan, Farès, sedert 18 mei had onder nomen om de tegenstellingen met de „zwartvoeten" in plaats van met kneed- bcmmen en mitrailleurs door overleg rond de groene tafel tot een oplossing te bren gen. We staan tegenover een reeks ma noeuvres, aldus Khedda, die tot doel heb ben de akkoorden van Evian te onder mijnen en te saboteren. Er kan geen sprake van zijn supplementaire garanties voor de Europeanen aan de akkoorden van Evian toe te voegen. Die akkoorden vormen de enige, maar dan ook volstrekt afdoende garantie voor de toekomst waarvan ook de Europeanen gebruik kunnen maken. We raden de Europeanen daarom aan eerst de teksten van de akkoorden te gaan lezen. In Parijs meent men te weten dat de „zwartvoeten" bij monde van de voor malige studentenleider Susini, die Farès drie of vier keer heeft ontmoet, zich niet verlegen hebben getoond met hun preten ties. Ze verlangden een algemene amnestie voor alle terroristen en moordenaars als prijs voor een definitief bestand. Voorts zou de O.A.S. als politieke partij door de Algerijnen aanvaard moeten worden. Ten slotte 'eisten ze dat een hoog percentage O.A.S.-leden in de troepen zou worden opgenomen, die de orde in Algerije na juli zullen hebben te handhaven. In ruil voor die condities is de O.A.S. dan evenwel bereid de onafhankelijkheid van Algerije, met inbegrip van de Sahara, te erkennen. (Reuter) De O.A.S. heeft woensdag avond in een radio-uitzending in Algiers gewaarschuwd, dat als de pogingen van de O.A.S. om waarborgen te. krijgen voor de Europeanen mislukten, de O.A.S. „alle olie- en gasbronnen" in brand zou zetten en dammen in de lucht zal laten vliegen. Een mislukking van de onderhandelingen met de tegenpartij zou meebrengen, dat de O.A.S. niets zal achterlaten. Alle Euro peanen zouden bevel krijgen Algerije te verlaten en hun woningen zouden achter hen worden verbrand. Volgens de omroeper zijn de onderhande lingen nog gaande op het hoogste vlak. De O.A.S.-aanhangers dienen tot zaterdag of zondag te wachten op het resultaat hier van. Voor het eerst sinds enige tijd vermeld de de dodenlijst ook weer een Franse naam, een kolonel in Oran, die door de O.A.S. vermoedelijk door „een vreselijke vergissing" uit de weg is geruimd. In een piratenuitzending werd gezegd dat men aanneemt dat de vermoorde officier voor stander was van het streven van de O.A.S. (Van onze correspondent) BONN Dufhüs, de nieuwe leidende functionaris in Adenauers Christen-Demo cratische Unie, heeft gisteren voor de de C.D.U.-fractie gezegd, dat de verant woordelijke politici in de partij zich inten sief moeten bezighouden met de opvolging van bondskanselier Adenauer. Dit moet echter met veel respect en vertrouwen ge beuren, aldus Dufhüs, die zei ervar over tuigd te zijn dat ook Adenauer zelf hiertoe zal moeten meewerken. Verder zei hij aan te zullen sturen op een nauwe samenwerking in vertrouwen tussen partijleiding en Bondsdagfractie der C.D.U. Het werk in de partij kan niet meer door één man of een paar mannen worden verricht, maar moet door een gro te leidende groep gedaan worden, zo zei Dufhüs. Over zijn eigen taak zei hij, dat hij deze niet opvat als die van een soort televisie-directeur. Mijn functie is niet zo zeer organisatorisch alswel politiek lei dinggevend op te vatten, aldus Dufhüs, die nog de nadruk legde op de grote betekenis van het christelijk geloof als basis van de Christen-Democratische Unie. WASHINGTON (Reuter) - De Verenigde Staten hebben op het proefterrein in Ne vada een kernproef van geringe kracht genomen. Het was de 37ste proef van de lopende serie, zo heeft de commissie voor kernenergie meegedeeld. SAIGON (Reuter) Bij een actie te gen communistische guerillastrijders ii Vietnam zijn gisteren een Amerikaanse sergeant gedood en twee Amerikaanse mi litairen gewond. De gevechten vonden plaats in de nabijheid van de grens met Laos. Volgens de Amerikaanse militaire woordvoerder namen de militairen deel aan een door het Zuidvietnamese leger uit gevoerde operatie. om in Oran een autonome Europese en clave te stichten. Voorts kwamen nog een Europeaan en een mohammedaan om het leven. Het officiële Algerijnse persbureau (APS) heeft in Tunis gemeld, dat leden van het Franse Vreemdelingenlegioen dinsdag avond in Sidi-Bel-Abbes, op zoek naar mohammedaanse nationalisten, een gezin van elf leden hebben uitgemoord. In Al giers heeft de O.A.S. woensdag twee scho len, een winkel, een café en een restaurant in brand gestoken of in de lucht laten vliegen. Een gebouw van het gas- en elek triciteitsbedrijf en een spoorwegkantoor m het centrum van Algiers werden eveneens in brand gezet. Woensdag zijn in Algiers vijf Europeanen door mohammedanen ont voerd. Tot dusver zijn 120.000 Europeanen uit Algiers vertrokken, dat is een negende van de Europese bevolking voor het begin van de uittocht. In de eerste twaalf dagen van deze maand zijn 92.000 mensen naar Frank rijk vertrokken. Dinsdag zijn ruim 3.200 repatrianten in Frankrijk aangekomen. De luchtvaartmaatschappijen „Air France" en „Air Algérie" zullen vandaag hun dien sten hervatten, na sinds 1 april onder be dreiging van de O.A.S. de dienst te hebben gestaakt. Advertentie m H BRUSSEL De E.Ë.G.-commissie is tot de conclusie gekomen dat de gemeen schappelijke energiepolitiek van de E.E.G. gericht moet zijn op lage prijzen en een gegarandeerde voorziening. De commissie zal daarom in het kader van de voorstel len voor een gemeenschappelijke energie- politiek vragen om vrije invoer.van ruwe olie en een laag invoerrecht op oliepro- dukten uit derde landen, zo heeft de Franse vice-voorzitter van de E.E.G.-com- missie, Robert Marjolin, vandaag in Keu len verklaard. Marjolin zei dit in een rede voor het energie-instituut van de universiteit van Keulen, waarin hij een uiteenzetting gaf van denkbeelden die men zich in Brussel heeft gevormd over de toekomstige ge meenschappelijke energiepolitiek. Na een overgangsperiode die in 1970 moet aflopen, zullen ruwe olie en oliepro- dukten vrij en zonder douanerechten of contingentering binnen de gemeenschap moeten kunnen worden verhandeld, zo ver klaarde hij. De invoer van ruwe olie en olieprodukten uit niet-E.E.G.-landen dient dan vrij te zijn. Alleen voor de olie uit communistische landen is volgens de E.E.G.-commissie een gemeenschappelijk contingent nodig. Voorts staat de commissie op het stand punt dat het E.E.G.-buitentarief voor ruwe olie op nul gehandhaafd moet blijven en dat voor olieprodukten slechts lage tarie ven moeten worden voorzien. De ver bruiksbelastingen op olie die binnen de ge meenschap bestaan, zullen voor alle ge- meenschapslanden gelijk moeten worden gemaakt en wel op een zo laag mogelijk niveau, zo .betoogde Marjolin. LIMA (Peru) (Reuter) In het verloop van de uitslagen van de presidentsverkie zingen in Peru is woensdag onverwachts een wending gekomen ten gunste van Vic tor Haya de la Torre, de leider van de revolutionaire Amerikaanse volksbond (APRA). Door de nieuwe ontwikkeling zal waar schijnlijk geen der kandidaten een derde van het totaal aantal uitgebrachte stem men krijgen. Dit betekent dat dan de be slissing over het presidentschap door de volksvertegenwoordiging moet worden ge nomen. Bij het tellen van de stemmen uit de moeilijk bereikbare noordelijke provincies bleek dat de leider van de volksactiepartij Fernanco Belaunde Terry door Haya de la Torre voorbij was gestreefd. Dinsdag werd Belaunde nog als winnaar der verkiezingen beschouwd. Volgens elektronische rekenmachines van het leger beschikte Haya de la Torre woensdag over 517.000 stemmen, tegen Be launde over 516,000 stemmen. De derde belangrijke kandidaat, generaal Manuel Odria, had toen 450.000 stemmen op zich verenigd. Volgens welingelichte kringen betekent de wending ten gunste van de 67-jarige Haya de la Torre een onaangename ver rassing voor het leger, dat steeds tegen diens politieke inzichten gekant is geweest. President Manuel Prado van Peru brengt zijn stem uit in de presidents verkiezingen. Om te voorkomen dat iemand dubbel zou stemmen werd eerst een vingerafdruk genomen van elke kiesgerechtigde, die zich bij de stembureaus meldde. NEW YORK, (AP) De internationale vakvereniging van havenarbeiders heeft een 30-urige werkweek met dubbele beta ling van overuren plus talloze andere uit keringen geëist. De reders hebben de eisen onmiddellijk onverantwoordelijk, onmoge lijk en astronomisch genoemd. De kortere werkweek en de andere loon eisen zouden de rederijen per jaar alleen al 100 miljoen dollar kosten, zei Alexander P. Chopin, voorzitter van de New Yorkse scheepvaartvereniging, waarin 153 rede rijen verenigd zijn. De eisen zijn door de vakvereniging ge steld voor 65.000 havenarbeiders in het gebied van Searsport (Maine) tot Hampton Roads (Virginia). Advertentie aan zijn sterke mannenhand. Onze collectie is nu wel bijzonder mooi in diverse steensoorten, o.a. Onix-cornalijn Voor 49.75 heeft Vader reeds een FEESTDAG. Lage steen - Jaspis Kunsit en Robijn GROTE HOUTSTRAAT 49 - het huis met het carillon In de algemene ledenvergadering die de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken maandagavond 18 juni in het gebouw aan het Nassauplein in Haarlem houdt, komt het concept aan de orde van een brief die de Kamer wil sturen aan de ministers van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, van Maatschappelijk Werk en van Binnenlandse Zaken over het bouwen van eigen woningen door ondernemers. Het bedrijfsleven is namelijk de laatste tijd verontrust door een arrest van de Hoge Raad (van 17 maart 1961) waarin de Raad oordeelde dat een overeenkomst door een werkgever, gesloten met een werknemer wiens loon onder meer bestaat in vrije bewoning van een door de werkgever speciaal voor de huisvesting van zijn personeel bestemd en gebouwd huis, een gemengde overeenkomst is, te weten deels arbeids overeenkomst en deels huurovereenkomst. In tal van gemeenten worden op initia tief van het bedrijfsleven woningen ge bouwd, waarvan de bouwkosten geheel door ondernemers worden betaald. Dit streven wordt door verscheidene gemeen ten sterk gestimuleerd, omdat daarmee een belangrijke stap wordt ondernomen ter leniging van de woningnood. Daarbij is het bedrijfsleven van de ver onderstelling uitgegaan dat de aldus door zijn toedoen gecreëerde woongelegenheid voor al zijn personeelsleden voorbehouden zal kunnen blijven, omdat in het algemeen exceptionele omstandigheden daargela ten deze woningen als dienstwoningen moeten worden beschouwd, wanneer aan wijsbaar is dat deze woningen speciaal gebouwd en bestemd zijn voor personeel dat bij de bedrijven reeds in dienst is of zeer spoedig in dienst komt. In het ver leden heeft de jurisprudentie ook steun ge- far Advertentie Zoek het n!et te ver, u vindt het In In mei en juni wordt de romantiek van het Geuldal niet door hoogseizoendrukte aan uw oog ont trokken. Kom dan Gratis inlichtingen worden gaarne verschaft. V.V.V. Valkenburg (L), Tel. 04406-2048 geven aan deze opvatting; tal van uit spraken van rechterlijke colleges bestem pelen de op deze wijze_ gebouwde wonim gen tot dienstwoningen," zodat de werkne mers die het dienstverband opzegden, de aan de onderneming toebehorende huizen moesten verlaten. De woningen kwamen dan beschikbaar voor hun opvolgers. Door het genoemde arrest van de Hoge Raad staat nu bij voorbaat het karakter van de dienstwoning niet meer vast, aldus de concept-brief, en dus evenmin bij een ontruimings-procedure een succesvol ver weer van de werkgever tegen een in te stellen beroep op huurbescherming op grond van de Huurwet door de werkne mer. Ofschoon aan de hand van dé uitspraak van de Hoge Raad zeker niet gesteld mag worden dat het begrip dienstwoning door het hoogste rechtscollege terzijde wordt geschoven integendeel blijven er nog situaties denkbaar waarin de werkgever met vrucht een beroep hierop kan doen zo kan nochtans worden geconstateerd dat het bedrijfsleven allerminst door de ze uitspraak van de Hoge Raad zal wor den gestimuleerd in zijn animo tot de bouw van eigen woningen zoals dit tot nu toe geschiedden. Afwachtende hoitding Vele ondernemers nemen thans een af wachtende houding aan. Gevreesd wordt dat de rechterlijke colleges, zich confor merende aan het arrest van de Hoge Raad de door de ondernemers aan de hand van de tot nu toe gevolgde gedrags lijn te sluiten overeenkomsten evenzo - is gemengde overeenkomsten zullen beschou wen met alle risico's die daaraan met name voor de werkgever-woningbouwer verbonden zijn. De Kamer van Koophandel zou het nu toejuichen, aldus het adres, wanneer Je ministers een brief aan alle gemecntebe sturen zouden willen schrijven, waarin wordt gewezen op de impasse waarin tal van ondernemers thans verkeren en waar in tevens de gemeentebesturen verzocht wordt voor zover dat nodig mocht zijn bij de verdeling van woningen met deze omstandigheden rekening te houden en de werkgevers bij het toewijzen van woningen tegemoet te komen ingeval zij gedupeerd zijn door een beroep op huur bescherming van de zijde van de werk nemers met betrekking tot de aan Ie werkgevers in eigendom toebehorende wo ningen. (Van onze correspondent) BRUSSEL Vandaag zal in het Belgi sche staatsblad een koninklijk besluit ver schijnen, waarbij de verkoop van „Softe- n" in België voorlopig wordt verboden, terwijl apothekers het alleen op medisch voorschrift zullen mogen leveren, zo heeft de minister van Volksgezondheid gisteren medegedeeld in de Senaat. Een en ander is een gevolg van de be roering welke in bepaalde kringen in Bel gië is ontstaan nadat een jonge moeder uit Luik enige tijd geleden het leven schonk aan een mismaakte baby. Het meisje werd zonder armen en met misvormde voetjes geboren. De jonge vrouw had dadelijk na de geboorte aan de geneesheren gevraagd het kind niet te laten leven. Deze weiger den echter. Later heeft de huisdokter haar een slaapmiddel voor het kind ge geven. Zij heeft» het toen een te grote dosis daarvan gevoerd. Kort daarna is het kind overleden. De moeder zei dat zij de volledige ver antwoordelijkheid voor de dood van het kind op zich nam. „Ik heb gedaan wat anderen niet wilden doen", zo verklaarde zij. Een anoniem telefoontje heeft de politie op de hoogte gebracht en deze heeft de moeder, de vader, een tante, de groot moeder die van de zaak afwist, en de huis dokter gearresteerd. Men neemt aan, dat het kind zo ongeluk kig is geschapen, omdat de moeder aan het begin van haar zwangerschap softe- non, een slaapmiddel, had gebruikt. Dit middel is reeds voor de geboorte van het kind verboden en uit de handel genomen. De publieke opinie in België, met name die waarvan de socialistische pers de spreekbuis is, heeft het opgenomen voor de ouders en de huisarts. Op een oproep van radio-Luxemburg, die in het gebied van Luik altijd zeer actief is, verklaarden bijna 17.000 luisteraars zich vóór de moe der en nog geen 1000 achtten, haar daad verwerpelijk. In de stad Luik zelf is verder overal ge legenheid petities ten gunste van de moe der en de huisarts te tekenen. Deze eisen een onmiddellijk ontslag uit de voorlopige hechtenis. Deze socialistische steun is niet helemaal onverdacht. Zij wordt tevens ge bruikt om stemming te maken tegen de rooms-katholieke minister van Openbare Gezondheid die, naar de socialisten be weren, de verkoop van het geneesmiddel te laat zou hebben verboden. (AP) Premier Lefèvre heeft gisteren een delegatie van zes socialistische vrou wen ontvangen. De vrouwen drongen er bij de premier op aan de verkoop van softenon in België zo spoedig mogelijk te verbieden. BRUSSEL (ANP) De patrouille-auto's van de Belgische rijkswacht worden deze zomer uitgerust met traffipax-apparatuur, twee camera's, waarmee overdag en des nachts verkeerssituaties en de rijsnelhe- den van auto's kunnen worden vastgelegd. BRUSSEL (AP) De ministerraad van de Europese Economische Gemeenschap (E.E.G.) komt vandaag bijeen voor een grote conferentie over een gemeenschap pelijk vervoers-beleid, één van Europa's neteligste problemen. Onder voorzitter schap van de Franse minister van ver keer Roger Dussaur zullen de zes mi nister spreken over een programma, dat opgesteld is door de E.E.G.-commissie. Volgens een woordvoerder voor de com missie zal 'n gemeenschappelijk vervoer beleid een nieuw machtevenwicht beteke nen tussen twee formidabele tegenstan ders de nog steeds onvervangbare, soms gesubsidieerde staatsspoorwegen en het soepele, meer dynamische wegtrans port, dat zich in particuliere handen be vindt. De commissie concentreert zich in haar programma op het vervoer per rail en over de weg alsmede op dat via de binnenlandse waterwegen. Verder wordt aandacht besteed aan de problemen, die ontstaan door het steeds groter worden de net aan pijpleidingen. Niet gesproken wordt echter over zee- en luchttransport. In het programma worden maatregelen voorgesteld ter liberalisering van 't trans port. Verder wil men afschaffing van de kwantitatieve beperkingen, die de ver voerbedrijven op grond van hun nationa liteit ontmoeten. Voorgesteld wordt de bi laterale quota geleidelijk te vervangen door E.E.G.-quota, gebaseerd op het vo lume van de nationale handel. Bezwaren worden verwacht van Neder land en Italië, die beide grote wegtrans- portbedrijven hebben. Deze twee landen willen een volkomen liberalisering van het wegransport tegen 1970. De belangrijkheid van het probleem kan afgemeten worden aan het feit, dat grote Westeuropese industrieën terughoudend heid aan de dag leggen bij het kiezen van nieuwe terreinen, het uitbreiden en sluiten van bestaande fabrieken^ omdat zij eerst willen weten welke besluiten de E.E.G. gaat nemen met betrekking tot het vervoersprobleem, de toekomstige vrachttarieven en de structuur. De commissie wil de tarieven harmo- nizeren om tegen 1970 in het gehele E.E.G.- gebied een gemeenschappelijk prijzenstel sel te hebben. Nadrukkelijk wordt ver klaard, dat het noodzakelijk zal zijn de fiscale tarieven voor brandstof, wegenbe lastingen en dergelijke te harmonizeren. Bovendien zullen de ministers vandaag overleggen in hoeverre de anti-trustbepa lingen van de E.E.G. die in maart j.l. ingevoerd werden van toepassing zijn op het wegtransport. (Van onze correspondent) PARIJS Ofschoon de beide regerin gen nog niemand, buiten een aantal tech nici dat broedt op een rapport, een oor deel vroegen, hebben twee gelijktijdige opiniepeilingen niettemin ai aan het licht gebracht dat zowel in Groot-Brittannië als in Frankrijk een meerderheid een tunnel boven een brug verkiest als middel om de oevers der Engelse en Franse kus ten te verbinden. Terwijl onder de Engelsen echter een absolute meerderheid van 51,9 percent zich aftekende vóór die tunnel, sprak in Frank rijk slechts een betrekkelijke meerderheid van 38 percent (tegen 24 voor de brug) zich voor diezelfde oplossing uit. De Franse opiniepeilers hebben het publiek ook nog de vraag gesteld of men, nu de volksstemmingen bij trossen in de lucht schijnen te hangen, ingeval van een referendum eenzelfde antwoord zou ge ven. Nogal opvallend was dat hief aan het licht gebracht werd, dat bij een re ferendum niet alleen negentien percent zich van een uitspraak zou onthouden, maar dat bovendien nog ongeveer tien percent van het publiek dan van plan was een andere mening tot uiting te bren- Uit de Britse resultaten van dit onder zoek lijkt men de conclusie te mogen trekken, dat de overbrugging van Het Kanaal, waartoe in beginsel al besloten is, inderdaad beantwoordt aan een was sende behoefte de al of niet „Splendid Isolation" van het Britse eiland te door breken. Ruim 55 percent der Britten gaf als zijn mening te kennen het Europese continent veelvuldiger te zullen bezoeken, zodra Het Kanaal per trein of auto zou kunnen worden overgestoken. Op de vraag of het met het oog op een eventueel toe treden van Groot-Brittannië tot de Euro pese Economische Gemeenschap niet ver standiger zou zijn de regels op de weg en die van het rechtshouden in het bij zonder alvast in continentale zin te her zien, antwoordden 35 op de 100 „ja" en 38 „neen", een verhouding die men, al naargelang zijn persoonlijk optimisme, hoopvol ofwel teleurstellend kan achten. De veldslag tussen de voorstanders van tunnel en van brug is intussen ook door deze enquête nog niet beslist. Niettemin schijnen de autoriteiten, ofschoon de kos ten in beide gevallen geheel door parti culieren gedragen zouden worden, toch wel over te hellen naar de tunnel. Niet alleen zou een tunnel, die ruim een mil jard gulden moet kosten, de helft goed koper kunnen blijven dan een brug. Bo vendien zou de constructie van een tun nel maar vier tot vijf jaren hoeven te duren, terwijl voor een brug tenminste zes jaar zal moeten worden uitgetrokken. Op korte termijn zullen de werkzaam heden echter in geen geval nog beginnen, want op z'n vroegst zouden de beide rege ringen pas aan het einde van dit jaar de principiële beslissing, tunnel of brug, kun nen nemen. WASHINGTON (AP) Twee New Yorkers hebben 'n kanotocht naar Wash ington gemaakt uit protest tegen de her vatting van de Amerikaanse kernproeven. Druipnat arriveerden zij op het Pentagon, waar zij een onderhoud hadden met een majoor van de voorlichtingsdienst. Zij overhandigden een perkamenten kopie van de UNO-resolutie tegen atoomproeven. De 46-jarige Harry Pruvis en de 55-jarige E. Russel Stable beiden lid van het comité voor geweldloze actie, hebben 12 dagen over de ruim 400 km lange tocht gedaan.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 15