Brazilianen (4-2 tegen Chili) en Tsjechen (3-1 tegen Joegoslavië) in de eindstrijd TONIC (jJöts ^v)inl<dieku}<>d't Giöfe m Tilly van der Zwaard evenaarde nationaal record 400 meter Rus Petrosjan voegde zich bij Gelier en Keres in kopgroep EEN FIETS «OOR NIETS atkuntuzuN! reuzefiessen 9 Twee spelers uit het veld gestuurd I T opscorers Chili" nu al een financieel succes DOS-bestuur treedt af Nederlandse leiding bij Denemarken-Malta Bestuursmoeilijkheden bij NEC door fusieplannen HVC wordt stichting Duitse studenten te sterk voor Nederland Voetballers op de transferlijst Handballers zondag tegen Zwitserland Honkballers versloegen Wiesbaden Flyers Tour de France volgens formule-1961 Nijdam leider-af in Ronde van België Victor Emanuel te snel voor Vrijbuiter Koos de Jong op dreef in Kiel smaakf naar méér! it üi DONDERDAG i 4 JUNI 1962 23 Garrincha ongrijpbaar Maak zelf uw longdrinks met LIMONADE-SIROOP sinaasappel of citroen Gezinsfles Tonic 0.40 Ringfles limonadesiroop ƒ1.05 - - i i HÉM® Twee goals van Scherer Hongaren verkozen in Wenen de vrijheid ELKE DAG-3 MAAN DEN LANG Di DIT ZIJN DE WINNAARS YAN DE NEGENDE WEEK STAAT U HIER DE Y0LGENDE WEEK BIJ? Wielrennen Zeilen i Wereldkampioen 1958 Brazilië en Tsjechoslowakije zullen zondag in liet Estadio Nacional uitkomen in de eind strijd van het toernooi om het wereld kampioenschap 1962. In Santiago schakelden de Brazilianen woensdag de ploeg van Chili uit met 4—2. Bij de rust leidde Brazilië met 2—1. Tsjechoslowakije won voorts in Vina del Mar met 3—1 van Joegoslavië. Alle doel punten werden hier na de rust gescoord. Zaterdag komen Chili en Joegoslavië in de Chileense hoofdstad tegen elkaar uit in de wedstrijd voor de bezetting van de derde plaats. Wat de nationale feestdag van Chili had kunnen worden, werd een dag van diepe rouw. Ruim 77.000 dicht opeenge pakte Chileensee supporters het Estadio Nacional was voor het eerst uitverkocht konden schreeuwen wat ze wilden. Het hielp niets. In een briljant duel met een onprettig slot toonde wereldkampioen 1958 Brazilië opnieuw zijn grote kracht. Gar- rincha en Vava waren, net als in de eindstrijd van 1958, de machtige wapens van de Brazilianen. Beide scherpschut ters bleken goed voor twee kostbare tref fers. Slechts één Chileen kon. zij het met wat moeite, woensdagavond nog lachen: de penningmeester van het organisatie comité. De 77.000 bezoekers in de hoofd stad hadden gezamenlijk gezorgd voor een recette van 350.000 dollar (ruim 1,2 mil joen gulden. een wereldrecord. In Vina Del Mar, waar Joegoslavië en Tsjechoslowakije hun „Europese" halve finale speelden, was de belangstelling heel wat minder. Nog geen 5000 toeschou wers waren hier getuige van een duel waarin de ploegen nauwelijks ten aanval durfden trekken. Tsjechoslowakije toonde zich desondanks ongekend produktief en zegevierde dank zij een sterke finish met 3-1. Pedro Rodriguez was diep ongelukkig. In twee wedstrijden had de Chileense links back de grote Garrincha vorig seizoen vol komen uitgeschakeld. Trainer Riero had de tactiek van zijn ploeg geheel gebaseerd op de wetenschap dat de snelle Braziliaan se rechtsbuiten een dodelijke angst voor Rodriguez had. De opstelling van de Chi- lenen was er zelfs voor gewijzigd. Na een half uur wist iedereen het: het ging niet. Garrincha toonde niet het minste ontzag voor de „uitvinding" van de ar me Riero. Tweemaal flitste hij met een simpele, maar razendsnelle schijnbewe ging, waarvan alleen de Braziliaan het ge heim kent, langs de felbejubelde Rodriguez. Tweemaal ook had doelman Escuti niet het minste verweer op de gerichte schoten van de Braziliaanse vleugelspeler. Twee nul na 31 minuten. Chili scheen een ge slagen ploeg. De aanmoedigingen van het publiek werden weliswaar niet minder luid maar wel veel onvriendelijker van inhoud Chili was echter nog niet verslagen. Twee minuten voordat de Peruaan Yama- Advertentie Coots in V, - V. .-y- -o saki het rustsignaal gaf, sloeg Toro, de Chileense rechtsbinnen toe. Een vrije trap kogelde de Chileen keihard in. Hoog in de rechterhoek smoorde het net de bal (1-2). Toen kwam echter de „helft van Vava". Al in de tweede minuut na de hervatting bracht de aanvalsleider van Brazilië op nieuw diep leed in het kamp van de Chi- lenen. Een corner van Garrincha bracht de bal precies op het hoofd van Vava die onbarmhartig toesloeg (1-3). De tegen stand van Chili bleef groot. Het doel van Gylmar werd keer op keer belaagd. In de 16de minuut stopte linkshalf Zozimo een schot van linksbinnen Tobar met de hand. Hard kogelde specialist Leonel Sanchez de strafschop achter Gylmar (2-3). Nauwelijks een kwartier heeft het Chi leense legioen de illusie behouden dat de zege toch nog binnen het bereik was. Op nieuw was het Vava, die 12 minuten voor tijd, met een kopbal scoorde: 2-4. De strijd was beslist. Brazilië bevroor het spel tot grote woede van de tienduizen den heet-gebakerde supporters. Voor een sensationeel slot zorgden Landa en Gar rincha. Negen minuten voor het einde be- Met nog de finale en de wedstrijd om de derde en vierde plaats voor de boeg, luidt het lijstje van de topscorers in het wereldkampioenschap voetbal: 1. tot en met 5. Albert (Hong.), Garrincha (Braz.), Ivanov (Rusl.), Jerkovic (J.sL) en San chez (Chili), allen vier doelpunten. 6. tot en met 9. Galic (J.sl.), Scherer (Tsj.sl.), Tichy (Hong.) en Vava (Braz.) allen 3 doelpunten. heerste de Chileense aanvalsleider de ge spannen zenuwen niet meer. Een harde charge tegen een van de Braziliaanse ver. dedigers maakte dat arbiter Yamasaki hem van het veld moest sturen. Amper een minuut later maakte Garrincha zijn enige fout in deze sensationele wedstrijd. Hij loste een meningsverschil met Rojas hardhandig op. Ook de Braziliaanse vleu gelspeler kon de kleedkamer opzoeken. De kans dat hij zondag niet in de eindstrijd mag uitkomen is lang niet denkbeeldig. In Vina del Mar speelden Tsjechoslo wakije en Joegoslavië de wedstrijd -der- gemiste-kansen. Dood-nerveus trokken de aanvalslinies naar voren. Door de onzui vere passes kwamen ze zelden ver. Sija kovic, de Joegoslavische rechtsbuiten, kreeg na 10 minuten een prachtige kans. Onbesuisd schoot de 31-jarige invaller ech ter naast. Linksbinnen Galic deed het kort daarop al niet beter, evenmin als midvoor Jerkovic. Bij de Tsjechen ging het evenmin. Drie minuten voor de rust stond de lat een Tsjechisch doelpunt in de weg. De belangstelling van de schaars ver spreide toeschouwers gold al lang het duel Tsjechoslowakije-Joegoslavië niet meer toen aan de tweede helft werd begonnen. Escuti, de doelman van Chili is ver slagen door een schot van de Braziliaan Garrincha. Rondom de tientallen draagbare radio's vormden zich groepen mensen die alleen nog maar oor hadden voor de titanen strijd in Santiago. In de tweede minuut na de hervatting gebeurde het dan toch. Een hoge voor zet van rechts werd door Kadraba over doelman Soskic in het Joegoslavische doel gekopt (0-1). De Balkan-bewoners legden, noodgedwongen, het accent op de aanval. Een fout van Schroif de doelman stel de zich volkomen verkeerd op bood Jerkovic een niet te missen kans. Be heerst kopte de Joegoslaviër in (1-1). Het pleit voor het moreel van de Tsjechen dat zij de tegenslag bijzonder snel verwerkten. De ploeg nam het initia tief en steeds sterker werd de druk. Tot een tiental minuten voor het eindsignaal van de Zwitser Dienst hield Joegoslavië stand. Een fantastische solo van rechts binnen Scherer werd de Joegoslaviërs noodlottig (1-2). Markovic, die in het straf schopgebied hands maakte, bood Scherer een unieke kans om de voorsprong te ver groten. Koel en berekend schoot de Tsje chische rechtsbinnen de strafschop in (1-3). Een verdiende zege voor de Tsjechen die de fouten in de verdediging van de gasten direct afstraften. Hoewel de wereldkampioen voetbal 1962 nog niet bekend is, staat wel vast dat het toernooi om de Coupe Jules Ri- met een financieel succes zal worden. Ondanks het feit dat er nog geen vol ledige afrekeningen kunnen worden ge maakt, heeft Ernst Thommen, de presi dent van het FIFA-organisatiecomité, donderdag verklaard: „Gerekend naar de voorronden en de kwartfinales en gezien de grotere belangstelling voor de halve finales en de eindstrijd zal de opbrengst van het wereldkampioen schap film en televisierechten inbe grepen ruim veertien miljoen gulden bedragen. Weliswaar overtreft dit niet de recordrecette van 1950 (Brazilië) maar het is toch het op twee na hoogste bedrag dat werd geïncasseerd bij de tot nu toe zeven gehouden toernooien om het wereldkampioenschap". Van de 14 miljoen is een bedrag van ruim 7 ton betaald voor film en t.v.- rechten. De Eurovisie betaalde hiervan 250.000. Toch blijft de opbrengst ruim beneden de raming (18,7 miljoen), die de kort voor het wereldkampioenschap overleden Carlos Dittborn, had gemaakt. Na aftrek van de kosten (organisatie, reiskosten van deelnemende landen en dergelijke) blijft ongeveer een bedrag van ruim 6 miljoen gulden over aan zuivere winst. Dat op de volgende wijze verdeeld zal worden: FIFA (10 percent), Chili, als organiserend land (25 percent) terwijl de resterende 65 percent in ver schillende aandelen over de zestien deelnemende landen wordt verdeeld. Het DOS-bestuur heeft besloten per 29 juni dat is de datum van de reeds vastgestelde algemene ledenvergadering in zijn geheel af te treden. Men doet dit om de weg vrij te maken voor financiële steun van het bedrijfsle ven. De algemene vergadering kan dan ook voorstellen dienaangaande van het be stuur verwachten, waarbij men er tevens op moet rekenen, dat structuurwijziging voor de vereniging noodzakelijk zal wor den. Twee leden van het elftal van de Hon gaarse voetbalclub Ujpest Dosza hebben in Oostenrijk de vrijheid verkozen. De beide spelers, wier namen niet genoemd werden, namen in Wenen de benen toen het elftal daar, op doorreis van Mantua naar Boedapest verbleef. De beide spelers hebben zich in de loop van de dag bij het vluchtelingenbureau van de UNO gemeld, maar dit was ge sloten. Sindsdien heeft niemand meer iets van hen gehoord. - De wedstrijd Denemarken-Malta, die donderdag 28 juni in Kopenhagen voor het toernooi om de Europese landenbeker wordt gespeeld, zal geleid worden door de Nederlandse scheidsrechter P. Roomer. De heren Bongers en Bas zullen hem as sisteren. De heren J. de Haan en D. J. van Varik, bestuursleden van de Nijmeegse tweede divisieclub NEC, hebben aan de voorzitter van deze vereniging, de heer N. S. Verbeek, een schrijven gezonden waarin zij bedanken voor hun functie als lid van de sectie betaald voetbal van de Nijmeegse club. Beide bestuursleden zijn het oneens met de houding van de meer derheid in NEC omtrent het overgaan tot een fusie met een andere vereniging. In een woensdagavond in Amersfoort gehouden voortgezette vergadering van de naar de tweede divisie gedegradeerde se- miprof-club HVC is door de leden met overgrote meerderheid van stemmen be sloten door een werkgroep van negen man een structuurwijziging te laten voorberei den. Men wil, wat betreft het betaalde voetbal, komen tot een stichtingsvorm. Dat was een van de voorwaarden die de Amersfoortse industrie stelde toen haar door een commissie gevraagd werd finan ciële steun te verlenen. Een andere voor waarde was, dat het huidige bestuur in zijn geheel zou aftreden. Leden en be stuur hebben besloten deze voorwaarden te aanvaarden. Voor welgeteld zeventien toeschouwers heeft het Westduitse studenten-voetbal team woensdagavond op het VUC-terrein in Den Haag een verdiende maar wat ge flatteerde 41 zege behaald op het Ne derlandse studentenelftal. Bij de rust leid de West-Duitsland met 21. Door het DOS-bestuur zijn de volgende spelers op de transferlijst geplaatst: Brokx, Nederhand, Theunissen en Sulzle. De spelers Van der Meent en Van Asselt gaan als amateur respectievelijk naar VUC (Den Haag) en DEV (Doorn). Van de Bo gert wordt jeugdtrainer bij de Kanaries en zal dus niet meer in het betaalde voetbal uitkomen. Drie spelers van de Apeldoornse semi profclub AGOVV zijn op de transferlijst geplaatst namelijk: De Vries, Kanselaar en Bakker. De in Den Haag woonachtige, maar voor Leeuwarden uitkomende voetballers Van der Meer en Ten Hoopen. zijn op eigen verdoek op de transferlijst geplaatst. Hoog opspringende met een blijde lach op het- gezicht hoorde woensdagavond een overgelukkige Tilly van der Zwaard de 24- jarige atlete uit Aalsmeer, na een prachtig gelopen 400 meter door de microfoon een tijd van 55.5 seconden afroepen; een ver richting waarmee zij niet alleen het op naam van Gerda Kraan en Ine Terlaak- Spijk staande record evenaarde, maar te vens met deze prestatie de derde plaats op de Europese ranglijst van dit nog jonge atletiek-seizoen inneemt. Het was niet de enige record-evenaring. Want de 22-jarige in Mainz studerende Ja panner Morimoto zorgde na een sensatio neel snelle start op de 800 meter voor een tijd van 1.50.9. hetgeen een evenaring van het Japanse record betekende. Wat de Nederlandse atleten betreft, moet ons van het hart, dat ondanks de zachte baan er bijzonder hard en met inzet van alle' krachten is gestreden. Met de gedachte aan de Europese kampioenschappen in Belgrado in het achterhoofd was de strijd bijzonder fel. Zo zagen wij op de 200 me ter heren het duel tussen Jaap Noorden bos en Hans Smit, waarin Noordenbos we derom bewees de beste sprinter te zijn. Voor de tweede maal dit seizoen liep de Rotterdammer 21,4 seconden, maar te vreden was hij er niet mee; hij heeft zijn zinnen gezet op het Nederlands record. Zijn stadgenoot Kees Koch was opper machtig bij het discuswerpen. Met een serie worpen van 54,68 meter, 56.15 - 50.29 - 55.50 - 55.53 - en 53.83 meter bewees hij De Nederlandse heren handbalploeg, die zondag op het Vitesse-terrein in Arnhem tegen Zwitserland uitkomt, bestaat uit de volgende spelers: Doel: Mastenbroek (Olympia, Hengelo), wisselkeeper: Van Noesel (Swift A) of Bosman (Aalsmeer). In het veld komen: Scheffers (Dynamo), Ridderbos, Van der Heyden (beiden NILOC), Van der Vosse (Aalsmeer), Hor- selenberg (Olympia, Hengelo) Spoorma kers (Swift, Helmond), Leupen, Hofland (beiden Hellas), Maas (Sittardia), Van Oostenbrugge (Sport Vereent), Koelemans en Van der Hurk (beiden PSV). Het met zoveel spanning tegemoet ge ziene duel Fischer-Keres voor de 21ste ronde van het kandidatenschaaktoernooi is niet gespeeld. Keres had maagklachten en was door de dokter naar bed gestuurd. Verwacht wordt echter, dat (lij in de van daag te spelen 22ste ronde weer van de partij zal zijn. Zijn ontmoeting tegen Fischer zal vrijdagavond worden inge haald, terwijl er verder voor die dag afge broken partijen op het programma staan. Petrosjan, die tegen Filip moest aantre den, had daarmee een goede kans om zich bij de koplopers te voegen. Met zwart spe lend koos hij de Pirc-verdediging (na ver wisseling van zetten), die wit na de ope ning vermoedelijk een kans op voordeel bood. Toen Filip evenwel deze mogelijk heid miste kwam het tot een langdurig ge manoeuvreer. De Russische grootmeester geraakte langzamerhand in het voordeel en bij het afbreken (na 41 zetten) was de verwachting, dat de stelling voor Petros jan goede winstkansen biedt. Tal-Kortsnoj leverde een Najdorf-variant van het Siciliaans op. Het deed de schep per van dit systeem, die met zijn vrolijk heid nog steeds de perskamer klaarwak ker houdt, kennelijk genoegen te zien, hoe zwart de variant hanteerde. Wit kon niet tot voordeel komen, ging in op enkele rui len en moest na 25 zetten genoegen nemen met remise. Benkoe en Geiler leverden een positio nele strijd, die reeds na een zevental zet ten de dames waren inmiddels afgeruild zeer moeilijk werd. De Russische groot- meester had enig terreinvoordeel en verrichtte ware wonderen om dit uit te bouwen. Een vastberaden Benkoe hield echter elk veld van het bord gedekt, bleek niet genegen ook maar een stap te wijken en hield stand, hoewel het ruimtelijk over wicht van zwart ook in het verre eindspel nog bestond. Remise na 36 zetten. Wanneer we aannemen, dat Petrosjan zijn afgebroken partij tegen Filip wint, gaan er opnieuw twee man samen aan de leiding, namelijk Gelier en Petrosjan. Ke res, die in de uitgestelde partij tegen Schaken Fischer zwart heeft, zal in elk geval re mise moeten maken. Tot dusver is dat de Estlandse grootmeester tegen de jonge Amerikaan niet gemakkelijk gevallen. Vanavond staan er opnieuw een volledi ge ronde op het programma. Gelier speelt tegen Kortsnoj, Tal tegen Petros jan, Filip tegen Keres en Fischer tegen Benkoe. De resultaten van de 21ste ronde waren: Tal (Rusland)Kortsnoj (Rusland) remise, Filip (Tsjechoslowakije)Petrosjan (Rus land) afgebroken, Benko (Verenigde Sta ten)Geiler (Rusland) remise. De standt luidt nu: 1. Geiler 14 pnt., 2. Keres 13y£ pnt. (uit 20), 3. Petrosjan 13 pnt. en 1 afgebr. partij, 4. Kortsnoj 11 pnt., Fischer 10 pnt. (uit 20), 6. Benko 9 pnt, 7. Tal 7 pnt., 8. Filip 4'/i pnt. en 1 afgebr. hij partij. Tilly van der Zwaard (tweede van links) die op het nummer 400 meter dames het Nederlands record van 55,5 sec. evenaarde. zijn constante vorm. De twee meter lange Duitser Jens Reimers was er volkomen uit en kwam niet verder dan 48.06 meter. Bijzonder spannend was de 100 meter door Joke Bijleveld gewonnen in 11.9 seconden voor Ellen Ort met een verrassende derde plaats voor Truus Kruiming. Toos Mutter op de 80 meter horden, New Zwier bij het hoogspringen, Klaas de Ruiter van start tot finish leidend op de sterk bezette 5000 meter, Cees van Wees op kogel en Servee Wijsen bij het poolstokspringen zorgden verder voor bijzonder goede verrichtingen. In Rotterdam is woensdagavond de eer ste oefenwedstrijd gespeeld van het voor lopig Nederlands honkbalnegental tegen de Wiesbaden Flyers, een in West-Duits land verblijvend Amerikaans legerteam. De Nederlanders wonnen deze ontmoeting na 8'/i innings met 54. Vanavond om half zeven wordt in Haar lem op het terrein aan het Badmintonpad de wedstrijd tussen het Nederlands team en de Flyers gespeeld. Sport in het kort Schaatsenrijden De internationale schaatsfederatie heeft in Portofino (Italië) bekendgemaakt, dat de strijd om de we- reld-schaatstitels 1964 van 27 februari tot 3 maart in de Noorditaliaanse wintersport plaats Cortina d'Ampezzo zal worden ge houden. Jacques Goddet, de organisator van de Ronde van Frankrijk, heeft in Parijs be kendgemaakt, dat de formule voor het ploegenklassement voor de Tour 1962 evenals trouwens die voor de tour de l'Avenir, vergeleken bij vorig jaar onge wijzigd is gebleven. Het dagploegenklassement zal worden opgemaakt door van elke equipe de tij den van de eerste aankomenden op te tel len. De rangschikking in het algemeen ploegenklassement wordt bepaald door het aantal overwinningen in de dagploegen- klassementen, eventueel ook door tweede en derde plaatsen. Jacques Goddet en zijn medewerkers waren eensgezind van mening, dat de strijd tussen de ploegen aanmerkelijk gro ter zal zijn, aangezien de merkenteams elkaar in kracht lang niet zoveel ontlopen als de landen-equipes. Wat de tweede en de achtste etappe (beide uit twee gedeelten bestaande) be treft, werd besloten dat het ploegenklasse ment zal worden opgemaakt door van elk team de tijden der eerste drie renners in het totaalklassement over beide gedeelten op te tellen. De beker voof de landenploeg, die in de Tour de France drie achtereenvolgende jaren zegevierde, zou nu er merken ploegen starten normaal niet meer uit gereikt kunnen worden. Zowel België als Frankrijk wonnen tweemaal achtereen Men heeft nu besloten dat in de komen de tour één van deze landen de trofee kan veroveren. De totaaltijden van de eerste drie Belgen en Fransen in het eindklasse ment zullen beslissend zijn. Voetbal Voor de intertotocompetitie is in Bern gespeeld de ontmoeting Young BoysRode Ster Bratislava. De Tsjechi sche club zegevierde met 04. Advertentie Ct/m 30 juni'62) heeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans diefiets (plus toebehoren) cadeau te krijgen ZATERDAG 26 MEI mej. J. B. A. Smic Zaagmolenkade 14 bis. Utrecht MAANDAG 28 MEI <Je heer Van den Akker Jan Bouwmeesterstraat 27, Zaandam DINSDAG 29 MEI de heer M. Bosma Houkeslootstraat 7, Sneek WOENSDAG 30 MEI de heer W. Rueb Villapark 10, Rotterdam - 12 VRIJDAG 1 JUNI de heer D. van der Haak Mahustraat 173, Hoek van Holland. (vraag uw fietsenhandelaarinlichtingan) Henk Nijdam heeft zich woensdag niet kunnen handhaven als leider in de Ronde van België voor onafhankelijken. In de derde etappe van Deinze naar Bouillon over 216 km deden zich van het begin af aan zoveel ontsnappingspogingen voor, dat de Nederlander niet meer wist wie hij wel terug moest halen en wie niet. Achtereen volgens gingen De Breucker, Leenaerts, Smits, Couchez, de Nederlander Miel Ver- straete, Thyssen, Henckaerts en Muylaert er van door. De voorsprong van dit acht tal groeide geleidelijk en slechts Scrayen en Bouquet konden nog het gat tussen peloton en kopgroep overbruggen. De sprint werd gewonnen door Henck aerts voor Thyssen. De vijftien seconden bonificatie, die deze laatste voor zijn twee de plaats kreeg, waren juist genoeg om de eerste plaats in het algemeen klassement te veroveren. Henk Nijdam viel terug tot de zesde plaats met een achterstand van meer dan vier minuten. De uitslag van de derde etappe was: 1. Sylvain Henckaerts (B) 5.39.27, 2. René Thyssen (B) 5.39.42, 3. Geeraerts (B) 5.59.57, 4. De Breucker (B) z.t., 9. Miel Verstraete (N) 5.44.07, 18. Janssen (N) 5.45.20, 22. Knops (N) z.t,, 24. Nijdam (N) 5.45,44, 26. Van Kreuningen (N) z.t., 40. De Waard (N) 5.57.00, 59-Sebregts 6.36.2Q, Algemeen klassement: 1. Thyssen (B) 9:56(05; 2. Hénckaerts (By 9.56.19, 3. De Breucker (B) 9.56.21, 4. Bocklandt (B) 9.56.50, 5. Geeraerts (B) 9.56.52, 6. Nijdam (N) 10.00.25, 9. Verstraete (N) 10.00.38, 19. Knops (N) 10.02.15, 20. Janssen (N) 10.02.16, 25. Van Kreuningen (N) 10.02.36, 37. De Waard (N) 10.13.33. Koersen op Duindigt De uitslagen van de woensdagavond in Duindigt gehouden draverijen luidden: Jacob van Heemskerkprijs (1300 meter): 1. Bertha P 1.35.2, 2. Benjamin, 3. Bijou van 's-Gravenhof. W 2,30, P 1,60, 6,20, G 16,50, C 5,80. Willem Barentszprijs (2040 meter): 1. Ac tie Scotch 1.31.4, 2. Amad Kinley, 3. Zee ster. W f 5,20, P 1,70, 1,30, 2,40, G 5, C 4,10. Piet Heinprijs (2140 meter): 1. Zanto 1.25.5, 2. Ypsilon, 3. Zus Hanover. W 4,90, P 1,80, 2, 4,30, G 3,90, C 5. Jan van Galenprjjs (2500 meter): 1. Tri ton Erebus 1.24.6, 2. Xirene Hollandia, 3. Yasmine. W 4,20, P 1,30, 1,30, G 3,70, C 3,70. Witte Cornells de Withprijs (2500 meter): 1. Victor Emanuel 1.22.9, 2. Vrijbuiter, 3. William Z. W f 5,40, P 1,70, 2,70, 2,30, G 15,20, C 8,80. Jacob van Wassenaarprijs (2100 meter): 1. Ysloper 1.25.1, 2. Zalkestis van E, 3. Yel low Six. W 2,70, P f 1,70, 1,40, f 1,60, G 6, C 3,30. Maarten H. Trompprijs (1000 meter): 1. Aphrodite 1.03.1, 2. Lovely Surprise S, 3. Patalon. W 2,10, P 1,10, 1,10, G 3,40, C 2,50. Michiel Adr. de Ruyterprijs (1350 meter): 1. Country Girl 1.24.2, 2. Mermaid, 3. Pe- tina. W 8,40, P 6,80, f 2,40, G 38,40, C 2,40. jan van Speykprijs (1800 rpeter): 1. Nina 1.57.9, 2. Stormli, 3. Seven Sisters S. W f 3,30, P 2,90, f 1,60, G 16,30, C 2,30. Totaalomzet: 80.248. De grote winnaar op de tweede dag van het Europees kampioenschap finnjollen, dat voor Kiel gevaren wordt, was onze landgenoot Koos de Jong. In de voormid dag behaalde de Nederlander, die met zijn 54 jaar de oudste deelnemer is een tweede plaats en later op de dag wees hij enkele meters voor de finish de Fransman Fran cis Jammes terug en eindigde daardoor deze race als eerste. De uitslag van de derde wedstrijd was: 1. Koos de Jong (Nedeiland); 2. Fammes (Frankrijk); 3. Raudahschl (Oostenrijk); 4. Jacobson (Zweden); 5. Creagh-Osborne (Groot-Brittannië). De stand is nu: 1. Fammes 2637 punten; 2. De Jong 2540 punten; 3. Jacobson 1895 punten; 4. Creagh-Osborne 1661 punten; 5. Kuhweide (Duitsland) 1586 punten.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 23