Tsjechische voetballers moesten na een voorsprong toch het onderspit delven Vlak voor tijd veroverde Chili tegen Joegoslavië derde plaats Commissie van beroep doet uitspraak in zaak-Feijenoord Ajax en Feijenoord schoten er lustig op los in intertoto X Mauro met beker Brazilië en de wereldtitel Belgische Grand Prix voor Clark Stadion na afloop een heksenketel U it slagen en standen van intertoto Geen deelnemers aan toto met 13 punten X X X X X X X X X X X Rond de Coupe Jules Rimet X MAANDAG 18 JUNI 1962 11 ra Feijenoord-Bayern Aanvallend spel PSV-Ryeka 1 2 3 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Lakverf Mostar-Blauw Wit I Brazilianen opnieuw wereldkampioen A utomobilism De „gouden ploeg" van Brazilië heeft de finale-der-conti nenten gewonnen. De briljante ploeg van Vincente Feola was ook zonder de grote Pele te sterk voor het enthousiaste, harde maar sportieve team van Tsjechoslowakije. Met 3—1 ging de overwinning volkomen verdiend naar de wereldkampioenen van 1958. Acht man die nu vier jaar geleden in het tot de laatste plaats bezette Solnastadion van Stockholm het wereldkampioenschap terugbrachten naar Zuid-Amerika waren ook ditmaal verantwoordelijk voor het behalen van de wereldtitel. Slechts stopper Mauro, linkshalf Zozimo en linksbinnen Amarildo, vervanger van Pele, waren nieuwelingen in het milieu der sterren. Gemakkelijk hebben de Brazilianen het hun supporters niet gemaakt. Juist als in Stockholm stonden de favorieten al snel achter. Maar ook ditmaal kwam het herstel. Nog in dezelfde minuut kwam de balans weer in evenwicht. Tot ver in de tweede helft moesten de door zenuwen overmande supporters wachten voordat de wereldkampioenen met doel punten duidelijk maakten dat de titel in Brazilië zal blijven. Dat Brazilië de titel toekwam zal niemand betwijfelen, zelfs de meest verstokte Tsjechische supporters niet. De ploeg van Didi, Garrincha en Vava was technisch te su perieur om de Tsjechen ook maar een kans te geven. De grote vechtlust van de dappere Tsjechen mocht dan veel vergoeden, het initiatief bleef, vooral na de rust, bij de Brazilianen. Toch heeft de wereldkampioen geen walk over gehad. Het Tsjechische spel was niet alleen hard, het was evenzeer bijzonder goed. Het miste echter de artisticiteit van de Bra zilianen en was juist niet briljant genoeg om de kampioenen te onttronen. Het wereldkampioenschap, dat Bra zilië in dit zevende toernooi om de wereldtitel heeft behaald, betekent het tweede achtereenvolgende voor de Bra zilianen. Eenmaal eerder is een elftal er in geslaagd twee achtereenvolgende keren een dergelijk resultaat te be reiken. Italië werd zowel in 1934 als in 1938 wereldkampioen. De resultaten van het nationale Bra ziliaanse voetbalteam in de voorgaande toernooien om de wereldtitel zijn: 1930: in de achtste finales met 12 door Joegoslavië verslagen; 1934: in de acht ste finales met 13 door Spanje ver slagen; 1938: derde, in de halve finales met 1—*2 door Jtalië verslagen, met 42 van Zweden gewonnen in de wedstrijd om de derde plaats; 1950: tweede, in de finale met 12 door Uruguay verslagen; 1954: in de kwartfinales met 24 door Hongarije verslagen; 1958: eerste, in de finale met 52 van Zweden gewonnen; 1962: eerste, in de finale met 31 van Tsjechoslowakije gewonnen. Wereldkampioen werd achtereenvol gens: 1930: Uruguay, 1934: Italië, 1938: Italië, 1950: Uruguay, 1954: West-Duits- land, 1958: Brazilië, 1962: Brazilië. yv-• v De aanvoerder van Brazilië toont trots de Coupe Jules Mauro, Rinet. De Brit Jim Clark heeft zondag op het circuit van Francorchamps in België met een Lotus de Grote Prijs van België ge wonnen. Graham Hill (G.B.) werd tweede in een BRM-V8 en de Amerikaan Phil Hill met Ferrari plaatste zich derde in deze race over 450 km, die meetelde voor het wereldkampioenschap. De uitslag luidt: 1. Jim Clark (G.B.) met Lotus, 32 ronden (451,2 km) in 2 uur 7 min. 32,3 sec. (gemiddeld 212,265 km p. u.), 2. Graham Hill (G.B.) met BRM, 2.08.15,4 (211.004 km p. u.); 3. Phil Hill (V.S.) met Ferrari 2.09.38,8 (208.813 km p. u.), 4. Ri- gardo Rodriguez (Mex.) met Ferrari 2.09.38,9 (208.810 km p. u.). Op één ronde: 5. John Surtees (G.B.) met Lola. Op twee ronden: 6. Jack Brabham (Austr.) met Lo tus. 7. Carel Godin de Beaufort (Ned.) met Porsche. Na de derde race in de competitie om de wereldtitel der coureurs luidt de stand: 1. Graham Hill 16 pnt., 2. Phil Hill 14 pnt., 3. en 4. Jim Clark en Bruce MacLaren (Nieuw-Zeeland) beiden 9 pnt. Jim Clark veroverde reeds in de achtste van de 32 af te leggen ronden de leiding. Hfj werd toen zeer dicht op de hielen ge zeten door Trevor Taylor (G.B.) en de Belg Willy Mairesse. Tijdens die achtervolging begon de Lotus van de Brit echter te slip pen en raakte de Ferrari van Mairesse, die op dat moment juist passeerde, Tay lors wagen, vloog van de weg en botste tegen een paal. De coureur werd er uitge slingerd, doch bleef ongedeerd. De Ferrari van de Belg vloog onmiddellijk in brand en Mairesse moest met een zware hersen schudding en brandwonden in de tweede graad naar een ziekenhuis worden ver voerd. Intussen had Clark het tempo verhoogd en verbeterde hij in de 17de ronde het ronderecord met een tijd van 3 min. 55.6 sec. (Gemiddeld 215,449 km p. u.). Hij fi nishte met 44 seconden voorsprong op Gra ham Hill en ruim 2 minuten op Phil Hill. Een zeer goede prestatie leverde onze landgenoot Godin de Beaufort. Ondanks het feit, dat hij met zijn Porsche, de enige die in deze race nog met een 4 cilinder- motor was uitgerust, in de 20ste ronde van de baan raakte en enkele meters op gras in plaats van op de weg reed, slaagde hij er in een prachtige zevende plaats te be halen. Nog geen 60.000 toeschouwers hadden hun plaatsen in het Estadio Nacional inge nomen toen de Russische arbiter Nikolai Latishev, geassisteerd door Leo Horn en 4e Brit Davidson, zijn afscheidswedstrijd liet beginnen. Al was Tsjechoslowakije dan ook met 25 tegen 1 als de verliezer aangemerkt, ter slachtbank liet de ploeg zich niet leiden. Ongekend hoog was het tempo, steeds sneller volgden de kansen elkaar op. Ein delijk zag men in dit toernooi twee ploe gen die nu eens niet louter defensief voet bal speelden. Het was eigenlijk een won der dat de bezoekers tot de 14de minuut moesten wachten voor de eerste treffer viel. Het werd een uniek doelpunt. Rechts buiten Pospichal trok drie tegenstanders naar zich toe, passeerde met een schijnbe weging stopper Mauro en met een pass op maat bood hij de ver naar voren gekomen linkshalf Masopust, die op amper vijf me ter van doelman Gylmar stond, een niet te missen kans (0-1). Negentig seconden hebben de Tsjechen kunnen juichen. Toen verstoorde Amaril do, de veel-belovende vervanger van Pele, alle Tsjechische overwinningsdromen. Een voorzet van Didi kogelde hij diagonaal in (1-1). Het tempo bleef hoog. Hoewel Gylmar en Schroif, de bekwame Tsjechische doel man, het nog danig moeilijk kregen moes ten de toeschouwers tot ver in de tweede helft wachten voordat Brazilië de leiding kon nemen. Direct na de hervatting werd het duide lijk: Brazilië beheerste de strijd en de ti tel kon de ploeg vrijwel niet meer ontgaan. Toch kwam, na 24 minuten, het tweede Braziliaanse doelpunt volkomen onver wacht. Linksbinnen Amarildo lanceerde een half mislukte hoge voorzet. Over de Tsjechische verdedigers en doelman Schroif kwam de bal in het „niemands land". Rechtshalf Zito zag de mogelijk heden, sprintte naar voren en liep de bal in het doel (2-1). De Brazilianen demonstreerden het steeds duidelijker: de zege kon hen niet meer ontgaan. Zelfs rechtsback Djalmar Santos trok mee naar voren. Een hard schot van de gebronsde Braziliaan bracht Door een 31 overwinning op Tsje choslowakije heeft Brazilië zondag in Santiago het wereldkampioenschap voetbal veroverd. Een beeld uit de finalewedstrijd: Zito (no. 4) kopt de bal Voorbij d'e Tsjechisdhe verdediging en geeft Hiermee zijn land met 21 de leiding. doelman Schroif in grote moeilijkheden. Gehinderd door de laagstaande zon liet de Tsjechische doelman de bal vallen. Vava zou Vava niet geweest zijn, wanneer hij niet onmiddellijk zijn kans gegrepen had. Een tikje van de Braziliaanse aanvalslei der was voldoende om de zege en de titel geheel veilig te stellen. Het kampioenschap is dus terecht geko men bij de ploeg die daar de volledige rechten op had, zodat het toernooi dat sportief nu niet direct een succes is ge weest tenminste een volledig bevredigend slot heeft gekregen. De intcrtoto-wedstrijden, die het afgelo pen weekeinde gespeeld werden hebben fikse overwinningen voor Ajax en Feijen oord opgeleverd. De Amsterdammers won nen thuis met 6-0 van FC Kaiserslautern en Feijenoord was in Rotterdam met 5-1 vooral na rust, veel sterker dan Bayern München. PSV daarentegen verloor in Eindhoven met 2-3 van Ryeka en Blauw Wit hield aan de verre reis naar Velez Mostar een 1-1 gelijkspel over. Ajax heeft zondag in Amsterdam een paar schutteresfeest gevierd tegen de FC Kaiserslautern. De Duitsers pasten in deze ontmoeting een merkwaardige taktiek toe. Van het be gin af opereerden zij met een viermans voorhoede, terwijl alle overige spelers in de verdediging waren teruggetrokken. Het resultaat hiervan was, dat de doelman van Ajax slechts één gevaarlijk schot te ver werken kreeg, ver in de tweede helft van de voet van rechtsbinnen Puster. Voor het overige probeerde Kaiserslau tern vaak met bijzonder grof spel de score zo laag mogelijk te houden. Maar slechts dank zij de bijzonder lankmoedige houding van scheidsrechter Aalbrecht konden de Duitsers ten slotte de strijd met elf man beëindigen. De heer Aalbrecht was toch niet in vorm. Want zes minuten nadat Cees Groot na 25 minaten uit een pass van Petersen, die Swart op de rechtsbuiten plaats uitstekend verving, de stand op 1-0 had gebracht, kende de scheidsrechter een penalty aan Ajax toe voor een handsgeval van linksback Miksa. Deze had echter naast het doel beslist niet opzettelijk hands gemaakt, maar Prins kende geen genade. In de tweede helft werd het al spoedig 6-0 doo'r doelpunten van Petersen en Cees Groot, Prins en linksback Ouderland. In een alleszins aantrekkelijke wedstrijd kon Feijenoord tegen Bayern München in de eerste helft niet verder komen dan 1-1, ondanks dat de thuisclub met goede com binaties steeds in de aanval was. Schoten van Schouten en Kreyermaat tegen de dek- lat en de stug ingrijpende Duitse verdedi gers stonden voorlopig een beter resultaat in de weg. De technisch zeer bekwame Duitse aanvallers, die soms prachtige so- Vijfenvijftigduizend Cliilenen in het Estadio Nacional en ontelbare kijkers aan het televisiescherm hebben negenen tachtig en een halve minuut gesmeekt om een doelpunt. Gesmeekt omdat een vooral in de eerste helft oppermachtig Chili, dat met prachtige combinaties in de strijd om de derde en vierde plaats van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal, als het ware de Joegoslaviërs had dolgedraaid, telkens opnieuw faalde wanneer het het heilig dom van keeper Soskic naderde. Op de met veel spanning tegemoetgczie- ne buitengewone algemene vergadering van de KNVB waren de belangrijkste agendapunten de jeugdcontracten en de kwestie-Feijenoord. Opvallend snel waren de afgevaardigden het eens over het zo belangrijke rapport van de studiecommis sie betaald voetbal. Na een gloedvol be toog van Jos Coler, voorzitter van de se- mi-profsectie, werd het rapport met 79 te gen 11 stemmen aangenomen, zodat na drie buitengewone bondsvergaderingen de jeugdcontracten en nationale jeugdcompe- tities eindelijk kunnen worden verwezen lijkt. „Hoofdnummer" was uiteraard de kwes tie-Feijenoord, die vrijdag met grote spoed aan de agenda was toegevoegd. Zoals be kend is er een verschil van mening tus sen het bondsbestuur en de commissie van beroep de hoogste rechterlijke macht in de KNVB of deze commissie bevoegd is zich met de zaak-Feijenoord bezig te houden. Volgens het huishoudelijk reglement kan de commissie van beroep alleen optreden in geval het bondsbestuur of de bonds vergadering dat verzoekt en indien de re glementen dit voorschrijven. De commis sie is van mening dat de reglementen dat in dit geval doen. Het bondsbestuur be twist dit echter. Na langdurige discussies, waarin de begrippen rechtspleging en wet geving danig door elkaar werden gehaald kwam de heer J. C. Brinkmann (VUC) met het verlossende voorstel. Hij vroeg de leden van de bondsvergadering aan de commissie van beroep de opdracht te ge ven uitspraak te doen in de zaak-Feijen oord. Een orakelspreuk van bondspraeses A. L. M. Schroeder, waaruit kon worden afgeleid dat het bestuur de portefeuille kwestie zou stellen, schrok de afgevaardig den aanvankelijk af. Toen de heer Schroe der zich op nadrukkelijk verzoek uit de zaal, nader verklaarde en zei dat het be stuur bij aanneming van het voorstel niet zou vertrekken, volgde de stemming, die een 56-25 „zege" voor de heer Brinkmann opleverde. De situatie is nu aanzienlijk duidelijker geworden. De commissie van beroep zal, na de partijen gehoord te hebben uitspraak doen. Feijenoord heeft inmiddels meege deeld dat de club zich bij deze uitspraak neer zal leggen en zelfs indien deze on gunstig is geen gerechtelijke procedure zal beginnen. En die tallozen hadden zich reeds met de gedachte verzoend, dat een verlenging noodzakelijk zou worden, toen als een dui veltje uit een doosje linkshalf Rojas, die met zijn solo's de toeschouwers beziel de, voor het Joegoslavische doel opdook en met een verrassend schot van 20 me ter afstand een kogel afzond. Spil Marko- vic, tot dan een van de markantste figu ren in de Joegoslavische defensie probeer de met een sliding de bal te keren, doch het leder stuitte af op zijn voet en ver dween hoog opspringend in de uiterste rech ter bovenhoek. Het stadion was een heksenketel. Dui zenden Chilenen vielen elkaar om de hals. Chili had definitief de derde plaats ver overd. Een prestatie van formaat voor de gastheren, die de overwinning volkomen hebben verdiend. Want zij zijn het ge weest die met prachtige combinaties, waar bij vaak zeven tot acht spelers waren be trokken het beste van het spel hadden. Joegoslavië, de Olympische kampioenen van Rome, een jong team met een ge middelde leeftijd van 24 jaar, had geen kracht genoeg meer om in dit zware toer nooi en na de 1-3 nederlaag tegen Tsje choslowakije tot grootse prestaties te ko men. Chili won, ondanks blessures van To- ro, Rodriguer en Campos door beter voetbal een enorme inzet en gedragen door de aanmoedigingen van de tienduizenden op de tribunes. In de eerste helft hebben de toeschou wers kunnen genieten van prachtig aan vallend spel der Chilenen die de Joegosla viërs onder drük zetten en geen minuut in de verdediging behoefden te gaan. Sos kic, die talrijke reddingen verrichtte moest reeds in het eerste kwartier van de strijd op schoten van Rojas een van de beste spelers van het veld Tobar en San chez het uiterste van zijn kunnen tonen. Eenmaal zelfs redde stopper Markovic op de doellijn toen zijn keeper reeds versla gen was. Met acht verdedigers hielden de Joegoslaviërs stand en slechts zelden kon den zij tot de aanval overgaan. Totdat in de 21-ste minuut van de wedstrijd Toro in een schijnbaar onbeduidende botsing ernstig aan de knie werd gekwetst. Het was het sein voor Joegoslavië om de druk te verplaatsen en nog geen zes minuten later was er een gevaarlijk schot van linksb. Skoblar dat de doelman tot een bijzonder gevaarlijke afweer noopte. Hij stompte de bal het veld weer in maar Galic schoot opnieuw in. Een paar cen timeter naast het Chileense doel. Twee mi nuten voor de pauze hield Soskic zijn doel op onnavolgbare wijze schoon na een kei hard ingeschoten bal van de schuin voor het doel staande Sanchez. Het bleef 0-0, vooral ook omdat Campos, de schutters- koning van het voorbije seizoen als een vreemde eend in de bijt rondliep en de geschorste Landa niet kon doen vergeten. Na de pauze was het accent van de Joe goslavische verdediging iets meer verlegd naar het middenveld en vandaar uit ope reerden zij met gevaarlijke aanvallen, die echter door de hechte Chileense defensie steeds weer werden gesmoord. Toch kwam het gevaar nog steeds van de kant van Chili. In de 69-ste minuut kogelde Campos twee meter voor het doel staande over de lat tot afgrijzen van de toeschouwers. Vijf minuten later scoorde Kavacevic een doel punt, dat echter door de scheidsrechter werd afgekeurd omdat hij een tiende se conde daarvoor in verband met buiten spel had gefloten. Niemand in het stadion had nog een sprankje hoop over in de eindfase van de strijd dat de Chilenen tot een doelpunt zouden komen. De Chileense doelman Go- doy moest tweemaal na een hoge inzet uit zijn kooi en de druk van Joegoslavië had zijn hoogtepunt bereikt toen linkshalf Ro jas het leder bemachtigde en in een rush naar de Joegoslavische doelmond trok. Verrassend schoot hij op twintig meter af stand, maar Soskic stond in de goede hoek. Van de voet van stopper Markovic sprong de bal echter in het net: 1-0 voor Chili. Niemand heeft op dat moment zijn eigen woorden kunnen verstaan. ZWEMMEN. Oost-Duitsland heeft in de zweminterland tegen Groot-Brittannië een verrassende nederlaag geleden. Nadat de Oostduitsers na de eerste dag, van de in Leipzig gehouden ontmoeting, nog een voorsprong van 51-46 hadden, verloren zij de wedstrijd met 88-96. lo's uitvoerden, maar veelal de steun van een aansluitende middenlinie misten, kwa men zelfs met een mooie kopbal op gelij ke hoogte (1-1). Hoewel na de rust de ploegen in het veld volkomen gelijkwaar dig waren, vielen juist toen de doelpunten, doordat de aanval van de Rotterdammers verrassender werd uitgevoerd. Direct na dat Bayern pech had gehad met een schot van Olhauser tegen de paal, kopte Ben- naers uit een vrije trap goed in (2-1) en toen reeds een minuut later een diepte- De uitslagen van de wedstrijden, die dit week-einde voor' de intertoto competitie zijn gespeeld luiden: Groep 1: VeneziaRacing Paris 4-4; Ro de Ster BratislavaYoung Boys 1-0. Groep 2: Stade FrancaisSpartak Praag 2-1; Ujpest— Mantua 4-0. Groep 3: PaduaDorog 1-0; Chaux de Fonds—Spartak Pilsen 3-1. Groep 4: NimesSerajewo 1-1; Servet- teSlovan Nitra 2-1. Groep 5: FeijenoordBayern München 5-1; I.anerossiBelgrado 2-0. Groep 6: PSVRyeka 2-3; BazelRot Weiss Oberhausen 4-4. Groep 7: AjaxKaiserslautern 6-0; Tata- banyaNancy 4-0. Groep 8: Velez MostarBlauwwit 1-1; PeesHildesheim 5-3. De standen in de groepen van de inter- toto-competitie waarin Nederlandse clubs uitkomen, zijn: Groep 5. Belgrado 4 3 0 1 6 85 Lanerossi 4 2 0 2 4 76 Bayern Münch. 4 2 0 2 4 1014 Feijenoord 4 1 0 3 2 99 Groep 6. R.-W. Oberh. 4 2 2 0 6 11— 9 FC Reyka 4 2 115 11—9 FC Basel 4 0 3 1 3 11—12 PSV 4 1 0 3 2 7—10 Groep 7. Tatbanya 4 3 1 0 7 10— 7 Ajax 4 3 0 1 6 14— 7 FC Nancy 4 1 0 3 2 5—9 Kaiserslautern 4 0 13 1 716 Groep 8. Pees Dozsa 4 4 0 0 8 136 Blauw Wit 4 2 1 1 5 10—11 Velez Mostar 4 1 1 2 3 6—6 Hildesheim 4 0 0 4 0 612 pass opnieuw succes opleverde (3-1) was het pleit beslecht. Knap verdedigen van doelman Kosar kon niet verhinderen, dat er nadien nog tweemaal een bres in het Duitse bolwerk werd geschoten (5-1). Scheidsrechter Van Leeuwen had een een voudige taak. Voor de tweede maal in een tijdsbestek van acht dagen heeft TSV het onderspit moeten delven tegen Ryeka: ten aanschou- we van ongeveer 6500 voetballiefhebbers leden de Eindhovenaren op eigen terrein een 3-2 nederlaag, nadat de rust was in gegaan met 2-2. Het was een nogal teleurstellende kracht meting. waarin hoegenaamd geen hoogte punten te beleven vielen. Beide ploegen maakten een vermoeide indruk, zodat de strijd voornamelijk werd gekenmerkt door een laag tempo, slordig samenspel en van weerskanten onbenut gelaten doelrijpe kan sen. De Joegoslavische midvoor Veselica opende in de vijftiende minuut de score (0-1), maar Pijs en Wolbers zetten de ach terstand van PSV om in een 2-1 voorsprong alvorens rechtsbinnen Zadel kort voor de rust het tweede doelpunt van Ryeka liet aantekenen (2-2). Op fraaie wijze benutte linkshalf Balent een kwartier na de rust een vrije trap voor de Joegoslaviërs (2-3). Xerxos-Standaard J.O.S.-Veloeita» Vli*singen-Quick N. Standaard-Xerxes Velocitas-J.O.S. Quick N.-Vlissingen Fèijenoord-Bayern P.S.V.-Ryeka Ajax-Kaiserslautem Mostar-Blauw Wit Lanerossi-Belgrad Basel-Oberhausen Tatabanya-Nancy Het aantal deelnemers aan de sporttoto van deze zondag was 322.758. Zij legden in voor een totaalbedrag van 395.376. Daardoor is een eerste prijs beschikbar van 78.285 en een tweede van f 52.190. Zondagavond waren er pas twee meldingen van twaalf goede uitslagen binnen. De Braziliaanse voetbalbond heeft de Nederlandse scheidsrechter Leo Horn uit genodigd om voor een maandsalaris van ruim 3.500 gedurende een half jaar wedstrij den in Brazilië te leiden. Bovendien zou Hom voor elke wedstrijd (vier per maand) nog een bedrag van 350 ont vangen. Leo Horn heeft de eervolle uitnodiging moe ten afwijzen om dat hjj zijn zaak gedurende zo'n ange tijd niet alleen kan laten. Sir, Stanley en Rous Sedert vrijdag, toen Sir Stanley Rous, de president /an de FIFA, het Braziliaanse verzoek om voor de finale een andere scheidsrechter aan te wijzen, reso luut afwees, gaat er een gevleugeld woord door Santiago. Een bekend Europees scheidsrechter zei toen: „Het is zo jammer dat bij de FIFA het slechts drie heren voor het zeggen hebben, namelijk: Sir, Stanley en Rous". Prijs De jury die zou beoordelen welke jour nalist het beste het wereldkampioenschap voetbal had verslagen, heeft haar plan we gens gebrek aan vergelijkend materiaal moeten opgeven. De prijs werd nu toege kend aan Chili's oudste sportjournalist, Ro berto Herrera (82 jaar), die sedert 1902 in de Mercurio over vrijwel alle grote sport gebeurtenissen heeft geschreven. Zilveren fluit De president van de FIFA, de Engelsman Sir Stanley Rous, heeft als voorzitter van de scheidsrechtercommissie tijdens een cocktailparty in Santiago zeven scheids rechters, die in het toernooi om het we reldkampioen wedstrijden hebben geleid, onderscheiden met de „zilveren fluit". Hierbij was ook de Nederlandse arbiter Leo Hom. De anderen zijn: Albert Dusch (Did), Robert Davidson (Schotland), Juan Gardeazabal (Spanje), Nikolay Latyschev (Rusland), Cajlos Robles (Chili) en Arturo Yamasaki (Peru). Feest Zaterdagavond hebben duizenden Chi lenen in de binnenstad van Santiago ge danst en gezongen uit vreugde over de derde plaats die hun land heeft veroverd bij de wereldkampioenschappen voetballen. Het verkeer in het centrum werd vol komen lamgelegd door de duizenden hos sende en dansende mensen. Honderden ge strande auto's droegen bij tot de feest vreugde door uitbundig te claxoneren. De Chileense voetballers hebben met hun overwinning een gratis reis naar Miami verdiend plus een geldbedrag van 500 es cudo 1.700) elk. Advertentie GEMBO N.V. - Winschoten - Amsterdam Mede door een paar dubieuze beslissin gen van de Amsterdamse scheidsrechter Lacroix slaagde PSV er in de slotfase niet in, deze achterstand in te lopen. Hoewel Blauw Wit zonder twijfel gedu rende een groot deel van de eerste helft het beste van het spel had, geeft de uit slag de juiste verhouding in het veld aan. De doelman van Velez, de voortreffelijk spelende Curkovic, was in de eerste fase van de strijd het grote struikelblok voor de Amsterdammers, die enkele malen met goede, vlotte combinaties doorbraken en een aantal gevaarlijke schoten losten. Tegen de verwachting in nam Velez in de 23ste minuut de leiding door linkshalf Sestic. Blauw Wit sloeg fel terug en na 7 minuten was het 1-1 door een hard schot van Koeman dat het fraaie besluit was van een flitsende solo-actie en dat doelman Curkovic volkomen verraste. In de tweede helft zakte het tempo aan merkelijk. Blauw Wit combineerde beter, maar slaagde er niet meer in nog een opening in de verdediging der gastheren te vinden. Er waren 2.000 toeschouwers.

IJmuider Courant | 1962 | | pagina 11